• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Míši, tak snad v Motole Verunce pomůžou... :wink:

Loli, neboj, to bude dobrý. Úplně vidím sebe. Jurášek měl a má v podstatě to stejný, akorát, že nám neujíždějí očička. Na bříšku sice koníčky pase, ale zae neotevírá ručičky a vydrží tak hrozně krátce. Vojtovku cvičíme 4x denně a je to fakt hrozný. Jsem trochu drsňák, tak nebrečím, ale když už je to nad moje síly a Jurášek nemá svůj den, tak civičím max.3x. Musíš se s tím poprat sama a docela důležitá je i psychika - nedat Alexovi najevo, že je to cvičení něco špatnýho. Po prvních cvičeních plakal Jurášek třeba ještě půl hodiny po něm, teď už se do 3 minut po cvičení směje, protože s ním okamžitě dělám kravinky, aby na to cvičení zapomněl. :slight_smile: Hodně zabírají úsměvy a blbnutí před zrcadlem. Ale asi je to jiný u 2 měsíčního dítě a půlročního. A na doporučení od fyzioterapeutky mám rituál tleskání, aby věděl, že už je po cvičení.
Moje dr. na to taky nepřišla, ikdyž jsem jí to říkala (resp. zhodnotila, že se každé dítě vyvíjí jinak a že to chce čas..). Do nemocnice na vyšetření nás poslal až ortoped. Máte lepší, že se na to přišlo relativně brzy, u nás až ve 4. měsíci. Čím dřív se začne cvičit, tím líp. Kdyby jsi něco potřebovala, tak napiš. Z čeho to je, to ti nikdo neřekne, protože se to nedá zjistit. Říká se, že to může být způsobené vlivy v těhotenství, porodem nebo jakkoliv jinak... Samozřejmě, pokud to není nedonošenec.
Loli, a nemáš vůbec nikoho, s kým by si to mohla probrat, postěžovat si? ségru, babičku, kámošku?

Katy, ty už dáváš příkrmy? Silvinka roste jako z vody. Jurášek je proti ní úplnej prcek. A moc gratulujeme a posíláme Silvince spoustu sladkých pusinek k půlročním narozeninám ! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Já se poradím s dr a začnu taky dávat příkrmy. Dáváš jí to samotný nebo smíchaný s mlíkem (nutrilonem) ? A dáváš ji i čajík? My pořád jen kojíme a odpol. a večer dokrmuju s Bebou.
K plavání jsem se ještě nedostala, ale už se musím po něčem kouknout.

Ivi, určitě můžeme srazík uskutečnit, budu se těšit. A Leni, s tebou samozřejmě taky :wink: Akorát to máme na pytel s tím cvičením. Ale nějak to zkloubíme. :slight_smile:

Hezký večer všem.. :wink:
7. dub 2010 ve 21:47  • Odpověz
Paji my mame cvicit nejmin 10x denne.A kdyz to pujde casteji,tim lip.S takovou budem radi kdyz se obcas dostaneme ven.Ktera Dr. vam na to neprisla?U Alexka taky prihlizi na to,jak mi prestal doma dychat tak se modlim aby nebyla nejaka porucha.On je uplne rozhozenej.Dela spatne spoustu veci.Na brisku se chova jako uplnej novorozenec.A ty oci to je neco.Kdyz se ho snazila terapeutka upoutat chrastitkem tak na nej skoro nereagoval.Cucel proste jinam.Ja se z toho uz zblaznim.Stezuju si kamaradkam ale uz jim to asi vadi.Ani se jim nedivim.
8. dub 2010 v 00:03  • Odpověz
loli, ty jsi proti nám mládě, asi kámošky v tvým věku ještě děcka nemají, co? :frowning2: Ty jo, 10x denně, to jsem ještě neslyšela, vždyť to snad ani nejde stihnout, ne?? Zkus vydržet, jak říká Paaja, a kdyžtak se přece můžeš vždycky vykecat tady nám, ne?? :wink:
8. dub 2010 v 07:32  • Odpověz
Paaji, kolik váží Jurášek? Baru je taky drobek, ale jsem strašně ráda, kdo by to tahal :grinning: Má teď asi 5800g, příští středu jdem na 3. Synflorix a půlroční prohlídku k tomu.... Asi už pak začnu pomalu s tou mrkvičkou, přemýšlela jsem, jestli nezačít rýžovou kaší na noc, když se tak budí, ale pak jsem si řekla, že některý děti se tak budí furt, tak co a 2x vstávat v noci celkem ujde :slight_smile: Tak začnem obědem, ředit to budu max. olejem, trošičku a kaše budu dělat na vodě, odstříkaný mlíko nemám a mít asi ani nebudu....a pokud budu kojit, nevidím důvod dávat umělý mlíko.... Tak jsem zvědavá, jak nám to pude :slight_smile:
8. dub 2010 v 07:35  • Odpověz
Eri mam 2 kamosky co uz maji 2,5 lety deti a jedna kamoska je cerstve tehotna.Ale vubec se jim nedivim ze je nebavi furt poslouchat tolik spatnych veci.Asi si nedovedou predstavit jaky ja z toho mam nervy a neustalej strach z toho jak moc to bude vazny.Ale kdyz ma clovek dite,u ktereho je taky moznost ze bude postizeny to by ziraly jak by z toho byly na mrtvicu ony.Budu to kvakat sem Vam.Jen me to tu porad blbne
8. dub 2010 v 08:54  • Odpověz
Ahoj kočky, pěknej den přeji! Jdu vás dočíst, jste toho nakecaly... :slight_smile:

Lolli, to je mi moc líto, že musíte s Alexem řešit další zdravotní potíže... snad vám jiná dr. pomůže a hlavně to cvičení... i když, 10x denně to je podle mě teda síla, to snad nebudete dělat nic jinýho, ne? A nevím, jestli to pro toho drobka není až moc, jestli by to naopak neuškodilo? Nejsu fyzioterapeut, ale to se mi zdá přehnaný... :unamused: Ať je brzo líp a nemá Alex známky žádnýho dalšího onemocnění...

Míšo, snad se to v Motole povede a Verunka bude v pořádku!!!

Teri, týjo, Baru je drobek... :slight_smile: Včera jsem si na chvilku pochovala Nelinku od Páji a to je úplnej rozdíl proti Lukinovi, ten už podle mě bude mít kolem sedmi kil, možná i víc... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: To už je co tahat! Ale jsou to holčičky, ty jsou drobnější a když jsou zdravý a prospívají, tak je to úplně v pohodě... :wink:
Tak ať pak přikrmování probíhá v pohodě a Barunce chutná! :wink:

Musím za malým, ještě písnu, zatím páá!
8. dub 2010 v 09:53  • Odpověz
Leni mame zatim 2 jednodussi cviky tak to snad nejak pude.Ale i tak se bojim ze 10x to nebudeme zvladat.Jeste kdyz to nejde po jidle ze.No nevim jak to udelat
8. dub 2010 v 11:39  • Odpověz
Lilo já tě chápu taky si tady jen stěžuji a přijde mi , že jen píšu , že jedem zase na operaci, že nejíme a že to neděláme.Koníky pást ha ha, co to je? :grinning: :grinning: Ale abych nebyla na Verču tak zlá tak se krásně směje a když si hraje z hrazdičkou tak krásně šahá poi chrastítku :grinning: :grinning: :grinning:
8. dub 2010 v 11:52  • Odpověz
A kilik ti vlastně je , že holky tu píší že jsi mládátko?
8. dub 2010 v 11:53  • Odpověz
Katy, Silvinka je fakt kus žeské, to je něco ty její míry. :slight_smile: Vejde se Ti ještě do korbičky? Já chci Lukina dát až tak koncem května, pokud se ještě do korbičky vejde. Až bude ještě trošku tepleji. Ale Silvinka je už větší, tak bych ji klidně možná už do sporťáku dala. Lenča Adámka dávala dřív, myslím už tak koncem 4. měsíce? Mám pocit, abych nekecala. Sporťák jde dát stejně do lehu, tak to je v pohodě a dítka tam mají víc místa a větší přehled. :slight_smile:
Jinak uvidíš, jak jí brambůrek bude za chvilku šmakovat. Super, že ostatní zeleninka valí. Některý dítka zase plivou brokolici, každý dítko má asi jiný chutě. :slight_smile:
Tak na plavání chodíte do Filie, jo? No já uvažuju zatím asi na to první plavání jezdit do Vyškova a pak se uvidí, jestli budem někde pokračovat, nebo ne. Ve vířivce ve Vyškově by to mohlo být v pohodě.

Míši, co Verunka, už papá líp? Aspoň o trošku?

Páááji, moc ráda se s Tebou potkám, snad to někdy vyjde. Teď je pro vás asi nemožný dojet třeba do Slavkova, co... jak dlouho ještě budete cvičit? Snad už moc dlouho ne...

Jdu něco dělat, mějte se krásně!
8. dub 2010 ve 12:02  • Odpověz
Misicko je mi 22.Ten muj prcek se na me taky pekne usmiva.A musim rict ze je fakt hodny miminko.Uvidime jaky to bude az bude mit o nakej ten mesic vic a nauci se hezky vztekat atd :o)
8. dub 2010 ve 12:07  • Odpověz
Leni s jídlem ¨nevím daly jsme jí teďka dva dny klid a jen sondujeme . A od zítřka budeme pomalu zase najíždet na jídlo jestly se rozpapá, ale včera ju hlídala mamka a musela jednou krmit a říkala, že jí snědla dvacku a další dvacku jí dala po lžičkách , takže podle mě žadná změna :unamused:
8. dub 2010 ve 12:11  • Odpověz
Holky já jsme v té File parkrát byla s kámošku a mě se to tam nelíbilo, bazének prtavej a tá převlikací místnost no horor, všichni se tam pletly všem, žádnej klid prostě jeden velkej chaoz , takže tam já určo chodit nebudu.
jediné co je tam dobrý je solná jeskyně pro děti :wink:
8. dub 2010 ve 12:13  • Odpověz
Míšo, napadlo mě, nemá malá problém s polykáním, že tak málo pije? Ta sonda jí vede až do žaludečku? Týjo, co si zkusíte, to je něco teda.
Takže Filia nic moc, jo? Jéé, díky za připomenutí solné jeskyně, zapomněla jsem na to, že jsem chtěla zavolat a zeptat se, od kdy tam můžou miminka... ale do Vyškovské.

Lolli, třeba se vztekat nebude, když je doteď v pohodě. :wink:
8. dub 2010 ve 12:21  • Odpověz
Jejda, holky, je mi líto, že máte s prďouškama takový trápení. Snad se to brzy vše zlepší a bude líp :slight_smile: Loli a kolik měří a váží Alexek?
Teri, taky mám v plánu používat vpodstatě jen vodu u příkrmů ... Nutrilon nám nedělá dobře, malou po něm vždycky bolí bříško, takže spíš fakt vodu. Plánuju, že pokud bude zase nějaká kojící krize, tak zkusím bebu. Si se rozhodla, že s tou mrkvičkou nakonec začneš už od ukončeného 6 měsíce?
8. dub 2010 v 15:28  • Odpověz
Teri, jak to máte s náušničkama? Já se doktorky minule zapoměla zeptat ...
8. dub 2010 v 15:30  • Odpověz
Loli, fakt máte cvičit 10x denně??? To se mi fakt nezdá..... :confounded: Nevím, jaký cviky cvičíte, ale Vojtovka má určitý pravidla. Jedno z nich je, že odstup mezi jednotlivými cvičeními musí být min. 1 a více hodin. Je to tím, že působíš na ty reflexní body a účinek přetrvává min. hodinu. 10x to během dne stihnout fakt nemůžete... A prosím tě, kdo vám na to přišel? Nám ortoped. Pediatr se na to trochu vyprdl.
Nám se určitě můžeš svěřit kdykoliv. Je fakt, že já všechno probírám s MM a mamkou, tak je to pro mě mnohem jednodušší.

Teri, myslím, že bude mít Jurášek snad kolem 6 a půl kila, možná o maličko víc. Pořádně přibírat začal teď poslední měsíc a půl, co ho už i odpoledne dokrmuju Bebou. Tak 3x až 4x jen kojím a 2x až 3x kojím s dokrmem Bebou. Zeleninku taky budu dělat jen na vodě. POradím se s dr, ale jdu tam až za 10 dní. Moje sousedka už svoji 4měsíční holčičku dokrmuje mrkvičkou, rýží, kaší (je od narození na Nutrilonu), ale všechno jí míchá s mlíkem-Nutrilonem (resp. teď Bebou).
My do sporťáku asi ještě chvilku nepůjdeme, aspoň ještě měsíc nebo 2. Jurášek má víc ležet, ale je to s ním těžký, horzně si chce sedat. Je opřenej na loktech a a hlavu a trup zvedá do sedu...

Míši, takže nakonec sonda? Nevadí, hlavně, aby Veru přibírala.

Leni, jaka dlouho budeme cvičit nevím. Prostě do doby, než bude vše OK. Vzhledem k tomu, že nám ani otáčení nic moc neříká (sem tam na bok, na bříško nehrozí....) , tak to vidím ještě na několik mesíců. TeĎ ještě 100% celý duben a květen do dalšího vyšetření u primáře.

Jdu dělat pokladnu družstva, MM hlídá prcka (resp. malej leží na dece a on na něj někdy koukne... :grinning: ) . Hezký večer.
8. dub 2010 v 17:38  • Odpověz
Loli, to mě mrzí, jaký máš s Alexkem problémy! :frowning2: :frowning2: Snad vám cvičení pomůže a malej se bude mít hezky k světu. Držím palečky! :wink:
Fakt není nad to, když je miminko zdravý. Takový problémy si ani nedovedu představit. Jste silný, holky, jak Loli, tak Míša!

Paaaji, já v podstatě skoro plně kojím. Tu zeleninku zkouším na ten oběd, ale teď poslední dny toho moc nechce, včera třeba vůbec, dnes snědla trochu květáčku. A večer dáváme Nutroš jen občas, někdy ji zasytí i moje mlíko. Každopádně, když ji mám něco ředit, tak jedině vodou, mlíko do ničeho nedávám. A čajíky jí taky nedávám, když už něco na žízeň, tak jedině vodu. Prý je lepší naučit ty děti na vodu, protože i když na těch čajích je psaný, že nejsou slazený, tak nasládlou chuť mají a ty děti si pak na to zvyknou a nesladký věci už moc nechtějí. Když mi tu vodu pije a chutná jí, tak do ní zbytečně nebudu lít čaj.
A děkujeme za gratulaci a za sladké pusinky! :slight_smile: :grinning: :dizzy_face:

Lenajsku, Lukínek teda taky krásně roste, co? To je bezva! :wink:
My se do korby ještě vejdeme, ale už tak akorát, takže budeme brzo přecházet, ale každopádně budeme kupovat novej kočárek.

Paaaji, když popisuješ, jak Jurášek sedá a opírá se o lokty, tak to je přesný, co dělá i ta naše hvězda. Přetáčí se teda taky jen na bok, na břicho se jí moc nechce. Párkrát se jí to povedlo, ale už dlouho nic. A jinak je to velká rošťanda (říkám jí "roštěnka" :grinning: ), pořád chce dělat kravinky, ksichtíky apod....
8. dub 2010 v 18:23  • Odpověz
Teri a jakej máte teď ten novej kočík?
8. dub 2010 v 18:27  • Odpověz
Paji, náušničky zatím mít nebudem :slight_smile: Nějak mi to nepřijde tak důležitý a hlavně mám utkvělou představu, že bysme o ně zachytávali :sweat_smile: Ale jinak už jste určo ve věku, kdy se normálně dávají, tak se zeptej vaší Dr., jak to u ní probíhá....

Paaaaji, tu vodu jsem myslela hlavně na ty kaše, že jí tam nechci dávat umělý mlíko, ale nejdřív začnem tou zeleninkou a pak až někdy ty kaše, uvidíme.... Ale kdybych přece jen dávala umělý mlíko, tak bych zkusila tu Bebu, když ji všechny tak chválíte :slight_smile:

Katy, myslím, že klasický pytlíkový čaje sladký nejsou, ne? Každopádně taky nedávám... Jak poznáte, že mám mimčo jen žízeň?

Baru už se přetáčí na bříško skoro 3 týdny a teďka v pondělí už se přetočila i na tu druhou stranu a jde jí to krásně :slight_smile: Paaji, neboj, taky nic nic, v podstatě ani na boku moc nebyla a najednou se přetáčela :slight_smile: Mně zase vůbec nedělá to zvedání o lokty, asi ještě sedět nechce :slight_smile:

Katy, jaký kočárek budete kupovat? My máme Chipolino Perfecta, jsem s ním spokojená, ale je to městský kočárek, na horším terénu hrká :unamused: Jako kočičí hlavy u našich na dědině horor :grinning: Ale chtěla jsem přendávací sedačku a do lehu, přišlo mi, že výběr moc není....
8. dub 2010 v 19:32  • Odpověz
Holciny tak vam odpovim vsem naraz a snad se to i odesle.Cvicime zatim 2 jednodussi cviky.1:lezim mu na nozkach a rucicky srovnavam tak,jak to ma byt spravne u paseni koniku.2:drzim zadecek zespodu podlozenej rukou a taham nahoru a druhou rukou mam pritisklou na hrudnicku a taham od krku smerem dolu.Oba tak minutku.No nez me zacnou brat zada a krece do ruk.10x sme to dnes nezvladli ani nahodou.Byli sme venku ale cvicili sme u kamosky v obchode pred papanim.Takze sme to dnes zvladli max 5x.Ale zitra asi budeme doma az se vratime od gyndarky a rovnou se pujdeme prehlasit k Hubinkove,tak budeme cvicit jak jen to pujde.1.4 sme byli na vazeni a vazil 4150g ale kolik ted meri nevim :D Ted spinka po koupeli a papu tak ho nezmerim.Moc Vam dekuju za podporu
8. dub 2010 ve 20:58  • Odpověz
Holky me trefi slak.Pul hodiny sem datluju a vono to zase nejde odeslat!!Uz nervacim
8. dub 2010 ve 21:14  • Odpověz
loli, ale ty máš doma i PC, ne? Já furt nechápu ten mobil, vždyť to je malý, já bych s tím na netu neuměla :sweat_smile:
9. dub 2010 v 07:37  • Odpověz
Teri, ještě nemáme vybráno, zatím se díváme. Máme teda jednoho favorita, ale uvidíme, jestli ho ještě netrumfne nějaký jiný :slight_smile: Ten starý jsi prodala přes co? Já to asi zkusím přes MMB.
S tou žízní nevím, spíš jí to dám, když škitá nebo když měla zeleninu a ne mlíčko. Ale říkám, dávám to minimální, cca 1x za 14 dní, ani to možná ne.
Ohledně těch naušnic si myslím, že není dobrý čekat. Určitě není třeba se bát kvůli zachytávání, pokud nemáš nějaký hranatý tvar naušniček. Naopak, když se dají později a dítě už ovládá motoriku, tak si za ně může tahat nebo si na ty ouška pořád šahat.
Paji.o, my jsme nastřelovali ve 3 měsících a myslím, že to bylo akorát, malá zaplakala jen chvíli a byl klid. Jsem ráda, že už je má, protože teď když je starší už všechno mnohem víc vnímá než jako tříměsíční. Třeba kamoška mi říkala, že byli na naušnicích u své pediatričky a to už byla malá trošku starší a ona si ten zážitek tak zapamatovala, že pokaždé když pak šly jen na prohlídku, tak hrozně plakala. Prostě si pamatovala, že jí tam dělali něco, co ji bolelo.
9. dub 2010 v 08:31  • Odpověz
katy, ještě jsem ho neprodala, ale doufám, že se ho zbavíme :unamused:

A náušničky bude mít, až bude mít rozum a sama si o ně řekne, prostě to není nic, bez čeho by teď nemohla být, nanosí se jich ještě až až....Prostě to jednou bude třeba velká sláva pro ni, bude si je moct sama vybrat...prostě uvidíme :slight_smile:
9. dub 2010 v 09:13  • Odpověz
Katy, díky za info, já jsem se právě na 3-měsíční prohlídce zapoměla zeptat a dr. nic sama nenavrhla :unamused: Jdeme zase na prohlídku po 20. dubnu, tak se zeptám ... vy jste nechávali nastřelovat, že? Jak dlouho pak musí mít ty provizorní náušničky? Dělala vám to Zemánková, že jo?
9. dub 2010 v 09:18  • Odpověz
Jasný, to je každýho věc. Jen jsem tím chtěla říct, že kdo je chce dát už jako malýmu dítěti, tak je lepší dřív.... :wink:
9. dub 2010 v 09:18  • Odpověz
Ano Pavli, byli jsme u Zemánkové na nastřelení a bylo to v pohodě. Ty nastřelovací měla měsíc. Jsou nějaké antialergenní, takže by je mělo snést každé miminko :wink:
9. dub 2010 v 09:19  • Odpověz
Přidala jsem pár foteček :slight_smile:
9. dub 2010 v 09:27  • Odpověz
Jasně, radši menší mimi než větší, to určitě...
Katy a jakýho máte favorita? :slight_smile:
9. dub 2010 v 09:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.