• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Ahoj holky, teď už mám čas sem mrknout a popřípadě i něco napsat.. malá je už vykoupaná, najezená a v postýlce :dizzy_face: :dizzy_face:
Kecala jsem si s ní přes dvě hodiny, abych ji nemusela koupat dřív, takže byla už sice hodně unavená, ale při koupání ani nepípla a u jídla usínala, takže super :slight_smile:
Dneska jsme byli odpoledne v Brně, koupila sem si muškáty, tak se už těším, až je zasadím do truhlíku a šup s nimi na okna :grinning: akorát si ještě musím koupit nějaké bylinky a petrželku s pažitkou, kterou také nechám venku :wink:

Míši, co jste to proboha chytli? Chudina malá... ach jo, to je pořád něco, viď :pensive: Tak snad se s toho brzo dostane a bude už opravdu líp a líp.

Paji.o, my jdeme na naušničky teď 30.4 akorát na normální propíchnutí, tak jsem zvědavá :slight_smile: a Nelinka má krásné míry, je to už kus slečny :dizzy_face: :dizzy_face:

Leni, to je fajn, že malej nepláče a je hodný, i když má teplotku. Ta mu za chvilku zmizí a bude zase dobře, je to šikulka :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak se mějte všechny pěkně, pááá a klidnou noc
22. dub 2010 v 19:20  • Odpověz
Hezký večer všem,
Leni, my jsme si na výročí a k svátku obou chlapů nadělili velký dárek- videokameru :wink: A chtěli by jsme na večeři, ale určitě vezmeme i malýho, nikdo nám ho teď nepohlídá. Asi ale tu večeři dáme až v úterý. Už se těším :slight_smile: :slight_smile:
Chudák Lukášek, že má zase teplotku. Snad bude brzo OK.

Páji, my taky měli vše naráz a jen jednou měl trochu proplakanou noc s teplotkou. Musím říct, že jsem četla tu tvoji historku s autem a úplně mě to odrovnalo :grinning: Super, že byla Nelinka tak hodná. Stát se to mě, tak snad jedu domů autobusem.

Dala jsem dneska v podvečer první kašičku - od Nestlé. Prvně docela chutnala, ale pak se mu navalilo a skoro všechno vyblinkal :confounded: Asi to bylo i tím, že mi ta kaše nešla rozmíchat a bylo tam trošičku hrudek. Holky, čím to rozmícháváte?
Jo, Leni, tedˇjsem si vzpomněla, že ses ptala, jakou mrkvičku dostal. Dostal ze skleničky - První lžička, moje první karotka nebo tak nějak se to jmenovalo.
Holky, kolik by toho měl sníst na oběd, aby už nemusel dostat mlíko na dokrmení? Tak půlku té malé lahvičky nebo celou?

Míši, vy máte pech na ty nemoci...:confounded:

Dneska byla docela kosa, byla jsem ráda, že jsem Juráška tak nabalila a mám ho v hlubokým kočáře. Ale cestování s ním je hrůza, asi budu muset přejít na sporťák dřív, než jsem plánovala. Prcek dělá třeba v trolejáku takový scény a řev, že ho musím vytáhnout a většinu cesty ho chovám - on kouká kolem sebe a ven a je nesmírně spokojenej a ani nepípne. Dám ho zpátky do kočáru a zase řev, dokud neusne. A dělá mi to i na procházkách. Řve třeba i půl procházky... A poslední dobou nejraději řve v obchodě nebo na poště :unamused: :sweat_smile:
22. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz
Ahoj kočky, tak včera odpoledne jsem dala půl dávky toho Nurofenu a pak už to bylo leší, večer už měl jen mírně zvýšenou teplotu, 37,2 a v noci byl v pohodě, ráno 37,1, tak jsu ráda. Na horečku to už nevypadá, tak půjdem odpoledne na chvilku ven. Včera chvilku poplakával až večer, ale to byl unavenej a nešlo mu nějak zabrat. Taky vydával zas nějaký nový zvuky a hrozně nahlas, to bylo hrozně srandovní. :grinning:

Páji, co Nelka, jaká byla noc a jak to s ní dneska vypadá? Snad nebude mít nějakou vysokou horčeku. Asi jak se dají ty dvě injekce dohromady, tak to je záhul pro organismus.

Páááji, pamatuju si, žes psala, že měl Jurášek taky takovou horečku a že sis ho vzala do postele a nevyspali jste se. Tehdy jsi mu tu horečku něčím srážela, nebo ne? Teď už nevím.
Tak s kočárkováním jsme na tom podobně. Asi fakt už chtějí vidět a hluboké korbičce odzvonilo. Já bych už Juráška asi šupla do sporťáku, všechno lepší než řev v kočárku, ne? Z té procházky pak člověk nic nemá. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nám korbu na sporťák přiveze zítra ségra, jak přijede s mamkou, tak to zkusíme. Pokud se nám to ještě nebude zdát, tak necháme hlubokou korbu a kombinovali bysme ji s Ergo nosítkem. V neděli má být hodně teplo, tak nosítko chceme určitě už vyzkoušet i venku. Jsu zvědavá na Lukina, jak bude reagovat. :slight_smile:

To jste si Pááji nadělili teda fajn dárek! My asi zajdem jen na tu večeři, nějak se ani na žádný oslavování necítím, mám pocit, že se pořád odcizujeme, tak není ani nálada. Pro mě bude velkej svátek, že budu moct jít někam večer a nebudu furt dřepět doma. Někdy mi z toho tady už večer hrabe, zvlášť, když jsu večer jen v jednom "pokoji", v kuchyni se sedačkou a TV. Budu muset častěji zapojovat MM, aby byl doma s Lukinem a já budu chodit na procházky, abych přišla na jiný myšlenky...

Luci, tak to je fajn, že budeš sadit kytí, já teda muškáty moc nemusím, ale jako kytky se mi líbí, jen bych je nechtěla pěstovat a mít já na balkóně. Taky mě čeká ještě přesazování dvou kytí. Hned to na balkóně vypadá líp, jak je tam něco zasazenýho. A na té vaší předzahrádce to musí být úplně super.
Jinak Ty ji pořád ještě budíš na jídlo v noci? Týjo, myslím že je to úplně zbytečný, pokud hezky spinká, proč ji nenechat spát... už je dost stará na to, aby se o jídlo sama přihlásila, ne? Já bych využila toho že tak hezky spí a taky bych spala... nevím, no. To je můj názor.

Ohledně toho množství příkrmů by mě taky zajímalo, kolik by toho dítka měly sníst... zatím je to pro mě úplně španělská vesnice. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pak se vždycky kojí po tom obědě, nebo se to kojení postupně v poledne odbourává?

Míšo, držím palce, ať atb Verunce brzo zaberou a je v pořádku. Mohla toho streptokoka bo co to je chytnout fakt kdekoli... jak chřipku. :confounded: Ve vzduchu toho lítá... :confounded: Držte se!

Mějte se fajn kočky, jdu vařit, pěkný pátek všem!
23. dub 2010 v 09:43  • Odpověz
Ahoj kočky, venku sice svítí sluníčko, ale je tam nějak chladno... večer bylo dokonce -11 ale nééé u nás :grinning: To počasí si s námi pořád pěkně zahrává, ale tak snad už to bude lepší a lepší.

Leni, já muškáty také moc nemusím, ale je fakt, že jsou to držáci a fakt vydrží všechno i to odpolední slunko, co nám svítí na předzahrádku než zapadne :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže jsem ráda, že na těch oknech aspoň něco mám :wink:
Stejně budu muset ještě do Brna pro nějaké bylinky, ráda je přidávám do jídel a teď tam výběr neměli.. takže budu doufat, že příště už bude a dost velký :grinning:
Ohledně toho jídla, asi bych ji neměla budit, já vím, ale když mě to nedá, aby byla takovou dobu bez jídla... je mi ji potom tak nějak líto, když slyším, jak ji kručí v bříšku :sweat_smile: ale je fakt, že ona spí prostě dál a nějaké kručení ji nezajímá.
Třeba teď spí od půl deváté a vypadá moc spokojeně.

Holky, chtěla jsem se zeptat, když jste používali ty Probiotické kapky, měli dětičky nazelenalou stolici? Malá ji občas má, tak se ptám, jestli je to normální :confused:

Tak já pádím vařit, ať můžu odpoledne zase do Brna.. pěkný den všem!!
23. dub 2010 v 10:14  • Odpověz
23. dub 2010 v 10:17  • Odpověz
Dobrý ranko tak my noc uděsná malá se rozhodla po hodně stavat a brečet a brečet :unamused: Antibiotika asi začinají zabírat jelikož horečka pomalu klesá.
23. dub 2010 v 10:18  • Odpověz
Luci my máme taky nazelenalou stolici,m ale u ns je to Um mlíkem, je fakt že ty kapky taky berem, ale netuším zda je to i stím spojené.
23. dub 2010 v 10:18  • Odpověz
Luci, já teda nevím, ale mě kdyby někdo budil ze sladkýho spánku, aby mě otravoval s jídlem, asi bych vraždila. :grinning: :grinning: Myšleno samozřejmě s nadsázkou. Nech ji spinkat a buď ráda, že tak spí. Co by jiné maminky za to daly. :wink: Hlady rozhodně neumře, neboj. A kručení nemusí znamenat hlad, ale třeba i to, že střeva pracují... Tobě taky nekručí pokaždé v břiše hlady, ne? :wink: Věř, že kdyby měla hlad, řve.
Je fakt, že muškáty vydrží hodně, ale kolik je z toho bince... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Probiotický kapky právě Lukinovi začaly dělat tu šíleně zelenou stolici, proto jsme od nich upustili. Tím to začalo. A pak měl pořád průjem. Ale je fakt, že zelená stolice se uvádí u dětí, které jsou na UM. My jsme ji teda měli i když je kojenej, ale u něj to souvisí s bolením bříška. Teď už ji dlouho neměl, ale jednu dobu pořád, několik týdnů. Však si určitě pamatuješ, jak jsem to tady řešila. Nikdo na nic nepřišel, tak to bylo asi OK. Jen když měl tmavě zelenou, tak to ho hoodně bolelo to bříško. Nějak to spolu asi souvisí, ale jak, netuším.

Míšo, tak snad už bude líp. Třeba bude spát přes den, musí být úplně vyčerpaná. Ať je brzo líp!!

Luci, fotka mazec!!!
23. dub 2010 v 11:13  • Odpověz
Ahojte holky... Se dívám, že všichni dostali v poslední době očko.. :slight_smile: Lukynek dosstal Priorix - 1. dávku a zvládl to celkem v poho.. Měl teda taky trošku zvýšenou teplotu a celkově byl unavený - víc spal (:grinning: je výhoda, ne?), ale teď už je zase ve formě. :wink: Leni se dívám, že máme snad fakt ty stejný děti... Pže Lukyn na kombinaci hexy a synflorixu reagoval stejně. :wink: Dostal to do nožiček a si pamatuju, jak mi ho bylo líto, že ani nepípnul, ale pak dva - tři dny skoro vůbec nekopal a byl takový "oblblý". Nurofen jsem taky dávala (ale čípky - vždycky taky jen půlku), zabírá dobře. :wink: Teď už bude v pohodě!

S příkrmy vám budu těžko radit, pže Lukyn byl otesánek... Mezi 5-6 měsícem dokonce zhodil (byl plně kojený), takže když jsem mu pak nasadila příkrm, zbaštil ho jak malinu... ty malý první lžičky jsem ani nekupovala, pže mu jedna nestačila. :wink: Paji a nepřejedl se jí...? My právě, jak byl Lukyn jedlík, jsme mu občas dali víc, než doporučené množství... To se lehko těm dětem dopřeje, když jim tak chutná, že? A on se z toho právě jednou pěkně poblinkal... Možná to chce zkoušet opatrně, přece jen je to jiný než mlíčko a ty děti z toho moc nemají rozum :sweat_smile:
Luci, kytičky jsou paráda... Závidím předzahrádku i s muškáty, jsou to fakt "nezmaři". Já si pořídila na balkon malinkatou tůjku, tak jsem zvědavá, prej je taky nenáročná. :wink: A pak plánuju taky nějaký bylinky a hlavně jahůdky :slight_smile: mňam!
Jo a s probitotickýma kapkama neměl Lukynek žádnou reakci, ale prej to dělává. Varoval mě i MUDr, že může mít nazelenalou stoličku... říkal ale, že pokud není vyloženě tekutá (řídká asi bude...) a výrazně nepáchne, je to O.K. :wink:
Míšo, vy si teda fakt užijete... Já si teda myslela, že koka lze chytnoujen přímo ze slin... Jako, že když se "nelíbám" s infikovanou osobou, neolizuju lžičku..., je to snad bez šance... :confused: Ach jo, si asi musíte zkusit všechno, co...? :confounded:
23. dub 2010 v 11:30  • Odpověz
Jinak Luci souhlasím, že malá asi hlady neumře... :grinning: Ale chápu Tě... Já teda Lukyna na jídlo taky budila, ale jen přes den.... V noci pak hezky spinkal. :wink: A fotky fakt parádní... :grinning: :sunglasses:
23. dub 2010 v 11:33  • Odpověz
Ahoj holky, tak Nelinka to překvapivě zvládla naprosto v pohodě. Včera večer měla trošku zvýšenou teplotu, tak jsem ji pro jistotu dala panadol, aby jí to v noci nestouplo a super. Jsem nečekala, že to proběhne tak lehce, ufff :slight_smile:
Leni, to mě mrzí, že měl Lukášek tentokrát takovou reakci ... jak mu teď je? Jo, Leni, jsem Ti neodpověděla na otázku ... bychom zas mohly něco spáchat, co? Co příští týden? Můžu teda jen od pondělí do středy a nebo pak ten další týden ... A kam vyrazíme? Holky, kdo se přidá? Sem s nápady, co podniknout :grinning: :grinning: :grinning:

Luci, Neluška byla dost spavý miminko, ale na kojení jsem ji nikdy moc nebudila ... jen prvních pár týdnů, než se mi mlíčko fakt krásně rozjelo ... pak jsem to nechávala vyloženě na ní. Byla taky schopná spát třeba 6 hodin v kuse a od 2 měsíců pak spala od 20 hod až zhruba do 5 do rána. Tak to vydrželo asi měsíc, teď se zase budí 2x - 4x za noc. Takže Ti radím, užij si, že Veru tak pěkně spinká!!! Ono se to může za chvilku změnit :slight_smile:

Krásný víkend, kočky!!!!
23. dub 2010 v 18:11  • Odpověz
Brý ráno, kočky.. venku to vypadá opravdu velice slibně, tak budeme věřit předpovědi počasí :slight_smile:
Malou jsem teda v noci nebudila a normálně nám jedla až teď před chvilkou, takže nám spala od 20hodin až do těď :sweat_smile: Fakt nechápu a doufám, že ji to nějaou dobu vydrží.
Jinak dneska vyrážíme na výlet do Brna do Mariánského údolí, je tam super procházka kolem rybníků, takže se tam i Áďa vyblbne na koloběžce :slight_smile: :slight_smile:
Co máte v plánu vy?

Paji, to je super, že to Nelinka tak dobře zvládla.. je to hold šikovná holka :dizzy_face:
Jinka já bych se na nějaký ten srazík třeba přidala, ale kam jít mě fakt nenapadá.. tak něco navrhnětě a dejte datum, no a já uvidím, jestli budu moct nebo ne.

Leni, dík za info ohledně těch kapek ( i vám ostatním) :wink:

Míši, tak co vy a co malá? Je to lepší????
24. dub 2010 v 08:36  • Odpověz
VErča už má teploty nižší , ale je pořád mrzutá a protivná takže jí pořád něco je.No musí se stím poprat a bude nám to trvat dýl než normálně jelikož nemá to očkování, ale zase na druhou stranu by si tím mohla vytvořit protilátky a nějakou tu imunitu ne?

Jo dneska mě nechal manžel vyspat tak aspoň něco .

A došel nám dopis z Motole za měsíc jdeme zase na hodně náročnou operaci
:frowning2: :frowning2:
24. dub 2010 v 11:16  • Odpověz
Ahoj kočky, dneska je venku fakt suprově, MM šel na chvilku s Lukinem ven a já se chystím uklízet, přijede návštěva a večer konečně jdeme s MM na večeři, poprvé od doby co je s náma Lukášek. Snad nebude plakat a bude hezky spinkat.
Nějak se mi poslední dobou blbě spí, vůbec nemůžu usnout, usnula jsem až v jednu, budíček v šest ráno :unamused: Pak ještě na chvilku zabral, ale to už nikdy není ono.

Luci, buď fakt ráda, že Verča tak hezky spinká, kdyby fakt měla hlad, tak se ozve, to se vůbec neboj. Asi se jí hezky spí a něco hezkýho se jí zdá. :slight_smile: Užijte si výlet, v Mariánským jsem nikdy nebyla, ale s Lukinem a MM se tam určitě někdy podíváme.
My půjdem odpoledne ještě taky ven, ale zkusíme vzít už sporťák, no jsu na to zvědavá. :slight_smile: Hlavně na Lukina, jak se bude tvářit. :slight_smile: Budeme jediní ve Slavkově s tak mladým dítkem ve sporťáku. :grinning: :grinning: :grinning:

Včera zas klasika, vydržel v kočárku něco přes hodinu a pak 20 minut řevu až domů, doma naprosto v pohodě. Vzít do náruče jsem ho nemohla, hodně fučelo a byla docela zima. Dneska to bude lepší. A pro všechny případy s sebou berem nosítko.

Páji, to je moc fajn, že Nelka to očkování zvládla v pohodě. :slight_smile: Příští týden v pondělí přijede tchýně na vožení, v úterý jedem do Brna, jdu k zubařce, ve středu mám odpoledne konečně stříhání, bo je to fakt už neúnosný ty vlasy. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak bysme to mohly nechat na ten další týden, to zatím nic nemám. Ale jak to bude s Lukinem a kočárkem, zatím netuším. Snad bude ve sporťáku v pohodě a budem moct jezdit zase na výlety. Už se na vás těším.

Ivi, jak jsi psala o těch probiotických kapkách, že nesmí stolice zapáchat, tak Lukinovi děsně smrděla, úplně jinak než jak po mlíku, tak jemu ty kapky asi fakt nesedly. No musí mít vždycky něco extra. :grinning: :grinning: A jinak jsou kluci fakt v hodně věcech podobní, uvidíme, jak to bude pokračovat... :grinning:

Jo, od včerejška se Lukin přetáčí v pohodě i na druhý bok, takže teď se tak hezky koulí. :grinning: Jsu zvědavá, kdy se převrátí na bříško. Kdyby se pořádně odrazil nohama, tak myslím že by to zvládl. Sílu má teda pořádnou. A co vymýšlí zase za nový zvuky, jsme z něho mrtví. :grinning: A hrozně nahlas piští. :grinning: :grinning: A taky se naučil těma svýma prstíkama štípat, kolikrát to pěkně bolí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Míšo, to je mi líto, že Verunce je pořád tak nějak nic moc... :frowning2: A zprávy z Motola taky jak čtu nejsou radostný... :frowning2: To bude ta výměna chlopně? A kdy na to máte jít? Držte se!!!

Přeju krásnej víkend všem, má být nádherně, tak ať se vám vydaří!!!
24. dub 2010 v 11:41  • Odpověz
No přesný datum ještě nemáme, ale ve zprávě bylo napsaný že si nás pozvou do měsíce takže bych to viděla tak nějak na konec května. Hlavní je aby jsme se daly dohromady a načerpaly nějaké síly na takovej zákrok.

nevím jestly ti něco řekne název operce , ale je to tohle:
Uvolnění výtokového traktu levé komory, příp. uzávěr komorového septa s možnou výměnou mitrální chlopně
24. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz
Misi, budeme moc držet pěsti ... zní to strašně složitě, ta operace. Předpokládám, že prostě nemá plně průchodnou tu levou komoru, tak to nějak uvolní a když to půjde, tak vymění i tu chlopeň, je to tak? Hlavně se teď dejte dohromady a něco málo přiberte. Budem na Vás holky moooooc myslet!!!!

Leni, tak co sporťák, jak se osvědčil? S tím dalším týdnem by to šlo, to ještě nemáme žádnej plán, tak budeme moct kdykoli a kamkoli :grinning:

Jinak u nás asi pomalu začínají zuby ... Nelča si dnes celý den strkala tak vehementně ruky do pusy, hodně dnes ublinkávala a i při kojení se mi furt snažila stiskávat bradavku, večer byla taková nevrlá a zdá se mi, že na jedné straně dole má trošku nateklou dáseň ... i když nevím, jestli to dokážu poznat, ale teplotu zatím neměla, tak buď na ni něco leze nebo jsou to ty zoubky ... uvidíme, co se z toho vyklube ...

Dneska byl fakt super den. Byly jsme dnes s Neluškou 3x venku, odpoledne jsme si spolu daly 5 km procházku, no paráda. Umyla jsem konečně dvě okna, vyprala záclony, pouklízela byt a konečně jsem po dlouhé době zase upekla chleba a teda musím se pochválit. Byl mooooc dobrej - pekárna udělala těsto, ale chlebík jsem pak hodila do trouby a fakt super, jako koupenej od pekaře. Už jsme ho stihli spořádat ( a to měl být zítra ke grilovanému masu :slight_smile: )
24. dub 2010 ve 21:31  • Odpověz
Páji, tak mi pošli receptík na dobrej chlebík :slight_smile:
To tě chválím s těma oknama, já to prostě nezvládám, když Baru spí max. půlhodinu a o víkendu se nám nechce :unamused: Ty jo a zuby? :slight_smile:
24. dub 2010 ve 21:34  • Odpověz
Ahoj kočky, to počasí je fakt parádní... hned je člověku líp, když svítí sluníčko :slight_smile:

Páji, to jsi dobrá.. já se na okna chystám jak dlouho, ale né že bych to s malou nezvládla, ale prostě se mi nechce. To budu radši s malou a pozorovat co umí nového a že toho není málo :grinning: :grinning:
Chtěla jsem se zeptat, pořád máš malou v tom zimním fusaku nebo jsi pod ní dala teplejší deku?

Míši, tak držím palce na tu operaci, aby všechno odbře dopadlo!!! Tfuj, tfuj!!! A Verunce posíláme pusinku.. snad jste už bez teplot a budete moct aspoň na chvilku ven, když je tam tak krásně.

Jinak my jsme si víkend užili naplno.. byli jsme v Sobotu na výletě v Brně (v Mariánském údolí) a včera doma na zahrádce, kde jsem si zasadila muškáty atd. mladej lítal s kamarádama po venku a malá chrupkala v kočárku.

Přidávám sem pár foteček, tak můžete mrknout... jo a jestli nám malá poroste takovým tempem jako teď, tak do Léta jsme ve sporťáku :sweat_smile:
26. dub 2010 v 07:56  • Odpověz
Luci, mohly bychom se ten příští týden fakt někde sejít. Jsme na Veru hrozně zvědavá, už bude fakt pomalu stejně velká jak Nelinka :grinning: Fotky jsou moc pěkný a Veru fakt vypadá, že už je jí plnej kočárek, roste jak z vody prďolka!

Ty okna jsem dělala tak, že jsem dala Nelku do křesílka, pustila jsem písničky z pohádek, ona si hrála, občas na mě koukala, zpívala jsem jí a pohoda:o) O víkendu mám v plánu další dvě okna v ložnici a koupelně. V obýváku a kuchyni ještě občas topíme v krbu, tak až se přestane topit, tak pak se do toho pustím ... ať mi ty záclony zas hned nesmrdí kouřem :slight_smile:

Teri, chleba jsem dělala strašně jednoduchej, 500g mouky (já dala 150 hladké, 250 hladké pšeničné chlebové a 100 žitné chlebové), 1 lžíce octa, 1 lžíce olivového oleje, 1 lžička kmínu, 1 lžička soli a zhruba 1/4 l vody (podle potřeby) a na kvásek trošku mlíka a cukru + zrhuba půlka kostky kvasnic (spíš víc než míň). Udělala jsem si ale ještě chlebovej kvásek (dělá se 3 dny z žitné mouky a vody) a přidala jsem 2 vrchovaté lžíce, pekárna to všechno umíchala a pak jsem pekla napřed 15 min při 220 a pak 30 minut na 180 a pak ještě 10 min na horkovzduch na 180 a potírala jsem osoleným mlíkem. Zní to složitě, ale fakt je to docela jednoduchý a je jak obyčejnej chleba od pekaře! Ještě bych chtěla koupit v DM chlebový koření a zkusit to s ním :grinning:

Luci, já mám v kočárku momentálně zavinovačku od emitexu - a buď jí do toho zavinu nebo ne, podle toho, jak je teplo, ale jestli bude ještě pár dní tak krásně, tak ji asi vytáhnu a dám tam jen deku z Ikei :slight_smile: Včera jsme byli u babičky, byla tam pouť a v kočárku byla Nelka jen v punčocháčkách, bodíčku a šatičkách a i tak se mi zdálo, že je jí teplo, jak pařilo sluníčko na tu boudičku!
26. dub 2010 v 10:09  • Odpověz
Paji, ptám se proto, že malá má v kočárku také tu zavinovačku od Emitexu a na sobě měla včera bodíčko, mikinu a tepláky s punčocháčky.. jinak jsem ji tou zavinovačkou nepřikrývala, měla jsem na ni položenou jenom tenkou dečku, tak doufám, že ji nebylo moc teplo.. ale je fakt, že se potí pod čepičkou :unamused:
A na srazík se klidně přidám, pokud mi ten den bude vyhovovat... jen musíte napsat kdy a kde :wink:
26. dub 2010 v 10:34  • Odpověz
Luci, to já včera Nelku nezakrývala vůbec, fakt měla jen to body s dlouhým rukávem, punčošky a šatičky a ležela na té zavinovačce. I tak měla pak červený tvářičky ... u nás doma je přes den max. 20 stupňů, takže je asi Nelka zvyklá spíš na chladno :slight_smile:
26. dub 2010 v 11:18  • Odpověz
Pavli, já ji tou zavinovačkou právě nezakrývám, ale malá jak byla ve stínu tak jsem ji tou dečkou jenom přehodila kočár.. už ani nedávám na kočár ten kryt nebo jak se tomu říká.. no vidíš a já ji měla ještě v mikině :sweat_smile: je to napalicu, když člověk neví jak to mimčo obléct, přece jenom máme pořád jenom dva měsíce a vy už 4 :slight_smile:
26. dub 2010 v 11:44  • Odpověz
Ahoj kočky... konečně chvilka klidu, přijela tchýně kočárkovat. No jsu zvědavá, jak dlouho budou venku, tipuju něco málo přes hodinku :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera totální děs běs, to co Lukin poslední dobou předvádí nemá obdobu, protivnej jak něco, furt heká, natahuje, hýká, kňourá... vydrží u nějaké hračky nebo v nějaké poloze jen chvilku a pak zase začne natahovat, už jsem fakt nevěděla co s ním. Byli jsme včera v Křenovicích na procházce s kamarádkou, co se jí před 14ti dny narodila dcerka, v kočárku vydržel zase tak hodinku a pak pláč, tak jsem ho dala do nosítka. Tam vydržel taky jen nějakou dobu a začal natahovat i tam... v kočárku pak znova pláč... :confounded: :angry: Přijeli jsme do Slavkova, ještě se nám dom nechtělo, tak jsem řekla MM, ať ho dáme do autosedačky a vyrazili jsme do parku s autosedačkou na podvozku. CHvilku klid, po chvilce zase řev. Tak jsem myslela že má hlad, nakojila jsem ho v parku a pak zase pláč... tak to asi nebude tím že nevidí, bo v autosedačce viděl... :confounded: :cry: Už fakt nevím co dělat, jsu bezradná...
Do sporťáku ho dát ještě nemůžem, zjistili jsme, že nejde do úplnýho lehu, nejnižší poloha je docela vysoko, myslela jsem, že jde úplně do lehu... :confounded: Tak asi budem jezdit hluboká korba+nosítko. Možná jestli má pocit, že se tam nemůže hýbat, nevím... nebo jestli mu není moc teplo... :confounded: Už jsu fakt z toho nešťastná, nikam nemůžem jet, tak jsem se těšila až bude teplo a pěkně, že budem jezdit na dlouhý procházky, ale takhle jsme venku max. dvě hodiny a z toho půl hodiny pláče... :frowning2:

Takže holky, já se asi nikam na výlet nedostanu, aby mi plakal v busu, to nechci riskovat. Navíc kdybych jela do Vyškova, tak zpátky odpoledne ty busy bývají narvaný, to bych si s ním ani nemohla sednout a mít ho na klíně... takže my se budem jedině procházet tady po Slavkově. :unamused:

Zítra teda jedem do Brna, musím k zubařce, už se teď děsím co bude. Zpátky pojedem s MM autem, MM bude vozit i jak budu u zubařky. Tu cestu si radši vůbec nemaluju růžově, kdyby plakal, tak ho budu holt muset vzít na klín... nebo nosítko, podle počasí.

V sobotu jsme měli návštěvu, mamka a ségra s přítelem přijeli a byli tady až do půl desáté večer. Hlídali malýho, my s MM jsme byli poprvé od doby co se narodil venku, šli jsme na večeři v rámci dnešního výročí svatby. Bylo to moc fajn vypadnout, prošli jsme se pak zpátky, pohodička... Lukin usnul něco po sedmé a krásně spal, jen jak odešli a já jsem si šla lehnout, začal se hemžit a hýkat, tak jsem ho ještě nakojila a pak konečně usnula.

Nějak mám poslední dobou blbou náladu, Lukin je fakt protivnej víc než obvykle, říkám si, jestli to už nebudou zuby, furt má ruce a prsty vražený v pusince, všechno tam rve, slintá už dlouho... ale jestli ho to svědí, je to možný... zatím nic necítím, ale klidně to už může být ono, kdo ví...

Jdu vás dočíst, trošku jsem si postěžovala, tak se nezlobte. Krásnej pohodovej den!

Páááji, pěkný výročí!!! :wink:
26. dub 2010 v 11:54  • Odpověz
Jinak já mám v kočárku teplou deku, ale je jen na Lukinovi, vespod má tenkou fleesovou dečku a tu matraci. A já ho oblíkám teda punčošky, tepláčky, bodýčko s DR a tenká mikinka. Ale možná je mu teplo, jak je tam ta teplá deka, možná mu tam dám už jen taky deku s Ikei a případně zavřu ten vršek. A když byl v nosítku, tak byl vlastně jen oblečenej, nic na něm jinýho nebylo, ani jsem ho neměla pod bundou.

Moc ráda bych vás kočky viděla, ale fakt si do Vyškova asi zatím netroufám, pořád doufám, že se ten pláč v kočárku zlomí... :unamused:
26. dub 2010 ve 12:06  • Odpověz
Leni, ahoj... jéje co to čtu. Koukám, že se Lukáškovi něco nelíbí a ty už nevíš co máš udělat, aby byl spokojený.
To je blbý, že vám ten sporťák nejde do lehu, já myslela že jo. Nám teda X-Langer do lehu jde a když bych ji potom chtěla posadit, tak je to něco mezi polosedem, což nám bude určitě ze začátku hodně vyhovovat.
A v autosedačce také nevydržel? Možná bylo na něho moc velké teplo... malá byla také navečer protivka, ale po koupání hned usnula.
Snad se to brzo zlomí a bude už jenom líp.

A s tím srazem, já dojedu kamkoliv, jenom mi řekněte kdy a kam mám dojet a v kolik, ju :wink: a děti oblékáme nastejno, tak jsem v klidu, že ji moc nenavlékám :grinning:
26. dub 2010 ve 12:14  • Odpověz
Jej, Leni, takže tím, že nevidí to není? By mě zajímalo, co se mu nelíbí ... Někdy by bylo nejlepší, kdyby ty děti už mluvliy, aby si řekly, co je trápí ... Třeba to jsou fakt ty zuby, mě Nelka posledních pár dní všechno jakoby kouše, když jí dám prst do pusy, tak chvilku saje a pak jen jakoby kouše. Dělá mi to i při kojení s bradavkou, saje a pak mi začne tu bradavku drtit dásněma. No děs!!! Vždycky když to udělá, tak ji něco řeknu a snažím se o přísnej tón, aby pochopila, že bradavka se nekouše, no ale někdy mi to moc nejde, ona se na mě podívá a začne mrkat očičkama a smát se a to nevydržím a začnu se smát taky :grinning: :grinning: :grinning:

Leni, my za Tebou klíďo dojedeme do Slavova. Pavel teď jezdí do práce na kole, když je hezky, takže auto mám k dispozici. Já bych si tím autobusem asi taky netroufla do Slavkova a zpátky. Jakože jezdíme busem do Vyškova, ale to je max. 15 minut. Nelka vždycky spí, ale když vidím, jaký je tam vedro, vydýchanej vzduch ... fuj, i mě bývá v takovým buse pak špatně, takže fakt nedokážu odhadnout, jestli by to Nelča vydržela až do Slavkova a zpět ...

Luci, taky už ten kryt an kočárek nepoužívám, ale mám ho teda ještě radši vždycky sebou, kdyby se náhodou nějak ochladilo, tak abych jí ho tam mohla dát ... Člověk se o ty prcky bojí, aby jim nebyla zima, co? Já se to snažím nějak citem odhadnout, ale někdy mám sklon ji moc navlíct ... většinou mě pak usměrní přítel :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2010 ve 12:40  • Odpověz
Jo, holky, včera jsme byli u babičky na té pouti a babička mi říká: jsem přemýšlela, proč má malá ty problémy s kakáním a říkala jsem si, že se určitě napolyká při kojení vzduchu. No nesmíš jí dovolit, aby se ti u toho kojení pouštěla. Tak řikám: jo, babi, to máš pravdu, tím to je určitě, ale já ji nedonutím, aby se nepouštěla a babi na to: no to jí prostě nesmíš dovolit, ji nemůžeš rozmazlovat, aby si dělala co chce :grinning: :grinning: :grinning: Tak jsem babi řekla, že jo a že to zkusím a že je hodná, že na nás tak myslí ... jsem ji nechtěla zkazit radost, ale fakt mě to pobavilo :grinning: Už vidím, jak Nelku násilím držím u prsa :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2010 ve 12:46  • Odpověz
26. dub 2010 ve 13:09  • Odpověz
Ahoj holky... :slight_smile: začíná nám venku nějak moc fučet :unamused:

Luci...fotečky jsou krásný a malá teda fakt roste jako z vody :slight_smile: Myslím,že ji tak moc navlíkat nemusíš...podle doktorky by děti měli mít o jednu vrstvu oblečení víc,jako my...ale myslím,že když ji oblíkneš trochu víc,nic se nestane...maximálně se osype :grinning: Radši víc,než aby byla nemocná.

Leni...ty máš teda zase trápení,chápu tě,že raději nechceš nikam jezdit a na náladě to taky nepřidá,to znám usebe...Tomísek td poslední dobou odpoledne taky docela prudí a někdy je toho na mě až příliš :angry: :angry: :angry:
Jestli chceš,můžeme se domluvit a přijedeme za Tebou do Slavkova,ať tím busem nemusíš...nám je to jedno a někdo se určitě přidá :slight_smile:

No nic...zase dneska zlobíme,nějak sabotujeme spaní a už jsme docela úprotivní...3 krát jsem ho zkoušela dát spát a vždycky vyváděl,jako bych ho vraždila...no...snad ho do večera nezabiju :confounded:

Tak se mějte všichni hezky a užijte si počasí,dokud se nám nezkazí :wink: :wink: :wink:
26. dub 2010 ve 13:19  • Odpověz
Ahoj Marti, tebe jsem už dlouho kočko neviděla.. jak se máte a co Tomulka? Nevyrazíme někdy ven?
Všimla jsem si, že nám venku pofukuje..dokonce mi to zhodilo i slunečnici :angry: a to jsem chtěla zajít s Áďou na zmrzku, což asi vynechám a půjdem na zákusek :grinning: :grinning: stejně potom musím do Obuvi pro papuče, páč je má už zase zdevastovaný, by mě zajímalo, po čem v té školce vlastně chodí... že je má pořád roztrhané :rolling_eyes:

Dneska ji určitě obléknu do toho jak byla včera, punčochy, tepláky, bodíčko s DR a mikinu + tenká bavlněná čepička...páč to na takové vedro jako bylo včera nějak nevypadá, ale to jenom skrz ten vítr.

Marti, třeba Tomulka spát nechce a večer vám usne jako by ho do vody hodil a bude klid :wink: náš Áďa když byl menší, tak nám to také dělával, takže chodíval spát až jenom večer a to byl fakt tak krásně unavený, že mi usínal i u jídla :grinning: :grinning: ale zase nesmí být přetažený, to je potom na nic.
Tak jak byl Tomulka minule, to mi ho bylo moc líto.. brouček malinkej :frowning2:

Tak nic, pádím za tou naší dračicí... huláká na mě z lehátka a jakmile k ní dojdu, tak má pusu od ucha k uchu a řehní se na celé kolo :grinning:
Páááá, večer mrknu..
26. dub 2010 ve 13:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.