• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Ahojky.Tak dnes sme byli u té kozy a nic sem jí neřekla.Nějak to neumím.Jen sem jí řekla co a jak s ním bylo a je a jen hleděla.Prej terapeutka přehání.Tak sem jí řekla že to asi přehnaný nebylo když dělal to a to a tamto zase nedělal a byl úplně rozhozenej!!Na to se jen se sestřičkou na sebe podívaly a nic radši neřekly.Neřekla sem jí ani že přecházím k jié.Zítra se jdem přehlásit k Eimové a ta si ás pak objedná na prohlídkuJinak dojedu ten Nutrilon co tu ještě mám a pak teda přejdu na Bebu.Ještě sem se Zemánkové ptala kolik mu mám teda dávat toho papu a řekla kolik bude chtít.Tak jí říkám že se přecpává a má zatížený bříško,pak mi to i zvrací.A že terapeutka říkala že pak přes to nacpaný bříško si ani nemůže procvičovat svaly atd a at si představím jaký to je když sem já nacpaná k prasknutí.Na to taky řekla jen ať mu dávám kolik chce.....Tak já nevím s tím papu...Des mi to grcal docela dost a to sem mu nedala celou 200.No uvidíme.A máme už 5 kilo a 150 gramů....A ode dneška si už tak krásně brouká.Sice si už lehce vykládal dřív ale ode dneška už dlouho v kuse.Ne že jen vypustí jeden zvuk :slight_smile: Strašně se u toho směju :grinning: Je to úplně úžasný
3. kvě 2010 v 17:18  • Odpověz
Loli, no jen koukám, co Ti zas Zemánková řekla ... fakt úžasný!!! Jsem zvědavá, jak budeš spokojená u Eimové, pak musíš dát vědět! S tím jídlem bych to dělala, jak Ti radila Terka. Já to tak u Nelky taky praktikuju - někdy mám pocit, že by byla Nelka přisátá klidně 24 hodin denně:o) Prostě jak cítím, že už tolik netáhá, tak jí to prso vezmu a dám jí hned dudlíka a ok. S Bebou jsem taky spokojená. Už víc jak 14 dní se zase potýkám s různýma problémama s prsama - napřed nějaký kvasinky nebo co, pak retence v jednom prsu, teď zase v druhým prsu (o víkendu jsem z toho měla i horečku), takže mám prostě večer málo mlíka. Nutrilon už jsem musela vyhodit a koupila jsem Bebu a maximální spokojenost, Nutroš Nelce taky neseděl a Beba je úplně bez problémů :slight_smile: A když vidím, že i z té flašky přestává tahat a jen si tak cucá, tak jí tu flašku taky vezmu a dám dudlík.

A kolikrát za den krmíš? Ona ta dávka 200 ml je pro krmení 5x za 24 hodin, ne? 3-měsíční mimčo by mělo tuším vypít max. 1/5 své váhy, takže zhruba 1 litr, víc určitě ne.

Jinak nevím, co se stalo, ale Nelka spí od 14 hod. Teda ve 4 se vzbudila, nakojila jsem ji a hned zase usnula ... tak po tom nespavém dopoledni si teď dopřává, potvůrka moje malá :slight_smile: Tak jsem toho využila, doplnila nějaké fotky na FB, protřídila věci, co už nenosíme, trošku jsem poklidila a upekla nám chlebík :slight_smile:
3. kvě 2010 v 18:06  • Odpověz
Lol, naše dr.mi také řekla, že máme dávat malé kolik chce.. ale potom měla ty šílené koliky a tak jsme přešli na tu BEBU a malá je fakt zlatíčko. Vypije nám 15Oml a je hotová :sweat_smile: ani jednou mi neblinkala a když si odbrkne, tak je usměvavá a pořád něco povídá... to nedělala, když byla na Nutrilonu. Dokonce byla protivná i venku v kočárku a nemohla pořádně usnout :pensive:
Teď je to opravdu lepší o 1000% :wink:
Ono je někdy lepší ty dr.neposlouchat, víš... přece jenom vidíš, co je pro tvé dítě nejlepší a to teď nemluvím, jako kdybych to sama před tím věděla, člověk na to musí časem dojít sám a vyzkoušet plno možností.
Mám dvě děti a první byl úplný opak Verunky, s tím jsem nezažila žádnou koliku ani bolení bříška.. nic, za to teď jsem si to užila a snad už se to nevrátí.

Pavli, malá usnula až teď, ale to už úplným vyčerpáním :confounded: ani v kočárku moc být nechtěla...
Jak se vzbudí, tak se vykoupe, nabaští a půjde spinkat.
3. kvě 2010 v 18:09  • Odpověz
Jinak chlebík vypadá luxusně :wink: my také pečeme, dostala jsem od manžela pekárnu, takže ji využíváme na 100%

Nemáš nějaké receptíky :sweat_smile:
3. kvě 2010 v 18:11  • Odpověz
Ahojky, tak Lukin byl taky odpoledne už pak protivka, tak jsem ho dala do nosítka, chvilku koukal a teď v něm vytuhnul, poprvé... :slight_smile: Tak aspoň už vím, že když bude unavenej, usne v něm v pohodě a můžeme vyrazit třeba jen s nosítkem do Brna... nejdřív samozřejmě vyzkoušíme delší nošení venku ve Slavkově, abysme se případně mohli domů vrátit. :slight_smile:
A dneska se otočil ze zad na bříško, několikrát po sobě :slight_smile: :slight_smile: Tak z něj máme velikou radost.

Pavli, Nelka to za chvilku taky zvládne, uvidíš. :wink: To je super, že tak hezky spinká. :slight_smile: Hlavně, aby pak spala v noci. :slight_smile:
A Ty teda nezahálíš... týjo, chleba bych si dala, mňam... já chleba vůbec nejím, hrozně mě nadýmá, tak aby Lukin neměl problémy... včera jsem zase po dlouhé době musela dát rourku, chudák se vzbudil v deset v noci a hrozně, ale fakt strašně plakal, snad nejvíc za celou dobu úplně bolestí, rourka nejdřív vůbec nezabrala, nešlo z něj vůbec nic, ale pak kombinace masáž a nahřívání pomohla, plus teda rourka... nevím, z čeho to mohlo být... :frowning2: :frowning2: Plakala jsem s ním, hrozně ho to muselo trápit...

Tak Lolli fakt dej na holky a Nutroš už nedobírej, zkus fakt tu Bebu, jsou v ní nějaká probiotika a dítkám to asi fakt prospívá víc než Nutroš... než malýho trápit...
A možná bych zkusila dávat mu jídlo častěji a po menších dávkách... vždyť přece když je dítě plně kojený, tak mamča nem přehled, kolik toho vypije... ale když Ti ublinkává, tak fakt může být vrchovatej a pak ho bolí to bříško... váhu má super, tak to chce asi zkoušet... no uvidíš, co Ti řekne nová dr. Snad tam budete víc spokojení. A super, že tak hezky povídá. Je to radost to pozorovat, že? :slight_smile:

Pavli, to jsem ani nevěděla, že máš takový potíže s prsama... :frowning2: Retence je co, zatvrdnutí? Tak snad to už bude lepší... ještě, že ty UM existují, že? A kolik Nelce na noc dáváš?
3. kvě 2010 v 18:16  • Odpověz
A s tou pekárnou mi děláte chutě holky, asi si ji budu přát od Ježíška.. :slight_smile: ale to budeme muset asi tu naši kuchyň nafouknout. :grinning:

Luci, tak snad Verča usne v pohodě a bude hezky spinkat.

Jo ještě Pavli, kolikrát za noc se Nelka budí, resp. kolikrát v noci kojíš? Jednou, nebo víckrát? Prý by měly mimča už vydržet celou noc, ale Lukin se budí tak 2-3x poslední dobou, z toho tak 1-2x na dudlík, teda jako že mu ho dám a on ještě usne a jednou na kojení... z toho teda dneska budíček v 5.30, ale to už je asi ráno, to už asi není noc, že...

Týjo, je úplně tuhej! :grinning:
3. kvě 2010 v 18:19  • Odpověz
ahojky, my jsme marodi. Prvně jsem hned v úterý večer odpadla já, 3 dny se o Juráška staral MM a moje mamka, nebyla jsem ho schopná ani zvednout z postýlky. :confounded: Záchod můj největší kamarád :frowning2: Jak mi bylo, ani nebudu popisovat. A když jsem se z toho docela dostala, chytl to v sobotu večer Jurášek. :frowning2: Pořád všechno zvrací a má šílenej průjem. Od soboty má i teploty kolem 38, ale nemůžu do něj dostat žádný léky, stříkačky i lžičku odmítá, jen se přiblížím k pusině, už hodí šavli... Je jak mrtvolka, každou chvilku spinká, ani už skoro nejí a nepije vůbec. Dneska jsem byla u dr. pro rady, tak jsme jen na kojení a nemléčné kaši z vody a do toho rozmixovávám na pyré maličko mrkve. Zítra ráno jdeme na oběry, tak se uvidí. Prý hodně řádí střevní chřipka, nejsou to rotaviry, jak jsem si myslela.

Loli, určitě není dobrý, mít na cvičení nacpaný bříško. Jurášek má za chvilku už 7 měsíců a 200ml ještě nikdy nedostal. Ale je fakt, že dostává 6x denně a na oběd zeleninku. Určitě je dobrý trik ten dudlík hned poté, co mu vytáhneš vypitou flašku. I na Juráška to funguje 100%. To cvičení zvládneš, neboj. Přežije to každej. :wink: My jsme zářným příkladem :slight_smile: A´t ti to u nové dr.klapne :wink:

Mějte se všechny moc hezky, moc reagovat nebudu. pa
3. kvě 2010 v 18:22  • Odpověz
Páááji, to mě moc mrzí, že jste marodi... snad bude brzo líp, držte se a opatrujte se!!!! Věřím že to musí být hrozný... snad to za chvilku přejde. Fakt kde co lítá ve vzduchu, chjo... to aby se člověk bál s dítětem vůbec někam jet... :unamused:
3. kvě 2010 v 18:26  • Odpověz
Jo, Leni, teď se to s těma prsama nějak nahromadilo, vůbec nevím proč :unamused: Nevím, co dělám špatně :unamused: Retence jsou to zatvrdnutí .... v jednom prsu jsem to v pohodě rozmasírovala, ale pak se mi to hned udělalo v druhém a už se mi to nepodařilo rozmasírovat, pak už to bylo zarudlé a dostala jsem horečku, naštěstí tvaroh a odstříkávání je čarovná uzdravující kombinace. Dneska to vypadá, že už bude všechno ok :slight_smile:

Leni, nic si z toho nočního buzení nedělej. Mě se Nelka budí taky 2x - 3x , většinou mezi 12 a 2 na kojení a pak ve 4 a v 6 (někdy tu 4. hodinu vynechá) a pak pospává tak do 7. Říkám si, jestli ji třeba nerušíme my, jak se převalujeme v posteli a tak ... jsem si říkala, že ještě vydržím tak do toho půl roku a pak ji asi zkusím dát spát do pokojíčku, co to udělá ...

Paaaji, vy si s těma střevníma chřipkama teda užíváte!!! Přejeme ať jste hlavně brzo všichni fit!!!!

Luci, recepty večer nebo zítra nějaké pošlu:o) Pekárna je skvělá věc, i když já teď hodně peču v troubě, pekárna umýchá, nakyne a pak peče trouba :slight_smile:
3. kvě 2010 v 18:40  • Odpověz
teda koukám, že mateřská už se na mě začíná podepisovat, se úplně stydím .... samozřejmě umíchá!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2010 v 18:42  • Odpověz
Ahoj!
Nestíhám vás dočítat, vždy jen letmo nakouknu. Na sraz bych v pátek kdyžtak mohla :wink:

Adís mě to tu pěkně likviduje. Před chvílí rozmotal toaleťák, věčně mi bere CD, mlátí s pokličkama a teď se mi zamotává do šňůry :grinning: Je s ním fakt veselo :grinning: Jo a dnes už se mu padařilo udělat 3 krůčky, ale jen když jsem ho pustila. :slight_smile:

Lol, Adámek mi vypije 200 teď, no vypije i víc teda. Ale on zhruba kolem toho 3 měsíce vypil tak 130ml plus minus, když jsem ho po kojení vážila. Podle mě to děcka dělají normálně, že jak to vypijí, že začnou řvát, Adámek to dělá taky, mu jde spíš o tu flašku jak ji drží a tak.

No nic, musím končit, jdu divocha vykoupat.
3. kvě 2010 v 19:40  • Odpověz
Páji, to je blbý, s těma prsama :frowning2: No nám kolem toho 4. měsíce Dr. v Rodince říkala, že bývají často problémy, že maminy už si moc nehlídaji správnou techniku a problém je hned, no nám se to naštěstí vyhlo...

Lenajsku, tak co se týče přetáčrní z bříška na záda záklonem, samo je to blbě :grinning: No to naše Baru je na tohle expert... Ve středu jdem poprvé na rehabku, na vstupní prohlídku, ta jsem zvědavá....

Páji, na recepty se těším :slight_smile:
3. kvě 2010 ve 20:30  • Odpověz
Teri, to je fakt, že na techniku teda nemyslím už vůbec a s tím hemžícím se stvořením to ani moc nejde :grinning:

Teri, Nelka se taky při otáčení na záda trošku prohýbá ... co Ti v rodince radila? Je na to nějakej cvik nebo tak něco?

Jdem zítra s Nelkou na kurz cvičení a masáže miminek, tak jsem zvědavá, pak dám vědět :slight_smile:

Majte sa :grinning: Dobrou ...
3. kvě 2010 ve 20:39  • Odpověz
Ahoj kočky, tak malá je vykoupaná, najezená a už zase v postýlce :slight_smile: Fakt byla dneska přetažená a teď to dohání. Áďa je už také v posteli a poslouchá Krakonošské pohádky na CD v rádiu..takže máme s manželem chvilku pro sebe a tak jsme si otevřeli vínko, po tak dlouhé době si ho můžu konečně dát :wink: Když jsem čekala Verunku, tak jsem si to nedovolila, to jsem pila jenom nealko pivo, ale to až ke konci těhotenství... moc mi chutnalo a kdybych mohla, tak bych se v něm klidně i vykoupala :grinning: :grinning:
Moc se těším, až se malá začne pokoušet o přetáčení atd. zatím se nám pořád zvedá do sedu.. normálně se nác chytne za prsty a přitáhne se " SAMA " do sedu a když musí ležet, tak se vzteká :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Krásně pase koníčky... jsem zvědavá, co nám řeknou 11.5 na prohlídce. Minule z ní dr.byla pěkně vyjukaná, když se ji chtěla také posadit a o váze ani nemluvím :sweat_smile:

Leni, tak to máš doma veselo :grinning: :grinning:

Ahoj Paji, to mě mrzí, že je malej nemocný. Vy na ty nemoci máte vážně nějaký magnet, ne :confounded: Snad bude brzo líp.

Veru, jestli se tu ukážeš, tak písni jak to vidíš s tou Zumbou :wink:

Tak se mějte všechny pěkně, jdu se věnovat manželovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. kvě 2010 ve 21:30  • Odpověz
Holky tak na rychlovku.S tim nutrilonem nemel nikdy problem,az posledni dobou ho zaclo bolivat brisko.Prdi skoro v kuse od narozeni.Ale tu Bebu zitra koupim.Ale musim koupit proti ublinkavani.Mam toho nutrosu uz jen trosku.Krmim ho kazdy 3 hodky kdyz sme doma a venku jak se vzbudi.Nekdy se budi po 4 hodkach,nekdy chrni treba 6 ale pak uz ho teda vzbudim.V noci nepapame vubec.Takze nam to vychazi 5x denne.Dudlik mu hned vrazit nemuzu.Musim ho hned zvedat na brkani,jinak by se zablil.Ale on se vzdy za chvilicku uklidni.S tim vztekanim nemam problem.Jen sem se bala abych mu nedavala min nez muze.
3. kvě 2010 ve 22:24  • Odpověz
Takže Vám to Loli vychází přesně podle tabulky - 5x denně ... a kolik toho vyblinká? je to jen troška nebo to z něj letí? Bych mu když tak zkusila jeden den trošičku snížit dávku a uvidíš, co to udělá, jestli bude pořád blinkat nebo bude chtít jíst častěji ... Teda ty noci Ti závidím, my jíme přes den taky 5x, ale k tomu ještě 2x v noci :slight_smile:

Kočky, tady je pár receptů na chleba, co dělám nejčastěji :wink:

Chleba z trouby
1/2 kg hladké mouky (může se namíchat s žitnou chlebovou a haldkou chlebovou, ale žitné dát max. 100g), 1 lžička kmínu (dávám víc), 1 lžička soli (taky dávám víc), 1 lžíce octa, 1/4 l vody, 1/2 kostky kvasnic, trochu mléka a cukru na kvásek. (můžete přidat i lžící olivového oleje a různý koření, cibuli a tak)
Já si udělám kvásek a pak dám všechno do pekárny, tam se to umíchá, nakyne, pak přendám na plech, trošku propracuju, udělám bochník, přikryju utěrkou a nechám znova 30 minut nakynout. Pak peču 15 min na 220 (s hrnkem vody) a 30 min. na 180, občas potřít osolenou vodou nebo osoleným mlíkem. Po vytažení z trouby zabalím chleba hned do utěrky, kůrka tím změkně, nebude tvrdá, ale bude křupavá :wink:

"Kmínový chléb z pekárny"
200ml mléka, 200 ml vody, 2-3 lžíce olivového oleje, 1-2 lžíce octa, 1 lžička cukru, 2 lžičky soli, 350 g hl. mouky, 200 g celozrné žitné chlebové mouky, 1 lžička kmínu, 1-2 lžičky drceného kmínu, 1/3 kostky kvasnic. (může se měnit poměr mouky, čím víc bude žitné, tím víc bude chleba hutnější). Všechno dát v tomto pořadí do pekárny a péct na program 1. Nebo umíchat, nechat vykynout a opět péct v troubě ...

"Pizza chléb"
280 ml vody, 2 lžíce oleje, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 480 g hl. mouky, 1/4 kostky kvasnic.
Vykynuté těsto rozkrojit na dvě části a každý díl vyválet na placku, potřít např. kečupem, rozdrcenými rajčaty s česnekem atd., osolit, opepřit, poklást šunkou, salámem, sýrem atd., pak srolovat a každý závin vložit na délu do pekárny. Háky vydělat. Povrch potřít olejem a posypat kořením (např. grilovací). Nechat vykynout a potom zapnout program pečení.

Další recepty posléze, Nelka se mi tu už rozčiluje :slight_smile:
4. kvě 2010 v 07:50  • Odpověz
Ahojte, včera jsem měla doma návštěvu, 2 mimina, to byla sranda:slight_smile:
Akorát teda noci opět stojí za to, už mě fakt jebne. Ale zavedla jsem večerní řád po kojo uložit, pohladit a odejít, chodím za ním po 5minutách, položím ho a trvá to tak 35min, než usne, plače, ale ne nějak hystericky.

Luci, ten odkaz, co jsem ti posílala, je do zone klubu, tam se musí platit členství, takže to nic :frowning2:. Zkusím ještě najít něco volnýho.

Pááji, co jsi kde chytla?? Dneska v noci se pos... MM, tak doufám, že to nic nebude, to by chybělo nějaká střevní chřipka!
Leni vidíš, jak je Lukínek šikovnej, teď už to bude šup šup a za chvíli ti prošmejdí doma celej byt :grinning:
4. kvě 2010 v 08:28  • Odpověz
Paji kdyz ma min tak neblinka.Delam to ted tak,ze mu udelam 200 ale necham ho spapat cca 170 max 180.Nelita to z nej nejak moc.Cca plna polivkova lzicka.Ale ma papu proti blinkani tak nevim jak by to bylo s normalnim.Myslim si ze tech 170 by mohlo byt v poho.Paji ony ty deti na Um vydrzi v noci dyl jak kojeny.Um vic zasyti
4. kvě 2010 v 08:33  • Odpověz
Jinak zase zurim.I tyhle chuvicky za 3500 musim reklamovat.To sou uz 3!Sem si rikala ze kdyz uz teda beru tak drahy tak beda jak s nima neco bude.A ejhle,i ty musim reklamovat.A zas kvuli nim musim do Brna.Uz sem z toho fakt vytocena.
4. kvě 2010 v 08:41  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný ránko... po delší době jsme měli noc celkem pohodovou, jednou se začal v noci hemžit a hýkat, tak jsem mu dala dudlík, to bylo kolem půl dvanácté a pak o půl čtvrté na kojení. Usnul po 40 minutách, docela úspěch, bo poslední dobou bývá zase kolem dvou hodin v noci vzhůru... a pak se vzbudil v sedm, pohodička.

Páji, máš pravdu s tou technikou, já už to taky nehlídám, jsu vůbec ráda, když pije, bo neustále se pouští a zkoumá všechno ostatní kolem, prso v ten moment jde stranou, nejhorší to je když se s někým bavím a u toho kojím, je to opička zvědavá... :grinning: :grinning:

Teri, tak uvidíš, co na rehabce. Snad to tam bude dobrý a Barča se nebude tolik prohýbat. Lukin se teď už otáčí na bok bez záklonu, naučil se to sám od sebe.

A na to bříško se otočí zatím jen z jedné strany, ale naučí se to určitě i z druhé. Nakonec to bylo z té strany, na kterou se nechtěl přetáčet. :slight_smile:

Veru, právě jsem si říkala, kdy sem přijdeš, abych se Tě zeptala, co ty večery a noci... Dáváte Matyáška teda o něco dřív spát, nebo pořád stejně? Tak sice je to uspávání zdlouhavý a plačtivý, ale aspoň, že nepláče už tolik... A ještě si tak stoupá před spaním? A jak jste zvládli víkend, přišla postýlka, nebo ne? NIc jsi nepsala, že bys potřebovala půjčit, tak asi dojela... A co TM v ten čtvrtek, kdy dojel? :grinning:

Leni ahojky, no to je fakt veselo u vás :grinning: To se asi fakt nezastavíš. A Adámek je šikulka s těma krůčkama, to musí být super to pozorovat. Za chvilku ho nedohoníš. :slight_smile:

Lolli, tak uvidíš, třeba mu trošku míň bude stačit a ta Beba mu taky udělá líp v bříšku. Za zkoušku nic nedáš. :wink: A jaký máš teď chůvičky? To je chlvička jako vysílačka a ještě monitor dechu?

Krásnej den přeji, mějte se fajn!
4. kvě 2010 v 09:09  • Odpověz
Loli, Matyášek je taky žroutek a odmalička papá hodně, teď vypije 240ml - je to dávka podle návodu na oblau Beby - 210ml vody dávám. Ale 170ml ve 3 měsících myslím nevypil, to je nějak moc:slight_smile:
Co máš s těma chůvičkama?? já mám Sencor za 500,- a jsem s nima maximálně spokojená :slight_smile:

Leni postýlka dorazila v pátek, Ufff. Sice v tom moc nespal, ale aspúoň večer jsem ho tam uložila, abychom mohli grilovat:slight_smile:. Spát chodí podle toho, kdy se vzbudí odpoledne. Pokud se probudí kolem 3 a pak už nespí, dám ho cca v 19 do postýlky, pokud mi usne ještě po té 5 v autě, jde až po 20hod. Furt si stoupá a piští, tak ho tam chodím ukládat. A ve čtrvtek jsem pro MM jela do brna! :angry: :angry: :angry: :angry: . ještěže už má zpátky auto, protože ten blbeček není schopnej jet autobusem :angry:
4. kvě 2010 v 09:31  • Odpověz
Veru, super, že dorazila. Jakou jste koupili? Tak snad to usínání bude lepší... A co ta vyrážka, ztratilo se to?
No na to stoupání se teda moc netěším, ale člověk asi nemá na výběr, co... :grinning:
No tak to je něco, žes pro TM jela, jsem myslela, že zvládne nastoupit do autobusu... no asi fakt nezvládne... :stuck_out_tongue_closed_eyes: To je něco! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. kvě 2010 v 09:34  • Odpověz
Verčo, Loli myslela monitory dechu, ne chůvičky... My teda máme místo chůviček vysílačky a je to bomba, už jsme to využili i když jsme někam jeli 2 autama, se člověk aspoň domluví :slight_smile:
4. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz
Loli a co máš za značku toho monitoru? S tím jídlem, já to teď večer Nelce dělám, napřed jí dám teda prsa a pak tu Bebu a vypije většinou tak 130 - 150 ml, takže si myslím, že těch 180ml, možná i 200 večer fakt vypije :slight_smile: A stejně se potvůrka budí :slight_smile: Ale podezírám ji, že chce jen k nám do postele, občas to prso jen tak cucá a moc toho nevypije :slight_smile: Loli, jestli Alexek nezvrací nějak moc, tak je to dobrý, bych to dělala jak Ty :wink: ... váhu má super :wink:

Veru, teda manža není schopen jet busem? Jak to? Vždyť na tom vůbec nic není!!! Nebo to jen teď s tou nohou? Jsou ti chlapi asi fakt jinej druh, co? :grinning: :grinning: :grinning:

Leni, přesně tak, jsou to opičky zvědavý!!! Nejhorší je, když promluvím nebo když uslyší nějakej novej hlas nebo zvuk :slight_smile:
4. kvě 2010 v 10:19  • Odpověz
Ahojte maminy... Se ozývám zase po delší době... :-P Nebyl čas, však to znáte. :wink: Minulej týden jsem byla v Brně ve škole - vopruz! :grinning: A o víkendu jsme si udělali romantický výlet do Lednice. Musím říct, že tobyla paráda. Navzdory předpovědím se sobota extrémně vydařila a fakt jsme si to užili. Dokonce i Lukáška to bavilo a nakonec se nechal přemluvit a usnul v kočáře bez řečí - mu taky nic jinýho nezbylo, jsme byli pěšky. :wink: (a nejlepší bylo, když se otočil na břicho a vystrčil ten zadek z kočáru ven :grinning:). V neděli sice začlo pršet, ale to už jsme stejně balili. Lukášek se nám toršku rozhořel.... :frowning2: Jsem si říkala, z čeho to může mít - zuby? Pak mě napadl úpal, ale měl pořád klobouček... ? Přijeli jsme domů a měl skoro 39... Dostal Nurofen a zaspal to. Včera ráno dobrý a odpoledne zas přes 38 a navíc mu vyrazila zlahka kopřivka... Tak se mi rozsvítilo, že MUDr říkala, že se někdy po Priorixu objeví spalničky v lehké podobě... Včera už tam teda nebyla ale dneska jsem jí volala, tak říkala, že to může být ono a že už by se to mělo zlepšit... Kdyžtak ho mám přijít ukázat... No teda bylo mi ho chudáčka líto, v tu neděli ani nechtěl nic dělat, jen ležel i včera se chodil pořád za mnou mazlit a lehal si na mě... Byl roztomilej.. Ale dneska už vymýšlel zase lumpárny (nepozorovaně vzal tužku a šel pokreslit zeď! Jsem myslela, že mě vomejou, samozřejmě jsem ho stihla zarazit až bylo malé dílko na světě!).

Jinak Páji, já mám pocit, že podle doktotrů ty střevní chřipky řádí pořád... Lukynek to měl před 2 měsíci cca a to taky řádilo zrovna... A před měsícem jsem to taky slyšela od jiných... :wink: Hlavně ať jste z toho brzo venku!

Ad ublinkávání - Lukášek podle MUDr trpěl nějakým tím refluxem- nedovřenou chlopní, co má držet potravu v žaludku, aby se nevracela do jícnu. Mně to zjistili v 15 letech, trpím na pálení žáhy, dráždí mě přesmažené jídlo, ale jinak nic... Lukyn ublinkával do roku téměř po každým jídle... Občas mu ujela i přesnídávka nebo dokonce chleba...! MUDr. mi tehdy řekl, že se s tím v podstatě nedá nic dělat... Doporučil nějakej speciální Nutrilon proti ublinkávání - není to ale mlíko, jen nějaká směs ze svatojánského chleba... Jenže já plně kojila a tohle znamenalo odstříkávat a míchat mu to do každýho mlíka... :-P Jsem to zkusila jednou a stejně to z něho šlo, tak jsem se na to vykašlala... Pokud ublinkává jen tak málo, bych to moc neřešila... Jedna lžíce je prkotina. Když se přejí, vypadá to jinak... Se taky stalo, že byla komplet celá postýlka slitá (a to si vždy ukázkově odříhl!) Tak bych asi nevěšela hlavu, Loli, některý děti to prostě mají. S tuhou stravou to trošku přejde a od cca roku to je už u nás úplně O.K. :wink:

Zdravím všechny šikovný děti - stojící, přetáčecí se, sedající si (ta malá je fakt zázrak! :sunglasses:)... a přeju - jen tak dál!

Na sraz nám to snad vyjde. Ráda bych vás viděla. :wink: Doufám teda, že bude hezký počasí... :-P

A díky za recepty na chlebík...! Já tu pekárnu chci už dlouho a furt nic... Podle MM je to teda zbytečný. :-P (nemá rád, když peču!)
4. kvě 2010 v 10:46  • Odpověz
Ajoo, jsem si říkala, že chůvičky za 3litry, to je nějaký divný :grinning: :grinning:

Paji, on je protě makeš, když je zdravej, zvládá doběhnout na zastávku za 45vteřin a jaksi mu za 2 měsíce nedošlo, že s berlama to trvá dýl. Teď už berle nemá, ale na bus běží tak, že skáče po jedné noze a to holt prostě trvá :dizzy_face: :dizzy_face:

Leni jela jsem pro něj, aby se Matyášek vyspal v autě, jinak bych na něj prděla, pak jsem mu Matýše vrazila do kočárku a byl klid :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jdu vařit a pak ještě na chvilku ven, ten opuičák mi tady demoluje byt :confounded:
4. kvě 2010 v 10:48  • Odpověz
Jo a ještě zkusím přidat fotku Matýše ze svatby
4. kvě 2010 v 10:51  • Odpověz
Holky zadnej monitor.Jen chuvicky za 3500.Jsou to Chicco-audio digital plus.Jsou tam melodie,pokojovej teplomer,vibrace a je dvoucestna.Blbne mi to,ze chci na nej mluvit napr z koupelny ale ta co je u nej se proste kompletne vypne.Uz me to fakt vytaci.Mela sem doma 4 a vsechny spatny.Tyhle uz jim tam asi omlatim o palicu.
4. kvě 2010 v 11:25  • Odpověz
Ahoj holky...to je dneska venku xindl :angry: :angry: :angry: doufámj,že se to do pátku zlepší...

Kluci jeli nakoupit,tak mám chvilku klídek :slight_smile:

Veru..fotečky super...Maty už je krásnej chlapák...už ho ani nepoznám :slight_smile:

Loli...to je pořád nějaký trápení...ty chůvičky by mě už taky nas....doufám,že prckovi je trošku líp a po té změně UM se to minimálně o 100 procent zlepší...tak jako u Veríska od Lucinky :wink:

Leni H....Lukášek dělá taky obrovský pokroky...chce všechny předhonit :slight_smile: ale na Verunku nemá,když to půjde takovým tempem,za chvilku Lucce uteče :grinning: :grinning: :grinning:

Teri...sušenky jsem dělala přesně podle návodu,jen místo těch malin jsem tam dala sušený jahody a byly úžasný...úplně se mi rozpadaly na jazyku...taky už žádná nezbyla :grinning:

No nic...pádím oběhnout FB....je to hroznej požírač času :slight_smile:
4. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz
Marti a kde si sehnala tu vanilkovou esenci, já ji nemůžu sehnat :frowning2: Tak jsem je dělala bez té esence a i bez těch malin a navíc se mi je podařilo díky kojení připálit :sweat_smile: A na kolik je pečete?

Tak jsme byly s Nelkou na tom kurzu masáže miminek. Bylo to moc fajn, super relaxace, akorát se to musíme ještě naučit. Nelce se to docela líbilo. Vede to porodní asistentka tady z Vyškova. Byly jsme tam jen 3 maminy, tak to bylo i takové super uvolněné. Krásně nám to vyšlo i se spaním. Takže se už těším na příští úterý :slight_smile:
4. kvě 2010 ve 14:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.