• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Verčo, aby sis tímhle návrhem na sebe neušila bič :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. kvě 2009 ve 13:20  • Odpověz
Hani, víš ve Vyškově preferují "přirozené porody". Od mýho porodu se mi při těch slovech otvírá kudla v kapse, když to někde v televizi propagují. Za těch 5 dní co jsem tam byla, jsem nezažila jediný epidurál, ani jednoho císaře.... Takže přirozeně. Leně je mi líto, moc ji pozdravuj - hlavně že to má za sebou. Doufám, že se dá rychle do kopy, po císaři je to náročnější než po klasika porodu, je to přece jen operace. Snad až se z toho otřepe, tak povykládá, co se tam dělo. :frowning2:
15. kvě 2009 ve 13:33  • Odpověz
Adámek je krásnej klučík !!!!
15. kvě 2009 ve 13:52  • Odpověz
Ahojky velká gratulace Léňi k Adámkovi :slight_smile:
15. kvě 2009 ve 14:34  • Odpověz
Holky, možná to vypadá, že mám za sebe náhradu. Dnešní slečna docela šéfovi vzdorovala, má racionální uvažování, zdravý názory, tak ještě počkáme, jak se projeví po praktické stránce (má teď samostatné úkoly) a asi ji bereme !!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Necháme ji víkend a uvidíme, jestli si to nerozmyslí sama.
Nebudu tady muset být až do dne před porodem !! :grinning: Doufám.... :wink: Budu se jí muset zase chvilku věnovat, takže se sem už dnes nedostanu. Krásný víkend. :slight_smile:
15. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz
Lenajsku, nic jiného si pozatím nepíchám. To ostatní mám na později, teď to prý potřebovat nebudu a do lednice jsem si musela dát : Ovitrelle a Agolutin (víš na co to je? :unamused: )
Jinak jsem začla chodit do fóra Car Obilní trh a moc mi to na klidu nepomáhá, jedna holčina byla už po druhé na IVF a bohužel zase nic :pensive: nevěděla jsem, že se taky může stát, že ve folíkách nemusíš mít vajíčko nebo jak to je a že se ti ty po opolození nemusí vyvíjet :confused: :pensive: jak tak koukám, čeká mě ještě dlouhá cesta.

Tvoje to bylo první IVF nebo kolikáté?
15. kvě 2009 ve 14:37  • Odpověz
Ahoj holky,občas na Vás juknu,co nového...jsem z Rousínova.Ode mě taky moooc velká gratulace Leničce k Adámkovi... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. kvě 2009 ve 14:41  • Odpověz
Luci má kámoška vyzkoušela několik Car a až nakonec na obilňáku se jí to povedlo :wink: Byla tam sněma moc spokojena tak držím palečky :wink:
15. kvě 2009 ve 14:47  • Odpověz
misicko, jenomže kolik má za sebou už pokusů a byla na nějaké operaci (laparoskopie atd.?)..
Jsem z toho nějaká smutná :pensive:
15. kvě 2009 ve 14:50  • Odpověz
Nebyla na žadné operaci a pokusů mám dojem, že na podruhé nebo na potřetí to vyšlo.
15. kvě 2009 ve 14:51  • Odpověz
mno jo a to je ten problém, ty pokusy.. je mi těch holek fakt líto a neumím si představit, co budu dělat já, když to nevyjde. Do toho mi teď volala šéfka, že jak si to představuju, že jsem na neschopence a že jak dlouho na ni míním být atd. Fakt šílený :pensive:
15. kvě 2009 ve 14:55  • Odpověz
Na šéfku se vykašly a hlavně se hoď do klidu :wink:
15. kvě 2009 ve 14:59  • Odpověz
Luci, hlavu vzhůru, nevzdávej to, když to ještě pořádně ani nezačalo.
Šéfku bych na tvým místě už nejraději poslala do prdele, fakt! Husa pitomá! Co to je za řeči, jak to že jsi na PN??? To je fatk no comment! :angry: :angry:

Páji, to je bezva, že máte šikovnou holčinu! Tak hlavně, ať vydrží a neuteče dřív než odejdeš na mateřskou!
Jinak k tomu ještě jak jsme psaly včera, já taky měla nebo mám v plánu zůstat v práci až do konce, jen jsem tím chtěla říct, že to nebudu hrotit, holt když se migrény budou vracet moc často, tak to zabalím dřív.
Páji, taky příjemnej víkendík!

Veru, co že si to chceš koupit? Já to nějak nepochopila nebo asi nevím, o čem přesně jste se bavily. :sweat_smile:
15. kvě 2009 v 15:20  • Odpověz
EPI NO, nafukovací balónek s pumpičkou na roztahování hráze:slight_smile:
15. kvě 2009 v 15:49  • Odpověz
Tak jsem se prospala a je mi zase o něco líp. Pořád myslím na Lenču, snad se brzo zotaví a budou s malým brzo doma...
Luci, Agolutin a Ovitrelle nevím, na co je, ale bude to asi něco co jsem si píchla i já před punkcí, proti přezrátí vajíček, nevím. Já měla jen Orgalutran a pak Pregnyl. Zkus si to zadat do vyhledávače, na co to je.
Jinak už jsem Ti odpovídala, že Reprofit byl náš 3. CAR a zkusili jsme tady 2. pokus, předtím loni v říjnu jsme byli v Reprofitu na inseminaci, a v předchozím CARu jsme měli asi 8 inseminací, pak teprve IVF.
Někomu se zadaří hneda napoprvé, někomu ne, a nikdo to neovlivní. Tohle je prostě sázka do loterie a je to vážně běh na dlouhou trať. Když jsem Ti psala, aby ses pokaždé radovala z každého dobrého výsledku (že folikuly krásně rostou, že máš pěknou sliznici, že Ti pak osdají vajíčka, ty se oplodní, že se embryjka vyvíjejí, že dojde k trasferu...), každá fáze toho IVF, když se podaří a člověk se dostane k další je obrovský štěstí, bo je to opravdu složitý proces a nikdo dopředu nemůže vědět, s jakým výsledkem. Vůbec dopředu nemysli na to, co by kdyby, to Ti nepomůže, ale raduj se pokaždé, když kontrola dopadne dobře a pak když se dostanete zase o krok dál. A ten emryotransfer, to je takovej bonbónek nakonec toho procesu, a ty // na testu, to jsou pak už zatraceně zasloužený. On totiž člověk nejen při samotným IVF, ale i potom, má starosti, aby bylo všechno v pořádku, takže ani když člově uvidí ty// na testu, nemá vyhráno, ale já jsem si opravdu tentorkát zvykla radovat se z každého dalšího kroku, a vyplatilo se. Nemá význam myslet dopředu, co bude. Já byla šťastná i za to, že se nám podařilo dojít k transferu, vůbec jsem tomu nemohla věřit, a vůbec jsem nemohla věřit, že z minimální stimulace máme dokonce i jedno embryjko k zamražení... Je to moje rada a doufám, že Ti to pomůže, protože díky tomuhle jsem to prostě brala jinak než minule, víc v klidu a nestresovala jsem se tím, co bude. Všechny negativní myšlenky si zakaž a říkej si, že co se má stát, to se stane. A tak to taky je.. :wink:
A se šéfkou si nedělej vůůůbec hlavu, soustřeď se na sebe a své bříško, aby hezky spolupracovalo... :wink: Vše ostatní se bude řešit až pak, a nebo se taky nemusí řešit vůbec. :wink: :wink:

Páji, super, že jedna adeptka vypadá velice nadějně... tož držíme palečky, aby to klaplo a nastoupila... :wink:
Veru, týjo, to slyším a čtu poprvé o tom balónku... je to teda docela pálka, fakt. Ale jestli to má pomoct... Masíruje Ti TM tu hráz, nebo ne?

Holky, mně se teď bude o porodu pořád zdát... vůbec si to zatím nedokážu představit...
15. kvě 2009 v 15:50  • Odpověz
Tak to jsem taky nikdy neslyšela. To jsou vynálezy :grinning:

Já se porodu taky budu hodně bát, ale zatím si to nepřipouštím a říkám si, že je to ještě daleko :grinning: Teď si chci užívat těhotenství a nestresovat se :slight_smile: :wink:
15. kvě 2009 v 15:59  • Odpověz
MAsíruje, je to vopruz :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A podle mě úplně naprd - ta tkáň se má natáhnout a ne namasírovat. Už jsme doma dřív přemýšleli, čím nasimulovat průchod hlavičky :slight_smile:
15. kvě 2009 v 16:01  • Odpověz
Luci, tak co jsem tak zběžně přečetla, ten Agolutin se dává ode dne OPU do potvrzení těhotenství, a je to na udržení embryjek v těle. Já tohle neměla, u nás v CARu dávali Utrogestan, to jsou takový tobolky, co se zaváděly a nebo se polykaly. Ty jsem brala až do screeningu. Ten Agolutin Ti možná pak vysadí a místo toho dají ten Utrogestan, ale to je ještě moc daleko.
A Ovitrelle psali, že ne na dozrání vajíček, řekla bych, že je to něco jako ten Orgalutran, co jsem měla já. Ale nevím. Jak k tomu dojde a budeš si tohle píchat, tak se jich zeptej, na co to je.
Veru, tak to nevím, řím byste to chtěli nasimulovat... :grinning:
15. kvě 2009 v 16:06  • Odpověz
Holky,užívejte si to těhotenství a vůbec se nestresujte kvůli porodu.Já jsem dělala všechno pro to,abych měla pohodový porod,masírovala hráz jak steklá a stejně to nepomohlo...malej mě natrhl až po pr....ale každá bolest se po porodu dá vydržet,i když jsem si tak 2 týdny nesedla.Za toho krásnýho chlapáka to stálo... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. kvě 2009 v 16:28  • Odpověz
Tak jsem vás konečně dočetla, napsaly jste toho požehnaně. Krásně to vystihla babel01, tak nějak to je .Člověk stejně neví, do čeho jde, a co má být, to se stane. Pak když držíte v ruce ten nádhernej uzlíček, tak vám ani nevadí, že obědváte ve stoje a na posteli se nejde moc otočit. Máte oči jen pro to miminko.
15. kvě 2009 v 16:50  • Odpověz
Ahoj holky,tak Lenka uz ma Adamka,to je krasny,jsem dojata :slight_smile:
No jeste jsem Vas uplne nedocitala,tak nevim,ale Hanca psala,ze to nepostupovalo a na co cekali.
No jo , ve Vyskove3 asi kdyby to nepostupovalo tejden,tak nechaji rodit tejden, u me to byly tri dny :angry:
Ale hlavne,ze je mimis v pohode.
Ja bych z toho duvodu sla p0riste do Brna,tak by cisare udelali urcite.

Tak my jsme byly na vazeni a mame uz 5 kilo :grinning: ,tak doktorka byla moc spokojena, bude prej drobna po mne,ale pribyva uz hezky :slight_smile:

Lenajsek,Ty uz vstupujes do druheho trimestru,to je paradicka :grinning: ,jupiiiii.

Veru, zvladnes to tak,jako jsme to zvladly vsechny a fakt nema cenu se moc dopredu bat,protoze nevis,jaky to bude. Ja dou7fam,ze to budes mit rychly a bez problemu.

Holky ja kdyz koukam na tu nasi princeznicku,tak si rikam,ze nejakej porod cert to vem, stoji to za to milionkrat a fakt pak to miminkoto vsechno vynahradi a je to proste nadhera a ja kdyz se na ni koukam,tak me ta laska az boli.
A chci dalsi,porod neporod a kdyz to rikam ja,tak to uz je co rict.
Mame v mrazaku dve embryjka,kdybych mela dvojcatka, bylo by to paraaaaadni :grinning:
15. kvě 2009 v 17:31  • Odpověz
Teri ahojky, téda, malá je už velká slečna... :wink: Nemáš nějaký novější fotečky?
No mě právě zase ten Vyškov trošku odradil, takže budu hledat porodku v Brně. Ale kterou vybrat, vůbec netuším...
Jojo, už příští týden budu v druhém trimestru, utíká to jak voda... :slight_smile:
Máte pravdu s tím porodem, nemá význam se dopředu stresovat, nakonec to prostě vždycky nějak dopadne, snad pokud možno dobře a věřím Teri, že miminko vše vynahradí, určitě je to nádhernej pohled na toho spícího tvorečka, nebo ho mít v náručí, to jsou všechny špatný zkušenosti zapomenuty... Určitě to za to stojí!!!
Teri, vy kdybyste chtěli druhý dítko, zkoušeli byste nejdřív sami, nebo si šli rovnou pro mražáčky?

Jak jsu sama doma a nemám moc co dělat, tak asi večer budu žehlit, i když to teda úúúplně nenávidím... ale aspoň se u toho zahřeju... :grinning:

Mějte se fajně! :wink:
15. kvě 2009 v 17:37  • Odpověz
autor
Huj holky, nestíhám sem jít, celej den lítám za malým jak šus. Teď přišla babička a krmí, tak mám chvilku a nechala sem ji bojovat :grinning:

lenajsku: No chtěla ych za Lenčou juknout, ale vidím to až na konec příštíhí týdne, přece jen bude po tom císaři zdrachaná a pak dostane na pokoj i malýho a předpokládám že se tam ze začátku protáhne celý příbuzenstvo, tak ji písnu pak, nebudu se tam tlačit bude toho mít si myslím i tak nad hlavu.

Jak ste se bavili o tom balonku EPI-NO já ho strašně chtěla, ptala sem se na něj i tady v porodnici, oni ho tam dokonce měli, ale PA mi říkala že si myslí že to je k ničemu že pružnost hráze je prostě daná geneticky a že dle její zkušenosti že bez nástřihu rodí jen ukrajinky jsem se nechala odradit. Podle velikosti mýho nástřihu si myslím že asi měla recht :sweat_smile: Tak moc by mi zžádnej balon pipku nevytáhl jak měl malej velkou kebuli :grinning:
15. kvě 2009 v 17:38  • Odpověz
autor
Tady studuju toho mlýho Adámka a řekla bych že je spíš do Lenči , i když vidím v něm i tatínka :slight_smile:
15. kvě 2009 v 17:38  • Odpověz
Hani, Adámka taky studuji, a na první pohled jsem v něm viděla tatínka. Uvidíme za pár dní a z dalších foteček...
Jak dlouho Hani myslíš, že si ji tam nechají? Snad se brzo zhojí a co nevidět je pustí domů... pořád na ně musím myslet. :slight_smile:
Hani, a s tím nástřihem, to je asi fakt individuální, někdo není skoro vůbec, někdo hodně... holt hlavičky jsou velký... :slight_smile:
15. kvě 2009 v 17:43  • Odpověz
autor
Leni co císaři bývá ve Vyškově 10 dní
15. kvě 2009 v 18:06  • Odpověz
Já do Vyškova nešla právě kvůli té délce hospitalizace, v těch statistikách má nejdelší hospitalizaci ze všech porodnic na jižní Moravě!!!
15. kvě 2009 v 18:09  • Odpověz
Jejda, tak dlouho? :confounded: No, tak to se jí pak taky časem ozvu, až se to vše uklidní, jestli bude stát o návštěvu...
Snad to bude všechno v pořádku, když tam bude tak dlouho...
15. kvě 2009 v 18:11  • Odpověz
Hani, řekla bych, že Adámek je na mamku. Nechtěla jsem se tady do toho montovat, přece jen ji znáte víc. Ale jak jsem koukla, tak bych to taky tak typla.
Sousedka naproti nás byla na císaři a byla tam opravdu 10 dní.
Holky, o tom EPi jsem neslyšela, tak mám novou informaci. Mě poprvé nastřihávali - 5 stehů, podruhé jsem se roztrhla - 3 stehy a teď nic nestihli, a potrhala jsem se jen po obvodu, i šití se dalo přežít. pak babo raď, že jo. Asi je to fakt hodně individuální.

Holky, Markétka má pořád horečku. Už si říkám, že to snad nepřestane. Od středy už je to dost dlouho, zatím to nikdy takový průběh nemělo. Ještě má i průjem, tak to je fakt nářez. Dnes už spinkala 4x - celkem 4,5 hodiny
15. kvě 2009 v 18:16  • Odpověz
Marti, to je mi líto, že má malá horečku... :frowning2: nezajdete na pohotovost? :frowning2: Ještě má ten průjem, ach jo.. snad jí bude brzo líp!
Marci, jak dlouho se tak zůstává v porodce po císaři, jinde než ve Vyškově?
15. kvě 2009 v 18:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.