• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Ten sraz bude zajímavej, budeme tam směska - maminy z Prahy, Plzně, Jablonce n/Nisou, Kuřim, Brno, Ostrava, Bratislava, Nové Mesto n/Váhom, Uherské Hradiště - to bude dobrý domlouvání, každá jinej přízvuk. Ale z Kuřimi tam dojede maminka, rodila 3 hodiny po mě, má holčičku - z kojení má už 9 kg. Potkaly jsme se 2x na kyčlích, od té doby jsem ji neviděla. Tak na tu se těším moc
18. kvě 2009 v 10:04  • Odpověz
:wink: Vincentka mi taky chutná :grinning: Nikdo to sice nechápe, ale co :grinning: :grinning: Něco takového zkusím :wink:
18. kvě 2009 v 10:05  • Odpověz
Holky, mě doktorka kdysi radila míchat do půllitru horký mlíko a vincentku. Má to pak tak akorát teplotu a mě to strašně chutná (taky to nikdo nemůže pochopit) je to dobrý na hlasivky a krkový záležitosti. Komu teda pro změnu nevadí to mlíko, že jo
18. kvě 2009 v 10:06  • Odpověz
Míšo, tak teď čtu na netu, že v těhotenství ne ten Hedelix... :frowning2:
Tak zkusit kloktat slanou vodou, nebo odvarem ze šalvěje, nebo na to kloktání by klidně podle mě mohl být i Stopangin, když ho nebudeš polykat... a tu Vincentku... možná Ti v lékárně doporučí ještě něco. Nebo si zajít k dr. a rovnou že by Ti napsal neschopenku a poradil, co užívat...
18. kvě 2009 v 10:07  • Odpověz
Míšo, mně chutná jak studená, tak teplá... nebo jí klidně můžeš i vykloktat.
Mlíko bych rozhodně nedávala, to zahleňuje. To spíš horkou Vincentku s medem.
18. kvě 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj holky,

zdravím vás opět ze severní Moravy. Jsme tady s Dejvíkem zase na týden na návštěvě. Odpoledne jedu za ségrou do porodnice a zítra jí snad pustí. Já se tak těším až si pochovám malinký miminečko :dizzy_face:
18. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoj Marci, co to poranění močáku? potvrdilo se to nebo ne?? Jsem si na to vzpomněla, jak mě malej tlačí do měchýře, aby mi ho neprotrhl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
Holky Stopangin taky nee, já na začátku těhu měla bolesti v krku a šla radši hned k Dr., ten jediný, co mi mohl napsat tak Bioparox. Jinak bych s žádnýma lékama neexperimentovala.
18. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz
Ahoj holky pěkný pondělek.

To je super, že má Lenka malýho u sebe.

Jinak k té hospitalizaci v porodnici, já neříkám, že jsem se netěšila dom, ale kdyby tam byl člověk tak 10 dní, tak si myslím, že to ničemu neuškodí, alespoň prvorodičkám,kdyby mě pustili domů po 3 dnech, tak by mě jeblo. Přišlo mi, že všechno začalo ten šestý den, tedy první doma, bolení osypání atd.

Jinak jsem hodila pár foteček.
18. kvě 2009 v 10:14  • Odpověz
Katy, napsal Ti Bioparox už v prvním trimestru? To je lokální antibiotikum, ne?
Ale myslím že když je to suchej dráždivej kašel, tak nejlepší bude čaj s medem, a ta Vincentka. I ta umožňuje odkašlávání.
Marci, tak pozdravuj na severní Moravě... kde přesně jste? :wink: Jéé, to bude krásný.. tak miminko pozdravuj! :slight_smile:
18. kvě 2009 v 10:15  • Odpověz
Zuzi, na fotečky jsem se dívala... malá je jako modelka... :slight_smile: Krásný.
18. kvě 2009 v 10:16  • Odpověz
Je to jen nepříjemnej kašel, doufám že se to nerozjede :wink:
18. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
Jo Leni, přesně tak. Není tam přímo napsáno, že ho těhulky nesmí, jen že o použití se poradit s lékařem.

Veru, bříško super! Krásně špičaťoučký! :grinning: U kluků to prý bývá, že bříško je hezky dopředu do špičky :slight_smile:

Zuzi, malá si při focení z vás dělala vysloveně srandu :grinning:
18. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz
dolda: já taky z porodky nespěchala, přece jen, kromě kojení a přebalování a starání se sama o sebe, člověk jinak nic nemusí a když něco, má se koho zeptat.

Já teda v těhotenství taky nic nebrala, fakt nejlepší ten čaj s medem , hlavně žádný léky.
18. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz
Jéé Veru, fakt se Ti pěkně zašpičatilo bříško... :slight_smile: Už pěkně povyskočilo. :slight_smile:
18. kvě 2009 v 10:21  • Odpověz
Míšo, ještě mě teď napadlo, že existuje Vincentkovej sirup, pro snažší odkašlávání, to určitě těhulky můžou.
18. kvě 2009 v 10:22  • Odpověz
Verčo, močák má prý zatím hodně pokleslý, takže se počká do konce šestinedělí a pak se prý uvidí :unamused:
Lenajsku, jsem kousek od Krnova.
Doldo, to já se zase z porodky tak šíleně těšila domů, že jsem byla ten třetí den ochotná podepsat reverz (ale my jsme byli zdraví a nic nám nebylo), jim se zpočátku nechtělo v neděli moc propouštět, ale já si postavila hlavu a najednou to šlo i bez reverzu a s úsměvem :slight_smile: Mě bylo mnohem líp doma, mohla jsem spát bez nutnosti poslouchat pláč jiných miminek, bez neustálého svícení v noci, měla jsem svůj záchod, svojí koupelnu..........no prostě pocit k nezaplacení :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
já určo budu chtít nadstandard i v šestinedělí, jestli tam budeme dýl než 3 dny, tak nás to zrujnuje :slight_smile: :slight_smile:
zuzi, vikinka teda umí xichtíky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jinak holky, přečetla jsem knihu znovuzrozený porod a jsem nadšená. Ta kniha úplně naplňuje moje sny a předtsavy o mém porodu. udělám všechno proto, abych měla takový porod. myslela jsem si, že jsem fakt divná, když od začátku tvrdím, že jediný co u porodu budu chtít je klid, teplou vanu a aby mě moc nikdo neruši různýma vyšetřeníma apod. za oředpokladu, že budu mít dobře postupující porod si do svýho plánu skutečně napíšu, že vyžaduju externí medicínské zásahy minimalizovat.

jo a Lenajsku, chatu máme v rešicích - u Dukovan, uprostřed lesa, nádherná příroda, lesy (taky bez vody a suchej záchod, ale co:slight_smile:)
Včera jsme s MM leželi na louce v trávě a patnáct minut jsme dýchyli čerství vzduch, to bylo neskutečný........
18. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
Já jsem teda dneska disgrafik..... Sorráč
18. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz
Verčo, nadstandart je k nezaplacení........já byla strašně ráda, že jsem na něm mohla být aspoň ty první 2 noci, třetí jsem pak byla na třílůžáku a strááášně chtěla domů :grinning: Verčo, budeš chtít rodit do vody?
18. kvě 2009 v 10:35  • Odpověz
Chci vanu na 1.dobu porodní a pak se uvidí, nevím, jak budu snášet, kdybych měla zůstat na jednom místě. když mívám bolesti, tak jsem zvyklá chodit a nadávat:slight_smile:).
18. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
Ale jo, láká mě to, už jen pro to, že ve vaně se špatně vyšetřuje :grinning: a taky voda naadnáší, třeba by mě to mohlo pomoct při tlačení:slight_smile:
18. kvě 2009 v 10:40  • Odpověz
Veru, tak tö je fajn, že jsi našla knížku, která je dobře napsaná a splňuje představy o Tvém porodu. :slight_smile:
Já o tom porodu do vody uvažuju taky čím dál víc... ale asi to vyjde na dost peněz, co?
Jéé, to musí být paráda, ta chata... na chalupě taky máme suchý WC, sice vyzděný, ale je tam ooobr žumpa, a nemáme na chalupě nataženou dovnitř ani vodu, chodíme k místní pumpě pro vodu v kanystrech. Resp. naložíme na kolečka asi 6 kanystrů a s tím jedeme k té pumpě. Tohoto jsu letos ušetřená... :slight_smile:
Ale miluju to tam, už od dětství a už se těším, jak tam budeme jezdit s prckem. :slight_smile:
18. kvě 2009 v 10:44  • Odpověz
autor
Marti: My byli sami o půl sedmé, dokud tam nebyli lidi, potkala sem tam Janču M. z práce, taky si byla před prací zaplavat.
18. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
My teď vodu musíme vozit z brna, protože ve vsi ta obecní pumpa přestala fungovat.
MM tam jezdí od narození, patří to tam jeho babičce, je to strašně srandovní - mám na nástěnce fotku 3letýho MM jak stojí u stejnýho stolu, u kterýho jíme doteď a za 3 roky tam bude stát náš syn:slight_smile:

Já jsem myslela, že si připlatím jen 500 za vanu na porodním sále a hotovo:slight_smile: Dneska se objednám na předporodní kurs na obilńák a na prohlídky sálů, musím všechno vyzjistit, ale ve statistikách tam uvádějí porody do vany, tak v tom snad problém nebude. Taky to budu muset začít probírat se svojí dr...
18. kvě 2009 v 10:52  • Odpověz
Veru, tak ať to dobře probíhá, ten kurz a prohlídky... máš to kapánek z ruky, co? Ale co člověk nadělá... hlavně, aby to pak dopadlo všechno dobře.
A s tou fotečkou... to je hrozně milý... :slight_smile:
Nevím, jestli se za porod do vody platí něco navíc, jsem myslela, že jo, ale ještě jsem to teda blíž nestudovala. takže na ty předporodní kurzy stačí chodit až těch 6 týdnů před porodem, jo? To už se tam asi v porodce nahlásíš, že tam chceš rodit, ne?
S tou vodou ještě, my s sebou teď vozíme pitnou vodu - z vodovodu u nás, jinak berem vodu z té pumpy, a když jsme neměli auto, a jezdili tam asi 20 let jen busem, tak jsme po převaření pili i tu obecní vodu, ale většinou jsme z toho dělali čaje.
18. kvě 2009 v 11:00  • Odpověz
Týjo, tak zázraky se vážně dějí. Kamoška, co má za sebou už tři cykly IVf, teď píše, že je v 15. týdnu a přirozeně... mazec!!! :grinning:
18. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
jééé, Leni, tak to je krásný:slight_smile:
18. kvě 2009 v 11:17  • Odpověz
Oni ty kursy na obilńáku jsou totiž celodenní, takže se jde na kurs přípravy, pak kojení a pak tuším ještě něco.
18. kvě 2009 v 11:22  • Odpověz
Veru a jo, takže to bude jeden den a absolvuješ v něm všechno, jo?
18. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.