• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
ja mam nervy abych dojela do prace, abych si dosla pro svacinu do obchodu a podobne.....
no to neni tak lehke jit na nemocenskou....ja mam totiz ve smlouve napsanou jinou castku nez kterou beru..a sef mi rek, ze mi to bude doplacet tu castku tak, abych mela tolik, jako bych mela ve smlouve tolik, kolik fakt mam....a ze mi doplati penize za to tehotenstvi, abych nebyla tratna..jakoby abych mela materskou takovou, jakou mam mit a ze mi proste doplati ty penize....no a ted navic nemocenske plati sef......
no a ja se bojim, ze se sef sekne, nasere, ze si furt vymyslim a bude mi doplacet hovno......jestli tomu rozumis....(napsala jsem to dost pomatene)...
kdyz jsem rikala doktorce, ze chci ukoncit tu nemocenskou, tak rekla, ze si to mam rozmyslet, ze to nemuzeme porad vypisovat a rusit.....takze ted uz by mi to stejne ani nedala...
18. bře 2009 v 16:48  • Odpověz
autor
jo tak :confounded: no, tak s tou smlouvou to moc nechápu, jen chápu, že šéf ti určitým způsobem vyšel vstříc...
Tak to nevím :confounded: zkus tu kávu, nebo kofolu, v omezeném množství... a doufat, že to přejde :confounded:
18. bře 2009 v 16:54  • Odpověz
hlavne me stve, jak mi ted je...proste doma jsme byla v pohode, vysmata...ted jsem maximalne ustarana a nic vic...jedine se muzu nejak povzbuzovat, ze to pres tri mesice vydrzim...
18. bře 2009 v 17:00  • Odpověz
holky,
dneska nestiham, tak jen zdravim :slight_smile:
zitra napisu vic :wink:

kuk do alba :dizzy_face:
18. bře 2009 v 17:41  • Odpověz
Ahoj Say, malá ja fakt hrozně krásná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , moc moc gratuluju :slight_smile:
18. bře 2009 v 17:57  • Odpověz
autor
Say, tak ještě jednou gratuluju, malá je úžasná, krásná a moc vám to spolu sluší :dizzy_face:
18. bře 2009 v 18:28  • Odpověz
18. bře 2009 v 18:29  • Odpověz
Tak jsem taky konecne tu! Say, taky jeste jednou moc gratuluju, Julinka je je fakt kouzelna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. bře 2009 v 18:38  • Odpověz
say, gratuluju!! Julinka je moooc hezka a ma vlasky, to ma u me velike plus :grinning: :grinning: :grinning: tesim se na popis porodu :wink:
18. bře 2009 ve 21:45  • Odpověz
zase nikdo???
dobre rano... :slight_smile:
19. bře 2009 v 08:16  • Odpověz
nikdo...:frowning2:
dobre rano....ja jsem dosla ze skoly, nasnidam se, prohlidnu si apetit, co mi dosel a zacnu se chystat do prace:frowning2:
19. bře 2009 v 10:12  • Odpověz
19. bře 2009 v 10:16  • Odpověz
autor
Ha, už to jede... já tu byla, ale nešly mi přidávat příspěvky, nevím proč :angry:
jsem v jednom kole, dneska jedem na ty hory a musím ještě stihnout spoustu věcí-...
19. bře 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
Aer, a apetitu slyším prvně...k čemu to slouží?
19. bře 2009 v 10:20  • Odpověz
Jani, Apetit je casopis o vareni:grinning:
19. bře 2009 v 10:24  • Odpověz
autor
Jo tak :grinning: tak já se zmůžu tak akorát na Pošli recept :grinning:
19. bře 2009 v 10:25  • Odpověz
to je takovy to maly za 5,- ? to je nahodou dobry:slight_smile:
19. bře 2009 v 10:29  • Odpověz
autor
jj :sweat_smile:
19. bře 2009 v 10:31  • Odpověz
ahojky holky,
nebudu docitat, nemam sanci :grinning:
predne moc dekuju za gratulace, pochvaly fotek a ze jste na me mysleli :slight_smile:

ted vam zkusim popsat porod :grinning:
tak ve ctvrtek me edik dovedl do nemocnice, protoze nohy jsem mela fakt strasne, navic mi v moci nasli bilkoviny a ketolatky, tak ze tam uz do porodu zustanu a vic mi nerekli. druhy den na me koukal proimara i presto ze jsem to mela o 100% lepsi, tak mi dal na vyber, bud pockat do terminu a nebo vyvolat hned, ale ze by radsi hned. Souhlasila jsem. Tak mi zavedli tabletku. asi hodinu se nic nedelo. pak mi zacali nepravidelne bolesti, na monitoru nic, ja se otevrela jen na 2 cm, mela jsem nuceni na stolici, tak zadek za chvili bolavej :rolling_eyes: a hroznou zimnici. a bolelo to. Asi za 4 hodiny to preslo. Porod se zastavil :frowning2:. Pry ze pockaji do rana a kdyztak dalsi tabletka. No, to uz mi bylo hej a byla jsem rada ze mam na chvili klid :sweat_smile:. pak mi dali na pokoj pani,ktere praskla voda, tak jsme spolu povidali, rikam ze nevim jestli bych to poznala :grinning:. Asi za minutu (ve 21:15) citim slabe rupnuti a vlhko, jako by mi neco malo vyteklo. Tak jsem si stoupla a v tu chvili to ze me zacalo tect, tak jsem popadla vlozku a letela za sestrickou ze mi asi praskla voda :grinning: (vubec me v tu chvili nenapadlo spis zazvonit a pockat), takze za mnou mokra cesticka :grinning:. PA me vysetrila a rika ze do rana se nemusi nic dit. Rikam ok. Dosla jsem na pokoj a v tu chvili to zaclo. hrozne bolesti po 2 min. Tak me napojili na monitor, na tom samozrejme nic, zadna kontrakce, ale ja myslela ze se sama odpojim a utecu. Nedalo se to moc vydrzet. tak mi pichli nejake to jejich "serum pravdy" (plegomazin-bud se to zastavi nebo rozjede). me to neudelalo nic. jen hrozne bolesti. temer bez prestavky.Tak jsem chodila do sprchy, pri bolestech klecela a rikala si zlate kdyz byla jen v brisku a libilo se ji tam.Asi za hodinku jsem sla za PA ze nemuzu vydrzet a ze ji asi neporodim :sweat_smile:. Uz jsem prosila i o EPI :sweat_smile:. Bohuzel, v noci mi ho nemel kdo pichnout :frowning2:. Pak jsem byla rada :slight_smile:. Tak na me PA koukla a rika ze budeme volat tatinka, otevrena na 4 cm a presunuli me na "hekarnu". Nez mi dali na me prani klystyr, tak Edik dorazil. Chudak tak spechal ze doma zabouchl klice. Moc mi pomahal, mela jsem krizove bolesti, tak mi sprchoval zada (opravdu pomahalo), jelikoz je u nas zavedena aromaterapie, tak mi je i masiroval, nebo me jentak hladil a drzel za ruku. Opravdu velka pomoc! Jsem mu za to vdecna. Asi okolo pulnoci jsem myslela ze uz to nedam, nemela jsem silu jak jsem nemela cas oddechu ani na chvilku a do toho zacal pocit nuceni na tlaceni. Rikam manzovi at skoci pro PA. Ta na me koukla a ze jdem na sal. Tak to jsem koukala ja, nemohla jsem uverit ze jdem rodit, ze uz :sweat_smile:.TLacila jsem dlouho, hodinu a pul, manzel byl uzasny, pripominal mi ze mam zavrit oci,tisknul mi hlavu k hrudniku, hladil a po kazdem tlaceni oplachoval zinkou. Bez nej bych to tak skvele nezvladla.
V 1:45 mala vykoukla, dali mi ji nabricho a pak odnesli. Nemuseli me ani nastrihavat, nebyla jsem potrhana a cekali na odlouceni placenty. Ale vytvorila se mi jeste nejaka druhotna u ty normalni a ta se sekla v deloze. Nesla ven. Strasne to bolelo jak ji tahali a ja mela cely spodek zivy od tlaceni Julinky. Prosila jsem je at me uspi... nakonec ji ze me nejakym zpusobem dostali, kdy jedna PA tahala, druha mi lezela na brise :confounded: . Potrhala me az placenta. Lekarka prisla az na siti, takze me celou dobu rodili jen PA. Stehu mam par, nevim kolik, ale siti vubec nebolelo, necitila jsem ho.
Muj porod netrval dlouho, bolesti stali za to, ale ted uz o nicem nevim. Jen na tu placentu asi nezapomenu a mam na to nejhorsi vzpominky z celeho porodu.
Ale stalo to za to :dizzy_face:
19. bře 2009 v 10:47  • Odpověz
Say, uuuzasny :dizzy_face: Skoda ze ti to tak pokazila ta placenta :frowning2: Jinak teda krasnej porod :dizzy_face:
A co mala? Jak se zzivate??? Povidej, prehanej a pridavej fotky :grinning:

No ja musim do prace, tak doufam, ze az tam dorazim, budu mit co cist :dizzy_face:
19. bře 2009 v 10:54  • Odpověz
Malicka hodnounka, v noci jsme 2x kojili a vstavali az v 8, takze parada. Fotky zadne nove nemam, ale budu prubezne pridavat :slight_smile:. To se nebojte. Je to zlaticko. neverila bych ze muzu byt tak stastna :dizzy_face:

Jani,mam prosbicku, strasne se mi nalili prsa a potrebuju radu. Je lepsi koupit odsavacku nebo rucne a do ceho mam odstrikavat (do lahvicky? :confused: ) a jak skladovat? Moc dekuju
V noci jsem totiz prebalovala a rikam co to tu kape :confused: :sweat_smile: :grinning: . no a me tak tekli prsa :grinning:. pode mnou louze :grinning:
19. bře 2009 v 10:57  • Odpověz
autor
Say, no vidíš, tak jste to krásně zvládli :slight_smile: povídej o malé :slight_smile:
19. bře 2009 v 11:01  • Odpověz
je malicka, droboucka a strasne hodna :dizzy_face: . ted ji pujdu vzbouzet a pujdem papat :slight_smile:
a edik je z ni celej posranej :grinning:
19. bře 2009 v 11:03  • Odpověz
jsem se opotila z toho porodu... :grinning:
19. bře 2009 v 11:06  • Odpověz
autor
Say promiň že se ozývám tak pozdě, byla jsem mimo :slight_smile:
zkusila bych odsávačku, ale začátku to chvíli trvá, než si na to zvykneš a tak. Ručně to je podle mě docela pracné, já když mám prsa nalité, tak odsaju odsávačkou velké množství během pár minut...Ale zas, pokud tu odsávačku pak nebudeš urgentně potřebovat (jako třeba já, že ji vozím i do školy a tak), tak bych zvážila, jesi se to vyplatí... ručně to taky jde.
Já odstříkávám do kalíšku, pak ho dám do lednice, kde se to trochu ochladí (tam to vydrží max 24 hodin) a pak, když to nepoužiju, tak do mrazáku (my máme výparník, tam píšou že to vydrží 2 týdny, v mražáku až 3 měsíce).
Dobré rady ohledně kojení, odsávání na www.kojeni.net
19. bře 2009 v 11:57  • Odpověz
autor
tak jo, mějte se, my nahazujem bágly a jedem :dizzy_face: v neděli sem tu :slight_smile:
19. bře 2009 ve 14:06  • Odpověz
ahoj jani, uzijte si to:slight_smile:
19. bře 2009 ve 14:07  • Odpověz
Jani,pa a dekuju :slight_smile:
19. bře 2009 ve 14:13  • Odpověz
say, tys to kraaasne zvladla :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: taky bych chtela tak pekne psat o svym porodu :sweat_smile:
19. bře 2009 v 16:05  • Odpověz
maji,tak priste :wink:
19. bře 2009 v 16:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.