• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
tak si plavco uzijte :wink:
1. dub 2009 v 11:42  • Odpověz
autor
tak jsme zpátky, mě urve, jsem úplně mrtvá a nejradši bych se natáhla. dítě? naprosto aktivní, spala pět minut v tramvaji :angry:
1. dub 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
Tak jo, my jdem na tu procházku :wink:
1. dub 2009 v 16:04  • Odpověz
jani a co bys delala s Kikou ty, kdybys pracovala a jednou za cas mela vono a byla s ni cely den?
1. dub 2009 v 16:58  • Odpověz
tak na me dneska padla nejaka depka. Manza ma cely tyden odpoledni, jen dneska ne a sel sednout s brachou. Odpo jsme chvili sedeli v kavarne a pridali se k nam znamy. Ja tam sedela jak blbka a byla zticha. ja normalne nevedela co rict. jediny o cem bych se umela bavit jsou pliny, nositka,porody, tehotenstvi... ale to nikoho nezajima. od ty doby co kamaradky nejak zmizeli nebo se odstehovali, tak zadnou nemam a nemam si s kym povidat. Vim, mam manzu a mamu, ale to neni ono. pak to vypada tak ze po dlouhe dobe nekam vyrazime a ja ani nemam o cem mluvit, protoze nevim o cem.
1. dub 2009 v 18:08  • Odpověz
nejvic me stve ze misto aby byl manza se mnou doma a utesoval me, tak sedi na pivu :rolling_eyes: :frowning2:
1. dub 2009 v 18:13  • Odpověz
Čau kočky :slight_smile:
Co je hezky.. zabouchnu dvéře a jsme venku. Včera dopo jsme byli na písku.. neměl bábovky, tak si tam nějaké půjčil.. já jsem o něm hodinu a půl "nevěděla"..resp. plácala jsem to tam s ním.. a on byl tak hodňoučkej, miloučkej. Podával, plácal, stavěl, hrabal, rochnil.. Pak jsme museli jít dom na oběd .. a když jsem ho zvedla, oklepala a vzala za ručičku, že jdeme - tak srdcerycvný pláč. Až bradička se mu klepala, jak se mu tam líbilo : -)

Odpo jsme strávili v lesoparku, krmili koníky, kozy, ovečky, kachny.. koukali na tulení miminko,.. pak jsme si sedli na sváču.. a našel si tam asi 2letého parťáka, tak jsem vyndala míč z košíku kočáru a už tam kopali a řádili. Až měl červený tváře,.. a kdokoli projel s dítětem v tříkolce, tak jim hned pomáhal tlačit a na holky mrkal : )))
Je děsně komunikativní a společenskej :slight_smile:

Dnes dopo jsme šli opět na hříšo, na písek.. opět bez bábovek, ale maminka zaiprovizovala a vzala na milost nějaké to její "nepoužívané nádobí".. tak taky spokojenej.. byli tam nějací chlapečci jeho věku.. a tak plácali spolu.

Odpo jsme uklízeli pokojík, učili se zvířátka a stavěli lego. No, pak přišel tatínek.. a jsou spolu na nákupu (pro bábovky) a v myčce :slight_smile:

Jinak máte někdo zkušenost s krycíma barevnýma čočkama?
1. dub 2009 v 19:13  • Odpověz
autor
Uf, povedl se mi mistrovský kousek, přesvědčila jsem chlapa, aby šel s Kikou na náhradní plavání dneska odpo :sweat_smile:

Emi asi bych se snažila být s ní co nejvíc a užít si ji :slight_smile:

say, to, že se nemáš o čem bavit, se zas spraví. Tedka jsi chvíli po porodu, všecko je nové a živé, tak bys to nejradši každému sdělila :wink: k nám taky, jak přijížděli návštěvy, jsem měla chut hned vyklopit, jaký byl porod... o mimčo se zajímali sami od sebe a naštěstí vždycky kamarádi přijeli v takovém složení, že bud to třeba byla holka s klukem, kde jsem jim to fakt povykládala, protože chtěli slyšet, nebo holka a dva kluci, kde to chtěla slyšet ta holka, takže jsem si ulevila :grinning: Ještěže tak, protože jsem se fakt domnívala, že naprosto každého zaujmu stylem: "Tome, no a jak mě nastřihli, tos měl vidět..." :grinning:
Ale pak už se to obrousí, a dokážeš se bavit i o jiných věcech... mě v tom hodně pomáhá škola, že se prostě musím zajímat o okolní svět, učit se... a ve škole si pokecám s lidma, co ani neví, že mám dítě a jsem vdaná...
To, že je manža na pivu - asi to taky potřebuje, vypnout... Ale asi by mi to taky bylo líto...

Obla tak to zní fajně :slight_smile:
2. dub 2009 v 09:21  • Odpověz
2. dub 2009 v 09:30  • Odpověz
koukam ze ti kamoska rok pridala jani:wink:
2. dub 2009 v 10:23  • Odpověz
autor
To je fakt, zestárla jsem :slight_smile:
aer, jsem ráda že tě tu vidím :dizzy_face: měla jsem tu čest navštívit FF (teda atrium) i knihovnu :sweat_smile:
2. dub 2009 v 10:24  • Odpověz
no ja zas jdu, jen jsem nakoukla....stejne musim za chvilku do prace:frowning2:
2. dub 2009 v 10:25  • Odpověz
autor
já jdu asi snídat nebo něco takového... nezajdem zas někdy na čokoládu? :dizzy_face:
2. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
muzem:slight_smile:
2. dub 2009 v 10:32  • Odpověz
jani a tvuj manza zase neumi kojit no..:grinning:
say ja se ted smeju..ale od kvetna budu taky uplne mimo...:frowning2:
i ted pozoruju, ze porad vsechny otravuju svymi "problemy"... :grinning: :grinning:
jdu si to teda cist:slight_smile:
2. dub 2009 v 10:34  • Odpověz
autor
aer tak dej vědět kdy se ti to hodí :slight_smile:
emčo já jsem akorát postřehla žes něco psala na ap :slight_smile:
2. dub 2009 v 10:42  • Odpověz
jani to nejsou problemy..:grinning: moje problemy jsou jmena, kocarky, porod a tak..:grinning:
2. dub 2009 v 10:45  • Odpověz
klidne muzem hned v utery jestli chces:slight_smile:
2. dub 2009 v 10:46  • Odpověz
autor
Emi jo tak :grinning: tak ale máš plus, že třeba o porodu vůbec přemýšlíš :slight_smile: mě v té době vůbec nenapadlo, že to jde i jinak :rolling_eyes:
aer tak jo :slight_smile:
2. dub 2009 v 10:52  • Odpověz
jani a muzu si postezovat? Filip mi vcera rekl, ze jsem blba, ze vubec na domporodem premyslim...:grinning: ano, ja o nem premylsim, ale neznamena to, ze ho budu i zkouset ne?:grinning:
tak me nasral, jaky je zabednenec...:grinning:
a jinak mam pocit, ze uz se taky nemam s kym o cem bavit....:grinning:
porad sedim v praci, nebo mam v hlave mimino...koho porad zajima, ze sem chodi debilni zakaznici, nebo ze nevim, jestli je hezci Šimon, nebo Ondrej...?:grinning:
a ten clanek je super:slight_smile: se citim jak hvezda, sice nejsem student...:grinning:
2. dub 2009 v 11:11  • Odpověz
autor
Ten článek reprezentuje tak trochu všecky mladé maminky - jsme prostě dobré :slight_smile:

Postěžuj si :slight_smile: Já jsem zastáncem toho, že přemýšlet by se mělo o všem, co nám kdo říká, co čteme... třeba jak vidím, jak lidi třeba bezmezně důvěřujou médiím, tak mi to přijde někdy směšné, jak do toho ted víc vidím a vím, jak se to píše, v jaké rychlosti, tlaku a stresu...
A musím říct, že kdybych taky nepřemýšlela, občas neseděla na koni, nehledala a tak, tak ted nemáme ani látkovky, asi by ani kika s náma nespala v posteli, nenosili bychom... což by byla škoda, nevěděla bych o ambuporodech, o tom, že doma nerodí jen asociálové a cvoci..,
2. dub 2009 v 11:33  • Odpověz
jani no asi tak...nebyt kona, tak nevim toooooolik uzitecnych veci....to bych davala povinne v poradne za ukol..:grinning:
ja nemuzu filovi vysvetlit, ze sice mam razitko u Apolinare, ale ze proste nechci rodit tam, kde me budou brat jako dalsi, co zdrzuje....co me opichaji, nastrihaji a vsechno zbytecne (nerikam, ze tim, ze to nechci, se tomu vyhnu)....
ale vim, co chci a on nedokaze pochopit, ze i na kadeni potrebuju klid...:grinning: natoz na porod....ja mam hruuuuuuuuuuuuuuuuuuzuuuuuuuuuuuuu z toho, ze vedle me za plentou bude zenska rodit...a nedostanu se do takoveho rause, ze to prestanu vnimat....
pak prijde ten jeho debilni kamos, co furt podvadi svoji tehotnou holku a zacne vytahovat moudra a to ja se citim jak debil..ze chodim meditovat do Acka, ze chci rodit ve Vrchlabi a prirozene...nedej boze ve vane... :rolling_eyes:
2. dub 2009 v 11:50  • Odpověz
ted mam otazku i na tebe i na aerin, jak jste dostaly chlapy do te faze, ze veri, ze chcete pro to dite nejlepsi a nemusite pritom delat vsechno standartne jako sousedka?
treba vcera jsem to pozorovala, "hlidali" jsme Olivu a vsichni jsme sedeli na rozlozenem gauci, ktery je tak 15 cm nad zemi a vsichni vzdycky zajeceli, kdyz se Oliva blizil k okraji...:grinning: a ja s ledovym klidem sedela a jen mu dala ruku na celo, kdyby padal, at se moc nesvihne..jinak jsem ho chtela nechat at si polozi, ze...:grinning:
2. dub 2009 v 11:56  • Odpověz
autor
Na nějakého pošahaného kámoše se vykašli, takoví chlapi tomu opravdu rozumějí nejlíp :angry:
Třeba to Fil časem pochopí... a koneckonců, rodit budeš ty, ne on, tak si máš právo vybrat. Jeho role u apolináře nebo ve vrchlabí se asi zas tak moc u samotného porodu lišit nebudou... a s tou plentou máš pravdu, ve vítkovicích sice byly samostatné boxy, ale vedle ženská ječela tak nahlas, že jsem to slyšela i já, a jak jsem na ten box dolezla a slyšela ten její řev, tak se mi dělalo až fyzicky špatně... ležet jen za plentou, tak asi neporodím... :rolling_eyes:
2. dub 2009 v 11:56  • Odpověz
jani ja mam v hlave neco, ale neumim to Filipovi rozumne vysvetlit..jsem fakt nejaka zaostala v mysleni asi...
2. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
Já si nejsem jistá, jesi chlapi můžou ty porody až tak pochopit... přijde mi úsměvné, jak nějací doktoři zatracujou domporody, porotže u nich má ženská komfort atd, ale ten proces nějak asi nepochopí, tu psychiku při tom...
Stejně tak i chlapi co mluví o domporodech, když je obhajuje jako možnost volby, nebo něco ze svého pohledu, ale když tlumočí tu ženskou, je to takové divné.
A blbá je i ta prezentace v médiích - vždycky mluví domarodka a nějaký vážený pan doktor docent kandidát věd. A pak ženský vypadá jak vypatlaná slepice, která ničemu nerozumí, a na durhé straně vážený pan doktor. :rolling_eyes:
Takže s tím, že to neumíš vysvětlit, to asi neumí nikdo, je třeba to cítit :slight_smile:
2. dub 2009 ve 12:15  • Odpověz
:confused: Já Vám to s císařem moc neporadím .. :pensive: Jezdili jsme do jiného města na předporodní kurz, abychom tam mohli podtsoupit alternativní porod (voda, stolička, vak,..) a nakonec, šup šup.. pomalu jsem nestačila zavolat Ondrovi a už mě v bezvědomí vezli na sál.. úplně v jiné nemocnici, úplně za jiných podmínek, úplně nepřipravenou a úplně jinak, než jsem si přála. :unamused:
2. dub 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
obla to je škoda :frowning2:
2. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz
Jani, no těžko jsem se s tím smiřovala.. všechno okolo bylo naprd.. odvezli mě potom na ARO.. a já se probírala s šílenýma bolestma, zmatená, bez břicha, sama.. Strávila jsem tam pomalu dva dny. Ondráška mi přinesl manžel ukázat alespoň v podobě fotek. Bylo mi hrozně. Viděla jsem ho vlastně až další den, nachvilku navečer, při návštěvách. Neměl sací reflex, já plošší bradavky, díky morfiu jsem se o něj nemohla starat, nemohla jsem ho mít u sebe. Tak ho zase odnesli.. No prostě místo láskyplného poznávání - děsnej horor.. ceou noc jsem prochodila.. abych mohla ráno malého mít - řekli, že mi ho nedají, dokud se nezvládnu postarat sama o sebe. Můj stav byl vážný, přesto jsem si pro něj ráno sama, po svejch i s infůzí, cévkou a redonem došla na novorozence.. vzala si ho a řekla, že už ho nedám. Kvůli léčbe hypertenze a tomu všemu stresu nedošlo k rozjetí laktace.. a já po 14ti dnech všemožného snažení.. přestala kojit potom, co jsem za den odstříkala z obou prsou 20ml. Malej hladovej, uplakanej.. tak jsme najeli na UM a teprve pak nám začalo být krásně. :dizzy_face:
Připravila jsem se o to nejkrásnější, ale Ondrášek mi to vynahrazoval tím, že byl neskutečně hodný miminko. I teď je to zlatý dítě. Je společenskej, komunikativní, milej, mazlivej.. a šťastnej. :grinning:
2. dub 2009 ve 14:42  • Odpověz
autor
To je mi líto, žes prošla zrovna tímhle... můžu se zeptat, jaktože to dopadlo takhle? Žes najednou byla v bezvědomí? Pokud nechceš psát, nemusíš...

Chlap odjel s broukem na to plavání. Byl z toho nějaký nervní :sweat_smile:
2. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.