• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
obla, nejvic se mi to libilo s tou kytkou :grinning:
3. dub 2009 ve 14:19  • Odpověz
say, ja zas tise zavidim, kdyz potkam byt jen jednu maminku s kocarkem:slight_smile:
a ted mam fakt krizi....misto abych se radovala ze je hezky, mam depku ze je vsude cim dal tim vic mamin s kocarkama a tehuli ukazujicich bruch :confounded:

jinak jen co jsem docetla:
obla, to muselo byt fakt hrozny :confounded: , hlavne ze uz je to za vama :wink:
say, jak rekly holky, pro edu je to uplne nova role a asi je trochu zmatenej.....urcite se to spravi:wink: ale kazdopadne, naprosto te chapu, ja bych Vaska asi zabila, kdyby mi tohle 14 dni po porodu udelal :sweat_smile: delam mui takovy sceny i ted, kdyz se domluvime, ze vypnu hru tehdy a tehdy nebo ze neco udela a vybodne se na to....a on nastesti vzdycky spis ustoupi a zehli si to u me, tak snad mu to vydrzi :sweat_smile:
3. dub 2009 ve 14:27  • Odpověz
autor
Jak se zabavuje? jsou tu roztahané papírové šnuptychle, petky, krémy, hračky... a pořád blbnu... ještě nejsou 3 a já jsem chcíplá... a to musím ještě dopsat něco do školy... a večer mám zkoušku s kapelou.
3. dub 2009 ve 14:41  • Odpověz
jo melo tam byt samozrejme vypne, ne vypnu :zipper_mouth:
3. dub 2009 ve 14:48  • Odpověz
say, jani .. on spí jinak od 20h do 8-9h a přes den 2-3 hoďky po "o".. :sweat_smile:

aerin, nedepkař.. určitě se, co nevidět, dočkáš !!! :dizzy_face:
3. dub 2009 ve 14:56  • Odpověz
autor
Obla zááááávist... záááááávist... Kika tak od půlnoci do 9, přes den vůbec. Nějak nemá potřebu spánku. Kojím asi red bullem nebo nevím, jinak si to nedokážu vysvětlit :confounded:

Juj, domluvila jsem si exkurzi ve waldorfské škole, to jsem zvědavá :slight_smile:
3. dub 2009 v 15:10  • Odpověz
jani, .. no.. on si to tak určil sám.. nikdy jsem mu režim nepředělávala.. akorát při změnách času :slight_smile: :slight_smile: ale to není změna.. jen posunutí... a je v poho :slight_smile: Spí sám, ve svém pokoji.. a je tam maximálně spokojenej, jinde se nevyspí... když je v pokoji..můžeme vtrat příklepovkou a s ním to ani nehne.
Hele, ségry Adis (teď mu bylo 8m) taky nespí přes den.. dá si max 15 minut.. ale chodí spát už v 18:30 a vstáva v 6.. někdy se v noci vzbudí, ale stačí jen dudl a je klid, ale on nikdy jako nebyl spavej, čumákoval od narození. Ale je kvůli tomu asi trochu nervní.. je histerka a vztekloun. :rolling_eyes:
Projevuje se nějak ta "vaše" nespavost na Kristýnčině náladě? :confused:
3. dub 2009 v 15:24  • Odpověz
autor
Asi jo... čím míň spí, tím víc je veselejší... Ona jak byla malá, spala prakticky furt, asi do zásoby. to teď posledních pár týdnů. Ale když je třeba doma s Jarkem, spí. U mě většinou ne. Jinak přes den je pohodová, milá, veselá, akorát ji v žilách koluje adrenalin. A co víc, ted je i taková večer. Už se nestává, že by si třela očka a chtěla spát. Ne. My jdem spát a ona vesele leze, směje se a vypadá stejně vyspaně, jako ráno.
Teď jsem ležela na zemi, ona mi skákala po břichu, syčela jak hejno hus (nový zvuk: tsssssssssssssssssssssss :grinning: :grinning: ), strkala mi prstíky všude možně. Někdy si tak připadám i psychicky, prostě ležák a ona mi skáče po hlavě :grinning: :grinning:
Ale jinak je veselá, je s ní strašně sranda, to jsem moc ráda, myslím, že je i docela čílá, zvědavá... je strašně super :dizzy_face: úplně ji miluju :dizzy_face: :dizzy_face:
3. dub 2009 v 16:17  • Odpověz
autor
Tak jo, my jedem k těm tchánovcům :wink:
bon weekend :slight_smile:
3. dub 2009 v 16:29  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:
3. dub 2009 v 17:09  • Odpověz
Aer, nedepkuj. Ono se to povede!!! Kdyz ne tenhle mesic, tak pristi :wink:. Za chvili ti taky porostou tt :slight_smile:
3. dub 2009 ve 20:59  • Odpověz
pro janicku: jani 21.4. jdeme velka banda ostravskych mamin na vylet do ZOO, kdyby ses chtela pridat ve Srazech je zalozene tema, kde to domlouvame, ju? :slight_smile:
4. dub 2009 v 09:04  • Odpověz
maji,ahoj :slight_smile:
4. dub 2009 v 09:29  • Odpověz
porad nic? :frowning2:
4. dub 2009 ve 13:27  • Odpověz
ahoj say :slight_smile:
my byli na nakupech Tobikovi k narozkam :grinning: :grinning: :grinning:
4. dub 2009 ve 13:32  • Odpověz
autor
Ahojte :slight_smile:
Maji to je úterý, škoda, jsem ve škole... ale napiš, kdy máš čas přes týden a dáme sraz aspoň my dvě. :wink:
4. dub 2009 ve 13:58  • Odpověz
autor
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
4. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz
autor
Jo a ještě - pokud by Kika chodila spát v těch 7, tak to samozřejmě se zkouškou uděláme jinak, nejezdila bych tam, nebo bych ji a Jarka nechala u našich, ona by si tam spala a já bych hrála. Ale když spát nechce, nejlíp je jí tam, kde jsme my a je spokojená?
Teď v to úterý naštěstí bude hlídat mamka. Jenže další úterý jarek asi taky nemá volno, tak zřejmě dojde na tchánovce. :angry: Super! To chci vidět, jak ji zabaví, včera ji tchýně držela 5 minut a hned ji vracela tchánovi, že si ji má děda taky trochu užít :angry:
4. dub 2009 ve 14:16  • Odpověz
drsny jani... :sweat_smile:
4. dub 2009 ve 14:30  • Odpověz
Jani to josu problémy :unamused: , ale čekám, že mě jednou čeká to samý (vzhledem k mojí tchýni :angry: ).
Dneska je venku opravdu nádherně, akorát jsem byla ve škole, no a teď musím beztak dělat něco do školy, už mě ta škola nebaví.
A jinak jsme se pohádali s Vaškem :confounded: . Jako možná jsem sobec, ale prostě my se teď hrozně málo vidíme, protože toho mám ve škole moc, přes týden, tak každý den (někdy ani to ne) 5 minut, někdy výjimečně 30 minut. Jediný, co máme pro sebe je pátek a sobota večer. Tyto dny večer se opravdu neučím, potřebuju taky pauzu, ne. Jenže on si na pátek domluví, že jde s klukama na pivo. Fakt jsme se pohádali, jenže když jsme spolu tak málo a jindy to ani nejde, tak očekávám, že on chce být taky se mnou, ale on takhle. Takže páteční večer jsem sama doma, akorát čučím na tv, fakt nádhera. Jako ono je asi něco jinýho, když spolu třeba vy všichni bydlíte, jenže my ne, tak očekávám, že chce být taky se mnou, ale asi se pletu :cry: . Jsem mu řekla, že nemá chodit ani dneska, ani v neděli... Achjo, to mě fakt štve, že máme oba absolutně jinej pohled na to. A co mám jako dělat. Kolikrát si fakt už řeknu, že to už nemá smysl :cry:. Tak jsem si taky postěžovala, někde si musím vylít srdíčko, ne :sweat_smile:.
4. dub 2009 v 15:39  • Odpověz
kde jste kdo?
anet, to by me asi teda taky nastvalo... :frowning2:
4. dub 2009 ve 20:26  • Odpověz
teda holky :frowning2:
jani,asi bych je zabila :sweat_smile:
anet,naprosto chapu. tohle by me taky vytocilo :angry: . neni to od tebe sobecky

ja uz padam dneska na pusu,mala spala jen odpo v kocarku,jinak ji mam temer cely den jen u prsa a nebo aspon v naruci. prsa me boli a uz nemuzu :unamused: a mala oci jak petikoruny :confounded:

maji,co jste koupili? :slight_smile:
4. dub 2009 ve 20:57  • Odpověz
jani ser na to..ja budu kazdy den poslouchat, jaka jsme spatna matka, ze mi dite v sedm nespi..vim to uz ted:slight_smile: bude spat doma podle toho, jakou bude mit potrebu, kdyz budu vedet, ze je mu nejlip v sest, tak budem doma od sesti..ale jeste nebude problem, tak klidne budu trajdat do pulnoci a muzou mi vsichni polibit:slight_smile: tak..jsem si taky ulevila..me sere, jk se vsichni o vsehcno staraji a pritom to neni jejich vec.....
4. dub 2009 ve 21:22  • Odpověz
say, koupili jsme cyklosedacku, chystame se trochu vic jezdit dokud muzu, tak jsme mu ji nadelili uz ted a pristi vikend vyzkousime :slight_smile: jeste teda musime sehnat helmu, nikde nemaji tak malinky cislo, co potrebujeme :sweat_smile:
nevyresil by to aspon trochu satek nebo babyvak? ze bys ju nemusela tahat na rukach?
4. dub 2009 ve 21:23  • Odpověz
anet..kdo je sobec? on ne?
me by to taky nastvalo..uz dneska me stvalo, ze se chytil kuchynske linky a zacal ji montovat misto abysme sli ven kdyz bylo tak krasne.....chces po nem asi moc, kdyz s nim chces byt v dobe, kdy mas jedine minuty volna.... :rolling_eyes:
4. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz
halo, halo....vy jeste spite? :grinning: :grinning: :grinning:
5. dub 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
Ahojte, my si dneska udělali krásný výlet :slight_smile:
Anet, naštvalo by mě to stejně jako tebe, vidím to úplně stejně.
Say a potřebuješ přes den něco dělat? Klidně jen lež a měj ji u sebe :wink: A prsa bolí jak? Bradavky? Máš je asi rozžužlané, co... taky si pamatuju :confounded: ale pak se to zlepšuje... a bepanthen mi vždycky pomohl :slight_smile:
emi, já mám pocit, že to je takový kolorit českého národa - starat se o věci druhých, nejlíp ještě víc, než o své vlastní :angry:
5. dub 2009 v 18:11  • Odpověz
dobre ranko :slight_smile:
jani,mam je uzuzlane,ale ne popraskane. bepanthen je fajn,ale temer nemam moznost aby zabral a pak me boli kdyz si ho pred kojenim smyvam a utiram... Ale neco se musi vydrzet.
Kdepak jste byli na vylete?

my vcera asi na 10 minut zkusili manducu a mala byla uplne spokojena a po chvilince usnula :dizzy_face:
6. dub 2009 v 09:42  • Odpověz
autor
Ahoj :slight_smile:
Vzali jsme kiku do nosítka a navštívili ateliér chalupa (www.atelierchalupa.cz), je to na horách, ale nejde se tam nějak extra dlouho. Stará chaloupka, ale hrozně pěkná, uvnitř vystavujou různé obrazy a tak, a maj tam skvělé kvasnicové pivo a dobré jídlo... tak jsem si dala halušky, chlap taky, pak pivo, svařák a čaj (donesou celou konvici, a v ní jsou fakt bylinky, ne žádné sáčky), ta konvice vydrží asi tak na 12 šálků... k tomu med... mňam mňam... :dizzy_face:
budeme tam chodit častějc...

Jinak naši se včera sešli s tchánovcema (oni se občas takhle sejdou), tak nás zase pěkně probrali, to o tom kičiném "ponocování", jak ji všude taháme... Prý bych se měla zajímat hlavně o domácnost, o dítě, a ne o nějaké blbosti... tak mám ten dojem, že pod slupkou lidí, kteří se tváří jako moderní, vzdělání, koníčky a dobré vztahy jsou důležité, prosvítá takový ten starosvětský dojem - ženská jak má dítě, tak plotna a dítě, nic jiného :angry: tak jsem to mamce, která mi pak volala, ještě jednou vysvětlila.
Nejlepší je, jak tam začli fantazírovat, daleko od reality. prý bysme si měli koupit byt. Tak to nás nadzvedlo, sice byty šly o něco dolů, ale tady byly hrozně předražené. Kde bysme na to asi vzali? dyt hypotéku nám nikdo nedá! Nehledě na to, že jsme šťastní, spokojení tady.
Ne, dítě totiž nutně potřebuje svůj pokoj, kde může božatko usínat samo v 7, v tichu a tmě, tak jak to chce :angry:
Schválně jdu mrknout, kolik ty byty tady asi stojí. abych se do konce života zadlužila na nějaké hypotéce kvůli 3+1 s cikánama v paneláku na dubině, když stejně nevím, kde budeme nakonec bydlet, tak to teda neec.
6. dub 2009 v 10:18  • Odpověz
no,jani,chapu ze te to nadzvedlo. teda to bych fakt zurila :angry:
Ten byt jeste budiz, ale jen kdyz byste vedeli ze tam chcete zustat... no,mazec.
6. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.