• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
Ahoj holky:slight_smile:

anet, taky gratuluju k pokroku i vyroci, to je fakt doba, se muzeme jit zahrabat, s 5 lety a nejakym tim mesicem :grinning:
20. dub 2009 v 11:48  • Odpověz
autor
Say, taky mám astigmatismus (je to to, co myslím? nějaké ty cylindry?), u oční mi k měření s čočkama ještě přidávala nějaká sklíčka, to asi v optice neposoudí a pokud jo, asi ne tak dobře...
Tak to máte maso, my byli objednaní nějak za týden - 14 dnů...
20. dub 2009 v 11:54  • Odpověz
jani, tak to jsi me nepotesila. Mam to same co ty. A navic ani nevim co mam ted za uhly :sweat_smile:. jako ze bysme se treba orientovali podle toho. tak to asi budu pul roku koukat pres blba sklicka. to uz ty brejle ani nosit nemusim :sweat_smile: :rolling_eyes: :frowning2:
20. dub 2009 ve 12:07  • Odpověz
say a to je fakt jediny ocar u vas? dyt prosvihnes i Julci prvni usmev :sweat_smile: :sweat_smile:
20. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz
nn,je jich tu nekolik,ale vsude je to podobny
20. dub 2009 ve 12:24  • Odpověz
Tsss holky.. já si vybrala boty, kabelku a tríčo :grinning: Už nesmím čumět .. :sweat_smile:

anet, ohromná gratulace.. :dizzy_face:
say, v dobré optice by Ti to změřit mohli.. :confused: Jenže záleží na tom, jaké mají přístroje a hlavně na odbornosti personálu. Spolužačka je optička, mohu se zeptat.. kam a s čím máš jít. :wink:
20. dub 2009 ve 12:27  • Odpověz
autor
To je fakt blbý. MOžná by to změřili i v optice, ale přece jen, mudr je mudr...a něco proplácí i pojišťovna, ne? mě teda pár šušní přispěli.
20. dub 2009 ve 12:33  • Odpověz
janey, no v optic taky měří .. a dokonce i jako MUDr. ale musí tam nějaký takový být.. ta kamarádka si po zdrávce musela udělat školu a teď dělá i vejšku. Kvalifikovaná na to je.. ale ne každej je dobrej :confounded: Jako jít k očnímu za půl roku? To se mi zdá ujetý :rolling_eyes: A pojišťovna přispívá na brýle tuším každé 2-3 roky.. :confused:
20. dub 2009 ve 12:42  • Odpověz
tedy VZP :wink:
20. dub 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
Tak pokud tam je mudr, tak jo. Ale já tu nikdy myslím nezažila, že by v optice měli mudra, asi jsme zacofaní... :grinning: no čekat půl roku je děs, to je nepředstavitelné. Koho tam můžou objednávat? Důchodce nebo co? Nebo to tam maj jak u naší zubařky - bez objednání nebere, ale objednáno má tak jednu osobu na třičtvrtě hodky. Já byla za deset minut, no a zbytek doby si tam kecaly :rolling_eyes: ale kdyby tam někdo přišel bez objednání, nevezmou ho :angry:
Jj, tak nějak... něco na skla, něco na obroučky? U mě to bylo asi 200? Furt lepší než drutym do oka.

Včera jsem u našich objevila barevné dřevěné kostičky po mně, tak jsem je umyla a jdem něco postavit :slight_smile:
20. dub 2009 ve 12:55  • Odpověz
jeee, tak jsme doma, nasli jsme krasny hristatko blizko naseho baraku, tak jsme asi dve hodiny placali babovicky a houpali se na houpacce :grinning:
jsem odpocata a spokojena maminka...
ted si dame opozdeny obed, Tobik si pujde dachnout a ja se vrhnu na tu diplomku :slight_smile:
20. dub 2009 ve 13:15  • Odpověz
autor
Maji tak hodně zdaru! Já chtěla dokončit článek, ale copak se s těma lidma dá hnout? Sranda je, jak jsou všichni už v druhém emailu neformální. "Jo, pokusim se vám odpovědět do večera, Luk." (tiskový mluvčí Vodafonu :grinning: )
20. dub 2009 ve 13:18  • Odpověz
jani tak mu napis "Nazdar Luku, pohni, specha to :grinning: "
20. dub 2009 ve 13:26  • Odpověz
Holky děkuju za gratulace :dizzy_face: , připadá mi to jako včera, když jsme spolu začali chodit :grinning: .
Say tak to je síla, že tě objednají až na říjen. Já to mám v pohodičce. Chodím do jedno menšího městečka pár kiláků od nás, takže žádný objednávání, ale prostě když si zrovna vzpomenu, potřebuju silnější brýle, tak jdu, jen si třeba trošku přivstanu, ať jdu mezi prvníma, protože jak se neobjednává, tak je tam fakt nával. A VZP přispívá jednou za dva roky, dělal jsem si loni a bylo to nějak 500 kč na sklo (možná na obě), ale na samotný brýle myslím nic.
Holky všechny "brejlatý", nosíte čočky? Já nad nima poslední dobou hodně přemýšlím, ale nechce se mi sahat do oka :grinning: . Jenže už mě nebaví se v létě na všechny ksichtit. Původně jsem chtěla sluneční dioptrický, ale lepší asi budou ty čočky, ty si můžu vzít i na plavání. Tak napište kdyžtak nějaký postřehy :sweat_smile: .
20. dub 2009 ve 13:43  • Odpověz
anet, ja jsem je nosila a chystam se zas, protoze nechci mit na svatbe vypaleny bryle, kdyz je stejne mit nebudu :grinning: jako ze zacatku je to mazec, nez se naucis tu cocku prilepit na oko a nemrknout u toho :grinning: ale po trose treninku je to moc pohodlny...fakt, muzu vrele doporucit :slight_smile: akorat ja mam trochu citlivejsi oci a jak jsem je nevytahla jak jsem mela, hned jsem mela nejakej zanet, takze ted budu poctive desinfikovat :grinning:
20. dub 2009 ve 13:49  • Odpověz
20. dub 2009 ve 13:50  • Odpověz
autor
Zas mi to tu nefachalo...
Anet já nosím brýle od 3. třídy, ale čočky jsem neměla nikdy. Nějak jsem si už zvykla na brýle a bez nich prý vypadám divně nebo blbě :grinning: :grinning: v létě teda na koupáku jsem ráda, že trefím do vody, ale Jarek má aspoň po zkušenostech se mnou natrénovanou asistenční službu pro slepce :grinning: Slunce mi nevadí, zabarvujou se mi.
20. dub 2009 ve 13:52  • Odpověz
No tak já nosím brýle od pěti let .. nejdříve pro šilhání, .. :sweat_smile: a pak nějakej čas vůbec a od 13ti zase dioptrický.. No, jenže po traumatech zamlžování a otlačených uší od straniček v dětství jsem přešla právě na ty čočky a jsem maximálně spokojená :dizzy_face: Ale přesně tak, jak řekla Maja, jakmile jsem nevyndala čočky včas, nedejbože s nimi usnula, měla jsem postaráno minimálně o oči jako angora.. ale časem jsem si zvykla, takže když se semtam podaří, ani mi to nijak nevadí.. :slight_smile:
20. dub 2009 ve 14:02  • Odpověz
autor
Trauma zamlžování :grinning: :grinning: jojo, znám velmi dobře :grinning: :grinning:
20. dub 2009 ve 14:06  • Odpověz
janey, jezdila jsem linkovým busem do vedlejšího města na Z3 .. nemusím vyprávět, jak krásně jsem v zimě a při dešti viděla v přcpaným autobusu, s aktovkou na zádech, kulichem na hlavě a velikostí cca metr dvacet :sweat_smile:
20. dub 2009 ve 14:19  • Odpověz
hele, jak znate basnicku pri delani babovicky?
ja vim, ze ta moje koncivala "..$jestli se mi nepovedes, tak dostanes na prdel" ale nemuzu si vzpomnet jak byl zacatek... :grinning:
20. dub 2009 ve 14:30  • Odpověz
autor
Jj... ale je to fajn překvápko, jak člověk po pěti minutách teprv zjistí, kde je, s kým a tak :grinning:
maji básničkový repertoár mám chudý... budu muset něco vymyslet :grinning:
20. dub 2009 ve 14:36  • Odpověz
jani jestli chces inspiraci na pisecek, muzu ti sem neco malo pridat... :grinning:
20. dub 2009 ve 14:43  • Odpověz
Která pravidla porušuje: | Zruš 1.Bábo,bábo,bábovičko,
vyklop se mi na sluníčko.

2. Bábovičko, poveď se mi,
jestli se mi nepovedeš,
tak do Prahy nepojedeš!

3.Poveď se mi bábovičko,
zaděláme na těstíčko.
Cukr, máslo, mouka,
maminka už kouká.

Copak tvoříš, broučku můj?
Jen se, mami nestrachuj!.
Přidám trochu vanilky,
bude vonět do chvilky.

Přidám ještě vajíčko,
prijď ochutnat babičko,
Dneska peču jenom já,
bábovka se povedla.

4.Bábovičko, jestli se mi nepovedeš,
tak do Brna nepojedeš,
jestli se mi povedeš,
tak do Brna pojedeš

5. Plácám, plácám bábovičku,
na zahradě na sluníčku,
jestli se mi povede
budu pyšný/á na sebe.

6.Dělám, dělám dortík z písku
ťukám na bábovkovou misku
Co když se nepovede?
Šlápnu dorte na tebe

7.Baci, baci,
to mám práci,
bábovičko vstaň!
20. dub 2009 ve 14:43  • Odpověz
a jeste jedna:

Poveď se mi bábovičko,
vyklopím Tě na sluníčko.
Kluci přijdou k obědu,
ať vidí, co dovedu.

Kluci přišli hladoví,
snědli všechno cukroví.
Jen tu moji bábovičku
nechali stát na sluníčku.
20. dub 2009 ve 14:44  • Odpověz
a na zaver jedna rozkosna rikanka o traktoru :grinning:

Jede traktor
je to Zetor
jede do hor
orat brambor.
20. dub 2009 ve 14:49  • Odpověz
A ty čočky se musí vyměňovat nějak po x hodinách? Já o tom právě nic moc nevím. Akorát jsem slyšela, že jsou třeba čočky na měsíc, nebo na týden, ale jinak nevím co s tím, to bych jako používala dejme to mu čočky týden a pak je vyhodila. A vydělávat se musí jako právě kvůli tomu, aby neotekly oči? A jak se to pohybuje ohledně cen? Nejsou moc drahý?
Maji jinak básničky jsou hezký :dizzy_face: :grinning: .
Jinak tady na té adrese http://www.vasedeti.cz/ jsou nějký básničky atd. Já si tam loni hledala hry pro děti na tábor.
20. dub 2009 v 15:06  • Odpověz
autor
Maji díky, přidám to k archivu tady na kompu, co už mám. Jenže trochu problém - já se to asi nenaučím zpaměti... přece nepůjdu na písek s papírkama :unamused: já mám strašně tupý mozek, zpívám písničku a pamatuju si jednu sloku... to je asi deformace z kapely - hlavně, že to umím zahrát :grinning: jenže to mi na písku asi nepomůže :grinning:
20. dub 2009 v 15:09  • Odpověz
jani, staci se naucit jednu a tu opakovat furt dokola :grinning:
anet, jsou na ruzne dlouho od jednodennich po mesicni...to udava jak dlouho muzes jeden par bez problemu pouzivat. Nevim jak ted ale pred tema peti rokama kdyz jsem je nosila se musely na noc vytahnout a nechat v dezinfekcnim roztoku a rano byly zase pouzitelny :grinning:
ja jsem si ted zjistovala jen jednodenni a ty by vysly mezi 500-700 kc 30 paru (stejne dioptrie), na cim dyl, tim bych rekla, ze to vychazi levnej, mam pocit, ze za mesicni jsem platila kolem 300 :slight_smile:
20. dub 2009 v 15:14  • Odpověz
autor
Ta s tím traktorem je vhodná pro mé šedé buňky. Něco jako:
já jsem malý šroubeček,
vyryl jsem si vroubeček.
Já jsem malý šroubek,
vyryl jsem si vroubek.

:sweat_smile:
20. dub 2009 v 15:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.