• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
takhle pozde chodi nastesti jen tenhle tyden :slight_smile: jenze kdyz je doma, stejne sedi u klaviru a busi do nej, takze je to v podstate jako kdybych byla sama... :frowning2:
no nic, proste je asi na case se zacit trochu snazit a semtam venovat trochu pozornosti aj "manzelskemu zivotu" a pak to bude v pohode...a ani nevis jak se tesim az budu mit dostudovano... :sweat_smile:
22. dub 2009 ve 14:41  • Odpověz
spis si rikam, jestli je vazne tak skvelej napad porizovat si druhy mimi... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
22. dub 2009 ve 14:41  • Odpověz
maji.. Já nevím, nemám srovnání.. Ondra je asi extrémní případ. :dizzy_face: :unamused: Kdybych bydlela blíž, ráda bych ho hlídala.. kluci by si alespoň pohráli.. a Ty by jsi si mohla udělat své a jednou za čas se šla i pobavit. :cry:
22. dub 2009 ve 14:42  • Odpověz
mozna je problem fakt jen v tom, ze nemame cas ani sami na sebe, no co, chteli jsme se osamostatnit, tak to mame mit, ze jo :sweat_smile: jako ono, ted to fakt vypada, ze Martin nedela nic a nepomaha a tak, ale to bych mu krivdila, kdybych tohle tvrdila...jen bych potrebovala, aby mel trochu vic pochopeni pro to, kdyz se treba na neco vyprdnu, protoze uz na to nemam silu... :frowning2:
22. dub 2009 ve 14:58  • Odpověz
ach jo, popsala jsem ho tu fakt v tech nejhorsich barvach...asi su taky trochu vic kriticka nez je zdravo :grinning: :grinning: :grinning:
22. dub 2009 ve 14:59  • Odpověz
maji, ale to né.. jen si myslím, že od Tebe čeká víc, než on sám dělá.. a Ty nadruhou stranu bys měla fungovat víc i jako manželka.. tím myslím partnerský vztah..aby si nepřipadal odstrčenej a neměl potřebu držkovat
22. dub 2009 v 15:05  • Odpověz
obla, asi je na case se nad sebou zamyslet a zacit od sebe...no takze se s vama prozatim loucim, jdu sprtat (pradlo uz je poveseny :wink: )
22. dub 2009 v 15:11  • Odpověz
22. dub 2009 v 15:31  • Odpověz
autor
ad gothaj - ten můj dotaz právě vycházel z jiné diskuse, kde se toto řešilo (maminka dala 3letému klukovi plátek gothaje). Tak... to bych asi dala. Ale přiznám se, že netuším, co přesně je gothaj a tak. My totiž salámy prakticky nekupujem. Pokud jo, tak šunku a většinou se použije k vaření.
22. dub 2009 v 15:33  • Odpověz
autor
Hihi, prala jsem potento plínu, Kiku nechala v pokoji. a ona za mnou přilezla a tak krásně se smála :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: já vím, že to je celkem bezvýznamnost, ale ona tedka všecko zkoumá a mě potěšilo, že všeho nechala, a lezla kouknout, kde je mamka. Je prostě skvělá a já ji žeru :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mmch ted začíná sedět (podle tabulek už by asi měla sama, ale kašlu na ně), ale mnohem radši leze... ze sedu se ještě vždycky svalí :grinning:

ad látkovky - můj koníček :dizzy_face: :dizzy_face:
22. dub 2009 v 15:35  • Odpověz
tak, mam ze sebe dobry pocit, pradlo uz mam skoro aj sezbirany az na par pomaluschnoucich kousku, uceni vzorne nachystany (jeste to nacpat do hlavy), umyty nadobi a do telefonu jsem byla na Martina prijemna :grinning: su na sebe hrda... :grinning: :grinning: :grinning:
22. dub 2009 v 15:38  • Odpověz
janey, no z okolí.. co znám teda maminky, co povolily spaní a extrémní okupanství.. mají doma tří a víceleté děti.. jsou na prášky.. : ))) Když si vzpomenu na kamarádčinýho Milánka.. běhá mě mráz po zádech.

No k tomu gothaji.. my taky moc nekupujeme salámy.. a když, tak šunku a lovečák :D Gothaj je celkem v pohodě, fakt.. je to jedno z nejkvalitnějších.. a tříletému dítěti bych ho už nejspíš dala.. Kdyby ho chtělo.. :confused: Sama od sebe ne, páč se mi to zdá hnus.. :rolling_eyes:
22. dub 2009 v 15:41  • Odpověz
autor
No vidíš :slight_smile: :slight_smile:
já bych taky měla ty látkovky aspon strčit do pračky. FAkt jsem asi fanoušek plín nebo co :dizzy_face: :grinning: :grinning: si připadám jako tento (jako když jsem řekla kámošovi, že ta písnička, co s kapelou hrajem, je lepší než sex :grinning: :grinning: :grinning: )
Dneska mi fakt hrabe :sweat_smile:
22. dub 2009 v 15:41  • Odpověz
autor
No právě, ale kdy povolily... ono jak ty dětí spí hned s rodiči, jsou na to zvyklé a pak už jen odejdou, osamostatní se. Jenže když prvně jsou někde mimo, a pak jim jsou třeba dva roky a začnou za rodiči chodit, tak pak už je asi těžké, v případě povolení, snažit se zas ze pár měsíců odnaučit...

Já za sebe to až tak moc neřeším. Do patnácti s náma spát určo nebudou... a pak odejdou a nám se zasteskne, že jsme si jich užily málo. Někdy mi to připadá, v té generaci naší, nebo o trochu starších kamarádů, že jak byly děti malé, tak režím, vyřvat, odložit a tak... a pak jim je 20 a rodiče mají problém je pustit do světa, hroutí se, když jdou třeba do zahraničí... Spíš bych to chtěla tak, užít si ji ted co nejvíc, když mě potřebuje... a až jí bude 20 a už mě potřebovat nebude, at jde, kam chce :dizzy_face:
22. dub 2009 v 15:45  • Odpověz
maji a co byste delali, kdybys ty byla "v klidu" cely den ve skole, nebo kde a muz by musel byt doma, uklizet a starat se o dite? to mu to nedojde?
jako teoreticky on dela hovno a ty musis vsechno abys byla uzasna zenuska:slight_smile:
my ted dite nemame a taky se obcas nastvu, ze Filip sedi doma a za cely den neumyje nadobi...ale porad se nejak snazi, abychom delali vsechno napul..a to jako fakt vsechno:slight_smile:
22. dub 2009 v 15:46  • Odpověz
autor
Martin to má blbý (teda blbý ne,,), že potřebuje ještě doma cvičit... a to asi dost, že... Většina chlapů přijde domů a mají od práce (myslím od zaměstnání) padla.
22. dub 2009 v 15:48  • Odpověz
no jako potreboval by denne tak 3-5 hodin u klaviru, coz jaksi neni mozny, protoze taky musim chodit do skoly a tak a pak je akorat nervozni, ze necvici a ja su nervozni z toho, ze kdyz prijde domu, tak misto abysme si popovidali nebo neco jde ke klaviru a takhle furt dokola... :frowning2:
ema: na tom je nejhorsi, ze kdyz je doma s Tobikem on, je vsechno udelany, uklizeny a hotovy... :sweat_smile: a me pak nezbyva nez si pripadat jak debil, ze ja to tak nezvladam taky... a hovno nedela, to jsem ho tu tak vylicila jen v zachvatu zoufalstvi :grinning:
22. dub 2009 v 15:55  • Odpověz
ale holky dik, je mi fakt o 100% lip... :slight_smile:
22. dub 2009 v 15:55  • Odpověz
janey :slight_smile: Nějaká Euforie??? :sweat_smile:

Četla jsem, co je AP .... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Upřímně, bez pokrytectví a v lehké nadsázce.. Na mě je to moc (mnou nazvaný) "bio život" .. Kontakt s dítětem a věnování se mu na plné pecky - naprostý souhlas.. To ostatní už se mi zdá trochu přitažené za vlasy.. ale v poho. Já proti tomu nic nemám. Ale Pepe Jeans opravdu věci z konopí nevyrábí, natož z biobavlny. Jíme kvalitní potraviny... nehledě na to, zda-li je to bio nebo ne. Dítě klacíky v pohodě okusovat nechám.. já je jako malá taky okusovala.. :slight_smile: Ve "slizu" prát nebudu, jelikož používám Ariel a jako aviváž lenor .. nechci si drahé hadry oprat a zaprat, chci je nosit ne mít x hadrů na podlahu. Co se léčiv týče.. bylinky mám ráda, používám je.. ale paracetamol a antibiotikum spasilo lidstvo, tekže v nezbytné nouzi bych opravdu atb neodmítala a neléčila bych zaříkáváním duchů. Očkování už jsem zmínila.. No a jinak je to vesměs hezká idea.. neříkám ano, neříkám ne.. nejsem provozovatelem.. a jsem ráda, že se valchy změnily v pračky, protože jinak by mě kleplo. :grinning:
22. dub 2009 v 15:56  • Odpověz
autor
Maji ty děti to dělaj naschvál, když jsou s tatínkama, tak jsou extrémní hodňousové :grinning:
S tím klavírem to je síla :slight_smile: ale tak studuje, co studuje, žejo... ale vždyt ty taky dost cvičíš, ne?
22. dub 2009 v 15:57  • Odpověz
Holky dnes teda kecáte :slight_smile: .
Jako abych se přiznala, tak zatím taky nejsem pro spaní dětí s rodiči, asi tak jak to psala Obla, s tím bych souhlasila, ale nemám dítě, že jo :sweat_smile: , takže až přijde může se to radidpně změnit...
Maji ty se nenervuj, jako máš toho opravdu hodně a je škoda, že se k tomu tak Martin staví, vždyť vy studujete stejnou školu ne, jenže mě přijde, že ty tu školu musíš jakoby odsouvat kvůli povinnostem doma, ale on má školu na "prvním" místě (jakože i doma hraje na klavír, ale ty doma na flétnu nehraješ, protože nemáš čas...). Dali jste se do "boje" rodina-dítě-škola-domácnost atd. tak musíte bojovat oba a společně. Podle toho co píšeš připadá, že "bojuješ" spíš ty. Určité rozdělení rolí by se asi šiklo.
Já teda bojuju jen se školou a je to hrůza. A kdybyste věděly některá jak se donutit do učení, tak sem s návodem. Podle mého rozpisu jsem měla dnes dělat osmnáctou otázku a teď jdu teprve na sedmou, přičemž si těch šest předešlých nepamatuju :grinning: .
22. dub 2009 v 15:59  • Odpověz
autor
obla ale tam není, že to děláme, ale že o tom diskutujeme (teda, já přispívám občas, ale jinak praktikant jsem).
O těch potřebách miminka už jsem psala, ale Kika taky věci z biobavlny nenosí, to si jaksi nemůžem dovolit, většinu má půjčenou, darovanou nebo dostanou. Co je Pepe Jeans? :grinning: Jsem fakt ěnjak mimo...
Bio potraviny kupujem občas (třeba kuskus z dm a tak), Kika má skleničky bio (taktéž z dm), zahcvíli je mít nebude a jsem ochotna něco bio koupit.
Ve slizu peru jen plíny, naše oblečení ne a ani bych to v tom neprala.
Bylinky moc neužívám, paralen doma máme :grinning: ale nemocní skoro nebýváme. Zaříkávám duchů se neléčím, mám gynekologa, obvoďáka, očaře i zubaře :grinning: a pračku dokonce taky.
Hormonální antiko neberu (nebyla příležitost, ted ji taky nechci), kalíšek jsem si koupila a nikdy nelituju.
O valše tam holky nic nepsaly, nebo jsem něco přehlídla?
22. dub 2009 v 16:02  • Odpověz
autor
Anet má rada zní - nedělej si rozpis :grinning: já z něho byla vždycky deprimovaná, pač jsem ho nikdy nestíhala :grinning:
22. dub 2009 v 16:03  • Odpověz
jani, ne, ja uz jsem to vzdala a cvicim jen tolik aby me profka jeste toho ctvrt roku nezabila a pak uz na to ani nesahnu...jenze martina to narozdil ode mne bavi.. :wink:

nic holky, prestavam resit nasi rodinnou situaci, stejne kecani k nicemu nevede, musime trochu zmenit pristup oba dva a rozhodla jsem se, ze zacnu u sebe... :slight_smile: za tyden dam vedet jestli se neco zmenilo :grinning:
22. dub 2009 v 16:04  • Odpověz
autor
Počkej jak vůbec... to přijdem o flétnistku? nedělej si srandu...
Ve změně držím palce :wink:
22. dub 2009 v 16:06  • Odpověz
janey.. příklad malého Milánka.. nechtěla jsem rozvíjet, ale dobře..
Kamarádka (učitelka ZŠ) 34 let, 8 letá dcera, 3letý syn..
Dcera v poho..nikdy nebyl problém, samostatná, hodná, vyrovnaná..
Syn naprostý děs a běs..
Narodil se a od malička mu věnovali maximální péči.. nechtěl spát, řval a řval a řval. Uspávali na rukou, houpáním v autosedačce, kočárku, jízdou autem, v manželské posteli, oba dva.. Večer dávali lahvičky, mlíčko, pití, jídlo.. Když to vyžadoval a chtěl, klidně si s ním o půl noci hráli..Od malinka do teď. Jsou mu tři roky a je uspáván na ruce, nebo jízdou v pyžamu autem, večer spí s nima v posteli.. neustále otravuje s pitím, papáním, hraním, kakáním, čůráním.. žádné postupné odnaučovací metody nezabraly.. nezabral ani distanc, nezabralo nic.. a pokud se rodiče nepodřídí, je schopnej se vyřvat do "bezvědomí".. a to doslova ( už bylo vyzkoušeno). Spát sám prostě nebude, v noci bude pořád otravovat a ještě dělat scény.. a místo vlídného kontaktu s rodiči, dělat naschvály a provokovat, neposlouchat. Jsou na mašli.. oba totálně vyprahlí, bezmocní, zoufalí a na pokraji kolapsu. Psychomotoricky je Mil. naprosto v pořádku, je zdravý ..
22. dub 2009 v 16:06  • Odpověz
jinak k ap, pro hodne veci jsem, ale taky bych to neprehanela...ve slizu peru vsechno a zatim jsem nic nezaprala, latkovkam zacinam prichazet na chut a u druhyho mimi o nich asi budu uvazovat...obleceni z biobavlny mi prijde zbytecny (a pro nas moc drahy), ale mit na to, tak ho klidne nakupuju taky :grinning: bylinky bych pouzivala rada, ale pestovat je za oknem su lina a kupovat se mi nechcou, takze mam a pouzivam jen par zakladnich (mata apod.)...uz at mame velkou zahradu a muzu je naset na zahonek :grinning:
antikoncepci jsem brala, ale uz nechci, protoze mi to prijde na 3 mesice zbytecny a stejne ani skoro neni proc... :sweat_smile: no a tak...bydlet na vesnici a mit cas klidne bych prala na valse a chodila okopavat brambory v kroju...a myslim, ze bych byla docela spokojena... :grinning: :grinning: :grinning:
22. dub 2009 v 16:10  • Odpověz
Musím se přiznat, že mě AP taky nic moc neříká. Teda milující vztah k dítěti ano. Ale ty praktiky ne. Spíš souhlasím v tomto s Oblou. A ten příklad s tím chlapečkem je odstrašující. Drsně ho rozmazlili.
22. dub 2009 v 16:10  • Odpověz
janey - tak vida.. je to vlastně podobné, co vyznávám já.. :wink: S tou valchou to byl jen vtip.. :grinning:
22. dub 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
Obla doporučuju knížku od Jiřiny Prekopové Malý tyran - to by mohlo být přesně o tom.
Ono naplnování potřeb je ale podle mě taky něco jiného než nechat se vydírat... O půlnoci bych si s Kikou nehrála, protože taky chci spát a je to moje právo. Pokud chci dítě uspat a ono vyžaduje furt něco víc a já ustupuju a ustupuju, není to dobré... to píše i ta prekopová v jiné knize - když se má spát a dítě nechce, tak nenechat samotné vyřvat, ale vzít do náruče, třeba houpat... ale nevstávat z postele, neukazovat světýlka za oknem, dětem se to líbí a pak to vyžadujou. takže pokud bych chtěla o půlnoci spát a on ne, prostě ho vezmu do náruče. i kdyby ječel a ječel, budu ho mít v náruči, konejšivě mluvit. Bude u mě, neopustím ho, ale nenechám se vydírat :slight_smile:
22. dub 2009 v 16:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.