• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
ja nevim, ale dr mi delala vnitrni utz po sestinedeli a rikala ze je tam vse ok. tak ja pockam pres vikend a kdyztak pro jistotu zavolam
22. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz
autor
say, není o tom něco na kojeni.net? Myslím že to tam ta ženská taky rozebírá. Dělali ti po porodu ultrazvuk? A na šestinedělní kontrole?
Jinak já dostala ms po pěti měsících a to jsem taky dost kojila. Takže to možná bude přece jen ms, což neznamená, že ji za měsíc budeš mít zas :wink:
22. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz
jani,delali mi vnitrni utz po sestinedeli a byl ok.
diky za tip, mrknu na to :wink:
22. kvě 2009 ve 14:17  • Odpověz
autor
No, tohle mi přijde průkazné:

. Jak je to s menstruací při kojení?
dotaz: Tak jsme si myslela, že když tak často kojím tak, že to dostanu mnohem později. Třeba po půl roce. A ted po 3,5 měsících jsem to dostala. Jsem zvědavá jak bude chutnat Kubovi mlíčko. Ted jsem díky Jiřince chytrá takže snad budu připravená na všechno.
Až budeš mít chvilku Jiřinko, můžeš nám říct jak to je s tou menstruací při kojení? Jestli jsem s tím měla počítat?
A měla by si vydat knížku se svýma odpovědmi. Určitě by měla úspěch. Já se ze začátku ani nemusela tě ptát na problém s kojením, dočetla jsem se to v předcházejících odpovědích.

odpověď: Terko, asi ti to moc neobjasním. :slight_smile:) Každá žena prostě je individuální a kojení na to sice má vliv, ale rozhodně to není spolehlivá antikoncepce. Některé ženy dostanou menstruaci už po šestinedělí, jiné až za dva roky....není na to nějaké pravidlo, kdy by měla dostat kojící žena menstruaci. Taky její pravidelnost při kojení není nic moc - může přijít zase za 14 dnů nebo taky za 2 měsíce....cykly mohou být anovulační (tzn., že nestihne dozrát žádné vajíčko), ale také normálně můžeš být plodná. Takže raději buď opatrná a pokud nechceš už nyní otěhotnět, tak se chraňte. :slight_smile: Jen pozor na antikoncepci, kdyby sis nějakou nechala napsat - kdyby se ti snížila tvorba mléka, může to být způsobeno právě antikoncepcí, v tom případě vyzkoušet jinou. No, ale nebudu ti kecat do ochrany před početím. :slight_smile:

Mohlo se dva měsíce po porodu jednat již o menstruaci?
dotaz:našla jsem si stránky kde radíte maminkám s jejich problémy.Byla bych moc ráda,kdybyste mi zkusila taky poradit.Jsem 4 měsice po porodu a celou dobu kojím.Asi tak min.8 krát denně.Hned v šestinedělí jsem zřejmě dostala menstruaci.Průběh byl ale šílenej.Strašně silná,už dva dny před ní jsem měla silný bolesti kloubů,hlavy,zad,ani chodit jsem moc nemohla.Trvalo to tak 4 dny ale od té doby už nepřišla.A jsou to už dva měsíce.Tak nevím,jestli se ještě nemohla děloha čistit po porodu,protože když by to byla menstruace,už by chodila pravidelně,není to tak?

odpověď: Dobrý den, tohle je dotaz spíše na gynekologa než na laktační poradkyni. Mohla to být menstruace, ale také to ještě mohlo být součástí očistků, to těžko říci. Pokud šlo ovšem o menstruaci, tak při kojení nějakou pravidelnost vůbec nečekejte, to je zcela běžné, že zase přijít dlouho nemusí. Mně naopak chodila velmi silná MS každých 14 dnů.
22. kvě 2009 ve 14:41  • Odpověz
tak to je fajn...teda jako "fajn", vite jak to myslim :sweat_smile:

omlouvam se za plaseni :sweat_smile:
22. kvě 2009 ve 14:49  • Odpověz
autor
aer, každou hodku lítám vylívat kalíšek, vím, jak to myslíš :sweat_smile:
say, ale kdyby přece jen, radši někam zavolej... jako kdyby it bylo nějak extra blbě nebo tak
22. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz
autor
Tak jsem neodolala a pustila si to první video.
22. kvě 2009 v 15:11  • Odpověz
holky ja jsem udelala kup stoleti :grinning: stane se ze me dalsi propagator NEXTu, ale jen z ciste ekonomickych duvodu:grinning: v utery jsem si koupila sukynku u stanku...za 380,- pekna:slight_smile: vcera jsem brouzdala po mimaci a nasla jsem tam uzasny sportovni tmave hnedy gate a krasnou fialovou dlouhou sukni...za oboje plus postovny jsem poslala pani rovnez 380,-!!! :astonished: a dneska kdyz jsem tam hledala, jestli ji tam nema jeste nekdo, abych hodila nekomu link, narazila jsem jeste na jednu...takovou modro zelenou, s kvetama...136,- i s postovnym!!! podotykam, ze vse novem nenosene a NEXT! :grinning:
22. kvě 2009 v 15:13  • Odpověz
autor
Aer :grinning: :grinning: to já plánuju koupit si ještě jednou uaxoidní tričko s kytkarou a bude :sweat_smile:
22. kvě 2009 v 15:14  • Odpověz
hele, tohle jsou ty gate, ale ja budu mit tmave hnedy http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23354940&tab=1
22. kvě 2009 v 15:20  • Odpověz
22. kvě 2009 v 15:23  • Odpověz
autor
Jé, líbí se mi :slight_smile: :slight_smile:

deenakee: "Jinak s tím nástřihem to asi není nic moc.. ale když ho udělají v pravou chvíli, tak o něm vůbec nevíte a když ho dobře zašijou tak se to pár dní po porodu krásně zahojí. Žádná hrůza".
No, s tímhle příspěvkem od deen bych si troufla nesouhlasit. Přesně jak píšeš, aer, člověk epinuje, masíruje a pak tě nějaký blb nastřihne. Neříkám že ne, ale jen když je to nutné. to by snad měli umět vyhodnotit.
22. kvě 2009 v 15:24  • Odpověz
a tu druhou jsem bohuzel nenasla:slight_smile:
22. kvě 2009 v 15:27  • Odpověz
presne tak jani....ale deny taky psala, ze ho nechce a ze se ji taky nelibilo, jak tu zenskou z videa nastrihli preventivne...podle me to myslela tak, ze kdyz neni zbyti a udela se to dobre, muze to byt i v pohode...
22. kvě 2009 v 15:28  • Odpověz
autor
Jo, jenže mě ho udělali v pravou chvíli, tehdy, když se to dělat má, a přesto jsem to cítila. O krásně zahojí - no, zašili to dobře, líp to asi nešlo, ale krásně zahojí bych to nenazvala, o tom, kdy jsem si sedla a že ho cítím někdy ještě te´d ani nemluvě... Hrůzou bych to nenazvala, ale pohodou taky ne. A další otázka je, jestli ti ho dobře zašijou, žejo :confounded:

Ty hadry se mi líbí :dizzy_face: :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 15:32  • Odpověz
to jsem rada jani :dizzy_face: :dizzy_face:

no proste se shodnem na tom, ze epizotomie je shit :confounded:
22. kvě 2009 v 15:35  • Odpověz
autor
J. Ale pořád lepší, než se natrhnout. Protože čistá rána srůstá líp než roztřepaná, ale lepší je, když nesrůstá žádná :slight_smile: Prostě nedělat to nárazově, ale individuálně...
22. kvě 2009 v 15:37  • Odpověz
tyjo, janey šmíruje u nás :grinning:
22. kvě 2009 v 15:42  • Odpověz
autor
Jojo, šmíruju :dizzy_face: :dizzy_face: vy jste totiž rozumná a mě myšlenkově blízká diskuse :slight_smile:
22. kvě 2009 v 15:43  • Odpověz
jani, honem mrkni do alba nez mi to adminky smazou:grinning:
22. kvě 2009 v 15:43  • Odpověz
autor
Koukla jsem rychlostí blesku :sweat_smile: :grinning: :grinning: dobrý :slight_smile: :slight_smile: tuhle už jsi taky objednala?
22. kvě 2009 v 15:45  • Odpověz
jo, 136,- i s postovnym :grinning:
22. kvě 2009 v 15:50  • Odpověz
autor
No vida :slight_smile: :slight_smile:
22. kvě 2009 v 15:50  • Odpověz
holkýýýý
jdu vám oznámit radostnou novinku
maturita jeste nemam,tohle to neni
tehotna taky nejsem
ale
ale
dneska mi prislo vyjadreni z VŠ
jsem prijata na bě VŠ do Brna jupííí
(ted uz jen ta maturita :frowning2: )
22. kvě 2009 v 18:10  • Odpověz
super adelko, gratuluju :dizzy_face: tak az budes v brne, zajdem nekdy na kafco, oki? tesim se :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 19:37  • Odpověz
zdravím, adél, to se bude maturovat jedna radost :wink:

Tak já jsem strávila odpo na výstavě k týdnu respektu k porodu - na Orgasmic birth jsem nezůstávala-ten jsem viděla loni :grinning: Nicméně nemám vlňáky ani Respektovat a... :angry: Brána tam měla jen hadry a itti bitti, haipa daipa velký stánek.. Imse Vimse jen na výstavce a ne k prodeji :frowning2: Ale atmosféra krásná...Koupila jsem Verče alepoň ty plastové kuličky (líbily se jí) a kikko hračku z kukuřičného plastu?! Jí snad zkusim dát fakt na kompost a pozorovat, zda se rozloží :wink: Kamarádka si koupila ty houby-tampóny, tak jsem zvědavá na recenzi.
Jinak to tam hodně frčí o porodech doma ... :confused:
22. kvě 2009 v 19:48  • Odpověz
autor
Adélko moc gratuluju :slight_smile: tak uděláme někdy brněnský sraz :slight_smile:

tanuki, a jaký máš teda názor na porody doma? :slight_smile:

My jdem dneska na den dopravního podniku, mají 60leté výročí, budou jezdit historické tramvaje, busy a tak. Ale asi tam nebudem dlouho, pak se asi zahrabu k učení :slight_smile:
23. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz
nas dopravak ma letos taky vyroci....140let :grinning:
23. kvě 2009 v 09:37  • Odpověz
23. kvě 2009 v 09:37  • Odpověz
Nazdárek holky :slight_smile:,
včera mě pěkně naštval Vašek, jsem se dozvěděla že normálně kouří v práci a mě kecá, že ne, pěkně mě naštval, prý mi to neříká, abych nebyla naštvaná, jenže já se to stejně vždy dopídím a jsem naštvaná ještě víc. A to sliboval, že nebude, stejně nedodržel, zase to slíbil, to jsem teda zvědavá, ale stejně tomu nevěřím, že nebude :angry: .
Adel bezva, takže budeš chodit na pajdák na Masaránu, no já po těch třech letech jsem fakt strašně ráda, že od tama zdrhám (a už bych se tam nevracela), ale spousta kámošek tam pokračuje a jsou spokojeny, tak snad budeš spokojena i ty :wink: .
Jinak jdem dneska slavit narozeniny, našich děcek :grinning: . Barunka 1 rok (až 29.5.) a Martínek 5 let (ten už měl 10.5.), tak se to slaví teď dohromady.
23. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.