• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
10. čer 2009 ve 23:05  • Odpověz
autor
Čuste :slight_smile:
11. čer 2009 v 10:04  • Odpověz
autor
Jo, aer, všimla jsem si, že ses včera ptala na AP na rodičák... a psalas tam něco, že víš, že kdysi to bylo tak, že kdo přerušil, tak měl mateřskou, kdo nepřerušil, tak ne, a někdo ti říkal, že to ale zas změnili... a ty sis dělala naději, že teď to je možná tak, že studentka nemusí přerušit a má nárok na mateřskou - ale já myslím, že to tak není, bavila jsem se o tom s holkama na jedné diskusi a tam jsme právě došly k tomu, že je to opačně - teďka i kdyby studentka přerušila, tak mateřskou nemá, protože je studentka. Leda kdyby porodila v nějaké té ochranné lhůtě po škole nebo takňák...

ale možná to zas změnili... rady o tomhle jsou i na aperiu, kdyby se ti to chtělo projíždět, já tam ve své době ale našla dost info...

ale stejně - máš naději na nějakou extra velkou mateřskou, nebo spíš myslíš, že se to pohybuje někde spíš dole? protože já si kdysi myslela, že mateřská je půl roku a pak další 2,3,4 roky rodičák, takže jsem se vlastně ochudila o prachy za půl roku, ale tak to není, ono to je do 2,3,4 let dítěte.
11. čer 2009 v 10:26  • Odpověz
autor
Mám trochu nervy :unamused:
chlapovi přišel v práci meil od generálního, že zaměstnanci jistě ví, že je krize, že se firmě moc nedaří (teda jako pražské části firmy se fakt nedaří, tady maj co dělat), tak že za nima přijede na nějaké jednání, účast nutná!!!
Už jednají asi hodku, tak jsem mužovi volala, co a jak, ale nebere mi to. Mám hrůzu z toho, že budou propouštět, to by bylo teda dost špatné... Jarek má práce dost, ale má trošku blba vedoucího, který si tam jede po svojimu, třeba mu řekne, že tohle má předělat, a Jarek na to, že to je ale podle nových evropských norem, tak to se nebere, protože to jsou NOVÉ normy a ti staří by se to museli přeučit, že... :angry: Tak se bojím, že vedoucí na něho chytne vzteka, fakt si moc nerozumí a když generálníí navrhne propustit jednoho z jejich oddělení (je jich tam 5), tak je mi jasné, kdo půjde :confounded:
11. čer 2009 v 10:35  • Odpověz
jani,snad to bude dobre! i kdyz u nas je eda taky ted bez prace :frowning2:
11. čer 2009 v 10:44  • Odpověz
jani, nepochopila jsem co tim myslis :sweat_smile: :confused:

"já si kdysi myslela, že mateřská je půl roku a pak další 2,3,4 roky rodičák, takže jsem se vlastně ochudila o prachy za půl roku, ale tak to není, ono to je do 2,3,4 let dítěte!"

a ja si taky myslim, ze jako studentka narok proste nemam, mne jde spis o to jestli mi nahodou nevznika narok z prace

drzim palce, at to s J. praci dopadne dobre jani :confounded:
11. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
autor
Aer, asi jsem se blbě vyjádřila: já si prostě myslela, že když bych přerušila studium a měla mateřskou + rodičák, takže budu mít půl roku minimální mateřskou + další 4 roky rodičák, což dává 4,5 roků příspěvku.
Tím, že mám nakonec "jen" 4 roky rodičák, tak jsem myslela, že jsem se o ten půlrok mateřské jakoby ochudila.

Ale ono ten rodičák je do 4 LEt dítěte, takže je jedno, jestli bych měla první půlrok nejnižší mateřskou a další 3,5 roků (do doby než budou kice 4) rodičák nebo hned rodičák, protože to bude trvat stejně dlouho a v mém případě by to bylo i stejné množství peněz.
11. čer 2009 v 11:16  • Odpověz
no to ano, ale ochudila ses o tech 6 nebo kolik tydnu pred porodem, ne...?
11. čer 2009 v 11:23  • Odpověz
autor
No, to jo... ale zas nějaké statisíce by to stejně nebyly...

chlap mi to furt nebere, tak já nevím, žeby je všecky pozval pan generální na slavnostní oběd do luxusní restaurace? :grinning:
11. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
Chjo, tak buď jsem přecitlivělá nebo já nevím :confounded:

Včera malou hlídala tchýně, a já měla v koši prádlo nachystané na žehlení. Jasně, občas se stalo, že tam bylo dýl, protože jsem se potřebovala učit a když malá nespí, tak to nevyžehlím (tahá za šňůru a tak), ale nikdy se nestalo, že by Jarek neměl v čem jít nebo tak. Takže já bych si to vyžehlila - třeba dnes.
Ale tchýně iniciativně, malá hodně spala, popadla žehličku a vyžehlila, prádlo uklidila. Poděkovala jsem jí, je to pro mě pomoc, to jo, ale nějak mi není dobře z pocitu, že ona se tu hrabala ve skříni, aby zjistila, kam dáváme trička, kam pověsit kalhoty (a řekněme, že jedna polička nebyla zrovna poskládaná do komínku, žádný maglajz tam nemáme, ale puntičkáři by si přišli na své). No a vrchol všeho - samozřejmě jsem měla vyprané i spodní prádlo, které mi taky iniciativně uklidila do toho správného šuplíku. Do šuplíku, kde mj. mám i slipovky, kalíšek a zbytky zásoby tamponů. Já nevím, ale prostě mi připadá, jakoby se mi někdo hrabal ve věcech... a narušil mi soukromí :confounded: :frowning2:
11. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
jani, chapu te, mne by to taky vadilo, a dost :confounded:
11. čer 2009 ve 12:41  • Odpověz
autor
Chjo :confounded: jídlo, co jsme udělali na oběd (pak přijel i tchán) samozřejmě nejedli (je to totiž kuskus a to je nějaká inovace, že...), přivezli si vlastní. Jak bysme byli já nevím co...
Kice tchýně zkoušela dát čokoládový jogurt, i když ví, že jí jen bílý, a udělala jí můj ovocný čaj, ve kterém vymáchala meduňku... dyk já ani nevím, jak moc je meduňka pro děti vhodná a můj syntetický dospělácký čaj, který si kupuju jen kvůli právě té syntetické chuti (úchylka...) by taky ještě nemusela... řekla jsem, at jí dají vodu, tu pije ráda, ale ne, to se musí udělat naopak, protože a) já jsem to chtěla, b) oni to ví líp, c) chudátko přece nebude pít jen vodu :confounded:
11. čer 2009 ve 12:49  • Odpověz
jani to je fakt des....jak to, ze si vozej vlastni jidlo, tak to, ze nerespektujou tvoje prani, co se tyce male :pensive: obavam se, ze u nas to bude stejny...takze proste nemam v umyslu nechavat s nima dite, pokud to nebude nezbytne nutny, je to sice blby, ale je to tak...
11. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
autor
No, tak pokud to dopadne tak jak to zatím vypadá, tak je na hlídání asi nebudem potřebovat :frowning2:

Pač pan generální se nechal prý slyšet, že kromě snížení platů a příspěvků na stravenky atd. nekvalitní pracovníky propustí. Takže Jarek soudí, že podle toho, jak si rozumí s vedoucím... a jak mu hodnotili jeho práci, u které se snažil a pracoval ve dne v noci, akorát oni to nějak opomněli... sice práce mají zatím dost, ale když se propouští... ach jo :frowning2: je mi z toho děsně, a kór když si ještě představím, jak by se to dělalo s tou jarkovou rodičovskou dovolenou, když budu mít praxi...
a největší gól je, že projektanty teď prostě nikde nechtějí. Holt se nestaví :confounded:
11. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz
jani, jeste neni vsem dnum konec, nikdo mu jeste nerekl, ze ma padaka, ne?:wink: myslim na vas:wink:
11. čer 2009 ve 13:26  • Odpověz
autor
To je fakt, mám dnes nějakou pesimistickou náladu.
Všechny životní situace nás mají něčemu naučit...

Díky, aer :slight_smile:
11. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
hlavne mysli pozitivne:wink:

jdu si zasprajcovat ocni vicka sirkama a jeste si kus precist, za hodinu jdu na tu druhou zk :pensive:
11. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
autor
No, kdyby něco, budeme brigádničit v oboru hlídání dětí :slight_smile: to je teďka myslím docela výnosné :slight_smile: pak založíme alternativní mateřské centrum, budem propagovat látkovky a kalíšky, u toho budeme mít restauraci, kde bude jarek vařit svá skvělá jídla... a určo bude spokojenější než tam :slight_smile:

Zrovna včera Jarkovi přišel dotazník z VUT, ptají se na uplatnění absolventů. Na stránkách mají řeči, jak je o jejich absolventy zájem v zahraničí, všichni se o ně perou... Já bych jim napsala, kde jsou momentálně jejich absolventi... ale za to ta škola nemůže.

Držíme ti palce na zkoušku, Kika tleská, jsi dobrá!!! :slight_smile:
11. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz
dik :grinning: jan nevim, mam chut se na to uceni uz vybodnout, za tu hodinu uz to stejne nedozenu a jsem fakt totalne mrtvaaaaaa :pensive:
11. čer 2009 ve 13:48  • Odpověz
autor
Já když jsem před zkouškou mrtvá a ještě si to čtu, tak si nové věci nezapamatuju a staré se mi popletou :grinning: ale třeba to máš jinak.
11. čer 2009 ve 13:50  • Odpověz
ja se ucim temer vzdy do posledni chvile, ale dneska jsem fakt vystavena, po te prvni zk, naprosto, je mi i zle od zaludku, mam skelny oci, uplne jsem se lekla, kdyz jsem se videla v zrcadle :sweat_smile: doufam, ze to se mnou nekde po ceste neslehne :sweat_smile:
11. čer 2009 ve 13:54  • Odpověz
autor
Vidíš, a jaká byla první zk? Podařila se?
Určitě to zvládneš :wink: pak přijdeš domů a bude pohoda :slight_smile: :slight_smile:
11. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
jo, z literatury mam A:slight_smile: ale na tohle uz fakt nemam silu....
jo kdyby pohoda:frowning2: no dneska si asi dam oraz, ale zitra jsem celej den v praci, pak jdem za tatou, ptz ma dnes narozeniny a to bych mela jeste v praci zacit makat na te rocnikovce :pensive: no nic, jdu asi vrazit hlavu pod studenou vodu nebo nevim :sweat_smile:
11. čer 2009 ve 14:07  • Odpověz
autor
Ooo, gratulace :slight_smile:
tak at to každopádně dopadne co nejlíp :wink:
11. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz
3.strana :sweat_smile: ! snad to s Jarkovou prací dopadne :frowning2:
aer, Áčko, téda, to je laťka vysoko :grinning: a co děláš za práci?

Jo, Jani, to moře nám dr. vřele doporučila, nejlépe na dva týdny. že je to super základ (průdušky, slaná voda jako prevence ekzémům..). Slunečník a mazat 60átkou.

my a další mimi taky nic :slight_smile: fin.situace a tak celkově..by to bylo neslučitelné.
11. čer 2009 v 18:54  • Odpověz
tan, pracuju jako recepcni v jedne firme:slight_smile:
11. čer 2009 v 18:57  • Odpověz
autor
Tak tu ted u nás byli švagrovci...
aer, tak jak zkouška? Určo dobrý, teda výborný, ne? :slight_smile:

TAk s prací nic radostného. Propouštět budou, ale zatím se neví koho, ostatní mají zkrácený plat, zkrácený příspěvek na stravenky a další bonusy jim vzali. Tak je Jarek momentálně trochu jetý, protože se bojí, že se ho ten vyhazov taky bude týkat. Ale ještě se uvidí...
11. čer 2009 v 19:05  • Odpověz
aer, tak to jde, to je občas i snad trochu času :slight_smile: M. dělal šatnáře v divadle, ale pak ho prudili s uklízením záchodků, tak se na to vykašlal. škoa, byly i nějaké volňásky a spousta drobných :grinning:

janey, škoda, že tchýni nenapadlo třeba jen vyžehlit a nechat tě to uklidit samotnou.. O tom alternativním centru jsem už také přemýšlela, že by mě to bavilo :grinning:
11. čer 2009 ve 21:44  • Odpověz
autor
Dobré ráno :dizzy_face:
12. čer 2009 v 10:46  • Odpověz
doibre dopoledne

jani,ta tchyne by me nastvala :rolling_eyes:
je fajn ze jarkovi to dopadlo relativne dobre :wink:

aer,co zkouska?
12. čer 2009 ve 12:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.