• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
autor
say přidala jsem si tě na fb :sweat_smile:
5. srp 2009 v 11:45  • Odpověz
jani presne tak spise na paradu, jsou to takove mekucke capacky, v tom by se vazne chodit nedalo :slight_smile:
5. srp 2009 v 11:46  • Odpověz
mam vas tez pridany :slight_smile:
5. srp 2009 v 11:48  • Odpověz
jo? ja si prave myslim, ze je to lepsi uz driv ne? kdyz dite zacne chodit. Male co ji hlidam jsme s jeji maminkou kupovali botky s klenbou kdyz uz zacinala chodit,ale toz neni klenba jako klenba :grinning:
autor
Adél neznám tvé příjmení, tak mě budeš asi muset najít ty :slight_smile:
autor
Adél, vybírám z článku o dětských botičkách:

Děti do cca 4 let nepotřebují nutně boty s klenbou (anatomicky tvarovanou stélku), klenba se teprve vyvíjí. Až když je noha zatěžována více, je to důležité. Dítě potřebuje pro zdravý vývoj nožní klenby chodit naboso (nebo v obuvi umožňující cítit pod nohama zem) po nerovných površích – písku, trávě, kamínkách, kamenech, hlíně, dřevě... Pro takovouto příležitost je vhodná obuv typu mokasíny nebo capáčky, kde kožená podrážka umožňuje kontakt nohy s povrchem. Jelikož dnešní děti mají málo příležitostí k takovému kontaktu se zemí, je dobré na to myslet a cíleně takové příležitosti vytvářet, např. i jako hru (doma rozložit oblázky, provázky, matrace, na pískovišti vyzout boty a podobně). Je vhodné dítěti ušít mokasíny nebo koupit capáčky. Naopak pevná bota s podešví tlumící nárazy je nutností na asfaltu, betonu a jiných rovných tvrdých površích.
5. srp 2009 v 11:49  • Odpověz
autor
Adél asi není klenba jako klenba, zřejmě to nebude ta typická co mají dospělí. Já jsem zvědavá, jaké botičky koupíme, už jsem trochu koukala a tu v ově je na to spešl velký obchod, tak tam zajedem. Zatím se ale chodit nechystá.
5. srp 2009 v 11:51  • Odpověz
:slight_smile: diky za clanek Jani, pry jsou dobry ty se žirafou. ale take to neni zaruka kvality.
Ja jsem na jedne diskusi taky cetla :
Tak já byla se sebou u ortopeda a rovnou se ptala na botky a on mi řekl že dítko má mít boty hned jak si stoupne(bos jen např.v trávě...) ale o to v týhle diskuzi nejde ale i říkal že bota jednoznačně musí mít pevnou patu a klembu jinak se to prckům nevytvaruje a bude mít ploché nohy....a taky že nesejde na žirafě že viděl i hrozný boty se žirafou kterou by si vůbec nezasloužili.Jako nekupovat od čongů apod ale jde o pevnou patu a klembu Aspon to je to co mi řekl a já se podle toho řídím

Jelikoz ja mam spatnou příčnou klenbu tak budu asi dětem kupovat nejake botky s klenbou hned jak zacnou chodit. Natalka ma botky s klenbou jak jsem rekla,ale to je jako by tam nic nebylo, podle me to ma jen navest tu nohu ke spravnemu vyvoji ale nijak vyrazne jej neovlivnit,vis jak to myslim. Proste je ta klenba mirna.
Jinak me prijimeni Dudová :slight_smile:
5. srp 2009 v 11:55  • Odpověz
no, ja bych to videla asi takhle....driv na venkove deti normalne chodily bosy hned jak chodit zacaly...naopak si myslim, ze ten kotnicek spis ochabne, kdyz ho hned zasnerujes to ultrapevny botky a s klenbou jakbysmet, teprve se vyviji, jak psala janca...ale nejsem odbornik, tak nevim
5. srp 2009 ve 12:02  • Odpověz
no a kdyz to vezmu podle sebe a nasi generace obecne, rekla bych, ze hodne lidi ma plochy lidi...a vetsina z nas od mala nosila boticky, protoze to byl jeden ze zazitych stereotypu komunismu...zatimco deti v Africe (nebo deti na nasem venkove 19. stoleti) urcite s plochyma nohama problemy nemaji:slight_smile:
5. srp 2009 ve 12:06  • Odpověz
autor
souhlas s aer - s těma botkama hned jak si stoupne... nevím, jestli si to jde dobře představit, ale Kika si stoupá dost dlouho a to asi tím stylem, že si stoupne o stolek, udělá tři kroky a zas kecne na zadek... mezitím leze, válí se, teď zrovna klečí a víte, co máte s nohou, když klečíte. A teďka si představte když klečíte v botách a zadech jakoby máte na těch nohách... Myslím, že bota by pro ni mometálně byla hrozně omezující. A když hlavně leze.
S pevnou patou souhlasím, ale to když už fakt bude chodit a bude capat někde po asfaltové cestě.
5. srp 2009 ve 12:22  • Odpověz
nemyslim si, ze by nozka v botkach ochabla, ale je pravda,ze by deti mely vice behat naboso...
nejen deti :slight_smile: i my
5. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz
autor
To je fakt... když si vzpomenu, jak jsme vždycky u babičky běhávali... no, já jsem momentálně naboso :sweat_smile:
5. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak dnešní výběrový řízení nevyšlo :frowning2: , achjo, jak já budu dlouho ještě hledat tu práci. Ale aspoň jsem sehnala brigádu, sice manuální ve fabrice, ale peníze jsou potřeba, když už se měsíc flákám doma.
Jo a na facebooku už nějakou dobu jsem (asi měsíc :grinning: ) a dokonce už jsem se tam i zorientovala, tak já si vás holky taky přidám :wink: .
5. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
anetko to me mrzi:frowning2: priste to urcite dopadne lip:wink: a jakou praci hledas?
5. srp 2009 ve 13:20  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
5. srp 2009 ve 13:25  • Odpověz
ahoj teri:slight_smile:
5. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
Anet to je škoda, přeju at máš nějakou skvělou práci co nejdřív :wink:
teri ahoj :slight_smile:
5. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz
Holky a blbý je to, že mi to uniklo o bod, abych šla k ústnímu :frowning2: . A bylo to na krajským úřadě na sociální odbor, pro oblast dávek.
Aer nedá mi to nezeptat se :slight_smile: , všimla jsem si na fcb, že máš v přátelích Hanku Procházkovou, od kud ji znáš :confused: ? To je kamarádka Vaška, chodil s její ségrou (Ivanou). Teda úplně mě to překvapilo...
5. srp 2009 ve 14:08  • Odpověz
jeee, fakt?:slight_smile: to je moje kolegynka z prace, druha recepcnicka:slight_smile: jak je ten svet malej:grinning:
5. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz
ahooj ja cely den musela makat, tak jsem sem potom ani nestihla juknout :frowning2: je tu jeste nekdo? :slight_smile:
5. srp 2009 v 17:41  • Odpověz
autor
Jo, já tu jsem, závislák :confounded:
5. srp 2009 v 17:44  • Odpověz
ahojke janey :slight_smile:
5. srp 2009 v 18:00  • Odpověz
autor
zrovna vaříme závitky s ovesnýma vločkama, recept od aer :slight_smile:
a přemýšlíme, kde je krisino dřevěné prasátko :confused: :confused: hledali jsme ho hodinu...
5. srp 2009 v 18:13  • Odpověz
mozna je v zite :grinning: :slight_smile:
5. srp 2009 v 18:18  • Odpověz
terez jak ty? byla jsi uz u doktora?
prave u me byla na navsteve kamaradka je v 26tt a dneska ji doktorka potvrdila holcicku :slight_smile:
5. srp 2009 v 18:19  • Odpověz
ahojky adel :slight_smile: zitra jdu rano na krev, ale carecka sili a sili :slight_smile:
5. srp 2009 v 18:22  • Odpověz
tak to je super :slight_smile:
5. srp 2009 v 18:23  • Odpověz
autor
To je fakt, kdoví, kam odešlo,,, nebo ho kris snědla :grinning: :grinning:
jé, holčička :slight_smile: mě to mudr pověděl už v 16. týdnu :slight_smile: bááájo.
5. srp 2009 v 18:27  • Odpověz
jani, ji by to taky rekli driv,jenze ona to zjistila pred 14 dny :grinning:
5. srp 2009 v 18:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.