• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
Holky já jsem asi blbá a nic jinýho než variety rakouské němčiny nebo italský slovíčka už můj škopek nebere :sweat_smile:
Jak je to s těma mateřskýma? Maji, to si nemůžeš zvolit, že chceš kratší mateřskou za víc peněz? Já myslela, že to jde. Nebo je to nějak daný studiem?
Osobně mi tenhle způsob čerpání mateřské moc nevoní. Hrozí mi to průšvihem :grinning:. Dám si dvouletou, s tím, že za dva roky chci další mimi a ono to třeba nevyjde atd... Tenhle proces vyžaduje naplánování, ale člověk jaksi přírodě neporučí :sunglasses:
14. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz
Adélko, to je super! Gratuluju :dizzy_face:
Normálně začínám těhulkám závidět (jen v tom nejlepším slova smyslu) :slight_smile:
14. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz
autor
Adélko, tak super :dizzy_face:

Maji, ještě mě napadá, tys ale teď skončila školu, a jesi tu druhou máš dálkově, to neva, kdybys porodila do 270 dnů po skončení školy, měla bys nárok na 3letý, tam je nějaká ochranná lhůta, ne?
viz
nárok máš, když žadatel
splňuje podmínku tzv. čekací doby, tj. jestliže tato osoba byla v posledních 2 letech před nástupem na PPM účastna alespoň po dobu 270 dnů nemocenského pojištění; do doby 270 dnů se započítává také doba studia na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole nebo na konzervatoři považována za soustavnou přípravu na budoucí povolání pro účely důchodového pojištění, jestliže počátek šestého týdne před očekávaným dnem porodu připadne do období 270 dnů ode dne úspěšného ukončení studia.......

allegria, ted se bavíme o rodičácích. Laicky, pokud pracuješ a vyděláváš myslím nad 16400 hrubého, otěhotníš, máš nárok na mateřskou a pak 2letou variantu, nebo si můžeš vybrat i z těch dalších.
Pokud pracuješ a máš menší mzdu, otěhotníš, máš nárok na mateřskou a 3letou nebo 4letou variantu.
Pokud studuješ na denním studiu, nebo jsi nezaměstnaná (ted ale přesněji nevím), otěhotníš, na mateřskou nemáš nárok, porodíš, máš nárok na 4letý rodičák.
14. srp 2009 ve 14:21  • Odpověz
autor
Maji, snad to není španělská vesnice, ale druhá škola a to, že už jeden rodičák pobíráš, s tím možná nesouvisí, ale podle toho, jak to chápu, pokud porodíš do 270 dnů od úspěšného skončení konzervy, máš nárok na mateřskou a 3letý rodičák.

aer, ztuhne to v ledničce, když je to trochu řidší? :sweat_smile:
14. srp 2009 ve 14:22  • Odpověz
dik holky, snad bude jenom stoupat.
14. srp 2009 ve 14:24  • Odpověz
jani, jo, ja jsem pak jak debil litala do te lednicky vzdycky tak pro dva valecky, protoze to zas hrozne rychle ridlo a blbe se to krajelo

ady, super, gratuluju
14. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz
autor
díky, jdu dělat válečky :slight_smile:
14. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz
autor
tak ne, strčila jsem to do lednice, až to hooodně zchladne, eventuálně mohu uvažovat o dělání nějakých tvarů :grinning: :grinning:
14. srp 2009 ve 14:34  • Odpověz
takze ani navaleckovat to neslo...? tak to bych uz mozna uvazovala o pridani mouky:sweat_smile: rozhodne by se to nemelo nejak extremne lepit, takze pokud ti to zustava na rukach, kdyz s tim pracujes, pridej mouku
14. srp 2009 ve 14:36  • Odpověz
autor
mouku jsem přidala, dobrá, zkusím ještě přitvrdit, protože se to fakt lepilo.
14. srp 2009 ve 14:38  • Odpověz
tak pak napis jak to dopadlo:slight_smile:
14. srp 2009 ve 14:45  • Odpověz
jani, hele, ted jsi asi prisla na uzasnou vec, me by to do tech 270 dni vyslo v pohode...hm....ze by jeste nebylo vsechno ztraceno? :grinning: ono ty tri nroky by mi totiz vysly perfektne aj s vyskou..konec skoly, konec rodicaku a hura makat :grinning:
14. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz
autor
to se nedá :cry: :cry: :cry: přidala jsem tam té mouky spoustu, fakt hodně, udělala jsem něco vzdáleně podobného válečkům, hodně ulepeného, šoupla to do lednice. Počkám asi na muže, vybrečím se mu na rameni a rozhodnem se, co s tím dál :confounded: :confounded:
ach jo, a to jsem ještě udělala dvojtou dávku, že vezmu na zkoušku s kapelou. Bonboniéra to jistí :rolling_eyes: :rolling_eyes:
14. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz
autor
maji, no vidíš :slight_smile:

Pokud máš tak 4 hodiny čas a dostatek silné vůle na vstřebání, doporučuji přečíst toto: občas se tam dá i něco pochopit :grinning: :grinning:
http://www.azrodina.cz/2485-co-je-ppm-penezita-pomoc-v-materstvi-a-co-rodicovsky-prispevek-aktualizace-k-112009
14. srp 2009 ve 14:49  • Odpověz
jani a neslo by to rozvalet na nejakou placku, upict v kuse a naporcovat to na neco mensiho az pak? :sweat_smile:
14. srp 2009 ve 14:49  • Odpověz
nastesti cas nemam :grinning: diky za odkaz, poslu na to muze :grinning: :grinning: :grinning:
14. srp 2009 ve 14:50  • Odpověz
autor
maji to nevím, ale určitě by to šlo vyhodit z okna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. srp 2009 ve 14:50  • Odpověz
maji to je ikeacka postel..:slight_smile: olivka ma taky jednu podobnou i se zabranou na boku..nevim, jestli uz ti to tady nekdo psal...reaguju po schlednuti odkazu:slight_smile:
14. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz
autor
aer, jak dlouho že se to peče?
Chlap již přišel, těsto je prý dobré... taky bysme to mohli sníst syrové :grinning: :grinning:
14. srp 2009 v 15:09  • Odpověz
Jani, neztracej nadeji, urcite to bdue dobry:slight_smile: Placku bych z toho asi nedelala.... Pece se to tak nejak do zlatova:slight_smile: Minuty ti nereknu, nevim, vsechno pecu po citu...
14. srp 2009 v 15:11  • Odpověz
autor
už se to peče, tak nakonec to snad nebude tak hrozné... akorát po ukrojení jsem z toho musela udělat znova tvar :sweat_smile:
14. srp 2009 v 15:19  • Odpověz
jo, ono to vetsinou moc kulaty nezustane, no...:slight_smile:
14. srp 2009 v 15:21  • Odpověz
ja je krajim takovy spis tlustsi a pecu spis svetlejsi, jsou pak krasne mekky:slight_smile:
14. srp 2009 v 15:22  • Odpověz
autor
No jsem zvědavá, pač ta naše trouba... vypadalo to, že už budou, ale uvnitř jsou ještě syrové...
zas budou po ostravsku... dole černé uhlí :rolling_eyes: :rolling_eyes:
14. srp 2009 v 15:28  • Odpověz
aha....vy mate vlastne plynovou troubu pecu-nepecu, ze?:sweat_smile:
14. srp 2009 v 15:30  • Odpověz
autor
Jo :frowning2: :frowning2: ach jo, člověk se s tím piple a nakonec mu to zhatí ta blbá trouba... dole budou spálené, vevnitř syrové :cry: :cry:
14. srp 2009 v 15:33  • Odpověz
nevim jak ta trouba funguje, ale nepomohlo by dat plech vys/niz ?
14. srp 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
Pálí se to zespod, takže níž je blbost, a výš už to nejde :frowning2:
14. srp 2009 v 15:48  • Odpověz
aha:frowning2: tak v tom pripade je zkus asi delat tensi...asi to bude testovaci davka a priste uz budes vedet jak na to:wink:
14. srp 2009 v 15:55  • Odpověz
autor
Uvidíme, třetí plech jsem fakt zkusila dělat tenší, ted se dodělává druhý... člověk se s tím .... půl dne a výsledek .... :rolling_eyes: :rolling_eyes:
14. srp 2009 v 16:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.