• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
jani a tys od zacatku varila domaci?
¨ja si budu chodit pro rady :grinning:
16. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz
autor
My jsme asi první dva dny příkrmy vařili (mrkev), jenže náš mixér nebyl schopen rozmixovat to úplně do hladka a Opice se tím dusila, dávila a tak :grinning: tak jsme začali kupovat od alnatury, mají to bio, nedokořeňované, nedosolované (to jsem si hlídala). Teď nevím, jak dlouho jsme to kupovali, tři měsíce, čtyři?
Pak to zas nějak začla odmítat, asi už se jí přejedla taková ta chuť o ničem, naštěstí jsem vyhrála knížku o vaření pro miminka a tam byly recepty na kašičky, co taky nejsou nijak kořeněné, ale jinýma přísadama se docíli toho, že chutnají dobře. No a ty děláme doteď, pač milostpaní kousky odmítá. Jahody, ostružiny, to si do pusy cpe ostošest, ale kousíček uvařené mrkve nebo jiné zeleniny, ee :grinning: :grinning:
Zrovna dneska jsme udělali várku, je toho asi 6 porcí, je tam mrkev, kuskus, mrkvová šťává a tahini pasta (sezamová). Takže až bude Julča starší a budeš potřebovat inovaci, jen piš :slight_smile:
16. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz
jé, takové míry jsem si taky představovala :grinning:
16. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz
my dorky miry temer meli :slight_smile:

jani, to se neboj, budu otravovat az ti polezu na nervy :grinning:
16. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz
autor
Jojo, do centimetrů se nám Dorka strefila :slight_smile: (ale někdy si říkám, že kiku změřili blbě, při porodu 49 a za 5 dnů 54,5 - to snad není možné, ne?)

Say, ale nebudeš, já vařím ráda :slight_smile: teda když vymýšlíme s chlapem inovace...

Dala jsem do alba dvě nové fotky, Kika mi oproti malým miminkům přijde jako stařec :sweat_smile: :sweat_smile:
16. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz
PO kom má Kika ten nos :wink: je tak roztomilá zubajda! Verče už jsou celkem ty horní zuby taky vidět, nemohu si na to zvyknout! A gratulace k chození! asi Vás brzo doženeme.

Asi mě čeká noc hrůzy, už plakala 7krát :confounded: jdu arději uklízet, ráno máme návštěvu :sweat_smile:
16. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz
autor
Jo, roztomilá zubajda... zas nějak víc kouše, trochu se mi to příčí, ale když to udělá, tak ji i plácnu. Bohužel to nezabírá. Nedávno mě do prsu kousla až do krve, myslela jsem, že se po... :confounded: :confounded:
Tak Veru už by taky chodila? Popřejme si navzájem upřímnou soustrast :grinning:
Jdu zapadnou do postele k mužovi a zahrajem si nějakou hru (ehm, stolní, nic si nepředstavujte :grinning: :grinning: !!!). Dneska naštěstí usla bez problémů, když jí Jarek četl pohádku.
16. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz
jani, tak myslis ze to nevadi ze se jeste neotaci?
a nevis co muzu delat s tim, ze si ze me v noci udelala dudlik? spi jen kdyz ma prso v puse, jakmile tam neni, tak plac :unamused: . nemuzu se kvuli tomu ani vyspat :confounded:
17. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
a preju hezke dopoledne :slight_smile:

jani a fotky jsou krasne :dizzy_face:
17. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
autor
Díky :slight_smile:

naše mudra se vždycky ptala na různé dovednosti daleko za, na to otáčení se ptala myslím na 8 nebo 10ti měsíční prohlídce, jestli už fakt jo... Takže myslím, že máte bohatou rezervu :wink:

A s tím dudlíkem z tebe - haha, to veeeelmi dobře znám... Dělá to někdy i teď a mě to občas leze krkem, nesnáším, když si nemůžu lehnout jak chci, a když nejsem vyspaná, jsem protivná.
Můžeš zkusit ošálit ji normálním dudlíkem, to my jsme ale nedělali. Kdyby byla Julča starší, dalo by se jí ošálit i třeba něčím jiným, nějakým pitím (pokud bys myslela, že má skutečně žízeň, ale nechtěla bys už pořád v noci kojit), nebo pokud žizeň nemá, jen ji obejmout a zkusit, jestli usne... Ale Julča je ještě malá, nenapadá mě nic, jen vydržet... Kris se taky někdy potřebuje ududlat, ale když vím, že jen žmoulá (a to pak hrozí i nebezpečí, že kousne), tak prso odendám, občas jí to neva, občas začne protestovat, tak ji vezmu, houpu a ona většinou už usne...
17. zář 2009 v 10:35  • Odpověz
autor
Moc jsem ti nepomohla, co... :unamused: Nebo uspávat přečtením pohádky, nebo že by takhle uspával eda - to asi zatím nefunguje, že...
17. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
tak to je v pytli. na dudlika jsme ji nenaucili i kdyz jsme se hodne snazili, z flasky do ni nedostaneme nic, kdyz ji jen objimam tak to nepomuze a usina jen u prsa :confounded: . tak holt musim vydrzet, ale taky se kvuli tomu moc nevyspim. vadi mi ze se nemuzu u toho lip schoulit :frowning2:

a kdyz mluvis o tom kousani, tak julca sice zuby jeste nema, ale kouse dasnema, vzdy se na me podiva, stiskne a pomalu tahne. kdyz udelam au au, tak pusti a zacne se smat. potvurka
17. zář 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
Jj, a Kika to dělá hlavně, když se nudí, už nesaje mlíčko, ale jen si hraje. Takže já už ji dudlat moc nenechávám, protože to končí špatně.
Ty polohy u nočního kojení za moc nestojí, co? Pamatuju si, jak byla úplně malá, ležela vedle mě a já mohla mít pokrčená kolena, to mi pomohlo, teď už to nejde... Ani otočit se na druhý bok... Ale zachvíli budu mít asi tak vytahaná prsa, že si je přehodím přes rameno, jak říkala jedna kamarádka :grinning: :grinning: :grinning:

Tak Jarek jde ve středu na pohovor, to jsem zvědavá :slight_smile:
17. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz
ja si nohy pokrcuju tak, ze si julci dam mezi stehna a tak to jde. ale souhlasim, za chvili si ty prsa budu rolovat do podprsenky :grinning: :grinning: :grinning:

tak at to jarkovi vyjde :wink:. to by bylo v ostrave?
17. zář 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
Jééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ta práce by byla v Praze, tady jsme furt nenašli nic...
Dneska jsme Kice koupili pořádné boty :slight_smile:
17. zář 2009 v 15:37  • Odpověz
janey a nejdete na pohovor s ním :wink: ?

Say, to znám, to mi přesně taky dělala s těma dásněma! No a ty noci...každý říká vydržet, ale nemyslím si, že by se časem něco SAMO změnilo. A říkám si, že ty "drastické" kroky lépe dříve než později! Když už se dítě aktivně pohybuje a volá "máma" :frowning2: je to prostě čím dál horší... Já nejsem kontinuální dudlík, ale ucucávání 5a spíš víckrát za noc... ještě jak bezplenkujeme, tak pořád pije a čůrá a pije a čůrá, no hrůza..
A zkoušela jsi s Julčou cvičit? mít jí na zádech, pokrčit jednu nožičku a začít jí otáčet na opačnou stranu než co je to nožička, dát jí tam na stranu třeba hračku, aby se taky snažila...
17. zář 2009 v 15:46  • Odpověz
tan, cvicime s ni porad. ale ona je proste lina. kdyz ji trosicku pomuzu, tak ji to jde dobre,ale musim pomoct. ona jak je baculata, tak ji to proste nejde :frowning2:

ja nevim jak se v noci mam branit, kdyz prso nema, rve. kdyz si ji vezmu do postele a objimam ji a hladim tak to nepomaha. proste musi dudlat :unamused: . eda mi k ni v noci vstavat nebude, aby to zkusil on ji nejak ukonejsit
17. zář 2009 v 16:01  • Odpověz
nebo nemate nejaky trik jak naucit na dudlik? :sweat_smile:
krome namaceni do medu nebo cukru jsem vyzkousela asi vse
17. zář 2009 v 16:02  • Odpověz
autor
Tanuki, uvidím, ale asi nejedem, 8 hodin ve vlaku za den, nevím, jestli bychom to ve zdraví přežili :grinning:

Ještě k těm nocím, tak nám se to trochu změnilo samo od sebe, a někdy, když to vypadalo, že fakt bude žužlat a žužlat, tak jsem prostě vytáhla, objala a nepovolila. A časem se uklidnila a usla. ALe to bylo tak před tím, než měla rok, připadalo mi to, že už to prostě líp chápe...

S tím dudlíkem neporadím, Kika ho pak nějak nepotřebovala, tak jsme jí ho ani necpali. Na jednu stranu jsem ráda, nebudem muset odnaučovat, někdy by mi to zas pomohlo. Ale jak říkám, noci už jsou teď skoro v pohodě, usne beze mě s mužem a pohádkou, a když se vzbudí, stačí jí dudlat chvíli.
17. zář 2009 v 16:08  • Odpověz
a spoustu různých dudlíků? Nám teda chce jakýkoliv..ale zas jí to nepomůže, když chce prso - to ho jen naštvaně vyplivne. Co ho namočit do něčeho jiného? Třeba do rýžové kaše připravené z MM? nebo z vody...
Já vím, je to takový koloběh, nehýbe se a tloustne..u nás je to ten opak- hýbe se a tloustnou nestačí..

U nás na tohle taťka bohužel taky nefunguje. Nemůžeš třeba na pár dní k babičce? My zkoušíme nechat řvát u nás v posteli, prostě mazlit, hladit, zpívat, ale prso nedat. Dřív třeba měla hlad, ale teď je to zvyk...chjo
17. zář 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
Přesně tak, teď už je to zvyk, a já se připravuju na to, až jednou ty noci utnu úplně...
17. zář 2009 v 16:20  • Odpověz
já řeším mimo jiné kdy UŽ ráno dát... Dala jsem jí o půlnoci UM s rýžovou krupicí a spala "až" do 4:45..tak dostala prso, pak v 7:30
17. zář 2009 v 16:53  • Odpověz
autor
Kristýnka teď usne tak kolem 9, budí se nějak ve 3...

mimochodem, kdo ti hlídá verču, když jsi ve škole? (teda kromě muže). Budu muset asi vymyslet nějaké hlídání, už jsem se tak koukala, kdo co nabízí...
17. zář 2009 v 16:57  • Odpověz
lepíme to jak se dá. Taky jsem uvažovala, že někoho najmu, ale my máme tu školu porůznu, tak je lepší obvolat kamarády... určo ti ráda pomůžu, když budu moci :wink:
17. zář 2009 v 17:09  • Odpověz
zcela nevýchovně razíme večer na Begoviče, jsem zvědavá, jak to Verča zvládne!
17. zář 2009 v 17:10  • Odpověz
autor
Dík za nabídku, nápodobně :slight_smile: já mám školu celé úterý a jinak nic, takže jsem celkem k dispozici :wink:
17. zář 2009 v 17:37  • Odpověz
dudlik nechce zadny, vyzkousela jsem snad vsechny znacky i tvary. krome aventu. ten mi prijde zbytecny kupovat, neni nejlevnejsi a beztak by ho stejne nevzala.
dnes v noci uz to bylo lepsi, nicmene spala s nama a semtam cucla
vyplakavat ji moc nechci, eda by byl protivnej :unamused:

jakej byl begovic a jak to zvladla verunka?
18. zář 2009 v 08:57  • Odpověz
tak jsme se vcera dali do rekonstrukce koupelny, uz se tesim az to bude hotovy :grinning:
18. zář 2009 v 10:13  • Odpověz
emca mozna pujde zitra domu :slight_smile:
18. zář 2009 v 10:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.