• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
nazdarek zeny :slight_smile:
tak jsme doma, mame prukazku, miminko ma uz 4cm :slight_smile:
krasne se tatinkovi ukazalo, chvilku spinkalo a pak se vzbudilo a zacalo akrobatovat, delalo kotrmele, mavalo nam, opiralo se nozickama do placenty :slight_smile: bylo to uzasne, musela jsem i slzu zatlacit, tatinek je nadseny :slight_smile:
dostali jsme i prenatal box,tak to jdu hned prostudovat :slight_smile:
pekny vecer.
30. zář 2009 v 18:40  • Odpověz
autor
Jé, 4 cenťáky, tak to je super :slight_smile:
copak je v prenatal boxu? Počkej... dudlík? Vzorek pampersky, vzorek nějakého žvance pro mimi? Jedna vložka do podprdy, sáček s práškem na praní a tuna reklam :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz
holky, pecu chleba...akorat nevim jestli jsem nezvorala uz recept... :sweat_smile:
a pridala jsem aktualni foto pupiku :wink:
jani s porodem anií nestras, ja z toho mam fakt strasnou hruzu :frowning2: :frowning2: :frowning2:
30. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz
jé, já žádný prenatalbox nedostala :grinning:
Adel, jak píše Janey, máte stále dost možností..a snad tohle řešení bude fungovat bez dalších ústupků. Když jsem to četla, tak jsem si na chvíli myslela, že tím velkým překvápkem bude, že letí do Anglie :grinning: :grinning: :grinning:
maji, pohyby už od 14. tt, to je neuvěřitelný..no jo, jsi taková žížala :wink:
Janey, a co teda ten kámoš? ten v Praze místo získal?

Jdu spát, škola od 7mi, to je hrůza.
30. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz
tan, ja taky ne, ani s Tobikem ani ted :angry:
dobrou noc preju a at se rano probudis krasne odpocata :wink:
30. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
tan. no to ne :slight_smile: vis on cestuje kvuli praci porad a nejak to netesi ani jednoho z nas.
Maji krasny pupik :slight_smile: to jsi jeste nic nepribrala?
30. zář 2009 ve 22:07  • Odpověz
adel, pokud vim tak ne :slight_smile: ikdyz naposled jsem se vazila pred 14 dnama, tak zitra na kontrole uvidime :grinning:
30. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz
autor
Maji, tak co chleba? :slight_smile: Bříško velké.... :slight_smile: s tou hrůzou si to docela dovedu představit, budu na tom asi podobně :sweat_smile:
prenatal box jsem taky nedostala... Měly bychom založit nějaký spolek takto poškozených :grinning: :grinning:

Jinak dobré ráno, noc byla příšerná, Opice se probudila asi tak desetkrát, pořád vzteklý řev... A ještě jsme šli spát docela pozdě, takže se cítím, jakoby mě vytáhli z pračky. Nevím, co ji to popadlo.

tanuki, ten kámoš taky furt nic neví...
1. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
ahoj holky potrebuju radu.
Včera jsme se s doktorkou bavili na tema trpple testy... doporucila mi je odmitnout a Mirek se k tomu taky priklani. Tak nevim, vim,ze vychazi casto falesne pozitivni, ale na druhou stranu kdyby vysly neg. tak by me to uklidnilo :sweat_smile:
co myslite?
nebyla jsem ani na NT
1. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
Ahoj Adélko,
spíš se zamysli nad tím, co uděláš, když ti řeknou: ŽE JE VYSOKÁ PRAVDĚPODOBNOST poškození plodu.
Půjdeš na plodovou vodu? Tam je riziko přímého potratu vyšší, než riziko gen. poškození plodu.
Půjdeš na potrat?
Pokud sis na tuhle otázku odpověděla NE, tak na tripple testy nemá smysl chodit. Neodhalí totiž LÉČITELNÉ poruchy.
Podle toho co vím, tak nějaké to znýšené riziko má každá druhá a zbytečně by tě to stresovalo a nervovalo.
A za druhé, jestli fakt něčemu věřím, tak tomu, že dva mladí, zdraví a gen. nezatížení lidi, jako vy dva, budete mít zdravé mimi :wink:.

Já osobně se chystám jen na ty testy, které mohou odhalit LÉČITELNOU VADU. A asi bych na tripple testy šla ve vyšším věku, ale pokud otěhotním kolem 25 cítky, tak nejdu...
1. říj 2009 v 11:30  • Odpověz
Jinak po dlouhé době zdravím ostatní, uvidíme, jestli se brzo připojím k maminkám nebo ne. Nijak to nehrotíme, používáme s manželem Pharmatex a řekli jsme si, že plán je mimi za 2 roky, ale nemá smysl rvát do sebe hormony a chránit se "dvaceti" metodama zaráz :slight_smile:, tak uvidíme. Nějak bysme to zvládli už i teď :dizzy_face: .
1. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
all, treba bude miminko jeste letos :slight_smile:
diky za ujisteni.
Vcera jsem si na tyto otazky odpovedela, na potrat bych nesla a na plodovku asi taky ne. Stresovat se cele tehotenstvi ze se neco deje se mi taky nechce.
Pujdeme na ten utz ve 20tt kde se pripadne ty lecitelne vady odhali a uvidime.
1. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
autor
adélko, souhlas s allegriou. Já byla na NT i na tripplech (to mi ani neřekla, že to tripply jsou, jen mi vzala krev,takže jsem ani nehlesla a měla jsem je za sebou). Ale tu NT mi nabízeli jako hrazenou službu, novou a přesnou, to bylo asi někdy v 10. týdnu, tak jsem říkala doktorovi, že stejně na potrat bych nešla, což je zřejmě i tvůj případ. A on mi právě řekl, že i kdyby to bylo špatné a já bych si mimi nechala, aspoň bych měla čas se na případně postižené mimi připravit.

Rozhodněte se s Mirkem, jestli nepůjdete, a budete bez stresu, s rizikem, že je malá pravděpodobnost mimouše s nějakou vadou, nebo půjdete, vyjdou dobré a budete v klidu, vyjdou špatné, no a pak se bud rozhodnete, jesi na amnio, nebo jesi se třeba připravovat, že s mimoušem něco bude, a pak být třeba příjemně překvapen po porodu, anebo se blbé předpovědi vyplní, a vy budete aspon s tím smíření... Ale riziko je malé, jste mladí :wink: :wink:

allegria, které testy odhalí léčitelnou vadu? Marně pátrám v paměti a kromě normálního utz, které ti odhalí, jesi jsou orgány atd v pořádku, mě nic nenapadá...
1. říj 2009 ve 12:33  • Odpověz
Janey: Ano souvisí to s ultrazvukem... UTZ může poukázat na případné léčitelné vady (nejčastěji srdíčka) a pak už následují nejrůznější specializovaná vyšetření. O těch už blíže nevím.
Aspoň tak mi to řekla Dr. :slight_smile:
Takže já sama za sebe říkám UZT jo, jinak ne.
Viděla jsem na ségře, co to s ní udělalo, když jí u obou dětí vyhrožovali downem :frowning2:
Nakonec jsou děti 100% zdravé, ale stresy a nervy jejich matky v těhu na nich byly vidět.. Byly nervózní, plačtivé, atd....
1. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
autor
Jo tak, já přemýšlela, jesi jsem neprošvihla nějaké testy :slight_smile:
Věřím, že na psychiku to musí být děsné... to pak musí každý zvážit, jestli radši "vědět", že s mimčem něco je a případně se chystat (i když to bych věřila spíš tomu nt), anebo radši nevědět...
1. říj 2009 ve 12:42  • Odpověz
Janey: Já prostě věřím, že se tomu do určité míry dá i trochu předejít. Já osobně se sichruju zdravým živ. stylem bez éček, plánováním rodiny v mladém věku a skoroabstinencí (jasně, že si jednou týdně dáme 2 deci kvalitního vína - ale neožírám se) + samozřejmě nekouřím.
Gen. zatíženi nejsme a tak věřím, že bude vše o.k.

Nikdy nezapomenu na návštěvu anatomického ústavu při fakultní nemocnici v Brně Bohunicích - LF MU, kde nás prováděl nějaký docent mezi těmi poškozenými a různě deformovanými plody v lihu. Ptala jsem se tehdy, jestli vědci tuší, kdy a proč tyhle malformace vznikají. Odpověď byla, že v posledních letech počet malformovaných plodů astronomicky narůstá, ale díky dobré prenatální diagnostice se "včas detekují" :angry:

Důvodů je několik: Kouření, alkohol, vysoký věk rodiček a s tím spojené "zamoření organismu" (mladý holky nestihnou tolik chemikálií "nasáknout") + !!! ÉČKA !!!
To uvedl na prvním místě!!!
To mě tak vyděsilo, že jsem rezignovala na super umělý a výrazný chutě ala Mekáč a začla jíst bio a zdravě :slight_smile:
1. říj 2009 ve 14:13  • Odpověz
diky holky.
Na NT jsem puvodne jit chtela, ale ted uz to nestihnu, doktorka mi nic takoveho ani nenabidla a zase jit tam za kazdou cenu a zaplatit si za to 1500 kdyz to pro me stejne nic zasadniho znamenat nebude, to jsem nechtela...
No tak si pockame do 20tt na ten velky utz.
Mamca se taky priklani spis k te moznosti na tripply nejit, asi to bude lepsi.
1. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
autor
Allegria, přesně tak, jasně že ne každý tomu předejde, ale kdo žije zdravě, určitě udělal to nejlepší. Čímž neříkám, že občas k mekovi nejdu, ale nedovedu si představit narvat do sebe kdeco, no a pak se divím, případně nedivím a jdu na potrat...

Adél, za NT 1500? To je síla :unamused: Já to mysím měla za nějakou levnější částku, ale zas si to mudr vybral na něčem jiném... Já tam tehdá šla fakt z toho důvodu, že kdyby něco, aspoń se připravíme... i když mudr tím "dalo by se něco dělat" zjevně myslel něco jiného :angry:
1. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
tak ja ani nevim ze mi ty testy delali :sweat_smile:. nejak mi to nikdo nerekl :sweat_smile:

prenatal box jsem dostala :slight_smile:

jani, dik za recepty,musim to okouknout :slight_smile:

ja pohyby citila uz od 12. tt :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . ale to bylo jen vyjimecne. a poradne taky od 14. tt. dr rikal ze to tak opravdu je, protoze jsem byla moc hubena a julca velika. tudiz jak se protahovala tak to bylo citit :slight_smile:
1. říj 2009 v 16:02  • Odpověz
ahijte slecny a pani :grinning: jsme zpet z kontroly, tripple test negativni, ale jinou moznost jsem ani nepripoustela, stejne bych na dalsi vysetreni nesla, na NT jsem taky nebyla, bylo mi lito 1500 :grinning: co je pro me novinka, ze me poslala na utz srdicka, na tom ksem s tobikem nebyla, ale aspon zas uvidim prdolku :grinning:
1. říj 2009 v 18:50  • Odpověz
jo a chleba jsem pekla pres dve hodiny, ale vysledek je dobreeeej, mnam mnam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. říj 2009 v 18:50  • Odpověz
allergia a máte globule nebo krém? Já zatím zkoušela jen krém a mám po něm pocit pálení :frowning2:

Naštěstí si příroda většinu "nepovedených" vyřeší sama :pensive:

Teda holky, jste mě nahlodaly, já měla taky tak v15tt takové jemné škubání, zmínila jsem se jedné spolužačce a ta mi řekla, že to není možné, že je to moc brzo.pak byl teda asi na 2týdny klid a pak to začalo :grinning: ale jak si některé maminky stěžují, že je to v noci budí, to mě teda nikdy

janey, díky za recepty. mimochodem hned jsem jí udělala placky z batát+ov vločky+jablko a strouhanka a dost jí to šmakovalo :dizzy_face:
1. říj 2009 ve 20:06  • Odpověz
tyy jo, pohyby tak brzy say? to je super, tak ja vazim 49kg, tzn, ze bych je taky mohla citit uz brzy,co? :slight_smile:
maji gratuluju k vysledkum :slight_smile:
1. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz
adel, ja jsem s tobikem citila az v 18tta vazila jsem to co ty :wink: casu mas dost a dost :grinning:
1. říj 2009 ve 21:05  • Odpověz
maji bohuzel to vim :grinning: ale kod si pocka ten se docka, no ne?
1. říj 2009 ve 21:11  • Odpověz
autor
Já je cítila už v 16. týdnu, ale část jsem jich cítila i po porodu :grinning: takže možná to až tak pohyby nebyly :grinning: jenže jak se člověk sleduje a sleduje...
2. říj 2009 v 09:35  • Odpověz
adel, to vis ze jo a docka se nakonec kazda :wink:
dobre ranko jani :slight_smile: takovy pohyby citim aj netehotna :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 v 09:45  • Odpověz
autor
No právě :grinning: :grinning: :grinning: kdoví, odkdy jsem je vlastně cítila, třeba vůbec :grinning: :grinning:
2. říj 2009 v 09:49  • Odpověz
Tanuki: My máme krém a v pohodě - pokud teda nejsem těhu :grinning:.
Obávám se, že některý spermie asi nezastaví nic, tak pro jistotu ještě začínám měřit BT.

Ale jestli se do mě ještě jednou pustí nějaká vyblblá katoliká blbka s kecama typu: že já taková velká odpůrkyně STM...atd (snažila jsem se kdesi vysvětlit, že si fakt nemyslím, že by to byla JEDINÁ A VŽDY POUŽITELNÁ METODA PRO KAŽDÉHO A V KAŽDÉM VĚKU), tak jí asi osobně půjdu nakopat prdel :grinning:.
Naštěstí se to netýká nikoho z této diskuze, ale kdesi mě tu vyšmírovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak už jsem doma z autoškoly a valím do práce, tak jen zdravím a přeju všem těhulkám i maminkám pěkný den :slight_smile:
2. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
autor
Maji, teď jsem se někde dočetla, že hledáš job, tak pokud by ti vyšlo to cos psala a Martin by nemohl, klidně dej Tobíka k nám na vizitaci :slight_smile: a propos, už jsme se neviděly věky...
2. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.