• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
ja se mam tak nejak furt stejne...stesti se furt asi jeste dostatecne neunavilo, aby si na me sedlo:grinning: ale dneska uz snad (i kdyz pochybuju) konecne budu vedet, jak na tom jsem s tou praci...
8. říj 2009 v 09:14  • Odpověz
autor
Aer, tak držím palce, aby to dobře dopadlo :wink:
8. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
ale, jsem nejaka, nevim,. hlavne asi unavena. julka je cim dal horsi. chce byt jen u prsa,hlavne v noci, vubec se nevyspim, pres den chce nosit,ale je tezka, zada necitim. doma mi nespi, jen v kocaru, nic nestiham. do toho vseho se mi ted vychcal pes do postele. julca rve, protoze ji nechovam a nechodim. je unavena. koupelna rozdelana uz mesic,vypada to tu hur jak u cikanu. jsem z toho vseho nestastna a chce se mi brecet. nejak to nezvladam. a perijdu si na vse sama

aer,tak snad to bude ok
8. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
autor
Say, moc s tebou soucítím... S tím prsem v noci, já když už jsem to fakt nezvládala, tak jsem ho prostě nedala, objala a bylo... sice chvíli brečela, ale pak usla a já měla aspoň dobrý pocit, že jsem ji nenechala vyřvat. I když muž z toho byl trochu na nervy, ono to není nic moc, když jde ráno do práce.
S tím spaním, možná když se začne víc pohybovat, tak se unaví a usne. Nezaujalo by ji třeba přečtení pohádky, že by usla? Ale na nějaké prohlížení obrázků a tak je asi ještě malá, neocení to tak jako starší děti, i když...
s nošením je to bída, když je julča těžší, i když máš dobré nosítko, člověk není schwarzenegger, že...
Nevím moc, co poradit, ale přeju hodně sil :slight_smile:
8. říj 2009 ve 13:09  • Odpověz
dekuju,pomohlo mi uz to ze jsem se vypsala :slight_smile:

v noci je to tak ze hleda a dokud nenajde,rve :unamused: . pritom jako mensi to vubec nedelala. snad ji to brzy prejde.
ted jsem ji navazila 11,5 kg. sakrys,kdu uz se to pribirani zpomaly (i :sweat_smile:) ...
8. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
A nerostou jí zuby? Kika je teď v noci strašná, roste jí stolička a teď už doopravdy, takže se furt budí, kdysi stačilo, že se napila a hned usla, teď ne, člověk ji odcucne, hned řev, dá do postýlky, řev... :unamused:
8. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz
autor
Jo, je to boj, co? Já si kolikrát říkám, že toho mám nějak nad hlavu, když se Kika v noci vzbudí, předvádí půl hodiny nejhorší řev a já trnu, že nás sousedi přestanou zdravit, když teďka zase a opět dělám věci do školy a momentálně tomu věnuju prakticky všechen volný čas, protože tento semestr toho mám fakt až nad hlavu, když to, co vařím, je vykidáno a rozmatláno všude kolem a já přemýšlím, proč se vůbec snažím, a když Kika konečně usne a my máme s mužem čas pro sebe, tak se na sám konec stejně pohádáme kvůli naprosté pitomině a večer je v háji, ale pak se na mě Kika jen koukne, krásně se usměje, přinese mi sebraný kaštan a další strčí do pusy, nebo se ráno přitulí ke mně a dá mi pusinku, a celý den s nadšením objevuje nové věci a já můžu sledovat, jak se vyvíjí, jak je čím dál šikovnější, nadšená a bezprostřední, tak si prostě říkám, že to stojí za to :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. říj 2009 v 15:31  • Odpověz
Ahoj, tak jsem tu s dalším pokusem se k vám přidat na pokec, jestli budete ochotné se se mnou bavit :slight_smile: koukám, že řešíte radosti a strasti v péči o naše poklady :slight_smile: to bych mohla přispět, i když teprve začínám chápat, co všechno péče o potomky obnáší :slight_smile: dvouměsíční miminko má být prý spavé, tak to jsem zvědavá co nás s Matýskem čeká dál :slight_smile: spí jen když na někom visí v šátku a v noci, kdy je nemožné, abychom ho k sobě meli přišněrovaného, tak spí pěkně mezi náma v posteli. No na romantiku nám taky nezbývá čas :slight_smile:
8. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
lakshmi,ahojky :slight_smile:

matula je krasny :wink:

nase julca takova nejdriv nebyla, to az ted zacala "zlobit"
ale stejne je to poklad :dizzy_face: . odpustila bych ji vsechno :grinning:
8. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz
janey :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
No, to že jen chvíli řve, když nedostane prso, to ti můžeme závidět, u nás se většinou jen řve a řve a řve.. ale teď zabírá, že v noci dostane kaši...takže to není z hladu..a jen se chce vyčůrat nebo nevím co a zabere dudlík. ehm..tak to funguje poslední 3týdny, nicméně poslední 2noci se budí skoro po hodině. a já vstávám v 6..paráda.

Bušit na sousedy jsem měla chuť před pár dny.. vnouče řvalo a řvalo..a podle jednoho hovoru se sousedkou, že si (já a její dcera) na sebe šijeme past, když dítěti odmala dopřáváme noční péči..vím, že ho záměrně nechává vyřvat, aby dceři "pomohla". Pláč se změnil v naprosto hysterický, to už tam šel bušit někdo jiný a utišili ho :wink: S dalším mimi to hodlám řešit jinak. Co nejdřív..mít jistotu, že nemá hlad (což V. asi na začátku měla, já se bránila UM, celkem zbytečně, když je pořád hodně kojená) naplácnout a nedat, max. jednou v noci..tak ve věku Julči teď. Protože teď to už opravdu nejde. Probudí se to, strašně to naříká, přijde to třeba za mnou do vedlejšího pokoje avolá béééé, mama, bééé, uéééé. mama mama. A to nejde.. Ale Ty s tou váhou jí nemůžeš zaplácávat :frowning2:
Say, tyhle pocity mě také čas od času chytají. Většinou je to ještě spojené se školou a příhodou z venku, kdy vedle sebe vidím samé upravené kočky, já na sebe hodím to, co potkám, akorát si vyčistím zuby, stěží se učešu..a uvědomuju si, jak jsem nevzhledná, přijdu domů..tam nepořádek, manžel, co byl večer s kamarády, doma nepomohl..a je naštvaný, že nechci :wink: na druhou stranu je škola lékem, jak se vyhnout stereotypu. Myslím, že bysis měla najít ještě nějakou náplň, krom Julinky!

Lakshmi, tak to vidíš, možná bude líp s tím spaním, každopádně o moc hůř už nebude :grinning: já jsem už rok nespala v kuse déle než 4hodiny..a to jen opravdu výjimečně :grinning: bývala bych nikdy nevěřila, že to zvládnu.
8. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz
tan a co bys radila ze s ni mam delat? hlady si myslim ze neplace. uz jsem ji zkusila dat i kasi na noc a po te max. driv usne,ale v noci se budi stejne :confounded:

jinou napln nez juli, no jo, ale co? na cviceni jsem lina,na jazyky blba...
8. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz
stejne kdyz si neco najdu tak budu poslouchat akorat kecy od edy ze chodim za jinym... asi by to nepochopil :frowning2:
a o pomoci ze by juli zatim pohlidal a ja sla napr cvicit si muzu nechat jen zdat :pensive:
8. říj 2009 ve 21:22  • Odpověz
ahoj holky:slight_smile:
say, drz se...moc Ti preju, aby zas bylo lip...:slight_smile:
9. říj 2009 v 08:38  • Odpověz
autor
ahoj lakshmi - hehe, romantika už se koná jen když si Opici vezme babička někam pryč :grinning: :grinning: už je to u nás jako u důchodců :grinning: (no, tak hrozný ne, ale někdy si tak připadám :grinning: :grinning:)

Ono každé mimi je fakt jiné, Kika se krmila dostkrát za noc, někdy víc, někdy míň, je pravda, že opravdu šílených nocí bylo málo, krmí se i teď, ale je to v pohodě, přileze, přicucne se a je to. Asi je to tím, že spí blízko mě, takže i když se probudí a zabrečí, hned je klid...
S tou školou souhlas, sice by člověk četl rád i nějakou beletrii místo "europenization" a tak, ale na to je třeba podpora partnera, určo bych školu nedala bez Jarkova vstřícného přístupu, když je ochoten se o Kiku starat, vzít ji na procházku a tak.
Say a co nějaké MC, plavání a tak? Není to sice náplň bez juli, ale aspoň něco jiného... škoda, že k tomu eda přistupuje takhle, věřím, že to musí být na budku a je mi to líto, já už bych visela někde z okna :unamused:

jinak česká pošta se maximálně překonala. včera v poledne jsem objednala tu autosedačku a dneska o půl desáté už zvonil balík :dizzy_face: :dizzy_face: tak už ji tu máme, to je přístroj, teda... :slight_smile:
9. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
jani nad MC jsem premyslela. ale neni na to julca jeste mala? :confused:
plavani mi vadi ze je pres zimu, nechci nas v mrazu tahat z plavecaku pres cely mesto domu :unamused:

a dobra autosedajda? ja taky budu muset pomalu nejakou hledat
9. říj 2009 v 10:06  • Odpověz
say, plavani je myslim od pul roku, tak to mate akorat:wink:
9. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
autor
Jojo, je to přesně ta, co jsem tu házela odkaz, Römer King plus, vyšla dobře v crashtestech a to bylo pro nás rozhodující.

Co vím, tak v mc je spousta aktivit i pro takové děti jako julča, snad bys našla něco, co by se líbilo :slight_smile: s tím plaváním je to fakt, že v zimě nic moc, ale tak my tam máme saunu, mimi se vysuší, netřeba nikam spěchat, obleče... my jsme začínali chodit loni v březnu, to měla tak 7 měsíců.
9. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
kouknu na to a neco vymyslim :slight_smile:
dekuju holky

aer,co ta tvoje prace?
9. říj 2009 v 11:44  • Odpověz
jeje, no já nechala autosedajdu na tchýni, snad vybere taky něco fajn..
Say a máš tam spřátelenou maminku ideálně s mimi podobného věku? To je taky bezva odreag..dá se něco podniknout. I když ta zima, to mě trochu děsí jak to všechno bude
9. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
say, zustavam:slight_smile: od listopadu budu na zelene lince jako operatorka...snad si na to telefonovani zvyknu:slight_smile:
9. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz
aer, to je bezva :slight_smile:
9. říj 2009 ve 13:13  • Odpověz
autor
aer, fajn :slight_smile: a to je zelená linka koho? Kdo tam volává?
9. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz
zatim se to nebude delit, takze tam volaji klienti, potencialni klienti, potencialni poradci i stavajici poradci...
9. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
Dobrý :slight_smile:

achjo, co byste psaly člověku, který už třičtvrtě roku hledá práci a furt ji nemůže najít? On už těm řečem "jednou něco najdeš" moc nevěří :frowning2: :frowning2:
9. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz
tanuki: je teda fakt, že když Matýsek zabere v noci na dýl jak 4 hod v kuse, tak se nevyspím z toho důvodu, že se budím já a kontroluju ho, jestli je ok :slight_smile:

Dokud jsme Matýska neměli, tak mi jaksi nedocházelo, že o dítě se člověk musí starat nonstop a všechny svoje činnosti přizpůsobovat jemu :slight_smile: první týdny jsem se musela smiřovat s tím, že nejde mimčo odložit do postýlky; že jeho pláč v noci nejde zaspat :slight_smile:, že ráno musím být ihned v akci... pak jsem dostala zánět prsu a to mi nějakým zázračným způsobem pomohlo naladit se na vlnu stoprocentního rodiče :slight_smile: ale zase mi potom ubylo mlíčko :confounded: takže cena byla veliká

já taky řeším, co začneme s Matýskem podnikat, abychom neupadli do stereotypu... ne že bych se nudila, škola mě celkem zaměstnává, ale ráda bych dělala neco společně s Matýskem. Taky jsem uvažovala o plavání, ale nevím jak by to zvládl, protože pláče jen když ho koupu v pěti centimetrech ve vaničce...

Máte některá zkušennosti s šátkem? potřebovala bych pořešit šátkování se skoliozou (mou). Připadá mi, že Maťul
tam visí vždycky celej nakřivo
9. říj 2009 v 17:43  • Odpověz
sayast: myslíš jméno nebo ty fotky z utz :grinning: on je to vlastně Matyáš, ale to na něj skoro nepoužíváme :slight_smile: Jůlinka má krásné jméno, já bych taky brala holčičku Jůlii, ale tchýně už tak pojmenovala svou kočku :unamused:

Janey: mi už si taky začínáme říkat bábo a dědouši :grinning:
9. říj 2009 v 17:47  • Odpověz
jani, souhlas...tomu se tezko veri:frowning2: a to mluvim z vlastni zkusenosti nekoho, kdo se prec 3/4 roku snazi o dite a jediny co slysi, je "vsak se taky dockas" :angry:
9. říj 2009 v 17:48  • Odpověz
lak,jmeno :grinning:
dekuju za pochvalu jmena,byl to boj nez jsme se shodli :grinning:
a se satkem neporadim,ja mam manducu
http://www.babako.cz/limitovana-edice-manduca

no,ja jsem spis unavena asi ze stereotypu. jako ze co neudelam ja neni. mamka teda se snazi hodne pomahat,ale to ja taky nechci, protoze eda si na to zvykl a kdyz mu reknu at vezme juli ven, tak rekne at jde moje mamka :unamused:

ja ted kouknu co tu mame za akce od MC. treba neco objevim. ted bych chtela zacit chodit na tu znakovou rec pro miminka. co si o tom myslite?
9. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
autor
Se šátkem taky neporadím, též mám nosítko, které je sice super, ale konkrétně mě už nějak začínají bolet záda, já jsem menší, Kika už větší a bederní pás mám kolem pasu, tudíž je to zabiják, když ho dám níž, Kika zas "vypadává" dolů. příště asi koupíme něco kvalitnějšího. Včera jsme měli s kapelou zkoušku a já měla Kiku na zádech, vepředu baskytara, ještě levá ruka tak nějak natáhnutá, abych mohla ovládat krk, a zdálo se mi, že mi ta levá ruka upadne :rolling_eyes: :rolling_eyes: vysvobodil mě kamarád, který si ji vzal na záda a moc mu to slušelo :dizzy_face: :dizzy_face:

lakshmi, některé plavecké školy poskytujou ukázkové lekce zdarma, šli byste na jednu a možná by se mu to zalíbilo.

Say, ohledně znakové řeči, myslím, že z praktického hlediska to asi zas až takové terno není, jako že prvně tuna snahy a pak udělá znak, že chce jíst, to člověk s trochou empatie odhadne i bez toho, ale myslím si, že jako zábava a činnost s miminkama to může být dobrý :slight_smile: s pomocí mamek a tak - já si zas teď připadám divně, protože asi v úterky jak jsem ve škole budou Kiku hlídat tchánovci a to je takové zavazující...
10. říj 2009 v 10:20  • Odpověz
Manducu jsme dostali před dvěma týdny darem, tak ho teď taky nosím v tom, Sayast, nosíš v tom Julču úplně od malinka? Kdy jsi ji přestala dávat do té novorozenecké vložky? Mě připadá, že v té vložce je zase jakoby výš a trochu mu plandá hlava. Zatím si nedovedu představit, že nosím Matýska i v roce, jsem hubená vechýtka a už teď s pěti kilo se přes ten den pronese... Jinak Janey, baskytaře fandím, muž taky hraje na basu :slight_smile: co s kapelou hrajete?
Na znakovou řeč bych ze zvědavosti taky zašla, i když si myslím, že si každá bdělá maminka časem vytvoří s mimčem vlastní znakovou řeč.
My bydllíme s tchýni, která se naštěstí moc v péči neangažuje, když ho chtěla jednou vzít ven, tak jsem jí ho nepůjčila :slight_smile:
10. říj 2009 v 11:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.