• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
autor
Adél, u nás jsem taky taťku takového neviděla. Ale já jsem líná lemra :grinning: :grinning:
30. říj 2009 v 09:40  • Odpověz
:grinning: to jsme dve :grinning: vcera mi muj dal na praci jen poskladat takove latkove zasuvky do supliku mezitim nez sesrubuje komodu, on uz ji mel hotovou a delal skrinky do knihovny a ja jsem jeste ani nezacala :grinning: no a dneska jsem mela v planu ze udelam tolik ukolu do skoly abych mela vikend volnejsi a jeste jsem taky ani nezacala :grinning:
30. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
Jani prosim te taky jsi mela v tehu chloupky na brisku? Ja vypadam jak :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
30. říj 2009 v 09:44  • Odpověz
autor
Jojo, já doufám, že o víkendu nikam nepojedem a budu mít klid doma, protože se na školu taky potřebuju vrhnout...

Chloupky? Já myslím že ani ne, já neměla ani takovou tu čáru uprostřed :grinning: zato milion čáreček, které se jmenujou strie a těší mě dodnes :angry:
30. říj 2009 v 09:50  • Odpověz
:grinning: ja mam zase na bruchu takove jakoby chmiri :grinning: fakt je to strasne smesne :grinning:
30. říj 2009 v 09:59  • Odpověz
adel, ja jsem byla a uz zase su jak orangutan :wink: ono to zase zmizi, neboj :grinning:
tak ja jsem umyla nadobi, zapla troubu a pujdu udelat buchtu :slight_smile: akorat na ibed dnes jaksi nemam inspiraci a palacinkykdyz bude buchta jsou blby :grinning: :grinning: :grinning: nejaky napad? a taky se musim vrhnout na skolu, nebo to dopadne jak loni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
ne ibed ale obed :grinning:
30. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
autor
Maji, co takhle hruškové rizoto? :sweat_smile: My ho měli včera.
30. říj 2009 v 10:01  • Odpověz
no ale to bude taky sladky, ne? :sweat_smile:
30. říj 2009 v 10:01  • Odpověz
autor
Zas tak sladké to není... ale chce to speciální ingredience.
Hruškové rizoto - 4−6 porcí

Itálie nám posílá recept na rizoto, které připravujeme pouze z kulatozrnné rýže (např. Arborio). Výtečné je spojení navinulé chuti vína, plísňového sýra a sladké hrušky. Rizoto je kašovité, ovšem zrnka rýže nejsou rozvařená. Proto je nutné používat druh rýže na rizota, nikoliv rýži dlouhozrnnou, jasmínovou či jiné druhy předvařené rýže.

3 hrušky
šťáva z citronu
2 šalotky
30 g másla
300 g kulatozrnné rýže
asi 800 ml vývaru
sůl
200 ml bílého vína
200 g nivy nebo gorgonzoly

Hrušky oloupeme, rozpůlíme, odstraníme jádřinec a nakrájíme na dílky, které pokapeme citronovou šťávou. Šalotku nakrájíme na kostičky. V kastrolu rozehřejeme máslo, na něm zesklovatíme šalotku s rýží a pomalu přiléváme vývar a víno, průběžně mícháme, doléváme podle potřeby tekutinu, až je rýže měkká; vaříme na mírném ohni. Během cca 15 minut by měla rýže tekutinu vstřebat a být na skus, v té chvíli přidáme nastrouhaný či na kostičky nakrájený sýr, necháme rozpustit, osolíme, opepříme a vmícháme hrušky.
30. říj 2009 v 10:05  • Odpověz
30. říj 2009 v 10:06  • Odpověz
to jsou ty co jsem psala ze jsem s obmenou delala, ne?:slight_smile:
30. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
juu holky konecne nejaka inspirace k vareni hned ctrl c ctrl v a sup s tim do wordu :slight_smile: diky
maji :grinning:
30. říj 2009 v 10:11  • Odpověz
autor
Jo aer, to jsou přesně ony, našla jsem je dneska náhodou, mozilla mi je ukázala v adresním řádku :grinning: :grinning: Asi je uděláme o víkendu.
Měla bych ty recepty konečně katalogizovat :rolling_eyes: jinak se mi ty dobré ztratí.
30. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
taky je mozna o vikendu udelam, byly fakt dobry:slight_smile:
30. říj 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
Už se mi sbíhaj sliny...

Hele, mám anketní dotaz :grinning:
Kdy myslíte, že je vhodná doba začít s nočníkováním? Jak to bylo třeba ve vašem okolí, u příbuzných a tak? Do mě už totiž někteří začínaj hustit, že mám dávat na nočníček, mě to přijde ještě brzo a taky chci ještě nějakou dobu prát plínky! :sweat_smile:
30. říj 2009 v 10:25  • Odpověz
Jani, me se neptej, jednak nemam dite a druhak chci aspon part time bkmovat, az nejaky budu mit :sweat_smile:
30. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
autor
No, s bkmováním jsem to nedala, a co třeba Mireček, nedávaj ho? Jak tak někdy o něm vyprávíš, víš jak, kdysi se dávalo v půl roce :grinning:
30. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
Jani ja bych uz mozna zacala jen cas od casu,aby vedela k cemu ten nocnik je :slight_smile: děti v tomto veku jsou jeste takove "tvarne" a bavi je to :slight_smile: zkusit muzete uvidis :slight_smile: urcite bych zacinala pomalucku.
30. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
jani, my jeste nedavame, hodlam s tim zacit az se narodi druhy a trochu si zvykneme na novej rezim, takze mi to vychazi az nekdy po druhym roce..no a to uz asi pockam rovnou do leta az bude po statnicich a bude moct behat na zahrade nahatej :grinning: sice nicnik mame, ale tobik v nem vari a pouziva ho jako helmu :grinning: :grinning: :grinning:
30. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
autor
Tak uvidíme... přiznám se, že zatím si to nedovedu představit, že nočník slouží svému účelu :grinning:

maji, koukám na fotky ze včera, ty klavírní jsou nejlepší :grinning:
30. říj 2009 v 10:40  • Odpověz
jani, byli fakt uzasni :grinning: :grinning: :grinning:
taky do me babicky huci, ze v Tobikove veku jejich decka uz davno nemely plinky ani na noc :grinning: :grinning: :grinning: a abych rekla pravdu, vubec me to netankuje, odkyvu, reknu, ze me se jeste nechce zacinat a hotovo :grinning:
30. říj 2009 v 10:42  • Odpověz
pecu margot buchtu, jestli se povede, dam vam sem recept :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. říj 2009 v 10:43  • Odpověz
autor
Určo se povede :slight_smile:
30. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
jani, nedavaj...to by mu totiz museli venovat nejakej vas...a proc by to jako delali, ze jo :rolling_eyes:
30. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
Je mi to jasné :confounded: :confounded:
30. říj 2009 v 11:02  • Odpověz
hehe, tak ja si zavzpominam...dneska je to rok, co jsem prestala brat HA...
30. říj 2009 v 11:11  • Odpověz
maji tesim se na recept na margotku:slight_smile:))
jani my mame plinky zluteee zluteee(to ty asi uz nepamatujes..:grinning:)..a jako ani mi to nevadi, jen mi vadi, ze skoro vsechny jsou za 400Kc a vypadaji jak od bezdomovcu...:grinning: a sliz se mi delat nechce.. :confounded:
vitam novou snazilku..jmeno uz si nepamatuju...:grinning:
jani uprimnou soustrast...:frowning2:
jo a chci byt mama jako maja.. :confused: mela by s ni byt nejaka reality show at se neschopnacky jako ja neco priuci...:grinning:
aaaa nocnik...no Olivson jeste nechodi, teda kdyz ho posadi babicka, tak se po dlooouhe dobe vycurdi...:slight_smile: ale jinak jeste nechodi, ma rok a pul... jinak vsichni starousi machrujou, jak my jsme srali uz v roce do nocniku, no nevim, neresim, vsak mala si rekne, ze uz nechce do plinek, ne?:sweat_smile:
30. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
autor
aer a jdeš teď někdy k té mudře?

Emi žluté plínky... mám to chápat tak, že jejich barva se po narození dorky tak nějak mění v čím dál zapranější žlutější? Pokud mohu soudit, tak ty h... nevypere pořádně nic, ani sliz, ani prášek, ani na 60, ani na 90. Takže jsem si vybrala nejlevnější variantu, ve slizu na 60, a kašlu na to. Musím říct, že valná většina vv, co schytávají největší nálož, vypadaj fakt děsně :grinning:
30. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
jani, ted nekdy jo, ale jeste nevim kdy:slight_smile: musim na stery a tak, proste preventivka
tak se ji pri te prilezitosti zeptam, co by mi doporucovala...
30. říj 2009 ve 13:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.