• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
jo v tom "ostatnim" jsem mela zapocitanej aj net (500) a mobily (600)
3. led 2010 v 11:47  • Odpověz
no,ja uz jsem psala vcera ze moc nevarim :sweat_smile:
az treba i julca bude jist normalne s nama,tak to bude vyssi, to uz varit budu a bude mi jedno jestli eda bude jist nebo ne...
3. led 2010 v 11:48  • Odpověz
no a co jite? ja varim temer denne..
3. led 2010 v 11:55  • Odpověz
autor
Dobré poledne :dizzy_face:
Maji, bříško je teda velké :slight_smile: :slight_smile:

ad výdaje... já to nikde nepíšu a přesně spočítané taky nemám, ale nájem je 6200, plyn a elektřina cca 1600, jídlo tak 3000, moje škola cca 1000, benzin tak 3000, telefony cca 1000, občas oblečení, v průměru tak... 700 na měsíc? to nedokážu říct... Kristýnka je započítaná v našem jídle, jinak za ni moc neutrácíme, kosmetiku jen občas, zas moc toho na ni nepatláme, plínky nekupujem. Přijde mi že to máme tak vlou vylou, příjmy a výdaje jsou vyrovnané.
3. led 2010 v 11:57  • Odpověz
ahoj jani :slight_smile:
nam to nastesti vychazi, ze jsme jeste v plusu, sice ne o moc, ale na poradnou dovcu snad do leta bude :grinning:
3. led 2010 ve 12:00  • Odpověz
my taky vyrovnane. usetrit temer nemozne :frowning2:

maji,eda ji v praci za stravenky,ja chodim na jidlo k mamce. kdyz jsme doma spolu,odbydem se necim. treba spagety s omackou nebo tak.
jani, to platite za byt to co my, akorat my to nemame takhle rozdeleny, ale vse v jednom :grinning:
say, aha, tak to jo..no ono ty obedy nejsou zas tak strasny, ale rano a vecer pecivo s "necim" to je nejdrazsi, uz jsem premyslela, ze bych varila dvakrat denne, ale na to su zatim moc leniva :grinning:
3. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
autor
Jak tak koukám, taky máme celkem malé výdaje za jídlo a to si dopřejem občas dražší věci... Jarek taky jí v práci, a pak večer děláme teplé jídlo. Já ho další den dojídám :grinning: , takže nějaké pečivo moc nekupujem. Ale asi bychom měli jíst víc ovoce a zeleninu, připadá mi, že na to celkem kašlem :confounded: :confounded:

Maji, nedávno jsem to tu psala, našla jsem v realitách super byt za dobrou cenu, dobře vypadající a kousek od vás :slight_smile: tak uvažujem, jesi se na něho půjdem kouknout, že bychom to tu zabalili :grinning:
3. led 2010 ve 12:03  • Odpověz
koukam, ze jste s vydajema za jidlo obe asi tak na polovine nasich...budu se muset zamyslet :grinning:
3. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
jani, to by bylo super :dizzy_face: a kde? hod odkaz..

no my mame na den asi 10 rohliku a kus chleba :grinning: tak kilo ovoce a 2 litry mlecnych vyrobku :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2010 ve 12:07  • Odpověz
no,my na jidle zas tak taky nesetrime. obcas si koupime domu pivco nebo sampano, co mame radi, tak si taky koupime. ja teda strasne procajuju (vypiju denne 4-5 l), takze spotreba caje a mlika obrovska. no je fakt ze flakame jogurty a ovoce,kdyz my na to proste nejsme :unamused: . na jidle nesetrime. kdyz jdem na velky nakup, vezmem co potrebujeme,chceme a na cenu moc nekoukame.
3. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
musim se pochlubit :grinning:. julca od Vanoc se naucila posilat pusinku,no my bysme ji laskou sezrali :dizzy_face: . a vcera zacala delat paci paci, je to bozi :dizzy_face: :grinning: :grinning: :grinning:
eda je z ni cim dal vic posranej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a postylku jsme uz zrusili :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
autor
Maji, tak zas jíte zdravě, na tom se ušetřit nedá...
Budu to muset nějak pořešit, protože když jsem byla u našich, tak jsem se sice stravovala ve školní jídelně, což nic moc, ale zas doma bylo furt ovoce, nějaké mléčné výrobky, atd. nikdy jsme nejedli moc salámů, uzeniny a tak. Teďka děláme pokud možno zdravější teplá jídla, ale zbytek stojí za prd.
Taky berem co potřebujem, občas lepší víno, lepší sýr...

maji: http://www.sreality.cz/byty/pronajem/3+1-poruba-1979064837
3. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
autor
say :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
počkej, až k němu bude chodit přitulit se :dizzy_face: :dizzy_face:
3. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
jani,ten byt vypada dost dobre :wink:

no,ja si myslim ze kdyz bude nekam chtit jit a julca zaplace a rekne tati nechod,tak zustane :grinning:
3. led 2010 ve 12:27  • Odpověz
jani, to nevypada spatne, akorat tam mate taky vyrizly oblouky a muzu rict, ze dvere obcas hooodne chybi..ale jinak super :slight_smile:
3. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
say, vidis, nakonec se to urovna a bude jeste dobrej tata :slight_smile:

jani, ale misto je skvely, tam je fakt klidek a vsude blizko :slight_smile:
3. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
autor
Say, mě se taky dost líbí... jenže problém je v tom, že jarek než se k něčemu rozhoupe, tak to trvá nějakou dobu a on než si rozmyslí, jestli jo nebo ne, tak ten byt bude fuč :confounded: jasně, že tam můžu zavolat já, kouknout na to, ale ten krok, jesi to vzít nebo ne bychom měli udělat společně. Momentálně váhá proto, že firma ve které dělá se má za dva měsíce někam stěhovat, a on se bojí, že by pak dojížděl kdovíjak dlouho. Kousek od bytu je sice tramvajová zastávka, která vysílá tramvaje do celé ostravy... ale víš jak, asi čeká na znamení shůry :confounded:
3. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
autor
Say, já věřím, že julka ho ještě okouzlí :slight_smile:

maji, všimla jsem si, že v tom to je dost podobné vašemu bytu. Asi budou tak nějak ze stejného vrhu :grinning: každopádně by to chtělo aspoň na ten byt zajet podívat.
3. led 2010 ve 12:35  • Odpověz
jani, to jsou chlapi :grinning: :grinning: :grinning: (a ja su v tomhle taky chlap, k necemu se rozhoupat-vecny problem) :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
jani, jj, taky jsme rikali, ze je to jak ten nas akorat ma o jeden pokojik vic a ma hezci kuchyn a plastovy okna :grinning:
3. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
autor
Zkusím ho nalomit :grinning:
3. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
autor
Chtěli jsme se sice stěhovat později, někdy na jaře, ale zas si říkám, že teďka budu mít zkoušky a pak klid, o semestru je to takové blbé, už tak jsem byla ráda že jsem stíhala, natož ještě koordinovat stěhování, zařízovat papíry a tak. No a o prázdninách je to úplně zabité, budu mít praxi.
3. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
jani a tenhle by byl volnej hned? takze behem ledna uz bys byla porubacka? :grinning:
3. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
vyrazime ven uspat Tudlu v kocarku, nejak se nam doma nedari :sweat_smile: tak odpoledne, papa
3. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
Holky, my jak kdy...
Třeba za listopad jsme utratili "jen" 9 000, za říjen ale 17 000 a za prosinec 16 000. Těch 9 000 to je tak minimum. Ale strašně často přijdou mimořádný výdaje jako např. kabát v říjnu za 3 000, bunda v říjnu za 1000 kozačky v prosinci za 2 000. Jakýsi gumy na auto za 4 000 :confused: a tak.

Máme štěstí, že byt je náš a za jídlo skoro nic nedáme...Naši mají něco jako eko-statek, tak maso nekupuju vůbec, vajíčka, marmelády, šťávy, zeleninu, kečupy. No prostě skoro nic - jen pečivo, rýži, těstoviny, sýry, salámy a víno.

M. dělá autorizaci, aby mohl začít podnikat a vydělá na zkrácenej úvazek tak deset, já při studiu taky tak a k tomu mám ještě pár korun ubyt. a prospěchový stýpko + nám něco občas strčí rodiče, takže tak tu necelou třicítku máme.

Těsně než začnem stavět, tak snad m. nastoupí na plnej úvazek do té firmy za 30 000 čistýho na lepší flek, tak to snad tak nějak dohromady dáme i s tou hypotékou :sweat_smile:, ale tak jak tak z toho mám hrůzu, jak to zvládnem s hypotékou a popř. s malým miminkem.

No, asi bysme se měli uskromnit :sweat_smile:. Jenže já už nevím kde!!!
3. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
autor
Maji, jo, byl by volný hned, asi bychom se ale nevyhli tomu, že nějaký měsíc dva bychom měli současně oba byty, na druhou stranu má to výhodu, než zrušíme zasílání pošty sem, všecko to oběháme a tak. Však uvidíme, asi se tam zajdem kouknout.

All, to máte super že byt a jídlo v podstatě neplatíte, to jsou ty největší výdaje. Myslím, že se té hypotéky nemusíte bát.
3. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
Jani: Jídlo 3000? Holky, jak to děláte?
Byt je moc hezký :dizzy_face:.
3. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
autor
Jak to děláme? No, to bude asi tím, že spotřeba je jedno teplé jídlo denně pro všecky - muž jí jinak v práci a maj stravenky, a já to teplé jídlo pak nějak dojídám :grinning: neděláme moc maso, nemusíme ho mít, spíš těstoviny, zeleninová jídla... Brambory máme zadara od švagrů. Já nevím, nemám pocit, že bychom kupovali levná jídla, rozhodně nekupuju nějaké levné sýrové náhražky, čokoládu se 6% kakaa nebo tak :grinning:
3. led 2010 ve 13:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.