• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
autor
Maja to vystihla přesně... já se spíš děsím, když jsme někde s partyjou a někdo řekne, zajdem do cukrárny, restaurace... někdy se to dá, dítě sedí v klidu v židličce, ale někdy je to o nervy, bud tam demoluje, nebo jí stejně člověk musí běhat za zadkem a má z toho prd. Leda ta herna, ale tam si opravdu dáme ten čaj z pytlíku a to není moc akční :grinning: :grinning:
ZOO je fajn, to je fakt, ale chodit tam furt se taky nedá. A menší děti to neocení zas až tak, že by se koukaly na zvířátka (myslím třeba roční, jako koukají, ale pak z toho usnou, a aby prochrápala celou zoo, tak to můžu jít do parku :grinning: )
Divadlo atd. si neumím představit, ona vycítí, že někdo důležitý něco mluví, a začne žvanit taky :grinning: tak leda za 5 let, to už by z toho mohla mít lepší rozum :grinning:

Ono je něco jiného jít na půl dne s dětma od příbuzných, pak je vrátíš mamce a máš veget... Nevím co myslíš pod pojmem akční maminka, my třeba chodíme na plavání už dost dlouho, ale taky je to někdy o nervy... Půl hodiny balím, oblíkám, přemýšlím... vylezu na tramvaj, jedu přes půl města, trnu, aby tam nezačla vřískat nebo se po mě věšet (což dělá, a jak mi tapne botou od bahna na kalhoty, mám dost), dojdem na plavání, převlíknout sebe i mně, doklusat k bazénu, plave se, pak zas oblíkat ji (horor!!!), sebe (ona mezitím zdrhá), jdem na tramvaj (nechce jít, lehne si na zem), beru ji do náruče (záda v pr....), v tramvaji usne, nesu ji domů (záda v pr...) I když plavání trvá jen půl hodiny, samotná akce zabere dvě a třičtvrtě a jsem vyplivlá jak hašlerka :sweat_smile:

S většíma dětma to vypadá jinak, dá se s nima domluvit, menší kojenci zas spí, ale prcci rok, rok a půl, jako doma je s nima sranda, rozumí, jsou milé a fajné, ale nějaké akce... Nevím no, třeba budeš mít štěstí na milé přizpůsobivé mimi :slight_smile:
14. led 2010 v 11:21  • Odpověz
tady jsou vyfoceny ty kosatce, cely ty baziny jsou nadherne zluty, je tam fakt hezky kdyz vyrazis ve spravnou dobu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: http://www.turkov.cz/fotogalerie/?idphotogallery=7
14. led 2010 v 11:22  • Odpověz
autor
aer, na turkov máme jen ty lepší vzpomínky... chko... já byla ráda, že jsem zpátky v betonovém světě, který obsahuje lékárnu s chladivou mastí :grinning: :grinning: bestie :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2010 v 11:23  • Odpověz
autor
maji internet snese všechno :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2010 v 11:23  • Odpověz
hele, jeste tu prej mame prirodni rezervaci Stepan, to musim omrknout, kde to je :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Jj Jani, jasně že když jsou děcani půjčení, tak je to něco jinýho... člověk je odpočatej, natěšenej, napranej psychopoučkama z pedagogickýho minima :grinning:.
14. led 2010 v 11:36  • Odpověz
ja uz tak chci jaro :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: a ani by mi nevadilo, ze musim prvni porodit a pak teprve budu moct trajdat po venku :pensive:
14. led 2010 v 11:41  • Odpověz
Jsem aspoň ráda, že se na děcka už v podnicích pamatuje. Třeba ten DK v pizzerce je fakt super. Nic, co by mohli zničit, nebo o co by se mohli zranit, vidíš na ně a mají tam spoustu super hraček - no paráda :dizzy_face:. V Olomouci se takový podniky taky dost rozšiřujou. Prostě s maximálním zázemím pro rodiny :dizzy_face:.

Teď mě třeba nadchla pražská ZOO - mají tam celoroční permanentky v hodnotě asi 2 nebo 3 jednorázových vstupů. Pro maminy s kočárem je to paráda... :dizzy_face:.

Blbý je jen to cestování busem. To si s kočárem nedovedu představit. Sama sice jezdím z přesvědčení sockou, ale snažím se teď i dost řídit, abych se vyjezdila, páč s miminkem to asi budu brát většinou autem.
14. led 2010 v 11:44  • Odpověz
Holky, co vaříte? Mě se dneska nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Su sama doma, manžel mi teď volal a říkal, že už jsou s kolegou v restauraci a objednal si řízek, takže ani žádnou teplou večeři nechce a tak fakt nemám motivaci něco klohnit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 v 11:47  • Odpověz
autor
all, jj, situace se v restauracích zlepšuje, ale do dokonalosti má ještě daleko - soudím alespon podle mých zkušeností v regionu. \pražskou zoo kvůli tomu chválili, to je super. co se týče mhd, úžasným řešením je nosítko, pak se vlezeš i do sebehoršího busu :grinning:

s vařením jsem na štíru... all, jaks to nedávno psala, zapečené maso, brambory, brokolice... oregáno? co tam ještě bylo? plánuju to udělat...
14. led 2010 v 11:55  • Odpověz
Jani: Jj, kuřecí maso, parmezán, brambory, brokolice, oregano, vajíčka.
M. to ucítil a řekl: pizza! :grinning:
Když pak uviděl tu nazelenalou směsku, tak mi ho bylo líto :grinning:
Ale je to moc dobrý, aspoň mě to chutná - s pořádnou vrstvou parmiggiano reggiano :dizzy_face:.
14. led 2010 v 11:59  • Odpověz
Já si dneska asi udělám nějakou minutku na pánvi, nebo krupicu, nebo čočku nakyselo...
Nebo asi špenát s bramborama a vajíčkem - to je zadarmo :grinning:.
14. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
autor
Jdem dneska do sparu, tam by parmezán mohli i mít :grinning: v kauflandu leda tak eidam :grinning:
super, to už mám jeden recept... ještě tak sedm dalších :sweat_smile:
14. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
halooo?
14. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
jo, někde tu jsem :grinning:
14. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
jeste chvilku tu jsem :slight_smile:

ja mela spenat s vajickem :slight_smile:
juli vlockovou kasi :slight_smile:
14. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
haha, my sladky nudle :grinning: ale ten spenat bych si dala...ze by zitra? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
zrovna mam svou relaxacni chvilku u kone-dite spi a muz je v praci :grinning:
14. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
a vyresila jsem dalsi polozky na seznamu na koupeni pro mimi, tak su spokojena :grinning:
autor
haha, já čínský nudle s kečupem. dítě nejí nic, případně sosá :angry:
jani :grinning: :grinning: :grinning: ty jo, ale nudle od cinana bych si taky dala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ale vlastne bych si dala asi vsechno krome drstkove polivky :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
autor
:grinning: tak si udělej sendvič co dům dá :grinning:
14. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
hm, to neni spatny napad na svacinku, Martin byl nakoupit jak sel z hudebky, tak to bude mnaminka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
autor
nemáte nějaké tip na nějaké jednoduché rychlé jídlo... ?
14. led 2010 v 15:26  • Odpověz
Tak mi z toho vyšla tak trochu špenátová polívka, ale s vajíčkem a dukátkovýma bramborama to bylo mňam :dizzy_face:
14. led 2010 v 15:27  • Odpověz
nudle+sunka a na panvi do toho klepnout dve vajca :grinning:
14. led 2010 v 15:27  • Odpověz
autor
maji :grinning: :grinning: no, zas něco trošku složitějšího by to být mohlo :grinning:
14. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Jani: Čočka "nakyselo", řeckej salát, pečený kuře s rýží, koprovka s vajíčkem, křenovka s uzeným, rajská s kuřecím...
mexickej salát, kuskus se zeleninou...
To jsou věci na který mám teď chuť a budu je v nejbližší době dělat. Bohužel to z výživového hlediska není nic moc :unamused: hlavně ta koprovka a křenovka, ale v zimě mám na to prostě chuť :sweat_smile: :rolling_eyes:
14. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Čínský nudle jsem už odbourala, je to pěkná srajda. Dřív mi ale chutnaly - dělala jsem je na cibulce s parmezánem nebo ricottou a míchala do toho červenou řepu ve sladkokyselým nálevu, papriku a další zelenisko codůmdal :sweat_smile:.
Teď to dělám s tímhle :
http://eshop.mlekobezlaktozy.cz/detail/-testoviny/testoviny-nudle-bezlepkove-1/
14. led 2010 v 15:33  • Odpověz
autor
Jak děláš ten řecký salát a mexický salát?
14. led 2010 v 15:34  • Odpověz
jani, tak v tom pripade trebaaaa, kure na soli, rizoto, kureci platek s broskvi a syrem, kralik na jabkach, zemlovka, brokolice se syrovou omackou, spagety, smazenej kvetak nebo mozecek (blee) :grinning:
14. led 2010 v 15:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.