• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
autor
say, u nás jsme uspávání beze mě zavedli tak, že se chodila koupat, až když byla fakt unavená, pak jsem jí v koupelně dala pusu, a jarek si ji odnesl do pokoje, oblíkl, dal do postýlky a začal číst pohádku... Ale jestli tohle Eda nebude dělat, tudíž uspávat budeš ty, tak asi nezbude nic jiného, než prostě nedat, mít po ruce něco, z čeho se eventuálně napije (i když jsi psala že nic nechce...), třeba číst pohádku a počítat s tím, že se asi bude zmítat a dožadovat...
Nepovažuju to, když mi brečí v náručí, za nechaní vyřvat, jsem prostě s ní, trpělivě na ni mluvím, že teď mlíčko nebude, no a nějakou dobu to pochopí..
A v noci, když se vzbudí, tak taky, nedat, ale držet, neopouštět, snažit se uspat jinak...
17. led 2010 ve 22:40  • Odpověz
autor
Je blbý, když jsi na to sama, takhle z tebe mlíko furt cítí... No je to mazec. Celkem závidím holkám, co píšou, že se jim děti samy odstavily, nebo postupně s příkrmama už nechtějí, tohle já vůbec neznám.
17. led 2010 ve 22:41  • Odpověz
no,u edy pomoc hledat nemuzu,naopak bude jeste protivnej ze place :pensive:
ja spis teda asi pockam az bude vic rozumet,az pochopi ze mlicko neni. ted by to nepochopila.
ach jo,porad doufam ze se odstavi sama :sweat_smile:
17. led 2010 ve 22:42  • Odpověz
autor
Jj, chlapi to moc neberou, já chtěla v noci odstavit už dřív a ztroskotalo to na tom, že jarek nadával, že se nevyspí, a že jí mám dát atd.

No, až pochopí... tak to si asi ještě počkáš, protože myslím, že třeba Kris, jak je extra závislák, to zatím nechápe, řeknu, že mlíčko není - třeba přes den, když sosala před pěti minutama a přijde zas, a většinou se na mě vyčítavě dívá a začne bulet, pomůže až rozptýlení... A mamky ještě starších dětí, co chtěly odstavit, většinou odstavovaly najedou, protože psaly, že ty děti moc nechápaly, proč jednou je mlíko a jednou ne...
17. led 2010 ve 22:46  • Odpověz
no, uvidim. do roka jeste chci, to to necham jak to je a v dubnu nejak zacnu a uvidime. mozna budu radsi kojit dal :grinning:
17. led 2010 ve 22:48  • Odpověz
na slepičárně jedna psala, že si oblepovala bradavky, aby dítě v noci necítilo mlíčko! kolikrát si vzpomenu, jaké to bylo malé mimi..spala sjem mu prso..pak za pár ěmsíců se začalo k prsu samo natáčet a teď si za ním dojde do vedlejšího pokoje :grinning: ale u nás teda když dám UM, tak to má mnohonásobně lepší efekt než MM :frowning2: to se vzbudí třeba po hodině a chce zas
17. led 2010 ve 22:49  • Odpověz
autor
Já se na to oblepení nebo ofačování nějakým obvazem asi taky chystám. Někdo posypává bradavky pepřem, no nevím no... :sweat_smile:
Já si ani tak nestěžuju na ty noci, to je pohoda. Ale přes den, nevím, možná je to tím, že ji nedokážu pořád něčím zabavovat, když se zabaví, tak je klid, ale někdy se snažím a ona veškeré mé pokusy o nějakou činnost bojkotuje :grinning:
na UM se ani nechystám, Kika má kladný vztah k jogurtům, kašičkám a tak, myslím, že už ted má mléčných výrobků až moc :confounded:
17. led 2010 ve 22:52  • Odpověz
ty jo, ted si rikam, jeste ze se Tobik odstavil sam kdyz vas ctu :sweat_smile:
17. led 2010 ve 22:56  • Odpověz
me kase taky ji,jogurty ted bojjkotuje. kdyz jsme u jogurtu,od kdy jste davali s prichuti? ja zatim zkousim bikej,ale davam ji do toho trochu glukopuru.
olepit bradavky nezni blbe. pepr bych teda nedala :sweat_smile:
17. led 2010 ve 22:57  • Odpověz
ja vlastne ani nevim jestli ma Tobik dost mlika...rano vstane a bezi si do kuchyne pro malej hrnek "mlí mlí" (150ml) a pak pres den jeste vetsinou zboucha jogurt a semtam nejakej tvaroh, kefir, podle toho co koupim, ale mozna by mel mit za den vic...musim to jit vykoumat do nejakych tabulek :grinning:
17. led 2010 ve 23:00  • Odpověz
autor
maji, to jo, my ti tu kolektivně závidíme :sweat_smile: :sweat_smile:

say, asi moc neporadím, pač Kika nesnáší jogurt s čímkoli, trvá na tom, aby byl čistě bílý a hollandia s kravičkou - i když jiné bílé taky sní. Nevím, z čeho konkrétně ty příchutě v jogurtech bývají, pokud je to spíš ovoce, tak v pohodě, dejme tomu od roku? možná trochu dřív, ale pokud příchuť = nějaké srajdy co neviděly ovoce, tak to bych nemusela dávat vůbec. Radši do toho nakrájet třeba banán nebo tak.
17. led 2010 ve 23:02  • Odpověz
hm, tak ted su chytra a zjistila jsem, ze ma malo mlika a malo tekutin vubec...tak asi zvysime davky,ikdyz nevim jak do neho budu tu vodu/caj lit :grinning:
say, my jsme zacali davat s prichuti urcite az po roce, ale kdy presne, to ti nepovim...asi o prazdninach, takze nejakych 15 mesicu? :slight_smile:
17. led 2010 ve 23:08  • Odpověz
dekuju :slight_smile:

no,ja do ni za den dostanu 15 ml caje :sweat_smile:. ale proste nechce. zas si rikam,kdyby mela zizen, tak si vezme ne? :sweat_smile:.
17. led 2010 ve 23:10  • Odpověz
say, no vsak ju jeste hodne kojis, tak ani nemusi mit zizen :slight_smile:
Tobik vypije za den hrnicek mlika a dve flasky vody, to je nejakych 650ml (nekdy vic, nekdy min) a mel by pit asi dvojnasobek :sweat_smile: ale to si nejak nedovedu predstavit :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. led 2010 ve 23:12  • Odpověz
autor
say, souhlas s majou, hodně kojíš, tak si s tím nedělej hlavu, že by měla málo tekutin.

Maji, nikdy jsem neslyšela o dětech, které by vypily přesmíru, všecky matky si stěžujou, že vypijou málo :grinning: :grinning: mmch, kolik vody je tam udáno pro cca 17 - 18 měsíců? :grinning:
17. led 2010 ve 23:18  • Odpověz
kopiruju :grinning:
# novorozenci - 90-150 ml/1 kg tělesné váhy
# kojenci 1-12 měsíců - 150-120 ml/1 kg tělesné váhy
# děti do 6 let - 1 000 ml + 50 ml na každý kilogram nad 10 kg tělesné váhy
# děti 7-15 let - 1 500 ml + 20 ml na každý kilogram nad 20 kg tělesné váhy
# dospělí - 2 500 ml a více
17. led 2010 ve 23:20  • Odpověz
ikdyz tady je to asi lehce prehnany, ja bych podle svoji normalni netehu vahy mela vypit asi 1,5l :grinning: tedka kolem 2l :slight_smile:
17. led 2010 ve 23:22  • Odpověz
hi hi,to by julca mela vypit temer 2 litry :grinning:. to nevim jestli teda dohromady ma :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ja piju 4-5 l denne
17. led 2010 ve 23:22  • Odpověz
no ale tak pridam Tobikovi jeste hrnicek mlicka pred spanim, ma ho rad, tak at si da a ten zarucene vypije :grinning:
17. led 2010 ve 23:23  • Odpověz
say, kolik ze vypijes??? vzdyt to uz taky neni zdravy tolik, ne? :sweat_smile:
17. led 2010 ve 23:24  • Odpověz
maji :grinning:. to je dobre ze mu mlicko chutna :slight_smile:
17. led 2010 ve 23:24  • Odpověz
say, nekdy az moc :grinning: dneska si vypil svoje a chtel jeste, tak jsem mu prelila, co mi zbylo a pak se jeste dozadoval Martinova zbytku :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2010 ve 23:25  • Odpověz
ja tolik driv taky nevypila,to jsem mela tak 2 l. ale ted co hodne kojim, tak mam porad zizen :sweat_smile:
17. led 2010 ve 23:25  • Odpověz
tak ja mam co delat abych do sebe dostala tak ten 1,5l :sweat_smile: ikdyz ted se snazim si to trochu hlidat, protoze se mi stavalo, ze jsem vecer zjistila, ze jsem za den vypila treba jen 2deci :sweat_smile: ja zas nemam pocit zizne vubec :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. led 2010 ve 23:27  • Odpověz
ja ted porad. ja teda jen cajuju, ale to je spotreba :sweat_smile:. myslim ze me julca hodne vysosava a ja to musim do sebe dostat. a jak casto chodim curat asi povidat nemusim :sweat_smile:
17. led 2010 ve 23:29  • Odpověz
ach jo, prdola se probral a vdel me...tak se loucim, jdu spat :grinning:
17. led 2010 ve 23:29  • Odpověz
autor
No, tak jsem se před spaním nad tou tabulkou aspoň zasmála :grinning:

Já taky pocit žízně moc nemám, ale tedka též čajuju, hlavně při učení, jinak bych musela něco jíst, tak to radši ten čaj :grinning:

maji, a tobík pije normál mlíčko asi že?
17. led 2010 ve 23:33  • Odpověz
autor
vyjadřuju se jak hotentot, prostě kravské, ne UM.
17. led 2010 ve 23:34  • Odpověz
dobry, uz zase spi, mel zizen :grinning: :grinning: :grinning:
jj, pije plnotucny kravsky,flaskovy ne krabicovy...UM po roce mi prijde akorat jako bezva tahani penez :sweat_smile:
ach jo, zas je vzhuru, asi to budu muset fakt zabalit :sweat_smile: tak zitra pa pa :wink:
17. led 2010 ve 23:41  • Odpověz
tak uz zas zabral :sweat_smile:
17. led 2010 ve 23:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.