• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysloužilé dvacítky část II. (Carcassonne, těhutesty, dovolené, zkouškové, Pampers vs. IB)

(Zamčená)
21. března 2010 
holky a netusite nejake prumerne mesicni castky do te skolky treba?
23. únor 2009 ve 13:04  • Odpověz
asi 300 kc mesicne do normaln + jidlo. Zhruba 22 kc/na deni. Alternativni nevim.
I v normalni skolce ale plati, ze musis platit cely kalendarni rok, i kdyz dite nechodi protoze je jeste male. Napr. my budeme mit nejspis breznatko, pokud budu chtit aby malou vzali od brezna, tak budu muset platit uz od zari (to je od jejich 2 let a 6 mesicu). je to proto ze je hodne deti a malo skolek. Nevim jak jste na tom v jinych mestech, tak to je u nas. a myslim ze u tech alternativnich to bude jeste vic o necem jinym, protoze jich je opravdu malo. Ale zas, Praha, Brno apod. je asi jina situace.
23. únor 2009 ve 13:14  • Odpověz
autor
Tak pokud by ta školka / škola byla daleko, tak bych to nebrala, zase aby děcko kvůli tomu, že mamka chce alternativu, muselo dojíždět dvacet kiláků, to ne. o tom bych uvažovala, pokud bychom byli někde tady blízko nebo pokud bych to eventuálně měla cestou do práce nebo tak.
No to jsme se s chlapem taky dohadovali, on žije v domnění, že je školka zadara, to je blbost, ne?
23. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz
neni zadarmo, zadarmo dneska ani kure nehrabe :angry: :grinning:
snazila jsem se popsat vyse, vim to od mamky, je tam ucitelka. ale v kazdym meste to bude asi jinak, ale zhruba podobne :wink:
23. únor 2009 ve 13:38  • Odpověz
autor
No s těma školkama je to mazec, to placení od září, jak say píšeš, je děs... doufám že než děti dorostou, zařídí někdo víc školek nebo nevím... já taky chodila do školky na sídliště na opačném konci města, ačkoli jsme měli školku před barákem a další 3 na našem sídlišti...
23. únor 2009 ve 13:39  • Odpověz
proste za normalni klasickou skolku zhruba 300 kc + jidlo (cca 22 kc na den) mesicne.
pak u nas je to, ze se musi platit cely skolnii rok, i kdyz diteti nejsou 3 roky a tudiz nemuze chodit kazdy den a nastupuje az v jiny mesic (nas pripad, platit budeme muset od zari, nastoupime v breznu)
23. únor 2009 ve 13:40  • Odpověz
chtela jsem to zestrucnit a ty sis to mezitim precetla :grinning:

jedna nase breznovka je dneska na cisari, tak cekam info ze mame dalsi miminko a zatim nic.
23. únor 2009 ve 13:41  • Odpověz
autor
Koukám tu v ově a taky je to zhruba 300 na měsíc + to jídlo... hahaha, budu muset foberovi trochu rozšířit obzor :grinning:
23. únor 2009 ve 13:44  • Odpověz
to bys mela :grinning:
23. únor 2009 ve 13:45  • Odpověz
autor
Tak, brouk zas usnul, to jsem zvědavá, až ji položím :sweat_smile:
23. únor 2009 ve 13:51  • Odpověz
koukam ze uz mate dalsi AP :slight_smile:
23. únor 2009 ve 13:53  • Odpověz
autor
Jj, ap 8 se dnes rozjelo... ale já stejně radši funguju tady, ono to ap letí tak rychle, že když chce člověk na něco reagovat, než to napíše, je tam dalších 20 příspěvků, a stejně ty holky moc neznám a ony mě tak ne, takže si nepokecáme, ale stejně, je jich tam tak 50 najednou :slight_smile: takže se zas tak nezapojuju...
23. únor 2009 ve 13:58  • Odpověz
ja tam obcas nakouknu, ale to je vzdycky fofr. to bych docitat nechtela kdybych tam chodila pravidelne :sweat_smile: :grinning:
23. únor 2009 ve 14:00  • Odpověz
a taky abych byla uprimna, tak mi moc nesedi jak je gedren vulgarnejsi :sweat_smile: . Coz je samozrejme jen muj problem :grinning:. ale ja to u zen nemam moc rada. Nerikam nikdy nerict sprosty slovo,taky obcas reknu :grinning:, ale vseho s mirou. a manza ten to nenavidi. Ten me okrikuje i kdyz jen zakleju (do prd....) :sweat_smile:
23. únor 2009 ve 14:08  • Odpověz
autor
To já to dočítám, ty nepodstatné jen tak proletím, ale snažím se zapamatovat si ty podstatnější rady, třeba o výchově nebo tak...
Tak brouk konečně usnul.
23. únor 2009 ve 14:11  • Odpověz
autor
Jj, to jsme na tom stejně, taky mi občas něco ujede, ale nemám to ráda. Ani u ženských, ani u chlapů, to je taky moje averze ze základky, tam každý za dvěma slovama proložil pi** atd... Ale máš pravdu, že od ženské to zní tak nějak hůř, než od chlapa.
23. únor 2009 ve 14:14  • Odpověz
ja to taky nemam rada i u chlapu, ale kdyz to neni prehnany, tak se da tolerovat. treba manza, ten sproste temer nemluvi. To uz muselo byt kdyz zaklel nebo neco. to to spis vic ujede me :angry:
23. únor 2009 ve 14:19  • Odpověz
ja bych chtela tu zakladku nejakou alternativnejsi..hrozne se bojim, co z decka vyroste tady v Praze...
23. únor 2009 ve 14:23  • Odpověz
autor
Jj, tak tak :slight_smile:
23. únor 2009 ve 14:24  • Odpověz
ono to mas emi vsude. ja hlavne chci aby moje dite nemelo skolu extra daleko. my ted mame nejbliz sportovni ZS, tak pokud se neprestehujem, tak bude chodit do ni.
23. únor 2009 ve 14:25  • Odpověz
ja nevim jak je to ted..ale me tady prijdou ty decka neskutecni hajzli..mozna je to tim, ze nevim, jaci zmetci jsou ted v Trinci..kazdopadne ja mela super tridu, zadne "rebely"...tak bych chtela, aby moje decko nemelo sanci potkat takove deti..:grinning:
23. únor 2009 ve 14:26  • Odpověz
autor
To první tak tak bylo na say, ale hodí se i na emču. Taky když to tady vidím, je mi blivno :pensive: ono je dobré předsevzít si, že povedu ty děti tak, aby ze sebe nedělaly nějakého otloukánka a nebyly takové podřízenější, aby v nich nějakcí blbci neviděli snadnou oběť, jenže každý je jiný a někdo je prostě od přírody melancholik, tichý a tak... a fakt nechcu zažít to, že mi přijde ze školy s tím, že ji někdo vysypal batoh do bláta nebo fackoval někde na záchodě :pensive:
23. únor 2009 ve 14:28  • Odpověz
jani premyslim, jak to diteti vbit do hlavy, ze si takove veci nema nechavat pro sebe...ja se vzdycky bala o brachu, ze ho budou sikanovat...
23. únor 2009 ve 14:29  • Odpověz
autor
Zase možná to není ani tak ve velikosti měst, možná někde v ostravě centru to bude lepší, nějací cizinci a tak, děti vidí, že jsou lidé i jiné kultury... vesnické školy mají taky jistou výhodu...
Nejhorší budou asi takové ty sídlištní, si myslím...
23. únor 2009 ve 14:30  • Odpověz
aha, tak nase trida byla prave hrozna :grinning:
23. únor 2009 ve 14:31  • Odpověz
autor
Přesně tak, nejlíp je naučit, aby jednak byly takové, že si to nikdo nedovolí, prostě zdravě sebevědomé, a kdyby se stalo, tak že to řeknou a bude se to řešit... U nás na základce to taky bylo maso, sice ve třídě až tak ne, to spíš ještě na prvním stupni se vyskytly takové ty excesy jako hození čepice do bláta, nalití salátu z řepy do brambor v jídelně, ale to se ještě dalo. Na druhém stupni jsme měli jednoho borce, co zamykal v šatně, nebo vzal zapalovač a někomu připálil ruku... ale neměl jakoby cíleného otloukánka, byl sám a dovoloval si takhle na pár lidí... Pak propadl, byl od něho částečně pokoj (ale měl na svědomí i krádež auta a tak, myslím).
Teď je z něho feťák a matka ho vyhodila z domu.
23. únor 2009 ve 14:34  • Odpověz
ja mam nejvetsi hruzu ze moje malicka potka nejakyho pedofila :pensive:
23. únor 2009 ve 14:36  • Odpověz
say ja ho potkala a nic moc ti reknu....
tak u nas na zakladce jela kolektivni sranda..ale premyslim, ze 3-4 kluci byli sikanovani....me na nich vzdycky stvalo, ze to nenapraskali:slight_smile:
23. únor 2009 ve 14:38  • Odpověz
autor
U nás na gymplu taky, kolektivní sranda... ta holka si o to někdy koledovala, způsob, jakým mluvila a co řekla... já se s ní docela bavila, protože jsem si byla vědoma toho, že kdybych ani ne já, tak už se s ní nebaví skoro nikdo, a to mi zas bylo líto. Naštěstí odešla, kvůli prospěchu, ale možná i kvůli tomu. Ona ta kolektivní sranda je někdy ošidná, bavíme se, ale horší je, když se obrátí proti nám. Včera jsem o tom četla v Respektovat a být respektován, že to dělají i učitelé, ty rádoby vtipné poznámky (Tak ted nám zazpívá náš zlatý slavík - myšleno ironicky). Druhé děti se smějí, protože si myslí, že se tím učitelce zavděčí, že se prostě musí smát, a ten, na koho to bylo, si to ale nese dál...
23. únor 2009 ve 14:43  • Odpověz
ja nastesti jen takoveho co se rad ukazal, ale neublizil
23. únor 2009 ve 14:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.