• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Jdu to zalomit. Tak přeju klidnou noc všem i sobě :grinning:
10. únor 2010 ve 21:58  • Odpověz
Čus holky, tak mám rodičák vyřízený, šlo to teda dneska parádně, na jeden úřad vyřídit to potvrzení a dávkách, pak šup přes centrum na druhý a bylo to.
Jo a byla docela prča, když se mně paní zeptala,proč si nevyřizuju přídavek na dítě :slight_smile:Jsem jí řekla, že asi nemám nárok, tak jsme spočítali tak orientačně příjmy a fakt, že nemám nárok. Načež mi doporučila, ať si uděláme takových asi 6dětí a pak něco dostanem. No, ještě pouvažujem :grinning:

Holky, jak jsem vám psala do IP, tak zrovna dneska byli v Ově, byli v kanclu, nepotkala jsem je, ale viděla jsem, čím si vozí ..... a co platíme (namyšlení mlaďoši z ochranky, kteří se na nás chystali, bo jsem jim zastavili za autem
:grinning: )

Holky, na to téma Létání miminek jsem tady na Koníkovi nedávno narazila, tu reportáž jsem neviděla ani do konce, udělalo se mi docela špatně, těm matkám by měli dítě vzít, nevrátit a obvinit z týrání. A vůbec nechápu, že někdo dopustí, aby takové kurzy vůbec byly.
10. únor 2010 ve 22:08  • Odpověz
Jani- naši mají taky pejsky, tak mi to ani nepřišlo :wink:

My máme taky Synflorix :wink:

Mariv- my právě máme obecní byt a vždycky smlouvu na 2roky, takže úplnou jistotu nemáme, a předminulý rok jsme chtěli rekonstruovat, tak jsme se pustili do obýváku - podlahy a strop, ale pak se nám to rozleželo, nemá cenu investovat, když nemáme jistotu, že nám to zůstane. No teď těžko říct, jak to bude, uvidíme. Buď bude lepší nebo se holt nějak přizpůsobíme.

Baru- to je oranžovo-červená :slight_smile: , na té fotce vypadá více do červena, tu máme v obýváku a kuchyň světle zelenou :wink:
10. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz
To je blbé, já se přes den tady nedostanu a vy večer spinkáte :unamused:
Tak dobrou všem :slight_smile:
10. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz
autor
Nazdárek kočky,
Zazit, jestli jsi v zápřahu s nábytkem a vybavením, tak mi objednej taky jednu krásnou kuchyň. Potřebovala bych jí jako sůl a hlavní bod toho by byla MYČKA :grinning: Už mě to sere, to mytí vysmažený, pitomy, lofasový, hnusný, nenáviděný...............fuj

A kurňa, teď jsem si vzpomněla, že jsem nechala v troubě přes noc brambory na smetaně. Tak nevim, jestli budou ještě jedlý.
:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska příjdou konečně opraváři na ten ucházející plyn. A nemyslim tim doktora přes zadek :grinning:

Jo a ten dopis s pruhem........no vystresovaná jsem byla, co by to mohlo být a bylo to "jenom" rozhodnutí, že se zahájí stavební úpravy u nás ve vchodě a udělají nový dveře. :grinning:
11. únor 2010 v 06:16  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zapla odkaz,stejně jako Věruška jsem to hned vypla,ale pak jsem chtěla slyšet názory odborníků,tak jsem to zas zapla a můžu vám říct,že ty hloupé matky absolutně nechápu, vždyť tam je evidentní,že tam hrozí nebezpečí. Ať už někdo neví jaké nebezpečí hrozí a není jich málo,tak stejně o tom nitrolebečním krvácení snad musí vědět všechny matky ne? Vždyť každý ví,že dětský mozek je v tekutině a jakýkoliv náraz nebo větší třes může vést ke krvácení,takhle hazardovat se životem miminka, normálně bych takové zacházení brala jako trestný čin :frowning2:.

Věru, to je super,že očičko máte zdravé a malá je šikula,že tak ohodila hračku :grinning:

jankaj, romco, náš Honzík,se taky leká, už od narození. Taťka kýchne,nebo zakašle a malej sebou trhne. Ale už si trochu zvykl, dřív začal i hrozný řev,teď jen trhnutí a né po každé,takže snad to bude lepší.

Holky HOnzík se přetáčí furt a je to děsný,protože i v postýlce se vždycky hned přetočí a začne řvát,protože si dá nějak blbě nohu,nebo ruku,když je blízko stěně a strašně zuří. A začíná startovat na lezení, šoupne nohy pod bříško a začne pérovat dopředu dozadu, vypadá to komicky a pak čekáme že začně lézt a on posune nohy a ruce zapomene pod bříškem. Nebo se zvedne na nožkách a hlavou ryje do země :grinning:.
11. únor 2010 v 06:44  • Odpověz
kaa, tak to je super, mám ráda barvy, působí to na mě pozitivně, barevnej domov :slight_smile: ...

Jinak holky, malej dělá tak tak všelijak, vždycky když se ho zeptám jak se má, tak to udělá a včera dokonce z něj vypadl pokus říct tak tak, řekl ta ta, manžel začal jásat,že malej říká táta,ale bohužel, to bylo tak tak,protože u toho kroutil rukou :grinning: . Zkusím ho natočit,až bude mít dobrou náladu, jak to dělá a pošlu odkaz :slight_smile:
11. únor 2010 v 08:38  • Odpověz
Ahoj Barčo, už se těším na video!!!
Mně už z toho žvatlání Lucinky asi hrabe, protože jak jsem v noci kojila a usínala jsem u toho, tak se mi zdál sen, že malá řekla:" panebože " - no a ona jí vyklouzla bradavka, zavrtěla se a byla jsem zase ready :slight_smile:).
Malej je šikulka, jen co je pravda :wink: .
Lucinka dělá vždycky to, co vaše miminka, až tak za 14 dnů, někdy i později. "První" byla akorát s nožičkou v pusince - po nějakým čase od toho upustila, protože z palečku prostě mlíko neteče a basta. :grinning:
11. únor 2010 v 08:50  • Odpověz
Kaa - prosím tě, pět dětí navíc - to zvládnete levou zadní, vezmeš si diazepam místo antikoncepce a bude to :grinning: .
Hlavně že budete mít nárok na přídavky, no ne??? Ještě začněte chlastat a kouřit, ať máte ty prachy od státu za co utratit :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
11. únor 2010 v 08:52  • Odpověz
Bobi, já měla ruce ve dřezu asi 15 let, než mě napadlo si koupit myčku - pak jsem zjistila, že většina mých známých ji má už dávno a NECHÁPALA JSEM, PROČ JSEM JI NEKOUPILA DŘÍV!!!!!! Peněz sice nikdy nějak moc nebylo,ale tohle se vyplatí!!! Dupni si a vykašli se na dovču, pojedete za rok, stejně s mimčama to není dovolená,ale blázinec...
11. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
Jankaj - malou rozesměje, když jí zavazuju čepičku - lochtá jí, jak jí sunu šňůrku pod druhou bradičku :grinning:
11. únor 2010 v 08:55  • Odpověz
Naš mladej dělá to samé co Barušky Honzík, kromě toho mluvení. Teď moc nežvatlá, ale nahlas se řehtá. Taky válí sudy.
Prý má být horké léto, tak už aby to bylo. ale to chci moc, co, Je přece jenom pořád únor. 27.slavím třicítku. Nejradši bych šla někam s holkama do víru tance, ale to se mi asi nesplní, když mám závisláčka na koze :sweat_smile:
11. únor 2010 v 09:04  • Odpověz
Věru, on je Honzík sice šikovnej,ale je děsný jak je rozmazlenej :unamused: . Včera byl celej den na rukách, v postýlce vydrží tak 10 minut, v křesílku taky, jinak řve dokud neusne a spí tak půl hodiny, výjimečně hodinu dvě, záleží jaký má den :frowning2: , no jo no, rozmazlili jsme si ho,tak si to teď vžíráme, už spí i s námi v posteli,ale aspoń spí skoro celou noc.
11. únor 2010 v 09:06  • Odpověz
Baru, Píšeš o mém Péťovi :grinning: ? Taky by se furt nosil. Manžel se ale už odstěhoval do obýváku. Vstává ve čtyři ráno, takže spíme raději tak. malého jsem ale už vrazila do postýlky. taky si musí zahejkat před usnutím. Já byla prý to samé. Dcera mi tohle nedělala. Ta měla paleček a hezky usnula potichoučku. jen bylo přes dveře slyšet mlaskání :sweat_smile:
11. únor 2010 v 09:12  • Odpověz
Ahoj holky, jen zareaguju - Honzík s etaky leká, manža si kýchne nebo křupne postel a on sebou škubne...
Přetáčí se už dlouho, to je šikovnej, ale třeba nožku do pusiny si ještě nedal:wink:
A poslední dobou s ezvedá, že chce sedět, hajdalák malej:slight_smile:

Ale mi máme jiný problém - nechce sám spát, spí s emnou v posteli, to je ok, ale já nemůžu odejít, to ok není:frowning2: Dote´d jsme ho uspala (na prsu - chyba), dala do postýlky, on usnul a když se vzbudil, šel ke mně do postele. Te´d se v postýlce hned probere a začne vyvádět a musím ho vzít do postele rovnou...a tudíž nemám volné večery a štve m to, byla to jediná doba, kterou jsem měla pro sebe:frowning2: co s tím??

Létání miminek je hrozný, taky to nechápu, ty maminy, smysl a efekt toho a vůbec... ale na druhou stranu musím říct, že ta reportáž byla schválně udělaná jako negativní, kdoví, jetsli to celé není jinak...třeba na tom něco pozitivního je? (nevím co a já bych tam nešla), jen vím, že reportáž s edá udělat různě, znáte to...
11. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
teda máte všichni ale nějaký šikulky :unamused: , my se sice otčíme, ale sudy nevlíme, neumíme se přetočit z bříška na záda a asi dlouho nám to bude trvat :( , nohy do pusinky taky nedváme, jen se plácáme do kolen a škrábene se na pipince :slight_smile:

lekavý jsme strašně, i smrkat musím v jiným pokoji :slight_smile: a prý máme neklidné dítě (to nám napoprvé říkala rehabilitační), až uvidíte malou Mádu, tak uvidíte neklidnější dítě (snad), ona je schopná u mě sedět celý den a jen a jen pozorovat ostatní :slight_smile:

kat taky poslední dobou jsem uspávala na prsu a teď je na mě přilepená celý večer :(, usne u něj do 5 minut, pak ji přendávám do postýlky a za hodinu mě hledá a děje se to nanovo, taky už nevím co s tím, ale rozhodně se to musí odnaučit.

Teď čtu knížku Výživa kojenců a tam píšou, že pokud ještě teď krmíme dítě během noci, že už to není hlad, ale žízeň nebo rozmar a že se s tím rozhodně nerozloučíme do 2 let věku dítěte (no já se z toho vstvání asi picnu)

Jinak souhlasím s tím, že ta reportáž začíná už negativním postojem, ale nevěřím, že by to bylo nějak prospěšný pro dítě, rozum mi to zatím jinak nebere.
11. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
Dobré ráno :grinning: , holky mě asi taky brzo hrábne. Tomášek se budil zase celou noc každou hodinu. Pak už jsem rezignovala a vzala si ho do postele a on hulákal stejně. Tak jsem už nevěděla co, tak jsem mu prostě dala flašku s UM a pak spal ještě dvě hoďky vcelku. A o půl 10 sme si šli taky schrupnout a probudili jsme se teď :slight_smile: Takže jsem se naštěstí dospala.

Katwind - my jsme usínání večer u prsa vyřešili tím, že dostává večer flašku. On totiž usnul u prsa asi tak do dvou minut a pak byl za chvilku hladovej. Když jsme nasadili večer UM, tak pak nějakou dobu spal normálně a nebudil se. Ale ty chceš jen kojit, tak těžko říct co s tím. A u usínání jsem ho nechala vyřvat asi 3 noci. Ale ne že bych šla pryč a nechala ho hulákat v ložnici samotnýho, na to nemám. Ale seděla jsem u něj, hladila ho po tvářičce a držela za ruku. První večer to vydržel 10 minut plakat pořád a pak už jen po chvilkách a další dva dny už plakal jen chvilkama asi 10 minut a teď už docela v pohodě. Jen po tom očkování byl zase uplakanej a nechtěl spat.

A na buzení v noci dneska zkusím po každým kojení dát ještě UM. On se totiž budí a stačí sice třeba dudel nebo stříknout Baby calm do pusinky a spí dál, ale je to děs být vzhůru skoro celou noc. Tak si říkám, jestli nemá nějaký deficit jídla během dne a v noci by chtěl pápnout a já ho ošidím troškou kapiček nebo dudlem. No, každopádně to zkusím, pač už su dost zoufalá. :pensive:
11. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
Holky, a všimli jste si, že nekojený děti spí mnohem líp než kojený a celkově jsou spokojenější. Já to vidím i v okolí. Nekojenci spí celý noci a naši kojenci se furt budí. :unamused:
11. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
kat, s malým jsem to měla stejně, usnul u prsa,pak šup do postýlky, za chvíli řev,takže zpět ke mě do postele, až mě to přestalo bavit a spí rovnou s námi :frowning2: ..

vroni, mě to taky malá nedělala a to neměla ani cumel ani palec,byla celkově hodnější,ale prý kluci bývají uřvaní a rozmazlení :slight_smile: , to jen zazit má hodňáčka :slight_smile:

souhlas s negativním směrem reportáže, jenže i kdyby to prezentovali jako pozitivní, určitě bych do toho nešla, hned by se mi to nezdálo normální,takové házení s dětmi :frowning2:

Jankaj, je pravda,že nekojenci spí líp,ale jestli to není tím,že my jim dáváme přední mlíko, asi bychom měly nejdříve odstříkat a dát jim zadní, jenže mě se nechce po celodenní záhulu ještě odstříkávat před každým kojením,ale asi to zkusím,třeba to bude mít efekt. Zas ty látky co malýmu předám v mlíku mi za to noční probouzení stojí :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:29  • Odpověz
Jo a koukám probíráte cucání nožiček, to my už děláme tak měsíc. Johanka to nedělala skoro vůbec,začla pozdě, asi tak v 8 měsících a moc jí prstíky nechutnaly, zato malej by zblajzl celou nohu :grinning:. Každý dítě je jiný, některý to prostě nedělá,tak si z toho nic nedělejte, zas umí něco jinýho :slight_smile:
11. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
Holky, to je zajímavé téma to kojení x nekojení... Já jsem ve svém okolí opravdu svědkem toho, že kojené děti jsou neklidnější, méně spavé, víc se budí atd. Kojené jsou víc v pohodě. V úterý jsem se sešla s maminkami a miminky - 4 maminy, jen já kojící. Kdo byl největší mazel, mamánek a nechtěl ode mě z náručí? Můj Honzík!
kamarádka stejně starého dítka te´d přestala kojit (mlíčko nestačilo) a? Z jejího nespavého uřvaného dítka (holčička) se stalo klidné hodné miminko na UM... Tak já vám nevím:frowning2:
Jsem taky přesvědčená, že dávám to nej, ale povím vám, že mám často nutkání zkusit, zda by nebyl na kaši, UM spokojenější a spavější :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
holky a manžel mi říká "no aby s náma ale Honza nespal v posteli do deseti", že ne?? Že to nějak půjde ho odlifrovat někdy?:grinning:
11. únor 2010 v 17:24  • Odpověz
verusko mala je sikulka, vi jakou hracku pokakat, co? Si nemohla vybrat nejakou levnejis, ze? :grinning:
Porad musim myslet na to litani miminek. Kat ma sice pravdu, ze ta reportaz byla vylozene negativni, ale i kdybych videla jen ty zabery z kurzu a nic jinyho, tak nazor nezmenim. Fakt mi to prijde jako tyrani a hlavne v tom nevidim zadnej smysl! Obzvlast, kdyz pri tom deti breci! CHapu, kdyz breci pri rehabilitaci nebo pri vojtovce, tam to ma aspon smysl, ale proc je trapit nejakym litanim, ktery jim nemuze k nicemu prispivat?! Ja se snazim celou dobu, aby Agi nebrecela a nedokaza pochopit, jak nekdo muze dobrovolne delat se svym ditetem neco co ho rozbreci! S tema matkama bych taky tak zamavala a chtela bych videt, jak by se jim to libilo! Jsem se zase rozcilila!
Jani urco to ockovani nebudes muset platit zpetne, maximalne tvoje mudra prodela, kdyz ji to pojistovna nezaplati :slight_smile:
Jani tak to uz chapu, ze mate takovy pekny fotky, jsem si rikala, ze urcite mate zrcadlovku. A vcelku chapu, ze jsi hodinu nemluvila, ja bych nemluvila asi cely den a i tak bych se mozna nepresvedcila :slight_smile: Ale utechou ti budiz, ze mate nadherny fotky!
mala se taky strasne leka, ale cim je starsi, tim je to lepsi. Kdyz mela par tydnu, tak to bylo strasny. Minule babicka kychla, Agi udelala skobicku a spustila peknej rev :slight_smile:
11. únor 2010 v 18:24  • Odpověz
kaa tak to je blby, kdyz mate smlouvu vzdy jen na dva roky. My to aspon mame na dobu neurcitou, ale i tak nam kazdy rikal, ze jsme blazni, ze investujem do ciziho, jenze ja jsem si rikala, ze v tom zijem a ze chci zit v nejakych slusnych podminkach a holt budu doufat, ze nam to jednou odprodaji za nejakej slusnej peniz. I kdyz tomu moc nedavam :frowning2:
jani to koupani ve drezu me pobavilo :grinning: My jsme resili, ze uz je Agi jeji stavajici vanicka mala a ze ji musime koupit vetsi, aby si neotloukala nozicky a vy se s tim nemazete :slight_smile:
tyyy jo baru to je malej hodne sikovnej,kdyz uz dela tak tak vselijak! to cumim!
bez mycky uz si taky nedovedu zivot predstavit!
verusko tak to mas dobry, ze se mala smeje, kdyz jizavazujes cepicku, to ta nase zase dostane peknej hysterak :slight_smile:
No a nam ted mala nespi v noci skoro vubec. Vstava skoro kazdou hodinu, max 2 a vzdy se v pulce noci vzbudi (jednou ve 3, jednou ve 4) a predevcirem dokonce v pul jedne a pak ji dve hodiny uspavama! Od te doby, co jsme se s Jancou bavily, ze aspon, ze ty nase deti v noci nebreci a kdyz uz se v noci budi tak aspon hned usnou, tak se to obratilo a mala i breci i nespi dve hodiny. Jsme to nejak zakrikly! Jsem takova mala zombie :frowning2:
sasanko nestras, ze to tak bude do dvou let!! By me jeblo. Chjo, jsem si nevazila, ze se mi budila JEN 2x za noc a furt jsem cekala, ze uz bude spat brzy celou noc a ono se to obratilo uplne na jinou stranu! A je pravda, ze nekojeny deti spi lip a jsou asi i klidnejsi, ono je to UM vic zasyti a hlavne se nenauci usinat u prsa a tak jim to nechybi a nevyzaduji to. Tak my se snazime mit pro ty nase prcky to nejlepsi a oni se nam takhle odvdeci co? :frowning2:
jani napis jak dopadl tvuj experiment s UM v noci!
kat a preci jsi cetla koncept kontinua, tak vis, ze se pak Honzik osamostatni :slight_smile:
11. únor 2010 v 18:44  • Odpověz
Ahhhoj holky, tak moje mamka je nejvetsi sikula na svete - dneska hlidala malyho od pul osmy do peti!!! A vsechno zvladla!! Ona je proste zlata!!! Tomasek ani jednou nezaplakal, byl uplne v pohode. Ja jsem teda moc v pohode nebyla - uz vcera me bolel zaludek od nervu a dneska celej den, byl to pro me stres bejt skoro celej den bez nej, jsem rada, ze nebudu muset jezdit do kanclu a budu pracovat z domova!!! Protoze si to bez nej nedovedu predstavit!! Porad jsem myslela, co doma a volala desetkrat, co se deje!

Veru, Tomasek je taky strasne lechtivej pod krckem - kdykoliv mu tam sahnu nebo treba otiram, tak se straslive rechta :slight_smile:)

bobi, s myckou na tebe budu myslet :slight_smile:))), ono uz by se to tam ztratilo :slight_smile:)) a veru ma pravdu - kasli na dovolenou a zakup mycku!!! nedovedu si to bez ni predstavit
11. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
Zazit, tvoje máma je fakt poklad, zasloužila by metál "takhle má vypadat a chovat se správná babička" :wink:
11. únor 2010 ve 21:54  • Odpověz
cusky
tak náš malej se přetočil asi jen 3x z břicha na záda.Jinak nic. Celej den cpe něco do pusinky a honí tam ty dva zuby.
Jinak vás uklidním. Ivuška se budila na kojení ještě častěji naž Daneček a do dvou let jsem jí v noci nekojila.
Jak jsme začali dávat tuhou stravu a nehrazovat za kojení, tak asi od 9 měsíce odmítala kojení ve dne. Chtěla jen v noci, ale v 10,5 měsících se už v noci nebudila a bylo po kojení. :grinning: Určila si to naprosto sama.

Já Danečka nakojím a jde do postýlky. Dnes mu to trvalo asi 20 minut než usnul, ale nebrečel. Ivušku jsem to taky tak naučila a dnes máme problém třeba v nemocnici, když jsme v jednom pokoji, tak musím večer odejít jinam, protože by nespala. Je zvyklá usínat sama . Možná na mě budete špatně koukat, ale ona spí od půl roku sama v pokoji. Vzniklo to náhodou když jsem byla nemocná a nechtěla vedle ní kašlat a smrkat. šla jsem si lehnout jinam a najednou jsem zjistila, že ona spí mnohem klidněji a já taky, protože nebudíme jedna druhou.

Zazit to máš super mamču. Moje mamka pohlídá Ivušku, ale Danečka se ještě bojí hlídat.
11. únor 2010 ve 23:03  • Odpověz
jankaj- koukala jsem na fotečky a jsou opravdu moc hezké. Já mám taky zrcadlovku, ale né digi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 ve 23:04  • Odpověz
Romčo, naše malá spí prakticky od narození sama - když spím ve stejný místnosti, pořád se budím při každým cmuchnutí, přítel spí z 99% v obýváku, protože usíná u televize a tu teď v ložnici nepouštíme. Lucinka je tedy zvyklá usínat sama a jsem za to ráda. K ránu se potom už přestěhuju do ložnice k malý, ale větší část noci spím v obýváku taky. Budeme teď muset předělat byt - koupit rozkládací gauč do obýváku a Lucince udělat pokojík z Terezky pokojíčku a Terezka bude okupovat naši ložnici s úžasnou postelí - tam se fakt spí krásně, ale ne s miminkem :slight_smile:).
11. únor 2010 ve 23:12  • Odpověz
Jinak jsem taky přemýšlela, ale neznám kojené dítě co by od 4 měsíců spalo celou noc. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nevím zda je lepší kojené dítě které se u prsa rozčiluje a v noci nespí nebo klidné spící mimino na um. Třeba až jednou budeme mít vnoučata bude zase vše jinak a kojení bude přežitek. :grinning: Já jsem zastánce kojení. ale pouze do určité doby. Kočka taky odstaví koťata když jim narostou zuby. To je příroda.
11. únor 2010 ve 23:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.