• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
romco, tak to se na tebe teda blbě dívat nebudu,že ti malej usíná sám, spíš ti závidím :slight_smile: , jsi šikovná,žes děti obě tak naučila, myslím si,že je to tak správně.
věru,ty taky samozřejmě :slight_smile:
Holky fakt vám závidím :frowning2: . Jenže my máme tak malej byt,že prostě všichni spíme v jednom pokoji, děcka s námi v posteli a když chcem něco s manželem spáchat :grinning: ,tak musíme po špičkách opustit pokoj a být vedle,kde je vše slyšet a musíme být jak myšky a to se ještě většinou malej vzbudí,protože vycítí,že nejsem vedle něj. Malá ne,tak když usne,tak spí hrozně tvrdě,ale malej je pravej opak :frowning2:

mariv, co se týče lítacích miminek,tak s tebou naprosto souhlasím,taky bych nezměnila názor,kdybych viděla pouze kurz bez reportáže. Mě z toho bylo úplně špatně :frowning2: .

Zazit, maminka je šikula :slight_smile: , moje mamka je taky taková,jenže ji mám daleko a v místě bydliště mám tchýni a té bych takhle malé dítě nemohla svěřit :frowning2: .
12. únor 2010 v 08:19  • Odpověz
Romčo, moje kojené dítě DO 4 měsíců spalo celou noc-pak jsem začala malou budit, aby víc přibírala a výsledek?
Vstávám 3x za noc :frowning2: a malá si stejně přibírá svým tempem....
12. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
Naše malá byla, a je hrozný spáč. Kojila jsem ji do dvou let a spala jak zabitá. Asi to bylo tím, že rostla hrozně pomalinku, u ní růstový spurt nehrozil :sweat_smile: Vydržela spát i šest hodin v kuse, což u kojeného miminka je dost. Za to malej, ten mi to teď "vynahrazuje" :sweat_smile:
Baru, máte v plánu jít potom do většího? Jak velký máte byt? Možná, že by s vámi spali i kdyby měl každý svůj pokojík :slight_smile: Prostě se jim u rodičů líbí spinkat. To je ze všecho nejlepší pro ty děti, takhle se houfně mačkat :wink:

Viděla jsem teď ten kurz létání miminek bez reportáže..to je fakt síla. Zkoumala jsem ty reakce toho mimča a nevím jestli se mu to libilo či ne. asi bylo v šoku, že se ani nevzmohlo nějak protestovat. Mojí dceři by se to asi nelíbilo, ta když jsem ji malinko vyhodila měla v očích děs, tak jsem ji nevyhazovala. Ale malému se to strašně líbí. Ale to jenom tak malinko nad hlavou. Ale takhle lítat, to teda nevím... neuvěřitelné :confused: :confounded: To by mě teda zajímalo jestli to pomáhá při té hyperaktivitě a kolice. neměla jsem čas to nějak studovat.
12. únor 2010 v 09:40  • Odpověz
Teď jdu z té diskuze o tom létání. Prý to přišlo z Ruska..Takže no comment :grinning:
12. únor 2010 v 10:27  • Odpověz
Baru, já ho taky muzu nechat jen svoji mamce, nikomu jinymu bych ho nesverila!!!!! A to ještě hodně dlouho!!! U mamky mám 100% jistotu, ze je spolehlivá a zodpovědná! Vychovala dvě deti a 20 let pracovala v MS, ona to s nim neuvěřitelně umi a malej ji miluje, kdykoliv se objeví, tak se rehta jak pominutej :slight_smile:
12. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
zazit to je super mít profibabičku :slight_smile:
Já mám naštěstí také hlídací babičky a to také spolehlivky. To je fakt výhra. A manžel taky pohlídá a postará se.
Ten můj kluk dnes spí jak čtyřnásobný vrah na útěku, nemůžu si jít do ložnice ani pro knížku, abych ho nevzbudila.
12. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz
To je zajímavá diskuse o kojení x nekojení, je fakt, že taky v mém okolí je tomu tak, nekojené děti spí víc v zátahu, asi nemají to rozptýlení té maminy. Říká se, že děti které málo spí jsou chytřejší :slight_smile: , prý mají potřebu pořd něco zkoumat a sledovat, nechtějí, aby jim něco uteklo. Já teda osobně tomu nevěřím.

Romčo taky chci dát malou do pojíčku brzy a tak se na tebě zle nedívám. Je fakt, že se ale moje kamarádky tomu diví. J si myslím, že to malé neublíží, spíš je to zase jen o pohodlí nebo nepohodlí maminy. Jo kdybych měla pokaždé noci jako kat, tak tuhle myšlenku opustím, no ještě taky nemáme vyhráno.
12. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
zazit ja chci taky takovou mamku!! Ale to by musela jeste umet kojit :slight_smile:
romco tak to cumim! To jsi snad prvni mamina kterou znam, co ji dite vyhazuje z pokoje :slight_smile: vetsinou je to spis naopak. Tak to mas dobry! A to jsi mela chuvicku nebo jsi ji slysela i bez ni? Ja si teda moc nedovedu predstavit, ze by mala spala vedla, pac za prve se furt budi a jak se vzbudi a nevezmu ji, tak za chvili zacne brecet no a za druhe, kdyz slysim, ze tam dela nejaky podezrely zvuky, tak ji hned kontroluji, jestli je OK. Takze to bych se pekne nabehala :slight_smile:
veru ty to mas taky dobry, ze ti lucinka spinka sama. A jak ty to delas technicky, mas tam chuvicku? To je hrozny, kdyz clovek musi opustit svoji loznici co? Taky mame supr postel a nedovedu si predstavit, ze ji za nejakej rok budeme muset vymenit za rozkladaci gauc v obyvaku, pac budeme muset ustoupit detem :( Akorat nevim, jak to udelame az budeme mit druhy mimi (pokud teda) pac postylka a jeste postel pro Agi se nam do loznice rozhodne nevleze. Asi dopadnem jak barca :slight_smile: Akorat ja se teda nevyspim, pac potrebuji ke spani klid a hlavne hodne prostoru kolem sebe. A vy mate taky 2 plus 1 baru? Je to naprd s tema bytama co? :frowning2: Ja jsem taky vyrostla v 2plus 1 a tehda jsem si rikala, ze to bych svym detem neudelala, aby nemely svuj pokojik a mackali jsme se vsichni v malym byte... no a je to tu :frowning2:
12. únor 2010 v 15:06  • Odpověz
malá se v noci budila jen na jídlo. Od toho 6 měsíce co spinkala sama, tak chtěla tak 2x. Tak jsem hned šla položila zase do postýlky a zase spala. Sice jsem 2x musela jít vedle do pokoje, ale zbytek noci naprosto úžasný.
Měla jsem tak chůvičky a samo monitor dechu. Jinak bych jí tam nenechala, ale vzniklo tak náhodou a bylo to fajn. Já mám 3+1 (80m) a ty pokoje sousedí. Navíc jsem měla ještě otevřené dveře do ložnice.
12. únor 2010 v 15:58  • Odpověz
Mariv - chůvička je k nezaplacení - takže ano, naše chůvička mi dala možnost spát celou noc v době, kdy jsem měla starší dceru na psychiatrii, záskok v práci na nemocenský atd. - díky chůvičce a možnosti vyspat se v klidu(samozřejmě tam mám i monitor dechu) jsem to vydržela fyzicky i psychicky, jinak nevím, bylo to strašný období. Když se situace zklidnila, malá se začala budit dřív a častěji, holt na každýho naloží ten nahoře tolik, co v danou chvíli dokáže unést - a beze spánku bych to nezvládla! Teď mám starostí míň, tak proč bych se měla vyspat, že jo??? Ale než zažít znovu to, co v září,říjnu a listopadu, to radši nebudu spát, fakt.
Máme taky 3+1, ale dětskej pokoj je udělanej sádrokartonem na dva malý pokojíky, takže je to skoro 4+1 a byt velkej, ne ten klasickej ze 70.let, dvě chodby, velká kuchyň, atd. - pro dva dospělý a dvě děti akorát, pro třetí mimi už je to trošku těsný...
12. únor 2010 v 18:13  • Odpověz
Já si to bez chuvicky taky vůbec nedovedu představit!!! Holky, do kdy budete používat monitor dechu? Já vůbec nevím, hrozne jsem si na to zvykla, ze ho to jakoby hlídá, akorát je blby mu to nechávat do patnácti :grinning: :grinning:

Malej nás teď porad "straší" - porad dokola "říká" bububu :grinning:
12. únor 2010 v 19:20  • Odpověz
chuvicka je super vynalez, taky u nas fungujou, my sice mame 3+1 ale je malinký, budu mít taky otevřený dveře a chuvicku a mozna budu ze zacatku spat v obyvaku, abych si trochu zvykla (ja a ne mala :slight_smile: ). Na zkousku jsme ji uz meli vedle v pokoji, kdyz jsme byli oba nemocni, bylo to pres vanoce a nijak netrpela a ani se moc casto nebudila, tak uvidim, jeste mam aspon 14 dni na rozmyslenou, ale uz by to chtelo nebot za cvilku nebudu vedet, co je to sex :grinning:

Monitor vracime asi pristi mesic (musim se jeste podivat a smlouvu), taky jsem si na nej dost zvykla, ale myslim si, ze uz nebude potreba.

U nas se nestrasi, ale porad plave (kope nohama a macha rukama) nebo jede v aute (brm, brm).
12. únor 2010 ve 20:00  • Odpověz
Sasi, my taky porad plaveme :slight_smile:))) a brm brm taky furt, je z toho permanentne oslintanej od hlavy az k pate

Ja nevim, kdy ho vystehuju, jemu je to uplne putna, stejne je tam pul noci sam, protoze chodi spat desne brzo (mezi pul sedmou az sedmou) a my tam chodime az kolem pulnoci, ale je to asi kvuli mne - vyhovuje mi, ze ho mam jakoby pod kontrolou, ze v noci na nej muzu mrknout a zkontrolovat, nevim, myslim, ze ho vystehuju az tak v roce a pul, on je dobry spac a my ho nebudime (ani sexem :grinning: ), takze zatim neni duvod ho stehovat

no a jinak mi uplne prestal spat pres den :(, uz nekolikaty den za sebou, proste neusne cely den, je to dost sileny u 5ti mesicniho mimi, holky - neberte to, ze si stezuju - dokud bude spat 13h v kuse v noci tak at si nespi, ale stejne je to divny, ze pak vydrzi 11 h vzhuru, uz nespi ani v kocarku - venku je to totiz desne zajimavz a on porad vsechno hrozne pozoruje, uplne na nem vidim, jak je unavenej, mne si oci, je hotovej, ale neusne, k veceru je pak uz unavenej uplne brutalne, koupeme cim dal driv - dneska uz v sest, po koupani - pri oblikani uz vzteky rve, pak prospi mliko, uz nechce ani krkat, je vzteklej, chce spat, dneska to zalomil jeste pred Ulici a chrni kazdej den do osmi, no nevim, kdyby si ten muj truhlajz dal aspon hodinku po obede v kocarku, tak by vecer nebyl nepricetnej a vydrzel dyl, ale musi pozorovat :frowning2:
12. únor 2010 ve 20:28  • Odpověz
jo a mame peknyho vzteklouna, pekne se uz projevuje - kdyz mu upadne hracka nebo mu ji treba vezmu nebo proste kdyz se mu neco nelibi, tak zacne vriskat - neplace, to nejsou slzicky, proste vztekloun vzteklej vriska, kdyz se vrati hracka, da zpatky flaska s cajem atd., tak je hned klid a vubec uz fakt da hodne zretelne najevo, co chce nebo nechce, je to uzasny to pozorovat, jak se z tech vanocek (lezicich miminek) stavaj "osobnosti"

a prokousavam se konecne knizkou respektovat a byt respektovan a je to vazne super a poucny, snazim se to aplikovat na brouka, akorat si vzdycky rikam jestli si na to vzpomenu az bude mit prvni zachvat vzteku nekde v hrackarstvi a bude rvat na cely kolo a kopat nohama a mamo, kup, kup, kup :grinning: :grinning:
12. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz
zazit- už nespí. Tak to je borec. Danula spí 3x a Ivuška jednou, ale dá i 3 hodinky. :grinning:

Monitor dechu jsem měla asi do 1 roku a možná i déle. Jsem posera . Dokonce jsem tu destičku vezla i na dovolenou, když bylo Ivušce 8 měsíců.

Já mám velký byt, ale mám pocit, že až dětičky trochu povyrostou, tak jim budeme muset vyklidit ložnici a odstěhovat se do obýváku, aby měl každý pokoj . Já jsem si přála druhou holčičku. Jsem moc ráda, že máme zdravého Danečka, ale měla jsem pocit, že by se ty holky v tom jednom pokoji lépe snesly. :grinning:
12. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz
autor
Tak to já mám s pokojíčkama jasno. Budou spolu až do svatby v jednom pokoji :grinning:
Mám výhodu, že mám doma 2 kluky. Sice to bude asi v pubertě na pěst, ale určitě se kvůli nim stěhovat do obýváku nebudu. Ono jiná situace by bylo, kdybych měla holčinu a klučíka

Já mám výhodu i nevýhodu v tom, že malej nechce do postele ke mě. Je zvyklej na svojí postýlku a necítí se jinde dobře. Takže když je v noci amok, tak musim nosit a chlácholit, protože se mnou v posteli řve ještě víc. Ale výhoda je v tom, že dostane do postýlky Ňuchňu (normál plena), zavrtá si do ní obličej a usne sám. Když nemůže zabrat, tak stačí asi jenom 20x lehce poplácat po zadečku, natáhnout hrací strojek a je v klimbu. Je to boží.
Každý den koupeme v 6, pak dá sunar bo čaj po kaši a v půl 7 je každej den tuhej a já mám volno. Sice Dáda je vzhůru, ale ten je už víc samostatnej a není s ním žádná dřina
13. únor 2010 v 07:37  • Odpověz
Ahojky, potvrzujete mi akorát to, že každý dítě je fakt osobnost a každý je jiný. Někdo neusne bez rodičů, v posteli, někdo vyžaduje svůj klid už odmala, fakt to tak je.
Monitor dechu nemám a nepotřebuju, chůvičky mám,a le jelikož sám nespí, taky nevyužívám:grinning:
zazit, to je hodně hustý, že nespí!
Já mám teď tu chytrou knížku "dětský spánek v otázkách a odpovědích" a tam píšou, že děti 4-5 měsíců by měly spát v noci cca 11 hodin a ve dne 4 hodiny. Tak my spíme v noci tak možná 9 hodin a ve dne 5, takže to asi bajvoko sedí:slight_smile:
13. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
Hm, tak borec spi v noci cca 13h a pres den vubec :frowning2:, dneska zas boj - teď jsem ho proste po obědě narvala do postýlky a stejně nespí, akorát chodím nandavat dudla, no nepřijde mi to normální, ze přestal přes den spát uplne, na to mi přijde ještě fakt dost malej!
13. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz
mělo tam být děti 4-6 měsíců... ale jako je fakt ještě malej:frowning2: Sice spí v noci nadstandartně, ale tak hodinu by ještě spát měl, hlavně ten den je dlouhej:frowning2:
V tuhle naší dobu by měly prý děti spát 3x denně, první dva spánky aspoň hodinu a třetí stačí bleskovka půl hodiny. My to tak máme teda, aspoň něco... První spánek, který se bude odbourávat po 6. měsíci je ten poslední, ten podvečerní...

zaz, hele, já fakt nevím, je t divný:frowning2: ani v kočárku nespí? Mně spí Honzík jenom v kočárku...ale teď odjel s manžou a vím, že do tří bude spát...
13. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
jinak hlásím, že žlučové mýdlo vypere mrkev:wink:
13. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz
tak náš malej spí 3x za den , ale dopo a odpo jen 20 minut a konec. Po obídku si dá víc, ale za 20 minut zase řve a pak usne.
Holky koupete děti každej den. Já ne. Ivušku jsem koupala a ona měla ten atop tak kožní zakázala. Malej je taky suchoš a tak ho taky nekoupu každej den. Mám pocit, že to miminko se neušpiní. :grinning:
13. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
Romčo, malýho koupu každý den, ale jen z důvodu, že to miluje a krásně s etam rozvolní před spánkem, takže vyloženě kvůli rituálu:wink: Jinak si mylsím totéž, co ty, že s eneušpiní:wink: stačí určitě omýt jen prdelku, pindíka... Ale Honzík jak je poblijón, tak prostě koupeme každý den. Přiznám se, že to beru hodně dle sebe, taky mám dobrý pocit, když jsem každý den jednou umytá:grinning: Prďku a tak:grinning:

Romčo, taky s ebudí, ale po 30ti min., pak ho zase uvozím:wink: ale veečr už teda ne, to mu stačí...
13. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
Romčo, my se ségrou v pokoji nesnesly :grinning: - jsme o rok a půl od sebe a nenáviděly jsme se celý dětství :slight_smile:.
Naštěstí jsem bydleli s našima ve vlastní baráku - dole 3+1, nahoře 2+1 a nebyl problém...
13. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
zaz, znova zkoukám tu knížku a píšou..
4-6ti měsíční dítě by mělo naspat denně 14-16 hodin rozdělených přibližně takto. 11-12 hodin spánku přes noc a 3-4 hodiny denně rozdělených do 3 spaní, možno jen dvou...

bdělý by měl vydržet 2 hodiny od ranního probuzení do dalšího spaní a pak 2.5 hodiny od konce spaní do začátku dalšího. Snad to je srozumitelné...

Jako je to "jen" jedna z mnoha knih, každý dítě je jiný, o tom žádná! Ale moje dítě to tak fakt má:slight_smile:
13. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
6-9 měsíců:
denně 13-15.5 hodiny.
11-12 hodin přes noc, 2-3.5 hodiny přes den, a to nadvakrát či natřikrát
13. únor 2010 v 15:06  • Odpověz
Kat já si to hledala v pátek, protože mi naši tvrdili, že mám spavý dítě. V mojí knížce bylo rozmezí 12 - 15 hodin, což taky splňujeme. To spíme na 2x po 2 hodinách (někdy i 3 :slight_smile: ), ale máme to taky možná kvůli cvičení, je dost z toho unavená :( . Minulý víkend jak jsme byli na zabíjačce jsme necvičili vůbec a nespala ani přes den ani v noci, byla jak po kofejnové injekci. S tím pokojíčkem jsme to taky tam vymýšleli, sice bychom rádi druhé dítě kluka, ale jsou lepší sourozenci stejného pohlaví (teda já si myslím), ať už s pokojíčky (holt nemáme barák :slight_smile: ) nebo s oblečením apod.

Zaz dala ses na čtení? Já si teda zase půjčila Koncept kontinua (holt jsem si to musela přečíst, když o tom tolik povídáte :slight_smile:) a po prvních stránkách mám rozpačitý dojmy :( a nevím, jestli po přečtení nebudu veliký kritik :wink: Ale možná z toho pár zajímavých věcí přeberu.
13. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
Ahoj holky, tak náš hokus pokus s UM vypadá asi tak, že Tom vypije např. na oběd obě prsa a klidně zdlábne bez problémů ještě 120 ml kaše :confused: A jindy vypije obě prsa a ještě dá UM. Tak že by hlad? :pensive: No, dneska jsem mluvila s kamoškou, které se dcera budila taky pořád dokola, přestala kojit, pač když zkusila odstříkat, tak odstříkala hrozně málo a trvalo to cca týden, než se přestala v noci budit, teď se budí už jen jednou za noc. Takže uvidím jak to bude u nás. Zatím neříkám nic a nechválím - znáte to, jak to je :zipper_mouth: Budu vás informovat.

A ještě mám jeden poznatek k uspávání. Máme ložnici vedle obýváku a Tomíkovi vadí, když hraje televize, ale ne zvuk, ale to jak bliká. Asi ho to ruší a řve, když TV nejede, tak usne nebo si povídá, ale nehuláká.

Holky, nemáte tip na nějaký jídelní židličky pro prcky? A jak to děláte, když přikrmujete a ještě nesedí?

Kat - a to žlučový mýdlo koupím kde? Pač s naším poblijónem budem mít mrkev úplně všude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. únor 2010 v 17:37  • Odpověz
A ještě jiná kamarádka má dceru a ta jí spí pořád, už se bojí jestli je vše ok. Ona se budí okolo sedmé, cca v 9 jde na hodinku spát, pak ji dá spát v 11 a teď pozor!!! - klidně i o půl paté jí jde budit, pač už se jí zdá, že spí dlouho a v sedm je zase tuhá. V noci se jí budí 2-3X. Mazec :confused: Je stejně stará jako naši prďoši. A vydrží jí takto spát i když nejede v kočáře.
13. únor 2010 v 17:40  • Odpověz
sas, koncept je stejně jako jiná kniha v něček ok, v něčem s emusí brát s rezervou... mně ta myšlenka jako taková sedí, ale přijde mi, že autorka to píše takovým tím stylem "nebudeš šátkovat, tvoje dítě bude brát drogy", člověk to musí brát s rezervou...

Jinak zajímavá věc, že o tom spaní píšou, že když se děti přetáhnou, tak s evylučuje hormon kortizol a ten funguje jako kofein, adrenalin a dítě je prostě jako střela a pak nemůže usnout, často se budí a vstává dřív... to jen zajímavost (můj postřeh - když chci dokoukat ulici, tak jdeme spát o hodinu později a opravdu vstává pak o hodinu dřív! místo aby to bylo naopak)

jankaj, normálně v každý drogerii:wink: vyrábí ho třeba Dr. Becman:wink: ale myslím že ho mají všude:slight_smile:

my máme za sebou mrkev - poprvé a jak jsme čekala, rozhodně se nezdráhá jíst, otvírá tlamičku jak o život, kdybych mu to nevzala, asi by snědl celou skleničku:slight_smile: dala jsme mu teda jen trošku a naředila odstříkaným mlíkem:slight_smile:
Jankaj, do židličky ho normálně dám, ona je polohovatelná, takže je jak v lehátku, připásaný a ve výši stolu, takže jíme jakoby spolu u stolu a to ho baví:slight_smile:

K odstříkání - já taky neodstříkám moc, z jednoho prsa tak stovku (a to je to, co déle nekojilo), ono to dítě si ale umí vzít mnohem víc řekla bych. Já mám zamraženo a budu to používat na ředění těch zelenin, ať si té chuti přivyká postupně...

A zajímavý postřeh, mrkev nevyblil vůbec, ale to bude spíš náhoda...
13. únor 2010 v 17:47  • Odpověz
Jo, jo, zlucovy mejdlo už mám doma z DMka, ještě jsem to nezkousela, jsem zvědavá!

Kat, prave, ze nespí ani v kočárku!!!! Dneska za celej den naspal 35min :frowning2:, on začíná bejt neuvěřitelně aktivní, je porad v pohybu, porad musí mít něco v ruce, na něco zirat, furt něco mele, no maso :slight_smile:, ještě, ze se tu nějak prostridam s mamkou, protože bych nic nestihla udělat, on vyžaduje non stop pozornost! Docela náročný!

Teda ta holcicka, co porad spinka, to je docela divny, to je zas nějak moc, ne?
13. únor 2010 v 18:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.