• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Kat a vy už jste zacali prikrmovat, jo?

K tem jídelním zidlickam - my máme taky polohovatelnou - dávám ho teď do takového pololehu-polosedu - něco jako posez v autosedacce.
13. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
zazit tak to je drsny, ze ti malej uz vubec nespi pres den! Sice ma asi nejake zasoby z nocniho spani, ale i tak nechapu, ze vydrzi cely den nespat. Agi vydrzi max 3 hodky a pak uz je protivna jak prase. Agi spi dopoledne jednou nebo dvakrat pul hodky, po obede tak 2 az 3 hodky, ale taky se po pul hodine vzbudi a pak ji musim znovu udrndat a kdyz se mi to podari, tak vetsinou spi jeste tak dve hodky! Kolem pul seste vecer si da jeste pul hodky a na noc usina mezi 8 a 9, nekdy i pozdeji :(
Bobi to mas super, ze ti Misa tak brzy usina a jeste k tomu sam!! Bozsky to nas sen...Ale asi se nam nikdy nesplni :frowning2:
romco ja taky koupu kazdy den, ale spis jen kvuli ritualu, i kdyz u nas to asi stejne nefunguje.
sasanko ten zacatek Konceptu je dost divnej, ale vydrz, bude to lepsi :slight_smile: Taky jsem nejdriv nechapala o cem tam vlastne pisou a co to ma spolecnyho s detma :slight_smile:
Dneska jsem se prespala! Celych 5,5 hodin spanku! :slight_smile: A z toho 3,5 hodiny v tahu, nadhera! :slight_smile:
Monitor jsem chtela pouzivat tak do roka, ale uz ted ho zapinam malokdy, pac me nebavi to furt zapinat a vypinat, kdyz se mala porad budi, takze asi se na to brzy vyprdnu uplne.
jankaj tak to je husty s tou spicici holcickou! To nechapu! Ani nevi jaky ma stesti :slight_smile:
jani kamosky vetsinou krmi v lehatkach nebo v autosedackach, kdyz deti jeste nesedi.
kat to je zajimava myslenka s tim pretazenim, to by odpovidalo tomu, ze cim jde mala pozdeji spat tim vic je pak pred spanim jak z divokejch vajec, si vzdycky rikam, ze si musela neco slahnout :slight_smile:
kat ty uz taky prikrmujes? Jsem myslela, ze chces zacit co nejpozdeji. Tak to jsme zatim uz jedini, co jsme jeste nic nezkusili.
13. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz
My koupeme obden, jednou koupání, druhy den ho komplet otiram vlhkou zinkou, praktikujeme to tak od narozeni, doporucovali nám to v porodce a pak i mudra, ze to stačí a ze se mimi tak nevysusuje, ale až začne bejt leto, tak ho budu koupat asi denne, nevím, uvidím, hlavně mám v planu až začne chodit a stabilně stát tak ho proste postavim do sprchace a poradne vysprchuju, protože koupání ve vane mi nepřijde až tak dobrý :slight_smile:, i když chápu, ze mu stejně občas budu muset napustit vanu, pěnu a kachnicky :grinning:
od pristiho tydne začínáme chodit na regulérní plavání kojenců do bazénu, tak jsem na to zvědavá, jak se mu to bude libit, třeba po tom bude unavenej a bude zas spát přes den :grinning:
13. únor 2010 ve 22:36  • Odpověz
Ahoj holky, my máme rodinný víkend:slight_smile: (opět má J o víkendu volno- po měsíci), tak jdu jen rychle kouknout.

Zazit- mamku teda upřímně závidím, já jsem se teď s mamkou ohledně hlídání chytla, potřebovala jsem nutně, nakonec to dopadlo tak, že jsem nás nabalila a tahala Kubu sebou. Na hodinu!!! Jsem ho chtěla ušetřit oblíkání, svlíkání, zas oblíkání, přendavání z auta do kočáru, no ale prostě to nešlo:frowning2:
A ke tchýni bych ho nedala ani za nic, J tam byl na chvilu na návštěvě a přišel zahulený, jsem ho hned svlíkla a vyprala a nahnala do vany, ať si i vlasy umyje, fuuuuuuuuuuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. únor 2010 ve 23:52  • Odpověz
Nekojení a spaní- u nás to teda funguje, že se budí 1x za noc na Nutroš, já jsem taky zastánce kojení, ale na druhou stranu jsem ráda, že se vyspím, a snad jsem stihla předat ty nejdůležitější látky aspoň během těch prvních třech měsíců.

Holky a všímáte, že čím dál tím víc mamin nekojí? A není to proto, že by nechtěly... :frowning2:

Monitor dechu vracíme 17.2., měli jsme ho z nemocnice, doufám, že se nic nestane, v noci ho nepřehříváme, má zdravotní matraci, spí na zádech a nekouříme, tak snad to bude ok.

Koupeme ob den, ten nekoupací den otírám, ale jak psala Zazit, tak s příchodem teplejších dnů asi budu koupat každý den, to malé dítě se taky potí a Kubík teda mívá dost zpocenou hlavičku, takže tak . A pokud mi to ve vaně ustojí,tak hodíme rychlou sprchu,aby se kůže zbytečně nevysušovala a sem tam tu kachničku:slight_smile: (psala Zazit:slight_smile:)
13. únor 2010 ve 23:58  • Odpověz
Zazit- to je teda brutus, že Tomášek nespí přes den, no ještěže máš tu mamku poblíž a vystřídá tě. To je fakt pomoc.

Já krmím v lehátku, ale nějak mi to nevyhovuje, já už bych ho dala nejradši do židličky, ale když ještě nesedí, tak je to blbé... :unamused:
14. únor 2010 v 00:01  • Odpověz
Tak jsem se vykecala:slight_smile:, zítra možná nakouknu, dobrou...
14. únor 2010 v 00:01  • Odpověz
Ahoj holky, my koupeme každý den, malá to miluje a i když měla sebevětší problémy s bříškem a brečela, jakmile jsem ji strčila do vany, ožila a zapomněla na koliky - fakt. Tak si to užíváme a koupeme se ve vaně min. 20-30 min, vysušená není ani trošku. Koupeme od narození ve velký vaně, donedávna s podložkou, teď normálně leží už bez podložky, krásně sebou může přetáčet, blbnout, navíc si zvyká na vodní hladinu a ví, že nesmí otočit hlavičkou úplně, aby si nelokla - fakt nás to baví. A to jí cca 8x denně myju od pasu dolů v umyvadle, když se pokaká. Má to vždycky všude, navíc ji poslední dobou pdoezřívám, že kaká tolikrát denně jenom proto, abych ji šla umýt do umyvadla zadeček :grinning: :grinning: :grinning: .
Krmení se lžičkou malý nejde, pusinku neotvírá, docela vám závidím - Katwin, ty už taky přikrmuješ??? To budeme asi fakt poslední na mlíku - Lucinka nic do pusinky nevezme, co není moje mlíko a to jen přímo z prsa, jinak taky ne. I kdybych odstříkala(jakože není co), tak to do tlamičky nevezme žádným způsobem.
Budeme kojit asi do patnácti :confounded:
14. únor 2010 v 09:10  • Odpověz
Holky, no, přikrmuju, vlastně ani nevím... měl jednou mrkev:slight_smile: Já to chtěla jednoduše zkusit, co on na to, pže neskutečně civí, když něco jím já, otvírá pusinku, že jako taky a když mu to co jím dám blíž, sápe s epo tom, pusu dokořán...takže proto. Brala jsem si k srdci, že pokud dítě ještě není připravené, prostě to nebude chtít. No, u nás teda opak je pravdou, sežral by celou sklenici mrkve:slight_smile: Dostal asi tři čajové lžičky zředěné mým mlíkem. Ale snědl všechno a ještě by otvíral dál:slight_smile: Když jsme ho utřela plínou, že jako konec, tak hysterák...
Tak teď nevím, teď zase pár dní nedám nic a uvidím... Já si fakt trochu říkám, že jak je velkej (5 měsíců, 8 kilo, 74cm), že třeba už holt potřebuje... nevím :sweat_smile:
14. únor 2010 v 09:48  • Odpověz
ty jo Kat, tak kdyz po tom takhle jde, tak bys mu mela neco obcas doprat :slight_smile:, je to fakt obricek, tak treba uz mlicko fakt nestaci, vzdyt 1/2 roku je mu za chvilicku
14. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
zaz, já si taky říkám, že mu tím snad nijak neublížím, jak píšeš, 6 měsíců je za dveřmi a nekojené děti mají jídlo už dřív... Tady jezdím venku s holkama, co dávají snad všechno už stejně starým, leč nekojeným dětem (smetánek, všechny skleničky typu "boloňské špagety se sýrem", ovoce, maso...), takže snad já nedělám nic tak hroznýho...
14. únor 2010 v 09:56  • Odpověz
ty jo, tak to jsou odvazny holky, ja jsem peknej prizdisrac :slight_smile: - zatim davam jen ten poledni prikrm, strasne dlouho sjem davala jen zeleninu, zeleninu s bramborem, maso teprve tak 14 dni a zatim nic jinzho nedostava, ovoce a kase nasadim az po tom pul roce, prijde mi proste jeste malej na to mu vyradit treba tri mlicka z peti, to mi prijde jako kravina, chci pomalu a postupne, hlady neplace, naopak, ted vetsinou ani mlicka nedopisje do konce a myslim, ze neni kam spechat
14. únor 2010 v 10:15  • Odpověz
smetanek???? prosim te, jogurty se snad smi az nekdz od osmyho mesice, ne ? to jsou borkyne :(, chudacci detatka a jejich zazivaci trakt
14. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak zkoušku nemám :frowning2: ,ale ani mě to tak neštve,aspoň vím na co se připravit na příště :slight_smile:.

Byt máme takový netypický, ve staré německé vile, velkou kuchyň, malou koupelnu, velký obývák a z obýváku schodiště do podkroví kde je ložnice v půli rozpůlená sloupem,takže jedna půlka je jakoby dětský a ve druhé spí návštěvy. Jsou tam přiznané trámy, moc pěkně to vypadá, ten byt celkově je krásný,ale z hlediska soukromí mě a manžela nepraktický. Viděla bych ho tak na mladou dvojici bez dětí. Ale s dvěma dětmi už je to dost blbý to spaní.

Žlučové mýdlo mám doma už tak 3 roky :slight_smile: , vydrží hrozně dlouho,stačí navlhčit a pomazat skvrnu, dát do pračky a skvrna je pryč :slight_smile:...

Jinak Honzík je taky strašnej vztekloun, jak psala zazit, když mu spadne hračka,tak začne jakoby nadávat, řvát, křičet, bez pláče,ale prostě zuří :grinning:..
a je taky věčně hladovej, sní celej brambor, kousek borkolice,kousek masa, rozmixovaného je toho plná miska, celý to spořádá a ještě to zapije mlíkem a za hodinu zas řve hlady a to nevypadá moc hubeně.

HOlky jak jsem vám slibovala video s malým jak dělá tak tak všelijak,tak jak na potvoru mi to teď nechce dělat, asi jsme mu to zprotivili,jak jsme to po něm furt chtěli. Snad se mi to podaří odchytit,až bude mít dobrou náladu a natočím to :slight_smile:
14. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
No tak teda do jogurtu bych teda nešla, zbytečně jim to zatěžuje zažívání a jěště na to nejsou připravení. Já dávám pravidelně oběd a sem tam dopoledne ovoce a sem tam odpo kaši. Ale ty svačinky ještě nejsou pravidelné.

Baru- to je mi líto, že se ti zkouška nepovedla, tak příště to dopadne dobře :wink:

Holky, jaké máte krmící židličky?
Já vím akorát od Zazit, tak je ale pro nás dost drahá a Veruska vím, že má Chicco :wink:
Nám se líbila Fabula, ale pořád rozmýšlíme.
14. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
Kaa, já mám nějakou no name:wink: je na ní jen nápis 4baby:wink: ale jsme spokojená, jsou ěvci, na kterých nelpím a nepotřebuju mít drahý:wink:
14. únor 2010 v 16:22  • Odpověz
Však já taky nelpím na značkách, lehátko a židličku nepotřebuju mít značkovou, uvažovala jsem i nad Ikea židličkou takovou obyč., je sice blbé, že není polohovací, ale asi to teda do sezení vydržíme v lehátku.

Ta Fabula se mi líbila, že ta zelená by se nám hodila do kuchyně, ale stojí 2litry a nemám záruku, že se v ní Kubovi bude líbit, a navíc má plastový polstr a ten často praská a kdybych ji chtěla prodat dál, tak by asi už nebyla tak pěkná. U té ikeácké by mně to až tak neštvalo, i kdybych ji měla vyhodit na smeťák.
14. únor 2010 v 16:30  • Odpověz
kaa, jasný, cítím to stejně:wink: já mám teda nějakou takovou plastovou, dostala jsem jí od našich, ale stačí mi, vypadá dobře:slight_smile:
14. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
Já slysela, ze ta IKEA je prej fakt praktická! My zidlicku dostali - manza tenkrát dostal poukaz v práci, je fakt super a krasne to vypada, ale ty prachy bych do ni asi sama od sebe nevrazila a taky doufam, ze ji pak prodam :slight_smile:, i kdyz nevim, nevim :slight_smile:, mrkev vsude :slight_smile: a brouk ji tak do roka rozsedne :slight_smile:
14. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
Zazit- to o té židličce si pamatuju, máte štědré kolegy, a je fakt perfektní, moc se mi líbí, ale ty penízky bych za to nedala. Zatím ještě pořád vím, kde je vrazit:slight_smile: Ale kdybych ji dostala, asi bych neprotestovala. :wink:

Ta ikeacká taky nevypadá úplně nejblběji, no není to bloom :slight_smile: , ale když tak něco namaluju window color a polepím mu to :grinning:
Na Fabulu kašlu, ten potah je na prd. A co se nedá strčit do pračky , nemá u mně doma co dělat:slight_smile:
14. únor 2010 v 17:52  • Odpověz
Jé holky já se o víkendu měla :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Byla jsem u našich, máma mi malou hlídala každé ráno a já jela s tátou lyžovat. Taky to dobře zvládla, mám štěstí na obě hlídací babičky :slight_smile:. Mda je celá unešená z dědy, nemá zuby a tak má tkové povolené mimické svaly a stačí, aby trochu zapohyboval pantama a malá se řehtá na celý kolo.

Já začnu s příkrmem příští týden (čtvrtek nebo pátek), Kat neboj vůbec není brzo a pokud je tak velikej jak je, tak bych se nebála a normálně mu přidávala. Máda není veliká, ale dostávala mlíčka dost a tak teď mívala hlad, začala jsem rýžovou kaší a Dr. říkala, že už klidně můžu přikrmovat od 5. měsíce.

židličku taky ještě nemáme ani vybranou, budu se snažit pořídit taky nějakou u které mi nebude vadit, když se jí zbavím, zatím musíme něco vymyslet, protože v naší panelkové kuchyni jakákoliv nevejde :(.

Ad koncept, čtu to dál, ale první str. mi připadají jako prodejní akce na Amway (nebo jiný produkt), jsou nejlepší a mají nejlepší přístup :wink:
14. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
Hlídací babicky by se mely fasovat ke kazdemu miminku :grinning:
14. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
Sas- tak to je super, že sis to tak užila :slight_smile:
14. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
Ahoj holky, s tou židličkou taky váhám. Říkám si, jestli nekoupit nějakou z druhé ruky. Ale právě hodně píšou, že to polstrování je popraskaný, což mě teda dost vadí. A bojím se, že i když koupím novou, tak to taky dlouho nevydrží. Takže těžko říct :unamused: Židlička Zazit se mě taky líbí, ale ta cena je na mě moooooooc velká.

Pro Tomáška si dneska zase pro změnu přišel můj brácha s manželkou, tak jsem jen ležela u tv a nic nedělala. Zatím jsem vždycky šla něco dělat, když si Tomíka někdo vzal, ale jen lenošit je taky super :grinning: My máme hlídací babičku jen jednu - moji mamku. A teda můj taťka Tomču taky pohlídá. Manžovi rodiče už jsou moc staří, takže bych měla strach jim Toma nechat, aby jim nespadl nebo tak něco.

S příkrmama nevím kdy začnu, nechce se mě do toho kvůli Tomovu blití. Zatím dáváme jen rýžovou kaši a UM. Ale někdy UM nechce a stačí mu prso. Prostě jak kdy. Já hlavně vůbec nevím jak se co dává, prvně mrkev, brambory a co dál? Nemáte nějakej plánek pro blbce (rozuměj pro mě :grinning: )
14. únor 2010 ve 20:11  • Odpověz
Jankaj, nejdriv se začíná s jednodruhovou zeleninou - Mrkvička, brokolice, kvetak atd., vždycky zacit s jednou a davat dva až tři dny - až to projde zazivanim - abys poznala, ze s tím není problém, já zacala tak, ze jsem první den dala jen asi čtyři až pět lzicek, druhy den vic atd., když vyzkousis zeleniny, tak pridas do zeleniny brambor, rejzi, zas vyzkousis postupne a nakonec se prida maso
14. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz
autor
Holky, já mám židličku starou komunistickou.
Měla jí ségra na děti, švárová na děti, Dáda jí měl a na Míšu už čeká v kuchyni. Je to ta klasika dřevěná. Ale službu mi u Davídka udělala super. Takže zůstala v baráku a počítám, že se pak hodí na půdu k ségře a poslouží určitě dál. I když třeba jenom na chalupu.

Když o lyžování, tak já na tom nikdy nestála.
Zrovna dneska odjížděla ségry rodina na hory na týdenní pobyt a ona chudák zalehla doma s horečkama. Holčina jí brečela, že chce mamku s sebou. No mazec. Ta nemoc si uměla vybrat čas

U nás se dlabe o 106. Dopol ovoce, oběd mixovaný kuřecí se zeleninkou a na večer (není to pravidelně) kašička. Ale například dneska jí neměl, protože prděl dost a tak jsem mu ty střívka nechtěla zatěžovat. A kadí nádherně. Naučil se pěkně zatlačit a přešel celkem snadno na tužší hovenzííí.
14. únor 2010 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj holky, my jsme do židličky zainvestovali skoro 4 tisíce, a to byla v akci :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale vemte si,že je to jedna z nejdůležitějších věcí pro následujících nejméně 12 měsíců. Má spoustu vychytávek, včetně polohování apod., a tak tam můžu dát malou i teď, kdy ještě nesedí sama. Bohužel u nás je problém jinde - malá neotvírá pusinku, takže ještě asi není ten správnej čas. I když jako správná panna zřejmě počká do ukončenýho šetýho měsíce a pak snad milostivě otevře tlamičku a polkne něco jinýho než mlíko ode mě. Teď má zase spurt, bere na milost i levý prso, kde toho je už dost málo,ale hlad je hlad a to jdou zásady stranou :grinning: .
Kdybych měla málo peněz, určitě bych hledala na netu nějakou použitou, ale kvalitní židličku. Až se začnou dětičky ještě víc hejbat apod., tak to oceníte. Před lety byla vrcholem židlička dřevěná, o nějakém pětibodovém bezpečnostním pásu jsme si mohli nechat zdát, dítě proklouzlo skrz ní a bylo to dost "o hubu", takže teď nemusím mít strach, že se otočím nebo ohnu a dítě mi bude viset někde hlavou dolů. A to stála ta židlička 850 Kč v době, kdy se vydělávaly cca 3 tisíce měsíčně. Takže dnes je to za "hubičku".
Jsem možná trošku magor, ale užívám si s odstupem času věci, který pro mě kdysi byly scifi v péči o malý dítě.
Na druhou stranu zase nejezdíme na drahý dovolený apod. - před Lucinkou jsme jezdili Vltavu na raftech apod., prostě každej člověk to má nastavený v životě jinak a tak to má bejt.
14. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
Holky a přidává se do té zeleniny mlíko? Myslím, že to tady někdo psal, že to přidal do mrkve, kvůli chuti.
14. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz
Jééé, já tady sepisuju román a Bobi vychválila to, co já bych už nechtěla - a to je přesně to,o čem jsem psala - každýmu vyhovuje něco jinýho :wink: .
Ségra má smůlu :confounded: , ale lyžování já nemusím, já chci jaro a léto !!!
Máte šikulky, že vám dětičky tak hezky papají příkrmy, fakt závidím :frowning2: .
Barčo - příště se zkouška povede, neboj - držím palce :wink: .
14. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
Já si právě taky radši zaplatím za kvalitnější věc, protože jsem se už mockrát poučila, že laciný 2x placený. Protože pak jsem šla a stejně jsem si koupila tu dražší věc. Ale říkala jsem si, že když bude kvalitní a po někom, tak to vadit nebude, ale čím dál víc si myslím, že to vadit bude :grinning: Prostě nakonec pro svýho mimouška :dizzy_face: chci většinou nový věci.
14. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.