• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ještě jeden postřeh - zdá se mi to, nebo posledních pár dnů změnilo naše malý miminko ve velký mimino?
Docela dobře jí už všichni rozumíme, co chce, vybírá si hračky, chce sedět na klíně a stačí ji jen trošku jistit, všechno, ale fakt všechno chce vidět nebo si sáhnout. Prostě je JINÁ, řečí počítačovejch maniaků bych to okomentovala, jakože postoupila do dalšího levelu...
14. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
A od zítra přestám pápnout sladkosti. Teda dneska si to ještě myslím, že zítra přestanu :grinning: Začínám mít zase pupek jak těhotná. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
Tak to je Lucinka šikulka :slight_smile: Náš Tomík je pořád takovej ťulda vykulenej :confused:
14. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
Teď jsem koukala na stránky slůně.cz a kecám :grinning: - židlička stála skoro 3 tisíce, ne 4... jsem se jen tak vytahovala :grinning: :grinning: :grinning:
14. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz
Lucinka je vykulená taky :grinning:
14. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz
baru, příště ji máš, budu tentokrát víc mačkat palce :slight_smile:

No mě nevadí pustit žilou na nákupy, ale zase některý věci mi přijdou dobrý i když jsou levný, už jsem se několikrát nachytala. Koupila jsem si tak domácí pekárnu (stála nás 4 000,- a přitom stejnou práci udělá i levnější :( )

Jinak veru dobrý postřeh, taky jsme ve vyšším levlu (dobrý přirovnání), i když pořád neumíme se překulit z bříška na záda :frowning2: , ale pořád všechno berem do ruky, sledujem a jsme neskutečný mamánek.
14. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz
cus- já nějak nestíhám . Pořád sportuju zrovna jedu rychlobruslení. Ta olympiáda mě zase pohltila. Já na ten sport, tak ráda koukám. :grinning:
Jankaj- tak to si říkám už asi 2 měsíce. Když mě tak chutná když kojím.

Jinak s tím spaním to je fakt divný. Daneček naspí tak o hodinu méně jak Ivuška a to je ještě miminko. Opravdu je každé dítě jiné. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já mám židličku která stála asi 2000 a jsem docela spokojená.

Veru- máš malej taky neotvírá pusinu, tak je zatím jen na mlíku. Doktorka sice řekla přikrmit, ale jak když nic nechce a lahev mu dávat nebudu, protože by bylo po kojení.

Mě taky nevadí pustit žilou za nějaké věci, ale spousta jich je opravdu zbytečná. Když si jenom vezmu co měl člověk hadérků na mimino a kolik toho opravdu to dítko unosí. Dnes jsou potřeby pro děti docela dobrej byznys.
14. únor 2010 ve 22:27  • Odpověz
ja taky cucim na OH :slight_smile:)), sablkova je desnej borec!! Drzim ji pace a dalsi zlaty!!

veru, presne jak pises - uz jsem to taky pred par dny psala - uz deticky nejsou zadny mimnka, ale maly clovicci s vlastnima nazorama :grinning:

my dneska jdeme na druhy ockovani, jsem zvedava na vahu - tipuju tak 9.5kilicek! a udelal se mi opar :(((( chjooo
15. únor 2010 v 06:15  • Odpověz
autor
Verus :grinning: :grinning: :grinning:
Jasný, že bych se neotočila zády, protože je to starej šunt a máš pravdu, že o nějakých 5ti bodových si můžu nechat zdát :grinning:
ale vyřešila jsem to tak, že je připoutanej kšírama na kočár a fakt vedle něj sedim a ani se nehnu.
Má to spousta nevýhod, to jo, ale šetří se, šetří :wink:
Zatím ho tam nedávám, krmím v lehátku. Dávám si k němu malou stoličku a vesele si dlabeme

Já jsem byla naposledy na dovolený v roce 2000 což je 10 let.
Od tý doby jsme se z bytu nehli, hrůza :cry:
Právě o to víc usiluju teď o letošní pohodičku v létě.
Dřív to nešlo, zařizovali jsme byt, měnilo se zaměstnání a nakonec dítka. No desetiletka jako vyšitá
15. únor 2010 v 06:38  • Odpověz
autor
Tak náš Mišan je určitě člen Alkajdy. Jakmile okolo projdu a dovolim si ho nevzít na ruku, tak řve jako sviňa. Ale nepláče. Tlačí ze sebe tak nechutnej jekot, že se to nedá poslouchat. Je celej rudej a zpocenej a řve jako přetrženej. Jenom příjdu a zvednu a ticho. Děsný
Furt mě musí mít na očích a kouká na mě jako na svatou.

Třeba když příjdu se psem a zahlídne mě jenom projít ve futrech, tak okamžitej řev, že hned neběžim k milostpánovi. No mazec holky. Přes den neudělám vůbec nic, furt se mu musim věnovat.

Dneska frčíme k doktorce. Dádula od včera zvrací a má průjem. Pes to samý. Asi nějaká viroza, tak je to tu veselý. Lítám od venčení k vytírání a s kýblem k Dádovi........pocuc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2010 v 06:46  • Odpověz
Holky, tak u nás to samý, zvracení a průjem, má to zatím JOhanka a manžel,snad to nechytnu i já a malej,kdo by se o ně staral :frowning2:.

verusko,dalsí level mě pobavil :grinning:

jinak židličku máme po johance, tu klasickou dřevěnou,ale zatím malýho krmím v lehátku, do židličky půjde až bude větší, kupovat novou nebudu, taky šetříme :slight_smile:
15. únor 2010 v 07:52  • Odpověz
kat ja byc to asi taky neresila a kdyz chce Honzik papat, tak bych mu to dala. Uskodit mu tim urcite nemuzes.
baru neboj, priste to urcite das! I tak mas muj obdiv!
verusko taky jsme ve vyssim levlu :slight_smile: zrovna vcera jsem rikala manzovi, ze poslednich 5 dnu je to uplne jiny miminko, fakt uz takovy dospelacky. A vzteka se nam taky pekne, ale taky uz vydrzi i chvilku si hrat sama, coz predtim nehrozilo. Uz je to trosku o necem jinym, nez to bylo, clovek ji dokaze zabavit a rozesmat, takze to neni uz jenom o tom kricicim uzlicku, ktery jsem se snazila celou dobu nejak uklidnit. Dokonce jsme zvladly i tu navstevu baby kavarny bez toho aby nas vyvedli :grinning: Ted porad zveda nohy a boucha se do kolinek, je to strasna sranda :slight_smile:
Zidlicku jeste nemam a zatim ani netusim jakou koupime. Manza chce takovy to sedatko, co se pridela ke stolu, jemu to prijde prakticky a taky ze to nezabere moc mista, ale mne to teda prakticky moc neprijde, takze mu to budu muset nejak rozmluvit.
15. únor 2010 v 10:26  • Odpověz
bobi barco, at se vam deti, manzele a zviratka brzy uzdravi! Ta strevni chripajzna ted radi vsude, doufam, ze to nekde taky nelapnem.
15. únor 2010 v 10:27  • Odpověz
Když jsem psala o vyšším levelu, myslela jsem tím (bohužel :grinning: ) i to, že naše malá "droběna" našla perfektní způsob,jak ovládat celou naši rodinu. Šíleným,ale fakt dlouhodobě nesnesitelným pískáním!!!
Takže se vždycky najde nějaký méně odolný jedinec, který tu "chudinku" z deky vezme do náruče, nechá se dobrovolně poblinkat a poslintat a utrhat naušnice nebo aspoň část kštice a tak "vysvobodí" princeznu Droběnu ze zajetí okoukaných hraček a absence rekla v TV :grinning: :grinning: :grinning: .
Jen jsem čekala, kdy se i vy přiznáte, že vaše miminka ječí a vztekají se apod.,když není po jejich.
Vyhraje si sama nějakou dobu, dokutálí se vždycky pro nějakou hračku,tu důkladně prozkoumá, po čase zahodí a jde po jiný. Pak ji to přestane bavit a chce se projít po bytě. Je dokonce už tak chytrá, že když se blížíme do ložnice(=postýlka a spánek), začne pískat - takže tam teda jít jako nemáme, že...
A co mě naprosto odrovnává, je žvatlání v pět hodin ráno po krmení, kdy to vypadá, že malá sundá šprucle, otevře si postýlku a se slovy: jdu se dívat na olympiádu" odkráčí pryč z ložnice - no a je to jinak, trošku si zakecá a když jí nikdo neodpovídá, usne...fakt sranda.
Nejčastější "slůvka" jsou " jéje, dědě, něně" - slovo "jééje" používá nejčastěji při krmení a mně moc nechybí, abych začala zpytovat svědomí, co jsem tak strašnýho sežrala, že tak u toho "nadává" :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jo a holky...taky se vám už miminka "stydí"??? Malá si strčí prsteček do pusinky a schovává se hlavičkou do toho, kdo ji zrovna nese- to je nádherný.
Právě se mi dokutálela pod křeslo, takže zatím papa :wink:
15. únor 2010 ve 12:14  • Odpověz
Tak obrik ma 9,8 kg! Holky, kdo to ma jako tahat!!!! To je masicko! Máme druhou hexu i prevenar - dneska bez kriku - narvala jsem mu těsně před tím dudlika!

Veru, Tomasek se taky "stydi" - on otáčí hlavičku - když ho někdo drzi a druhej na nej kuka, tak se otoci na druhou stranu, taky se u toho děsně rehta :wink:
15. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
Holky, rychle se uzdravte z té střevní chřipajzny .

Kuba se taky stydí, vždycky se chlameme a vzteká se taky. Jakmile mu něco vezmem, to je řev jak blázen.

Zazit- tak to je teda kus chlapa, my jsme Kubu doma vážili a za 14dní přibral 200g, celkem má 7200g. To je oproti Tomáškovi babral

:slight_smile:
15. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz
Ty jo Zazit, to nemají některý děti ani v roce :astonished: Náš Tom má sotva 7 kilo a i tak mě připadá hrozně těžkej, co máš pak říkat ty.
15. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz
zazit,takovou váhu měla naše Johanka v roce :slight_smile:,ale ona byla cvalík,protože nebyla moc dlouhá, je prcek po mamince,takže vypadala dost faldíkovatě, Tomášek vypadá naprosto akorát :slight_smile:...

veru, Honzík se stydí úplně stejně jak tvoje Lucinka,taky si strčí prstík do pusinky,nahodí takový stydlivý úsměv a hlavičkou se zahrabe do toho kdo ho drží :grinning: , přesně jak píšeš - je to krásný :slight_smile:
15. únor 2010 ve 14:13  • Odpověz
zaz, ty vado, to je fakt hustej týpek ten tvůj synátor:slight_smile:
15. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
Cau holky
ja tu dlouuuuho neby sakra, sem tam kouknu na Fb a nejak tady nestiham.

Zazi jak to stihas uz pracujes?

ja nestihla vyridit rodicak tak ted musim rychle rychle, protoze ta krava ze socky mi rekla ze mam v klidu cas.

Kaa vidim novou fotecku.

Jdu vas aspon trochu docist
15. únor 2010 v 15:58  • Odpověz
Hustej a hlavně fakt tezkej, musím priznat, ze už mi to začíná dělat problemy - nošení je ok, ale maso je ho zvednout - když už ho zvednu, tak nosit na svislo se dá, ale zvednutí - treba z postele - je maso - to už dělám na tři :slight_smile:, jak telocvik - řeknu si jedna, dva a na tři nahodim :slight_smile:, psala jsem tchyni a nasla, ze manza měl v pul roce 9,6kg, takže holt jde v tatinkovejch stopách! Mudra říkala, ze ma regulérní míry ročního dítěte, meri 78cm, no je to kus, ale vůbec neříkala, ze je burtik, jen, ze je to fakt kus chlapecka. Přibírá stabilně okolo toho kila měsíčně :frowning2:, to jsem zvědavá, jak ho budu nosit za par měsíců, pritom on teď moc nejí, nemá hlad, mlicko vetsinou nechá 30-50ml, jak kdy a to dostava 180ml - což je pro děti pod sedum kilo, v poledne ten maso zeleninovej prikrm taky celej nesni a po nem jen caj, no proste bude velkej no
15. únor 2010 v 16:00  • Odpověz
Zazit, ty jooooo, ty máš teda co tahat :sunglasses: - gratuluju k obříkovi!!!!
Naše malá taky přibírá stabilně: půl kila měsíčně :wink: - teď má 6600kg, takže o víc jak tři kila méně, než Tomík - hustýýýýýý :grinning:
15. únor 2010 v 17:28  • Odpověz
Náš Tomík ještě nezjistil, že se může stydět. :grinning: A zatím mu ani nevadí, když ho chová někdo úplně cizí.
15. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
čus
tak mi přišel dopis ze socky, že mě přeplatili. V práci mi napsali nějak špatně ten papír a musím vrátit 900,-. Člověk pořád lítá a když už si myslím, že nikam nemusím, tak zase tohle. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zrovna přišel manžel , že si má napsat kdy bude chtít dovču. Vůbec nevím kam pojedeme. Dostáváme nějaké prašulky z práce, tak někam musíme. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2010 ve 22:20  • Odpověz
tak u nas dneska klasika po ockovani - zvysena teplota a protivka - stejny jako minule, tak snad to zas po dni prejde
16. únor 2010 v 10:09  • Odpověz
jankaj, Honzík je taky rád, když ho někdo chová a je mu šumák, kdo to je:grinning: hlavně, že má svého otroka:grinning:
16. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz
No zazit, to bude pořádnej mužskej ten váš tom:slight_smile: Seš drobounká, to se musíš nadřít a nadřeš se ještě.
Dcera byla lehká a stejně mám oddělanou kyčel. Když jsem přestala kojit, užívala jsem žraločí chrupavku, ta mi pomohla a teď jak tahíám zas malého, tak mi bolí zas:frowning2:
Holky, myslíte, že bych mohla plně kojenému Péťovi už dávat zeleninku, i když mu ještě není těch půl roku? Přijde mi, že už by si také rád dal. Hlavně na noc, nevím zda je to ze zvyku nebo z hladu, ale budí se mi po hodině v noci. jsem už vyřízená... :frowning2:
16. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
vroni, s klidem dej, já dávám Honzíkovi od 5 měsíců,protože byl furt hladovej a to byl taky plně kojenej. Jak jsme začli s příkrmama,tak aspoň po jídle je chvíli klid :slight_smile:
16. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
Baru dík:slight_smile: Můžu se zeptat jakou dáváš? Já četla, že pro tahle capartíky je vhodná Sinlac..nebo?
doktorka se k tomu furt stavěla nějak zády, když jsem se jí ptala, jestli bych mohla dávat příkrmy dřív, tak mě odbyla tím, že ještě nemá ukončený šestý měsíc. ale to jsou chlapi, co jim prostě to mlíčko nestačí..
16. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
A jak se Ti budí v noci často, dáváš tu kašičku před spaním? Vy jste doktorce říkali, že budete přikrmovat?
16. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.