• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
vroninko, neboj, klidně dávej, u plně kojených se může začít v ukončeném 5. měsíci přidávat kaše a to sinlac (je nealergenní) nebo jakoukoliv rýžovou nemléčnou kaši. Ale moc tě neuklidním, dávám kaši ale nezměnilo se časté buzení. U nás to nebylo asi hladem, ale rychlým růstem a naštěstí ne každou noc.
16. únor 2010 ve 14:46  • Odpověz
ahoj holky...tam my byli u dr na poslední hexe a druhým pneumokokovi... a tala jsem se na příkrm, že mi přijde, že hladově kouká a řekla, že mám dávat...že prý se bere jako hranice 7.5 kilo, od nich můžu přikrmovat, Honzík má 8 kilo, takže to asi fakt platí, hladově kouká asi 14 dní:wink: takže nebojte holky, kluci jsou fakt asi větší:wink:
16. únor 2010 v 16:17  • Odpověz
vroni, já se doktorky neptala, jen jsem jí to pak oznámila,že už dávám kaši a pak i zeleninku a ona jen řekla,že v pohodě,že když je hladovej a zažene mu to hlad,tak není problém.

já dávala od Hami - moje první kaše,teď dávám i sunarku s banánem, nebo rýžovou od Nestlé,různě a zeleninku vařím, nebo dávám Hipp,nebo Hami.
16. únor 2010 v 17:29  • Odpověz
Tak my topime celej den :frowning2:, 38 to teda zatím neprelezlo, ale cely den se pohybujeme kolem 37,7-37,8, ale nic jsem zatím nedala, je z toho chudacek vyrizenej - je neobvykle klidnej a 2x doma spinkal po dvou hodinách - takhle ho už vůbec neznám a teda po pravdě mám raději svyho divokyho Tomaska, tak snad se mi zítra vrati!
16. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
autor
Ahojky kočky,
tak mi dneska naklusali k doktorce a místo původně plánované poradny od 11 dopol. jsme naklusali už v 9, protože máme maroda Dádu a nechtěla jsem infikovat další miminka.
Tak Dáda mi zvracel další noc a ráno průjem. Má virozu a bohužel je to teď všude a celkem nakažlivý. Takže ordinovaný klid, dieta a minimální přístup k Míšovi. Což prostě neuhlídám. To bych se musela zavřít na klíč do jedný místnosti s Míšou a to nemocnýmu zlatíčkovi prostě neudělám a ani to není uskutečnitelný
A jestli to chytí Míša, tak okamžitě s mudr na telefonu a hlídat ho

Jo a Miška dostal Hexa a Prevenar a k večeru začal teplotovat. Nakonec jsem nekoupala a usnul celkem dobře na tu svojí 6 hodinu a furt chrní, tak uvidíme jaká bude noc.

A koupili jsme sportovní golfáče.
Ten Bebe je šíleně ohromnej a neskladnej. Sice krásnej, ale na cestování (jak autem, vlakem či busem) totál nepraktickej.
Měli jsme omezení finanční, aby byl robusní a utáhl i Dádu na stupátku a taky celkem dobře skladatelnej. Myslim, že jsme vybrali dobře a za super akční cenu. Hodim fotku do alba bobi
16. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
tak všem dětičkám přeju brzké uzdravení

U nás se začalo hrát na kukačku :slight_smile: a z velikou odezvou a stydlína máme doma taky, schovává se do ramene. Začala i s mazlením, pokládá si hlavičku a odpočívá, no jsem z toho naměkko.
16. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
ahojky
vroni- malej se taky začal v noci budit častěji. Když byl malé miminko, tak v noci chrupkal a skoro v půl roce se budí po 2 hodinách :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zrovna dnes šel spinkat ve 20,00 a ve 22,30 už řval hlady. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Budu muset taky něco dát, ale nevím zda to bude chtít.
16. únor 2010 ve 22:55  • Odpověz
autor
Tak jsem porovnála očkováky Dádulky a Mišulky
Jak jsem si myslela, že je Míša velkej, tak je oproti Dádovi škvrně.
Dáda měl 81 cm a 8050 g v 6.měsících
Míšula má 74 cm a 7380 g v 6. měsících

A to byl Davídek kojený do 8 měsíců a přikrmovat jsem ho začala po půl roce. Míša už je na UM 2 měsíce a polívčičky dlabe k obědu už dost dlouho.

A Zuzi, dej fotečku semka prosím. Mě prostě ten fb nefunguje. A i když mi přišel odkaz na maila, tak mi to nejde zkouknout. Nevim proč to nefajčí. objeví se mi tam taková čínská rejže a zmatek přes entou. Tak už jsem to vzdala.
Já ci taky vidět Tomíka s porovnáním a i tu super tříkolku jak píšete

Ten fb mě fakt se.. :angry: e
17. únor 2010 v 06:40  • Odpověz
autor
Taky se stydíme, je to boží. Když se na něj někdo podívá, tak má úsměv od ucha k uchu a zaboří mi šišku do ramene a zavrtá se jako šroubek. Pak se zase koukne na dotyčnýho a takhle provokuje furt do kola :slight_smile:

A i mazlíme a taky je to krásný.
přesně jak píšeš Sasanko a taky jsem naměkko
:wink:
17. únor 2010 v 06:43  • Odpověz
bobi, tak to vám ta chřipajzna probíhá docela krutě :frowning2: , my už jsme dobří, Johanka to měla jen jeden den, měla jen trochu průjem a večer zvýšenou teplotu a manžel ten to měl teda horší,ale taky to trvalo jeden den. No a já s prckem jsme to naštěstí nechytli,takže snad to ani nechytnem,už je to skoro 2 dny od zkončení u manžela,tak snad dobrý.

zazit,snad už bude Tomášek dnes dobrej, určitě dnes bude zas dovádět jako jindy a ty si budeš říkat, sluníčko,nechceš se chvíli zklidnit :slight_smile: . Ale jasný je,že je lepší kliďásek sám od sebe než z teplotky a bolesti :frowning2: ,to raději ať dovádí a nic ho nebolí :slight_smile:
17. únor 2010 v 06:50  • Odpověz
autor
Baru u nás už díkybohu taky lepší. Jak je jenom na rýži, piškotech a rohlíkách, tak nezvrací. Sice si řekne, že ho bolí bříško, ale už od včera ani průjem, takže si myslím, že den na dietě a zítra by už mohl něco zobnout.
Nejhorší bylo, když velkej si vzal lupínky s mlíkem a Dáda je chtěl taky. A brečel :frowning2: No ustála jsem to a nedala mu je. Vysvětlovala jsem, že by zase zvracel a bolelo ho bříško ještě víc. Tak to pobral :wink:

ted mi psal velkej z práce, že má běhavku a bolí ho žaludek. Sakra :unamused:
17. únor 2010 v 07:46  • Odpověz
Ahojky, teda holky, moc držím palce, ať jste zdraví všichni!
my po očkování dobrý, jen večer byla zvýšenka a nemohl usnout, pokňourával, ale od prvního usnutí dobrý, tak jsme ráda:slight_smile: takže u nás velká reakce jen na druhou hexa, platí, co píšou (první hexa je malá dávka, pač jsou děti malinký, druhá je bomba, která má ty viry dostat do těla a třetí je už jen jistící).

tak s edržte holky, fakt platí, ať klidně zloběj, jen ať jsou zdraví!
17. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
Tak holky ten průjem se snad šíří po netu nebo co. U nás to začalo v jednu v noci, jen manžel, ale probuzená celá rodina. Hrůza, teď je u Dr., tak jsem zvědavá, s čím přijde. A to byla snaha jít i do práce, to já bych se na ni vykašlala hned :(.

Kat nás čeká druhá v pondělí, tak zjistíme, jestli je to pravda, co píšeš. Snad se budeš mýlit :wink: a proběhne to v klidu, byla bych ráda.
17. únor 2010 v 09:12  • Odpověz
Čau holky, co to tu čtu, vás už tolik marodí? Nestrašte, jak onemocní j , tak jdem na kořínky:slight_smile:
Ne ale vážně, Bobi, to musí být mazec vysvětlit Davčovi, proč musí suchý rohlík, bobeček malý.

My už tu máme návštěvu z Anglie, ale J furt pracuje, takže je to na houbeles.

A naše dr je dlouhodobě nemocná, takže preventivka bude nevím kdy a prevenar v pondělí.
17. únor 2010 v 09:22  • Odpověz
Holky, nevíte o nějaké akci na plínky?? Můžou být pampesky i huggiesky.
17. únor 2010 v 09:22  • Odpověz
bobi, tak hlavně,že už je líp,ale chudák manžel,taky to na něho přišlo ? uff,tak hlavně ať to nedostane Míša :frowning2:
Já taky měla strach,ale díky bohu jsme to zvládli. Ale už to má i tchán, teta se strejdou, prababička s pradědou, malá je asi všechny nakazila,byli jsme s nimi v sobotu na oslavě narozenin. No nic no,je to děsný,hlavně ať už je to pryč.

sasanko,myslím,že je to celorepublikové,protože si stěžuje hodně lidí ze všech koutů a navíc nám to říkala i Dr.
Ale šíření po netu bylo vtipné :grinning:

kaa, já teď kupuju pampers sleep and play v drogerii Teta za 150,- je tam 50 ks,ale musíš mít teta kartu, jinak tě to vyjde na 189,-,ale i tak dobrý :slight_smile:
17. únor 2010 v 09:30  • Odpověz
Baru díky, za 189,- je taky dobrá cena, u nás v tescu je mají za 289,-. Akorát nevím, kde u nás je Teta:frowning2:
Jdu hledat.
17. únor 2010 v 09:32  • Odpověz
Našla jsem Albert Pampers sleep and play, při koupi 3ks cena za 1bal. 159,-
17. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
Ahoj holky,

Kaa - Huggies Premium Megapack - Interspar - 319,- Kč (původní cena 419,-) do 23.2. - sleduju to na wwwakcnicenycz

Dneska se Tomík probudil v noci na jídlo jen jednou ve 4 ráno a pak spal skoro do sedmi. Ale teda párkrát se probudil na dudel. On spí do té doby, než jdeme s manžou spat a pak se začne budit, tak nevím, jestli ho nějak rušíme :confused: A (nechci to zakřiknout :grinning:) ale usíná krásně sám, když má tmu.

A taky jsem zjistila, že z MM blije mnohem víc než z UM. Myslím si, že s kojením pomalu přestanu. Sama se sebou se hádám, jestli je to dobře nebo ne, prostě nevííííííím. Nechci dopadnout jak kamoška, které rok a půl starý dítě neusne dokud nedá prso a podobně. V noci mě vyhovuje kojení, ale přes den je pohodlnější UM. Prostě v tomhle su dost rozpolcená osobnost. :unamused: Vím že je nejlepší kojit dlouho,ale.....já nevííííííííím, co myslíte?
17. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
A už máme asi vybranou jídelní židličku, taky teda není z nejlevnějších, ale prý je super - peg perego prima pappa. Je polohovatelná, takže tam dítko může být i když nesedí. Ale to je asi u většiny - nevím.
17. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
jankaj, já už nějak nepociťuju,že je to hrozný,že dítě chce furt prso a furt je neklidný a furt nemá dost :sweat_smile: ,asi jsem se s tím už smířila :frowning2: , co bych pro něj neudělala že? I když si často říkám, že by to mohlo být i lepší,třeba právě na tom UM,ale já to tak měla i s johankou, kojila jsem do 21 měsíců, ona byla furt u prsa a hrozně psychicky závislá na prsu,ale zas neměla antibiotika snad do 3,5 roku a skoro žádné nemoci, kolem nás děti furt na hromadě a ona se držela,tak snad to k něčemu bylo. S malým to chci taky ještě vydržet,ale tak do roku, dýl ne,ale to si povíme potom :grinning: ...

Jen jsem ti tím chtěla říct,že ti neporadím v tom jestli máš přestat,ale rozhodně tě neodstoudím,když přestaneš,určitě to Tomáškovi vynahradíš jinak, i když být tebou,tak pokud se rozhodneš nahradit MM tím UM,tak bych asi udělala přechod pozvolný a ještě bych dávala i to MM aspoň do těch 8 měsíců.
17. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
oprava né neodstoudím,ale neodsoudím :wink:
17. únor 2010 v 09:51  • Odpověz
jankaj, tak s tímhle ti neporadím holka, protože ve mě se to pere úplně stejně! V noci máme nepřetržitý přícuc, mám odrovnaný záda auž mě to taky nebaví:frowning2: Do toho se mi začíná dělat ekzém, svědí mě kůže, zkrátka mám pocit, že mě to kojení hrozně vyčerpává...
A druhá věc je malej, zaprvé hodně blinká a mrkev nevyblil vůbec! A když jsem voalla kamarádce, která kojila d roka a do roka peklíčko, přícuc jako máme my atd...tak říkala, že zpětně by kojila jen půl roku, že se jídlem hrozně zklidnil a má pocit, že mu je líp prostě... takže já v tom lítám jako ty, prostě nevím!
17. únor 2010 v 09:51  • Odpověz
Ještě k tomu kojení x nemoce. Mám dva bratrance, oba mají syny hodně dlouho kojený - oba pořád nemocný. :unamused:

Kat tak ekzémem jsme na tom stejně. Já mám lupenku, která se mě v těhu úplně ztratila a teď? Katastrofa, drbu se jak blázen, hnusně to vypadá, na plavčo s Tomíkem nehrozí, že bych šla, protože by mě nepustili ani do normál bazénu, natož k miminům :frowning2: A do toho mě už asi "sto let" (min. 5 měsíců, asi i dýl) slzí oko a mudr mě nechce dat žádný kapky, pač kojím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, a budu mít někdy zase svou velikost podprdy až dokojím? Mám hrůzu jak budu v létě kupovat plavky.
17. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
jankaj, ot je jasný,že někdo nemocnej bude i když byl kojenej, ale když vezmeš statistiky všeobecně,tak je víc dětí,který nemocný nejsou. A já tomu věřím,že dítěti dávám hodně,protože vidím,jak chátrám já :grinning: .

kat, já si myslím,že prostě tvůj prcek má zrovně smůlu,že má ten reflux, možná jen mírnej,ale proto blinká tekutou stravu. Mrkev jsi mu dala v tužší konzistenci než mléko,tak proto ji nevyblinkal. I když pak začne sedět, bude míń blinkat.

jInak holky, já budu normálně přikrmovat, zvyšovat množství příkrmů za den, postupně dám i šťávičky,ale kojit ještě budu, na žízeň. Budu to snižovat ten počet kojení a ono to bude lepší a lepší.

U jOhanky jsem později kojila jen třeba 2x za den a bylo to OK.
17. únor 2010 v 10:15  • Odpověz
Holky, s tím kojem vás chápu, i když to nezažiju na vlastní kůži, ale kamarádka kojí skoro 2letou holčičkou, včera jsme byli na kafe a ona se jí sápala pod tričko, pak se i přicucla, rozdujdala a šla pryč a kamarádce teklo mlíko. No mazec.
Já bych asi kojila tak do 7-8měsíců, a nebo po odeznění separační úzkosti. Ale ono se lehko mluví a hůř dělá.

Jankaj- dík, ty ceny tam taky sleduju:slight_smile:, ale dneska se mi nechtělo to projíždět, tak se z lenosti ptám:slight_smile:
Ad prsa, já jsem nekojda tak zhruba od půlky prosince a prsa se mi teda nevrátila do původní velikosti, svoje staré podprdy mám malé, zapnu je, ale košíky jsou malé. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prý se prsa dají dohromady tak rok po koju. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2010 v 10:16  • Odpověz
kaa,to je asi individuální,protože já když kojila Johanku,tak když už jsem kojila třeba jen 2x denně, jak jsem už psala,tak se mi už v té době prsa vrátila na starou velikost. Prostě zásoba mléka se zmenšila postupně a nalívaly se mnohem míň a dokonce se mi vůbec nestávalo,že by mi teklo mléko. A pak když jsem přestala kojit,tak jsem přestala sama od sebe, bez prášků,bez ničeho. Jen jsem prostě omezila příjem tekutin a asi 2x jsem odstříkala,ale jen trochu,aby nebyla tendence se tvořit dál a po dvou dnech se mi mlíko ztratilo a prsa zůstaly stejné :slight_smile: .
17. únor 2010 v 10:25  • Odpověz
Kat, s tou druhou hexou je to urco pravda - u nas mnohem vesti reakce nez na tu prvni, a to si vem ze ma obricek skoro deset kilo
17. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
holky,tak to jsem nikdy neslyšela o té hexe,ale je to možný, my teda měli podobné reakce, vždy trošinku zvýšená teplota,neklid. Zítra máme jít na třetí hexu,ale nejdem,malej má rýmu,takže to odložíme o týden.
17. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
Baru jsem to napsala blbě- mělo být DO ROKA po koju, tzn., že to může být dřív i později, u mně to teda bude později:slight_smile:.
17. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.