• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
holky, tak mame za sebou prvni komplet prorvany asi tri hodiny!!! Je to fakt naaaadhera! On ma totiz asi malo mlicka a ma silenej hlad, musim to ve ct probrat s pediatrickou, blizime se 5,5 kg a proste mu ten Nutros co dostava nestaci! Konecne usnul! Hura! Jsem mrtva a vyrizena! Holky, jak to vydrzite???
13. říj 2009 v 19:10  • Odpověz
zazit ahoj a kolik mu davas? ja davam 135 a bez prsu a s prsem 120 a taky ma malo. Jenom ten nutros jede jak na bezicim pasu a to ma zatim 3,80. se nedoplatim :slight_smile:
13. říj 2009 v 19:15  • Odpověz
no ja mu davam 120ml + 4 odmerky 6x denne a teda nestaci, nestaci mu to vubec, kdyz ja se bojim, abych ho moc "nevyzrala", na krabici pisou, ze vic by se melo davat az snad od 4 mesicu :frowning2:, kdyz on ten nas pinda je desne dlouhatanskej, neni vubec tlustej, spis zizala, ale dlouha, no jsem trochu bezradna :frowning2:, zas 5,5 kg je na 7 tydnu asi trochu hodne, co? :frowning2:
13. říj 2009 v 19:26  • Odpověz
Zazit, hele, nestresuj s eváhou, nebyl to drobek už při narození, já bych rozhodně nenechala hladovět... Poraď se s dr, ale mylsím, že pokud fakt není špekatej všude nějak, že můžeš přidat... Holt máme větší děti, no a co?:slight_smile:
Já teda jen kojím, ale nebojte, je to taky útrapný... Skoro si říkám, že všichni nadělaj kolem porodu, ale teprve to potom je děsnýýýý:grinning:
1) depky
2) mám hemouše (hemeroid)
3) měla jsem rozkousanou bradavku, každý kojo bylo stres a bolest
4) mám malou zatvrdlinu v prsu, bolí jak sviň

Takže čekám, co přijde a půjdu si to hodit:grinning:

Jinak malej má skoro pět týdnů a má 4.5 kila... ale taky mi dr říká, že mám šlehačku místo mlíka, když on má furt hlad no:frowning2: :sweat_smile:

A dr - kromě toho prsa, který mám furt masírovat a ledovat a před kojením dávat naopak teplý obklady... kanavit už jednou měsíčně, ale to je ok, ale vigantol, sama moc nevěděla, říkala, že o nespavosti už taky slyšela, že moc neví a ať teda zkusím dávat obden a že jí řeknu za dva týdny na ko, co a jak. A že jestli chci, můžeme zkusit týden nedávat a vzít malýmu krev, jestli je vše ok... (no, tak nevím, co je větší trpení, dávat mu denně vigáč nebo mu brát krev):grinning:

No, povím vám, můj den se skládá z kojení, mytí zadku jemu, mytí zadku sobě, houpáním (houpu už i prázdnou rukou), procházky místy, kde jsem byla včera, předevčírem... velmi inspirativní:grinning:
13. říj 2009 v 19:52  • Odpověz
Ale dodám, že malje je čím dál klidnější, což je fájn! :dizzy_face: zazit, taky nevím, jak to vydržíme, prostě ale jo, asi nějaká droga v žilách nebo co:grinning:
A mám plán v daleké budoucnosti - poctivě odstříkávám, mrazím, abych mohla jet na premiéru "Majkla", až tu bude:grinning: Jako ten film Michaela Jacksona... mám plán!:slight_smile:
13. říj 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahoj misko, tak to jste pindici, to my meli ve trech tydnech uz 4070g a to jsme holcicka :slight_smile:
kat tak to nevim co mam ja, kdyz ty mas slehacku a mate 4,5 kg v peti tydnech. To my budeme mit urco vic, to si zase vyslechnu u dr. jinak mas pravdu, ze sestinedeli je maso, uz jsem taky malem skakala z balkonu :slight_smile: ale urco bude lip, uz ted ma mala sve svetle dny a je to o neco lepsi. A kdyby nebyly ty prdy, tak je to jeste lepsi.
zazit tak uz tak vis co to je rvouci miminko :slight_smile: vydrzet se to da, ale je to fakt o nervy, jeste ze je clovek trosku otupenej hormonama :slight_smile: Tak hlavne at uz se to u vas neopakuje.
13. říj 2009 ve 20:19  • Odpověz
kat, ten popis dne sedi, taky uz mi z toho hrabe :frowning2:

No a s tim krmenim na to asi fakt kaslu, on je chudacek celej vystresovanej, jakej ma hladik!
13. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz
no a s vahou se nestresujte - my meli 2 dny pred dovrsenim mesice 4,8 kg :frowning2:, preci jen me ta jeho vaha trochu stresuje, ale co nadelam, nic!
13. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz
Ach jo, holky ja uz taky nestresuju, v prsach malo a taky rozkousane takze stres, pipina bolava ta hraz je furt spatna. Ja nekde cetla, jo uz vim na sunaru ze tak male deti ja mame by meli 135, 6 krat denne toho sunaru tak ja uz nevim. Dle nutrilonu ma muj malo. Taky neni tlusty ale dlouhy, ale kdyz jsem byla ted s nim v nemocnici tak mu davali aj vice, proste v zadnem pripade nesmeji deti hladovet.
Ja memu davala pres den cicku a hlad zaspal a probrecel a na noc nutros dle tabulky. Pak dostal teploty a uz jsme jeli. a v nemocnici zacal poradne pit a teplota byla pryc.

Tak zazi zeptej se dr a uvidis co ti rekne.

holky musime to zvladnout.
13. říj 2009 ve 20:27  • Odpověz
marivko ahoooj, tak mala je fajnucka tim padem. Ja uz na to kaslu ja bude jist tak bude jist a pak to stejne vybehaji :slight_smile:

A u nas prdiky zacinaji taky sakra, baby calm nepomaha ani sabik tak mi dr rekla at si koupim ty probioticke kapky. tak nevim. Ale z toho ma jenom bolavy zadek a rozedreny az do masa tak mu ho jeno sprchuji a jak pise Katw, jemu zadek sobe pipi :unamused:
13. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz
Holky jdu asi spat jsem mrtvola. Vy urcite taky.
Dobrou noc.

Hoj zitra
13. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz
misko ja se kvuli vaze nestresuju, ale dr. jo :slight_smile: mas recht, kojeny deti to pak vybehaji. Od kamosky malej mel v 6 tydnech 6 kg a to mel pri narozeni 3,3kg. V sesti mesicich se to pry zastavilo a v roce mel tabulkovou vahu, takze zbytecny stres. nam na prdance taky nic nepomaha, ani ty probioticky kapky, ktery vsichni popisuji jako zazrak. Mala sice taky kadi tak 6x denne ale furt je ji to asi malo a tlaci a tlaci.
A taky jsem proti hladoveni deti, at si dr. rika co chce.
13. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
zazit a pokud je tvuj prcek dlouhan, tak bych to vubec neresila. Samo ze kdyz je delsi nez jiny deti tak musi i vic vazit!
13. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
Je holky zkuste mi napsat nějaké info kolik ml by mimčo mělo vypít. My krmíme 7x denně stále (přes den po 3 hod, v noci po 4 hod.) dávám 110ml, na noc 120ml. Nevím zda mám postupně přidávat nebo počkat až Peťka se začne častěji hlásit.
A ještě mi řekněte kde jste vyčetli tabulkovou váhu??? U nás se toho nemůžeme držet, ale jen pro info. Přibýráme týdně 250-280g, jsem spokojená.
13. říj 2009 ve 22:25  • Odpověz
Tak tak holky, nestresovat se něčím, co nemůžu ovlivnit... Jinak s hrází vás lituju, tu já mám naštěsrí ok, očistky už taky sbalily kufr, takže dobrý... ale zas meju prdel no :angry: :grinning:
14. říj 2009 v 08:58  • Odpověz
mariv a přesně, kdyby nebyly prdy, mylsím, že mám zlaté dítě!
14. říj 2009 v 09:48  • Odpověz
Kat, mne vylezl hemerous i po cisari, nevim jak jsem to dokazala :slight_smile:, co na to davas???
14. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
zazit, mám mastičku Faktu...:frowning2: jako mně taky velezl až teď, taky to nechápu...
14. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
no, me taky asi pred 4mi dny, nevim, kde se to jako vzalo a je to teda extra prijemny :(, no koupim to v lekarne dneska az pujdu na prochajdu, jo a byla jsem chvili venku a dneska vytahuju muffa, fuci tam ledovej vitr jak bejk, vcera mi mrzly ruce o sto sest, takze je mi jedno jestli budu za blazna, hlavne teplo!
14. říj 2009 ve 13:13  • Odpověz
autor
Zdarec holky, tak jak čtu, tak zjišťuju, že nás je už dost, který sázej na flašu.
Kurňa, co si to ty kozenky umanuly, že přestaly fajčit mlíko. Neudělali nějakej tajnej spolek za práva zvířat???

Ahojky Misko, jsem ráda, že jsi se ukázala a zase to tu rozjela tvým stylem vyjadřování. Tvoje mluva (psaným výrazem) je super a uplně jako když tě slyšim mluvim "kratkym zobakem" :grinning:

Já nemám hemoše, ale určo živym další dítě v sobě nebo co. Já jsem nabrala kilo. Jak to? Myslela jsem, že když kojim (částečně), tak je to tutovka jako že při kojo nemůžeš otěhulákovat.
Taky nevim, kdy se dostanu já na kontrolu po 6ti nedělí, protože mám poblázněnou pipku. 3 dny čisto a 3 dny vložka. A takhle jde to furt dokola už od 4.týho týdne po porodu.

S Miškou jsem měla jít na kontrolu včera k mudr. Tak jsem kluky ohákla a nachystala a pak jsem si za bytem málem vymlátila držku, protože mi upadlo z kočáru kolečko (přední - mám 3kolku) a já skoro přelítla přes řídítka.
Tak jsem ze sebe udělala Bořka Šikulu a svojí snahou jsem to ještě víc domrdila a tak jsem se u schránek dole otočila a zase jela domu.
Ještě, že malej Dáda je takovej nemluvka a neokoukal to, protože po tom mým slovníku, by perlil všude. Kdybych neměla v tom kočáru dítě, tak to rozšlapu a vodupu až do sklepa.

Jinak dneska nám tu sněží. Sice se to neudrží na zemi, protože je mokro, ale celý dopoledne to poletuje.
Fuj hnus fialovej
14. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz
ahoj holky, tak já váhu neřeším malá měla v měsíci 4,8kg a malejmá už přes 5kilo. Já si myslím, že to je OK. Pak se to upraví nemají být po kom tlustí. :grinning:
kat- tak mám brouka v hlavě. Jak to tu dočítám, tak jsem zjistila že ten vigoš jsem taky pár dnů zapoměla a malej tak krásně spal.
Jinak moje doktorka mi doporučila omezit kojení a přejít částečně na flašku. Mám hrozný problémy s zády. Někde mám bloknutý nějaký nerv a vystřeluje mito až do žaludku.Tak to popsala mudra. Včera jsem 3 hodiny trpěla jak pes.U nás doma bylo veselo.Manžel v práci já se kroutila jak paragraf malej řval hlady já ho nemohla ani nakojit, tak jsem řvala taky a malá když mě vyděla, tak taky začla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

bob-mě taky nějak roste břicho.Já teda při kojení nezhubla. Mám pořád na něco chuť
:grinning:
14. říj 2009 ve 14:56  • Odpověz
romco, fakt? To je drsný, já nevím, co s tím... v jedné diskuzi jsem našla, že ten problém má fakt hodně mamin... sice mi to nejde do hlavy, je to "jen" vitamín...ale taky nevím... já ted zkouším zase dát, včera první a dnes děsnej neklid celý den... náhoda? nevím... uvidíme :frowning2:
14. říj 2009 v 17:45  • Odpověz
holky, to je nechutny pocasi :1(, dnska jsem malem odlitla i s kocarkem, po 20 min jsem sla dom

Jak se asi ma Veruska, uz se tu pekne dlouho neukazala - jakpak asi valci s Terezkou???
14. říj 2009 v 19:00  • Odpověz
Ahoj holky, nestíhám, nedočítám vše, jen k tomu vigantolu. Nikdy jsem si toho nevšimla,že by to mělo takové účinky, malýmu ho dávám před spaním a spí krásně celou noc, budí se jen jednou. Johance jsem ho taky dávala před spaním a taky neměla se spánkem problémy.
Romčo, asi mám to samý co ty, protože když vstávám z vany,tak mi vystřelí strašná bolest do břicha, jakoby pod žebřa, jakoby se mi tam vytrčila kost, asi to je taky skříplý nerv, nic jiné mě nenapadá :frowning2: .
HOlky zítra dočtu a napíšu víc, zatím paa
14. říj 2009 v 19:16  • Odpověz
kat- tak já dnes taky dala, tak jsem zvědavá na noc.
barca-já chodím na rehábka a ta masérka říkala, že k tomu mohlo dojít při porodu k tomu bloknutí jak jsem tam celý den bejčila, ale pravdaj e taková, že jsem měla problémy už asi 14 dní před porodem . nemohla jsem moc chodit od křiže no čert to vem jak to přišlo hlavně aby se toho člověk zase zbavil.
14. říj 2009 ve 20:58  • Odpověz
zazit myslím,že ta váha je v poho.my měli v 6týdnech 5kg a 5dkg a doktorka spokojená.hlavně,že sou zdravý a váhu bych tolik neřešila.z toho vyrostou!A vigantol dávám ráno a většinou usne.je ale fakt,že přes den moc už nespí...tak nevím
14. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz
Čus holky, jak se vede? Blbá otázka, co?? :grinning:

U nás v klidu, Kubík je nějaký hodňoučký, asi něco provedl :grinning:

Miško- probiotické kapky jsou levnější v Polsku, stejně tak Nutrilon, máš to kousek, tak si tam sjeď. Já tam vyrazím asi příští týden, pro ten Nutroš, anebo kdybys chtěla, tak se můžeme domluvit, že ti to vezmu.
Ty homeo ti teda asi nezabryly, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a co ti řekl dr k tomu Prevenaru??

Bobi- Míša je správná Ostravanda :grinning:

Holky- vy co máte mimina na flašce, to teda čumím kolik vám ti vaši drobci vypijou. Já dávám 60ml a když je velký hlad, tak vycucne i 100 ml.

Mariv- gratulace Agi k včerejšímu svátku :grinning:
15. říj 2009 v 00:35  • Odpověz
Kat- prosím tě, můžeš mi dát tady odkaz na ten zvuk dělohy? Jsem to hledala, ale blbě, nenašla jsem :frowning2: . Kujííí předem
15. říj 2009 v 00:37  • Odpověz
teda kaa, ty davas 60tky, jo? tom ted vyzahl stodvacu a kdyz mu odendavam prazdou flasku tak na me vycitave kouka a urcite by jeste jednu dal, musim mu pak hned po odrihnuti narvat dudlika a saje ho, div ho nespolkne! no nic, spime, tak ja jdu taky, brou
15. říj 2009 ve 04:04  • Odpověz
tak v Praze je naaadherne, normalne snezi, jdu s prckem k dr a nejak nevim, co mu oblict!
teda letos je to fakt z letnich veci rovnou do zimni bundy :(

kat, to u vas v Trutnove jste uz museli zapadat uplne, co? mas misto teutonky sanky :grinning:
15. říj 2009 v 09:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.