• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Sas- nemám na to živnosťák, tím pádem si nemůžu dát ani reklamu a jsem docela poseroutka z toho, kdyby mi na to někdo přišel... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A zatím se do toho nechci pouštět, stojí to docela dost peněz, ptž bych si musela ještě na rok sehnat garanta :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Sas- u nás taky pořád boj: mrkev a kaše, kaši jsem vzdala, tu až tak nepotřebuje...
26. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
no mě po kaši líp spí, jinak bych ji taky nedávala

to jsem netušila, že potřebuješ garanta...ale ty penízky by se ti brzo vrátily ne? děláš moc hezký nehty, co jsem viděla se mi líbilo.
26. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
No určo by se mi to vrátilo, ale garanta je docela těžké sehnat a navíc si prý za to říkají pěkné peníze. Ze začátku bych do toho určitě musela dost vložit a čekat na návrat, ale zatím ty prašule nemám. A někoho si domluvit na účto, to bych asi sama nedala.
Takže uvidím, co bude :wink:
A děkuji za pochvalu :slight_smile:

A Sas na fotkách Majda nevypadá úplně hubeně, připadá mi normální. No masíno Kubíkovi jede- nejraději by jedl jen hovězí:slight_smile: , kupuju od Hippu, a to tak krásně voní a i chutná, že bych mu to hned sťapala.
A zítra mu zkusím dát na noc Nutrilon Good Night, tak uvidím,jak bude chrupkat.

Holky, jdu za drahým, dobrou, K
26. únor 2010 ve 22:13  • Odpověz
Ahojky holky,
tak my byli dnes na půlroční prohlídce. Péťa za měsíc nepřibral nic, vyrostl o centimetr. Dr. váhu neřešila, když ho viděla jak si sedá a jde na kolínka. Také už začínáme se zeleninkou. Mrkvičku nechtěl, ale brambůrek mu chutná. Hezky bumbal vodu z lahvičky.
Očkování jsme odložily, mám obě děti ukašlané.
Kaa , mě také chytl zub. Moudrák. Byla jsem na pohotovosti, kde lidi čekají i 7 hodin. Jen jsem se tam zmínila, že kojím a hned mě lidi pustili. Byli zlatí.
Verusko, včera jsem si také uvědomila, že malej už skoro vůbec neblinká. A to blinkal dost. Takže po půl roce se to upravilo. Mám radost.
26. únor 2010 ve 22:23  • Odpověz
autor
Tak vás vítám do klubu zubů. Já jsem furt zfetlá a lítám si v oblacích :wink: :grinning:

Sasanko, mě Miška taky nechtěl vůbec jednodruhovou zeleninu. Řval a ječel a plival. Tak jsem to riskla a namíchala rovnou 2 dohromady. Například mrkev a brambor. to už mu šmakalo víc, ale žádná sláva. Jakmile jsem mu začala dělat ty polívky, tak bájo. Tlamičku otvírá o 106 a tlačí to do sebe jako profík.
Kaše miluje, dělám mu je na noc a chutím přesnídávkou.

Ale každý mímo je jiný. Například Dáda by mi nikdy do papuli kaši nevzal a přesnídávku taky ne. On je mlsná koza po tatíčkovi. Mišák je všežravec :sunglasses:

Kaa a co to znamená mít garanta? To jako sponzora? Nebo je to jenom někdo, kdo na tebe musí dohlížet a musí mít v oboru praxi?
27. únor 2010 v 07:19  • Odpověz
autor
Švagrový mamina dělala nehty, měla ve městě takovou menší místnost a teď v lednu to musela zavřít, protože jí převálcovali rákosáci. Mají to na každým rohu, nasadili ceny a přebrali všem zákazníky. Tak to pustila a přístroje má doma a dělá to jenom dcerám.

Taky mám časově náročnou práci a nedokážu si to s dětičkama potom vůbec představit.
Já například nastupuju v 7 a domu v 7, když mám celodenní.
Na odpolední se chodí na 12 a při raní, která vyjde třeba jenom na středu tam musim trčet do 3 a než se doplazim pak s nákupem domu, tak budou 4 a to ty děti neuvidim. Když jsem ještě bezdětná poslouchala naříkající kolegyně, že jim doma děti pláčou, protože je vidí jenom o víkendu, tak mi jich bylo líto. A teď to bude čekat mě :unamused:
27. únor 2010 v 07:25  • Odpověz
Holky dám na vaše rady a dnes zkusím mrkev s bramborem, navíc to ještě uvařím, takže žádná sklenička. Kaši zatím sladit ovocem nebudu, bo by mi asi pak nic nejedla :unamused: .

S prací to taky máme trpký, ale teda ne jako vy, máme klasiku na 7 a do 4, ale zase děláme i doma, tak to bude ponocování. U nás v práci bývá boj, matky s dětma vždycky chtěly být brzo doma a žádaly výhody, jsem zvědavá, jestli budu taky taková. Dokud jsem byla v práci, tak jsem byla pokaždé naštvaná na matky a důchodce, pokaždé žádali úlevy a my bezdětní a pokud ještě svobodní jsme makali odpolední. Ale znám to, jak já nastoupím, tam mi budou tvrdit, že to jinak nejde a stejně to budu mít jako dřív, žádný úlevy,navíc nejsem ten typ, který by se dohadoval, to budu jen naštvaná doma,ach jo.
27. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
Vroni - můžu vědět, kolik vážil Péťa na půlroční prohlídce???
Já vím, psala jsem, že tu váhu nebudu řešit :sunglasses:
Reakce na druhý vakcíny zatím docela OK, teplotka 37,5 a pořád zívá, chudinka malinká,ale v noci spinkala dobře, budila se po 3-4 hodinách na kojení a vstávala po sedmý hodině, takže dobrý.
Uvidím, jak poleze teplota nahoru přes den....
holky, u nás je krásně - modrá azurová obloha, sluníčko, žádnej sníh, jen kdyby všude nebyly ty psí hnusy - jeden náš soused to pojmenoval, že bydlíme v ulici "HOVENSTRASSE" - je to fakt strašný, strašný, strašný!!!
27. únor 2010 v 10:09  • Odpověz
Ahoj holky, tak to jmno Honzík je asi zakleté a následujeme Barušku... :confounded: Honzík dostal zničehonic v noci horečku, furt se budil, brečel, hrůza:frowning2: tak čekám, co bude a nebude, chjo :frowning2:
27. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
Nestrašte holky, snad to tu nemáme zas, tak tfuj ať to rychle zmizí a dětičky ať jsou brzy zdravé.

Tak dnes měla úspěch mrkvička s bramborem, tak ji budu muset strouhat asi do všeho. Jinak jsem jako na potvaru spálila hrnec (už druhý) za 3 dny a musela jsem valit rychle koupit nový, ať to MM nepozná, to by bylo keců, stačí že jsem si to sama obrečela, ptž byl nový.
27. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz
ahojky
tak koukám, že ty třetí hexy dávají zabrat. Ivuška měla teplotu jen u té třetí.
Já mám pracovní dobu docela dobrou na raní, ale někdy se to prostě po...e a musím tam zůstat. Jinak budu ráda když mě na ty raní vůbec dají, protože před mateřskou jsem dělala na směny :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Asi budu muset začít sázet sportku, třeba vyhraju a už tam nepůjdu :grinning: .

Holky uvažuju o koupi pekárny na chleba, tak pokud máte nějakou zkušenost, tak mi písněte na co si dát pozor abych nevybrala nějakou špatnou.
27. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
romco, u nás to není hexa bohužel...na té byl už před 14ti dny...tohlevypadá na nemoc:frowning2:

Pekárnu mám alasku, je levná z makra a jsme spokojená. kdybych kupovala novou, chtěla bych se dvěma háky a aby byly sklopné:wink: (nemáš díry v chlebu)
27. únor 2010 v 15:18  • Odpověz
Holky,tak my včera večer zas 38,ale pak už v pohodě, dnes celý den bez teplot,ale podařilo se mi malýmu prohlídnout důkladně pusu a má tam na místě budoucích zubů světle růžové hrče ve tvaru zubů a vypadá to na prořezání a teď se držte, vypadá to na 6 zubů naráz :grinning: ...jak jsem si dělala srandu,tak to tak asi bude :slight_smile:
27. únor 2010 v 17:07  • Odpověz
barco, nekecej, ty voe, tak to je hustýýýý! tak to jsem fakt zvědavá! u nás nevím, fakt nevím...chvíli mi přijde, že zub, chvíli, že nastydnutí...
27. únor 2010 v 17:28  • Odpověz
autor
Dneska jsem měla ukázkový miminko. Byla jsem s rodinkou u babičky a protože je ten barák furt zavalenej ve sněhu, tak jsme byli zalezlí v kuchyni. Akorát jsme vzali kočár a pak jsme chlapíky uspali venku v kočárcích. Mám tam jeden starej od sousedky. Tak aspoň se vyvětrali drobkové
Mišák se nosil a choval, tak byl celej vysmátej.

Ale nevim co s tim bylo teď večer. Asi byl plnej celodenních zážitků, že než pořádně usnul, tak jsem tam asi 5x šla, protože plakal. Teď už zabral, tak snad klid.

Baru, 6??? Tak pozoruj a hlásej nám průběh. A to nemá ani průjem? Pocuc, co?

Romco, pekárnu nemám, tak neporadim. Já už budu trapná, ale já nemám ani MYČKU :grinning:

Sasanko, já taky vařim doma malýmu. Skleničky kupuju jenom přesnídávky ovocný. Ale zeleninka a polívky jsou domácí výroba. Hodim do kastrůlku, uvařim a dlabe se jak o život. Ale já jsem asi větší drsoň na příkrmy než vy. Sice ho nervu špekem a uzeným, ale nejsem už tak opatrná jako u Dády. Je pravda ale, že Davídek byl do 8mýho měsíce kojenej. U Mišáka jsem začala se vším dřív.

A taky hlásím, že už přetáhneme skoro celýho pinďu :wink:
27. únor 2010 v 18:22  • Odpověz
Verusko, malej váží 6,96 kg. Je štíhlounký, ale svalouš. Doktorka zírala, co už dovede. Prý, kdyby tohle uměli všechny děti v 8. měsíci, tak jsou bez práce :sweat_smile:
Bobi, my tam měli teď záskok za naší dr.,tak nám o pinďovi nic neříkala. nevím, o tom lautr nic :fearful:
27. únor 2010 v 19:55  • Odpověz
Vroni, to je taky drobek :wink: - ale máš pravdu, že se dětičky snadno pohybujou a jsou mrštní. Naše Lucinka si včera sundala ponožku, jsem zvědavá, kdy si vysvleče punčocháčky nebo bodýčko :slight_smile:). Slyšela jsem takový cmuchání na dece, tak jsem myslela,že tlačí a ona si svlíkala tu ponožku(tu první jsem nepostřehla, pracovala v tu chvíli už na druhý ponožce) a funěla u toho :grinning: :grinning: :grinning: . Dřív si ponožky sundala třením patiček o sebe, ale teď už normálně rukou.
Že by byla napřed než "vrstevníci", to asi není, ale každej den mě teď něčím překvapuje, tak se snad vyvíjí normálně, i když nemá "předepsaných" 7-8 kg :unamused: .
27. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Barčo - tak držím palce, ať to malej zvládne co nejdřív, zubajda jeden :grinning: - to musí být šílený, tolik zubů najednou!!!!
27. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz
Kat - jsem zvědavá, jestli bude taky zoubek - tipuju,že jooooo :wink:
27. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
tak to my asi budem bezezubka a dlouho... :wink:

romčo mám pekárnu moulinex home bread baquette, jsem spokojená, má časovač (samo se zapne a upeče čerstvý chleba - dobré to je na ráno), výborný je průhled (ať vidíš dovnitř a nemusíš otevírat dvířka).

Veruš ta tvoje Lucinka je ale vynalézavá :wink:
27. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
holky díky za rady ještě něco nastuduju a asi si tu pekárnu koupím.

Danula má pořrád jen 2 zuby zatím nic víc. Ivušce vždycky vyrostly po dvou měsících. :grinning: Docela to bolí když kousne :grinning:.
verus- Danula si taky pořád sundavá ponožky. Já mu je dávám pod punčochy, ale někdy mu je dám nahoru a on si tak hraje a já mu je pořád nandavám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj holky, tak manza uz je v pohode. Je to fakt nezmar, uz vsechno dela, nosi malou a dnes uz houpal malou v baby vaku. Neda si rict, aby byl v klidu. No tak to spis vypada, ze ted budu odpocivat, kdyz bude min. 3 tydny jeste doma :slight_smile: Jsem se bala, ze budu mit na krku dve mimina a ono je to naopak. Tak si konecne uziju materske dovolene :slight_smile: Jako vzdy plati, ze vsechno zle je pro neco dobre :slight_smile: Tak hlavne at si s tim neco neudela.
bobi tak to jsi pekne vyresila posilovani s Davidkem na kocaru :grinning: Je to teda sikulka! A to jsi teda dabel, po nocich umyvat okna a prat zaclony! Nechces se stavit? :slight_smile:
sasanko na netu ale VZP pise, ze ti ten vypsi posle zadarmo!Uz fakt nevi kde setrit, smejdi. Nevis jestli zas proplaci nejaky cviceni a tak jako loni nebo se na to vyprdli? Kamosky co jsou u jinych pojistoven furt vykladaji co jim vsechno proplaceji a VZP prd.

zazit tak to jsi dobra, ze zvladas jeste pracovat! To ja bych fakt nedala. S navratem do prace to bude asi fakt na prd, taky nevim jestli se tam vratim, ale skoro nikde neni pracovni doba od 8 do 16 hod a s deckama na krku se o me urcite nikde rvat nebudou :( V praci mame otevreno od 8 do 18, takze se tam tak nejak stridame a vzhledem k tomu, ze jsme v kanclu jen 3, tak kdyz jedna vypadne, tak ostatni dve musi makat za tu treti, takze by bylo asi nefer vuci kolegynim, ktery jsou bezdetny, abych porad byla doma s detma na paragrafu - jak uz to tak byva :frowning2: Je to fakt hrozny, na castecny uvazek te nikde nevezmou a kdyz jsi na plny, tak zas nevidis deti a pokud je manzel pracovne vytizeny a nemas babicky, tak je to uplne v pr.. No jsem zvedava jak to bude.
bobi kdyby Agi mela ve 4 mes zdvojnasobit svou vahu, tak by mela mit 7 kg a mela 6 kg, takze klid. Mala pribira 400 az 500 g mesicne, takze v 6 mes. bude mit max tech 7 kg. A holcicky jsou hezci, kdyz jsou mensi :slight_smile: Spis souhlasim s kaa, ze by mimca meli v pulroce vahu zdvojnasobit. A v roce ztrojnasobit, to uz jsem taky nekde cetla. Takze ten tvuj mudr je spis asi mimo :slight_smile:
28. únor 2010 v 15:30  • Odpověz
Holky nestraste se zubama! Jsem mela jit na preventivku v zari a jeste jsem tam nebyla, bojim bojim!
kat a barco, tak at jsou prckove brzy zdravi!!!
Agi uz je dva dny hodna, ale mozna je to tim, ze tu ma porad tatinka a dela s ni blbosti :slight_smile:
romco ja mam pekarnu ECG, dela to ETA, ale myslim,ze pro slovaky. Takze je to to stejny, jen pod jinou znackou a ta ECG me stala kolem 1.100 a ta ETA stoji jednou tolik. Ma dva haky,casovac i pruhledny viko a jsem s ni spokojena, zatim vse zvladla. A je to paradni vec. Nikdy jsem nedelala kynuty testo, protoze se mi s tim nechtelo michat a bala jsem se, ze se zdrcne a z pekarny je kynuty testo jedna basen, uz jsem delala valasky frgale i klasicky "honzovy buchty" a byly vyborny! Takze nevahej a kup! Koukni tady na ty stranky, jsou tam recenze pekaren a spousta rad receptu a ty te urcite ke koupi presvedci :slight_smile: http://domacipekarny.dama.cz/rady.php
barus tak to je husty jestli prckovi vyleze fakt 6 zubu naraz! chudatko maly! Ale aspon to bude mit za sebou najednou. Tak at uz jsou venku, potvurky!
zoubky u nas taky porad nic, ale vzhledem k tomu, ze kojim, tak jsem vcelku rada :slight_smile: Ted ma zas stagnovaci obdobi, takze se ani nepokousi pretacet na zada ani plazit, potvurka. Musim ji zas pomluvit, to vzdycky zabere a pak zase zacne :slight_smile: Vzdycky neco udela brzy a pak zas tak 3 tydny na to prdi a pak to najednou zacne delat automaticky jako by to umela odjakziva.
bobi a co davas do tech tvych polivek? A to uvaris a pak vsechno rozmixujes?
28. únor 2010 v 15:44  • Odpověz
mariv, tyjo, tak to máš super s manželem! Tak si to užívej!!
Zuby zatím nic, čekám:slight_smile: ale je v pohodě dneska...

Mariv, jj, pekárna je super, taky tam dělám těsta, na knedlíky, buchty, rohlíky...jsou super:wink: Knedlík jinak nedělám:slight_smile:
28. únor 2010 v 16:05  • Odpověz
Holky, díky za podporu, tak my už jsme bez teplot,ale malej se osypal,takže Bobi, mělas pravdu, i naše Dr. je to šestá nemoc. A místo toho,aby byl klid,tak celej den prořve bolestí od zubů,protože ty mu rostou taky a kaká 2x denně,což dřív nebylo,takže to je asi taky k těm zubům. Dva už podle mě zítra nebo pozítří vylezou a v závěsu dálší,nechci tvrdit,že zaráz,ale myslím si,že tak do týdne bude mít tak 4 a pak ty další dva, jsou tam fakt hrče nateklé, pít nechce, dokud nedostane nurofen na bolest,pak se i ode mě napije,jinak je uřvanej a furt říká dádádádádádá a kňourá u toho a pusu splaskává k sobě, vrže čelistma a nadává...
28. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
barco, ježíš, to je chudínek malej :pensive: tak ať to oba zvládnete!
28. únor 2010 v 18:07  • Odpověz
Baru, chudacek malej :frowning2:, ať je mu brzo lip!!!
28. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
A pekarnu mám moulinex, jak děla i bagety, dostali jsme ji k vanocum predloni a já ji použila asi třikrát - nějak mě to vůbec nechytlo, dokonce se přiznám, ze jsem ji při stěhování chtěla vyhodit :frowning2:, ale přišlo mi to skoda, je fakt jak nova, tady jsem ji zacala používat, jako takovou záchranu - když dojde pečivo, koupila jsem do zásoby asi deset krabic těch směsi na chleba, já nevím no, my moc pečivo nejime, manza skoro vůbec a když už, tak raději celozrnny rohlíky a já občas a taky raději nejaký rohlíky, kaiserky a tak
28. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
autor
Baru, já jsem profi doktorka :grinning: :grinning:
Tak ale aspoň víš, že to bylo k tý nemoci a můžeš být trochu klidná. Sice to není nic příjemnýho, ale zase na druhou stranu už to odeznívá.

U nás dneska nastaly teploty. Míša po Nurofenu klesnul na 37.2, tak to ušlo. I když co já o tom můžu vědět, protože jsem zabalila Dádu a táhli jsme na celý odpoledne do bazénu a hlídal tatík :sweat_smile: :grinning:

Zazit, vyhodit Moulinex. Písnu ti adresu, kam jí můžeš "vyhodit" :grinning: :grinning:

Mariv, moje polívky:
-Masíčko, brambor, zeleninka
-Masíčko, rýže, zeleninka
-Masíčko, těstovinky, zeleninka

Masíčko - kuřecí prsíčka a nebo libový hovězí
Zeleninku tak nějak prohazuju podle toho, co mám doma (mrkev, kukuřice, hrášek, brambory, celer, petržel, květák...) Dávám tak 2-3 druhy zeleniny do jedný polívky
A pokaždý to uvařim na 2 dávky (na 2 dny k obědu)
uskladňuju v lednici ve skleničce na víčko
Pokaždý do polívky kápnu trochu kvalitního olivovýho oleje
28. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
autor
Mariv a nesolim a necukruju a občas dávám jako koření kmín a chilli
.........s chilli kecám, ale kmín dávám :grinning:
28. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.