• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
bobi, malej má skoro tři že? Naše malá šla do školky trošičku dříve než vy,ale ne o moc a bylo to podobné :frowning2: . Je to hrozně těžký přechod, pro dítě i pro rodiče. Ani už si nevzpomínám,jak jsme to ustáli,ale možná tak,že jsme pak chvíli nechodili a pak zas chvíli jo a ona si tak nějak zvykla. Pak přes prázdniny nechodila a po prázdninách se tam začla i těšit,ale byla nemocná,takže zas nechodila a teď chodí a bez problému,těší se tam, i tam spí. Ale je fakt,že už má skoro 4 roky a to je nejvyšší čas.
Tak budu držet pěsti :slight_smile: ...
2. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz
autor
asi to tak dopadne, že si ho nechám doma. Už jsem to psala manželovi do práce, že pokud to tak bude přetrvávat, tak ať se se mnou klidně rozvede, ale školku rušim. Dávám mu ještě týden a pokud hrůza, tak konečná.
On brečí, když jdu domů a když příjdu, tak taky brečí a pak řekne dětem ahoj a že zítra příjde znova. Tak to nechápu
2. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
autor
jojo, budou mu 3 v květnu. No uvidíme jaký to bude další týden a pak se rozhodnu :unamused:

Kaa, Věru prosím jaký jsou ty stránky podle kterých je ten hubnoucí jídelníček. Moc prosím o odkaz, já jsem si je nějak vymázla. Děkuju :slight_smile:
2. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz
bobi, ještě mu nejsou 3? to bych se na to asi fakt ještě vyprdla :angry:
2. bře 2010 ve 14:03  • Odpověz
čusky
kat náš malej měl taky jen mrkev a mlíko, ale už je to lepší, protože dnes dokonce i pusinku trochu otvíral :grinning:

bobi- každý dítě je jiný, chce to asi pomaleji. Třeba ho dávat jen na několik hodin nebo 1den v týdnu. Můj manžel taky nechodil do školky, protože nechtěl a tchýně protože byla doma, tak ho tam nedávala. On, ale pak nechtěl ani do školy. Ráno když měl jít tak zvracel a bylo mu špatně. škola v přírodě pro měj byla noční můra a dnes když jede třeba z práce někam pryč a musí být na ubytovně, tak je na prášky. To si pak veze svůj spacák , svoje prostěradlo, hrneček, a houbičku s pískem na nádobí, aby si vše vydrhnul :grinning: . Já jsem opak, chodila jsem už do jeslí, do školky a na táboře jsem byla každej rok a někdy i 2x :grinning: . Ale jak říkám každý dítě je jiný a hce to asi taky na každé jinej přístup, aby pak z toho nebyl špatnej.
Naše malá včera jela k babičce a když jsem jí řekla ať je doma s mamimkou, tak řekla Bába zamávala a jela. Asi bude po mě :grinning: .
2. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
bobi už jste zkoušeli talisman? nějakou hračku nebo řetízek (samozřejmě kouzelný, který Davídka pohlídá všude....)

Jinak kamarádka taky dávala ve 3 letech a taky to takto proběhlo a nakonec byli úspěšní až o rok :unamused: .

Dnes jsme zkoušeli maso, brambor, mrkev a bez úspěchu :frowning2: , budu muset buď počkat (ale evidentně má hlad a už ji mlíko nestačí) nebo budu muset ji častěji nějak obelstít, včera hračku, dnes jsem krmila přes dudlík, ach jo.

A za chvilku jdu k tomu zubákovi, mě se nechce.
2. bře 2010 ve 14:59  • Odpověz
Bobi- já kupuji nejvíc ten hamánek, ale i sunárek. Zrovna albert má zítra akci na dětské zboží. Vždy když je akce, tak něco koupím, protože v létě jsme na zahradě a tam toho moc neuvařím, tak skleničkujeme.
Jinak u přesnídávek koukám na podíl ovoce, protože když si to člověk na té skleničce pak přečte, tak zjistí, že obsahuje ovoce jen z 50-60% a zbytek je voda a cukr. tak zatím kupuji jen ty 100% a až bude trochu starší, tak třeba ty hami, ty mají taky dost.
2. bře 2010 v 15:07  • Odpověz
teda, v pristim zivote chci bejt manza od bobiska - v breznu vypejkat pernicky - ten chlap ma doma normalni poklad :grinning:

holky, me bavi vase problemy s prikrmama :grinning:, nas mladej by sezral :grinning: nejradeji i ty sklenicky a vicka, jede mu naprosto vsechno, co mu predhodim zblajzne a normalne regulerne ji sam lzickou - samozrejme, ze kdyz ji sam, tak je to vsude, ale kdyz mu podam naplnenou lzicku, tak si ji sam dopravi az do chlebarny, zasune a pusinkou si sunda obsah :slight_smile: a teda musim ho kontrolovat, bo on nema zaklopknu a mam pocit, ze je bezednej :grinning:
Ale pribirani se uz i u nas zastavilo - za poslednich 14 dni pribral jen 120 g, on je ted furt v pohybu a holt v ty zelenine a ovoci neni tolik energie jako v mlicku asi
2. bře 2010 v 16:16  • Odpověz
jo a jinak jsem dneska zas po dlouhe dobe vedla v praci dve schuzky a s mozkem to neni zas tak spatny :slight_smile: , jeste si preci jen leccos pamatuje a nenecha se ochcat a umi argumentovat :slight_smile: , takze kolegove snad zjistili, ze nemam v mozku jen plinky a mrkvicku :slight_smile:
2. bře 2010 v 16:17  • Odpověz
autor
Zazit a já chci být v dalším životě člověk, kterej zase nepotřebuje jídlo a nevadí mu, když netláská :grinning:
Perníčky zdárně mizí a chutnají. Dáda je nechce vzít ani do školky. Říká "Ne, Dáda sám doma." :sweat_smile: Lakoťák jeden

Sasanko, s tím talismanem je to super nápad. něco vymyslím. Díky moc

Romco, tak jsem koukla na ten podíl ovoce a je to fakt samej cukr. Fuj hnus. Ale ten 100% Sunarek jsem taky kupovala, tak se k němu vrátím. Akorát musim vybírat ty, kde není broskev. Chutná, ale moc nás pak trápí bříško :unamused:

Romco, právě, že Dáda byl do teď taky cestovatel. O Vánocích zakusil jít k babičce a od tý doby by furt někde chrupkal. Ale tohle je prostě jiný kafe. Ve školce nikoho nezná.
Ale když se zeptám, jestli tam chce, tak mi řekne Jo a rovnou mi řekne, že tam bude bulet. Pak poví, že se mu tam líbí a děti jsou hodný a paní je taky hodná a pomáhá mu se vším (jídlo, oblíkání...)
Já myslím, že se mu tam líbí, ale lepší by to bylo, kdyby tam máma seděla na lavici a koukala na něj.
Když opatrně řeknu, že ráno půjdeme zase do školky, tak řekne JUPÍ a je šťastnej. Rovnou dodá, že máma bude doma a on tam bude sám, ale že mu to nevadí.
Má to v tý paličce popletený a je zmatenej. No čas ukáže
2. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
autor
Baru, mi už máme zuba. Je to horní klofák, ale furt nateklý, tak myslím, že pár dní a bude tam druhej. Teplota polevila, přesně jak jsi psala, že když se protrhne dáseň, tak je to lepší. Hned jsem si na tebe vzpomněla.
Ale přetrvává řidčí stolička, tak 3-4x denně. To odpovídá tomu dalšímu zubákovi. Nechce mi teď vůbec pít Sunar, protože musí tlačit dásní na dudel. Ale na lžičku otvírá ukázkově :slight_smile:

Zazit, Tomík se fakt krmí sám? :grinning: :grinning: :grinning: To je stejně borec.

Katw, uvidíme jak to s tou školkou bude pokračovat. Jinak se přiklonim k tvýmu názoru :wink:
2. bře 2010 ve 20:16  • Odpověz
Tak na doktory mám teď nějaký pech, dnes jsem čekala 1hod. a 20 minut, abych tam byla 15 minut. To navíc v době, kdy malou koupeme, krmíme a ukládáme, tak jsem musela manžu instruovat po telefonu, jak se dělá kaše :slight_smile: .

Já bych chtěla být v příštím životě můj manžel a chci si vzít sebe, má se taky sakra dobře. :zipper_mouth:
2. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz
autor
sas :grinning:
2. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz
tak můj manžel bych nechtěla být a vzít si sama sebe to ani náhodou :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jsem panna a ty jsou hrozný. :grinning:
Docela ho někdy lituju :grinning:
2. bře 2010 ve 22:53  • Odpověz
tak to ja bych se klidne jako muj muz narodila, bo ten se ma taky jako prase v zite :grinning: :grinning: :grinning: nebo jako nas brouk - protoze ten se ma uplne nejlip :grinning:
3. bře 2010 v 05:59  • Odpověz
bobi,tak to je super,že máte zoubek :slight_smile: ,paráda. Já jsem zvědavá na nás :grinning: , nakonec až za měsíc ne ? :grinning: :grinning: ,tady machruju jak nám jich leze 6 a nakonec nevyleze ani jeden :grinning:

zazit, jsi šikulka, chytrá hlavička :slight_smile:

romco,taky jsem panna :grinning: a taky někdy manžela lituju,ale někdy lituju i sebe,protože manžel je sice krásné znamení,ale k panně hrůza - blíženec - totální flegmatik a tak trošku rozdvojenej - jednou tak, podruhé úplně jinak :grinning:

holky, dnes odjíždím do Břidličné za rodiči, manžel jel s otcem někam na dalekou cestu pracovně a vracejí se zítra,tak ho tam vysadí,takže se loučím, nakouknu od našich, papa
3. bře 2010 v 06:24  • Odpověz
autor
Tak jsem musela volat do školky, že dneska nedorazíme
jakmile jsem se přiblížila s oblečením,tak spustil řev :unamused:

Holky,naše dětičky jsou panny.........nestrašte
3. bře 2010 v 07:46  • Odpověz
Ahoj holky, včera dostal Tomík bramboru a dávil se chudáček. Vůbec mu to nechutnalo a to jsem mu tam dala trochu UM. Tak uvidím co na to řekne dneska.

Koupila jsem protiblicí Bebu a nejen, že nejde rozpustit, ale Tomášek se z ní stejně poblil :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak pojedem na tom Nutrilonu AR a budu sledovat jestli se osype fakt z toho. Kojení jde pomalu, ale jistě do prčic. Mlíka je čím dál míň. Ale dobrýho půl roku, hrotit to nebudu.

Já bych nechtěla být můj manžel ani náhodou :grinning: Sebe mu občas teda vůbec nezávidím. :sweat_smile: Já bych chtěla být v příštím životě pes od našich, protože tak jak se má naše Betyna, tak se nemá nikdo :sunglasses:
3. bře 2010 v 07:55  • Odpověz
Bobi - stránky na hubnutí:
f-sport.cz
Snažím se teď alespoň některý jídla denně jet podle zásady: bílkovina+sacharid+zelenina(minimnožství) a přestože si pak neodpustím čokoládu nebo mandle v tiramisu, pomaliiiiiiiiiiiiinku hubnu.
Od porodu 15 kg dole a vejdu se do jarní bundičky :grinning:
3. bře 2010 v 08:51  • Odpověz
Příkrmy - to je u nás boj. Terezka má jarní prázdniny, tak mi pomáhá malou rozesmívat, vždycky když otevře tlamičku, šoupnu tam jednu lžičku s květákem(včera) - začne se dávit, pak nepolkne a čeká,až obsah doputuje ke rtům a vyplivne. Po pár minutách už je tak vyčůraná,že se směje se zavřenou pusinkou a pozoruje mě, jestli nemám tu šílenou zbraň(lžičku s květákem).Když už zapomene při smíchu zavírat pusinku(je to komický), tak ji pro sichr hned otočí směrem k lehátku a protože ví, že takhle se do pusinky nestrefím, má vyhráno.
No prostě nechápu, jak je možný, že vám ty dětičky otvírají tlamičky a dlabou. Fakt závidím.
navíc malá po těch pár lžičkách příkrmů má bolení bříška, takže i kojení stojí za bačkoru, kroutí se u toho a pak ji dávám do lehátka "vykakat" - tam je jistota, že tlačení bude mít úspěch. A ten odééér
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska zkusím zase mrkvičku, už jsme vyzkoušeli brokolici(ta měla asi největší úspěch, jestli se dá vůbec o úspěchu mluvit), špenát s bramborem(strašný, nechutnalo jí to vůbec a ještě šílený bolení bříška), květák(tak něco mezi) a mrkev zkusíme po delší době(už neblinká,tak to risknu).
V pátek jdeme píchat ouška(naušničky)- už teď mě to bolí za ni :unamused: .
3. bře 2010 v 08:58  • Odpověz
bobi, týjo, tak on to má v makovičce fakt ještě gulášojidní chudínek... myslím, že je statečnej, že to bude lepší... Asi bych ho teď pár dní nechala a jsem přesvědčená, že dle toho, co píšeš, ti za chvíli sám řekne, že tam chce jít:wink:
jsem vytáhla chytré knihy a tam fakt je, že dítě je zralé na vrstevníky od 2.5 let, ale na školku a režim s ní spojený až o rok déle...tak nevím :sweat_smile: no, vystudovala jsem psychologii a vím prd a ve výchově jsem úplně bezradná :grinning:
3. bře 2010 v 08:59  • Odpověz
Bobi - držím palce s Dádulkou - nic se asi nemá lámat přes koleno,ale na druhou stranu - jde o to vydržet prvních 14 dnů - za předpokladu,že učitelky v MŠ jsou pohodářky a ne hnusný megery :angry: .
Uvidíte...
3. bře 2010 v 09:01  • Odpověz
holky DĚKUJU

sem si myslela, že jen sama bojuju s příkrmem, u nás taky včera dávení, tak jsem ještě všechno přepasírovala přes sítko a taky dávení, ale potvůrka to zkouší, protože večer i při kaši nám to dělala a to nikdy předtím nebylo. Pusu má zabarikádovanou, tak ji dávám do ruky hračku a když s ní míří do pusy, tak tam šoupnu jídlo nebo sem to zkoušela na dudlík, namáčela, ale prokoukla to, aspoň se mi podařily 4 lžičky. Ale fakt už nevím, říká se taky nenutit, ale už mám málo mlíka a taky ji to nestačí.

Bobi vydržte, zkuste za 2 dny nebo jen na 2 hodinky nebo nemůžeš chvilku zůstat ve školce? Co ti říkaly učitelky? Bečí i tam, když si hraje? No tak co, bude doma, když to nepůjde.

Jinak jsem panna a není to tak strašný :slight_smile:) (akorát moc kritizujou :wink: )
3. bře 2010 v 09:34  • Odpověz
holkly, nestrašte, že ty panny jsou tak strašný :astonished: :grinning: já jsem lev:slight_smile:

hele a objevila jsem takovou zajímavost, ale možná jsem to nevěděla jen já:grinning: víte, že rodný číslo za lomítkem je udělaný tak, že první dvě čísla jsou dle porodnice (Vrchlabí má 35), další číslo je pořadí toho dne narozené dítě v porodnici (Honzík je druhý dítě ten den) a poslední číslo tam je, aby to bylo dělitelné 11ti :wink:
3. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
Kat s těma rč je to zajímavý, já jsem věděla jen to, že když sečtete v rč všechny dvojčíslí, musí to být dělitelný 11, aby vyšlo celý číslo, jinak je rč špatný nebo tak něco. Byli jsme kdysi se školou na statistickým úřadě a tam nám to říkali. Ale už si právě nepamatuju, co znamenají čísla za lomítkem. U nás by to sedělo, než Tomík vylezl, tak jsem se ptala kolik už se narodilo ten den dětí a řekli, že 4. A Tom má to třetí číslo 5 :slight_smile:

Musím si přečíst něco o tom, jaký jsou panny. Znám dvě (dobře znám) a každá je úplně jinačí. Já jsem střelec a pro změnu si zase nevidím do pusy. Občas řeknu něco co není zrovna nejvhodnější. Ale nejhorší je, že já si toho ani nevšimnu, že jsem to neměla říkat. Přijde mě to naprosto v pohodě a pak čučím, proč se jako ten dotyčný urazil. :sweat_smile:
3. bře 2010 v 09:58  • Odpověz
Bobi a co zkusit Dádovi říct, že tam půjde jen když bude chtít a když tam bude plakat, že pro něho přijdeš a domluvit se na tom s účama. Třeba kdyby měl jistotu, že tam být nemusí, tak by tam naopak být chtěl. Ale možná je to blbost.
3. bře 2010 v 10:00  • Odpověz
autor
Kat, tak u nás je to nějaký změněný asi s tím RČ za lomítkem
Já i kluci jsou rozený v Lípě a mě to začíná jiným číslem
Ale možná to po nějaký době přečíslovali, protože já i manža jsem Lípa a začínáme stejně
A kluci začínají stejně a taky jsou Lípa
A jinak by to odpovídalo

Jo a ráno jsem šla na kafe ke kámošce a Dáda tam chtěl zůstat beze mě
Já musela domu vařit a on si tam zůstal hrát s kamarádem.
takže to snad nenechalo následky a nejspíš to chce čas a 14 dní bulíkování a pak to půjde
3. bře 2010 v 10:10  • Odpověz
bobi, jj, pokud je to vytížená porodnice, tak to pak museli změnit, tuším, že pražáci mají od 0 po nevím co:slight_smile: ale neměla bys mít stejný číslo s jinou porodnicí...:wink:
3. bře 2010 v 10:28  • Odpověz
nevim, jak je to s cisly za lomitkem, kazdopadne brouk vyfasnul opravdu luxus :slight_smile:, ma za lomitkem ctyri stejny cisla :grinning:
3. bře 2010 v 11:00  • Odpověz
holky, my jdeme plavat a to uz jsme ted dopo byli cvicit :grinning: , ten zas bude chrupkat :grinning: jak bude vyrizenej, nejvic me bavi ho pozorovat, jak je vyjevenej z tech jinejch deti - cuci, ze je nekdo taky tak malej jako on :grinning:
3. bře 2010 v 11:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.