• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky, konečně jsem se sem dostala. Dneska jsem pekla a vařila na zítra. Manža pozval tchánovce na oběd, tak jsem to chtěla mít nachystaný, aby mě z toho zítra nehráblo.

Holky, tak to se na té dovči sejdem. Beztak tam kam vy pojedem taky :grinning: I když my možná na Slovensko, ale ještě uvidíme.

Mariv já bych na ten veletrh asi zašla. Budu mít totiž asi pravděpodobně lístek od kamošky. Ale taky přemýšlím jak s prckem, protože loni to bylo strašný. Lidí mraky. Taky sme tam byli a dost mě to znechutilo, nedalo se tam projít kolik tam bylo lidí, natož s kočárem. Jedině ve všední den dopoledne, to by mohlo být lepší. Kdybys šla, tak dej vědět, mohli bysme jít spolu. :wink:
Na ten pořad jsem se chtěla dívat a pak jsem na to zapoměla. :angry: Docela mě to mrzí, není to někde na netu? Dost by mě konkrétně tento díl zajímal. Taky pořád děkuju, že je Tomáš v pořádku, nikdy bych nechtěla zažít to, co zažili naši se mnou. Radši ani nepíšu :unamused:

Dneska měl Tom brokolici a ta mu chutnala hafo moc.

A díky Kat a žlučovýmu mýdlu jsem fakt vyprala mrkev. :slight_smile: Takže díky Kat :slight_smile:
6. bře 2010 ve 22:00  • Odpověz
autor
Holky, když se bavíte o naušničkách, tak se mi vybavilo, jak jsem si nechávala propíchnout ucho nahřátým špendlíkem ve škole na záchodě :grinning: (hygiena jako prase a hlavně nějaký energetický zóny mi byly putna) :sweat_smile: :grinning:

Včera jsme byli u bráchy, slavil se svátek a narozeniny a jsem borec. Každej chválil moje mizící špeky, ale hlavně jsem se včera kárala, protože jsem před tim 2 dny žrala jako prase a tak jsem si nasadila denní půst. A zrovna na tu oslavu a holky........já to vydržela :dizzy_face:
Jsem na sebe pyšná. :slight_smile:

Tak nevim, co ten můj vymyslí. Protože furt kouká na čtyřkolky. Nemůže se rozhodnout. Bych ho klepla

Dneska jedeme dopol k panímámě. Tak teď taky vařim, abych nemusela pak.

A to žlučový si koupim taky, protože mám fleky z mrkve naprosto všude a z banánu ani nemluvim, to je brutální
7. bře 2010 v 07:43  • Odpověz
Tak banánovou skrvnu to vypralo taky. A to už byla zapraná. Super věc to mýdlo :slight_smile:

A u nás asi budou pro změnu v kurzu flintičky. Děda vášnivý myslivec už se šteluje, jak bude s Tomíkem chodit do lesa a koupí mu flintu :angry: A o tatínkovi ani nemluvím, ten pořád čte o zbraních a válce. Asi jim ty nápady brzo zatrhnu :rolling_eyes: Taky nechci mít z Tomíka magora s pistolkou.
7. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
Zaz, taky nemám ráda ty pistole...ale asi mu je enchám, když je bude chtít...
Holky, vizitu jsem zkoukla den poté na netu (na nova.cz to je) a doporučuju! Jako hustý, ale fakt dobrý to vidět... člověk si uvědomí, že můj Honzík je "jenom" neklidný, nespavý, ale je zdravý!!! Děkuju Bohu...
A taky si člověk řekne, jaký jsou doktoři kingové, jako fakt smekám před tím týmem!!!

Jankaj, co s tebou bylo, mě to zajímá...jestli ti to nevadí teda napsat...
7. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
Já teda pistolky fakt nechci, myslím, ze je tisíc jiných hraček, ono bude stačit až začne hrát střílečky na počítači!!!
7. bře 2010 v 10:56  • Odpověz
zaz, však janý, stůj si za svým... já budu bojovat v jiných věcech...jako je to maso, který chci dávat minimálně:frowning2:

Včera jsem byla na oslavě mamčiných narozenin, bylo to fajn...ale už mě nebaví furt poslouchat "chytrý" řeči "ty furt kojíš? "to chceš kojit do 18ti" "podívej se na ...(hodné klidné dítě), to je proto, že je nekojený" " honzík je takovej, protože si v těhotenství byla moc akční, podívej se na... (maminka, co v těhu nikam nechodila, nejezdila), jak má hodný dítě" bla bla bla.... :confounded:
7. bře 2010 v 11:35  • Odpověz
Zazit- určo se najdeme, teda douám, když tak si založíme nové téma :grinning:

Jj, už se těším na dovču :grinning: , no my letos taky chceme jet na Slovensko do termálů, ale musím se domluvit s dr., co na to říká, samo, že bych ho v té teplé vodě nemáchala, ale jen trošku okoupat a jestli by mu nevadily i ty minerály. V létě už bude mít skoro rok, tak snad by to šlo.
Jankaj- kam vy byste jeli na Slovensko?

Zazit- tak bohužel vítejte do klubu nemocných, Kuba furt chrchlá, chrčí to v něm jak ve starých hodinách, je protiva, to neznám a jsem z toho ko, navíc jsem to chytla od něj, tak se fakt cítím super
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mariv- já jsem taky radši, když ty prachy vráží do auta než do chlastu, tam to spoň jde vidět, i když z piva by taky byl vidět pupek :grinning: Vždycky si z něho dělám srandu, že jde za milenkou, má modrou a stříbrnou. :grinning:
7. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
Holky, na Vizitu jsem se dívala a oba jsme byli ticho a jen jsme čučeli, ti doktoři jsou machři, ale já bych to nemohla dělat, já bych to tam probrečela, jsem si říkala, jsem ráda, že má Kuba jen rýmu, a jinak je ok..

Bobi- tak super, že jsi to zvládla, jsi frajerka.

Kat- to nechápu, proč bys 5-ti měs dítě nemohla kojit :unamused: , kdyby měl 5let, asi bych se taky divila...
Mi to připadá, že kojení je dneska docela vzácnost, buď maminy nechtějí, nebo se jim ztratilo mlíko a proto každý čumí :unamused: No ale vždyť je to každého věc.
7. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz
Kaa, já s etaky furt cítím pod psa...chrchleme tu s manžou oba, ale malej je naštěstí ok, jen k ránu trochu slyším, že choptí, ale zatím je to dobrý.

Holky, já se nahlásila na září na sraz AP matek, takže to mu bude rok a už to prostě musí být dobrý:slight_smile: Prostě musí, zaplatila jsme zálohu, jede asi 50 rodin, to bude akce (je to víkend v Jizerkách, chci využít blízkosti, jinak se holky furt schází v Jeseníkách a tak, na mě daleko):slight_smile:
7. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
Kat- co to jsou AP matky?Pouč :slight_smile: No to bude teda megaakce:slight_smile:

No naštěstí J je v pohodě, když je nemocný a chodí do práce, tak mám vždy strach, aby se mu něco nestalo, přece jen člověk je vždycky tak oblbnutý a nedává pozor, no ale já furt Kubu muchluju, tak to bylo jisté, že to dostanu.
7. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz
Kat a ty jsi vegetarián, že nechceš dávat maso? Nebo ho prostě nechceš dávat do roka? Já jen ze zvědavosti, nekritizuju.
Já zas nechci dávat guláš a knedle :slight_smile: , ne dělám si prču, snažím se vyhýbat cukru a nechci moc dávat kaše, aspoň zatím.
7. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
Kaa, ani nevím, jak bych je popsala... je to z angl. attachement parenting, v překladu kontaktní rodičovství...a kdybych měla říct neodborně, co mě napadne, tak jsou to propagovatelky přirozených porodů (často domácí porody), kojení podle potřeby a co nejvíce, nošení dětí v šátku, spaní ve společné posteli, častý fyzický kontakt, snaha o co nejmenší odloučení od dítěte...no, tak tolik mě napadá:slight_smile: Jsou to takové ty rodiny, které v očích ostatních vypadají trochu alternativně, nenormálně, rozmazlujícně... :sunglasses:
7. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
kaa, my uz jsme zas ok, ja moc nepochopila, co to vcera bylo - vecer uz teplota nebyla, noc v klidu a dneska uz s nim sijou zas vsichni certi a uplne v poho - snazim se o klidovy rezim, ale moc mi to s nim nejde, ted jsem se s nim snazila lezet v posteli, tak po mne doslova a do pismene skakal, prevaloval se po mne na vsechny strany - normalne na me vyleze borec a celou me preleze, on je fakt silenec, takze klid se nekona, ale ven ho dneska fakt neberu, chci to pojistit, aby to nebylo nic horsiho, ale snad to byla jen nejaka prehanka vcera

kat, prd na rodinu, delej co uznas za vhodny, i kdybys ho chtela kojit do peti let, tak je jim do toho putna, co ja bych za tvoje mliko dala, urcite bych skoro plne kojila az do roka malyho, fakt na ne prd

kaa, s tim cukrem to mam stejny, ale to aby u tech prikrmu, ovocnejch, mel clovek oci na stopkach - zjistila jsem, ze v tech ovocnejch od Alnatury a Babylove vetsinou neni - jsou tam jen ty prirozene se vyskytujici cukry, co jsou v tom ovoci, no a pak samozrejme v tech 100procentni ovoce, ale fakt uz jsem nektery sklenicky, co nakoupila aktivne babicka vyhazela, cukr je pridavanej treba i do Hamanka bio, fakt to ctu, jsme sice na nakupu asi tak o hodinu dyl :grinning:, ale ono je to fakt vsude, treba prave i v tech kasich od Nutrilonu, jen v te prvni kasi a spaldove kasi to neni, ty jsou bez cukru, babicka aktiven koupila medovou a piskotovou a ty obe letely - obzvlast ta piskotova je husta - samej cukr a rozdrceny maslovy piskoty, tak na to ma frajer fakt jeste cas, nehlede k tomu, ze kasi davam jen obcas a jeste jen deset lzicek, aby si privykl na neco jinyho nez je zelenina a ovoce, doporucil mi to ten novej pediatr, ze prej u nekojenejch deti by mel bejt jidelnicek po ukoncenym 6tym mesici uz - rano mlicko, dopo ovoce, obed - maso-zeleninovej, odpo mlicko, vecer kase plus pred spanim reochu mlicka, no me se to moc nezda, takze ten vecer delam obracene - obcas par lzicek kase, hodne mlicka
ono teda v ty kasi od Nutrilonu je stejne 60procent mlika, no ale mlicko je proste mlicko
7. bře 2010 ve 13:11  • Odpověz
taky jsem mela dotaz, co to jsou AP matky, tak ted uz to vim :slight_smile:
7. bře 2010 ve 13:12  • Odpověz
a s tema pistolema to teda fakt tezko ponesu :slight_smile:, ja jsem na to uplne alergicka, budu mit pak velkej problem i s tema hrama na pocitaci, v tomhle to se mnou brouk nebude mit lehky :frowning2:, ta samy koukani na TV :frowning2:, budu muset najit nejakou zlatou stredni cestu

ted jsem zrovna resila s manzou, ze jsme zvedavi, jak budeme zvladat tu jeho velikost - bude asi vetsi nez jeho vrstevnici, tak by jsme neradi meli takovyho toho agresora, co si bude vynucovat veci silou, zaroven samozrejme nechci zadnyho uslapnutyho troubelina, co si necha po hlave skakat, no bude to vesely ta vychova

no a jinak samozrejme, ze ted taky narazim na genrecni spory :slight_smile:, snazim se aplikovat na brouka respektovat a byt respektovan, no a maka moje to taky uplne nechape :wink:, tak jsem zvedava, kdy se poradne pohadame a budeme se respektovat :grinning:
7. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz
zaz, jj, ty generační rozdíly jsou prostě znát...já už ve věku Honzíka údajně jedla krupicovou kaši, guláš s knedlíkem, piškoty s pudingem... :astonished: no, naštěstí žiju:slight_smile:
Na cukr taky koukám, ale cpou ho fakt hodně...
7. bře 2010 ve 13:31  • Odpověz
Gulas s knedlikem :slight_smile:, to je fakt husty :slight_smile:, to nase mamka byla nejaka malo radikalni matka :slight_smile:, do roka jsem papala jen zeleninovy polivcicky, mixovany maso se zeleninou, bramborem a strouhany ovoce, bezny jidla mi zacala davat az po prvnich narozeninach, byla nejaka moc opatrna :grinning:
7. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz
zaz, tak to si asi mamka taky užila, předpokládám, že v té době byla hodně "AP":slight_smile:))
7. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz
Zazit- tak to je dobře, že jste zdraví :slight_smile:
7. bře 2010 ve 14:20  • Odpověz
No my taky budeme řešit různé věci, moje mamka mi do ničeho neke, ví, že nemá šanci, stejně si to udělám po svém, ale tchýně vše řeší cukrem, něco mu nejede, tak mu to oslaď.
No ale včera dostal přesnídávku jahodovou, ta mu moc nejela, ale zeleninová polívka s masem do něj jen spadla. On si stejně najde sám, co mu bude chutnat, ale zatím to bude jak já řeknu.

Kat, aha, tak já nejsem AP, třeba jsem proti domácím porodům.
7. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
Jj, já vím, že nejste Ap:wink: já to nikomu nenabízím, to jen, že to padlo s tím srazem... kdyžvy se ke srazu nemáte barbuchy jedny, musím se vetřít jinam:grinning:
7. bře 2010 v 15:44  • Odpověz
jo a kat, az ti budou cpat, ze jsi byla v tehu moc akcni, tak jim rekni,ze ja byla akcni jako prase cely tehu, jeste 2 dny pred porodem jsem usla 12 km v kopcich, porad v pohybu a mela jsem snove spaci a klidny mimi, takze to az tak uplne neplati :grinning:

jo, jo,na mamku taky koukali jak kdyz spadla z jahody, kdyz mi jeste v 11timesicich delala zvlast jidlo a nosila vsude krabicky se specialnim jidlem pro me, kdyz ostatni meli ty gulase :grinning:

kaa, to jsme dve s tim domacim porodem :slight_smile:

jo a s tim srazem nevim proc se to tak vychladilo - nedame teda aspon tu Prahu a tu zoo - starsi deti by si uzili a vsak to muzeme udelat treba az v srpnu-zari, to uz i ti nasi prckove budou skoro chodit a muzeme si s nima kecnout k masinkam a kecat a dat si neco mnam
7. bře 2010 v 16:04  • Odpověz
ja bych teda klidne i nekam vyjela - ale teda v pripadnym ubytovani vyzaduju individualni koupelnu, bo jsem fiflena :grinning:
7. bře 2010 v 16:05  • Odpověz
Zaz, já jsem taky fiflena:slight_smile: ale v tom září teda jsou společný socky, ale dvě noci to vydržím:grinning:
7. bře 2010 v 17:18  • Odpověz
jo a zaz, však tě taky zdárně uvádím jako příklad :grinning: :grinning: "nene babi, tím to není, já znám jednu holku, co byla strašně akční, jezdila furt někde, sportovala a od narození jí spí klučina celou noc" :grinning: :grinning:
7. bře 2010 v 17:20  • Odpověz
Dočítám a zpětně reaguju. Pistole taky nesnáším, ještě že mám holčičku a tohle nemusím řešit.

S těma praštěnýma zálibama to mám stejný, děda chodí na ryby a už se rozhlížel po malým prutu, manžel vášnivý cyklista už kupuje croosera :unamused: , sám má asi 5 kol, tak se můžu dočkat taky výbavy pro malou.

U nás se zlepšily od čtvrtka příkrmy, stačilo jen dát Mádě do ruky lžíci a už se krmí sama a vzorně otvírá pusinku :dizzy_face: . Já kaše na noc dávám, ale buď rýžovou nebo pšenično- jáhlovou, ani kousek cukru v tom není. Já se tomu vyhýbám a je to téma pravidelné hádky u mých rodičů. Jsem zásadně proti sladkým cukrovinkám apod. u dětí, hlavně těch malých, nechci dávat ani štávičky Jupí atd. jo ty 100% ovocné, ale stejně je budu ředit. a dávat jen občas. Mi vyčítají, že budou chudáci, že nebudou mít sladké, ale znám plno sladkých a zdravých věcí než čokoládky a bonbónky. Stejně si myslím, že jim budou tajně podstrovat a už mě to těď vytáčí.

Taky nejsem AP jen je obdivuju a přidávám se k holkám jsem proti domácím porodům (jsme teda 3).

Já bych snad měla jet do Ph 27.3., pokud to nějak nevyjde, tak není problém kdykoliv.
7. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz
No, s tema cukrovinkama to bude boj, dneska zrovna babicka licila broukovi, jak příští rok na svátek už bude moct dlabat dort asamozrejme už na vanoce cukroví :frowning2:, no a já bych mu klasicky sladkosti (tatranky, dorty a spol.) rada zatajila na ještě dost dlouho, ale asi to nevyjde, ale naše mama si docela dá v tomhle říct, ale stejně si myslím, ze mu nějakou tu cokosku tajne podstrci, i když ona je v tomhle fakt dobra - uvědomuje si, ze se ten přístup k výživě za třicet let změnil a ona by si sama nedovolila mu dat něco nad plán, když ho hlídá, tak ji presne musím nadepsat a připravit skleničky, co mu ma dat a nic navíc mu nedává, ale těžko soudit jestli ji to vydrží i až bude brouk dlabat normální hamu papu :slight_smile:
já někde četla, ze cokoladu by nemeli až do tři let, no nevím, uvidím, ale zbytečně ho cpát bílým cukrem se mi fakt moc nechce, sladkejch a zdravejch věci je spousta
jedna moje znama doslova cpala svý díte od sedmi měsíců parkama - ale fakt cpala - chlapecek papal parky kazdej den, cumela jsem na to jako blazen, takovy sr...y :frowning2:
7. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz
kat ja taky nechapu, proc ti rikaji, proc jeste kojis, vzdyt to je pro dite to nejlepsi, kristepane! Mne to prijde uplne normalni kojit v 6 mes. ditete. Ja mam kolem sebe kamosky co koji do roku i dele, takze mi to fakt neprijde divny. Jen koj co to jde, ja taky porad jen kojim a kdy zacnu prikrmovat zatim vuuubec netusim.
Jani ja jsem myslela, ze ten veletrh je pristupnej verejnosti jen o vikendu. IV tydnu by to nemuselo byt tak zly, i kdyz to tam zas ebudou vsechny matky co jsou na matersky, takze se na to asi spis vyprdnu, pac loni to bylo fakt maso a stejne jsme se skoro k nicemu nedostali.
sasanko croozera uz mame doma :grinning: kdby manzel chtel poradit tak v cykloworldu maji letosni model za nejnizsi cenu :slight_smile: No a to ten muj se trema kolama je teda slabej odvar :slight_smile: To asi nebydlite v panelaku co? :slight_smile:
Tak jsem ctvrta proti domacim porodum :slight_smile: Soudim dle sebe, pac s timmym rozenim bych rodila asi jeste ted :slight_smile:
7. bře 2010 ve 22:39  • Odpověz
HOlky, už jsme zpět, nepíšu víc potom, jen odpovídám kaa, bereme aktiferrin a ten dělá takové hnusné fleky, vypadá to jak černý čaj a nevypere se to nijak, zkoušela jsem ariel, persil, taky vanish přímo na skrvrnu i do praní, žlučové mýdlo a spoustu jiných blbostí a nevypralo se :frowning2: . ale s malým je to super, on to krásně spolkne, sice se šklebí,ale nic nevyplivne,takže snad budem bez skvrn.
8. bře 2010 v 06:52  • Odpověz
Kojení taky podporuju a nemyslím si, že je něco špatného na kojení co nejdelší dobu. Dítě si opravdu řekne, co potřebuje a jestli nepotřebuje nic navíc, tak proč zavádět příkrmy nebo UM mlíko.

No u nás byla o víkendu přednáška (od mě) co je to karob :wink: a že existují i jiné sladké věci. Moji rodiče jsou typicky stará škola: vaření na sádle nebo dostatek oleje, smažené věci, sádlo na chleba :zipper_mouth: . Ale za poslední 2 roky pod nátlakem mě i sestry (protože tak nejíme a pokaždé, co jsme k nim přijely, tak jsme si vařily samy nebo nakoupily jiné potraviny) se máma změnila, ale přesto některé věci v ní zůstavají.

Mariv chtěla jsem jet ve čt. na veletrh, ale jak píšeš, tak se čím dál víc bojím, tak fakt nevím, jestli to risknout. Možná vezmem babičku a ta bude korzovat, zatím co mi budem vybírat a nakupovat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak bydlíme v paneláku :stuck_out_tongue_closed_eyes: , kola jsme dřív měli v pokojíčku, teď je máme v garáži nebo u bábiny (bydlí blízko). Díky za typ na croosera, máme naštěstí kamaráda majitele obchodu (organizuje šelamaraton) a ten nám snad něco sežene a snad i dá dobrou cenu (uvidíme).
8. bře 2010 v 07:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.