• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Vy používáte všichni Nutrilon že jo?
11. bře 2010 v 08:52  • Odpověz
Jani- ty jo, já bych taky nejela... :slight_smile: Tak tfuj tfuj, ať je vše ok.

Jani- já používám Nutrilon od začátku. A teď jsem zkusila dát i mlíko Hipp 2, je takové hustější a je i s prebiotiky a chuťově lepší jak Nutroš.

Jani, ty HA jsou hořké, protože je tam štěpená bílkovina, ještě se při alergii může dát Nutrilon soya, ale to spíš po poradě s lékařem, a nebo riskni to normální mlíko. Ale jak ti vypije normální, už asi nebude chtít to HA.

A nebo ještě byla Beba, ta byla HA i AR.
11. bře 2010 v 09:07  • Odpověz
Jankaj - já včera(zoufalec) sedla do auta a jela pro Sunar Premium s banánovou příchutí(od 6.měsíce) - to je chuť, jako když rozpustíš banánovou zmrzlinu - fakt dobrota - bohužel naše Droběna nic kromě mě a mé pravé kozy nechce.
Asi mě odsoudíte,ale včera jsem do ní lila mlíčko násilím - hubne a já mám málo mlíka. Jsem zralá na Chocholouška. Příkrmy nehrotím, krmím ji prstem - pozře jen přesnídávku ve skleničce broskev+banán+jablko(Sunárek), jinak nic a snědla asi tři lžičky polívky kuřecí s rýží(ve skleničce) - nemůžu jet absolutně podle doporučení(nejdřív zeleninka, pak postupně masíčko a pak až někdy ovoce) - malá hubne, nepřibírá, mlíka málo, levý už je odpískaný, z flašky nechce nic, ani čaj, z hrnečku to samý - nepřeju tohle nikomu, celej den řeším jenom jídlo a ještě se snažím, aby malá neměla pocit, že je něco v nepořádku. Včera jsem ale musela - flašku jsem ji držela v pusince a kapal do ní Sunar - brečela jak želva, ale donutila jsem ji polknout asi 30 ml, protože za celej den vypila ode mě 60ml, pak 50ml, atd. - to pijou děti po příjezdu z porodnice, ne půlroční kojenci!!!
Neskutečně vám závidím jedlíky, je to moje první zkušenost s takovým miminkem, co nejí nic...
Kdybych se tu neukázala, visím na stromě :frowning2:
11. bře 2010 v 09:08  • Odpověz
Bobi používá Sunar.

Holky, chceme Kubovi koupit nějaké autíčko, nemáte tip? Ne angličáka, ale ani ne tatrovku :grinning: , tak něco mezi, aby to bylo i pro daný věk.
11. bře 2010 v 09:09  • Odpověz
Verusko- vůbec tě neodsoudíme, já tohle zažívám každý večer, co je Kuba nemocný, už mi odmítá jídlo, má strach, že mu dám zas nějaký hnusný sirup. Strašně pláče, já mu rvu jídlo, pak to vzdám, on ubrečený, já na nervy.
No ale mi jí aspoň přes den- ovoce a oběd, ale musí to být na lžičce, ne flaška ani stříkačka. Nehubne, ale pořád se drží na stejné váze, zas dostanem sprda.
A když jí dáš mlíko do stříkačky a do koutku, tak to do ní nedostaneš? :unamused:
11. bře 2010 v 09:15  • Odpověz
Verusko- já to do Toma taky někdy hrnu pod tlakem. Taky si myslím, že snad musí mít hlad. Když jí v noci někdy kolem jedné a pak v 9 ráno řve jak pes a nechce. Asi je to fakt tak hnusný. :confounded:
11. bře 2010 v 09:28  • Odpověz
Kaa - stříkačkou - no přiznám se, že jsme zkusila všechno, co se kde radilo, projela diskuse na netu a taky jsem zkoušela - spíš teda dávkovačem na Nurofen(ale princip je stejnej), dokonce jsem tak zkoušela i přenídávky,ale Lucinka už to má vymakaný, dokáže to vyplivnout jakýmkoliv způsobem :unamused:

Ještě malej postřeh - včera večer, co jsem jí donutila polknout trošku toho Sunaru (oproti Nutrilonu je to fakt lahodný mlíčko a vypadat jako Zazit, jdu do něj i já :grinning: ) byla pak veselá a nebyla mrzutá jako většinou před koupáním bývá(koupání vše vyřeší,tam je nejšťastnější) a hlavně: spala od 20 hodin do 5 hodin do rána, jindy by potřebovala prso kolem druhý hodiny nejpozději, spíš dřív a pak po třech hodinách, no a dnes jí stačil dudlík a spala dál. Nádhera...

Mně se díky tomu něco stihlo vytvořit v jediném zdroji potravy: pravý kozence - a dnes vypila 3x po 100 ml, v 5hod, v 7hod a před chvilkou.
11. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
Jankaj - Nutrilon fakt není dobrej, teda chuťově, jinak samozřejmě jooo - ale dětem to asi nevadí, když nic jinýho nepoznají. Možná malýmu nechutná po zavedení příkrmů - taky jsem o tom četla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2010 v 09:54  • Odpověz
Aha Veru- no tak to jo, já jsem taky vypozorovala, že fakt po UM byl Kuba najezený, spokojený, prostě super mimino, po koju nervní, hladový, uřvaný. Jak jsem odsávala, tak jsem to MM míchla napůl s UM a dalo se. Nakonec jsem ráda, že nekojim. Fakt.

No ale super, že dneska už má něco vypito, snad už bude dobře.
11. bře 2010 v 09:55  • Odpověz
Veru tak tomu by to odpovídalo časově. Že od zeleninovýho období dělá bejkárny u mlíka. Prubnu nějaký UM neHA.
11. bře 2010 v 10:08  • Odpověz
Verusko a nezkousela jsi ji udelat hodne ridkou kasicku, treba prave Nutrilon dela moc dobry (prvni kase se to jmenuje),to musi bejt na prd, kdyz Lucinka nechce papat, to fakt neznam, ja co vytahnu, to zdlabne malem vcetne obalu a jeste cuci, kde je dalsi, papa uz uplne vsechno, my taky presli z HA Nutrose na ten normalni, ale u Tomaska tezko soudit jestli je churove lepsi - tamten pil bez problemu a tenhle taky, on uz mi pije i normalni caje z pytliku (teda jako detsky samozrejme, ne ze bych mu davala earl grey :slight_smile: nebo roibos :slight_smile: a uz jsem zkousela i samotnou koj vodu a taky to zbrblal
11. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz
ahojte ženy, nějak nestíhám, manžu mám týden doma a musím říct, že jw to horší než když je v práci :zipper_mouth: . Ne, nestěžuju si jen konstatuju, že tu nemám vůbec uklizeno, nic nestíhám a to mám dvě ruce navíc, ale taky další hladový krk :unamused: .

Zazit taky chodíte plavat 2x týdně? My jo, a je to docela záhul, hlavně časový, máme to na 11 a už v 10:15 vycházím z domu a vracím se až 13:30. Do toho už svačinky a oběd, tak se snažím ráno si to všechno nachystat. Malé se tam ale líbí, hlavně potom, kdy si obkoukává jiné děti, je pak doma taková živější a dělá nové věci (asi jak to odpozoruje od ostatních).

Verus taky jsme bojovali s příkrmem a doteď si myslím nemáme vyhráno, sice už jí, ale ne všechno ji chutná a jak mi odmítala všechno, tak jsem se snažila taky všechny možný přístupy a postupy a taky už jsem pak kašlala na to, jestli má te´d jíst zeleninu nebo ovoce. Kaši taky nechtěla, osvědčila se mi obilno-jáhlová z DM a tu dost ředím (dávám ji hodně tekutou). Krmila jsem dudlem, malíčkem, přes hračku, prostě se zkoušelo všechno, no co musí něco jíst, když už není mlíko.Tak trpělivost a držím palec.
11. bře 2010 v 16:48  • Odpověz
Holky, to je mi líto, jak bojujete! Já mám spíš opak jak zazit, cokoliv zkusím, sní a chce ještě:frowning2: Tak držím palce, je to boj:frowning2:
11. bře 2010 v 16:56  • Odpověz
ahojky, tak u nás je to taky hrůza. Danula sní tak 5 lžiček a pak jen plive. Dnes jsme byli u mudry a za 2 měsíce přibral 200g. Má 7,1kg. Ještě mi řekla, že má ochablé svalstvo, tak nevím. Každej den cvičíme, ale když se mu nechce, tak jen tak leží. Děláme takové kliky.
Dnes dostane kaši, tak uvidím, ale cvičit stejně nemůžeme, protože dnes dostal 2 žiihadla chudinka malá.

Jankaj- já bych to mlíko taky zkusila. Naše malá to ha taky nepila, je fakt hnusný. Malá má taky ekzém, ale já si myslím, že když ty děti k tomu mají předpoklad ( manžel ho taky má), tak se to stejně tím ha mlékem nezlepší. A už to nejsou prťata, ale je to můj názor a třeba to ha mléko je fakt dobrý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2010 v 17:41  • Odpověz
Navíc když ho ještě kojíš, tak to mm mléko je sladší, tak pak asi to ha nechce.
11. bře 2010 v 17:43  • Odpověz
autor
Já dávám Sunar a mladýmu nedělal nikdy problém a už měl i to banánový a to byla dlabačka :wink:
Ale poslední dobou mi ho nechce pít.
Dávám mu 3 jídla denně
Dopol přesnídávka (ovoce)
odpol polívka
večer kaše
a mezi tím mlíko, ale on ho nechce. Asi jak jsme najeli na ty příkrmy, jak psala Verus, že děti pak mlíko odmítají.
Vypije mi třeba 70 ml a dost

Ale zase chlebárnu otvírá na lžičku ukázkově. Takže nechudne.

mě oba kluci teď nějak nabrali :grinning: Dáda po knedlíkách a Míša po kaších, protože ten borec sní velkou misku, do který si dávám polívku já :grinning:
Tvářičky mají takový naducaný, ale tlustý nejsou. Jsou takový měkoučký na vožužlávání :wink:
11. bře 2010 v 18:55  • Odpověz
Zazit - zkoušela jsem i ty kašičky, o kterých píšeš - problém je, že malá odmítá vše na lžičce, vše ve flašce, něco málo vezme z prstu - upřímně - nevím, jak dlouho by bojkotovala flašku a mlíko(UM), kdybych prostě nebyla...
Je pravda, že fakt malá neměla doteď ani rýmičku, takže nelituju kojení a problémů, který jsou s tím od začátku -ale myslím si, že pokud je mimi malinký, přijme třeba i tu flašku snáz a o příkrmech nemluvě.
Katwin a Zazit - máte jedlíky, buďte šťastný - já mám doma tolik skleniček zeleniny, ovoce, masozeleninky, kašiček, UM atd. - a je to k ničemu.
Musím ale prozradit jednu věc - nepochopitelnou - Terezka jí několikrát denně Nutelu, sedí u malý na dece a tláská to tam a malá otvírá tlamičku - na špičičku lžičky dala Lucince ochutnat - a troufám si tvrdit, že to je jídlo, který by spapala bez problémů - problém je, že Nutela pro děti od 6 měsíců není v obchodech k dostání :grinning: .
Dneska v poledne jsem malou dokrmila - dala jsem ji násilím do tlamičky 4x5ml Sunaru dávkovačem od nurofenu.
Sice prskala a kňourala, ale řev to byl menší,než včera. Dopoledne zblajzla tak 1/5 velký skleničky její oblíbené(dá-li se to tak nazvat v jejím případě :grinning: ) broskev, banán, jablko.
11. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz
Tak náš Tomík má v půl roce 7,5 kg a 68 cm. Dostal třetí hexu a ani neplakal. :slight_smile:

Koupila jsem mu obyč Nutrilon a večer ho pil hezky, tak uvidíme zítra. Chutnala jsem to a oproti tomu HA je to dobrůtka. A zeleninu jí docela pěkně naštěstí. Ale to mlíko, to je boj.

Normálně dneska si hrál s chrastítkem a jak jsou tam ty blbosti, co chrastí (jakási žaba a na ní čtverečky), tak si jeden ten čtvereček dal do pusy a on se mu tam vzpříčil a on ho nemohl dostat ven. Naštěstí jsme si toho hned všimli, ale fakt to tam měl zaseklý. Sám by to určo nevytáhl. Měl otevřenou pusinku a mezi dásněma ten čtverec. Chudáček pak hrozně plakal, asi se lekl. To by mě vůbec nenapadlo, že se může něco takovýho stát s chrastítkem. :unamused:

Kde je Mariv? Už tady dlouho nebyla.
11. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz
Veru a co kdybys jí zkusila ochutit kaši tou přesnídávkou co jí chutná? To by taky nejedla?
11. bře 2010 ve 21:36  • Odpověz
A dneska měl cuketu a když ji dojedl, tak seděl v židličce a koukal na mě s otevřenou tlamičkou, že jako ještě. Bylo to hrozně vitpný. :grinning: Tak cuketa měla zatím největší úspěch.
11. bře 2010 ve 21:39  • Odpověz
Holky otáčí se vám mimouši ze zad na bříško na obě strany? Náš Tom pořád jen na jednu a na druhou se mu nechce.
11. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz
Sas, my chodime plavat jednou tydne, chodila bych rada 2x, ale tady jsou kurzy jen jednou tydne, Tomasek taky hrozne ocumuje ostatni :slight_smile:, je z nich strasne vykulenej, akorat mam strach, aby nekomu neco nechtene neudelal - my je pak nechavame aklimatizovat na takovym velkym hracim koberci a ostatni jsou klidasove a hajaj na zadech a ten muj brouk jde okamzite na bricho a jde ostatni "ochmatavat" a přeci jen v těch rukách ma fakt silu, tak se bojim, aby někomu něco neudelal

trochu závidím ty váhy vašich miminek, jsem z nošení brouka dost utahana, ale na druhou stranu jsem rada, ze tak pekne papa a nemáme s tím problémy - holky, ať vám brouckove zacnou brzo poradne papat
11. bře 2010 ve 22:09  • Odpověz
Holky, čaute, u nás taky neskutečný boj s jídlem, dneska se na večeři podávala kaše, pak mlíko a prostě si nic nevzal, on tak semkne rtíky, strašně pláče, takže jsme to prostě vzdali. A nebudeme mu dávat jídlo, když nebude chtít, vážíme ho, naštěstí nehubne, tak to teda nebudu hrotit.

Jinak Kuba se taky šíleně točí, během chvilky je na zádech, na břichu už to není ono a už se i přesunuje po dece a všechno likviduje a strašně se mu líbí to puzzle na zemi, už to rozebírá, ale neskládá :slight_smile: , mrně jedno.
Na plovoučku se nepřesunuje, jen na kousek, asi nechce jít do neznáma :slight_smile: .
A co dělá v lehátku...no kolikrát si myslím, že z něho normálně sleze a půjde pryč :grinning: Fakt zlaté ležící miminko :grinning: , no ale to už není...
11. bře 2010 ve 23:08  • Odpověz
Jankaj - zkusit to můžu :slight_smile: - jenže stejně to musí mít konzistenci takovou, aby se to dalo krmit prstem, což kašičky nejsou - jsou řídké - někdo to tu kdysi psal, že ty kašepo chvilce řídnou - mně se to stalo taky u dvou různých kaší - no uvidím. Dnes o půlnoci byl boj - kdo s koho. Malá brečela, vyslala jsem taťku dát dudlíka - řev, dudlík, řev, a tak dokola 40 minut(!) - ale vydržela jsem a nešla tam - chci malou odnaučit jíst v noci, protože pak jsem do rána vyšťavněná, malá stejně nepřibírá, tak je to k ničemu.
No a po 40 minutách jsme slavili(teda taťka) úspěch, malá usnula a pak se vzbudila v půl čtvrtý a to už dostala kozenku. Pak přesně po třech hodinách vzhůru a vypila 160 ml(!!!) - to je za poslední dva měsíce rekord!!!
Nechci ale dělat ukvapený závěry - uvidíme.
Pořád jí říkám, že když bude hezky tahat mlíčko z prsa, udělá se příště zase dost a nebude muset flašku a Sunar :slight_smile:.
Malá se otáčí na obě strany ze zad na bříško, ale hned jde zpátky na zádíčka - vždycky to využije jen proto, aby se dostala ke hračce, co si vyhlídla, ukořistí ji a s vítězným povzdechem se vrací zpět do polohy ležící na zádech s hračkou v ruce.
:grinning:
Včera měla premiéru: hračka jí nějak unikala, tak ta naše paličatá panna využila kolínka, vystrčila prde.lku, podsunula kolínka a regulérně pár cm popolezla!!! Mrštná je dost, potvůrka.
12. bře 2010 v 07:41  • Odpověz
Dobré ranko:slight_smile:, holky dneska jsme si přispali do 8h :slight_smile: , když Kuba bantoval v 6, tak jsem ho vzala k sobě a to se zas točil, dělal blbosti a pokoušel se normálně na mně vylézt :grinning: , a pak usnul :slight_smile:
12. bře 2010 v 08:30  • Odpověz
Jani- tak jak dopadla švagrová? Vše v pořádku? A co malinká?
12. bře 2010 v 08:36  • Odpověz
ahoj holky, teda, to jsou bojovky s jídlem... u nás jen moje mlíko, mrkev a včera poprvé petržel:slight_smile: na narozeniny:slight_smile:

Ale on chce vše...

verusko, čokoládka, no jasně!:grinning: nějaký mlíko by mě taky neuspokojilo :grinning:
12. bře 2010 v 08:41  • Odpověz
Ahoj holky, tak Šárka už je na světe, ale teda vůbec nespěchala. Vylezla až dneska v 6 ráno. A švagrovka si teda zobla. Malou tahali kleštěma, takže je nastřižená až bůhví kam. :confounded: Ale jinak jsou obě v pořádku. Malá má 3650 g a to vylezla skoro o 3 týdny dřív. Za chvilku se ni jedu podívat, se těším :dizzy_face:
12. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz
čus- tak gratulace novopečené tetě :grinning: Porod kleštěma to asi musí být chu´tovka ani mi nemluvte ještě dnes když si na ten porod vzpomenu, tak je mi :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Dnes jsem zkusila trochu čaje po těch asi 6 lžičkách zeleniny a nic. Zase se tvářil, že ho chci otrávit :grinning:
12. bře 2010 ve 13:25  • Odpověz
Gratulace k malý Šárce - porod kleštěma, uff - no ale už to mají za sebou a než budou mít druhý, tak na tu bolest švagrová zapomene :wink:
12. bře 2010 ve 14:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.