• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
teda holky, jsem konzerva, já jedu ve svý hnědý, jen ji dokrášluju barvou, abych nebyla šedivka:slight_smile:
ale vlasy se teď moc zlepšily, co jsem se dala ostříhat (o 20cm jsem to fikla) :sunglasses:
15. bře 2010 ve 14:06  • Odpověz
No asi nemám Bobi fotku, zkusím pohledat, ale každý se mně ptal, jestli mám prodlužované vlasy, protože ty bílé vypadaly jako moje a pod tím byly ty černé, a ty vypadaly uměle:slight_smile:, a byl to super kontrast, na krátkých by to asi tak nevyniklo.

Já jsem Kat zas konzerva v nehtech, furt nosím jen bílou francouzskou manikúru, ale tento rok jsem se už! 2x odvázala a jednou byly růžovky a teď mám červené se třpytkama:slight_smile:

Prďa se vzbudil, tak jdem obědvat a hrát si :wink: ,zatím se tu mějte.
15. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
Ahoj holky- "zničehonic" znamená, že T.svévolně vysadila dvoje prášky - argument, že je normální, že z ní děláme blázna, že chce být sama sebou a ne pod práškama, že každej má právo na to být někdy ve špatný náladě apod.
Psychoterapie jsou nanic, prášky brát nebude a je V POHODĚ.
Tak teď chodí se svojí starou partou k nějaký vyžilý paničce - teda k jejímu synkovi, hrajou karty, žolíky, pijou kafe a kouří jako fabriky(podotýkám, že Terka od října nekouřila - byla pořád,ale fakt pořád doma u PC). Když přijde domů, smrdí neskutečným způsobem od kouře, ale tam jí "všichni rozumějí", ta ženská je "fakt v pohodě"
a když se jí zeptám na příjmení té dotyčné paní, co nepracuje a živí ji bohatý přítel, tak se dozvím, že takový "nepodstatný věci" neřeší...to je jen zlomek jejích "zničehonic" názorů. Zřejmě do ní hučeli kamarádi tak dlouho, až pojala podezření,že je hvězda a sama nejlépe rozumí svojí duši. Půl roku ježdění po doktorech, terapiích apod. - je K NIČEMU a já se nesnažím celou dobu o nic jinýho, než mít dceru na práškách a blázna.
Pro odlehčení: když byla Terezka malá, spinkala, papala a brzo a dobře mluvila - zlatíčko roztomilý a teď z těchto
"vlastností" spinká do oběda, papá jen někdy a mluví až moc nebo vůbec nebo ironicky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Babičce, co jí zaplatila zájezd do Anglie, protože si to přála a měla vyznamenání, včera sekla s telefonem, když se jí zeptala na terapie...Odjíždí příští sobotu, strašně se těšila a teď ani neřeší, co s sebou, kolik liber apod.- nic...Mohla bych psát další lahůdky z posledních 7 dnů(!!!), ale nemám sílu pořád řešit celej den jenom T. Nikomu to nepřeju, fakt ne...až dokojím, doberu Deprex po Terezce a pak se objednám na terapie já.
15. bře 2010 v 15:06  • Odpověz
Nemít Lucinku, visím na stromě :frowning2:
Přesně jak píšete, jedno se vyřeší a druhý začne. Když se Terezka po návratu z psychiatrie zklidnila a dělala to, co má, Lucinka papala, tak zase flákal školu Kája - respektive neflákal,ale hledal příčinu neúspěchu v učitelích, ne v sobě. Odstřihla jsem ho od kapesnýho a ejhle: nosí jedničky a dvojky na prestižní elektroprůmyslovce. Stálo mě to taky spoustu psychických sil - kopat ho do učení, nakonec jsem přišla na řešení a funguje. Chce řidičák a prachy - tak maká jako čert a stíhá i fotbalový zápasy o víkendu.
15. bře 2010 v 15:11  • Odpověz
Lucinka si docela vyhraje na dece, máme celej obývák přes den jako hračkárnu - obrovská deka přes celej obývák, různě rozesetý hračky a malá cestuje a vybírá si. Pustím jí k tomu písničky (klasický dětský), jsem poblíž, aby mě viděla - v kuchyni nebo u PC, nebo si k ní lehnu a blbnu s ní. Když je unavená, tak mi to "řekne"(je to něco jako znakovka, ale nesnažili jsme se o to, prostě si rozumíme), já ji pochovám, dám do postýlky a spinká.
Když se pokaká, tak to jednak cítím, jednak předtím funí a tlačí a dělá eeeeee(zvuk při tlačení) a pak to nahlásí, když je hotovo a jdeme přebalit. Je to pohodářka, nebolí ji bříško jako kdysi před pár měsíci(hrůza, když si na to vzpomenu a připadá mi to jako před sto lety), tak si žvatlá, přetáčí se sem tam a je spokojená.
Pokud nepřijdu s příkrmem :grinning: - včera jsem jí dávala na dece(v židličce to nemá vůbec cenu ji krmit, neotevře pusinku vckrát než jednou ze zvědavosti) dudlíka k pusince a jak otvírala tlamičku, šup tam cuketu s bramborem(ze skleničky). Takhle jsme ji oblbla asi na pět lžiček a celá šťastná jí utírala pacičky a pusinku, páč to nevyplivla - i když ksichtíky byly pořádný :wink: - nejvíc ji chutnají vlhčený ubrousky z Kauflandu - to normálně olizuje(!!!), jinak přímo nesnáší, když ji chci utřít pusinku, nebo namazat krémem obličej - řev , ale tyhle ubrousky miluje.
Je jich v krabičce 80 a stojí něco kolem 40 Kč :sunglasses: .
15. bře 2010 v 15:25  • Odpověz
AHOJKY, tak jsem tu chvilku nebyla. Manžel měl včéra narozky, tak jsem měla trochu víc práce (pekla jsem dort a tak.)

Verusko- tak přeju, aby bylo lépe s Terkou.
15. bře 2010 ve 21:50  • Odpověz
Cuus, nestihaaaaaam, řeším tisíc veci, tak jdu na chvíli nakouknout!! Teda holky, takový divočiny na hlave :slight_smile:, já dávám preliv jenom a zádný divočiny :slight_smile:

veru, teda s terkou je to husty, nejhorší je asi ta bezmoc :frowning2:, takova snaha (terapie atd) a teď zas na zacatku :frowning2:, snad se brzo vzpamatuje!

Jo a brouk se dneska prvně sám posadil! Byl z toho celej vyjukanej, byl na dece, já něco sudlala v kuchyni a nejednou kouknu a brouk sedí - prepadava mu to teda trochu dopředu, ale nechala jsem ho, pak se dostal do patove situace :slight_smile:, když se chtěl dostat na brisko, tak jsem mu šla pomoct :slight_smile:
15. bře 2010 ve 22:18  • Odpověz
Zazit, to je šikulka, ten Tomík!!!! Musela jsem se smát, když jsem si představila onu patovou situaci :wink: :grinning:
Romčo - obdivuju všechny ženský(a chlapy), co pečou dorty - sice nejsem úplnej kulinářskej analfabet, ale k pečení dortů by mě asi nikdo nepřemluvil - to musí mít člověk v krvi :wink:
Po pár dnech přidávání Sunaru k MM malá Lucinka spinká celou noc bez buzení a je to paráda!!!
Terezka zaspala do školy - klasika :angry: , ale je velká dost, aby vstala na budíka sama, když je "v pohodě", no ne??!
16. bře 2010 v 07:52  • Odpověz
verusko, noc závidím! ostatní starosti teda ne no :confounded:
my nemáme noci pěkný...nevím, kolikrát z noc by mělo půlroční dítě jíst, ale Honzík je na to prso hrozně fixovanej:frowning2: chjo...
16. bře 2010 v 08:46  • Odpověz
Ahoj holky, Věrko, no to je teda síla, ale snad bude zas líp. Že Terka vysadila léky, je docela škoda, když už to tak dlouho užívala, vždyť i po nich se musela celkově cítit lépe. Ale pokud ji k tomu přemluvila parta :angry:

Romčo- ty jsi fakt šikula, já bych chtěla taky upéct J k narozeninám nějaký dortík a nějaký pěkný, na něm to odzkouším a pak bych chtěla něco Kubíkovi. Korpus něčím plněný a s marcipánem :slight_smile: , ale zas takový expert nejsem :unamused:, takže asi pohledám na netu něco jednoduchého. Do května mám na to čas.

Zazit- no ten Tomášek je šikula, už jsem se chtěla zeptat, jestli chodí a ty za ním, že nemáš čas na koně :wink:

Kat- a není už Honzík třeba zvyklý? Ne že by měl hlad, jen že by potřeboval cucat prso.

Holky, mi si Kuba "řekl" o kaši- furt nechtěl nic jíst, tak jsem mu jeden večer zkusila udělat kaši a zatím, klep klep, ji asi 3 dny po sobě snědl. A dneska vstával až s J ve 4:40 :slight_smile:
16. bře 2010 v 09:09  • Odpověz
káčko, je, je zvyklej...ale neumí jinak usnout...to, že teče mlíko, ho někdy naopak budí a otravuje...chce jen prso... chjo holky, někdy vám povím, že si říkám, zda by mi nebylo lépe bez kojení :pensive: mohla bych ho nechat u našich a jet na veletrh:slight_smile: holky pražandy - Michal ze špuntíku tam bude mít autosedačky za bezkonkurenční ceny přímo od dodavatelů... :wink:
Jinak jsem se dnes dozvěděla, že v Hradci bude Ikea, supér!:slight_smile:)
16. bře 2010 v 09:24  • Odpověz
Kat- já o tom víc z vlastní zkušenosti prd, ale kamarádka má skoro 2letou holčičku, kt. stále kojí a spí s ní v posteli, a ta kamarádka je teď z toho docela nešťastná, protože večer nikam nemůže vyrazit, ani s přítelem na večeři nebo se pobavit, malá se naučila usínat s prsem a během noci se jen ze zvyku přisát. Ani prý nepije, jen se pomazlí a spí dál.

No tak s tou Ikeou to je fajn. No ale my vždycky jedem jakože pro něco malého a necháme tam hafo peněz:slight_smile:
16. bře 2010 v 09:34  • Odpověz
káčko, hmm, jenže co s tím?:frowning2: nechat brečet? na to nemám :confounded: chjo...
16. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
Ahoj holky, u nás jsou ty noci taky děs a hrůza. Dneska spal od 20 do 24 v tahu (což už je úspěch), a pak buzení po hodině. Ve 4 zjistil, že už je vyspanej, tak byl hodinu vzhůru, povídal a tak. Tak jsme se šli podívat z okna a pak jsem si ho vzala do postele, pač se mě nechtělo s ním chodit. A jak si začal šudlit oči, tak se stěhoval zpátky do své postýlky. A spal s jednou přestávkou do půl 8. Teda já vlastně nevím do kdy spal, protože mě probudilo až to, jak montoval monitor dechu :grinning: A po dlouhé době se probudil a neplakal. A někdy se budí každou hodinu celou noc. A když se narodila Šárka, tak asi slavil, protože se budil (a to nepřeháním) po 20 minutách CELOU noc :rolling_eyes:

Kat a nezabral by třeba dudlík místo prsa?

Zazit ty jo, to je šikula ten tvůj Tomík. :slight_smile: Onehdy jsem si zrovna říkala, kdo z koňových dětí se první posadí :slight_smile:

My budeme mít premieru s večerním hlídám asi v pátek. Bude se zapíjet Šárouš, tak bude hlídat babička. No uvidíme, jestli nepovalím za půl hoďky zpátky domů.
16. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
Holky a u vás pomáhá nechat vyřvat? Náš prdís vydrží řvát i hodinu a já na to taky nemám. Taky mě štve, že se pořád budí, ale asi to budem muset prostě vydržet. :unamused:
16. bře 2010 v 09:48  • Odpověz
jankaj, tak to mám stejně... v autě ječí jak pavián, ale jelikož ho fakt nemůžu vyndat, tak prostě řve... a vydrží to fakt hodinu! Pak je úplně hotovej, ale neusne...vyndám ho a úsměv... prostě u nás to nefunguje...a navíc nma to nemám...

Jani, bohužel dudlíka nechce...skoro s e jím dáví, hned pozná, že to není prso:frowning2:
16. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
Já vím, že je to hooooooodně blbá rada. A co mu ten dudlík do něčeho namočit? Jako aby si zvykl... Ale hlavně to pak nedělat pořád, jen na to zvyknutí.

Holky, nemáte něco osvědčenýho na vyčištění kuchyňské linky? Myslím tím na tu svislou desku, jak jsou tam např. cákance kolem sporáku? Já to strašně nerada čistím, protože mě to ničím nejde. A nakonec je to stejně došudlený jak prase :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2010 v 09:57  • Odpověz
A včera mě náš šikulka rozbil mobila. Teda samozřejmě ne schválně. Jsem si ho chytře nechala na zemi, zvedla Toma a on měl v ruce hračku a ta spadla hranou přímo na display a ten je teď celej černej. Tak jdu volat do opravny, jestli to vůbec stojí za to opravovat. :rolling_eyes:
16. bře 2010 v 09:59  • Odpověz
Kat- no vyřvat asi ne, bys v noci zcvokla, zkus se třeba poradit s dr, jestli to nějak nejde, později už se nehneš z baráku a nebo leda kojit třeba do roku a pak to utnout.

Jani- u nás moc nenecháváme vyřvat, pokud je to přes den, tak beru na ruce a za chvilu je klid, pokud je to od zubů, prostě dám Nurofen a namažu dásně, a večer zásadně nevyndáváme z postýlky, aby se nenaučil, že na zakňourání se bude večer chovat. Prostě tam chodíme třeba 10x, vždycky pohladíme, chvilku třeba potichu povídáme a jdeme pryč. A necháváme ho 2minuty brblat,pak jdeme za ním, pak třeba 5min brble a jdeme a tak to postupně prodlužujem, až do usnutí.
Do postele k nám ho beru až k ránu- pokud se vzbudí před sedmou.
Jiná je, pokud je v autosedačce- tam prostě má smůlu, ale třeba jsme teď jeli večer a byla tma a zjistili jsme, že se asi bojí, takže měl vzadu rozsvíceno a byl klid.
16. bře 2010 v 10:02  • Odpověz
Jani- já na všecko používám Savo, kup si Savo kuchyň - cca 45,-(!!nesmrdí to po chloru!!) , nastříkej, nech působit a pak to houbičkou jemně přetáhni, pak vylešti hadrou a je to jak sklo. Já teda se snažím všecko hned utřít, ale trošku sem zapinkala digestoř a byly tam zaschlé cákance a pustilo mi to. Používám to aj na kachle v kuchyni, na dřez, na všechno prostě, i na dvířka, pracovní desku.
16. bře 2010 v 10:05  • Odpověz
Jani- našemu prďovi se taky líbí mobily a ovladače, takže se učíme všechno dávat z dosahu, a minule mi psala kamarádka, že jí malý hodil mobil do bazénku:slight_smile: No já mám nový mobil asi od podzimu, tak by mně refilo :angry:
16. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
Kaa dík za tip. Já taky nejsu prase a utírám všecko, ale kolem toho sporáku se tomu člověk asi nevyhne.

Já Toma nevyndávám, když jde spát. Ve dne i večer, to má prostě smůlu. Jenže když řve v noci, tak co s ním? To mě nic jinýho nezbývá. A to ještě minulý týden stačil jen dudlík. Prostě ze spacího miminečka rostě pěkný kvítko :sweat_smile:
16. bře 2010 v 10:09  • Odpověz
:grinning: No, já mám nový mobil od prosince :angry:
16. bře 2010 v 10:10  • Odpověz
Ajajajajaj- tak to je pech s tím telefonem :frowning2: :frowning2: , já jsem si právě pořídila nový, ptž během rodičovské asi na kravinky nebudou prachy a asi jsem si radši měla nechat starý a až PO si koupit nový :slight_smile:

Hm, v noci ho řvát asi nemůžeš nechat, mi se jednou stalo, že Kuba o půlnoci bantoval a řval, tak jsem si ho vzala na sedačku do obýváku, položila jsem ho vedle sebe, a tam mi usnul a pak jsem ho přenesla, jakmile jsem ho začala houpat na rukách, tak řval ještě víc. :confounded:
16. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
Já mám totiž trochu hrůzu z toho, že mě z něj roste malej strejda. :confused: Můj brácha prý nespával ve dne ani v noci. Prostě to nepotřeboval. Řval jako blázen a když rozsvítili světlo, tak se na všecky usmíval a chtěl si hrát. Trvalo to prý skoro do 3 let :pensive: Ale snad ne. On totiž když bantuje v noci, tak to pak dospává přes den. Myslíte, že by si to mohl teď ještě otočit a mít ve dne noc a opačně?
16. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
Jani, nevím, co je na tom pravdy, ale prý se to ještě láme kolem jednoho roku, takže se trošku bojím, aby mi pak prďa spal.
Ale jak psala Kat- asi je to teď přechodné období :wink:
16. bře 2010 v 11:16  • Odpověz
autor
ahojky,
tak dneska se Prevenar nekonal.
Jsme tu zavalený sněhem a volala jsem doktorce, že se tam k ní prostě kočárem nedostanu. Auto sice máme, ale nejezdim, i když mám papíry, tak leda tak dobrý na machrování a ještě jsou na jméno za svobodna.

Takže píchání za týden.

Dneska je den debil asi. Vůbec bych od rána jenom chrápala a nic nedělala. Sicejc jsem uvařila a s Dádou malovala temperama vyfouknutý vajíčka na výzdobu, ale to bylo maximum,co jsem byla schopná udělat.
Taková mega jarní únava nebo co

Taky nechávám řvát a když nepřestává, tak ho musím celýho spocenýho převlíknout, protože to tlačí až z paty :angry:
16. bře 2010 ve 12:41  • Odpověz
Bobi- tak u nás taje, odpo se chystám na vycházku. To je brutální, že máte tak hodně.
Mi se taky nic nechce, ani dělat pro J oběd, my s Kubou už jsme po o :slight_smile:
16. bře 2010 ve 12:58  • Odpověz
vidím, že tady asi teď už každý nestíhá, mám nějak napráskaný dny a když už si sednu, tak malá mě vyžaduje nebo naopak manža potřebuje počítač, jsem pak líná zapínat druhý komp.

Včera jsme se poprvé potápěli na plavání, měla jsem z toho větší hrůzu jak Máda, ta nezaplakala, no ona neplače skoro vůbec (teda na plavání). Je to tam super, je tam taky jedna mamina, co má stejně staré dítě jako já (možná rozdíl týdne) a ten klučina je druhý zážitčin Tomášek, už leze po 4 a včera si i za pomocí koníka stoupal, no nevěřily by jste.

Já jsem ráda, že dnes se trochu rozlezla, jinak je to lenoch línej, který pořád lítá s rukama a nohama nahoře. Převracet ze zad na bříško se nechce, večer spí strřídavě na jednom a pak druhém boku a někdy se přetočí na břicho a pak řve, že tak nemůže spát. Já v noci pořád kojím, někdy 3x (lepší varianta) někdy i 6x. Taky jsem nechtěla malou večer zvedat, ale teď ji pochovám a pak jde zase zpět na postýlky (otázka 3 minut) a spí dál. To víte, že se mi to nelíbí, ale nenechám ji teda řvát. Občas k ránu je i se mnou v posteli, ale to nezabere, tak za chvilku potuje zpátky do postýlky.

Jinak mám kamarádku a ta má 1,5 letého syna, který je jí pořád u prsu, je to už fakt strašný, kojí snad 15x za den. Teď ho chtěli odnaučit a tak mají oddělené ložnice s manželem už přes měsíc( aby syn necítil mlíko a vstává táta) a vůbec to nezabralo, syn vyvádí pořád dál.
16. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
autor
No právě, já si uvařilo to svoje a klukům každýmu tu jejich polívku a velkej má smůlu. Vůbec nic pro něj nemám :frowning2:

už jsem přišla na to, co je za tou mojí vzteklou náladou. Takovej ten stav, že mě sere celej svět........dneska to mám dostat :grinning: ........ se za to nenávidim, jak se mi před tim změní nálada. Úplnej syndrom

Tady napadlo něco včera a pak to tu chumelilo celou noc. Chodníky jsou už protažený a čistý, ale ty hromady okolo. Sjet kočárem nemůžu, protože ty odhrnky jsou vysoký až ke kolenům. Ale asi to už taky taje. Vypadá to takový mokrý. A ve čtvrtek podle předpovědi sluníčko a 12 stupňů a prý o víkendu má být až 18 :slight_smile:
16. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.