• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
autor
Tak zase nejsem tak hrozná manželka
udělala jsem mu bramboráky :wink:
16. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz
ta vado, bramboráky, ty sem neměla dlouho, teď sem dostala chuť, ale už mám naplánované halušky :unamused:

verus vydržte, určitě se to s Terkou zase spraví, má asi ty telecí léta, ale vybírá si je teda fest :unamused: aspoň že malá Droběna se ti umoudřila, to je pak radost. Taky bych neměnila, radši ať nespí než nejí, to je pak k nevydržení a hlavně to vymýšlení, co na jídlo, když nic nechce.

Nám taky nasněžilo ráno, ale hned 10 už nic na chodníku nebylo, docela se oteplilo a hned je lepší nálada.
16. bře 2010 ve 13:51  • Odpověz
sasanko, tak já mám opačný případ, dnes jsem mluvila s kámoškou - ve 13ti měsících holčička vypila večer kaši s banánem a prso nechtěla, od tý doby nekojí...a to holčička spí od narození s ní v posteli, přicuclá byla pořád...a najednou takhle. Takže vše je fakt individuální:slight_smile:
já dnes byla u dr na posledním pneumokokovi a půlroční prohlídce. Honzík je zdravej, prý má oteklé dolní dásně, váží 8.5kilo, měří 75cm. Plavání schváleno:slight_smile: ale s kojením jsem si vyslechla, jak mám na dva roky vystaráno, že už jsem ho navykla na prso a nedá se to odnaučit (navykla na prso? to ho mám nechat o hladu?) ... no, taky nechci mít mamánka, ale dokud kojím, je to prostě nejpohodlnější mít ho v posteli, jinak fakt nespíme ani jeden:frowning2:

holky, kde je vroninka nevíte?

bobisku, neřídíš? Já to miluju! řídím všude, kam jedem, miluju volant:grinning: a asi tě nepřekvapím, že jediná rada, jak se naučit a odbourat strach je, řídit, řídit, řídit... :wink:
16. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz
holky, to jsou skoky co? dnes -5 a za týden + 18, se nedivím, že řádí nemoci...
zaz - hele, ještě se ti vejde do kočárku brouk? mně přijde, že už ani teď s prodlužovákem to není žádnej zázrak:slight_smile:)
16. bře 2010 ve 14:47  • Odpověz
holky, já nevím, co dávat jíst - ochutnal mrkev, petržel. Teď zase další zeleninku? Nebo míchat? A ovoce za měsíc a taky vařit? Vaříte v troše vody a pak rozmixujete? Díky:slight_smile:)
16. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz
Ahoj holky - u vás máte sníh???
MY UŽ MÁME JARO, HEČ!!!!
Bydlím kousek od Bavorska, tak to máme trošku dřív :wink: - měla jsem už jarní bundu a bylo mi teplíčko, paráda!!!!
Droběna dneska spapala půl malý skleničky cukety s bramborem - nemusela jsem nic vyhazovat, super - zatím neprotestovala u brokolice a cukety a její oblíbené přesnídávky.
Přikrmuju Sunarem, někdy malá nechce,ale třeba při třetí dávce ze stříkačky se chytne a vypije postupně 60-100 ml, podle toho, kolik mlíka vypila z prsa. Naučila se u toho i blbinky, když jí to dám proti jazyku, vyprskne mi to do ksichtu a po půlce obýváku :slight_smile:). Tak jí to většinou dávám do koutku a dohlídnu, aby to polkla. Flašku zkouším pořád,ale fakt jí nechce, dudlíka má na spaní a nepotřebuje,aby z něho něco teklo.
Trošku vody vypije z hrnečku Nuby, ale teď odpoledne mě dostala a doslova si vynutila pít z klasickýho porcelánu můj čaj pro kojící matky - sice jsme byly trošku zlitý,ale pila jako divá. Takže vynecháme flašku, učící hrnečky a rovnou budeme pít z půllitru asi :grinning: :grinning: :grinning: .
Katwin- já ti neporadím, já můžu dát jen to,co malá polkne bez problémů a toho moc není. Myslím, že bys mohla klidně už namíchat zeleninku, když ti tak dobře papá, i ovoce - to ovoce se dává později kvůli tomu, aby ti pak mimi neodmítalo zeleninu,že není sladká - to v tvém případě není potřeba, ne? Papá dobře, tak můžeš klidně ovoce, třeba naškrábanej banán, nebo rozmixovanej, s jablíčkem - můžeš rozvařit,ale já využívám kupovaný skleničky, se přiznám :sunglasses: .
16. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
Veru, Lucinka je sikula!!! Prdí na hrnecky pro prtata a rovnou pije z porcelanu :slight_smile:

kat, s prikrmama neporadim, jsem lina matka a my sklenickujeme plus občas rozmackam vidlickou banan, takže já s vařením neporadim, ale zkusila bych dat Honzikovi další zeleninu - brokolici, špenát, připadne bych zkusila brambor

a s kočárkem je to fakt traga - brouk je tam nacvaklej silene - v čem je budeme vozit??? Já myslela, ze kočárek se používá (jasne, ze ne porad, ale občas) až do tři let, ale mne přijde, ze se mi tam na podzim nevejde ani náhodou!!!
16. bře 2010 v 18:48  • Odpověz
Kat já jsem dala Tomovi 3 dny mrkev, pak 3 dny bramboru (tu moc nechtěl), pak brokolici, květák, cuketu a teď už mu to míchám. Ale taky nevím jakou další zeleninu. Vždycky to uvařím a pak rozmačkám vidličkou nebo rozmixuju, jak kdy. Nechávám tam trošku vody. Zeleninu dávám asi 14 dní a poslední 3 dny dávám už i ovoce. O víkendu dám poprvé králičí maso. Co dál se může dávat holky?
16. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
Jankaj, ze zeleniny mě ještě napadá špenát, ten nám teda moc nejede, pak jsme měli kukuřici, dyni, z příloh můžeš dávat ještě ryzi a někdo zkouší od 6ti mesicu dávat už i těstoviny - záleží na tom jestli se u vas dobre snasi lepek, no a z masa krome kralika kureci, kruti a my s nejvetsim uspechem vyzkouseli i hovezi, i kdyz mu ho davam malo - tak jednou za mesic, jo a taky se muze davat jednou tydne misto masa vajecny zloutek
16. bře 2010 ve 20:53  • Odpověz
A kde seženu tu kukuřici? Já jsem vždycky viděla jen tu sterilovanou a to je asi slaný ne? Nebo to prodávají v těch skleničkách přímo pro prcky?
16. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz
čus

jankaj- já koupila v DM mrkev, kokuřice.
Já pořád kojím jen v poledne dávám zeleninku, ale malej tomu moc nedá. Sní tak půlku skleničky a chce i mlíko. Zatím jsme žádné kojení nenahraili. Holky ten náš malej je lenoch. Vůbec se nesnaží přetáčet. Zítra máme jít zase na rehábku, ale on moc cvičit nechce. Prostě se zvedne na ručičkách, ale udělá to 2x a pak si prostě lehne a má to na háku. Jsem hotová, protože mudra říkala, že nemá žádné svaly. No snad to bude v pořádku a taky začne válet sudy. :grinning:
16. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz
Jdou Topolánek s Paroubkem po silnici a najednou jim cestu zkříží had.
Paroubek hned přiskočí a hada zabije.
Topolánek: "Co jsi to udělal? Nemůžeš zničit každého, kdo se
nám postaví do cesty. Je demokracie a každý má právo jít svou vlastní cestou."
Jdou dál a najednou začne před nimi poskakovat žába.
Topolánek zrychlí a jediným šlápnutím ji rozmáčkne na kaši.
Paroubek nechápavě kroutí hlavou: "Ale před chvílí jsi povídal, že každý může jít svou vlastní cestou...!"
Topolánek: "Ano, ale mají se plazit, a ne si vyskakovat!"

:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz
Veru, to je husty!!! Ale zcela vystihuje situaci!! :frowning2:

jankaj - kukurice ze stejneho zdroje jako romca :slight_smile:, maji tam i tu dyni a myslim i fenykl
16. bře 2010 ve 21:24  • Odpověz
Pěkné :grinning:
16. bře 2010 ve 21:24  • Odpověz
kat taky teda máš obříka jako zaz

já teda vařím jak zeleninku tak ovocný příkrm, jen některý věci kupuju, hlavně ty sezonní, ze zeleniny můžeš, to co psaly holky a přidávám: kapustu, hrášek, kedluben, červenou řepu ( u kořenové zeleniny se může dužnina vykrajovat - obsahuje dost dusičnanů), dobré jsou i mražené zeleniny (bonduel), když není zbytí
ovocný příkrm: jablko je základ skoro pro všechno - ze začátku povařit a rozmixovat, pak můžeš nastrouhat, vařím taky hrušku, sušené meruňky,pak banán, broskve. Dělala jsem si tabulku, co kdy můžou, tak když budeš chtít, tak ti to pošlu.

veru vtip skvělý

romco já chválím plavání, tam se hodně naposilujou a pokaždé můj lenoch aspoň 2 dny si hraje jak má :slight_smile:
16. bře 2010 ve 21:43  • Odpověz
Sas to bys byla hodná :slight_smile: Písnu ti do ip maila

Asi zajedu do té DM. Stejnak musím koupit to Savo kuchyň, abych mohla začít dělat jarní úklid. :unamused: Tady v té naší pr... je totiž jen ta slavná Brněnka a tam mají prdlačku a když něco mají, tak asi 3x dražší než všude jinde
16. bře 2010 ve 21:48  • Odpověz
sas- já vím plavání je super, ale moje děti mají atop. ekzém a do chlorované vody moc nesmí. S
Ivuškou jsem chodila asi tak na 4 lekce a pak jí to začalo praskat až do krve. S Danulou jsem tam už ani nešla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2010 ve 21:49  • Odpověz
Já bych taky strašně ráda chodila do plavání, jenže nemůžu. Tom má taky AE, sice teď momentálně ne, ale mě by tam stejně nepustili kvůli mýmu ekzému. Leda by chodil manža. Ale to stejně neřeší to, že bych tam s prdísem chtěla chodit já. :unamused:
16. bře 2010 ve 21:52  • Odpověz
romco tak to chápu a nemáte na výběr slanou vodu?

janko už to máš na emailu, jo a já na sporák používám brill, ale je drahý (100,-) ale super, stačí málo a čistí se to samo :slight_smile:)
16. bře 2010 ve 21:57  • Odpověz
hmm, to já neznám a naše malá je po mě, nemusím ji ani mazat nějakýma spešl krémama, má pěknou hlaďoučkou kůži, jen kolem pusinky ne, ale to že furt slintá
16. bře 2010 ve 22:00  • Odpověz
sas- tady u nás není slaná voda. Taky mě to napadlo.
16. bře 2010 ve 22:02  • Odpověz
autor
Já si nakoupim hafo zeleniny po výplatě (brokolice, celer, červená řepa, květák, cuketa....), pak to doma oloupu, nakrájim na kostičky a nahážu do pytlíku na mražák. Pak jenom vezmu krneček na polívku a od něčeho kousek a mám takový švédský stoly. Pak to malýmu uvařim. A když mám čerstvou, tak samo vařim z čerstvý. Ale zásoby si dělám tímto způsobem
17. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
autor
Jo a hrášek a kukuřici kupuju mraženou. Ta není slaná.
Musíme počkat na sezónu :wink:
17. bře 2010 v 08:20  • Odpověz
holky, díky moc! Takže vyzkoušena mrkev a petržel...dnes dám cuketku:slight_smile: Jinak já vařím skoro všechno, ty skleničky mi jsou líto, když to nesní najednou ještě:slight_smile:
zaz, moc děkuju za odkaz, super!! :wink: právě jsem se rozhodla, že chci kojit do roka:grinning: a nesmím otálet s těma příkrmama, je to fakt - v mém okolí jsem vypozorovala, že pokud děti na roce jedí skoro vše, prso sami odmítnou nebo ho aspoň relativně snadno oželej...
Takže budu vařit, prosím moc o tabulku!! Musím si udělat jídelníček, jsem nějaká mimo, ta hlava nefunguje:frowning2:
17. bře 2010 v 09:14  • Odpověz
bobi, s tím mražením to je super, jen musím udělat místo v mrazáku:slight_smile:
17. bře 2010 v 09:15  • Odpověz
Já to mám v mrazáku zase pro změnu v krabičkách. Taky na kostičky nachystaný. Ale mám doma i pár skleniček. A hrášek máme zamraženej domácí :slight_smile:
17. bře 2010 v 09:19  • Odpověz
holky, takže normálně mikroteňák a do něj třeba kostičky cukety? A dát do mrazáku? Pak vyndám, jen pár kostiček a dám vařit? Se omlouvám, jsem debil:grinning:
17. bře 2010 v 09:37  • Odpověz
Kat jo, já to tak dělám :wink:
17. bře 2010 v 09:39  • Odpověz
autor
Přesně Kat a nejlepší na tom je, že si můžeš nakombinovat polívku pro prcka podle svý chutě :grinning:

Jo a to masíko v kostkách z tácků na led je celkem šikovný. Akorát teda s tím tácem třískám jak debil o linku a dělám atletiku, aby vypadla aspoň kostka :grinning:
17. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.