• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Kat -to jsi fakt sikulka(tak uz je dobre,co?koukam,ze i uklizis:wink:), ja vzdycky jak nekde jedu,tak spis vypadam,ze se stehuju:slight_smile:.Taky jsem mela z prvni jizdy veelkou radost ,ale bala jsem se,ze nebudu umet ridit:slight_smile:(neridila jsem asi 3 tydny,hihi).
19. říj 2009 ve 20:06  • Odpověz
s tim autem je to vzdycky jak stehovani narodu :slight_smile:, ja poridila pred porodem novy auto - schvalne oktavku kombika, aby to bylo velky a jsem vzdycky nacpana az po strechu :slight_smile:, davate si prcky dopredu nebo je nechavate vzadu??

a mate pravdu - musim Tomaska pustit mezi lidi :slight_smile: a dudlika mu teda ocumlavat nebudu :slight_smile:, cumlam mu ho jenom z druhy strany :slight_smile:, protoze mam jenom dve ruce a kdyz davam malyho do sedacky a on zrovna dudla nechce, tak si ho proste za to drzatko vrazim do huby :slight_smile:

Mariv, to jsem rada, ze jsi na tom s tim brichem stejne, teda samozrejme nejsem rada, ze to mas necitlivy, ale jsem rada, ze v tom nejsem sama, ja mam necitlivejch tak deset cm nad tou jizvou
19. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz
zazit, já nemám druhou stranu dudlíka:grinning: jako to kolečko co myslíš, mně se osvědčil dudlajs bez kolečka, ten si nevyšťouchne rukou:grinning:
Jinak mariv, díky moc, jsme na sebe náležitě pyšná, je to fakt organizačně náročný, aby to bylo rychlý, aby malej nebrečel nervozitou, teplem, zimou...:grinning:
zaz, mám ho vzadu, neumím vypnout airbag.-D a taky by mě vepředu lákalo s ena něj dívat, dávat dudlík atd. :wink:
19. říj 2009 ve 20:29  • Odpověz
My jsme si ted prehodili s Jirkou auta,on jezdi malym a ja kombikem a tez nemam misto pro dalsiho pasazera.A vozim ho vzadu,vepredu-stejne jako KAT-bych na nej koukala,a to je na bouracku,a to teda nechci.
19. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz
no, nas mladej sikula si opravdu obcas trefi do toho kolecka a dudlika vyhodi az ven z postylky, kdyz to udelal prvne, tak jsem nemohla toho dudlika najit a myslela jsem, ze ho snad spolkl :slight_smile:, kdo dela dudly bez kolecka????

Ja si ho davam dopredu, air bag se da u mne v aute vypnout v kasliku a potrebuju malyho videt, az pak bude mit sedacku, ve ktery bude koukat dopredu, tak ho budu vozit vzadu, ale ja bych byla nervozni, kdyz bych na nej vubec nevidela, on obcas vyda tak divny zvuky, neco mezi chrapanim a chrcenim, se vzdycky pekne leknu, ted uz min, uz jsem si zvykla, pritom nosik ma prazdny
19. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz
Zazit,myslim ze MAM dela dudliky bez kolecek,ja teda mam AVENT a davam retizek. Jakou davas Tomikovi durku na dudlu u flasky?Ja davam porad Avent novorozenecky dudlik,ale nevim,jestli prave kvuli tomu mi ted malo nepije,ted mel nachystanou stovku a vysosl 50,ale spi z toho tak tech 6h.Trosku se bojim,ze kdyz mu dam vetsi dirku,nebude chtit prso,ptz flaska bude pro neho pohodlnejsi
19. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz
Holky vy jste fakt odvazny cestovat s prckama. Ja se sotva vypravim na prochazku a to jsem jeste zpocena a za na pr... Organizacne je to narocny i pro dva lidi! Kdyz jedeme s manzelem tak to jsou uplny manevry a jeste polovinu veci zapomenem. Ale dite nastesti nezapomenem :slight_smile: Sama bych se fakt nevypravila, navic jsem posera a bojim se ridit, takze musim spolihat na mhd :frowning2:
zazit neboj, to bude lepsi s tou jizvou, akorat to bude asi jeste nejaky mesic trvat :frowning2: Mne spis vadi to rozpleskly bricho a porad jsem jak ve 4 mesici :frowning2: a co tvoje cviceni, jak ti to jde? a uz vidis vysledky?
19. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz
Mariv,mi tam asi taky roste dalsi dite,a pulku dalsiho tehu mam za sebou:slight_smile:.A kdyz se vypravuju,tak 1-1.5h dopredu a i tak jezdim pozde:slight_smile:
19. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz
kaacko, my uz mame savicky 3+ :slight_smile:)), dvojky uz mu nestacily - nasaval hrozne vzduchu, jak mel velkej tah a teklo malo mlika :slight_smile:, ale jeste mu to stridam - ve sterilizatoru mam 4 savicky 3+ a 2 dvojky, ty Kubika ale sidis :slight_smile:

mariv, ja jsem taky vzdycky zpocena az na prdeli :slight_smile: a pulku veci taky zapomenu, vzdycky si delam hromadku u dveri :slight_smile:
cviceni moc pomaha, zatahuje se to docela pekne, delam cviky na horni cast bricha, sikmy svaly - to na tu jizvu vubec nevadi - to ji nenamaham a pak sedy lehy, prvnich 10 bylo fakt hustejch, to bylo sileny - manza musel drzet nohy a ja si pomahala, ale ted uz udelam i 30, sice je to maso, ale fakt to viditelne pomaha!!!
19. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz
hlásím se do klubu děsných nocí, malá ne a ne usnout a pak když usne tak se probouzí zase ve 4 a řádí do rána, doufejme že se to dnes nebude opakovat!!!

Jsem asi dost otrlá, z malou chodím nakupovat běžně, v práci jsem byla asi ve 4 týdnech, holka si musí zvykat, protože určitě táta donese velice brzy nějakou tu virózu z práce. Líbám o sto šest a i někdy na pusu, ale to protože se sebou vždycky tak pohne, že se nestrefím na tvářičku.

zazit teda rukavice mě taky dost dostaly. Ještě mi řekni, jestli doma žehlíš i ponožky :grinning: .

Taky se strašně dopředu vypravuju. Když jdeme na kontrolu k dr. tak 1-2 hod. dopředu všechno chystám.

Jinak teď už kočárkuju ve dvou, docela si rozumíme. Tady je to asi 50ti tisícové město, tak se potkáváme s kočárky skoro každý den stejné maminy. Už jsem si vyhlídla další maminu, byla se mnou v porodnici, na vítání občánků, u stejné dr., na kyčlích- prostě se vídáme často, jen získat odvahu oslovit. No nic musím si nachystat nějaké ty úvodní fráze.
19. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz
Ty jo,Zazit,se stydim,tak ja hodim savku s vetsi dourou,a pak ze nepije.No jsem matka tyranka.Dik
19. říj 2009 ve 22:10  • Odpověz
ahoj holky!!!¨
Moc vás všechny zdravím, snad jste na mě a na Lucinku ještě nezapomněly :wink: .
Bohužel se u nás vyhrotily problémy s pubertální dcerou, před 14 dny ji odvezla záchranka ze školy - spolykala prášky, v okresní nemocnici se tomu zasmáli a druhej den ji pustili domů jako "stabilizovanou", prostě do ní narvali
infuzi a "hahaha, ty jsi ale telátko, polykat prášky" ji pustili domů. Vyběhala jsem si pro ni za pomocí "naší" psychiatričky hospitalizaci na psychiatrický klinice v Plzni. Nebudu ani popisovat, co všechno jsem za těch posledních 14 dnů prožila, hulení trávy a cigaret bylo proti tomu NIC, kdž vám dítě páchá sebevraždu a najdete
důkazy o tom, že těch pokusů už bylo víc - naštěstí se nepovedly...
Takže teď jezdím 3x týdně do 60km vzdálené Plzně za starší dcerou, s malinkou po různých doktorech, mezitím do práce a když čtu, jak se nemůžete nalíčit, upravit anebo řešíte jízdu autem, připadám si jak nejostřílenější kozák. Běžně kojím a přebaluju v autě(jinak to ani nejde, když jsme pořád někde na cestách nebo v práci), ráno vyrážím z domova většinou na 8 hodinu, takže od 6 hodin "funguju" - snažím se i udržovat byt jakžtakž v použitelném stavu, takže aspoň občas vytřít nebo dát věci do pračky a pověsit apod.
Lucinka mi z toho stresu přestala přibírat, takže jsem musela zvýšit počet kojení za den - ona jak spinkala a je klidná, tak jsem zpětně zjistila, že třeba papala až po 5 hodinách(hodinu po krmení mi třeba usnula, vyfasovala ji kamarádka na jízdu kočárkem - 3 hodiny a než se dostala malá k prsu, uběhlo fakt třeba 4,5-5 hodin).
Tak jsem zvýšila produkci mlíka neustálým kojením a střídáním prsů a efekt se dostavil, přibrala 290g za týden, což předtím "dokázala" za tři týdny :unamused: . Koupila jsem kojeneckou váhu a vážím, zjišťuju tak, kdy vypije nejvíc, kdy má jen "svačinku" apod.
Můžu vám říct, že kdyby mi někdo řekl, jak bude probíhat moje "mateřská dovolená", tak tomu neuvěřím, realita je ještě horší, než si člověk dokáže vůbec představit. Trápí mě noční můry, kdy se budím celá zpocená, že jsem našla starší dceru mrtvou apod. - strašný.
Lucinka je naštěstí zlatíčko a v autě nebo v kočárku - pokud se točí kola, spí jak andílek, v noci spí cca 5-7 hodin v kuse, budí se kolem 3. či 4.hodiny ráno, nakrmíme a pak ještě další 3 hodiny spinká. Jinak bych už asi zkolabovala, mám den propočtenej přesně na minuty, včetně kalkulací dopravní situace v Plzni apod., abych stihla nakojit ještě před návštěvou starší dcery v nemocnici apod.
No a do supermarketu jezdíme od Lucinky narození, začali jsme hned v září, kdy jsme vezli syna na intr a nakupovali v Olympii plenky apod. a dokupovali oblečky vel.56 (jsou jí ještě teď, má teprve 4,5 kg v 7 týdnech).
Nestíhám dočítat, stihla jsem jen poslední 1,5 stránky, takže všem přeju krásný zdravý prcky, málo bacilů(pro Zazit) a čistý očička. My jezdíme pořád na kontroly na oční, po posledních kapičkách(betadin, dělanej)
to má ještě horší, než na začátku a na rozdíl od vašich doktorek jsem zastáncem pročištění kanálků, protože u starších dětí to udělali hned, jak nezabrali kapičky a bylo po problému. Tohle je trápení, masíruju skoro dva měsíce, vytlačuju hnis, kapu hnusný studený kapky z lednice a k ničemu. Ve čtvrtek jedeme na kontrolu, tak uvidím, je to od nás taky 50km, takže cesta na půl dne :frowning2: .Zítra nás čeká kontrola kyčlí v šestinedělí, tak snad aspoň tady bude vše OK.
Pa a mějte se fajn :slight_smile:
20. říj 2009 v 08:08  • Odpověz
nezabralY kapičky, tady vidíte, jak jsem v pr...já, vyhlášená češtinářka, udělám hrubku jako BRNO :grinning:
humor mě neopouští... a propos, kontrola na gyndě proběhla včera a vše v pořádku, dělali mi i cytologii, tak budu mít na rok klid, prášky odmítám - doktor mi potvrdil překotnej porod - bylo to ve zprávě z porodnice :grinning:
a sex u nás už funguje jako před těhu, sice ne tak často,ale je to moc fajn - jediný, co překáží, jsou kila navíc, ale to se snad časem taky vyřeší, abych se cítila při sexu víc přitažlivá, hlavně že nic nebolí a tělo funguje bez problémů... :wink:
20. říj 2009 v 08:15  • Odpověz
Agih verusko, uz jsem si rikala, kam jsi se nam ztratila. No to je teda masakr co ty prozivas! My tady resime takovy prkotiny, kterym ty se musis asi jenom smat a rikat si, kez bych mela takovy starosti. Mas muj obdiv jak to vsechno zvladas, to ja uz bych byla na psychine spolecne s dcerou. Nechapu jak to muzes vsechno zvladat, kdyz ja nezvladnu s jednim ditetem pomalu ani uvarit. Jsi supermatka! Je to husty ta puberta, uplne se ji desim, pac co slysim od kamosek okolo tak pubertu svych deti zvladaly tak tak. Tak ti drzim moc a moc pesti at je brzy lip a zacne si tu materskou uzivat v klidu!

zazit tak to jsi fakt dobra, 30 lehsedu jsem udelala naposledy snad na stredni :slight_smile: Ale tema lehsedama namahas tu jizvu ne? No po sestinedeli taky budu muset zacit, uz se na sebe nemuzu divat!
20. říj 2009 v 08:32  • Odpověz
kasli na cestinu verusko, nam je jasny, ze jsi se uklepla. Ja vetsinou pisu v rychlosti honem honem nez se mala vzbudi a tak to po sobe ani nectu a kdyz si to nekdy prectu zpetne tak se nestacim divit :slight_smile: Ale ja myslim, ze je to kazdymu sumak, hlavni je myslenka :slight_smile:
Gratuluji k zahajeni sexualniho zivota :slight_smile: u nas jeste neskoncilo sestinedeli, takze nic, i kdyz manza uz ma abstak :slight_smile: ja si to teda zatim nedokazu moc predstavit, po takove dobe to bude snad jako poprve :slight_smile: takovou pauzu jsem snad od 15 nemela :slight_smile:
20. říj 2009 v 08:38  • Odpověz
Ahoj holky, teda to je sprcha po ránu... verusko, moc jsme na tebe myslely a doufaly, ze s eprave nic s Terkou nedeje:frowning2: Je mi to strasne lito, drz se, jsi fakt neskutecna, smekam pred tebou a preju hodne sil, energie, stesti a at se to srovna... myslim na tebe...budu za tebe meditovat...
20. říj 2009 v 10:04  • Odpověz
Mariv, máš recht, je to pro ěm taky stresující a vysilující jet s Honzíkem pryč... jak říkáš, kočár dávám do auta klidně hodinu před cestou, když je chvíli klidnej v lehátku, rychle naházet věco do tašky... no, je to záhul...
Ale pak když si přečteme, co prožívá veruska že... tak víme, že to co řešíme, je prostě prd!

S cestinou holky zadn ystres, myslim, ze o sobe vsechny vime, ze nejsme trubky, ale taky vsechny piseme ve spechu, jednou rukou atd ze:slight_smile:
20. říj 2009 v 10:06  • Odpověz
Cau VERUSKO,moc drzim palce,at je Terce lip.Taky se stydim,ze doma fnukam,ze to nezvladam,teda fnukala jsem.Prvne jsem si to uvedomila,jak byla Misa s malym v nemocnici,ze nezalezi,jestli mam uvareno a vyprano,hlavne at jsme vsichni zdravi a hlavne miminka. Dneska jsem byla na kontrole na gynde,sla jsem tam teda s hruzou,vyplasila me Zazit:slight_smile:,a nakonec to nebylo az tak strasne,trosku bolelo,a bylo neprijemne-takze klasika.Vyfasla jsem antiko,kt jsem chtela a uvidime,kdy se o neco pokusime.Kdyby bylo na me,tak do smrti nemusim,Kubika uz mam ,tak co:slight_smile:.Akorat nevim,co by na to drahy rekl.
20. říj 2009 v 10:28  • Odpověz
tyjo holky, to je fakt drsný... si říkám, jak budeme rády, když se naqše děti v pubertě "jen" někde zhulí nebo ožerou co :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:
verusko, víš, proč? Bylo to zneužívání? nebo jestli víte důvod, s čím bojovat... nemusíš psát samozřejmě...
každopádně fakt posílám hodně sil!
20. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
Holky, jste hodný, že jste na nás nezapomněly, děkujem :wink: -Katwin, meditace jsou fajn, potřebovala bych najít chvilku času a uvolnit si myšlenky, ale nejde to...
Zrovna včera jsem říkala sestře na gyndě, že když člověk MUSÍ, tak to zvládne, protože nemá jinou možnost.
Takže i vy byste to zvládly!!! Nejsem žádná hrdinka, občas už jsem na konci sil a to bulím nad Lucinkou, že ona si takhle ulítanou mámu fakt nezaslouží, že to je zlatíčko. Ale co nadělám, snažím se s ní hrát, jak otevře oči a mít ji u sebe, než aby byla násilím odstavená od prsa(když mlíko je), na flašce a u cizích lidí na hlídání.
S Terezkou je to složitý, zkusila všechno, co ve 13 letech ještě nesmí a když říkám všechno, myslím fakt VŠECHNO, holky...trhá mi to srdce, když to píšu, ale dneska jsem ráda, že ŽIJE a všechno ostatní jde stranou a nesmím na to myslet. Jde tam i o nešťastnou lásku, kamarádství s lidma na hranici podsvětí, kteří mají co do činění s trávou, perníkem apod. - tyhle výrazy už používám běžně, ačkoli mám k drogám od dětství odpor...naštěstí nenajela (zatím) na žádnou jinou drogu, dělali jí x testů a vyšly negativně. I ta tráva byla spíš o tom, že mezi partičkou kolovala jedna ubalená a každej si potáhnul na chvilku...ve středu se dozvím, jak dopadly psych.testy, pak se uvidí, co dál. Je na antidepresivech a vypadá to, že zabírají.
A holky, klidně "fňukejte", že nestíháte, to je totiž NORMÁLNÍ stav na MD, takže pohoda. Pokud dětičky přibírají, občas spinkají a vy kolem nich poletujete v tepláčkách, je to OK!!!
Moc vám to přeju a samozřejmě trošku závidím, že si můžete víc vychutnat ty naše drobečky.
Snad vám to všechno jednou vrátí tím, že přežijou pubertu a vy taky...dnešní svět je pro dospívání strašnej, ty napůl dětský makovičky jsou zahlcený takovýma divnýma věcma kolem sebe, že těžko odolávají nástrahám.
Jediný recept zní: SPORT!!!!!!! Vybít energii a NENUDIT se!!!! Bohužel, Terezka nikdy u ničeho nevydrží a to je jeden z negativních faktorů. Kája je sportovec, nekouří, nevyhledává diskotéky apod,hraje fotbal, posiluje a kraviny ho nezajímají. Jak vidíte, dvě děti v rodině a každý je úplně jiný(výchova od stejný mámy).
Papa
20. říj 2009 v 11:20  • Odpověz
Zazit- včera v noci jsem dala dudlík 2, a ty jo vycucl mi stovku a ráno zase 110ml. Tak já jsem to mé dítě tak trápila, hlavně, že jsem měla strach, aby neměl hlad a zajistila jsem Nutroš. Papání mu dám, ale nemá to jak vysosat :frowning2: .Ale teď už teda schovávám jedničky a vytahuju větší, ještě že mám takovou zásobu.
A zkoušela jsi tu variabilní savičku?

A prosím tě, jaký máš sterilizátor? Já používám tablety, ale mám z toho dost rozežrané ruce. Chci pořídit do mikrovlnky, ale nejsem si jista, jestli se mi potom do toho vejdou láhve 260 a 330ml. On je ten steril, co jsem viděla, zabalený a nemůžu ho rozbalit na prodejně :unamused:

Kat- jo to teprve přijde, nejvíc mám strach z drog, no necháme se překvapit. :unamused:
20. říj 2009 v 11:28  • Odpověz
zaz - dudlík bez kolečka mám nuk a je z tesca:slight_smile:
20. říj 2009 v 11:48  • Odpověz
Ahooj holky tak jak teda na rychlovku ctu tak je to siiila. Verusko drzim palce at to vse dopadne dobre s dcerou. Hlavne ze mas kolem sebe lidi co podpori a zvladnete to urcite vsichni.

kaa hooj uz jsem myslela ze tu mame novou kaa2. Jo psala si neco o polsku, ohledne nutrilonu, nevis kolik tam stoji? ten muj uz zhltne 120 v pohode a k tomu cicku. V noci 135 bez cicky. tak z neho bude obr nebo nevim. Ty a pouzivas ty drahe kapky? mam je koupit?

ja mam furt malou savicku, sakra asi budu muset koupit vacsi..

Holky a cesta ven je pro mne taky zahul. To nepmluvim o aute, mam nove combi tak normalne couvani ani nahodou, proste adhad mi nejde takze ridim jak jak jak? ani se to neda rict.

Holky a na jak dlouho chodite na prochazky?

kaa kdy dame srazik?s klukama?
20. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz
Hooooooj Míšo, kde jsi byla tak dlouhooooo?
:grinning:

Já jsem blbla s mobilem, tak jsem i kaa2 :grinning:
Ty drahé kapky nepoužívám, kombinuju sab simplex 5 kapek do flašky a baby calm na lžičku několikrát během dne a pokud se nemůže vyprdět, tak trubičku.
To ti těžko poradím, jestli ty dražší máš koupit, neměla jsem, takže z vlastní zkušenosti neporadím. :frowning2:
Do Polska pojedu asi v pátek, má tam stát kolem 250,-, akorát je to pod názvem Bebilon a je to úplně to samé od Nutricie, nějaký šmejd bych nekoupila, sjedeme do polské lékárny. Pokud budeš chtít, ak písni, vezmu si zatím jedno balení a klidně ti přiberu.

Srazík může být, záleží na tobě, napiš, který den, a nějak se domluvíme, akorát tento týden máme už plno(např. příští týden by se nám hodila třeba st, čt). Kluky dáme na písek, ať si hrajou a my dáme kafe :grinning: :grinning:

Holky, dneska mi došel fusak, ale zuřila jsem, chlap z PPL to složil na jinou adresu a já už to měla zaplaceno převodem, a ten chlap, co to u něj složili mi volal, že si mám pro to přijet. Tak snad on nečuměl, co přebírá, takže jsem ho pěkně sprdla a toho chlapa z PPL taky. A fusak jsem měla za 5 minut doma a s dvěma omluvama.
20. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz
verusko je to fakt husty, by me nenapadlo, ceho jsou deti ve 13 schopny a uz ted z toho budu mit nocni muru co nas s Agi ceka. A dalo se to na Terezce nejak poznat co vyvadi? Jako ze chodila casto ven, mela divny nalady a tak nebo to ty deti dokazou dokonale maskovat? Abych pak vedela na co si dat pozor. Koukam, ze budeme jeste rady vzpominat na tu dobu kdy nase deti "jen" rvaly a nespaly :frowning2:
misko my ty probioticky kapka mame a kombinujeme je s baby calmem. Myslim, ze je to o neco lepsi, ale tezko rict, jaky by to bylo kdyby je mala nebrala, clovek to nemuze posoudit :frowning2: Kazdopadne v polsku jsou za par korun, tak bych to zkusila pokud malej hodne trpi na prdiky.
kaa ja mam sterilizator od chicca a v pohode se tam vleze 330 aventka. Myslim, ze by to melo byt na flasku uzpusobeny a ze asi vsechny budou zhruba stejne veliky.
20. říj 2009 ve 14:54  • Odpověz
Teda, nestacim cumet, myslela jsem na tebe verusko, ale teda, ze prozivas takovy hruzy me nenapadlo ani v nrjcernejsich snech, drzim palce at vsechno dobre dopadne a myslim, ze s tim sportem a zabavenim deti mas uplnou pravdu, bohuzel, nektery deti fakt u niceho dlouho nevydrzi :frowning2:, snad to s Terezkou dobre dopadne a mas muj mega obdiv, jak vse zvladas!!!!
20. říj 2009 v 15:15  • Odpověz
kaa, tu variabilni jsem nezkousela, mam proste savicky 1m, 2m a 3m +, ta variabilni se mi nejak nelibila

sterilizator mam Avent parni, ne do mikrovlnky, ale takovy ten hrnec (je to tenhle http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=1282142) a lahvicky i 330 ml se do nej v pohode vejdou

kat, diky za tip na dudlika, poridim, ten muj borec si dneska v postylce drzel dudla - normalne jsem tam prisla a on mel sevrenou v prstickach tu cast jak se duda :slight_smile:))
20. říj 2009 v 15:31  • Odpověz
holky, já ty probiotický kapky kapu a ymslím, že to je fakt mnohem lepší, kombinuju s baby calmem... :wink:
20. říj 2009 v 16:17  • Odpověz
Holky, díky za tipy, já jsem dneska koupila ještě 2 variabilní savky, tak mám 2x 2, 4x variabil od 3.měs a doufám, že stačí a přejdeme pak na pítka.
Ten parní sterilák je super, ale pro mně trošku drahý, myslím,že až tak už ho nevyužiju, aby se mi vyplatil. Ale děkuji moooc.
20. říj 2009 v 17:38  • Odpověz
Ahooj

Kaa dik za info,japrave jedu do Poska zitra tak jsem chtela vedet co a jak, berou aj ceske koruny?nebo mam menit? a co tam jeste nakupujes? a jak se jmenujou ty kapky? jestli chces tak ja ti koupim, ale nevim jak bych ti to predala, vim ze bydlis v MIchalkovicich.

zazit ja taky jeste poradne nikde nebyla, ze startu netresk navstev a pak nemocnice a ted pozvolna.
20. říj 2009 v 17:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.