• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky,
hlásím po delší době dobrou zprávu: máme v pořádku nožičky(kyčle) :slight_smile:
Zazit - ty jedna provokatérko - máš bříško jak přistávací plochu pro letadla a prudíš :grinning: - nebuď taková detailistka a užívej si - postavičku máš skvělou :wink:
Kaa - naše malá Droběna je tady z vánočních miminek asi nejmenší, jak čtu příspěvky - ale Tvůj Kubík je mi sympatickej, páč má kolem 4,5 kg a tak ho konečně doháníme - v šestinedělí měla Lucinka jen 3960 g(!) s porodní váhou 3440g. Teď jsme se rozkojily a vyžahne z levýho prsa většinou tak 100ml, z pravýho 120ml, někdy v noci se stává, že vypje i 150, jako dnes, nebo obě prsa :grinning: a pak bleje.... :grinning:
Bobi - ty fotky kluků ve vaně jsou úžasný!!! Přemýšlím, jak bych narvala svýho 75kg syna a 50kg dceru s 4,5kg Lucinkou do naší vany a....asi to vyfotit nepůjde :grinning: :grinning: :grinning: - to je fakt moc hezký, jak se tam spolu koupou :slight_smile:
Co se přebalování týká, já už většinou přebaluju až po kojení, protože skoro při každým kojení Lucinka naplní plenku, takže to je zbytečná práce. Akorát musím pak přebalovat opatrně, aby všechno mlíko nevyblinkala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zazit, používám vlhčený ubrousky Huggies, Helen Harper a Pampers sensitive a nejradši mám Pampers :wink: , ale Helen Harper jdou zase pěkně zavřít na zacvaknutí a tak na cesty používám tyhle, aby se mi neslouplo to zavírání.
Ceny neřeším, chodím do práce :grinning:
A plenky jsme dlouho měli jedničky Fixies, nedávno jsme koupili Huggie v akci v Albertu jako Kaa a ty jsou pro mě úplně nej a klasika jsou Pampers sleep and play č.2, jsou tenoučký, skladný na cesty v přebalovací tašce a neprosáknou na dupajdy.
Katwin - gratuluju k mlíkárně :wink: , ale naprosto chápu, jak by bylo fajn, kdyb se mlíko už tvořilo jen pro skutečnou spotřebu miminka - tak vydrž, ono se to ustálí...a děkuju za meditaci!!!!
Včera jsem se od psychiatričky v nemocnici dozvěděla, že to s Terezkou není tak zlý, že snad budou stačit antidepresiva a psychoterapie a hlavně svěřování se s problémem mámě(no a to je problém, ona svoje problémy nechce řešit se mnou, tak to musíme změnit). Hlavně se jí už strašně stejská a podle jejích slov je naštvaná sama na sebe, že se tam(na psychárnu) dostala. Tak to je dobrá známka...zítra si pro ni jedu na propustku na víkend a pak buď ještě jeden víkend propustka a domů, nebo by ji mohli pustit už příští týden.
Každopádně bude náročný začít žít doma "od začátku", jakoby se nic nestalo, ani slůvkem se jí nedotknout a přitom být důsledná a zásadová a nastolit režim, kterej bude schůdnej pro nás obě. Vyčerpávající už jsou jen ty návštěvy v nemocnici,kdy člověk váží každý slovo, aby něco nepokazil...
Musím zmizet, Lucinka se ozývá...pa a všechny zdravím!!! Mariv, Romču, atd. atd.
22. říj 2009 v 08:01  • Odpověz
tak u nás jedou ty plínky co jsou zrovna v akci :grinning: . Naštěstí moje děti jsou nenáročné, ale od kamarádky kluk mohl jem jednu značku, protože z jiných měl vyrážku. A kapesníčky taky co zrovna je. PLÍNKY MÁM RÁDA Z TESCA, ale ten starý druh ty nové nemají gumičky a i kapesníčky tam kupuji a jsem spokojená.
22. říj 2009 v 09:00  • Odpověz
veruska- přeju hodně sil a pevné nervy. Je to až neskutečné co všechno musíš stihnout a zvládnout. Já mám dvě malé a jsem někdy úplně KO .
22. říj 2009 v 09:09  • Odpověz
Ahoj holky...
Verusko, super, že to není tak zlý, snad bude lépe, je před vámi velký boj a dlouhá cesta:frowning2: Ale věřím, že najdete správný směr:wink:

Romco, konzultovala jsem vigantol s mudrou a doporučila mi ho na týden vysadit a že potom s edomluvíme, co a jak, že by to případně šlo řešit, že bych mu dávala jen jendou za tři dny třeba a jedla ho sama, k tomu jedla hodně ryb... tak uvidíme, jdu k ní v úterý...

Ad plenky - na den mám látkovky, ale na noc papírovky a já jsem nejspokojenější s babylove z DMka:wink: Ubrousky nepoužívám, mejeme vodou:slight_smile:
22. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
verusko, tak to jsou super zpravy!!!!

Tak s plinkama holt budu experimentovat taky :slight_smile:, jo a po vzoru Kaa jsem prestala mazat prdku Tomikovi a super, takze ho nemazu vubec nicim a kuzicka vsude jak malovana, asi je fakt zbytecny je patlat kdyz to evidentne neni potreba

jinak sono ledvin za nama, brouk chrnel, ale dr na nej prdnul ten ledovej gel, takze rev jak tygr :slight_smile:
22. říj 2009 v 10:41  • Odpověz
Teda po vzoru Katwind, samozrejme, nejak se mi to popletlo :slight_smile:
22. říj 2009 v 10:43  • Odpověz
zazit, myslím, že když je nenecháváme v plínce extra dlouho, že je fakt zbytečný mazat preventivně... stačí třeba na noc nebo když si nejsi jistá, že stihneš přebalit atd. je něco jinýho, když na prudění trpěj, ale když ne, je to takhle fajn:wink: já to beru dle sebe, taky se nemažu preventivně:grinning:
22. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
holky, tak jsem udelala pruzkum a objednala si nutros tady http://www.cefarm24.pl/bebilon-ha-1-400-g-p5741.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-10&utm_content=5741, ten muj HA 1, kterej u nas vsude stoji 260 Kc vyjde na 170 Kc, postovny baliku do 10 kg prijde na 540 Kc, objednala jsem 15 piksel, takze postovny na jednu pak vychazi 36 Kc a to jsem furt na 50 Kc za kazdou pikslu doma
22. říj 2009 v 17:40  • Odpověz
ad veruska: verusko jsi super máma, to co si prožíváš by spoustu matek složilo. Budu dál držet palce, ať to vše zvládáte. S váhou mimíska jsme na tom stejně, i když je fakt, že mi začínaly na menší váze, ale neboj my ty pašíky :grinning: rychle doženem.

plínky používám z DM babylove a stejně tak i vlhčený ubrousky. Měla jsem i pampersky, ale z toho DM mi přijdou lepší, mají pružnější boční pásky. Taky mi doporučovali ty z Teska, sama jsem je nezkoušela, ale zkusím, jsou prý levnější, jinak mi plíny vycházejí zhruba na 3,5 jedna.

no dnes jsem byla poprvé běhat, šlo to, jizva nebolí, jen teda mezižeberní svaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: , byla jsem jen na malou chvilku, bojím se, abych nepřišla o mlíko, malá po běhu zatím dobře papala, tak doufejme, že to nebude nijak vadit kojení.

Jinak jsem taky po vzoru Kat přestala natírat po každém přebalování a vypadá to dobře.
22. říj 2009 v 18:31  • Odpověz
sas, ty babylove mi přijdou taky nej, jsou takový pružný a držej pěkně:slight_smile: pak jsem měla pampersky, ale vůbec nevím jaký a ty nebyly nic moc...
22. říj 2009 v 19:13  • Odpověz
holky a ty babylove jsou nejaky druhy? nebo to proste je rozdeleny jen podle vahy mimisku a je jen jeden typ???

koukam, ze diky Kat prijdou farmaceuticky firmy vyrabejici mazani na prdylky na buben :slight_smile:
22. říj 2009 ve 20:46  • Odpověz
zazit jsou jen rozdělený podle váhy a fakt jsou dobrý, doporučila mi je naše dr.,že si to u ní v ordinaci pochvalovaly skoro všechny maminky, jediná nevýhoda je, že 1 a 2 jsou malá balení (u 1 po 28 a u 2 po 48?).

kat zarytá ekoložka by měla dostávat nějakou slevu na ekovýrobky za osvětu u nás :grinning:
22. říj 2009 ve 21:13  • Odpověz
zazit vy jste byli na kontrole ledvin??To nás taky čeká nebo máte nějaké problémy?My určitě budém muset chodit na cvičení, při pasení koníků se mi zdá, že tu levou stranu zatěžuje míň a o tu ručku se opírá tak nějak křečovitě. Uvidíme za 14 dní jdeme na kontrolu.

Přidala jsem pár fotek, zatím jen to málo, nemůžu najít kabel do foťáku.
22. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz
Zazit- u toho HA se přechází na dvojku, tuším od ukončeného 4. měsíce, je to dole na krabici, oni teď docela ty Nutrilony poměnily, jak jsem odcházela na MD a tak to tak přesně nevím. A když je manžel alergik, tak to asi budete muset být na tom HA. Já jsem měla strach dát HA, že by mi to nepil , páč jsem to optřebovala kombinovat s kojem (ony ty HA mlíka jsou hořké).
Určitě pak budeš dávat míň dávek přes den, když budou příkrmy, ale zas budeš dávat větší množství mlíčka, tak to asi vyjde nastejno, ne? Nevím, jen si tak myslím.
A ty Bebilony jsi nakoupila krásně, i s poštou se to fakt vyplatí.

Plínky mám teda odzkoušené různé druhy, nejlepší se mi zdály Pampersky klasik i sleepky, ty Tesco fialové jsou super, ty nové už o ničem, pak jsou fajn ty Huggies, ale taky fičím na akcích.
Až doberu, tak zkusím ty Babylove. A jsou i pro větší děti?
Ubrousků jsem taky odzkoušela hafo, ateď používám Linteo- 4x80ks vyjde na 130,-
Peníze teda řeším, furt počítám :slight_smile: , do práce ještě nechci, chci se věnovat jen Kubíkovi.
A prdýlku musím mazat, páč když nenamažu, tak červená, a i když větrám, tak už jsme jednou měli krvavé tečky. No holt, máme citlivku a slečinku :slight_smile: . Ale tělíčko jsem taky přestala mazat a to je zatím ok.
22. říj 2009 ve 23:55  • Odpověz
Holyk, jak už vám drobátka vydrží na bříšku? A zvedají hlavičku? A drží? Kubík je lenivka, otočí tak 2x, drží chvilku, pak leží a za chvíli ho to přestane bavit a začne plakat. A to tam jsem s ním a ukazuju mu hračky a povídáme si. Tak nevím, jestli ho mám nechat i když pláče.. :frowning2: Aby mě dr. nesprdla, že necvičíme tak moc. :unamused:

Na ledviny taky nemáme žádanku....byli jsme v porodnici a jinak ne.

Sas- nám v porodce říkali, že když jdeme ven, nesmí nám prochladnout prsa a máme se balit, takže pokud tě neofoukne vítr, tak by to běhání nemělo vadit, ne? A máš můj obdiv, že makáš, smekám.
23. říj 2009 v 00:01  • Odpověz
Jo a kočky, v DM mají slevové kartičky, byly pro nastávající maminky a jsou i pro novorozence a jsou tam zajímavé slevy. Tak si řekněte.
23. říj 2009 v 00:02  • Odpověz
Sas- vy už jste byli na vítání? Moc ti to sluší a manžel je taky sympaťák. A Majda je pěkňučká holčička :grinning:
23. říj 2009 v 00:04  • Odpověz
sas, krasny fotky, ns vitani vam to vsem trem moc slusi :slight_smile:, v Praze se nejak na vitani obcanku nehraje, docela me to mrzi

kaa, karticky z dmka mam - jak tehotensky, tak pro mimi, jsou super

na ledvinach jsme byli na prevenci, oni mu to v porodnici nedelali, u Apolinare to mimiskum nedelaj, takze nas mudra poslala na preventivni prohlidku, takze jestli jste byli v porodce tak je to oK

a plinky teda vyzkousim ty babylove, kdyz si je tak pochvalujete, jsou prave myslim i na tech kuponkach do DMka

a na brisku - Tomasek to ma na brisku docela rad, dokonce se vzdycky smeje kdyz ho tam otocim a vydrzi jak kdy - nekdy by na nem mohl lezet hodiny, coz ho teda nenechavam a nekdy se po par minutach zacne zlobit a chce zpatky na zadicka a kdyz place tak ho tam nenechavam, mudra rikala, ze ho tam mam nechavat jen kdyz se mu to libi a je spokojenej a koniky pase taky podle toho jak se mu chce - nekdy pekne dlouho a nekdy ho to prudi :slight_smile:, uz jsem to asi psala - u nas se nepasou konici, ale kozy :slight_smile:))), protoze Tomaska nejvic bavi past na mamince :slight_smile:, kdyz si ho polozim briskem na moje bricho, takze ma hlavicku mezi kozama :slight_smile:))), coz je dobre, protoze kdyz mu pak ma tendenci upadnout z tech vzeprenejch rucicek, tak pada do mekkyho :slight_smile:, ma vlastne takovy airbagy :slight_smile:
23. říj 2009 v 06:22  • Odpověz
autor
Dobré ránko maminy,

Míša taky krásně pase, ale nebulí. Většinou, když ho to přestane bavit, tak se mi přetočí na záda sám. Je to borec. Hlavičku drží krásně. Asi bude pohybově nadanej a nebo to bude hyperaktivka a to by mi jeblo.
Sousedka má kluka hyper a já jí teda obdivuju.

Plíny taky akcujeme. Dost mám hagísky. Ale DMka pleny jsou taky skvělý.
A nejvíc z ubrousků mi vyhovuje hagís a nebo ty dm. To mají 4 balení velký se slevičkou za 120 korun, takže super cena a jsou fakticky kvalitní.

Romco já vůbec nevim proc, ale měla jsem zafixováno, že tvůj klučík je Jenda. A když jste se tu začali bavit o Danečkovi, tak jsem byla v šoku. Tak se moc omlouvám :grinning:
23. říj 2009 v 08:12  • Odpověz
tak my na vitani nejdem, mohli jsme si vybrat, zda chceme jit nebo ne, ale bala jsem se, ze to tam mala cely prorve, tak jsme se na to vyprdli.
Plinky mam huggiesky, jsou cast v akci. Ty premium jsou dobry, i kdyz obcas protecou mezi nozickama, ty druhy, mylsim ze fialovy jsou pry na prd. Taky mam ty fialovy z tesca a ty jsou dobry, neprotekly jeste ani jednou. Ja jedu tak v akcich, ted maji v Albertu-Hypermarket mega akci na deti a maji tam i mega packy pampersek a kdyz koupite dva (jeden za 299) tak velikost midi vychazi 3,10 za plinu, coz je super. Jsou to ty zeleny. Taky tam maji ty sleep and play a ty vychazeji na 3,- kus. Akce je do 27. zak utikejte utracet! Taky je tam spousta oblecku, papani a tak..
Ubrousky jsem mela huggies - ruzny, a fixies a pampers sensitive a vsechny v pohode a to byla mala v porodnici tak voblezla, ze me strasili ze bude na vsechno citliva.
HOlky me dneska mala spala 8 hodin v kuse! Myslite ze je to normalni?!! Zato pak zacaly prdiky a byl rachot.
Vcera jsme kadili s rektalni rourkou a byla jsem vohozena ja a jeste pulka loznice :slight_smile:
bobisku tak to je malej sikula, ze uz se i pretoci! To ta nase lenoska nabrichu byt nechce a vzdycky rve, tak nevim jak to paseni natrenujeme :frowning2: Kdyz je na hrudniku tak drzi hlavu pekne zvednutou, ale na zemi nechce potvurka, vubec nema polohu na brisku rada.
23. říj 2009 v 10:24  • Odpověz
verusko tvoje Lucinka je fakt pindik. My jsme meli skoro stejnou porodni vahu - 3460g a ve trech tydnech mala mela 4070g:slight_smile: Doktorku malem vomejvali:slight_smile: To tvoje Lucinka nema ani ted :slight_smile: Ale dnes jsme byly v poradne a mala ma v 6 tydnech 4600g, tak uz pribrala jen 530g za tri tydny, tak to je dobry, oproti tem 600g za dva tydny, tak byla mudra spokojena :slight_smile: Holky co vam vsechno kontroluje dr. v poradne? nas jenom zvazila a poslechla a hotovo. Ani nas nemerila, natoz neco jinyho. Ani na to ocicko se neptala jak to vypada, ani drzeni hlavicky nekontrolovala,nic...
23. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz
autor
Mariv, naše mudr. zváží, změří hlavičku a jak vyrostl celkově. Pak se jukne, jak má svaly (jak pase). Chrastítkem ho upoutá a jestli se za ním otáčí. Poslechla ho a to bylo vše.
Ale u Dády se koukala ještě na pytlíka a na pupíček. Asi si říká, že jsem ostřílená matka a kdyby se mi něco nezdálo, tak se ozvu. Pupíček má zahojenej krásně.

To ten Albert je super. taky ho tu máme a já jsem tam vařená pečená. Ale teď z těch akcí jsem nebrala fakt vůbec nic, protože máme tolik plen, že určo do Vánoc nebude potřeba kupovat. Oblečky mám po Davídkovi, tak to postupně vytahuju a na příkrmy se juknu až bude čas. Jsem takovej debil, že bych z toho určo uvařila polívku pro rodinu :grinning:
23. říj 2009 ve 14:24  • Odpověz
autor
Holky, zítra jedeme nakoupit do hračkárny do Olympie v Boleslavy. Inzerujou tam formuly dětskou (Roary, jestli vám to něco říká - je to pohádka) na dálkový ovládání. Tak bude snad Ježíšek pro Davídka. Ona ta sranda stojí asi 9 stovek. Pak pro něj mám stavebnici a končím. Dostane ještě od babiček a tetiček, tak toho bude mít plno.

Ale Mišičce vůbec nevim. Vim, že z toho nemá rozum, tak je to tak trochu zbytečný. Ale už bude dobře vnímat hračky. Mám pro něj slintací knížku. To je taková ta gumová. A pak nic. Fakt nevim

Úplně nejvíc je ale na prd, že u nás v rodině se skoro každej narodil v listopadu a prosinci. bych je za to mlátila lopatou. Jak to pak mám táhnout finančně ??? :angry:

za chvilku dorazí tatík a přitáhne bráchu, tak jsem navařila gulage, aby si kucí daly do nosa :wink:
23. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz
tak vítání jsme měli v sobotu, můj byl nervozní jako kdyby měl před svatbou. Taky jsem se bála jestli malou zrovna nechytnou prdíky a kupodivu ne a ani neplakalo žádné miminko, měli jsme asi nějakou dobrou karmu.

U doktorky nás změří, zváží, poslechne srdíčko, zkontroluje reflexy, podívá se na uzliny a krk, taky pasem koníky, zkouší hračky - fixaci a zvuk. Dělá vše poctivě a jsem za to ráda.

S Vánoci bobísku nestraš, už teď nevím, co budu nakupovat, co potom v prosinci při tom shonu, to pak kupuju prkotiny, abych cvlastně něco měla. U nás je to s narozeninama podobný, moje mamka slaví v prosinci 60, ségra má hned den poté narozky a taťka 7. ledna, tak to ještě pokaždé musím vymýšlet něco navíc.
23. říj 2009 v 17:24  • Odpověz
Už tu nebyla dlouho Markétka, jsem zvědavá, jak dopadly s Petruškou, těch nemocí nějak přibývá, snad to holky nějak zvládly.

Jak snášíte přesun hodin? Nejhorší to bude asi prvni 2 dny, jsem už nějak nacvičená na určitou hodinu s krmením, vstáváním a teď nevím, jak to přizpůsobit. No bude to mazec.
23. říj 2009 v 17:28  • Odpověz
sasanko pekne fotecky, mala je supr kocka. Ja uz se taky tesim na vitani obcanku je to dobre ze to stale funguje. :slight_smile:
23. říj 2009 v 18:16  • Odpověz
holky, vy uz resite vanoce???? No, ono je to uz za 2 mesice tady a dneska jsem strcila hlavu do sparu a hned u vchodu stromek a za stromkem cokolady a spol k mikulasi!!!! Chjoooo to zas bude :frowning2:, no a budu muset vymyslet darky pro Tomaska :slight_smile:, babky uz se ptaly co maji poridit :slight_smile:, nemate nejaky tipy na super hracky pro ty nase prcky, mne se docela libi hracky od Fisher price

mariv, mudra nas vzdycky zvazi, zmeri, zmeri hlavicku, celkove ho prohlidne - uzliny, kulky, no proste ho celyho obhlidne, poslechne srdicko, pase s nim koniky, kongroluje jak fixuje ocicka, no fakt vzdycky hrozne pecliva, do toho stiha odpovidat na mejch tisic dotazu :slight_smile:, jo a jeste se pta jak krmime - kolik, jak casto
23. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz
tyyjo holky uplne cumim co vam vsechno ty vase mudry kontroluji! tak to ta moje teda pekne ojebava! ani to paseni koniku nezkontrolovala, natoz neco jinyho! no tak to jsem asi nevybrala zrovna dobre. A to jsem treba rekla, ze mala v noci pokaslavala a ani se nad tim nepozastavila...
Ted se budu bat jestli je mala vubec v poradku.
23. říj 2009 ve 20:19  • Odpověz
Holky,ted tu mame tchyni,presvedcovala me,ze dite ve 3mesicich sedi,a byla urazena,ze ho nechci davat do polstare do polosedu.Asi pristi zprava bude z kriminalu,je to na baba zabiti.A cely kvartyr nam smrdi po cigaretach,jak je nacichla.Zas budu 2dny vetrat.
24. říj 2009 v 11:06  • Odpověz
Ty Mariv,pokud mas pocit,ze na to doktorka sere,tak se ozvi,nebo zmen lekare,urcite by to nemela nechat tak,ze tak malicke dite kasle,aspon do pul roku bych s kazdou teplotkou nebo kaslem nebo cimkolit sla.My nastesti mame doktorku,s kt se da komunikovat a je ochotna zvazit i muj nazor.A paseni v 6.tydnech nekontrolovala,to spis ted bude v 10.tydnech.
24. říj 2009 v 11:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.