• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ahojky, tak už máme uzdičku pryč. Docela to šlo ani moc nebrečel.
Vítání občánků taky bych šla. ale u nás nic takového není. Tady v lázeňském městě se něco dělá jen pro araby, ale pro děti to ne. Nedávno nám chtěli zrušit i pískoviště u baráku, že prý parkoviště, tak jsme maminy sepsaly papír a zatím snad rušit nebudou.
24. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
Romco,a proc vam tu uzdicku odstranovali?Oni zrusi fakt vsechno.Nam ho zrusili,protoze lide nemohli pochopit,ze to neni zachod pro psy.Tak obec zakrocila.Ale mame aspon prolizky a houpacky a takove ty zvirata na pruzine.
24. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
kaa takovou tchýni bych taky vraždila, to moje dnes hlídala 2 hodiny (zatím teda jen kočárkuje) a my si šli s manželem zaplavat. Co vám budu povídat, bylo to super, dala jsem si sice jen 1 km a pak jsem zbytek hodiny trávila v perličkové lázni, bubliny mi dělaly s mlíka máslo :grinning: . Tak mám dobrou náladu, že jsem slíbila, že něco upeču, tak doufejme, že mi to vydrží do večera :grinning: .
24. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj holky,
já jsme nějaká unavená, dnešní noc nic moc, nevím, zda jsem něco snědla, ale od včerejška nás trápí bříško jako blázen, chjo:frowning2:
Moje dr zatím poslechla srdíčko, koukala, jak zvedá hlavičku na bříšku, koukala do očiček, do pusiny, zkoukla varlátka, prohmátla bříško. A zbytek se jen ptala, co prsa, co kojení, jestli spinká atd.
Myslím, že je moc fajn, mně vyhovuje, že je na mailu:slight_smile: takže když mě něco napdne, můžu jí napsat a za chvíli odpoví.-)
Jinak se Honzulovi udělaly takový ty stroupky na hlavě, pamatuju si, že to měl brácha (je o 11let mladší), takže asi budeme mazat a vyčesávat... jdu k mudře v úterý.

A včera jsem byla na ko po šestinedělí a vše ok, ani to vůbec nebolelo, nic, pohodka:slight_smile: antiko nemám, leč jsme si vyslechla lehčí přednášku o tom, jak kojení není antiko:grinning: ale odkývala jsem a odešla:slight_smile:
Nevím sice, jak to budeme dělat, protože minimálně do roka nechci otěhotnět, ale myslím, že při naší intenzitě to nějak zvládneme:grinning:
24. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
tyjo plavání závidím! Já jdu zítra s mužem na oběd... taky se těším, ale stejně mi to moc nepomůže, mám stres, že tu není uklizeno a já si jdu na oběd:grinning:
24. říj 2009 ve 13:06  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
Mariv, máme asi podobný holčičky. Lucinka přímo nesnáší být na bříšku, prudí ji i zvednutí na moje rameno kvůli odříhnutí při krmení. Ještě skousne, když si ji dám na můj hrudník, ale jinak...přitom hlavičku drží na rameni dobře. Když ji položím na bříško, nepase nic, natož koníky nebo kozičky(zazit).
Doktor stejně jako u Mariv nekontroloval žádný fixace, ani koníky, jen v 6 nedělích postrašil s přikrmováním, jestli nepřibereme, po týdnu malá přibrala 290g(!) na 4250g, teď má cca 4500g, takže se docela rozjedla, ale na kontrolu nebo do poradny jdeme až ve 14 týdnech(!!!) + očkování. Tak nevím...
No a když si vzpomenu, že syn měl(plně kojenej) 7220g v 9 týdnech, nechápu to. Asi musím mít vždycky nějakej extrém... :frowning2:
Jinak malá má od včerejška nějaký bolení, moc na to netrpí,ale od včerejška dost blinká, křeče v bříšku,
papá jen chvilku a ještě to vyblinká - zatím nemá teplotu, tak uvidím. jen v noci spala od 22 do 4 hod a jedla normálně, pak ráno v 8 hodin a od tý doby zase chudinka malá trpí.
Na vítání občánků jdeme 20.11.- ale popravdě: malinký jsme koupili šatičky, ale já(!) nemám co na sebe, společenský hadry fakt neoblíknu, měla jsem dřív 38-40 vel.,teď tak 42-44 a kupovat se mi nic novýho nechce, je to deprimující :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
verusko, malej je taky od včera "divnej", taky furt chce kozu, ale blindí, kroutí se... snad jsem "jen" něco já sežrala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2009 ve 14:06  • Odpověz
ka-on měl krátkou tu uzdičku.Později by mohl šišlat a i sání mu jde lépe. Ono je to lépe prostříhnou tkdyž je ještě miminko než později. Všimli si toho už v porodnici.
24. říj 2009 ve 14:57  • Odpověz
holky asi je neco ve vzduchu, mala ma taky uz druhy den boleni jak prase, cela se krouti pri jezeji i potom a vcera cely den probrecela a to jsem fakt nic nejdela. Uz jsem si to dokonce zacala zapisovat co jim a piju.
Kat a neprochazi malej obdobim rustovyho spurtu? Mala tento tyden taky chtela porad jist a je takova neklidnejsi a pry to k tomu patri. Pak jsem si vycetla ze ve 3.a 6. tydnu je prave ten rustovy spurt, takze deti vice ji a muze nastat na chvili i laktacni krize, ale to u tebe kat opravdu nehrozi a pri nejhorsim mas zelezny zasoby v mrazaku:grinning:
Jinak mne mala spala uz druhou noc po sobe 8 hodin v tahu! ale v pul pate se probudila a od te doby boleni jak prase a spanek zadny. Nastesti me manza v deset zachranil a vzal si malou na dve hodky ven, chudak malem zmrznul, pac se malo oblikl a nechtel se vracet aby me nevzbudil :slight_smile: je fakt zlatej.
verusko koukam, ze tvoje mudra je horsi nez ta moje. jaktoze jdete az ve 14 tydnech? fakt nechapu jak je kazdej doktor jinej, snad vysetrovaci postupy by mely byt stejny vsude ne?! a To jste teda pekne pribrali verusko, jen tak dale! Za chvili nas dozenete :slight_smile:
kaa ta tvoje tchyne je fakt na vrazdu! at si precte nejaky prirucky o vyvoji deti! tak pevny nervy!
24. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
kaacko, tchyne je husta :slight_smile:, od tri mesicu deti sedi, jo ? tak to je fakt dobrej vtip, to muzes bejt rada, ze ma tvuj muz aspon nejakou pater :slight_smile:, jestli ho davala od tri mesicu do sedu :slight_smile:
24. říj 2009 v 16:08  • Odpověz
Jo holky,je to mazec,a jeste byla nastvana,kdyz jsem si dovolila rict,ze Kubu v zadnem pripade nebudu davat sedat nasilim,necham ho,az zacne sam.Kluka prece nepokroutim,pipina.A jeste ho pusinkovala:-/.Jsem ho pak pred ni otrela vlhkou plinou.Mariv,a jak se pozna ta kratka uzdicka?
24. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz
Sasanko,tak jste si to uzili?To je fajn.Kat,ty si ten obed vychutnej a na uklid se vyprdni. Holky,Kubik mi moc nechce byt na brisku,hned se zacne rozcilovat,dneska jsme zkouseli paseni s airbagama dle ZAZIT:slight_smile:,ale to taky neni pro nej to prave.Mam strach,ze me dr sprdne,nevim,jestli se pak taky cvici Vojtovka,to nechci.
24. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz
Ahoj holky, nám vyhořel komp a až včera jsme koupili nový,takže jsem tu dlouho nebyla, navíc mám doma docela velkou krizi :frowning2: a psát se mi o tom vůbec nechce. Ještěže mám tak hodný děti, jinak bych se asi zbláznila.
Až budu mít víc nálady,tak vás dočtu a určitě napíšu víc, mějte se zatím krásně.
25. říj 2009 v 07:03  • Odpověz
autor
Ahojky Baru, už jsme vzpomínali, co se s tebou asi děje.
Manža zlobí? Určo bude líp neboj. Až budeš mít časíka a náladu, tak se nám klíďo svěř.

Já jsem chudince mojí prdící bezbolestný včera zavařila. Narvala jsem se gulášem (dost cibule a pálivej) a on prdí a prdí a občas se i našponuje. Skoro nebrečí, ale budí se, protože tlačí.
A to jsem včera k obědu koupila kebab (byli jsme na tom nákupu hraček k vánocům) a mě trubce nedošlo, že žeru tu přílohu jejich, což je samý zelí :frowning2:
Miminko mi nepláče, ale dost tlačí. Občas kňourne. Jsem si vzpomněla na Agi, že ta by to chudák asi těžko vydejchala :fearful:

Asi taky začnu pást koníky, protože mi záda vypovídej čím dál častěji, tak budu taky trénovat :grinning:

Jinak jsme koupili toho Roaryho na dálkový ovládání. Je to super hračka a myslim, že Vánoce budou povedený. Ale málem to prasklo a bylo po překvápku. Davídek o tom neví. Ukázali jsme mu to a pak mu najukali, že napíšeme Ježíškovi a možná nám ho dá pod stromeček. A když se malej koupal ve vaně, tak velkej to vytáhnul a prohlížel v obýváku. Naštěstí byl zády ke dveřím. Naše dítko byla v nich. To bylo uplně poprví, kdy vylezl sám z vany. Dal si tam tu svojí stoličku k vaně než se šel koupat a bylo to. Taková rychlost schovávací co pak byla :grinning:
Viděl jenom krabici,ale nějak nespozoroval, že tam je to auto namalovaný. Naštěstí

Míša má takovej krásnej větrnej otočnej mlýn 3+ se 3 ramenama a na každým je otočný a cinkací zvířátko od Fisher Prize a pak jestě hrací wolkman pro děti 3+ a tam když se zmáčknou 3 čudle, tak to hraje ty dětský melodie a zvuky.
No a sousedovic klučíkovi jsem tam vzala hru Pat a Mat a domino k svátku s Paťákama a mám vymalováno. Ještě teda nemám nakoupeno všem, ale to hlavní je už doma :grinning:
Já pak nesnášim ty houfy lidí v krámech. Sice jsou furt slevy a akce, ale už se vidim, jak s kočárkem narážim na lidičky a přejíždim jim paty. Tak proto už kupuju teď. Jsem blázen :grinning:
25. říj 2009 v 07:26  • Odpověz
autor
Jo holky a místo toho abych večer chrápala, tak si tapetuju kuchyňskou linku, ale vypadá to teď super a neokoukaně, tak mám radost. Dala jsem si tam vzor cihel. Nejdřív jsem se bála, ale výsledek je fakticky bomba. A manža byl ráno v šoku, jestli je ve správným bytě. Urobila jsem to potají. Místo šroubováku jsem měla kuchyňskej jídelní nůž a místo lepidla izolepu. Ale drž všechno jako přidrátovaný :grinning:

Zazit, už posilujete tu imunitu? Vlítni s Tomáškem do Špáru a buď tam aspoň hodinku :grinning: .........bez rukaviček :grinning:
25. říj 2009 v 07:29  • Odpověz
Bobi, to vis, ze ne :slight_smile:, jeste jsem nikam nevlezla, jsem magurek obecny :slight_smile:, ale jak jsme oblejzali ve ct ty doktory tak tam bylo hodne lidi a dneska jdeme na krtiny a tam bude taky hodne lidi a deti, takze to se snad pocita, ne ? :grinning: :grinning: a rukavicky uz neperu po kazdym pouziti, takze pokrok :slight_smile:

a darky zavidim :slight_smile:, ale uz jsem taky pokrocila - objednala jsem babkam a dedkum kalendare na pristi rok s tema nasima fotkama od te fotografky a jeste hrnky pro babicky s Tomaskem, jak se neskutecne ksichti, takze trochu neco uz taky mam

a teda jste meli stesti, ze to Davidek neprokoukl :slight_smile: a mate prekvapko :slight_smile:

Baru, ahoj, uz jsme si rikali, kam si se nam ztratila!
25. říj 2009 v 08:40  • Odpověz
jo a musim se pochlubit - Tomasek dneska pasl kozy :slight_smile: jak vzteklej - normalne uz se uplne vzepre na rucickach a ma tu svoji sisku uz uplne zvednutou, normalne si zirame z oka do oka :slight_smile: a on se na me chechta jak se mu to libi :slight_smile: a uz taky konecne zjistil, ze u mamy na ruce je nejlip - je to zahul a nejradeji se nosi v klubicku, takze drzim 6 kilo na jedne ruce a musim u toho samozrejme chodit a minimalne mluvit, spis zpivat jinak je brouk nespokojenej, takze mam ruce jak opice :slight_smile:

kaa a nestresuj se, ze Kubik nepase - dulezity je, ze tu hlavu drzi, to dr rekni a ukaz ji polohy, ve kterejch ji drzi, ne vsechny deti musi bavit bejt na brisku a past - Tomika to taky bavi jak kdy - dneska rano pasl primo ukazkove -- viz vyse, ale vcera, kdyz tu byli babicky a dedove, tak jsem ho prdla na brisko, on si chytil pusinkou rucku a bylo vymalovano - 10 min si ji cumlal a hlavou ani nepohnul
25. říj 2009 v 08:45  • Odpověz
Holky, ahoj... jsem KO... nevím, co se děje, ale už dva dny je Honzík neklida, asi má bolení, a já nevím, co dělat:frowning2: Noc byla dnes nejhorší, co jsme doma...
Už ke konci kojení se začne kroutit a pak po kojení začne brečet a já nevím, co dělat:frowning2: Začne hledat, jak když má ještě hlad, ale mlíko mám a pak zase blindí, já prostě nevím:frowning2: Jsem hotová, z toho pláče, z nevyspání, z toho, že nevím, co mu je, jak mu pomoct a že jsem neschopná :confounded:
baruško a krizi máme taky...
25. říj 2009 v 10:27  • Odpověz
kat tak to jsme na tom opet uplne stejne. Mala se uz treti den taky krouti pri piti, taky furt hleda, saje, pousti se a zase hleda a mrska hlavickou a pak breci. Noc taky hruza, furt se budila a od pul pate je totalka vzhuru a jeste neusnula. Taky nevim co s ni, nic nejim, davame probioticky kapky a baby calm a nic nezabira! Tak se drz, musime doufat, ze to brzy prejde, taky jsem zombie a to mame dnes velkou navstevu, babicky, dedecky a prababicku... A neboj, nejsi neschopna! Bohuzel s tim nic nenadelame, ale urcite to neni nase neschopnost, holt nase miminka trpi na prdiky vic nez jiny. Bobisek me pobavil, pry gulas a kebab, to by byla mala roztrhana na cimpr campr a ne ze by se jenom kroutila a knourala jako Misa :slight_smile:
Jinak jsi me bobisku opet pobavila, hlavne s tim pasenim koz, ja bych teda taky mela zacit, jak mi mala furt visi na krku tak uz se poradne ani nenarovnam. A s tou linkou jsi borec, nechapu kde beres energii na takovy veci a jeste to zvladnes udelat potajnu! A co manza, libilo se mu to? Musel mit fakt peknej sok.
Kaa tu uzdicku mela romca.
barco drzim pesti at je lip!!
25. říj 2009 v 11:08  • Odpověz
mariv, myslíš, že to může být jen to období krize v 6ti týdnech? Protože jestli to je reflux, tak mě odvezou do blázince fakt, já an to nemám :cry:
25. říj 2009 v 11:22  • Odpověz
kat určitě to reflux není, my s tím zápasili taky od včerejška, malá by pořád prso hledala, ale vydrží sát tak 2 minuty a já mám na to nervy tak 15 minut, pak předávám Máju manžovi, ať u mě necítí to mlíko a on ji nechává odříhnout, ale stejně taky natahuje.

Bobi si mě pobavila gulášem, kdybych si ho dala já, tak to tu máme jak na divokým západě :grinning:

Romco taky by mě zajímala ta uzdicka, nezdá se mi práve pusinka naší malé. Jak se to pozná??
25. říj 2009 v 11:48  • Odpověz
autor
Holky, kuchyň se líbila. Já to vyfotim a dám do alboše
Odrovnala jsem si u toho záda, ale jsem totál happy, že jsem to udělala a podařilo se mi to bez jakýkoliv pomoci. Sice jsem to dělala v noci, když všichni usnuli asi až do půl 1 ráno, ale super spokojená.

Jinak já jako mimi taky měla tu uzdičku. A furt jí mám.
Bráchovi jí šmiknuli a prý u mě čekali, jestli mi to bude dělat problém u mluvení. Jestli bych špatně vyslovovala, tak by mi to udělali asi kolem 3tího roka, ale problém jsem neměla. A teď akorát nevypláznu jazyk jako ostatní lidi a nebo ho nezvednu nahoru do nosních dírek, takže musim používat kapesník :grinning:

Jo a u toho kojení máme teď stejný móresy. Pije a pak se odrtrhne a hledá, ale když mu to tam narvu, tak plive a řve. Ale mám vypozorováno, že je to většinou v době, kdy špinim. Nemůžu tomu říkat menzes, protože je to tak denně na jednu vložandu. A už mě to sejří. 3 dny čisto a pak 3 dny špinim a takhle je to už od 4.týdne po porodu. A říkají, že prý mlíko u menzesu hořkne, tak nevim. Asi na tom něco bude
Ani nemůžu jít na kontrolu po 6ti nedělí, protože furt do kolečka takhle funguju a pak když už to mám naplánovaný, tak zase začnu vložkovat :angry:
25. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz
katwind- malej má to samé. On se ani nedokáže pořádně najíst, protože se pořád kroutí a brečí. To jídlo je u nás hrůza a ty prdíky taky, ale nezvrací. Já už jsem snad měsíc neměla chleba nebo rohlík a taky to nepomáhá. Dávám sab i calm baštím laktobacílky a stejně nic. Mám pocit, že to prostě musí odejít samo.Taky hodně používám trubičku jinak bychom se doma asi zbláznili.Holka na to vůbec netrpěla to byl průtokáč . Ta to z jedné strany do sebe pustila a z druhé to vypustila :grinning:
Kaa- jak píše bobisek on měl tu uzdičku až na kraji jazyku až se mu na jazýčku dělala rýha. Sestra mi to říkala už v porodce a doktorka to už raději nechala střihnout.Já si nedokážu představit, že bych tam šla s holkou ta by tam ani pusu neotevřela, tak je to asi lepší už u miminka.
25. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
Holky, děkuju, je to fakt nesmírně stresující :frowning2:
mariv, jak dlouho tohle vydržíme? Já mám po každé noci pocit, že už prostě nemůžu, dnešek jsme slušně probrečela, pak si samozřejmě říkám, že brečet nesmím, že se musím snažit být v pohodě... je to stres a děs! Ať už josu ty děti starší, fakt žejo:frowning2:
25. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz
Holky, tu rourku dáváte jak hluboko? A když má v zadečku 37.2 teplotu, to se nějak odečítá že?
25. říj 2009 ve 14:40  • Odpověz
holky, preju vam hodne sily! pevny nervy! musi to bejt sileny :(, rada bych vam nejak poradila, ale nevim jak :(
25. říj 2009 v 15:14  • Odpověz
KATWIND- já jí dávám asi 3-5 cm nemusíš se bát nic tím způsobyt nemůžeš až na to , že když je to moc často, tak si děti zvykají, ale v nejhorších stavech to pomáhá. Já s tou rourkou ještě pěkně pohybuji do stran a taky tam a ven a to je pak síla. Já jsem taky dnes ráno byla KO a to mám ještě jednoho mrňouse který má zrovna období vzdoru.
25. říj 2009 v 15:24  • Odpověz
Mariv- jj, Romča, já se spletla....Romčo, ahá , tak to nemá, ale mi to asi šmikli, protože já teda jazyk vypláznu a dosáhnu si na špičku nosu :grinning:

Kočky , Mariv a Kat, držte se, ono to není lehké, my taky bojujeme, jednou s miminkem, jednou s přítelem.
Vyloženě krizi nemáme, ale štve mně ta jeho matka. Ale protože se nechci kvůli ní hádát s ním, tak se pořádně neozvu. I když bych jí to chtěla říct od plic.

Kat- dávám 1/3 rourky a před tím namažu vazelínou. A buď prdne nebo kakne :grinning: A hlavu vzhůru, 2/3prdícího období máme za sebou.
U teplotky se odečítá od 1.měsíce 0,5stupně. Kat- Honzík má teplotu??
A neplakej, budeš z toho akorát unavená a ještě víc vystresovaná. Všechno hoď za hlavu a bude líp.

Zazit- dík za povzbuzení- malý mele hlavičkou, když je na odříhnutí, ale když je na břichu, žužle prstíky a je mu tak dobře. Takže to neřeším, a zas o jednu starost míň. :slight_smile:
25. říj 2009 v 16:40  • Odpověz
HOlky dík, jste moc hodné, zítra napíšu, dobrou noc.
25. říj 2009 v 19:03  • Odpověz
ahoj holky jste tam?

muj maly je taky druhy den uuplne divny, furt se krouti, furt by pil a pak blinka z toho a puci se a breci kasle a fakt hruza.
25. říj 2009 v 19:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.