• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahojky holky, tak jsem vás taky našla a dočetla, měli jsme návštěvu z Anglie, tak jsme se jí museli věnovat, dneska odletěli, takže už mám volno.
Dneska jsem uklidila a vyžehlila, takže zítra budu mít pohodku, jen udělám oběd a s malým máme celý den pro sebe, Jirka jde na odpolední.

:slight_smile:

Zazit- mi se taky Kubík otočil, cvičili jsme spolubyl na bříšku a zvedal hlavičku za hlasitého povzbuzování :grinning: ), ty jo a najednou byl na zádech :astonished: , to jsem hleděla, ale udělal to jen jednou.
A moc ještě neudrží pozornost a na hračky se moc dlouho nedívá, je to blbě? I když každé dítě je jiné, ale směje se čím dál víc, i když je to asi ten neuvědomělý úsměv, a začíná "mluvit", takové "jiné" zvuky vydává...

Sasanko- Kuba mi taky jde více napravo, ale nějak to neumím ovlivnit, dávám ho nalevo, on se mi stejně otočí a už i cestuje po postýlce, a to vše doprava.
29. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz
ahoj holky, tak už jsem taky přelezla, já vubec nestiham :frowning2: malej furt jí a jí a jí a kadí, 14 dni po propuštení z porodnice má o 3cm víc a 800g navrch, strašně se futruje a pak ho celou noc bolí bříško.
tak krásnou dobropu noc :pensive:
29. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz
Misko- ahooooj, tak konečně zpět? Jak je? Ještě máš chaos? U nás je totální, ale dnes už konečně mám uklizeno a jsem spokojená.

Bobi- fotek bude hafo, došla jsem do fáze koupení cd, a pokud zítra milostpán dovolí a bude chrupkat, budu pálit :grinning:

Tak zítra snad kouknu a jdu teď odsávat, nějak se mi nalily prsa a bolí a mladej spinká. Tak páááá
29. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz
to mělo být dobrou noc :grinning:
29. zář 2009 ve 22:30  • Odpověz
Kaa, nas malickej taky pozornost na hracky neudrzi moc dlouho, cetla jsem, ze mu to chce ukazovat max tak 2, vzdycky mu vezmu jeho rucicku a bouchame a delame zvuky, to se mu libi
Tak a ted jsme ok krmeni usnuli, tak ja jdu taky! Dooooobrou
30. zář 2009 v 00:08  • Odpověz
dobry rano, holky,napadlo me, ze bychom asi mely nechat zamknout to tema v Tehotenstvi, ne ?

u nas je hnus fialovej - prsi a je zatazeno, fuj, ja ten podzim nechci, natoz zimu, kdyz si predstavim jak budu muset Tomaska navliknout, aby jsme mohli ven a pak kamkoliv vlezem, tak zas vysliknout, aby se mi neupekl, to budou mimiskove furt nemocni :frowning2: a do jara teda sakra daleko :(
30. zář 2009 v 07:21  • Odpověz
autor
zazit já bych taky brala zamknout, ale nevim jak.

Jinak po včerejším dni, kdy se milostpán nechal celodenně nosit, jinak mě buzeroval křikem, tak usnul v půl 9 a vstával na jídlo až ve 4. Já měla tak bolavý nateklý prsa, že jakjsem se postavila, tak to teklo samo. Pak jsem jedno vyždímala a vytáhla jsem 100 ml.
Nevim,, ale když to dám mladýmu vypít, tak to vytáhne a u 90 někdy končí a nebo vytáhne 100 a pak zvrací. Tak mu to asi stačí.
Ale včera zase dopol byl každou hodinu přicucnutej a odpol byl zase nakrknutej
Přišel mu popřát děda k svátku a mímo se uklidnilo jenom když jsem ho houpala v lehátku. Takže jsem celou návštěvu šlapala, aby se císař vyspal.
Má trochu problémy s usínáním, no :confused:

Zazit o těch vlasech, jak ti padají,tak já jsem zatím v poho, ale u Dády padaly a já je musela přistřihnout, aby se hlavičce mojí ulevilo. Ale měla jsem to dýl než ty,asi kolem 3tího měsíce. Je to normálka, která k tomu všemu asi patří.

Verus, jak jste dopadli?

Kaa, super s těma foto, pak domluvíme nějak výměnu a odměnu :wink:
30. zář 2009 v 08:59  • Odpověz
tak u nás taky prší tak nevím, jestli mám skusit novou pláštěnkuna kočár a jít se vyvvenčit, je to dost doma únavné a jednotvárné a tak asi to vyzkouším.

dnes jsem večer jen pořád přebalovala a převlíkala, naší malé se nějak objevila taková hodně řídká stolice a nazelenalá, nemáte s tím některá zkušenosti???

no a dnes mě nějak dost bolí prsa, už jsem si říkala, že kojení bude bez bolení a ono ne, zase jsem skončila na bepantenové masti, nejhorší to je venku, kde se taky přidá zima.

holky ptám se ještě jednou? nevíte jestli se může při kojení jít na očkování proti chřipce?
30. zář 2009 v 09:47  • Odpověz
bobi, asi jako otviracka :slight_smile: tematu v Tehotenstvi musis napsat adminovi, aby to zamkl

No, jestli mi to brzo neptestane padat, tak budu za chvilku fakt plesata, uz mam polovicni objem culiku, uplny chuchvalce mi padaji :frowning2:

A my mame fakt nejaky divny mimi - on chce usinat sam - hraju si s nim nebo ho mam v naruci a najednou zacne bejt protivnej a natahovat na brek, tak ho musim okamzite polozit do postylky nebo kocarku a jen jemne hladit po hlavicce nebo od korene nosiku na nosanek a tak zabere
30. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
teda to je asi samotář, já musím naši malou mít v zavinovačce, když usíná, tak se na mě dívá, taky ji hladím, za chvíli zavře oči a já už pak ji dávám do postýlky, no někdy to opakuju i 3x
30. zář 2009 v 09:51  • Odpověz
sasi, my jsme taky uz jednou meli hodne tekuty hovinka nazelenaly - tomik 1,5dne nekadil a pak z nej vylezl tenhle hnusik, ale dalsi kakani uz bylo zas klasicke do zluta, tak pockej na priste :slight_smile:

S ockovanim ti asi nejlip poradi nejakej dr
30. zář 2009 v 09:54  • Odpověz
no já čekám už skoro celou noc, je to při každým přebalení a to je cca 3,5 hod., no snad to nic nebude, ptala jsem se dr. a ta říkala, že by to nic vážnýho nemělo být, ale znáte to, vždycky něco nového vyděsí.
30. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
Holky dobre rano,tak jsem si s vama chtela vcera trosku pokecat a zese to nevyslo, dneska taky trochu chaos,ale uz pomalu se to lepsi, nejhorsi je to ze pres den kojim a mal furt breci ze ma malo.

Kaa ty dokrmujes ze jo? a jak to delas? ja davam v noci nutrilon pres flasku a pres den se snazim kojit, ale je to slabota. Nebo mam radsi davat uz jenom nutrilon?

Jdu hodit nejake fotky pokud je cas :grinning:
30. zář 2009 v 10:11  • Odpověz
sas - já myslím , že očkování ne když kojíš. Já měla při malé jít na přeočkování klíštěte nebo žloutenky už nevím a sestra říkala že ne.
Jinak u nás včéra flaška zabrala. Nevím či to byla jen náhoda, ale malej se nekroutil krásně spapal 100ml a usnul na 4 hodky.
Tak asi budeme večer dávat na spaní lahvičku . Uvidíme zda to dnes znovu zabere. U prsa se mi kroutí napoliká vzduch a asi pak ani tak moc nesní.
Mě se malá taky otočila poprvé v sesti týdnech , ale náhodně, protože pak se to naučila cíleně až asi v 5 měsících. :grinning:
Jdu něco dělati, nemám děti doma, tak musím makat ať taky něco stihnu zatím čus.
30. zář 2009 v 10:12  • Odpověz
Ahoj holky, u nás dnes trochu líp, ale nestíhám stejně nic...ale už rezignuju, seru na úklid, ono to tu snad neschnije:slight_smile:))
berusko, jsme na tom taky tak, pijeme moc apak blindíme...
30. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
autor
Já si taky myslim, že když kojíš, tak by to nebylo ončo s tím očkováním.
Možná ale, že to nemá vliv a pigáro dostat můžeš. S tímhle by ti asi nejlíp poradila Kaa.
Já si taky myslela, že když kojíš, tak rentgen ne a moje zubařka říká, že to nevadí. Tak fakt nevim

Dneska mám úžasně hodný miminko.
Papá a spinká. V kuse i 4 hodiny a zase napapá a spinká. Stihla jsem si vyžehlit celej mega koš prádla a vyprat a umýt nádobí a žádnej stres :wink:
30. zář 2009 ve 12:42  • Odpověz
zazit, moc děkuju za podporu, tu knížku mám, jenže mě přijde trochu drastické ho svazovat:grinning: ale jako vím, že mu třeba ty ručičky vadí... ale vyzkouším to, když říkáš, že vám to funguje...:slight_smile: díky...-)
30. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz
kat, neni zac, podrobny navod mas v IP :slight_smile:

dneska je hnus fialovej v Praze, Tomik ted uz od 11 chrni na terase nabalenej jak pumpicka a ja se premlouvam, ze s nim po dalsim krmeni pujdu aspon na hodinu ven :slight_smile:
holky, uz mate nejaky sparing partnerky na kocarkovani ??? ja tu bloumam po okoli vetsinou sama, obcas tu mam mamku nebo tchynu nebo jdeme s manzou, ale zadnou spratelenou mamku jsem tu jeste nenasla, ono venku vetsinou potkavam ty stejne kocarky a maminky, ale prijde mi uchylny k ni prijit a rict cus bus nebudeme jezdit spolu :slight_smile:
pres konika se mi ozvala fajn maminka, ale je z opacneho konce Prahy, takze na prd na kocarkovani :(
30. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
kat vůbec se neboj toho zavazování, dokonce mi to ukazovala i sestřička u doktorky, že když není jinýho zbytí, tak to určitě zabere. Beru to tak, že pokud je spokojená maminka je spokojené i dítě, a ty si právě taky musíš někdy odpočinout.

zazit mám takovou kamarádku, sice má už větší dítě, ale to by nevadilo, jen jsem se zatím nějak něrozhýbala ji napsat a taky jsem si to zatím užívala sama. Mám už návyk, že dopoledne jedu ven tak na 1,5 hod. ven sama a pak odpoledne jedu vyzvednout manžela z práce a jdeme společně na procházku, den tak docela rychle uteče, jen co pak nestíhám to jsou domácí práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: , doháním to večer nebo odpoledne, kdy manžel hlídá, docela jsme už v tom zběhlí.

holky díky za rady, asi si zkusím zavolat dr.
30. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj holky, já vás nemohla najít,na staré téma už jsem nešla a hledala jsem v kojencích, já myslela,že budem tam a nebyly,tak jsem šla do starého tématu a tam byl odkaz od Bobiska a jsme ve společným termínu,takže už vás mám :slight_smile: . A není tohle sekce spíš pro ženské co čekají ve společným termínu? Neměly bychom fakt být v těch kojencích? Nebo je to jedno?

Jinak jsem vás ještě nedočetla, před chvílí jsme přijeli od našich, no hrůza,jak jsme nemocní :frowning2: . Malej v pohodě, má jen tu rýmu,ale musíme pořád odsávat. Ale chudáček Johanka, v neděli už vypadala dobře,že rýma ustupuje, ale v pondělí večer horečky,tak jsem s ní jela na pohotovost a tam zjistili bakteriální infekci horních dýchacích cest,takže má chuďátko antibiotika. K tomu ji ještě začlo bolet ucho,tak jsem se zděsila,že bude mít ještě zánět středního ucha,ale to ji dnes přešlo a ráno se 2x pozvracela a stěžovala si na hroznou bolest nohou. Tak jsem vyděšená volala naší doktorce,ta řekla,že nevolnost může mít z těch antibiotik :frowning2: ,asi je to pěkný hnus.
Zítra jdem k naší doktorce s močí a možná nás pošle i na krev, snad to bude dobrý :frowning2: .

Holky,budu se snažit dočíst o čem jste si povídaly,ale popravdě nevím kdy, teď musím vybalovat, dát prát, udělat večeři a zítra půjdem ráno k doktorovi,tak snad potom dočtu a napíšu,tak se mějte krásně,zatím papa
30. zář 2009 v 17:41  • Odpověz
Zuzi, zazit, děkuju moc, ted nemma cas odpovedet, ale moc dekuju, vyzkousim:slight_smile:
30. zář 2009 v 18:01  • Odpověz
kat, vubec neni zac! Moc drzim palce, at vam to taky funguje!!!
30. zář 2009 v 18:46  • Odpověz
holky, ted jsem mela s malym fakt veselo :grinning:, 2 dny nekajdil a ted vytlacil naloz neskutecnou - teklo to horem i spodem z plinky :grinning:, obetovala jsem spodni bodycko, co mel pod overalkem :slight_smile:, doslova a do pismena jsem ho z nej vystrihala :grinning:, protoze ho mel zesraty jak zakon kaze :grinning:, kdybych mu to, chudackovi, rvala pres hlavicku, tak bych mu ty hovinka rozmazala po oblicejicku :slight_smile:, byl od hovinek od pulky zad az na paty :slight_smile:, nemohla jsem to z nej ani smejt :grinning: a pak jsem sla drhnout prebalovak :slight_smile:, jeste, ze na nem mam ty jednorazovy podlozky a proste jsem to cely zabalila a vyhodila :slight_smile:, krasna prace :slight_smile:, je to sikula muj zlatej :grinning:, jsem nevedela jestli se smat nebo utect :slight_smile:, je to radost :slight_smile:, zajimavy je, ze si tyhle jobovky - vlastne jebovky :slight_smile:, vid Bobi :slight_smile:, nechava vzdycky kdyz jsem sama doma :grinning:
30. zář 2009 v 19:27  • Odpověz
zazit, ty vado:grinning: manžel jede zítra služebně na celý den pryč, tak doufám, že mě to nepotká, nekakáme už druhý den :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 19:53  • Odpověz
Miško, u nás je to s Nutrilonem docela věda :slight_smile:
Dělám to tak: Přes den se snažím kojit, pokud je moc hladový nebo jedeme pryč, tak dám Nutrilon nebo moje odstříkané mlíko z večera. Na noc a přes noc mu dávám Nutrilon a snažím se něco odstříkat. Během dne tak dám 3-4 dávky Nutrilonu+ snažím se o kojo, i když je to bídné.
Ale pokud máš aspoň trochu mlíka, tak koj, já jsem to kolikrát chtěla vzdát, ale mateřské mlíko je to nejlepší, co mu můžeš dát, tak mu dej aspoň tu trochu. Nebo záleží na tobě, já to tak beru.

Holky, co řešíte se svazováním? Aby byly tichučko a spinkaly celý den a noc? Já chci taky...
:slight_smile:

Zazit- mně se taky posral, ale asi teda míň (jak to čtu zpátky, tak teda určitě míň :grinning: :grinning: ), když jsem byla sama, a to jsem ho komplet vzala a i s podložkou z přebalováku odnesla do sprchy :grinning:
Jinak sparing maminu tu nemám :frowning2: , snad se Míša někdy obětuje :slight_smile: , ale teď aspoň na chvíli tu mám kamarádku,ale ta odlítá v půlce října domů :frowning2: , takže pak zas budu sama.

Sasanko- očkovat se dá, v těhotenství od 2. trimestru a při kojení není problém. Je to tak i v příbalové informaci, teď jen záleží na doktorovi, jak je tomu nakloněn. Rentgen by neměl při kojení vadit.
30. zář 2009 ve 23:46  • Odpověz
Jo Sasanko- já jsem se ještě chtěla zeptat, když teda jdou děti napravo, jak se s nimi pak cvičí?? Co ti doporučila dr. na doma? Já mu dávám na levou ručičku takového medvídka na suchý zip, co štěrká, aby se za ním točil a pokladám ho nalevo, ale má svoji hlavu a udělá si to jak chce :wink:

Kat- na úklid se vy.., já měla bordel asi týden, ani nevytřeno- hnus, ale šťastné dítě- bordel v bytě :grinning:
Teď uklízím jakmile to malý zalomí a to mám pak kolem půl 9 až 9večer hotovo.

Miško- malý je krásný a tatínek šikovný. Už je doma klid zbraní???
30. zář 2009 ve 23:56  • Odpověz
Bobisku- pošli mi mailem nebo do IP adresu, konečně jsem teď vypálila fotky z Ferrari Racing days, tak jak půjdu kolem pošty , tak hned pošlu, počítej asi příští týden v pondělí pošlu. Video nevím kdy bude a sobotní autosalon ještě nemám stáhnutý do PC. Tak ještě vydrž. Děkuji za trpělivost.
1. říj 2009 v 00:40  • Odpověz
tak včera zase děs a hrůza, ale tohle ještě neznám. Přes večer jsem jen přebalovala, je jak průtokáč a zazit, to co jsi měla jednou, já měla v každý plínce, navíc když jsem ji rozbalila tak se mi natruc ještě počůrala :grinning: , nevěděla jsem co dřív utírat :grinning: sebe nebo malou.Nakonec jsme se aspoň zbavily zelených kakanců :grinning:
Teď prozměnu zase nějak moc pozorujeme a když se probudíme pořád něco vyhlížíme a ne a ne zaspat.

kaa díky za odpověď budu muset se nechat očkovat, manžel vždycky něco dotáhne z práce :grinning: (riziko povolání)
a k tomu cvičení - doma zatím nic jen mám dávat hračky nalevo, v postýlce střídat strany, zvedat z různých stran, světlo namontovat nalevo (lampičku) no a pokud to nepomůže tak se doporučuje Vojtova metoda - to je to cvičení, které ti předvede rehabilitační pracovnice (ukáže ti cviky a pak máš je cvičit doma), jsou to spíš takové body, které stlačuješ na miminku a ono potom udělá ten pohyb, který má.
1. říj 2009 v 08:21  • Odpověz
Krásné ráno,
my vojtovu metodu cvičíme už od odchodu z porodnice. Není to těžké se naučit, jen je velmi obtížné vydržet ten pláč. Miminko když zatne požadovaný sval musí zareagovat pláčem, cvičení má trvat cca 4-6 minut. Ze začátku mi to nedělalo problém cvičili jsme i 3x denně, Peťka jen tak lehce mňoukala, ale co roste tak i hlasivky zesilují a teď řveme jen když ji vysleču. Cvičíme 1 denně a i tak jsem z toho celá spocená, ale zase vím že ji to pomáhá. Pokroky u těchto malých dětí jsou vidět.
Na strany si dávám pozor a snažím se je střídat, malá zatím poslouchá :slight_smile: , ale třeba manžel si všimnul že když ji dám odříhnout dávám ji pořád na jednu stranu, tak si i tohle teď hlídám.

Dnes jdu na kontrolu na gynekologii tak jsem zvědavá.
1. říj 2009 v 09:07  • Odpověz
ahojky, sparing maminu taky nemám, ale je fakt, že mi to zase tak strašně nevadí...já jsem asi spíš vlk samotář:slight_smile:
1. říj 2009 v 09:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.