• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
bobi, nechci tě odrazovat, ale obě ty antiko pro kojící jsou jenom na rok, pač pak mají vliv na jiné orgány :stuck_out_tongue_closed_eyes: to řekl ted mudr kámošce, když přišla na čtvrtou injekci... že už jí to nedoporučuje a jestli už nekojí, ať vysadí na tři měsíce a pak normálně pilule...
takže myslím, že děláš dobře, že volíš nejdřív gumy:wink:
30. říj 2009 v 10:01  • Odpověz
autor
Kat, fakt jo? A proč mi cpal nějakou 5ti letku? Tak do toho nejdu. Ten rok a nebo půl to vydržíme a stejně nějaká frekvence sexosti je u nás minimální, takže asi takhle :grinning:
A pak najedu na ty pilule jak píšeš. Díky za radu :wink:
30. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz
Holky kde jste vsechny dneska?
Bobisku ocicko stale dobry! Jsem nadsena.
Tak jsme dnes byli na kontrole kycli a probihalo to jak jste vsechny popisovaly. Bohuzel musime stale siroce balit, tak jsem z toho nestastna, pac jsem se tesila, z euz se toho zbavime a mala se bude pekne prokopavat a nebude tak trpet na ty prdiky :frowning2: Takze dal balime az do ledna a pak uz to snad bude dobry. Doktor perlil, rikal ze pry tam cosi je (ted uz nevim co) a ze budeme davat siroky baleni. A ja rikam, takze v tom budeme pokracovat jo? A on, aha, vy uz jste to davali? no, no comment! Kdyby se racil podivat do toho papiru tak to vidi. A hlavne si myslim, ze kdyz to je spatny ted tak to muselo byt i po narozeni, takze je jasny, ze uz jsme siroce balili ne? Ale ani mi nerekl kolik plinek davat a kdybysme to vlastne uz nevedeli z porodnice,tak ani nevim co to je. Takze ted ani nevim, jestli ty dve plinky co davam jsou dobre nebo jestli staci jedna nebo naopak vic... no fakt ti tam prd reknou. Holky davate nektera siroky baleni? Nevite jak moc je to dulezity a jestli malou muzu aspon par hodin denne nechat bez toho? Kdyz ona je tak stastna, kdyz si muze zakopat nozickama, ze ji to nemuzu uprit :frowning2:
Jinak dnes byla Agi zlaticko! Tak to nas na oplatku cekaji minimalne 3 hrozny dny :slight_smile:
30. říj 2009 v 19:23  • Odpověz
mariv, hele, upřmně, já dávám látkovky, takže široký balení máme defacto přes den pořád a nemám pocit, že by hůř prděl. Zkoušela jsme dávat papírovky aje to stejný, fakt to nemá moc vliv. A rozbalenou ji můžeš nechávat, neboj! Dávej na doma přes den plínu, v noci na to prď.
Já jdu v pondělí a ortoped je můj známej, takže se vyptám a písnu:wink:
30. říj 2009 v 19:49  • Odpověz
mariv, my taky preventivne davame siroky baleni - na papirovku dve latkovky a ortoped sam nam doporucil mu to nenechavat cely den, prej staci 18 h, takze ja mu je davam na noc a pak do kocarku, kde taky spinka, jinak ho nechavam bez, aby si prokopal nozicky, on je strasne akcni kdyz je vzhuru a hrozne se mele a kope, takze jsem rada, ze mu to muzu vyndat,dokonce jsem nekde cetla, ze kdyz to maj furt, tak jim to brzdi motoricky vyvoj, ale my vsichni meli trojity baleni a moc zbzdeny teda nejsme :slight_smile:, ale proste kdyz je Tomik vzhuru a hrajeme si, tak mu ty latkovky vytahuju a tesim se, ze ted na te posledni kontrole uz nam dr rekne, ze uz to nemusime nosit vubec
30. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz
Ahojky holky,
mlýnek koupen a odvezen tchýni :grinning:
Miško, je to u vás taky mazec. U nás je drahý ok, ale jak jde k matce, a pak se vrátí, je jak naočkovaný, ale pak ho to zas přejde. Ještěže ty tchýně máme (obzvlášť ty "hodné") :grinning: , aspoň nám trénují postřeh a obranu.

Zazit- Tomík je moc hezký a jde mu to :grinning:

Bobi- tvoje dvoukilové kakání bych chtěla mít :wink: , akorát bych potřebovala vydat 10-15kilo :grinning:
Pochlub se a pošli, co jsi papkala.

Holky, jak jsem koukala na odkazy Zazit ohl. mateřské, tak jsem začala mluvit škaredě, jakože doma škaredě nemluvíme. To aby ženská na mateřské chodila na kořínky. A jestli mám jít při mateřské na brigádu, tak to jsme si vůbec nemuseli Kubíka pořizovat, když s ním pak nemůžu být. Už tak vidí Jirku dva dny v týdnu, ten je furt v robotě, abysme měli penízky a měli se dobře.
30. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz
kat to bys byla zlata kdyby ses zeptala. My mame diagnozu Ib, takze to neni nijak zly, tak si prave rikam, ze bych ji s tim nemusela trapit cely den. My davama kat 2 pliny pres papirovku, takze to uz je poznat. A taky ji nemuzu kvuli tomu davat spoustu oblecku, pac to proste pres ty pliny nenarvu. Kdyz ona kdyz ma ty prdiky tak se tak strasne sponuje a mrska nozickama a to baleni ji v tom brani :frowning2:
zazit a vy jste meli jaky stupen, taky Ib?
30. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz
Holky co davate baby calm, davate ho pred kazdym jidlem?
30. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz
ahojky
mariv- tak já tam calm dávám před každým kojením a široké balení jsem měla s malou. Nedávala jsem to přes celý den. Jen ven a potom na noc. Dokonce pak měla i peřinku, ale ten náš doktor byl už starší a přišlo mi , že to snad dávají preventivně. Jo a dávala jsem na papírovou plenku ještě jednu látkovou a pak ty kalhotky.
30. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz
Mariv- já dávám baby calm hlavně v noci a přes den jak si vzpomenu, akorát včera jsme byli u kamarádky a to ho tak chytlo, že jsme se sbalili a jeli domů, kde jsme měli rourku :grinning: . Chudáček tak strasně křičel a kroutil se a já byla tak z něho nervozní a zpocená, ani jsem se kafe nedotkla a fičeli jsme. Takže jsem jela domů s muzikou a ještě mně stavěli policajti, ale rychle mně pustili.A ještě dnes se ho to drží, takže ho dávám před každým jídlem.
30. říj 2009 ve 22:08  • Odpověz
romco a tu perinku mela od kdy? A nezhorsilo se ji to treba prave proto, ze to nemela porad to siroky baleni? A jaky kalhotky myslis? Normalne ty klasicky co se davaji pres latkovy pliny aby neprotekly? To je dobry napad, ja ji to vazu dalsi plinou, tak jak nam ukazali v porodnici, ale ty kalhotky by byly na pouzivani snadnejsi nez ji omotavat plinou.
30. říj 2009 ve 22:14  • Odpověz
kaa no tak to verim, ze te rychle pustili :slight_smile: No jeste ze jsi nemusela jet MHD, to by te duchodci ukamenovali :slight_smile: No jo, prdiky jsou svine, uz aby to prestalo! Holky a co treba takhle jite? Mne prijde, ze nemuzu jist vubec nic, ze vsechno nadyma. Uz se tesim az dokojim a dam si poradny jidlo!
30. říj 2009 ve 22:48  • Odpověz
Mariv- já si právě neuvědomuju, že bych něco špatného snědla, právě, že když jsem snědla papriku nebo čerstvý chleba, tak nic, a teď jsem nejedla nic kritického a už to bylo.
Dosud jsem jedla všechno a kritické potraviny malinko. Teď to budu muset asi pohlídat.
Mně je ho tak líto, když mu nic nepomáhá a on křičí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 ve 23:27  • Odpověz
mariv, my zadnou diagnozu nemame, teda aspon nam dr nic nerekl, ale on je taky starsi a dava siroky baleni preventivne vsem nam rikala sestricka, tak nevim, minule nam akorat rekl, ze Tomikovi uz jedno jadyrko vyrostlo a druhy, ze roste a at dal davame plinku navic s tim, ze v mesici jsme davali jednu a ted protoze je veliky tak mam davt dve, tak proste davam, ale ptala jsem se prave jestli to musi nosit non stop cely den a dr rikal, ze staci tech 18h
31. říj 2009 v 05:17  • Odpověz
kaa - tak to ja nejim skoro nic a stejne kazdy den trpi, je to fakt hrozny, je mi ji taky moc lito :frowning2:
zazit my jsme dostali v porodnici papir kdy mame jit na kontrolu tech kycli a tam byla zaskrtla ta kategorie, nebo co to je, jak je to vazny s tema kyclema. A Agi ma spatny ty strisky, ne jadyrka. Ty jadyrka jsou pry normalni, ty se udajne vytvari do 3 mesice, tam to siroky baleni neni pry tak nutny.
31. říj 2009 v 11:26  • Odpověz
ahojky
mariv-já myslím že tu peřinku měla asi od těch 16 týdnů, ale nemyslím si, že by jí měla proto, že jsme nedávali plínku pořád. On ten doktor vždy říkal no, no, no raději ano. Tak to asi nebylo až tak akutní. Ty kalhotky to jsou takové jakoby z pvc a jsou na suché zipy. Jinak ty plínky ještě jdou, ale ta peřinka to je hnus, protože to dítě se pak už nehne vůbec. Malá se ani nemohla přetočit a hlavně jí do ničeho člověk neoblíkne.
31. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
Tak malá měla ty jadýrka. Já si právě myslím, že k té osifikaci dochází u každého dítěte trochu jinak v jiném týdnu, ale když to třeba ještě prostě není, tak raději to dají, ale je to jen můj názor.
31. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
romco zajimavy, ze kamoscin syn taky nemel ty jadyrka, ale balit nemuseli. No asi co doktor to nazor... To mas pravdu, ze oproti te perince jsou plinky jeste nic. Dik za tip s tema kalhotkama, nejak me to ani nenapadlo.
31. říj 2009 v 19:17  • Odpověz
Holky, dneska se nekecá?? :grinning:

My dneska byli u babi, jako Kubíkovy prababi, dali jsme prochajdu, kecandu, mlaďoch návštěvu propovídal, prochechtal a chvilku schrupnul, no zlaté děťátko.
A už se asi připravuje na zoubky, tlačí pěstičku do hubičky a slintá o 106. Nestíhám utírat.
31. říj 2009 ve 23:17  • Odpověz
Ahoj holky, tak my jsme zas trošku lajdáci, neozvala jsem se,protože malej dostal příšernej kašel :frowning2: ,takže u nás byl teď dva dny docela boj. Lítali jsme po doktorech,to nás ještě dr. vystrašila,že už měla i tak malý mimi s černým kašlem,takže máme sledovat,takže jsem z toho byla na nervy. Ale naštěstí už se to lepší,takže diagnoza zní,že to chytl od Johanky,která kašle už týden. Ale musím říct,že malej je bojovník a strašně hodnej i při takovým trápení. I když se každou noc dusil kašlem před spaním,tak pak usnul a spal skoro celou noc. Nejhorší den byl předevčírem,kdy měl úúplně zarudlý očička,strašně kýchal a soplil a do toho hnusnej kašel. No dívat se na tak malý miminko a nedokázat mu pomoct,to je hrůza. Nosili jsme ho celej den s manželem na střídačku.
Ale on i při takovým trápení se smál a povídal si, bobeček můj.
No a dnes už dobrý, už je o moc lepší, kašel ustupuje, sopel nikde a občas nějaký kýchanec,ael to už je zlatý oproti předchozím dnům.

No děsím se těch chřipek, asi nebudem nikam chodit ani jezdit. Teď mě ještě vystrašila ta chřipajzna v Ukrajině, to je docela blízko a nejhorší je,že nevědí co to je zač.
Takže začínám dopovat rodinu zeleninou, ovocem, vitamíny a vaříme si zázvorový čaj, to je prý zázrak na prevenci chřipky. Ale musí být z čerstvýho zázvoru,žádné nálevové sáčky.

Bobi, s pinďou až v zadku jsi mě neskutečně pobavila, musela jsem to ukázat i manžovi.

Jinak u nás už atmosféra dobrá, manžel už zas nemá chuťe na alkohol,takže v pohodě.

Široký balení nedávám, ve čtvrtek jdeme na kyčle ve třech měsících,tak jsem zvědavá.
1. lis 2009 v 09:11  • Odpověz
tak jsme včera přijeli s návštěv ségry. jeli jsme tam na 3 dny. Zjistila jsem, že naše malá asi nemá ráda moc velký změny, neskutečně bečela, ale prdíky neměla, asi změna prostředí, protože včera jak jsme přijeli, tak usla hned po koupání v 8 a zbudila se o půl druhý a pak až o půl šestý, to se nám ještě nikdy nestalo. Já chodila malou kontrolovat a pořád rožínala světlo, kontrolovala jestli dýchá :grinning: . Tak snad bude takto ve spaní pokračovat. Navíc nám naše ledovka trohu roztála a dává po ránu už i více úsměvů :grinning: :grinning: .

Jinak dnes po ránu jsme měli -1 stupeň a babička si opět vyzvedla Máju na procházku a já teď trnu, jestli mi malá nezmrzne. Pořád se strachuju nachlazení u malé, straší mě to, co zažívá Barča s dětmi.

Baby calm jsem dávala po každým kojení, ale přijde mi to stašná spotřeba, kupovala jsem každý týden další. Teď dávám jen během večera a když během dne natahuje, tak kdykoliv, nemusím zrovna kojit.Skoro nic nemůžu jíst, zjistila jsem, že prdíky můžou být i z musli, ovesných kaší a to já jím hlavně ráno, taky jabko mě nadýmá, zeleninu jsem už neviděla a hlavně nejedla jak dlouho a to taky aštím ráda. Tak se ani nedivím, že váha už nejde dolů.

kaa prosím pošli mi taky ten seznam na výpočet kJ.

Vystrašili jste mě s kyčlemi, my máme taky 1b,ale žádné balení nedáváme, tak nevím, aby nás pak ve 3 měsících nenutili, to by mě naštvalo. Já myslela, že je to v pořádku, na tom papíře je 1b asi hned druhý řádek, tak si opravdu myslím, že je to v normálu.
1. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
kaa mi taky strašně slintíme

zazit fotky jsou super i ten momentář k nim :grinning:
1. lis 2009 v 10:41  • Odpověz
Baru ty si teda uzivas :frowning2: Tak hlavne at uz jsou deti zdravy. Taky se desim tech chripek a nachlazeni, asi nevystrcime ani paty.
sasanko no jak rikam, co doktor to nazor. My mame 1b a siroky baleni davat mame, tak ja tomu uz fakt nerozumim. A nevis jestli mate spatny ty strisky nebo chybi jadyrka? Ja jsem vcera precetla milion clanku o tech kyclich a furt jsem z toho jelen co je teda dobre a co ne.
1. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
bobi ocicko porad dobry! Budu muset zacit sirit osvetu! diky moc!
1. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
ty mariv vůbec nevím, nic nám k tomu neřekl ajá se neptala, protože jsem si zprávu četla až doma. Naše Dr. se taky nad tím ani nezastavovala. Představa, že fakt bych dávala Máji ještě široké balení mě děsí, protože se mi zdá, že prdíky jsou o trochu lepší, protože si fakt může těma nohama pocvičit. No a poloha na bříšku by asi byla pasé, měla by z toho pohybu určitě kolíbku :grinning:
1. lis 2009 v 11:43  • Odpověz
sasanko mne taky nic nerekli. V porodnici kdyz mi davali druhy den malou, tak mi ukazovali jak prebalovat a prtiom sestra rika, aha, vy jeste mate siroky baleni, tak budete davat dve plinky navic.. a to bylo vse. V papiru jsem pak videla, ze tam mela zaskrkly IIA, ale prd jsem vedela co to je. No a ted na kontrole v 6 tydnech mi jen dr. rekl, ze mam davat siroky baleni a v papiru jsem se docetla, ze ma Ib. Tak jsem zkoumala na netu a nasla takovej sikovnej clanek http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=109897 kde jsem teprve zjistila o co jde. I kdyz porad jsem z toho jelen. No a na brisku to mala nesnasi a mozna prave z toho duvodu, ze se pres tu kouli kolem zadku nemuze poradne zvednout, takze o nejakem paseni nemuze byt rec.
1. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
Ahoooj holky, to je hnusna zima, co? A bude to jenom horsi :frowning2: a do jara sakra daleko!

Baru, to je mazec s tema nemocema :cry:, chudacci maly!

No ja doufam, ze nic nikde nechytime, protoze jsem zacala s Tomaskem chodit "mezi"lidi, dneska jsme byli dokonce v restauraci (nekuracke) na obede se znamyma

jinak Tomasek je porad zlato - v noci spinka a uz je zas o neco zabavnejsi :slight_smile:, strasne se porad chechta :slight_smile:, uplne u toho vejska a snazi se pusinkou jakoby mluvit, dela ksichty neskutecny :slight_smile:
1. lis 2009 v 17:56  • Odpověz
ahoj holky, zima je teda hrozná. Taky mám hrozný strach z chřipajzny. Až něco vypukne, tak snad ani nebudu chodit ven, ale manžel musí chodit do práce, tak to může přitáhnout no jsem z toho hotová.
Malá taky baští vitamíny a asi budu muset taky něco baštit , aby dodtal i Daneček.
Včera jsem četla o tom prevenaru a pořád nevím jak se rozhodnout. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz
Sasanko-pošlu :grinning:
Sas- ty chodíš na prochajdy v každém počasí? I v dešti?

Mariv- Kuba už má taky to očičko dobré, použila jsem jen tu borovou vodu a oční kapky septonex. Musím se domluvit s dr., jestli už je to definitivně ok, tak na žádné propichování kanalků nejdu.

Zazit- mně ta zima taky hrozně štve, vždycky mám depku, jestli je Kubík dost oblečený, pak zas jestli není moc. Je to hrůza, když někam vyrážíme, většinou se já navleču kromě bundy, pak malého obleču, narvu ho do sedačky, pak se celá zplavená dooblíknu a fičím rychle ven.
Zazit- já mám taky trošku hrůzu z nemocí, ale zatím je to ok, ale až začne chřipkové období, tak asi mezi lidi moc nepůjdeme, a na nákupy nevím.....předtím jsme chodili v noci, teď to nejde. Tak asi vyšlu přítele.

Holky, s tím, kolik toho furt tahám do 3.patra a na návštěvy, ze mně bude za chvíli Rambo, Kuba v sedačce nebo v korbě se už taky docela pronáší :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Bicáky budou, no ale ostatní nevím, nevím...
1. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz
Sasanko- nepošlu :frowning2: , někde jsem založila emaily všech, prosím pošli mi do IP adresu.
1. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.