• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
kaa na prochajdy chodím opravdu za každýho počasí, když moooc prší tak ne a 2x za den (ráno od 10-12 a odpoledne od 15-max17). Chodím i normálně do obchodů i supermarketů, to víte že se bojím, ale myslím si, že když to chytnem, tak to chytnem a to kdekoliv. Manžel je učitel, tak to riziko je prostě vyšší. Kdyby onemocněl tak jde k tchýni marodit, bydlí od nás tak 15 min. chůze.

Taky tahám korbu s malou nahoru a to někdy i s nákupem. Ze začátku to byla pohoda, to jsem to zvládala i jednou rukou, ale teď mi pomáhají nohy (opírám si korbu u každého schodu o nohy ), mám docela modřinky (jsem jak týraná :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
1. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz
Romco- já taky nevím jak s tím Prevenarem......Ale jdu k dr., takže se s ní domluvím a pořádně se na to zeptám, je to rozumná ženská.Holky, jestli k tomu něco máte, tak hoďte názory, ráda se poučím.

Sas- někdy fakt zuřím, že nemáme výtah, dneska jsem jela k našim a to jsem tahala Kubu v autosedačce, přebal.tašku, další tašku a lehátko pro Kubajze. Dolů to šlo, ale nahoru to byl boj :grinning:
Nákupy už teď netahám, vezmu nahoru jen to, co je do ledničky a pro zbytek posílám drahého. Ale teďka už to můžu nechat v autě všechno, když je zima.

Je fakt, že s každou nemocí se posiluje imunitní systém, ale bojím se třeba horšího průběhu a tak, ty jo a dívat se, jak třeba nemůže dýchat, má ucpaný nosík a teplotku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2009 ve 22:05  • Odpověz
Sasanko- IP. Tak ať se daří :grinning:
Jdu kouknout na Chodura :grinning: (Superstar :grinning: ) a do hajan. Dobrou :slight_smile:
1. lis 2009 ve 22:12  • Odpověz
Ahoj holky, tak malej je mnohem lepší, trochu se poblil,ale to opět z přežrání :grinning: .

kaa, sasanko, taky tahám vše do 3. patra. Bydlíme ve staré německé vile, jsou tam krásné byty, přímo v parku, skoro si připadám jak v domku. Ale až do toho třetího patra je to záhul a navíc jsme na kopci,takže když jdu s kočárem, něco mám nakoupeno a ještě Johanku k tomu, která se pověsí na kočár a maminko táhni všechno :grinning: , tak to občas fakt nezvládám už po tom kopci a pak mě ještě čekají ty schody :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Holky, já jsem zas na prášky, včera přišli na kafe tchánovci, to by nevadilo,ale co zas předváděli. Tcháně malýho furt pusinkovala, bych přežila malou pusinku na vlásky,ale ona furt na tvářičky a nevím kde všude. A tchán tomu dal korunu, začal malýmu šahat na hlavičku a říkat, tady má to nedorostlý místo že? A furt a pak ještě na tchýni, šáhni si. To už jsme s manželem nevydrželi a ostře jim řekli,že tam se šahat nesmí. :frowning2: Holky já trpím, musíme překusovat tolik věcí a to jen pro to,že manžel u nich pracuje a ještě bydlíme v bytě,který patří jim,takže se bojíme si je znepřátelit,ale já to brzo nevydržíma prasknu asi fakt. Oni se chovají,jako by nikdy neměli děti. K miminkům se chovají jak k hračkám,hrůza.

Jinak na chřipku raději nemyslím, my už si teď docela prožili,tak doufám,že budem tak posílení,že nic nechytnem. A raději nad tím nepřemýšlím. Každopádně s malým nebudu moc přehánět chození mezi lidi, ale vyhnout úplně se tomu taky nedá.
2. lis 2009 v 06:16  • Odpověz
Holky a ještě co mi hrozně vadí, když malej smrdí parfémem někoho :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Vždycky když odejde tchýně,tak malýho koupu a pořádně,aby neměl na sobě její cokoli :angry: . Stejně je divný,že vždycky když malýho chovají,ať ona nebo on,tak u nich řve. A hned jak si ho vezmu,tak je klid. A to tchán skoro nepije,takže chlast mu asi nesmrdí, možná mu spíš vadí to,že ho furt omuckávají a dělají mu to co my s manžou ne. Já chci aby co nejvíc řval u cizích,aspoň mám důvod si ho vždycky hned vzít :slight_smile: .
2. lis 2009 v 06:34  • Odpověz
Ahoj děvčátka :slight_smile:
dlouho jsem se neozvala, jsem darebná.
S dětičkama, žádná nuda :slight_smile: Malou vozím na zájmové kroužky/nechodí do školky/,malého vozíme všude s sebou. ještě stěstí, že existujou auta a namusíme se z vesnice kodrcat busem do města.
Také nevím, zda mám Petříkovi dát ten Prevenar. Někdo říká, že u kojených miminek se to dávat nemusí. Má hodně protilátek od nás. Člověk neví, co by bylo pro ty broučky dobré.
Hodně se to dává spíš dětem, co trpí na záněty stř. ucha, dětem co mají oslabenou imunitu a co chodí do školky.
S těma kyčlema: My měli pv porodnici 2a, musela jsem dávat dvě látkové pře papírovku, teď na kontrole měl už 1a, ale přesto doporučili dávat ještě balení na noc. Taky jsem zvědavá v těch třech měsících. Bojím, bojím..
Jinak s malým cvičím, má chodidla stočené dovnitř, ale je to jen nepatrné. Ale přesto makáme.
2. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
kaa-já vůbec nevím, ten prevenar je asi na 7 sérotypů a když se naočkuje, tak jsou děti snáze nakazitelné k těm ostatním. Pak je ten synflorix a ten zahrnuje asi 9 sérotypů. Já koukala i na ten pneumo 23 a ten snad zahrnuje 23 serotypů, ale je až od 2 let. tak bych ho asi nechala dát Ivušce. tak pak napiš jak doktorka poradila. Naše doktorka mi ho nedoporučila.
2. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
tady nikdo, tak jdu hodit ouško. Vypadá to, že děti chrupkaj. :grinning:
2. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
teda, tady je ale hnus fialovej - chcije, chcije a chcije :(, od rana cekam, kdy pujdeme ven :frowning2: a furt prsi, kdyz ja bych s nim chtela na vzduch, dela mu to moc dobre, kdyz proste do dalsiho krmeni neprestane tak nasadime plastenky a jdeme!!!!

baru, ty smrdavky (parfemy) mi ted taky desne vadi, protoze si myslim, ze to mimiskum musi straslive smrdet a drazdit jejich citlivy nosik :slight_smile: a malej taky vetsinou rve kdyz si ho vezme do naruci kdokoliv jinej nez ja :slight_smile:, jsou holt uz zvykly na maminku :slight_smile: a jsem taky sobecky rada, ze to tak je a vsichni mi ho po chvilce vraci

a taky mam uplne desnej strach jak ted mluvi ve zpravach porad o te chripce na Ukrajine :frowning2: a do toho ta praseci :frowning2:, fakt je trochu blby mit maly mimi do tyhle blby sezony - podzim/zima, kdy je nejvic nemocnych lidi

a my do prevenaru jdeme, ve 3mes jdeme na hexu a pak asi po 14dnech prvni davka prevenaru, doporucila mi to dr a ja desne jako mala trpela na zanety stredniho ucha a bylo to sileny, tak bych se tomu u Tomaska rada aspon castecne vyhla
2. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
Takže zítra asi máme čekat to hnusný počasí u nás na Moravě, no to jsem teda fakt ráda :cry: .

Souhlasím s Váma, taky jsem se přestala parfémovat, myslím si, že to musí našim mimčům vadit. Tchýně na to nikdy nebyla naštěstí a moje mamka tak přebíjí smad z toho jejího kouření :unamused: , ale té se odvážím aspoň pořádně vynadat.

My jdeme do synflorixu, nemáme žádnou špatnou reakci na očkování proti TBC, tak snad i ty další nějak zvládnem. Můj v dětství trpěl dost na záněty středního ucha (prý je to dědičný), píchali mu snad 10x jedno ucho (mě by to zabilo), tak snad to očkování naší Majdě pomůže se tomu vyvarovat nebo aspoň zmírnit.

kaa stránky jsou super, asi můj už na nich byl, protože rok nám na lednici visí potraviny, co můžem jíst a jsou pro hubnutí :grinning: . Musím si najít čas hlavně to psát a počítat, ale jak se do toho dostanu, tak to bude super. Myslím si, že u nás veliký změny v jídelníčku nebudou, nějak podobně jim. Tak holky jdem na to!!
2. lis 2009 v 17:08  • Odpověz
Sasanko- ten tvůj manža je ale tajnůstkář :grinning: . A jak si nastavíš hodnoty když kojíš? Přidáš si B,T,S? Prosím tě, až se rozhodneš, písni mi do IP, ať se to neztratí.
Počkám jak to bude u tebe po 14-ti dnech s mlíkem a pak půjdu do toho taky.

Baru- tak to máš super tchánovce :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ach jo. Já taky chci, aby Kuba křičel, když je jinde, jenže on je tak zlatý. Holky, já jsem to ale vymakala, když vím, v kolik mají přijít, tak jídlo spočítám tak, aby jedl, když jsou na návštěvě, a řeknu, že mu potřebuju dát prso, Nutroš že nebudu dělat a že se stydím a jdu do jiné místnosti :grinning:
Jenže to je tak na 20min, no ale aspoň něco. :grinning:

Zazit- o té Ukrajině ani nemluv!!Večer hledím na zprávy a čekám , co bude :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Je to mazec. Slováci přijali opatření a my zase nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz
Holky ja se ani nestrikam deodorantem, cetla jsem, ze pak je miminko zmatene, pac nas pozna hlavne po cichu. Ale s antiperspirantem pod paze jsem vymekla a pouzivam, pac jsem se po porodu tak strasne potila, ze jsem si smrdela sama sobe natoz pak druhym :slight_smile: A to se normalne nepotim, ale ty prvni 3 tydny po pordou jsem si dokonce musela v noci prevlikat nocni kosili, pac byla uplne mokra. To se mi nestalo, ani kdyz jsem byla nemocna. Manza se ale voni, tak pak kdyz si od nej Agi vezmu, tak citim chlapa :slight_smile:
kat tak co jsi zjistila o tech kyclich? Byli jste tam dnes?
Ja jsem dnes byla na kontrole po sestinedeli, vsechno v poradku, jizva pry pekna a uz muzu zacit cvicit. Jen jsem byla tak nejak mimo, ze jsem se zapmnela zeptat, co cvicit muzu a co ne. Tak zacnu pozvolna, pokud se teda k tomu dokopu :slight_smile: Zatim se stale nevlezu do veci co jsem nosila pred porodem a uz me to stve, nemam co nosit! Ano kabat nedopnu! hruza
Jinak dnes byla Agi andilek, skoro cely den prospala a vecer dokonce usnula sama! Nechapu! Tak jen doufam, ze zitra to nebude dohanet.
2. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz
ahoj holky:slight_smile:
mariv, jj, byla. Takže my máme vše ok, můžeme dávat papírovky, paradox, když je nechci:grinning:
Jen máme o 10 st. omezenou hybnost, ale prý to nic není, jen je malinko méně uvolněný než by měl být...možná proto, že byl vzbuzen a svlíkal se před cizím člověkem:grinning:
mariv, ptala jsem se a říkal, že kdyř se pouze doporičí široký balení a nic jinýho se nemá dělat, tak to je spíš preventivně a on, že doporučuje široký balení půl dne, jakože 12 hodin, prý si máš zkusit spočítat, kolik hodin ho máš... nahatýho nechávat, pač se rozvíjí motorika a hodně doporučuje dávat na bříško, nahatýho, každý den, klidně dvakrát a podržet zadeček jakoby na zemi, pak se musí snažit správně zapojovat všechny svaly nebo co:slight_smile:
tak snad aspoň něco ti pomůže..:slight_smile:
3. lis 2009 v 09:22  • Odpověz
kat diky moc! tak snad to bude v tech 3 mesicich dobry. Ja ji mam urcite minimalne 18 hodin denne v tom baleni. Jen jsem ted cetla, ze neni dobry mit mimca v kolibce, kdyz maji spatny ty kycle, pac jim to prave tlaci tu nozicku dovnitr, coz je blbe. No a ja ji mam ve vaku furt.. :( Na brisku potvurka byt nechce, je to pro ni muceni. A nahatou ji moc nenechavam, pac to vetsinou dopadne tak, ze me celou pos.... Vcera nam pokajdila i zed, tak mame vymalovano :slight_smile:
3. lis 2009 v 09:28  • Odpověz
mariv, jj, nejlrpší je šátek nasvislo, používám jeden bezva úvaz, honzík se vykrká, vyprdí a nožky jsou právě od sebe... máš šátek?
3. lis 2009 v 09:36  • Odpověz
autor
Barusko, hodně síly při boji s bacilama

Mariv, je super, že ten řepík pomáhá. Ani nevíš jak jsem ráda a pyšná na to, že jsem mohla pomoct :wink:

Kaa, ty články paráda. Pročetla jsem to a i získala větší představu. Teď moc nepočítám, spíš odhaduju. Jím často a málo a ne tuky a sladkosti. Teda sladkosti jako čoko a sůši. Ale například ráno k snídani jsem měla piškoty a bílý jogurt s lněným semenem. A když je velká chuť na sladký, tak si dám medík do čaje.
Zatím se nějak držím a 2 kilečka se držej. Holky jestli to vydržim, tak do léta budu Zazit č.2 :grinning:

Jo a s tím oblíkáním na ven je to masakr.
Oháknu sebe a Dádu, dám boty a pak letim oblíknout Míšu. Než oblíknu Dádovi bundu, tak je Míša celej paf a uřvanej a upocenej v kočáru. Kočárek upravuju dole u schránek a zabaluju do dek. Sebe oblíkám těsně po otevření vchodových dveří.......výprava jako prase :grinning:
3. lis 2009 v 09:58  • Odpověz
Jinak pneumokoka chci, ale nevím zatím kdy a jakou vakcínu, ale chci, manžel trpěl na ucho (a na jedno po zánětech neslyší) a můj brácha taky a prý na to víc trpí chlapy, tak ho chci ušetřit...
3. lis 2009 v 10:03  • Odpověz
Ahoj holky, mám dotaz. Když máme v ložnici asi 19 stupňů na spaní, jak byste oblíkly dítě? Stačí overal a zakrýt dekou nebo víc? Malej je otužilej,ale teď když je nachlazenej,tak se bojím aby ještě víc neprochladl. Ale studenější vzduch je lepší na dýchání, navíc zvlhčujem na těch 50-60 % vlhkosti vzduchu, což je dle dr. ideální. Ale stejně bych mu ještě na ten overal raději dala ještě kabátek.
3. lis 2009 v 10:17  • Odpověz
Ohledně pneumokoka, taky ho chci,ale ne teď. Asi až později. Malé jsme ho dali až ve 3 letech, stačila už jen jedna dávka. Já jako děcko trpěla na uši,malá vůbec a navíc v době kdy byla mimi to ještě nebylo tak známé ten Prevenar. No a teď když je malej furt nahromadě,tak se bojím jít do více očkování, budu ráda,když se doléčíme a zvládnem hexa vakcínu a pak až bude delší dobu zdravej tak se možná pustíme do prevenaru,nebo synflorixu. Johanka mohla prevenar,na synflorix už ve třech letech byo pozdě. Malýmu se rozhodnu dle dr.,ale mám dojem ,že říkala,že synflorix je lepší.
3. lis 2009 v 10:20  • Odpověz
autor
Holky, já mám teda panímamku super, ale i ona má tendence radit a má pocit, že vše ví nejlíp. Když příjde a chová si Míšu (je to převážně pláčící miminko přes den), tak furt mele......
..........a nemá hlad?
..Mami, teď dojedl
.......... a žízeň?
......... a mažeš mu bříško na prdíky
.......... to není možný, vždyť David (její syn, můj manžel) jako miminko takhle nebrečel
Úplně bezradně lítá po pokoji s Mišákem v náruči a já jenom rozkydnutá sedim v křesle a mám v duchu výtlem jako svině, že u ní brečí, protože si vždycky myslela, že všechno umí a zná ........a Míša bulí......
tak ho vemu a je klid a to mi dělá tak dobře
A to je Míša takovej frajer, že si vybírá od koho si vezme flašku. Už to jednou zmáknul s tátou a s babičkou. Jinak panímámu fakuje, taky švagrovou neskousnul...........máma je prostě máma :grinning:
3. lis 2009 ve 13:20  • Odpověz
autor
tady taky furt prší a prší a celý dny jsou tmavý a hnusný...........ale i tak jdeme ven. Teda jenom k mamce, ale projdeme se. Je to asi půl hodinky chůze. Míša se vychrupe, Dáda trochu nadejchá vzduchu, máma si protáhne kolena a na zpátek si nás odveze tatínek :grinning:
3. lis 2009 ve 13:22  • Odpověz
ahoj holky, tady dneska neprsi, neni teda nic krasnyho venku, ale aspon non stop neleje jako venku, takze probehla 2.5h prochajda a malej chrnel az se hory zelenaly :slight_smile:

Bobisku, teda ty ses do ty dietky dala, v lete ti budu postavicku zavidet!!!!

Baru, my mame v loznici uplne stejne - 19st a vlhkost aspon 60 % a Tomasek ma bavlnenej overalek a je zavinutej v takovy slaby decce, na tom ma zavinovacku (slabou, normalni, ne moc vycpanou) a pres ni mu jeste davam takovou slabou deku a rekla bych, ze je akorat - nepoti se a pritom ma za krckem teplo
3. lis 2009 v 15:51  • Odpověz
non stop neleje jako vcera, samozrejme, pisu kraviny :slight_smile:
3. lis 2009 v 16:02  • Odpověz
baru- já dávám spací pytel. Zvykám je už od mala, protože až se pak začnou hejbat, tak jsou pak pořád odkrytý. Malá ho má pořád jinak bych jí šla za noc tak 10x přikrejvat.
3. lis 2009 v 17:48  • Odpověz
kat satek mam, ale prave se zase bojim pouzivat ty svisly uvazy kvuli pateri :frowning2: to si clovek nevybere :frowning2:
boisku ani nevis jak ja jsem rada, ze jsi mi pomohla! Fakt jsem ti vdecna a sirim ted osvetu dal! Zatim porad dobry, tak snad se to nevrati.
barco ja davam male bodycko s kratkym, overalek a vetsinou balim do zavinovacky a jeste prikryju perinou. Teplotu mame cca 20 stupnu a neprijde mi, ze by male bylo horko, obcas ma i studenejsi rucicky.
bobisku jsi mi pripomnela moji mamku, taky furt nechape proc Agi tak breci a furt rika, no to ja si nepamatuji, ze byste tolik breceli... a co ji je, ze tak breci... atd. :slight_smile:
3. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
ahoj, tady zas chcije, chcije a chcije :frowning2:, pekne me to s..., bud nepujdeme ven vubec nebo zas komplet zmoknu :frowning2: a z minuly prochazky v desti jsem nejak prochladla a v noci me pekne palilo v krku :frowning2:, kdyz me nebavi bejt celej den doma a malyho taky ne!
4. lis 2009 v 10:11  • Odpověz
holky díky za rady ohledně oblíkání.Dnes v noci jsem malýmu dala overal, na to ještě takový teplý kabátek a zakryla dekou a představte si,že byl spocenej,tak nevím, asi mám malýho otužilce a to jsme měli 19 stupŇů.
Budu to ještě muset vypozorovat,aby mu nebylo zima a naopak.

romco,ten spací pytel se mi líbí, možná ho koupím a bude klid :slight_smile:
4. lis 2009 v 10:18  • Odpověz
Tak tady zatím neprší a ani včera, je to super, taky nemám ráda, když tvrdneme doma, pak se pokaždé půlhodině dívám na hodinky a říkám si, jak pomalu jde ten čas.
Nechci to zakřiknout, ale dlouho jsme neměli prdíky :sweat_smile: , doufám, že dnes teda nepřijdou, to se mi tak stává, když chválím, tak je to potom hned jinak. Taky proto asi už 3 noci spíme 5,5 hod. v kuse!! Je to paráda, ale pokaždé se pak vzbudím a nevím první 3 sekundy vůbec kde jsem, kolik je hodin...
Spací pytel máme taky, zatím jsme na noc byli v zavinovačce, ale už nějak z ní vyrůstáme, tak ho budu muset taky hned vyzkoušet.

kaa ty si dodržovala ten jídelníček přesně??? Mě se zdají ty hodnoty docela vražedný, určitě se z nich hubne, to jo, ale zdá se mi to málo, i když na druhou stranu zase jím skoro pořád.Uvidíme, zatím to jen rozjíždím a něco dělám od oka. Hlásím se, že chci být zazit č. 3 :grinning:
4. lis 2009 v 11:06  • Odpověz
čus holky, tak bych taky potřebovalA nějaké to kilo dolů. N konci měsíce zaměstnavatel pořádá mikulášskou, tak bych potřebovala trochu vypadat. :grinning:
Barca- ty pytle jsou super já mám několik zimních a i letní, protože já ho malé musela dávat i v létě, protože ona od 1,5 roku skáče z postýlky a v pytli tu nožičku přes nepřehodí :grinning: .
4. lis 2009 v 11:32  • Odpověz
tak dnes mám zase jen jedno dítko, tak bude zase pohoda až na to , že u nás taky prší a já si chtěla užít procházku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jsem nakoupila vitamíny na posílení imunity a v jedné lékárně mi řekli, že můžu všechny vitamíny co se prodávají a jinde mi zase řekli, že jen pro těhotné a kojící, tak jsem nakonec koupila laktavit pro kojící.
Nejhorší je , že člověk neví co si má vybrat, když člověku všude řeknou něco jiného. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. lis 2009 v 11:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.