• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky:slight_smile:
My dnes trhli rekord! Spánek od 21 do 3, nakojen, přebalen, usnul hned a spal do 7.30!!! Hallelujáh, kéž by s emu to zalíbilo jako mně:slight_smile:))
4. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz
No o oblikani mi ani nemluvte holky. Mala rve jak tur kdyz ji oblikam, tak kvuli tomu se mi ani nechce chodit ven, protoze to je strasna anabaze se vypravit! Taky tu mame hnusne, cely den chcije! Vcera aspon snezilo, ale dnes uz chcije, tak jsme ani paty nevystrcily.
Holky jak jste psali, ze si mimca strkaji ty pesticky do pusy a slintaji, tak to delaji proc? mala to ted taky dela a moc nechce prso, krouti se u toho a nechce se prisat. Nevite proc to tak je?
4. lis 2009 ve 14:59  • Odpověz
Romco, ted si uvedomuju,ze malej spi na brisku,takze ten spaci pytel asi nebude vhodny, skoda no. Nejak to holt budu muset vypozorovat,jak je mu prijemne.

mariv, nas malej to taky dela,taky slinta a strka pesticky do pusy. Ja myslim,ze to deti delaji ze se uklidnuji,kdyz je neco treba boli. Me se malej taky nekdy nechce prisat a krouti se, to vetsinou kdyz ma prdiky.
4. lis 2009 v 15:27  • Odpověz
Mariv, taky tak, začnu kojit, dobrý a po chvíli se kroutí, chce mi odcestovat s prsem, hrůza děs...někdy nevydržím a když to bolí, dám dudlíka a oblíknu se... Jinak ty pěstičky taky tak, slintá, často se i poblindí, pač se tam snaží narvat celou pěst že:grinning:

A dnes jsem odstříkala 150ku a v sobotu jdu přes jedno kojení do hospody, heč:grinning:
4. lis 2009 v 18:32  • Odpověz
baru ja myslim, ze ten pytel muzes mit i kdyz spi na brisku, ma to vlastne obliky jako satecky, tak by to nemelo vadit.
O tech pestickach jsem prave jeden den cetla tady od holek a druhy den to mala taky zacala delat. Nejdriv jsem myslela, ze ma hlad, ale kdyz jsem ji dala prso, tak ho nechtela, na zuby jsem si rikala, ze je jeste hodne brzy, tak jsem z toho byla jelen. Dnes teda mala vyvadi radne, chudina.
Kat vcera jsem na tebe myslela, jestli uz vam presla ta krize a ten spurt, ale jak vidim, tak ani ne. Teeda, do hospody, to si zatim ani nedovedu predstavit! Tak si to moc uzij a pak poreferuj!
4. lis 2009 v 19:14  • Odpověz
autor
Kat, to mi jako chceš říct, že dáš 150 ml z jednoho prsa????
Jestli jo, tak to jsi fakt borec
Já jsem odstříkala sotva 100 ml a to měla kozenka čas se plnit přes 6 hodin. Bída a děs. Nakojim a řve hlady, tak musim dát flašku. Pak zkusim z toho vysátýho odstříkat, abych se ujistila, jestli jenom nechce tahat a nezvykl si na flašku a zjistim, že jsem s těží vytáhla 20 ml. Tak si myslim, že mám malaka malako :fearful: :frowning2:
4. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz
autor
Kočky a musim vám říct, že dneska se začal mladej chechtat jako blázen. Ne jenom úsměvy a pobroukávání, ale normální rachot jako rachtajda. Byla tu moje mamka a dělala s nim voloviny a on se tlemil, že mu skoro tekly slzy. No a já jsem skoro taky bulela..........štěstím
4. lis 2009 ve 22:12  • Odpověz
autor
Mariv, očíčko super :grinning:

A co Veruska? A Beruska? A Marketka? A spousta dalších maminek?
Nerozutekly se nám do jiných diskusí?

Peču dorta holky, tak snad to neposírkuju. Manža má zítra narozky :wink:
4. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz
tak jak dopadl dort ? :slight_smile: neposirkovala si to ? :slight_smile:

Tomasek se uz taky rehta jako kun :slight_smile:))), je to strasna legrace, on se ted vubec smeje skoro non stop kdyz je vzbuzenej, ma prezdivku Alain Delon :slight_smile:, ze furt hazi usmevy jak pro kamery :slight_smile:
5. lis 2009 v 05:36  • Odpověz
autor
Zazit, dort dobrý. Ještě prodělá zkoušku chuti a máme vyhráno.

Jo, jak píšeš. Je to čuryna jak se tleměj. Rozesměje mě to vždycky taky. Hodně povídá, ale fakt moc. To bude naše pavlačová drbna asi :wink:
5. lis 2009 v 07:33  • Odpověz
jéé, my se ještě neřechtáme nahlas, už se těším!!

bobi, nene, to jsem neodstříkala z jedný kozeny, cca 80ku jsem přes den odkapala z nekojícího prsa a zbytek odstříkala manuální odsavkou :wink:
už jsme zkoušeli, že si od manži vezme v pohodě flašku s rozmraženým a v pohodě:wink: jen nevím, kolik přesně vypije, stovku? tak jsem radši schovala 150, aby mu tu neřval:slight_smile: a v sobotu jdu na dámskou jízdu:wink:
5. lis 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahoj holky,
nechodím do žádných jiných diskusí, jen nestíhám :slight_smile:. Někdy večer juknu a počtu si, co se děje u vás novýho,ale
pak to zalomím a nepíšu :frowning2: .
V práci se mi podařilo v úterý udělat hooodně věcí, malá mi usnula v autosedačce a i když tam je zkroucená jako žížala, otevřela jsem v kanclu okno dokořán a spinkala tři hodiny - moc mi to bodlo...byla jsem jako turbomyš :wink: .
Včera jsme byly s Terezkou u psychiatričky na kontrole - Terezku pustili z nemocnice minulej pátek a je jako vyměněná, vypadá to,že jí pobyt na psychárně pomohl srovnat si myšlenky a sama mi řekla, že se jí líp žije, když nedělá průšvihy a nemusí to pak řešit v hlavě(výčitky, lhaní apod.), že to je jednodušší. Tak uvidíme, nic patologickýho nenašli, chodíme na psychoterapii a k psychiatričce(bere antidepresiva). Doma mi pomáhá hlavně s Lucinkou, mluví a já i když někdy nemám sílu, snažím se jí být nablízku stejně jako Lucince.
Lucinka zřejmě chytila moučnivku - tak kdybyste třeba zpozorovaly, že mimi špatně pije, pořád slintá, zničehonic má opruzenej zadeček a vy máte bradavku suchou, že skoro šustí, tak se mrkněte miminku do pusinky...
zatím mažu bradavky Canestenem, vyvařuju dudlíky a objednala jsem na netu tyčinky Pagavit na vytírání pusinky, prý to zabírá a je to tisíckrát lepší, než klasická fialová hnusná genciánka, která je prý toxická...
To jen abychom se s Lucinkou nenudily...nemá to moc.
Na ten opruzenej zadeček, kterej vzniká z toho, že plíseň je ve střevech a tudíž jsou hovínka agresivní na kůži, nepomáhají klasický krémy na opruzeniny - podle toho to taky dobře poznáte. Pomáhá úplně skvěle a hlavně rychle odvar z řepíku. Namáčím kousek látky do odvaru a po umytí zadečku pod vodou(ubrousky používám teď jen na cestách nebo v práci) hodně namočeným hadříkem ťupkám zadeček , nechám vsáknout a pak teprve zabalím do plenky a je klid.
Ta moučnivka je z nedostatečný imunity miminka, čím je mimi starší, tím líp to zvládá.
Tak se neděste, mně malá začala špatně pít, místo cca 100ml při kojení vypila třeba 45ml, bradavka jí pořád klouzala ven, mimi se blbě přisaje, protože má v pusince ten hnus a bradavka(napadená) se taky blbě chytá do pusinky.
No a velkej problém - musela jsem si v noci začít nařizovat budíka(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) a budit malou ve tři ráno, aby měla aspon jedno kojení v noci - zpomalil se jí váhovej přírůstek. Spala totiž od 21-22 hodin do rána do 6hodin v KUSE(!!!). No a teď jí vzbudím(začíná si už zvykat a asi se bude budit už sama), přebalím, nakrmím a spinká přesně do 7 hodin. To je fajn, takhle jsme byly vzhůru od šesti a vyspalá byla tak, že mi usnula až někdy odpoledne, když nepočítám desetiminutovky po kojení u prsa(to miluju, když mi usne a spokojeně chrupká na prsu).
Trošku jí znásilnuju s polohou na bříšku, aby začala držet hlavičku a pást koníčky - tak u toho fňuká, ale pokrok je znát. Není to ještě úplně super, ale snažíme se obě :slight_smile:.
Kat - do čeho ukládáš to odstříkaný mlíčko??? Myslím do jaký nádobky a dáváš ho do mrazáku???
A pak z flašky nakrmí Honzíka někdo na hlídání? Poraď :slight_smile:
Všechny moc zdravím a přeju pohodu i v tomhle hnusným počasí a hlavně zdravý drobečky!!!!
Dneska jedeme na kontrolu očička (už po 4.) a pak si musím koupit nějaký větší společenský kalhoty na vítání občánků, páč se do těch 38-40, co doma mám, fakt ještě nevejdu... :frowning2: . Jak jste na tom s váhou? U mě každý kilo teď leze pomalu, zatím je dole 12-13, což je ještě dost málo.Hadrů plná skříň a k ničemu, pořád dokupuju větší hadry. Fuj
5. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
verusko< ahojky:slight_smile:
Mlíko dávám do těhlech lahviček
http://www.medela.cz/produkty/lahvicky-uskladneni-mleka.php
Hodím do mrazáku odstříkané, k tomu dolévám normálně další a další... samozřejmě trvanlivost je od té první dávky (tři měsíce). A pak jdu pryč, manžel rozmrazí v mikrovlnce, dá na lahvičku dudlík (taky od medely), vezme malýho do náručí jako kdyby kojil:slight_smile: a dá mu lahvičku. Malej je zlatej, ani nezpozoruje, že to nejsem já, prso a že mlíčko je jiný:slight_smile: údajně to některým dětem vadí, má jinou teplotu a trochu jinou chuť z mrazáku... mýmu otesánkvi to nevadí:grinning:
5. lis 2009 v 09:54  • Odpověz
veru, my jdeme zitra do poradny, tak jsem zvedava na vahovej prirustek, doufam, ze bude nizsi nez driv, protoze Tomik vydrzi v noci 11-12h bez krmeni, tak se to snad projevi na vaze, protoze on pribejval jak kdyz jsem mu do Nutrilonu pridavala kyprici prasek :slight_smile:
5. lis 2009 v 10:24  • Odpověz
Ahoj veru, tak to je fajn, ze uz je lip. Jejda, nestras s moucnivkou, mala ted taky nejak hur pije a slinta, ale prcku ma zatim dobrou. Jazycek ma trosku bilej, ale to mi dr. rekla, ze je od mlika, tak snad to tak je. Kazdopadne dik za rady! Koukam ze repik je na vsechno, ja jsem s nim na radu bobisku vylecila to ocicko. Teeeda, mala ti krasne spi! Co bych za to dala. S polohou na brisku taky bojujeme, mala ji nesnasi a ja to nenavidim ji trapit, tak to flakam, ale vim, ze bych to mela delat poctive. Z vahy si nic nedelej, ja jsem na tom uplne stejne. Hader hafo a chodim v teplakach nebo tehu vecech :frowning2: Vaha jde sice dolu, ale asi ne na tech mistech kde by mela :frowning2: Mam dole zatim cca 11 kg a jeste tak aspon 5 musim dat dolu.
Holky co kojite a prikrmujete dohromady, nemate pak problem, ze mimco nechce prso? Porad s tim vsichni strasi, ze jak si zvykne mimco na flasku a nechce flasku.
5. lis 2009 v 10:27  • Odpověz
Čauky děvčata, u nás taky probíhá řechtanda, a přesně jak píše Bobi, je to tak super, že se mi chce až brečet :grinning: .
Někdy začne i povídata chechtat se v noci, když krmíme, a to mám hrůzu, že už je vyspaný a nezabere. Naštestí vždycky usnul.

Sasanko, to jídlo jsem dodržovala přesně, furt jsem vážila, počítala, dělala si jídelníčky, a všude chodila s krabičkama. Dokonce mi to vyšlo i na oslavu narozenin dědy, jak ještě žil, a to byla babina na větvi, že nejím její jídlo, zákusky, poháry a že prostě nežeru, jen si tam kutám v krabičkách :grinning: . Hned jsem byla chudák, bo jsem měla takovou trošičku jídla :grinning:
5. lis 2009 v 11:21  • Odpověz
Mariv- u nás problém s tím, že by nechtěl prso, když dávám flašku, není, používám Avent dudlíky a ty jsou tvarem jak bradavka, navíc pro ty děti je to stejně namáhavé vypít z dudlíku jako z prsa. Spíš mám zase problém s mlíkem, jakože se mi asi ztrácí. Už musím dávat i více Nutroše přes den, a tu krabici, co jsem měla na 3týdny, tak budu mít asi na 2 týdny. Je to na ho...
Pokud se mi podařilo něco odsát, tak jsem dávala do ledničky do Via kelímků Avent
(na mražení toho tolik nikdy nebylo) http://www.e-maminka.cz/product/avent-via-zasobniky-na-materske-mleko-522/

Zazit- už máš ten Bebilon? Jak to Tomíkovi sedí? U nás v poho.Já jen sonduju, pže Miška s tím měla problém.

Kat- tak si tu hospodu užij i za mně , já jsem z Kubíka furt hotová, a asi mi zapomněli střihnout pupeční šňůru :slight_smile: , nejsem schopna jít někam bez něho. Minule si ho vzal Jirka jen do ložnice na hlídání a já dělala generálku bytu a jak jsem se za 1,5hoďky šla na něho kouknout, tak jsem koukala a pusinkovala ho, jak bych byla 14dní pryč
:wink:
5. lis 2009 v 11:53  • Odpověz
kaa, já na něj taky furt myslím, ale občas potřebuju být bez něj, pročistit hlavu:slight_smile: manžel se stará moc dobře :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
Kat - prosím tě, potřebuju od tebe radu. Když odstříkáš mlíko a chvilku ho necháš odstát, jak vypadá? Já odsaju a když se všechno usadí, tak na povrchu má tak milimetr tuku a zbytek je průhledný jak voda.
5. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
Kat- ten můj se taky umí postarat, dokonce mně posílal pryč, že mi to prospěje, ale pořád nějak nemůžu.

Jo a Mariv-my taky moc nebříškujeme, Kuba se vzteká a pláče, takže ho nechám co snese, což je asi 5 minut, a pak ho otáčím zpět. Zkouším ho dávát na bříško tak 2x denně, spíš po malých dávkách, ať si zvyká. Mnohem víc se mu líbí, když jsme k sobě čelem , když sedím, a to pak mele a drží hlavu sám, já ho jen lehce jistím.
5. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz
autor
Mariv, u nás asi nastal problém flaška vs. prso.
Je teď línej sát a nechce moc k prsu. Ale furt ho přemlouvám a rvu mu to do tlamičky ať chce bo ne. ale někdy mi tak tečou nervy, že už skoro sahám po flaše aniž by něco vymačkal z kozendy.
A máme problém jako Kaa, mlíko se ztrácí nějak víc než bych chtěla. Zkoušim teda všechno možný (čaje a odstříkávám...)........ale myslim si, že jsem to potento s tou dietou. Jim sice všechno, ale ne tučný (smažený věci, uzeniny...)a sladký a nejspíš to mlíko nějakej ten bůček k tvorbě potřebuje
5. lis 2009 ve 12:19  • Odpověz
Bobi- na dietu zatím kašlu, ani jsem nezačala, ale nevím čím to je. Ale začala jsem užívat antiko, tak jestli to je tím, tak se picnu.
5. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
ahoj holky, my jdem dnes na kyčle a na prohlídku k DR. ,zítra máme 3 měsíce. JInak tady je jedno video,jak malej usíná a řehtá se u toho http://www.youtube.com/watch?v=kpUsrb-GGvA
5. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
kaa, vypadá to stejně, vodnatá část klesne, smetana zůstane nahoře, je to tak ok:wink: normálně to dej do ledničky nebo mrazáku a pak při rozmrazení se to zase promíchá, jen zatřepeš:wink:
na bříško se nám taky nechce:_( musí mít jo dobrou náladu...

zazit, čtu chytrou knížku od prof. Matějčka a je tam, že 20% miminek je nemazlivých, prostě mají rády svůj klid:wink: není to špatně, pro budoucí vývoj to nic neznamená, jen se tomu maminka musí přizpůsobit no :sunglasses:
5. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
jo a jinak tam třeba je, že se na ně právě teď musí hodně mluvit, že se v tomhle období vyvíjí řečové centrum... mluvit začnou až za rok, ale kdybychom na ně ted nemluvili, tak mluvit nikdy nebudou, zajímavý co? :confused:
a pak, že do 5. měsíce se má mít pevný režim rituály, stejné věci dělat, ted se mu to ukládá do kebulky, jinak bude zmatenej a po tom 5. měsíci třeba plačtivej a tak:wink:
5. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
Kat- díky- já jsem si jen říkala, jestli to není moc vodnaté. Před ohřátím i po třepu jak vzteklá a když je málo, tak to dodělám Nutrošem, teď z večera jsem měla celých 40ml :frowning2: A smetanku tam asi nemám, to máš ty :slight_smile: . Kubík je pořád štíhlounký, asi drží linii. :grinning:
A díky za osvětu ohl. miminek, já žádnou knížku nemám a uvítám sem tam něco. Takže už můžeme zkusit pevný režim,jo? Asi si to zapamatuje, ale nedodrží, ne? Až po tom 5.měs.??

Baru :grinning: . A ty mu dáváš polštářek?
5. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
tak jsem zpět z kontroly, máme 1 kg navrch, tak už to je 4890 g, naše malá má snad už třetí bradu a faldíky na nohách, sotva se dostanem k pipce :grinning: , a to když se pořádně dokadí je pak problém, než vymetu všechny záhyby :grinning: Kakání si nechává vždycky 1x za den a to je taková nálož, že pak se prokadí skrz kalhoty.

Na bříšku jsme rádi, ale stejně zatím nepaseme moc dobře, moc nepokládáme ručky, jsme spíš na zápěstí. Už mají při pasení vaše dítka otevřené ručky?

kat tak pevný režim snad jsme nasadili a mluvíme a mluvíme, až už někdy nevím co a bolí mě pusa, pak s radostí přivítám manžela, aby mě pak vystřídal.
5. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
jo a moučnivku asi máme, natírám zatím fialkou a pokud nezabere, tak vyzkouším to, co psala veruska. I když přestože máme moučnivku tak přibíráme.

holky berete nějaký vitamíny?
5. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
Sas a jak máte nastavený režim? My máme akorát napevno večer. O půl 8 koupání, pak papání a v 8 do postýlky. Ne vždycky usne hned, ještě si třeba chvilku "hraje" a pak až vytuhne.
A koupete každý den? Já ob den.
Na procházky chodím jak mi to vyjde, dopoledne, odpoledne. U toho taky zavést pevný čas?
5. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
Já beru Gravilakt, ale sem tam ďobnu, pravidelně nic. http://www.shopnet.cz/lekarna-2/gravilakt-multivitamin-pro-tehotne-a-kojici-zeny-67-tbl-zdarma-vlaknina-psyllium-akce/

Holky ten Pagavit je spíš na zvlhčení sliznic, podporuje to samočištění sliznice, nevím, jestli to na tu moučnivku zabere. Tu samou službu vám udělá boraxglycerin připravovaný v lékárně. Ale lepší je fialka. Sas a doktorka ti neřekla určitě, jestli má malá moučnivku??Zkus to setřít buničinou, když to půjde dolů, je to mlíko.
5. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.