• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
no dr. mi právě doporučila tu fialku a taky pokud se obáváte chřipky tak i to očkování buď prevenaru nebo synflorixu
5. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
kaa, nedávám, on tam byl na chvíli,protože on už nechce být v postýlce a byl jakoby v takovém šikmém lehu a on sklouzl dolů a usnul tak,tak jsem ho tak chvíli nechala,ale stejně byl za 10 minut vzhůru :grinning: , jinak mu polštář nedávám vůbec, leží na matraci,která je trochu zkosená.

jinak jsme na kyčlích dopadli dobře a u dr. taky, vážíme 6,20 a měříme 60 cm a nachlazení už taky odeznívá,takže očkovat budem tak za 14 dní.
5. lis 2009 v 15:00  • Odpověz
kaa, k tomu režimu, my ho máme taky až večer, taky koupu obden,teď když byl hodně nachlazenej,tak jsem nekoupala skoro týden, jen jsem ho omývala houbičkou, aby neprochladl. Jinak koupu v 19 00 a v 19 30 jdem do ložnice,tam ještě kojím a malej u prsa většinou vytuhne,pak se ještě vzbudí a na noc usíná okolo 21 00.
5. lis 2009 v 16:13  • Odpověz
kaa režim máme nastavený celý den, já sama mám ráda organizaci (asi pracovní deformace :grinning: ) a nerada moc veliké změny. Tak u nás to vypadá tak, že teď vstáváme já v 7:00 - 7:30 (někdy ji budím), dávám ji na chvilku pod hrazdičku, sama si vyhraje já se mezi tím nasnídám, snažím se ji udržet do 9-9:30 vzhůru, aby pak spala, v 9:30-11:30 jsme venku, to celou dobu prospí, pak ji zase udržju vzhůru tak do 15:00-16:30 jsme zase venku (opět spí) (občas usne kolem půl druhé a to tak na 10-20 minut), koupeme v 18:30 a taky ob den, po koupání dělám masáž tělíčka, nakrmím a o půl osmé ji dáváme do zavinky a necháváme usnout vedle nás na gauči, to se nám osvědčilo, je do půl hodiny tuhá a pak ji přenášíme. Násilím ji přes den budím, vím, je to surové, ale zase se mi to oplatilo, spí teď večer mnohem líp. Režim není tak přesný, někdy o tu půl hodinu se seknem.
5. lis 2009 v 16:46  • Odpověz
kat, to je super, ze nas informujes :slight_smile:, co je to za knizku ??? ja ted ctu pokracovani dr Karpa, ale to jsou uz batolata od 1 roku, tak bych rada precetla i neco "mezi"

jinak Tomasek uz se docela tuli, ale vylozene "narucovy" ditko to teda neni, hrozne rad ted chodi v klubicku, libi se mu, ze muze pozorovat, ale treba tygrik se mu nelibi vubec, no a fakt se "zlepsil", ted se mu libi kdyz se po mne muze valet :slight_smile:, takze se docela pomazlime, ale on je fakt zvlastni, kdyz ho to prestane bavit, tak se zacne vztekat a musim ho okamzite dat do postylky a on si tam cuci "do blba", kouka do svetla, prohlizi si ruce a je spokojenej, vydrzi tak treba hodinu nebo vydrzi sam na dece placat do hracek a kdyz k nemu jdu (mam proste pocit, ze se mu musim venovat, ze se nudi a nerozviji se) tak se okamzite nas... (fakt, musely by jste videt ty ksichty, co zacne hazet) a kdyz odejdu, tak je zas totalne spokojenej
ale ted ho desne bavi kdyz se na nej ksichtim a vydavam ruzny zvuky, to se silene rehta a jako by si se mnou povida - udelam zvuk nebo mluvim, prestanu on se rehta a pak taky "mluvi", je to fakt hlina ;)

s tim pevnym rezimem je to zajimavy, ale ja jsem fakt zastance pevnyho rezimu pro deti, myslim, ze jim to dodava pocit bezpeci a jistoty, vadi mi, kdyz mu to narusime - treba navstevou u dr, on proste v ty hodiny ma doma svoje dopoledni spanicko a je celej rozhozenej, ze mu chybi, protoze jdeme k doktorce, ale tyhle maly vykyvy snad nevadi, ale jinak to dodrzujeme hodne, on ma fakt uplne presnej rezim, daly by se podle nej ridit hodinky :slight_smile:

kaa, a v noci to samy - vzdycky se bojim, ze je moc vzhuru, pokladam ho po krkani a on usmevy a zvatla, tak se bojim, ze neusne, ale on nastesti hazi usmevy do zivani a po ulozeni do postylky hned usne
a Bebilon uplne v pohode!, mame ten HA a myslim, ze rozdil proste zadnej
5. lis 2009 v 17:00  • Odpověz
Teď jsem si vzpomněla, že jsem taky četla kdysi dávno, nějakou knihu, jmenovala se snad Děti potřebují rituály nebo tak nějak a tam právě bylo, že by měli mít režim, protože pro ně je pak vstup do školy snazší. U nás to funguje takto, když jsme doma, ale když jedem k rodičům anebo k ségře, tak je jen takový přibližný.
5. lis 2009 v 17:04  • Odpověz
teda sasanko, tak tomu rikam rezim! To u nas je totalni anrachie :slight_smile: Mala si vstava jak chce, ale vetsinou na me moc brzy - okolo 5 hod. Pak se ji snazim jeste uspat, nekdy se mi to podari a na hodku jeste schrupne a nekdy ne. Nehrozi, ze bych ji musela budit :slight_smile: No a pres den kojime dle toho kdy ma mala hlad, dopoledne se ven nedostanem, to jsem rada, ze se nejak zmobilizuji a zvladnu prevlict, umyt a nasnidat, pac mala se musi nosit ve vaku nebo vetsinou rve (nekdy teda ma slabou chvilku ze vydrzi chvilku sama). Pres den spi tak po pul hodkach ve vaku, odpoledne jdeme na prochajdu, kdyz teda neni moc hnusne, ale cas je jak kdy - zalezi kdy ji, musime vyrazit po kojeni. Venku spi pul hodky, pak se budi. Nekdy usne jak se vracime domu a dospava na balkone a nekdy ne. A vecer koupeme zatim kazdy treti den, ale ted uz chci zacit obden a pak kazdy den. No a usina nekdy v 19 hod, nekdy ve 22, ale musime ji uspavat houpanim ve vaku na balonu - sama usnula asi jen 2x a to asi tak po hodine. Takze u nas rezim nehrozi, i kdyz bych ho rada zavedla, uvitam rady jak na to. Sasanko a malej ti nebreci? Mala kdyz ji vytahnu z vany, tak je rev jak blazen, takze si nedovedu predstavit ze bych ji delala masaz telicka, jsem rada, ze ji stihnu rychle namazat. A ze by mala usnula lezici sama na gauci?! No to ani omylem. Ja chci taky takovy zlaty miminko jako ma sas! :slight_smile:
Jinak ja beru vitaminy Calibrum, kdyz si teda vzpomenu :slight_smile: A nejim skoro nic, az se divim, z ceho se mi to mliko dela, vcera jsem mela misku muslli s mlikem a dva chleby se syrem a sunkou, tot vse, vubec nemam hlad.
5. lis 2009 v 17:05  • Odpověz
jo to si mi připomněla zazit dnešní návštěvu, která byla na 9:30 a to naše malá spí, navíc ta cesta v kočárku, to je úplně hotová a dr. se divila, jak může mé jinak pohodové dítě brečet a ona Mája byla strašně unavená.
5. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
ja vas pomalu docitam a reaguju postupne :slight_smile:
sasanko, my taky paseme na pestickach, rucicky u toho fakt zatim neotvira, casto si tu pesticku chnapne pusinkou a zuzla a zuzla a zuzla a je po paseni :slight_smile:
a taky mluvim, az me panty boli, jsem vzdycky vdecna, kdyz dojede mamka a mluvi chvili misto me :slight_smile: nebo tata :slight_smile:, protoze ja jsem teda vymluvena do aleluja :grinning:

Kaacko, my mame rezim asi nasledujici - po rannim probuzeni (mezi 7 a pul osmou) si tak hodinku hrajeme - povidame v loznici na moji posteli, pak prevlikneme nocni uborek :slight_smile: a nakrmime, pak na hodinku vytuhne, pak si hrajeme na hraci dece, cteme si rikanky, pripadne noviny :slight_smile:, pak zas na hodinku vytuhne, pak krmenicko a prochazka venku, po prochazce probuzenicko zase hranicko - povidanicko, dalsi krmeni, pak je chvili na dece, dokude neni zas unavenej, pak zas hodinku spime (prave ted :slight_smile: a pak prijde tata - takze si s nim hraje a povida, pak koupeme (taky ob den - jeden den vana, druhy ho celeho otru mokrou zinkou) a krmeni a nocni spani
5. lis 2009 v 17:08  • Odpověz
teda holky, to uplne cumim na ty vase rezimy! To ja malou rano ani neprevlikam, pokud se neprokajdi a nemusim, pac to je vzdycky taky rev jak blazen. Ona proste nesnasi vsechno, byt na brichu, prevlikat se, mazat se, lezet sama, proste vsechno! Jediny co ma rada, tak je byt ve vaku nebo vibracnim lehatku, tot vse. Jo a jeste je rada ve vane, ale taky jen chvili. Mam divny miminko nebo jsem divna ja?! Ja vam tak zavidim tu pohodu...
5. lis 2009 v 17:16  • Odpověz
zazit koukala jsem ted na ty fotky na rajceti, malej je fakt kouzelnej! fakt nadhera. Mala ma porad nejakou vyrazku na oblicejicku, vzdycky je to chvilku dobry a pak ji zas vyrasi nejaka hruza. Myslim, ze to ma z ovocnych jogurtu co snim, ale to uz bych fakt nemohla jist nic :frowning2: Nevite cim to mazat? Dr. mi rekla ze otirat cernym cajem, ale nejak to nezabira...
5. lis 2009 v 17:21  • Odpověz
jo tak Mája po vytažení taky brečí, ale je to protože se ji ve vaně strašně líbí, já teda přitápím v pokojíčku, aby tam byla vyšší teplota, ze začátku brečí, ale pak se uklidní a když ne, stejně masíruju dál, mluvím na ni pořád a snažím se takovým uklidňujícím hlasem.Někde sem četla, že se nesmíme bát křiku, že přesto to máme pokaždé opakovat a že si děti na to zvyknou.No a s tím usínáním je to podobné, naše Mája byla zvyklá usnout v náručí a při kolíbání, protože měla prdíky a začali jsme postupně, položili jsme nechali chvilku řvát, nezvedali, pouze konejšili v leže a hladili po obličeji, když už moc řvala, tak na chvilku zvedli, utišili a znovu položili av tak pořád dokola,až to nebylo potřeba.
5. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
mariv mi máme taky pupínky a pomohl mi imazol, dávám ho přes noc
5. lis 2009 v 17:28  • Odpověz
zazit si mě uklidnila, no máme na rozevření ručiček ještě 3 týdny, tak snad to zvládnem do té doby
5. lis 2009 v 17:32  • Odpověz
sasanko diky za tip, pokusim se to zkusit s tim uspavanim, ale kdyz ja se prave toho kriku bojim :frowning2: vzdycky udelam vsechno jen aby nebrecela. Po koupanim vzdycky rychle namazu a oblecu a i tak jsem z toho revu zpocena az na pr...
A ten imazol se koupi v lekarne?
5. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
jo koupila jsem ho v lékárně, měla jsem recept, ale myslím si, že je volně prodejný, stojí asi 85,-Kč
5. lis 2009 v 18:03  • Odpověz
tyjova ženy!! tak u nás je anarchie! Vše se řídí dle jeho hladu:grinning:
jen večer je vždy stejný - když už je romrzelej a nic s ním nehne, rak jdeme do koupelny, svlíknu ho na přebalováku, dám ho do kyblíku, zhruba jednou za tři až čtyři dny ješzě namydlím měsíčkovým mýdlem od weledy, pak osuším a masíruju celý tělo olejíčkem... nbrečí, maximálně kvíká. Dle Hašplové a knížky masáže kojenců se má fakt vytrvat, zvykne si a bude se mu to líbit. Pak dám plínu, bodýčko. odnesu do ložnice, kde je jen pidisvětýlko, nakojím a zabalím - svážu ruce - a dám do postýlky. Pustím do repráku auto :grinning: pohladím, řeknu dobrou noc a odejdu. bud usne nebo kvíká. když kvíká, přijdu znova pohladit... téměř vždy usne, někdy chce dudánka, jindy ne...
rituál ráno - vstaneme, převlíknu, otřu pindíka, namažeme olejíčkem, oblíknu a jdeme do obýváku.
Ale časově je to různé, tam zatím režim není, vše je dle kojení...
5. lis 2009 v 18:36  • Odpověz
Na procházku chodíme taky jak kdy, někdy dvakrát denně, někdy kolem poledne, někdy až ve dvě, prostě všelijak:grinning:
5. lis 2009 v 18:38  • Odpověz
uáááá holkýýýý, právě se poprvé smál nahlas!!! Jsem hotová, božííííííí :dizzy_face: :dizzy_face:
5. lis 2009 v 18:41  • Odpověz
jsi me uklidnila kat, ze aspon u nekoho je taky anarchie, i kdyz u tebe asi o neco mensi :slight_smile: Mala se zatim nerehta, tak snad to brzy prijde, moc se tesim. Uz i to jeji usmivani me dostava, je to jedina situace, ktera me dokaze rozesmat v pet rano :slight_smile:
dik sasanko, zkusim tu masticku koupit, snad pomuze vic nez ten caj
5. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz
zazit, čerpám z téhle knížky
http://obchod.portal.cz/produkt/co-kdy-a-jak-ve-vychove-deti/
Já vystudovala pedagogiku a tohodle pána si nesmírně vážím, je to naše nej kapacita na dětskou psychologii:wink: je to zajímavý:slight_smile: jakoukoliv knížkou od něj neprohloupíte, píše lidsky, zároveň poučně... tak třeba tip na dárek od manželů:wink:
5. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Čtu vás prakticky od začátku (asi od ledna :slight_smile: ) Tak kdyby to nevadilo, tak bych se vám sem vetřela :slight_smile:
5. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
ahoj holky
vítej jankaj
katwind já tu knihu mám taky ,ale nemám moc času na čtení. Píše opravdu pěkně už jsem od něho něco četla.
Mariv náš malej je taky samej pupínek a na kožním nám dali lipobase.
Jinak režim taky moc nemáme. U nás se dělá vše jak je čas. Když malá spí, tak většinou malého koupu. Prostě musím ty dva režimy nějak spojit a pokaždé to není ve stejnou dobu.
5. lis 2009 ve 22:18  • Odpověz
Kat, diky za tip, uz jsem si to objednala, moc se tesim az si to prectu, clovek je u toho prvniho ditete preci jen tak trochu mimo :slight_smile: a moc nevi, teda aspon ja ne, tak bych nerada neco pos.... a rada si prectu rady a nazory nekoho zkuseneho a co jsem si ted v rychlosti precetla o tom autorovi, tak to je teda asi opravdickej odbornik!
6. lis 2009 v 06:04  • Odpověz
autor
Jak tak čtu, tak jsem režimem mezi sasankou a mariv
sám neusne ani za zlatý prase - nosíme a houpeme
vstává sám v 7-8 a pak si dopol kolem 10 dává hodinku. Když s nim odpoledne nejdu ven, tak je to se spaním boj a to si dá tak 2 půl hodinky do večera a konec. Když se podaří vyjet s kočárem ven, kolem půl 3 většinou,protože zase musíme čekat na Davídka až se vyspí, tak usne na hodinu někdy dvě v kočíku.
A koupu v 6, pak je chvilku kecavá a většinou u jídla před 7 klimbá a mi ho pak kolíbáme a nosíme do totálního zaříznutí.........a už spí skoro celou noc. Většinou se vzbudí kolem 4 na jídlo a pak až v těch 6-7
6. lis 2009 v 07:23  • Odpověz
kat máš pravdu, Matějček je pojem, tuhle knihu ale neznám, taky se na ni podívám, vypadá to dobře. Chodím do super knihovny do Kroměříže, je vynikající, mají tam spoustu knížek a pokaždé dokupují super tituly, do školy jsem si právě pokaždé načítala a brala knihy odtud. Taky jsem zlákala manžela a vůbec nevadí, že je to 25 km od nás, prostě tam jezdíme. To se nedá srovna s Přerovem a to má o 20 tis. obyvatel víc a velice chudou knihovnu. Dokonce je tam i půjčovna CD a taky dokupují hned novinky. No musím ji vychválit.
6. lis 2009 v 07:26  • Odpověz
autor
úplně mě deptaj ty maily z rodinky a tam furt píšou....vaše miminko spí delší intervaly přes den......tak 3-4 hodiny..........ať jdou do ryti, jaký děti to monitorovali ????
6. lis 2009 v 07:26  • Odpověz
autor
Míša taky furt cumlá a rve prsty do pusy. Ale myslím si, že je to normální vývoj miminek. Prostě objevujou, že mají prsty a ruce a zkušej co ta jejich papula umí. Vojíždí s ní všechno. Rukávky, plenu, hračky....co je na dosah.
Dneska jsme mohli chrupat, kdyby se seržant v 6 neprobudil. Davídek to furt láme a já tu sedim v noční košili a čekám až se budu moct nasnídat až zabare prášek. Miška mlátí do hraček v postýlce. Celkem pohodička :wink:
6. lis 2009 v 07:33  • Odpověz
autor
Holky a viděli jste pohádku Nemo?
Je tam ta modrá ryba Doris a machruje, že umí mluvit po velrybsku.
Míša je z toho totál vedle. Mluvim přesně jako ona a on je vytlemenej jako rákosníček. Jenom se u toho natahujou samohlásky jako prase a tonuje se to jako vlny. U nás super čuryna :grinning:
6. lis 2009 v 07:35  • Odpověz
ahoj bobi :slight_smile:, nema znam :slight_smile:, je super cela ta pohadka, akorat bych se asi jako maly dite bala tech zraloku, ty jsou fakt husty!

Tomasek taky presne jak pises - tlamickou ojizdi uplne vsechno, deku, do ktery ho zavinuju ma uplne ocintanou v okoli pusinky, ale ja ted cetla (uz zas nevim kde, ctu vsechno vsude o detech :slight_smile:, ze oni to proste maji jako nejvetsi zdroj poznani - prej jim mame nechavat ochutnavat i sebe :slight_smile:, ja bych to asi neresila, je to proste normalni, az to bude delat v 5ti letech, tak to zacnu resit :grinning: :grinning: a taky si umi narvat do pusinky i obe pesticky najednou, az se divim jak ma velkou pusu :slight_smile:

a s tim spanim jsme na tom podobne - Tomasek umi pres den poradne zabrat jen v kocarku - to je jistota a mam pocit, ze by vydrzel snad i pet hodin, protoze vcera tu bylo fakt krasne a mela jsem tu mamku a byli jsme venku s kocarkem pres 3 h a ten brouk celou dobu spal, ani oko neotevrel - uz kdyz jsem ho doma dala do korby tak usnul a otevrel oko zas az doma, ale doma zabere max tak na tu hodinku, spis min a vetsinou se u toho jeste parkrat vzbudi, protoze se triskne rukou do obliceje a tak
6. lis 2009 v 08:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.