• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
už chápu, protože se mi malá pokadila na přebalováku, to byla taková rychlost :slight_smile:
10. lis 2009 v 16:10  • Odpověz
zazit opravdu teda máš macíka, naše asi zdědila geny po mě a ne po manžovi :grinning: , je to lepší varianta, holka, která měří 1,85 si bude asi hůř hledat partnera jak při 1,5O a kluk zase naopak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Barco, gratulace, nikdo se tě nikdy nebude ptát za kolik to máš, ale jestli to máš :grinning:
10. lis 2009 v 16:14  • Odpověz
sasanko, to máš teda šikulu,že se tak přetáčí,ale určitě je to hlavně tvoje zásluha,že s ní cvičíš, super :slight_smile: . Náš HOnzík má 3 měsíce a teprve se začíná přetáčet, ale ještě to nedotáhne do konce. Přetočí se na bok a furt jakoby zkouší na bříško. A naopak mu to jde líp,když je na bříšku,tak se krásně přehoupne skoro na bok a skoro je na zádech,ale musím mu pomoct :slight_smile: .
10. lis 2009 v 16:17  • Odpověz
ahoj holky, tak my jsme doma - malej je zahlenenej, bojim se, ze budeme jako Baruska a jeji Honzik a ztrvrdeneme 3 nedele doma :(, zatim jsme bez teplot (mel zatim max 37.6, merim ho kazdou hodinu), ale to mel vcera k veceru a spis z toho, ze se ho ted snazim drzet v teple a asi ho moc nabaluju, pres den nekasle, ani uz se nedusi jako vcera, ale zahlenenej proste je, proste to tam ma :(, ale rymicka zatim netece, tak uvidime dalsi vyvoj

kat, ja jsem taky hotovson - taky se snazim se venovat Tomaskovi, co to jde, skoro si rikam, jestli ho to nepretezuje - neustale na nej mluvim, zpivam, ctu rikanky, hraju si s nim s hrackama atd., a kdyz usne, tak dohanim domacnost, vecer v osum jsem totalne mrtva a usinam, nevidela jsem celej film v tv ani nepamatuju
10. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
sasanko, to mas pravdu, rikali jsme si s manzelem, ze jeste, ze je to chlapecek, protoze 2metrovou holcicku bych teda nechtela :slight_smile:, uz to vidim, jak bych do tanecnich schanela lodicky c. 46 :grinning: :grinning: , ten nas borec ma straslive veliky nohy, vsechny boticky, co jsme dostali tak jsou mu maly a mamka mu dneska privezla zimni boticky na pul roku a ani nahodou, nenatahli jsme je vubec :grinning: , ja se ale nedivim, manzel ma nohu c.49 :grinning: :grinning: , pri potapeni by ani nemusel pouzivat ploutve :grinning: :grinning:
10. lis 2009 v 16:23  • Odpověz
zazit, ale nám doktorka doporučila chodit ven, že se bude malýmu líp dýchat. Pokud nemá Tomášek teplotu, tak na procházky s klidem můžete :slight_smile: .
10. lis 2009 v 16:54  • Odpověz
kat tak zatim nevim jestli ty kapicky jsou, ale kdyz budou, tak ti je urco poslu. Tyyy jo, 6 hodin venku! To musis byt fit jak blazen! Ja jsem vcera byla 3 hodiny a pak jsem skoro nemohla chodit, jak me bolely kycle, kostrc a vubec vsechno :slight_smile: Jsem fakt zdechla lemra :slight_smile: Nastesti se uz mala konecne taky naucila spat v kocarku a nekdy vydrzi spat i ty tri hodiny, coz je parada. Doma da tak pulhodinku a hotovo. A kdyby mala kakala jednou za tri dny, tak se zblazni! Ta jak nekadi aspon 5x denne tak je nesva :slight_smile: Rikam ji, ze sere prvni ligu :slight_smile: Tak to mate doma fakt teploucko, to uz chapu, ze mas malyho furt nahatyho :slight_smile:
bobisku ocicko furt dobry! Bobisku my meli taky 1b a davame jen siroky baleni - 2 pliny, cviceni nam nedali. A to pry nekteri dr. na 1b nedavaji vubec nic, tak to uz jsem z toho fakt jelen. No tak snad to taky budeme mit dobry.
kaa jak jste dopadli na ocnim?
zazit tak co Tomik, je mu lip?
10. lis 2009 v 17:03  • Odpověz
Holky, ještě jsem vás chtěla uklidnit ohledně té chřipky na Ukrajině. Naši tam mají rodinné známé, přímo ve Lvově, ve kterém to je údajně nejhorší a oni teď jeli do Česka,protože tu mají byt a jsou vlastně napůl skoro Češi a říkali našim,že je to strašně přehnané, že tam ani ty roušky nenosí, že to není žádný nový virus chřipky,ale že to je normální chřipka a na tu ,že každej rok umře 5000 lidí, což je tak skoro v každé zemi v Evropě. A že prý ani na hranicích si jich nikdo nevšímal a že Poláci viděli nějaké noviny co oni drželi a byly tam lidi s rouškami a Poláci se prý ptali o co jde. No prostě Polsko s nimi sousedí a ani o tom neví. Je to opět jen humbuk, aby se lidi vyplašili a začli nakupovat léky jak diví. Ale řeknu vám,že je to teda pěknej hnus, my matky malých dětí prožíváme takový strach a oni to dělají jen kvůli prachům.
Řekla jsem si,že na nějaký chřipky nebudu myslet a určitě to zvládnem úplně stejně dobře, jako každej rok. A kdybycho přece jen chřipajznu chytli,tak ji zvládnem pokořit stejně jako vždy.
10. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
Baru, nam dr vylozene rekla, ze ven chodit nemame :frowning2:, to je stejne zajimavy, jak nam kazdy dr rika neco jineho :slight_smile:

A s tou Ukrajinou to jsou dobry zpravy!!
10. lis 2009 v 19:00  • Odpověz
zazit, jasně, každý věříme tomu svýmu doktorovi a je fakt zvláštní jak každej říká něco jinýho. Čemu pak máme věřit že? Nám to vyloženě doporučila a ještě řekla,že máme být hodně venku. To je mazec. Tak se držte, ať chodit ven nebo ne, hlavně,aby byl Tomášek brzo zdravej :slight_smile: .
10. lis 2009 v 19:26  • Odpověz
jee, zazit ja si nevsimla, ze uz jsi psala. Mela jsem to rozepsany delsi dobu a mezitim jsi napsala.Tak at se Tomik brzy uzdravi. Rano se mi taky zdalo, ze mala polyka hleny, ale pres den byla v klidu, tak snad to nic neni.
Kat a jak bylo vlastne v hospode?!
10. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz
Čauky holky,
Mariv dneska na očním to bylo v poho, mladý doktor, nejdříve Kubíkovi káldo očí takové žluté kapky a za pár minut posvítil modrým světlem do očí, a zjistil u levého oka vrozenou mírnou neprůchodnost kanálků. Zatím máme masírovat, nevytírat ničím a kontrola za 4 týdny.
Masíruje se to tak, že se dá ukazováček pod spodní víčko a trošku tlakem jdeš do vnitřního koutku a pak mírně dolů (směrem ke křídlu nosu). Máme masírovat 5x denně.

Zazit, Kat- já taky padám na hubu, s Kubou se celý den bavíme, cvičíme, hrajeme se, na bříšku už vydrží, hlavičku pěkně dlouho drží, na zádíčka se sám přetočí, mrská sebou, dělá most, když je pod hrazdičkou, tak se jí nebo hraček chytne a strašně jí lomcuje. Teď už ho nesmím spustit ani na chvilku z očí, je to raubíř.
Večer to zalom v osm a já pak uklízím, žehlím, jdu se okoupat a padám do postele nejdřív v 11h. Začíná mně ale štvát Jiří, asi už to bere jako že jsem na mateřské, tak on doma nene prstem, už ani to nádobí po sobě neuklízí, všechno nechá ležet tak jak je.

Baru- dík za uklidnění, z té chřipy jsem měla docela strach. Je fakt, že když se něco objevilo v telce, lidi panikařili a skupovali všechno na chřipku a byli jak diví po očkovacích látkách.
10. lis 2009 ve 22:48  • Odpověz
Zazit- tak ať vám to rychle povolí. To je blbé, tak malé mimčo a takové trápení :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ja to Tomášek zvládá? Je třeba mrzutější? Nebo víc spinká?

Holky, teď to zpátky čtu a koukám, že chybí sem tam písmenko, omluva, jdu do peřin, páááá
10. lis 2009 ve 22:51  • Odpověz
kaa, zvlada to zatim uplne uzasne - neplace (uz ani v noci-to jen tu jednu se 4x probudil), normalne se dal usmiva, rehta, brumla atd a spi normalne, jedno delsi spani po obede misto kocarku a jinak vice mene vzhuru, proto si porad rikam, ze by to nemuselo byt nic vazneho a na dlouho!
10. lis 2009 ve 22:59  • Odpověz
Zazit- tak to je fajn, to je známka toho, že to není nic hrozného(určitě). Prostě pohodář :grinning:
10. lis 2009 ve 23:04  • Odpověz
holky neuvěřitelné!!Naše Magdalenka spala od 22-5 hodin, to je 7 hodin!! No a teď budu přemýšlet o příčině, jestli není nemocná nebo co, ale teda předcházel tomu hodinový pláč, kdy nebyla k utišení, ani prso nezabralo a pak takto vytuhla.

Zazit aspoň že malý to tak dobře snáší, to je super chlap!!

Holky já chodím spát pořád kolem 9-10 hodiny, jsem tak unavená a mám to stejné, večer šukám po bytě a snažím se vše dohnat, stejně k nám nemůže přijít nikdo neohlášeně, protože můj stihne udělat po té desáté takový binec, že zase ráno musím běhat a dávat to do pucu. S tím nádobí kaa je to stejné, je schopný nechat v obyváku vše i klidně kelímek od jogurtu, který si dá večer :confounded: .

Jnak taky pořád na malou mluvím, zpívám a otravuju, taky pak do toho nutím MM, asi jsme taky otravní, musím se krotit, abych ji nechala chvilku sama, protože by si na to zvykla, že ji bavím a sama by se ve starším věku nezabavila, ale je to hrozně vysilující a vždycky pak nevím, kam už jít a co dělat. Střídám obývák s pokojíčkem a pak ven.
11. lis 2009 v 07:39  • Odpověz
sasanko, tak to moc gratuluju - at to spinkani Majdalence vzdrzi !!!! Tomik uz ted posledni tyden stabilne vstava ke krmeni az ve ctvrt na sedum, takze vydrzi pres 11 h bez mlicka, ono to taky asi bude tim, ze uz hodne vazi a proste uz ma zasoby a nepotrebuje tak casto, ale je to bomba, ale jeste jsem si na to nezvykla ja, takze se od tri od rana po hodinach budim a cekam jestli uz chce mlicko a on si v klidu chrupka dal :grinning: :grinning: , ja ho pak jeste davam do postzlky, aby si nezvykal vstavat tak brzo - chvilku si tam "povida" a pak jeste na hodku vytuhne

a tuky tuk, ale vypada to, ze to bylo jen male nachlazenicko, teplota vubec zadna, ryma taky nikde a zahleneni snad uz trochu ustupuje

vcera jsem mu uvarila caj (fenykl), ze mu dam mezi mlicky napit (preci jen mel trochu vyssi teplotku nez normalne a i ted vic kaka - asi po tom sirupu, tak aby nebyl odvodneny) a myslite, ze to milostpan pil? ani nahodou, hral si v puse s dudlikem od lahvicky a nevysal ani mililitr, kdyz to prvne nasal, tak totalni skleb - jezisi, matko, co mi to davas za hnus a tim jsme s cajem skoncili, pritom, kdyz mu dam nutros, tak malem spolkne i tu flasku :grinning:
11. lis 2009 v 07:48  • Odpověz
a manza teda ne, ze by se s pomoci v domacnosti pretrh, ale veci po jidle po sobe ZATIM uklizi, i misticky po oriscich a obaly od susenek, co ji vecer u tv, tak odnese a vyhodi a misky dokonce oplachne a da na odkapavac, ale to je tak vsechno :grinning:, jinak si mysli, ze se trika a kosile samy vyperou a prileti do skrine vyzehlene a nejaky tajny duch uklizi byt a vari :grinning:
11. lis 2009 v 07:50  • Odpověz
tak to je super, že už to máte za sebou, tak jste si to vyzkoušeli a už vás aspoň nic nepřekvapí :slight_smile:

no my máme asi doma taky šotka domácího, ten stíhá dělat všechny domácí práce. Ale na obranu svýho muže, naštěstí pořád pomáhá s malou a má občas větší trpělivost jak já. Tak občas když to na mě padá i umyje to nádobí :grinning: a hlídá a občas kočárkuje i sám, abych měla volnou chvilku.

Jo a už se střetl náš výchovný styl. Malá dost brečela a já to nevydržím a raději ji vezmu na ruce a utěšuju a MM zastává teorii nechat vyplakat, dítě se samo utiší :confounded: , tak tuhle metodu zkoušel předevčírem, já se musela zavřít do vedlejšího pokoje a dát si sluchátka, abych Máju neslyšela, vydrželo mu to 10 minut, pak stejně došlo na chování a utišování v náruči (to pak ale zabralo další hodinu :confounded: a přibyla bolest hlavy). Doufám, že žádný takový experiment znovu nevymyslí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
zazit, to je super, snad už to bude dobrý! Máš úžasné mimčo, když i při trápení se usmívá. Náš Honzík měl to nachlazení teda hrozný a taky se usmíval,ony ty miminka jsou tak drobounké a tak silné, člověk si ani neuvědomuje, jak snášejí trápení. Mě právě vždycky dostane,když malej řve, to si říkám,že už ho to musí strašně bolet,protože jinak je to kliďánek a smíšek :slight_smile: .

Dnes taky malej zázračně spal, usnul v 21 00 a spal do 4:30 a pak znovu usnul a spal do 9 00. Ale přikládám to i tomu hnusnýmu počasí,který začlo včera v noci, strašně leje a to i teď,prostě nepřetržitě. A v tom se dobře spinká.
11. lis 2009 v 09:41  • Odpověz
kaa tak drzim pesti at je to ocicko nakonec preci jen dobry. My na ocni nechodime, ani jsem nevedela, ze se to da takhle zjistit. A to masirovani mi doktorka vysvetlovala uplne jinak, to je fakt hrozny, jak ti vsude reknou neco jinyho.
Holky vy mate vsechny tak sikovny deti! Ta nase dablice bude mit 2 mesice, ale na brisku se ji porad nelibi. Hlavu drzi tak pul minuty a pak zacne rvat a nejde utisit. Pod hrazdickou taky nevydrzi, hracky ji moc neberou a ze by se otacela, to fakt nehrozi. Ona proste nema rada jakykoliv lezeni, takze ani hracky na hrazdicce nepomuzou. Jediny co zabere je vibracni lehatko, tam chvili vydrzi. Taky uz jsem vcelku hotova, vy si aspon s prckama pohrajete, ale ja mam malou bud na prsu, nebo na krku ve vaku, maximalne chvili v lehatku a tak je to cely den, jinak rve.A to jeste kdyz ji mam ve vaku tak nemuzu jen tak sedet, ale musim se houpat na balone! Uz mam uplne zhuntovany zada. Jeste vydrzi venku v kocarku, i kdyz vcera zase jen pul hodiny a to uz jsem si tak libovala jak tam pekne spi. Ja uz fakt nevim co s ni delat. Nic ji nebavi. Ma tak tri skvely chvilky denne, kdy se usmiva a povida (z toho jednu v pet rano) a zbytek je des. Jak vy to delate s tema vasema miminkama, ze vam vydrzi lezet a hrat si?
kaa tak to te lituju, ze ti partner nepomuze, to uz bych fakt vubec nezvladala. Manza si vzdycky vezme aspon malou a ja muzu neco delat.To jsi fakt dobra, ze to zvladas sama.
sasanko nase mala taky nechtela vcera ani za nic usnout, tak jsme ji svazali rucicky, uhoupali na balone a pak spal od 21 do 3,30! Horsi bylo, ze pak uz neusnula :frowning2: Neboj, nemocna urco neni, jen asi bylo neco ve vzduchu :slight_smile: Jo a takovy ty chytry reci, co slysim vsude okolo, jako NECHAT VYRVAT me fakt drasaji! Bych chtela videt ty lidi jak by to vydrzeli, takovej nekrestanskej rev! Navic do 3 mesicu by se dite nemelo nechavat vyrvat a taky neplati, ze by se tim rozmazlilo, takze ja utesuji jak o zivot. Jo a hlava uz me slusne tresti asi treti den, doufam, ze na me neco neleze.
11. lis 2009 v 10:43  • Odpověz
Mariv- asi má každý dr jiný styl masírování, no hlavně když to pomůže.
A s tím bříškem si nic nedělej, malý taky nechtěl na něm ležet a jak jsem ho teď po dlouhé době dala, tak hlavičku drží sám a dlouho a už tolik neprotestuje, takže buď v klidu.
Všechno se jednou zlomí a bude líp. Abychom ti potom nezáviděly :grinning:

On přítel Kubíka pohlídá, ale to mu třeba řeknu- Když má hlad, uvař mu Nutroš, a on- Kolik? Pak mu řeknu- Obleč mu bodýčko a ponožky, a on- Kde to je? A co je bodýčko?
Takže v podstatě on ho má na rukách, ale já stejně jdu a nachystám a nebo se nas... a řeknu, že mi je jedno kolik uvaří a co mu obleče :grinning:

Holky, Kubík mi už pěkně spinká, včera se mu podařilo od 20h do 5h a pak ještě na hoďku a pak jsme jěli na to oční, no ale měl pěkně rozhozený den, ptž ráno kolem 9h kaká( pomáhám mu, že ho dám do klubíčka) a to jsme byli ještě na cestě a pak měl celý den problém.
A dneska spal od 20h do 1.30, pak papal a pak spaní od 2h do 6.20h. Ale přes den moc nezabere,to má jen takové chvilečky, už ani v tom kočárku moc nespí, spíš kouká.
11. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
Kat- já s kočárkem chodit 6h, tak pak padnu a umřu :grinning:
Jo a referuj, jak sis užila hospůdku. Sem s drbama :grinning: :grinning:
11. lis 2009 v 11:04  • Odpověz
Holky- nemáte někdo autosedačku Maxi-cosi? Zajímalo by mně, jak dlouho se používá ta vložka?
11. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
kaa dik za podporu, ale moc tomu neverim, ze se to zlomi tak ze byste mi zavidely :slight_smile:
haha, co je to bodycko me opravdu pobavilo :slight_smile:
11. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
kaa tak to můj se taky furt ptá, oblečení chystám nebo z kuchyně na něj pořvávám. Pořád je překvapený jaké věci máme doma.,,A to my máme? a kde?a to je nové? ne, to jsem koupila před půl rokem" apod.
11. lis 2009 v 11:57  • Odpověz
mariv nenechej se odradit řevem, ať potom neskončíte na Vojtovce! Nám to na bříšku nevadí, ale pořád raději na něm ležíme a nepasem. Teď musíme pasení trénovat. Naše dr.právě doporučovala, protože nestačí jen držet hlavičku (to zvládáme dobře).

a neboj já sice malou dávám pod hrazdičku, ale ona stejně čučí na žaluzie, do zdi, do knihovny apod. hračky ji taky nebaví, možná tak jen kolotoč. Pretáčí se právě při pasení, ale myslím si, že to dělá bezděčně.Lehátko má taky ráda, ale tam ji radši dlouho nenechávám. Když ji učím pást koníky, tak aby se dívala na mě, tak radši sleduje přímotop (asi budem mít doma technika :slight_smile: )
11. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz
Sas a co to je teda pasení?Já jsem myslela, že to, že je na bříšku, zvedne a udrží hlavičku, otáčí ji.A opírá se o lokty :astonished:
11. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz
Jé holky,tak to máte zlaté chlapy, když vám mimča oblečou, můj ani nepřebalí a furt říká,že se bojí - kecy :grinning: .
Ale zas na druhou stranu malýho chová a věnuje se mu celé odpoledne po práci,takže já můžu dělat cokoli. A v noci když malej řvával a nosila jsem ho dlouho,tak mě manžel střídal i při nemoci malýho,takže vlastně je to v pohodě. Mě to takto vyhovuje, oblíkat malýho stejně chci sama,protože vím co mu chci oblíct a přebalování ještě zvládnu :wink: .

mariv, to máš teda s malou boj, je to blbý,že nevydrží v postýlce,ale já myslím,že se to zlomí a až se začne soustředit na hračky,tak ji to začne bavit. Náš malej spíš vydržel v postýlce do těch tří měsíců a teď naopak nechce,protože si moc dobře uvědomuje,že když zakňourá,tak hned přiletím a chovám, hajdalák jeden :grinning: .
Ale zas v tomto mám hroznou oporu v Johance, kupodivu :grinning: . On když pláče,tak ona jde za ním a začne mu něco povídat a hned je po pláči a směje se na Johanku a ona je hrozně opatrná,aby mu neublížila,takže jsem moc ráda,že se to u nás tak změnilo k lepšímu :slight_smile: .
mariv, zkoušej ji na bříško dávat třeba na chvíli , ale hodně často denně. Vždy když začne řvát tak ji překul zpět na záda a za chvíli to zkus zas. Ať si zvyká postupně, nenásilně, aby to pak nebyl problém, ale vy to zvládnete :slight_smile: .
11. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
Holky, ti chlapi jsou s oblečením hrozní, já každé koupání vysvětluju, co je overálek, protože to chci donést z ložnice( to je to, co má ručičky i nožičky, bodýčko nemá nožičky :grinning: ,a má buď krátký nebo dlouhý rukáv), popř. ještě nasměruju kde přesně to je (druhá polička shora, úplně vlevo, první v řadě :grinning: ). Mazec :grinning:
11. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.