• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
kaa, ano,to je pasení :slight_smile:
11. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
kaa naše dr. je pedant, musí mít v přímce záda a hlavičku, ručičky taky v rovině loket- ramínko, už musí mít ve 3 měsících rozevřené ručky a nesmí hlavu zaklánět a celé tělo na podložce

naše Mája má oblíbenou jednu str. a tak furt čučí při pasení napravo a nezabírá aní když máma dělá blbosti ani hračka, prostě nechce tu hlavu přetočit a tak si i pomáhá rukou, zvedá se na ni, aby mohl vidět co nejdál
11. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz
Holky dik za podporu, dnes ji potrebuji, mala ma zas naladu pod psa... Barco ja kdyz ji dam na brisko a za chvili zacne rvat, tak kdyz ji pretocim, tak pokracuje ve rvani, takze ze bych ji pak zase otocila zpet na bricho to nehrozi. Ale budem zkouset dal, treba ji to jednou zacne bavit :slight_smile: V pondeli jdem k mudre, tak jsem zvedava co nam rekne, pak poreferuji. Nastesti neni takovej pedant jako sasancina a sama mi rekla, No tak ji netrapte, kdyz nechce :slight_smile: Ona je vubec takova az moc pohodova ta moje mudra :slight_smile:
11. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz
mariv, sasanko, moje Mudr. taky není tak přísná. Malej koníky pase krásně už dlouho, akorát ty ručky ještě neměl rozevřené,ale už je rozevírá,ale někdy ne a ona sama řekla,že prostě někdo to umí později a někdo dříve,že žádné dítě není přesně podle tabulek a u všeho je nějaká tolerance.
Neřeknu, kdyby to neuměl ještě v půl roce,tak to už je známka nějakého opoždění,ale pokud to bude umět třeba o týden později, nic se neděje.
11. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
Barčo, ty máš taky tříletou princeznu doma. Chodí do školky?
11. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz
vroninko, já mám doma tříapůletou Johanku, do školky chodí,ale teď přes zimu ji nedávám,protože by furt tahala domů chřipajzny a nachlazení, vím jak to bylo dřív a navíc teď tady v Jeseníku chřipky řádí,takže ji dám až od jara. V dubnu bude mít čtyři roky.
11. lis 2009 ve 14:21  • Odpověz
To je od Tebe teda moc rozumné :wink: teď to zase všude řádí. My tu měli zas neštovice. Naší Šarlotku loni nepřijali, bylo plno. V únoru ji budou čtyři.
Také bych ji ráda dopřála ten kolektiv, ale nemáme školku ve vsi, musela bych ji vozit osm km. Příští rok by mělo jít zase od nás víc děcek do školky, tak se asi nějak domluvíme se sousedya budem se střídat ve vození. Je to naprd, když není školka v místě bydliště.
11. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz
já spoléhám na to, že nakonec taky nebude tak přísná, pouze mi na kontrole ukazovala, co by mělo být ve 3 měsících a jak se správně pasou koníky.

Se školkou to máš vroni opravdu zlý, to hodně komplikuje ta vzdálnost. Já se na školku dívám z baráku, docela by mě naštvalo, kdyby měly plno, když budem my chtít do školky a musely bychom dojíždět dál.
11. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
jezis, sasanko, tos me teda s tema vsema primkama pobavila :slight_smile:, dr je trochu prastena, ne ? jak pise Baruska - kazdy mimi je osobnost a samo se rozhodne, kdy bude do primky :grinning:, ja tyhle tabulky nesnasim - je to pekna kravina

a s oblecenim a manzelama :slight_smile: - pro myho manzu je vsechno bodycko :slight_smile:)), at jsou to dupacky, sametovy overalek na den, overalek na spani nebo bodycko s kratkym, dlouhym rukavem, proste vsechno je bodycko a je to :slight_smile: a kdyz malyho prebaluje, tak i kdyz ma ten overalek, dupky nebo teplacky rozepinani dole, tak mu je stejne cely sunda :grinning: , nemuzu mu vysvetlit, ze to neni potreba, ze staci rozepnout ty patentky :slight_smile:, ale jsem rada, ze prebaluje a oblika :slight_smile:
11. lis 2009 v 15:30  • Odpověz
ahojky, tak to u nás se řve docela často. Nemám tolik času jen na malého . Musím je prostě podělit a Ivuška je ještě malá, tak když jí třeba dělám jídlo nebo oblékám, tak malej řve jak tur. Měla jsem je mít obráceně, protože Ivuška byla jako miminko hodná :grinning: .
Já rodila v Mostě a tam po císaři posílají děti na neurologii a malá taky měla dlouho pěstičky a doktorce to vadilo. musela jsem chodit na cvičení k rehabilitační sestře, ale ta mě uklidnila, že to nic není, že mám být v klidu že malá je OK.
Jinak u nás manžel dobrý , dělá naprosto všechno, přebalí, oblékne, pohoupe a nádobí od oběda uklízí zásadně on, protože já vařím. Je pravda, že jsem ho trénovala už od začátku :grinning: .
11. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
vroni, to máš těžký s tou školkou, docela by mě štvalo dojíždět tak daleko,i ten pocit,že dítě je dál než v místě. ALe co naděláš,že?

zazit, já to tak beru od začátku, i co byla Johanka malá, stresovat se,že přesně v den kdy to většina umí, tak ona to neumí,to bych se zbláznila, i když popravdě Johanka vše uměla vždycky dřív. Ale stalo se,že nějaký drobnosti třeba přišly později,ale to je normální,pokud to vyloženě fakt není už hodně zpožděné.
To je jak s chozením, Johanka má bratránka o 2 měsíce staršího a všechno začli dělat spolu.On ten bratránek bydlí s rodiči u našich rodičů a já když tam jela s malou třeba na týden,tak se vzájemně jakoby okoukávali a začli zároveň stát v postýlce, začli ve stejnej den chodit, no mazec. Johanka vlastně začla chodit v 11 měsících a Martínek v 13. Kluci vesměs bývají méně šikovní,ale není to pravidlem a to že začal chodit trošku později nic neznamená, nikoho to nepobouřilo, jsou děti co začínají i později,třeba v 15 měsících a jsou zdraví.
Teď už je Martínek stejně šikovnej jak Johanka. Je to otázka individuálního vývoje.

romco, taky to nemáš lehký, přece jen je Ivanka malinká,takže to máš jako by ses starala o dvě mrňata, skoro dvojčata,to máš teda můj obdiv. Manžu máš pěkně vytrénovanýho :grinning: ,ale je to dobře, aspoň ti pomůže :slight_smile: .
11. lis 2009 v 16:57  • Odpověz
Ahojky, mariv, jdu tě podpořit:slight_smile:
malej prostě na břiše řve, takže já ho každý den sice dám, ale on začbe řvát, pak s esám otičí na záda a konec, už to nechám být... prostě ho to neba:slight_smile: jinak je moc šikovnej, u dr vše předvede, hlavu zvedá ukázkově, na krknutí už mu ji skoro nedržím, v kyblíku taky ne... takže já to nehrotím...

Jinak to spaní v noci vám prostě závidím, malej se furt budí po třech hodinách, k ránu i po hodině:frowning2:
Ale dnes je docela hodnej...

Jinak moje chození s kočárekm nese ovoce, dnes mám stejnou váhu jako před těhotenstvím:wink: tak naivně doufám, že to půjde dál a třeba budu na stará kolena hubená holka (mám nadváhu jako i teď, moje váha před těhu rozhodně není ideální váha):slight_smile:
11. lis 2009 v 18:32  • Odpověz
Holky ahoooj

tak jsem vas konecne docetla a to teda koukam, ditka rostou.

zazi Tomasek je proste frajer a ten muj je taky maly obrik. Oni to kluci pak vybehaji a s tou vyskou hold tak bude, vzdyt vysoky chlap je supr.

Baru gratuluju :slight_smile:

Kaa hoooj, budes chodit s maly plavat nebo cvicit? to vanickove plavani co je od 2 ho mesice stoji 2000k 0 lekci po pul hodine, trochu prehnana cena. Ale na cviceni asi budu chodit. Nevim jeste kolik to bude stat, taky podle toho. Jinak malej je sikulka kdyz uz se tak pretaci, u nas jeste nic jenom to paseni i kdyz taky jsem si myslela ze to je drzeni hlavicky.

No taky to nehrotim cvicim a uvidime co bude.

Bobi ja taky balim na siroko ale toz nemuzu toho synka nechatcely den se trapit ani se nepokaka poradne ani nezakope a pak je protivnej tak mu to tak stridam.

holky vubec mi nejde zhubnoutjeste mam tak 8 kilo navic a vse na brise a to cviceni tak boli sakra, nejradsi bych na liposukci a je klid :grinning:

ja uz vubec nekojim, odsaju tak 10 a pak strkam malemu bradavku tak se jenom vzteka a rve o dusu. Takze asi konec. Skoda ale co uz.

Jsem zvedava kdy dame srazik? asi az po novem roce :wink:
11. lis 2009 ve 20:45  • Odpověz
Ahoj holky, tak Tomík se nám tak osypal, že už jsme byli i na kožním :frowning2: Prý to teda vypadá zatím, že to není nic vážného, ale prý se z toho klidně může vyvrbit atopický exém :confounded: To by mě asi šlehlo. Tak musíme vysadit veškerou kosmetiku, ani vlhčený ubrousky nemáme používat. Dostali jsme mastičky a musíme koupat v odvaru z dubové kůry, kukuřičného škrobu a ještě přidat do vody trochu olivového oleje.

Na bříšku ho to taky nebaví. Většinou řve.

A co se týká váhy, tak mě zatím zbývají dvě kila. Ale některý kalhoty ještě neobleču. Stejně bych potřebovala shodit ještě aspoň 7 kilo. :unamused:

A co se týká kočárkování, tak to chodíme taky docela dost, protože to je skoro 100%, že bude Tomášek spát. Ale 6 hodin teda nee. My tak max 4 hoďky. A to jen někdy.
11. lis 2009 ve 20:53  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem dneska poprve pouzila odsavacku na lux, protoze Tomik sice nema teploty (uz ani trochu zvysenou - cely den vcera, v noci i dneska 36,7), ryma taky netece, ale furt to v nem chrci a je to porad stejny, sirup davam 2x denne (moc mu chutna :slight_smile:, asi je to sladka chut, i kdyz na krabicce pisou bez cukru :slight_smile:, davam mu to inejekcni strikackou do pusinky a olizuje se az za usima :slight_smile:, no tak jsem se dneska rozhodla pouzit odsavacku, pamatuju si, ze baruska psala, ze tim odsala honzikovi i tu zadni rymu, tak jsem to taky chtela vyzkouset a fakt to funguje, nejaky hleny jsme odsali a budeme v tom pokracovat, i kdyz se to teda Tomaskovi fakt nelibi!! :frowning2:
12. lis 2009 v 10:21  • Odpověz
jo a jinak - dneska 11 tydnu od porodu, nekojim a kramy nikde - neni to uz trochu dlouho???
12. lis 2009 v 10:24  • Odpověz
autor
A co se týče váhy u mě, tak jsem jako prase tlustá.
To vám musim říct.
Manža mi z práce psal, že jako by mělo něco večer být a ať vymyslim nějakou něco jako aby nuda nebyla. Tak jsem se narvala do kdysi dávno nošenýho spodního prádla, který mi bylo tak těsný, že se mi skoro zarejvali švy do kostí. A pak jsem si hubu zmalovala jako kočka. Vousy,nosík a oči...
No a místo romantiky jsem dostala takovej výtlem.......vypadala jsem jako vypasenej Garfíld :grinning: :grinning: ..........asi takhle k mojí váze.
Ono to svinstvo špekatý se mě nějak drží. Sice mám dole ty 2 kila, ale od tý doby zase nicka. Takže musim zase nasadit tvrdej režim.
12. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
Zazit a není na cestě další Zazulátko?
12. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
zazit, ty kramy to je divny, ja kojim plně a kramy už jsem měla. I když při kojení se nemusí dostavit vůbec celou dobu kojení.
Zazit, jaký dáváš sirup malýmu?
12. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
autor
Romco, u nás se taky řve.
Taky se snažím věnovat Dádovi a když to jinak nejde, tak Mišule ječí jako histerka.
Ale jsem asi otrlá matka, protože někdy ten jeho jekot vypouštim. On totiž ječí skoro pořád, tak jsem se nějak obrnila nebo co. :grinning: :grinning:
12. lis 2009 ve 13:33  • Odpověz
autor
Janko, kámoška měla klučíka od miminka taky s atopickym a jediný co jim pomohlo bylo její odstříkaný mlíko, kterým ho potírala. Zkoušela různý pičovinky a serepatičky, ale tohle jí fakticky zabralo.
Nevim kdo jí to poradil, asi to vyčetla na Netu a nebo sám doktor. Fakt nevim
12. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz
autor
Tady je dneska tak nádherný počasí. Sluníčko pere jako blázen. Už se těšim na kočárkování.
Má sice přijet lofas nějakej s balíkama PPL(manža objednal disky na kola), tak doufám, že dorazí v rozumnou hodinu a budu moct vysmahnout ven jinak by mi pohrabalo
12. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
ahojky kočky, tak nějaké kilčo bych taky ráda dolu asi tak 3-5 :grinning: , ale asi nehrozí, protože jak kojím, tak mi chutná.
Dnes jsme byli u dr. a máme 5900g.
Jankaj- malej už byl taky osypanej. Malá atopa má, tak malej to bude mít asi taky.Má k tomu předpoklad.
12. lis 2009 v 16:29  • Odpověz
autor
Holky, jsem total vytočená
Z PPL mi ráno volali, že je mám čekat mezi 2-3 a je 5 a nikdo nikde. Celej den zalezlá. No ty mě fakt točej.
Včera taky doma, protože se vtírkla ta baba s čistícím strojem a v úterý jsme byli doma, protože Dáda byl nějakej divnej. Takže naposledy venku jsem byla s dětma v pondělí na prochajdě. Normálně mi fakticky už hrabe, to je úděsný :angry: :angry:
12. lis 2009 v 17:12  • Odpověz
autor
Vy jste určo všici kočíkovali, já vám tak závidim. Takový super počasí. A jestli mi zavolá, že to nestíhá, že přijedou zítra, tak už se rozbrečim :cry:
12. lis 2009 v 17:15  • Odpověz
bobi, nestras se zazulatkem, bo by mi hrablo :grinning:, i dr na poradne mi rikala, ze mam tak zlaty a sikovny dite, ze bych mohla mit do roka druhy, sem ji rikala, ze ani nahodou!!! ale divny to teda je, mamka mi rikala, ze po obou porodech to dostala po sestinedeli a ja 11 tydnu po a furt nic, no nevim jestli to mam nejak resit nebo ne, kdybych kojila, tak bych to chapala, ale takhle??? abych to nejak nezanedbala a pak nemela problem - nebo jsem po porodu rovnou v prechodu :grinning: :grinning:

barusko, dr mi doporucila prirodni brectanovy sirup Prospan (kdyz mi to rikala do telefonu, tak jsem ji rozumnela Prospal :slight_smile: a rikala jsem si, ze po nem asi deti pekne spi :slight_smile:, zatim nedokazu rict jestli mu to pomaha nebo ne, davam rano a vecer 2,5ml

a bylo tu taky nadherne dneska, azuro na obloze, tak jsem usoudila,ze jsme bez teplot, tak, ze Tomikovi cerstvy vzduch udela dobre a na pul hodky jsme vyrazili, tak snad jsem neco nepos....

a s vahou mam opacny problem, tim behanim kolem maleho mi to leze furt dolu, mam uz o 3 kila min nez pred tehu
12. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
tak u nás opravdu prochajda byla a navíc jsem zajela i do práce. Trochu teď depkařím, taky vám připadá, že už jste na jiný planetě?Já jsem si v práci připadala, že už jsem tam nebyla roky a nějak že tam nepatřím :confounded: .Asi sem nějak moc často s maminama a ne s nějakou ženskou, která nemá děti, protože pořád mluvím o miminkovských věcech :confounded: .Já chci být zase normální a řešit běžný věci, asi budu muset chodit častěji ven.
12. lis 2009 v 17:52  • Odpověz
zazit já chci taky váhu dolů, pořád mám 4 kg navrch a ať dělám co dělám, sice se mi zdá, že postava je už lepší, ale zatím na váze se to neprojevilo :cry: a to prý kojení pomáhá, prdlačky
12. lis 2009 v 17:55  • Odpověz
Holky, není to s ms po porodu tak, že když se bere antikoncepce, že přijde později? nebo je to opačně? já při prvním dítěti dostala ms po pěti měsících. Kojila jsem. Někdo mi, řekl, že je to brzo někdo zas pozdě. To je individuální.
12. lis 2009 v 19:51  • Odpověz
Bobi- tak Garfield, jo? To musela být švanda :grinning: . Vyfotila ses? :grinning: :grinning:

Miško- čuuuuus, já budu chodit plavat , ale až od půl roku, a mám dobré reference na plavání v Atomu, takže asi tam a asi od února, akorát než půjdu, tak jim budu muset nahlásit příchod a ať napustí do bazénu jen 10cm vody, bo jak tam vlezu, tak hladina těžce stoupne. A vychází tam 10lekcí kolem 1500,-. To plavčo ve vaně je trošku drahé :frowning2:
A jaké cvičení pro prcky???
Jo Mišo a proč ti v nemocnici nedoporučili Prevenar? Nám ho dneska dr vyloženě schválila a byla pro. Tak jsem si ho objednala, no ale ty vo... to bude 6tis. během 3měs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A prosím tě, máš ještě Bebilony? Jestli jo, tak bych od tebe vzala zatím dva, mám jeden rozdělaný a jeden v zásobě, takže na to nespěchám, až budeš mít čas, tak se nějak domluvíme, a nejlépe po výplatě, pač teď jsem na nule :stuck_out_tongue_closed_eyes: S mlíkem je to u nás taky na ho.., po 14h jsem odsála 130ml, což je docela málo.
Ty jo, bysme se měly sejít, ať mi to povykládáš.

Sas- tak ta mudra se s přímkama zbláznila, ne? A to jsem myslela, že jsem pako, že nevím, co je pasení.
A s tou prací to je stejné, jak jsem byla těhu, tak jsme super pokecali a teď ,když tam přijdu, tak si připadám jak z jiné planety, a je to už takové divné :frowning2:. Já si nemám s kým povykládat o miminkách, takže když jsem s někým, tak furt melu o Kubovi, stejně tak přítel. Asi už lezu všem na nervy.

Holky, už máte podanou na sociálce žádost o rodičák? Já tam asi skočím příští týden, ať nejsem v únoru bez peněz.

A jak koukám, tak Kubík nějak drží linii :grinning: , my dneska byli na poradně a má 5440g.
12. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.