• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ahoooj, dobry rano, delala jsem generalku bytu!! Zacala jsem v pul sesty :slight_smile:, v pul desaty skoncila, uf, uf, umyla se a ted cekam az se mi brouk vzbudi, jedl v pet, tak uz to snad bude kazdou chvilku a budeme si hrat

Kaa, s tim zavazovanim miminek - proste mimi zavazes do zavinky nebo nejaky deky i s rucickama, aby si jima nesermovalO, vazu tak malyho kdyz ma vzteka a on se hned uklidni, je o tom cela knizka od britskeho pediatra - Nejstastnejsi miminko v okoli se to jmenuje
1. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
ahoj holky, tak vcera byla mala zlata, dokonce jsme s ni zvladli obehnout matriku a VZP, zato dnes si to vybira a to je ke vsemu manza prvni den v praci, takze parada. Jsem vzhuru od 3 (do te doby vstavacka po hodine), od te doby mala nezabrala, takze jen kojim, prebaluji a nosim. Jeste jsem si nestihla ani vycistit zuby a o jidle ani nemluve. Ted ji mam ve vaku a je kupodivu chvili v klidu, tak jsem vas aspon docetla. Neskutecne zavidim zazit, takovy hodnoucky miminko je sen kazde maminy!! Hlavne at vam to vydrzi.
Jinak u nas zavazovani nefunguje, tesila jsem se, jak to budu praktivkovat a bude klid, ale mala nesnasi kdyz nema volny ruce a kdyz ji svazu tak zacne hystercit jeste vic, takze smula.
Sparing maminu mam, ale je mi to prd platny, pac s tim nasim urvancem se proste ven jit neda, maximalne se odvazim s manzelem a to je jeste vyprava na hodinu a musim vychytat moment, kdy je zrovna mala v dobrym rozmaru. Zitra jdeme na pul dvanactou k doktorce tak jsem zvedava jak to zvladnem, kdyz ted tu jeste sedim v nocni kosili, nenasnidana s nevycistenyma zubama a rvoucim diteti na krku - doslova a do pismene.
1. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
Mariv, to je teda maso :frowning2:, to je uplne sileny, doufam, ze se vam to brzo zmeni!!! Moc drzim palce, mne by fakt hrablo, ja jsem na tohle fakt debil - porad bych resila, ze mu neco je - byla bych porad na telefonu s doktorem a byla totalne vystihovana, kazdy rano dekuju za dalsi klidnou noc a modlim se at to vydrzi!
1. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
Jo a ze mne bude brzo Fantomas! Je to s tema vlasama faktmaso, na pristi tyden jsem se objednala ke kadernici, at mi poradi, co s tim!
1. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
a bobisku, dneska je nasim zlatickum pet tydnu, za tyden mame po sestinedeli :slight_smile:
1. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
diky zazit, no u nas jsou to asi prdiky, jen nevim proc ji vzdycky zacnou trapit ve tri rano (i kdyz jednou zacala uz ve 23 a tak to pokracovalo az do rana. Vzdycky zacne v postylce strasne tlacit a ja vim, ze mam pro ten den dospano. Doktorce jsem volala, ta mi poradila vse co uz vim a pak mi rekla, ze to holt musim vydrzet, ze se s tim nic jinyho udelat neda :( Tak snad to do tech 3 mesicu prejde a snad to do to doby preziju, i kdzy zombie hadra... No vidis, ty budes fantomas, ja zombie, to bysme mohly natocit nejaky movie :slight_smile: drzim pesti at se to spravi, u me vlasy zatim dobry, ale hadam, ze to teprve prijde... I kdyz me pravidelne na podzim padaji vlasy jako listi, pry je to normalni...
Jinak mala konecne usnula! aleluja!! jdu si vycistit zuby nez se vzbudi :slight_smile:
1. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz
Konecne se mi podarilo docist diskuzi z doby co jsem byla v porodnici. Zatim jsem se nedostala k sepsani porodu, ale slibuji, ze to dodam :slight_smile:
Kat - moooc pekny popis porodu, jsi si holka myslim taky pekne uzila co :frowning2: Ale aspon, ze to finale stalo za to! To mi prave prijde u cisare smutny, ze je clovek o tu zaplavu hormonu osizen :frowning2: Samozrejme jsem byla stastna, kdyz byla mala venku a ukazali mi ji, ale myslim, ze u normalniho porodu je to intenzivnejsi. Koukala jsem kat ze jsi taky epinovala. Ja jsem mela natrenovano 32 cm a jak vidis, tak mne to bylo na prd. A to mela mala hlavicku 34 cm, takze si myslim, ze bychom to v pohode zvladly bez nastrihu. Jsem se 5 tydnu mordovala s balonkem a zbytecne :frowning2:
1. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz
Mariv, my zas masirovali hraz jak vztekly :slight_smile:, kazdej den mesic dopredu, takze jsem sice mela bezva namasirovano, ale bylo mi to nakonec dost na nic :slight_smile:)))
1. říj 2009 v 15:38  • Odpověz
A Fantomas a Zombie zni jako blockbuster :slight_smile:, s tim vyhrajeme minimalne Oscara :slight_smile: :grinning: :grinning:
1. říj 2009 v 15:39  • Odpověz
autor
Cau holky, tak to je mariv hustý. A já si stěžuju, když má malej nasratou náladu.
Takový úžasný miminko jako je Tomášek od Zazit byl můj Dáda. Každej mi ho záviděl :grinning: Spinkal a papal a koukal a snad poprví jsem ho slyšela brečet když mu začali růst zoubky na 5.měsíci.
Zazit gratuluju, s touhle zkušeností se určo brzo rozhodnete pro druhý jako já. Jestli to prckovi vydrží, tak je to super. Dáda je sice už víc paličatější a prosazuje svojí, ale furt je zlatej. Takže mě nedělá vůbec starosti, on je furt boží. :wink:

Kaa, pošlu do IP adresu, ale nepospíchej. Klidně to pak všechno pošli naráz. A domluvíme se na nějaký tý odměně :wink:

Zazit mě rozesmála s Jebovkou, sis vzpomněla?

A furt bojuju s tim kojenim. Jednou mi příjde, že je to dobrý, ale odpoledne už je to bída a prsa jsou naměko a vycucaný. Takže když to jenom trošku jde, tak odstříkávám a pak dokrmuju na noc. Ale například kolem oběda už řval tak, že jsem mu musela narvat 50ml Sunaru. Nechtěl ho ze začátku, protože nechutná asi, ale nakonec to vyžahl hlady. Pak na 2 hodinky usnul.

Je to stejně ke vzteku. Kozy jako bych měla kojit v lese medvědy a jsou naprosto nepoužitelný a nepraktický. Akorát začali štípat bradavky z tý odsávačky. No mazec.

Zase juknu k večeru. Páček zlatíčka
1. říj 2009 v 16:34  • Odpověz
Ahoj holky, u nás taky stejný, ale musím říct, že lepší než u mariv... My v noci spíme jakžtakž... večer usne kolem desátý, pak vstane v jednu, ale po koju hned usne, pak ve 4 a pak v 6, teda většino, někdy se budí častěji no... Ale zato u nás přes den, on prostě nespí! Fakt nevím, jak mu může stačit tak málo spánku, ale když nejdeme do kočárku, nespí... v kočárku jo, ale taky chvilenku, ale je tam teda hodnej...
1. říj 2009 v 18:00  • Odpověz
A s mlíkem mám teda opačnej problém, musím před kojem odstříkat, pže jinak mu to moc teče a dáví ho to, zakuckává se... takže to přední tekousí mlíko odtříkám ampak mu teprv kozu dám... druhýho mi během kojení teče mlíko, že mám plínu až dvě durch... takže si pod prso dávám lahvičku a hážu to na mrazák, třeba se to někdy hodí... ale je to boj, taky bych měla radši akorát:slight_smile:
1. říj 2009 v 18:02  • Odpověz
zazit my taky jeste masirovali hraz, vzdy pred a jeste po epinovani :slight_smile:
1. říj 2009 v 18:17  • Odpověz
jeee, tak to doufam, ze to Tomaskovi vydrzi jako Davidkovi, je to fakt zlaticko moje!

Kat, to mliko ti zavidim!!! Nechces prebytky posilat do Prahy :slight_smile:)
1. říj 2009 v 19:03  • Odpověz
Katw. neboj s mlíkem se ti to brzy srovná, já na tom byla stejně, měla jsem ze začátku přebytek a z druhého mi cákalo proudem, tento týden se to už krásně srovnalo :wink:
1. říj 2009 v 19:59  • Odpověz
ahoooj holky jste tam nekdo?
1. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz
Holky dnes jsem si objednala nejake homeopaticke prasky na mliko tak jsem zvedava, teda jsem ji v lekarne rekla ze ho mam malo, ze po tristvrte hodine sani rve jak tur a pak z toho usne na hodku a znova. tak uvidime. :slight_smile:

Ale po nutrilonu spi 4 hodky ani o nem nevim fakt hodne mimi.

holky jak to mate s hrazi? uz ji mate zahojenou? ja furt ne a citim tak tako hrbolky a chodim s ni na cisteni, coz je masakr. a furt boli. :angry:
1. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz
ahoj holky, moc vás zdravím :wink:
U nás doma je to boj - s Terezkou, včera jsem se držela, abych ji nezabila, dnes přišla ze školy úplně jiná holka, než včera, je to tak strašně vyčerpávající, že si to neumíte představit. Navíc nemůžu reagovat, jak bych chtěla, musím vážit každý slovo, aby si náhodou třeba nepodřezala ruce :frowning2: . Už máme za sebou psychiatrický vyšetření, dostala antidepresiva a doporučení k vynikajíí psychoterapeutce. Vše absolvujeme i s malou Lucinkou, což je náročný hlavně z hlediska naplánování krmení, skládání kočárku, přesunů autem do města apod. Večer jsem prostě K.O. Samozřejmě k tomu ještě 3-4 hodiny v práci, kde makám jako čert, dokud malá spinká.
Holky, kdybych měla dítko, který trápí prdíky, nebo neměla mlíko, nebo další problémy, o kterých tu většina z vás píše, tak už visím... "ten nahoře" to asi zařídil tak, že malá Lucinka je andílek, co spí, papá, brouká, kouká, brečí jen hlady apod. už se dokonce naučila na noční režim, takže po 4-5 hodinách spánku po koupání a kojení, někdy i 6 hod :wink: jí nakrmím, většinou pak přebalím/vždycky při krmení tlačí a má plnou plenku/, pak dám rázný pokyn "spinkat", zhasnu a už ji neuspávám v náručí, jako dřív. Pochopila to a dnes se vzbudila ve 2 hodiny, pak v půl šestý a v půl devátý jsem ji musela vzbudit a pelášit s ní do práce. Předala jsem ji dnes babičce, ta vozila od 9.30 do 13 hodin, malá spinkala, pak jsme nakrmily, sbalily věci a hurá z práce nakoupit, pak domů, kde mě čekala dcera, po cestě malá znovu usnula v kočárku, tak jsem mohla komunikovat s Terezkou atd. atd.
Zkrátka Lucinka je hodná, abych ustála šílený období s její starší sestrou a práci, kterou jsem původně dělat neměla...Kája(syn) je naštěstí OK, školu zvládá celkem dobře, intr taky, tak mám o starost míň, ale snažím se s ním přes den taky komunikovat(přes net) a nezanedbávat ho v tomhle náročným období, kdy přechází ze ZŠ na SŠ a je poprvé 60 km od domova 5 dnů v týdnu.
Držím vám palce, ať miminka "nezlobí", nic je netrápí a jste v pohodě

:slight_smile:
P.S. Díky snadnýmu porodu mě tam dole nic netrápí, nastřižená jsem nebyla, tak kromě starostí, jestli jsem už náhodou neměla MS(?) jsem OK. Teď je čisto a "ticho" po pěšině :wink: - asi bude sex :wink:
1. říj 2009 ve 22:01  • Odpověz
Misko, jsi tu ještě??
1. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz
Misko-já už to mám asi zahojeno, ale cítím taky hrbolky a jakoby díru, jakoby mi vypadl steh a prostě se udělal kráter, příští týden se objednávám na gyndu, no tak uvidím, jak to bude po vyšetření, se bojím, aby nebolelo :frowning2: . A hned si nechám napsat antiko, druhé mimi teda neriskuju :grinning:

Zazit- jako ručičky k tělu? Tak to jsem dneska zkusila, ale nastal takový řev, že jsem myslela, že sousedi na mně zavolají sociálku :slight_smile:

Misko- mně po Nutrilonu spí jen v noci, a to jen první část. To prospí tak 4-5hod, pak spí 3 hoďky a pak je konec :slight_smile: , vstáváme kolem 5hod ráno a pak dospáváme u nás v posteli po hodince, už nezabere ani po Nutroši.
Dneska jsme ale s kojem bojovali, taky furt u prsa a řval, a nakonec jsem mu uvařila Nutroš. Jak to Miško kombinuješ????
Kdybych chtěla aby spal, tak bych ho musela vozit autem a to by bylo docela drahé spaní :wink:

Verusko- tak teď ještě vydrž, až zaberou antidepr. a bude dobře, holka se spraví.
A teda někde se ti ty starosti musely vyrovnat, za to máš malou tak hodnou.
Ten náš potvorec mně nenechá ani sednout, dneska jsme byli venku a jakmile jsem sedla na lavičku, tak začal kňourat a koukat, takže šup šup a pěkně vozit po hrbolkách :grinning:
1. říj 2009 ve 22:14  • Odpověz
Bobi- jsi mi tu adresu poslala 3x :grinning: , už jsem se těšila, že mám tolik zpráv, a to bylo furt to samé :frowning2:
Na prázdné dývka se vyprdni, máš to stejně zatím na cd :grinning:, třeba mi to jednou oplatíš jinak, zatím mi bude stačit, když mi budeš říkat "paní továrníkova" :grinning:

Mariv- nevyčištěné zuby hned po ránu taky znám :unamused: :unamused: a ještě hlad a žízeň :grinning:

Zazit- fakt to je s těma vlasama tak drsné? Tak začni brát něco na vlasy, dobře zabírají Revalid a nebo z Biodermy Node Oral kapsle - je to v podstatě to samé, i když teda nevím, jak to zabírá po porodu (horm.změny).
1. říj 2009 ve 22:22  • Odpověz
Ahoj holky, nevím jestli jste to četli, že jsme nemocní,každopádně vám napíšu,jak jsme dopadli.
Johanka naštěstí zánět středního ucha nemá, ale vysadili jsme po domluvě s Dr. antibiotika,protože to byl totální hnus a doktorka shledala,že léčba jimi není nutná. Malé po nich bylo zle, zvracela, v noci měla úplně mokrou hlavu z potu a rudé tváře a přitom jsme měli chladno v pokoji. No a v příbalovce těch antibiotik byly strašné nežádoucí účinky - zvracení, porucha oběhu, zástava srdce, rozpad jater,plíseň kůže, ojediněle smrt. No hrůza, sice tam bylo u všeho napsáno výjimečně, jen u zvracení často,ale i tak,je to děs,co za hnusy se dává dětem.
Naštěstí naše dr. je rozumná a řekla že léčba tím hnusem není nutná a že budem sledovat jak se bude malé rýma vyvíjet a jestli nemá zvětšené mandle. Teploty měla jen jeden den, od té doby klid.
No a Honzík má ještě rýmu,ale zvládáme to dobře, odsáváme jen když je to nutné, kapem Libenar, taky né často,jen když má ucpaný nosík.

Jinak Honzíček je nejhodnější miminko na světě, prdíky nás už netrápí, nebo spíš se s nimi už dokáže vypořádat a Baby Calm už dávám jen občas,když vidím,že ho to fakt trápí,ale to je tak jednou za dva dny. Kaká jednou denně, někdy dvakrát,ale nálož jak blázen :slight_smile: .
Jak jsme byli u našich tak se normálně při pasení koníčků přetočil na záda, mazec, zvládají to děti mnohem později,dokonce v chytré knížce píší v 6 měsících,že by to měly umět mimča. Asi to byla trochu i náhoda,ale on když pase koníčky,tak už se trochu jakoby naklání na bok, přetáčí jednu nohu došikma. A když je na zádech,tak se občas sám překulí na bok. Je dost pohybově nadaný :slight_smile: .
a je paráda, jak už reaguje na nás, furt se chláme :grinning: .
V úterý máme 2 měsíce :slight_smile: .

Veru, drž se, máš to dost náročný,ale jsi šikula, zvládáš to dobře, i v práci i jako maminka :slight_smile: .

Bobi, taky se mi zdá,že mi prsa splaskly a změkly, myslela jsem, že mám málo mlíka,ale odsávala jsem odsávačkou a vycucla jsem z jednoho prsu 80 ml, docela snadno a ještě pak z něj malej pil a zalikal se,tak asi nemám málo,jen se už tvoří míň, tolik co malej vypije.

HOlky, všechno jsem nedočetla, budu se snažit to napravit,ale všechny vás moc zdravím

:slight_smile:
2. říj 2009 v 10:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás stejný stav, uklidnujes me verus, ze za dva mesice to treba prejde ty prdy blby:slight_smile: je to fakt opruz, clovek ho tuli, trese s nim, snazi se, ale nic nepomaha...
Jinak kaa, to zavinuti je fakt, ze mu narovnas ruce k telu, svazes, kouka jen hlava, pak nosis, hejbes, delas šššš a on by se měl uklidnit... U nás to funguje, ale je to vyčerpávající pro mě. Večer umeju, nakrmím, dám do zavinky, svážu:-ú) hodím ho do postýlky na bok a dělám šššššššš hlasitě... za čas zavře oči a spí, tak ho převalím zpět na záda. Tak nějak to říká te chytrý doktor. Ono to funguje, má to napodobovat dělohu (tam je zvuk vysavače)...ale je to náročný stejně jako bys měla chovat a chodit:frowning2:
2. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
kat, to je blbý, my to taky prožívali a teď už to přešlo. Neboj ,taky to přejde, to chce jen vydržet,i když vím,že je to strašně vyčerpávající. Vyzkoušeli jste nějaké ty kapičky? Ten baby calm ti nutit nebudu, on je až od jednoho měsíce,ale my ho brali taky dřív ,doktorka říkala,že to nemůže ublížit,že to někde dokonce dávají už v porodnici, je to čistě přírodní.
Nejhorší je,že to trápí pomalu víc matku než dítě,když vidíš,jak se chudáček trápí :frowning2: .
2. říj 2009 v 11:48  • Odpověz
barusko, at jste brzo zdravi!!!

My meli opravdu akcni rano a dopoledne - byli jsme se fotit u te fotografky, co nas fotila v tehu, bylo to sice trochu logisticky narocny, ale Tomasek pozoval jak profi modelka:slight_smile:, tak snad vysledek bude stat za to!
2. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
zazit, děkujem :slight_smile: . je to dost nepříjemný, navíc to už trvá dlouho,tak snad už to bude brzo za námi.

Na fotky jsem zvědavá :slight_smile: , určitě budou moc krásný.
2. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz
barco, ted mame ten sab a babycalm koupim taky:slight_smile:) dnes nam jsou tri tydny:slight_smile:
2. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz
baru preji brzke uzdraveni deti,musi to byt hrozny, kdyz jsou deti nemocny, vubec se na to netesim :(
My jsme davali baby calm uz od tydne - doktorka rekla, ze to nevadi. Bohuzel nam nezabral, tak ted zkousime Sab, ale je to myslim to stejny :( Zavinovani rucicek nehrozi, to by se mala zblaznila. Tak jen nosime a nosime a tak yto vetsinou nezabira. Kazdopadne dnes jsem byla v poradne a mam z tohovcelku rozpolceny pocity. Dr. mi rekla, ze teda hrube prekrmuji a proto ze mala ma asi to boleni. Mala pribrala za dva tydny 600g a pry by mela pribrat tak 200g, coz se mi teda zda dost malo, 100g za tyden. Jak pribirali ti vasi prckove? A ze mam prodlouzit intervaly mezi kojenim na 3 hodiny, jenze to se mala uplne zblazni a ja taky! Hlavne ze jinde zas episou, ze se ma kojit neomezene. Tak to uz jsem z toho fakt jelen. Ale mala ani neublinkava, nic, tak me ani nenapadlo, ze by byla precpana. Jinak dnes klasika, mala se vzbudila ve 2 rano a usnula az ve 12 kdyz jsme sly od doktorky, jinak kdyz nemela pusu zavrenou kozou tak rev, rev a rev a ja rvala pochopitelne s ni. Se divim, ze jsme se vubec zvladli vypravit k te doktorce! No a kdyz jsem rikala dr. ze mala furt rve, tak rikala, no ze holt nektery deti breci min a nektery vic a ze ji mam nechat klidne 20 min vyrvat! No tak to by mne urvalo srdce, nechat ji nekde rvat a sousedi by asi taky ve 2 rano neskakali radosti... A kdyz jsem rekla, ze nespi, ze odpoledne usne tak na 3 hodky a pak v noci tak na 3 a pak se budi po hodine a ve 2 max. 3 rano vstava a nespi do dalsiho dne do poledne, tak mi sestricka rekla, no tak to vam spi hodne, co byste jeste chtela?! No chapete to holky?! A to ze ja spim denne max 4 prerusovany hodiny, to uz je kazdymu sumak... Hlavne ze v porodce nam rikali, ze novorozenec spi 20 hodin denne. No radsi se nerozcilovat... Takze vlastne ja jsem jen hystericky a dite je v pohode...
2. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
mariv, tak to se tvoje zlatíčko fakt přecpává :slight_smile: ,protože náš malej,když v době kdy měl dva týdny a přibral za týden 500g, tak tomu doktorka nechtěla věřit, pak se to snižovalo a přibíral 400 týdně,teď přibírá 300g týdně a doktorka furt říká,jak často mu dávám a já mu dávám tak každé 3 hodiny a stejně tak drsně přibírá. Za 14 dní jdem zas k doktorovi a doufám,že už se trochu zpomalil,protože je to hroznej macek.
Jinak těch 200 g týdně je optimálních,to je krásný přibírání, myslím že i 100 g je v pohodě.
Ale naprosto tě chápu,že nemůžeš vydržet malé nedát,když tak pláče. Já to tak měla s Johankou, najedla se, vydržela asi 1,5 hodiny a to max. a chtěla zas prso a taky přibírala víc než se normálně přibírá.
ale myslím,že se vám ten režim upraví a až budeš dávat i příkrmy,tak to bude už zas lepší,ale to až nejdřív tak od 4,5 měsíce a u plně kojených dětí klidně až od 6 měsíců.
2. říj 2009 ve 13:28  • Odpověz
mariv, takže jsem tě asi ani moc nepovzbudila že? Čekat do 6 měsíců je dost :frowning2: . Ale máš po porodu teprve krátce,třeba je malá prostě takový malý dravec :grinning: a brzo ji to přejde. Určitě se to všechno bude měnit k lepšímu,neboj :slight_smile:
2. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.