• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
zazit, ahááá:slight_smile:
kaa, jé, já tak ráa slyším, že někdo taky MUSÍ jezdit, jinak je zvíře vzhůru:grinning: jak to ty malí breberky poznaj sakra?
15. lis 2009 v 09:25  • Odpověz
tak na sladký jsem taky, ale to jsem byla vždycky, teď se snažím dát si vždycky jen jedno, buď sladkou tyčku nebo kafe, ale musím se teda hodně držet!!! Najela jsem na menší dietku, to co dávala kaa je dobré, ale na mě dost drsné porce, rozhodně se při tom dá dost zhubnout.

S pasením na tom nejsme moc dobře, sice na bříšku neřve, ale nechce se opírat o ručky a když se opírá tak spíš o zápěstí, takže Vojtovka to asi jistí.

Dárky ještě žádné nemám, rozhodně moc kupovat zatím nebudu, uvažuju o tom, že nám babičky přispějí na očkování. Jinak moc se mi líbí duhový míč od Lamaze nebo vkládačky, knížky taky asi nakoupíme.
15. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
Já mám dárečky - knížky, asi pět, od gumové do vody po zvířátka na statku na dost pozdější dobu:slight_smile: pak jsem objednala ty klíče co zazit:slight_smile:, chladící kousátko, až porostou zuby a to je vše... dostane od babičky a dědy jídelní židličku, od kolegů z práce oblečení. Na očkování mě nenapadlo si říct... ale jdu do pneumokoka...
jo a z ikea mám takový hezký kostky plyšový:slight_smile:

holky, kdo zvažujete pro pozdější časy znakování, tak tady jsou fajn stránky, hlavně ty říkanky:wink:
http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=uvod
15. lis 2009 v 09:58  • Odpověz
Kat- s tím ježděním je to fakt mazec, minule jsem byla venku a jezdila jsem asi 1,5h, už jsem myslela, že únavou padnu, tak jsem si chtěla sednout v parku a seděla jsem asi celých 5min :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Potvorec můj malý to prostě pozná, a trošku mně utěšuje, že není sám tak vyčůraný :slight_smile:

Romco - kde a jak velké krtky jsi koupila? My chceme Kubíkovi vyzdobit roh v obýváku, kde jsme mu udělali hrací koutek, ale nejsem takový talent jako Bobi, abych to namalovala sama. A chtěli jsme koupit nějaké velké nálepky, ale všude jsou pidi.

Kat- myslíš, že znakování se dá naučit i doma, nebo bych měla jít na kurz? Strašně se mi to líbí, viděla jsm to ve Snídani s Novou.

Sas- fakt myslíš, že skončíte na Vojtovce? My jsme byli na preventivce teď ve čtvrtek a mudra to nekontrolovala a já jsem se na to zapomněla zeptat, jestli pase dobře :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je to divné, ne? Že nechtěla vidět jak drží hlavu ve 2,5měs :confused:
15. lis 2009 ve 13:40  • Odpověz
no, prcci jsou fakt vycurani straslive, ten muj terorista :slight_smile: kdyz je v klubicku a chodim, tak je nejspokojenejsi, dokonce se smim i zastavit :slight_smile:, dokud stojim tak je to ok, ale beda jak si mama sedne na zadek - okamzite rev jak tygr :slight_smile:, ale uz jsem na nej vykoumala figl, kdyz rozsvitim lustr v obyvaku tak muzu sedet :slight_smile:, protoze on ho miluje a cumi na nej a smeje se a povida mu :slight_smile:, uz to funguje i se zhasnutym :slight_smile:, uplne se do nej zamiloval, to samy funguje se stojaci lampou :slight_smile:

kat, kaa, to znakovani se mi taky strasne libi :slight_smile:, od kdy se to tak s mimisama da delat ?

Kaacko, hele s tou hlavou bych to nelamala pres koleno, psala si, ze ti Kubik krasne pase a hlavicku drzi i pri krkanicku, takze to je vsechno ok, na nejaky presny primky prd, Tomasek taky nepase do primek a pritom hlavu uz drzi nadherne - kdyz si ho dam odrihnout, tak uz vetsinou celou dobu tu svoji sisku drzi a otaci a ocumuje vsechno kolem, pak si zabodne bradu (ma ji desne spicatou - po mne :slight_smile:))), i zadek :slight_smile:))) do myho ramene a je desne spokojenej
15. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
ahoj holky,
kaa-krtky jsem koupila v Praze na Zličíně v hračkárně mají tAM i ty jeho kámoše žába a tak.
To znakování se dá asi od jednoho roku. Záleží na dítěti. Ze začátku to jde pomalu, ale čím je dítě starší, tak se naučí i několik znaků za den. Myslím, že na kurz je zbytečné chodit stojí to docela dost peněz. já na něm byla, ale neřeknou člověku nic extra. Dobré je to DVD na to naše Ivuška hrozně ráda kouká a bylo to první co jí bavilo. Ty základní znaky jsme okoukali, ale spoustu jsme vymysleli a některé si Ivuška vymyslela i sama. Dneska mi znakuje, že jede auto se zmrzlinou , nebo že budeme opékat masíčko.
15. lis 2009 v 18:28  • Odpověz
Holky, všude se píše, že se dá s jedním, dvěma znaky začít kolem půl rpku, odezva bývá kolem 7., 8. měsíce,v roce dátě už zvládne znaky přidávat atd. A souhlasím s romčou, že kurz je zbytečný, dnes se dá hodně najít na netu a stejně je nejlepší si svůj jazyk vytvořit... jako asi je stejné znak pro pití (dělám rukou, že piju z hrníčku), ale třeba pro světlo nebo lapmu zazit, může mít každý znak jiný:wink:
15. lis 2009 v 19:08  • Odpověz
no to je jasny, ze lampa a lustr bude nas prvni znak :slight_smile:
Jo a jinak uz mi prisla ta knizka od toho profesora Matejcka a je fakt super!
15. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
Holky tak nase Agi taky rve jakmile se nejezdi! Taky nechapu jak to ti prcci poznaji! Dnes vozila babicka a dovolila si na 10 minut zastavit a tezce se ji to vymstilo :slight_smile: jooo,neponauci se neponauci :slight_smile: Jo a sednou si s ni taky nemuzu! Pul hodiny ji houpu ve vaku na balone a az uz necitim zada, tak si sednu a do minuty je rev! Jsou to fakt mali tyrani a diktatori :slight_smile:
DArky asi kupovat nebudu, stejne z toho nic mit nebude a tak pak budu postupne kupovat co se mi bude libit. Zatim ma hracek spoustu od kamosek, takze to nebudu hrotit. No a od babi a dedy urcite dostane penizky, tak to bude mit na ockovani.
kaa ta tvoje mudra je myslim stejna jako ta moje. Ja tam jdu zitra, tak jsem zvedava jestli se podiva jak pase. Minule jen zvazila a poslechla a bylo.
zazit nase Agi je taky ujeta na lustry. Jsme s manzou rikali, ze ji na Vanoce koupime tu diskotekovou kouli abude klid :slight_smile:
tyy jo romco to je fajn, ze s malou znakujete, to jste sikulky!
zazit jak se prosim te jmenuje ta knizka?
15. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz
holky a nemate nejaky tip na knizku o tom znakovani nebo na to dvd ??? na kurz se mi moc nechce, i kdyz tady chodi prej instruktorky i domu
16. lis 2009 v 07:14  • Odpověz
zazit, odkazy jsou tady...

www.babysings.cz
www.znakovanismiminky.cz
www.miminkovstina.cz

a knížku mám tuhle, ale přiznávám, že jsme jí ještě neprošla, dávám jí ještě chvíli čas:slight_smile: U nás bude první znak jídlo, pití a ještě:grinning:
http://www.grada.cz/katalog/kniha/jak-se-domluvit-s-kojencem-a-batoletem_4989/
16. lis 2009 v 10:37  • Odpověz
jako holky, jsem tak ráda, že to máte stejně s tím ježděním... tady vedle sousedka má šestitýdenní aničku a furt spinká venku před dveřma v kočárku :sweat_smile: a já jak debil jezdím a jezdím a jezdím :grinning:
tuhle mi sousedka říká, že manžel zapomněl dát do kočárku chůvičku, že ho strašně seřvala, jestli mě by to nenasralo... říkám "nasralo, ale mně se to stát nemůže, honzík vydrží před dveřma přesně minutu":grinning:
16. lis 2009 v 11:28  • Odpověz
jé holky musím se pochlubit. Magdalenka už šahá a tahá věci z hrazdičky, super asoň něco, když ty koníky nepasem :grinning:

Jinak mi vždycky spala v kočárku a poslední 4 dny se probudí a koulí očima, zatím neplače, ale k tomu se určitě dobere.
Ale taky je vyčůraná, když ji nosím, tak taky musím chodit, běda si sednout a běda ji dát na jinou stranu než pravou, to je řevu, tak raději nosím zády ke mě, ať sleduje obě strany.
16. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz
autor
Holky, Míša spí už 3 hodiny v kuse. Normálně to nemůžu vydejchat. Nejsem zvyklá na takovýto tento. Psala jsem to panímámě, že nestíhám jít nakoupit,protože chrní a ona hned volala a doslova vážně se mě zeptala jestli dejchá. Roura jedna, si myslí, že ho nekontroluju nebo co?
Ale asi to myslela dobře, taky asi byla v šoku, že tak dlouho spí

Včera chrčel a pšikal ráno, tak jenom doufám, že se neblíží nemoc a to spaní je jenom takovej bonus.

Byla jsem včera nakoupit mladýmu ten ohoz na vítání občánků (máme to na Mikuláše :slight_smile: ) no a panímamča šla se mnou a před tím se kasala, jak mu něco koupí, aby tam byl frajer. A když jsem stála u kasy, tak jsem cvakala sama. Možná se naštvala, protože by ho cpala do dupaček a takovejch nějakejch udělátek a já mu koupila manžestráčky a k tomu super tríčo se sobíkem. Je v tom k vocucání. No a jí se to moc nelíbilo, vymlouvala mi to a já na just jo, tak nechala kešeňu zacvaknutou :grinning:
Jsem ho vyfotila, tak to lípnu do alboše až bude časík. Akorát je to focený na našem tmavým gaučákovi a bylo už večer, tak je to trochu nevýrazný. Ale sousedce se to taky líbilo, tak ať mi babi vocumlá loket třeba :dizzy_face:
16. lis 2009 v 15:36  • Odpověz
kat, moc diky za odkazy!!!

bobi, kam ty na ty vyrazy chodis :slight_smile:, se vzdycky musim smat nahlas, kdyz to po tobe ctu :slight_smile:, ty rouro jedna :grinning: s vocumalnym loktem :grinning: , tak drzim palce, at Miskovi nic neni!!!
16. lis 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
Kočky, mám tam ty fotky

Prča musí být i když na chleba není, Zazit :grinning:
16. lis 2009 v 16:16  • Odpověz
zazit dik za odkaz. Zazit presne jsi mi vzala slova z pusy o tom jak bobisek pise, jsem se malem pocvrkala :slight_smile:
bobisku pekny fotky, Miska je fakt frajer a na panimamu prd, neni in :slight_smile:
16. lis 2009 v 16:46  • Odpověz
bobi souhlasím s mariv, Míša je fakt k zulíbaní, ještě kdyby nasněžilo a vy vytáhli saně :grinning:

kat taky jsem to viděla ve snídani a dost se mi znakování líbilo, ségra už na tom pracuje, malej má 8 měsíců a už si znaky vytváří sám

kaa neboj, i když Dr. nezkontrolovala pasení, tak určo na nic nezapomněla, stejně si myslím, že to není rozhodující ve vývoji, tolik dětí kolem mě nepase a nic se neděje, já su taky v klidu, malá je zlatá, krásně se na nás směje a dělá další pokroky, tak na to ser..Dřív nebya vůbec Vojtovka a taky jsme přežili ve zdraví
16. lis 2009 v 17:55  • Odpověz
Bobi, v sobim svetru je Majkl :slight_smile: proste k sezrani!!!
16. lis 2009 v 19:06  • Odpověz
autor
Ďaka děcka :wink:

bych si potřebovala umýt vlasy, mám to jako Juing Oil, ale total vubec se mi nechce. Mám dlouhou máňu a dlouho to schne a kolikrát uschnu v posteli s pokrou palicí a ráno vypadám jako Rákosníček.
Já na sebe poslední dobou tak prdim, že je to nechutný. Vůbec si nepřipadám jako ženská, ale jako hospodyňka nebo tak nějak. ach jo :unamused:

Teda ale koupit nějakýho super svetříka nebo tríčo pro chlapáky je umělecký. Všecicko dělaj pro holky. Když už to vypadá parádičkově modře, tak tam najdu kytičky a motýlky schovaný. to je mazec. Fakt pro holčičky toho dělaj spousty a samý krásný. Pro kluky taky, ale to člověk fakt musí hledat. Nezdá se vám to?
16. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz
Tak náš Tomík taky řve, když zastavím s kočárem. I když jedem v autě a zastavíme, tak je to teda taky špatně. Onehdy jsme jeli od doktorky a já si skočila nakoupit a manža byl s Tomem v autě a když jsem se vrátila, tak měl skoro šedivý vlasy za tu čtvrt hoďku :grinning: Prostě se nejelo no :unamused:

A pan lustr je taky Tomáškův nejlepší kamarád. Pořád mu vykládá a směje se na něho :grinning:
16. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz
autor
Romco, ta poslední fotka v albumu je super. Jak tam oba tvoji rarášci mlaskaj dudlany :grinning:
16. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz
A dneska jsem byla na vycházce a Tomášek poprvé řval v kočáře, ale fakt řval jak protrženej :frowning2: Ještě jsme měli dom asi půl hoďky a on řval celou dobu. A jak jsem ho doma vyslíkla tak přestal a usmíval se jak jelítko :angry:

On bude asi striptér, když řve a vyslečem ho, tak je hnedka klid :grinning:
16. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz
autor
Holky, co jsme to v tom těhu jedli, že ty naše děti bez pohybu ani ránu. Taky zastavim kočár a mazec na celý sídliště. Sousedi se mi už smějou, že nás slyšej když se vracíme domů a nebo když vyjíždíme.
A když zastavíme autem jenom na semaforech, tak ječí taky jako histerka a Dáda na něj od boku: "Neboj" a na tátu dopředu zařve "Jeď!!!!" :grinning: :grinning:
Když jdu nakoupit s kočárem, tak nevybírám.Jedu jako sběračka. Nezastavovat se a házet z regálů přímo do koše a nebo na kočár. Nic dlouho neprohlížet a jezdit a jezdit a jezdit až ke kase a nedej bože, když je fronta :astonished: :astonished:
16. lis 2009 ve 21:11  • Odpověz
jo a roura s vocumlaným loktem to je ovšem kvalita :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz
ahojky
bobisku- jo ,jo to jsou závisláci. Malá by už ho mít nemusela, ale kašlu na to jí to odnaučovat, protože by ho brala Danečkovi. :grinning:
Jinak řev v kočáru zatím nebyl. ale je pravda, že na rozdíl od malé která vždy v kočáru spala aŤ se jelo nebo ne, tak on moc nespí, ale zatím neřve.
16. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz
Bobi je naše bavička :grinning: , nezkazí žádnou prču.
Bobi- já jsem poslední týden tež jak hospodyňa, vlasy si teda myju každý den, ale odrost už zas mám, je třeba barvy, a obočí jsem netrhala asi týden a nebarvila tež dlouho. Pedikuru by to už tež chtělo, no zítra v osm, jakmile to Kuba zalomí, se na sebe vrhnu.
Bobi- hadříky taky hledám, minule jsem kupovala rukavičky, barva krémovo-modrá- super a na tom kytička s motýlkem. Tak jsem to koupila a kytičku urvala. Holky mají větší výběr. Zas ale je to dobré, bo bys nevěděla co dřív koupit a tak aspoň ušetříš, bo pro kluky toho moc není:slight_smile:

Zazit- já to neřeším, jestli paseme, jíme nebo rosteme podle tabulek, ale aspoň kouknout by se mudra mohla, ale asi je ještě čas, takže to neřešila. A co jsem se tak bavila s holkama, tak spousta dětí držela vzorově hlavičku kolem 4.měsíce.

Sas- malá je šikulka a počkej, co se ještě s hrazdičkou naučí :slight_smile: . Kuba si chytne bok hrazdičky a tahá a lomcuje, minule jsme se letěli kouknout, co je to za kravál a to Kuba trhal.
16. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
Holky, už k nám dorazila nemoc, Kuba kašle a má plný nosík, zatím je bez teplot. Bobek, je mi ho tak líto, doufám, že se to nezhorší, jinak letím zítra na pohotovost.

Bobi- Dáda je super, tak to v autě organizuje. My jsme Kubu minule museli přečůrat, byli jsme na nákup v hypermarketu, začal řvál, tak jsme dokončili nákup, šupli do auta, udělali kolečko po parkovišti, on zatím usnul a my zase šup z auta :grinning:
16. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Bobi- malý je kořen v těch hadříkách, 100xlepší než dupajdy :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Já taky radši riflíky nebo manšestráčky než pletené gatě (dostala jsem od tchýně žluto-bílou soupravu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale co se nosila před 30-ti lety).
16. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.