• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Sas- děkuju.
Mi se minule stalo, že jsem seděla na gauči, držela malému flašku a hlava mi spadla dozadu, prostě jsem umřela.. Naštěstí seděl vedle mně přítel, ten do mně dloubl, převzal flašu a poslal mně spát- zlatý :grinning:
Citlivost na tchýni mi zůstala, vždycky, když si vzpomenu, jak se se mnou hádala, že dítě ve 3měs.sedí, tak se mi otvírá kudla v kapse. Příště bude tvrdit, že ve 4měs. bude chodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A v lednu ho zapíšu do Mensy :grinning:

No nic, jdu se zkulturnit, nezajímá mně jak Havel válel sudy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz
Chci se zepat. holky co kojíte jak dlouho děti pijou. Malej je hrozně rychle najedenej pak řve. nemyslím, že bych měla málo mlíka. Spíš si myslím, že malej je línej tahat. Vždycky si dá jen to uvolněné a pak už to nechce tak ho dám k druhému prsu a zase pije, ale zas jen chvilku a pak řve.
Je to hrůza kojím už druhé dítě a stejně vím prdlačku :grinning:
17. lis 2009 ve 21:41  • Odpověz
Já kojím tak 15 - 20 minut. Jak kdy. Ale někdy taky míň a řve. Ale když u kojení řve, tak ho bolí břicho asi, protože se hrozně kroutí nebo se pak pokadí.
Ale někdy mě připadá, že prostě nemá hlad nebo nevím. Řve a když ho oddělám od prsa, tak se usmívá. Taky jsem přemýšlela, co to jako má být :unamused:
17. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz
Holky, to je super, když člověk vidí, že řešíme všichni stejný věci. :slight_smile: Děkuju, že jste mě vzali mezi sebe :dizzy_face:
17. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz
Romi- děkuju, tak knížku koupím. Ty taky musíš doma makat sama? Jsem pochopila, že máš muže furt v práci. No je to fakt záhul, už to jedno, nevím který idiot to nazval mateřskou DOVOLENOU :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Asi je ,Romco, líný cucat, když se mi poštěstí a ráno mám nalité prsa (včera jsem měla jen pravé :slight_smile: ), tak pije tak 5min., a pak se pustí a za chvilu zas řve a zas chce prso. Ale u nás je to jinší, to ti víc poradí holky, co normálně kojí.
17. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz
U nás to kojení je tak 2-3 min u každého prsa.
Kaa tan můj chlap je vždy 4 dny v práci a pak 4 dny doma tak to jde. někdy musí
i na přesčas, ale pomáhá se vším je dobře vycvičen :grinning:
Od Matějčka mám co, kdy a jak ve výchově dětí a co děti nejvíce potřebují.
17. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz
autor
Holky, já mám stejný názor jako Romca
U Davídka jsem byla totál mimo, vyčerpaná a nezvládala jsem to.
U Míši je to už takový zaběhnutý a jede to tak nějak samo. Když brečí, tak hned neběžim a neplašim. Je to jiný než u prvního mimča. Je to divný, ale asi čím víc dětí, tak tím je to jednodušší.
17. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
autor
Já kojim tak na 80 %. Denně mu dát ty 2 flašky na dokrmování. V noci jenom kojim a ležim u toho krásně v teplíčku v postýlce a normálně u toho vytuhnu pravidelně furt. Je to ale ten slabej spánek dbělej, protože jak cítím, že netáhne, tak probíračka, krkačka a odnesu do postýlky

Jinak zase jako u Romci. I kdybych kojila snad 5 tý dítko, tak jsem stejně v prdeli jako u prvního. Je to mazec. Nevyznám se v tom. Každej je jinej. První jedl furt a rád a nedělal rozdíl mezi flaškou a prsem. Druhej je línej nesavec a musim ho nutit k prsu, protože zjistil, že flaša je kámoška, z který to teče samo.
Furt řešim, jestli mu moje mlíko stačí a jestli ho mám akorát......
17. lis 2009 ve 22:12  • Odpověz
autor
A Zazit, Tomík dává 150 ml ?
Naše love z flašky tak 110 ml a to funí jako blázen. Ale to vim jenom z flašky. Nevim kolik vytáhne z prsa.
17. lis 2009 ve 22:17  • Odpověz
bobisku- to já taky stále řeším, protože mu nechci dávat něco jiného. Mám ale strach aby neměl hlad, ale nechci mu hned strkat, aby se neodstavil.
17. lis 2009 ve 22:20  • Odpověz
Já kojím zhruba 10-15 min. ale někdy míň a to když u prsa vytuhne :grinning: , to nedbám a ani nenechávám odříhnout, páč ji nechci probudit. Nedávno se mi ale špatně přisávala, tak to bylo tak 5 minut a pak řev a zase 5 minut a tak dokolečka.
Jdu spát, teď by mě naštvalo, kdyby se probudila už za hodinu :grinning:
17. lis 2009 ve 22:41  • Odpověz
ahooj, Kaa, ta knizka mi prijde proste super, urco si ji kup, koupim si od Matejcka i neco dalsiho

a s tim nosenim Tomika je to husty, ale co nadelam, mam normalne vyrysovany ruce jak Jarmila Kratochvilova :slight_smile:, ne fakt, mam normalne svaly hnusy, bicaky, ale co nadelam - nosit ho musim a on miluje klubicko, takze nosim, nosim, nosim, nastesti ho zabavim hrackou nebo "ctenim" sustivy knizky atd. - takze na me polosedi - pololezi na gauci a to ho nemusim rvat na ruce, ale je to fakt husty, nedovedu si to moc predstavit az bude mit 10 kilo, coz bude asi brzo

Bobi, Tomik vytahne 150 ml behem chvilicky a pak si okamzite narve plinu co ma kolem krku do tlamicky a "zere" ji a pak v jejim zrani pokracuje na rameni a obcas i place, ze ma malo, planuju brzo nasadit 180 ml, ale zatim se tvarim, ze jako nevidim, ze ma malo, on vzdycky malem sezere i tu lahev :grinning:
18. lis 2009 v 06:14  • Odpověz
a fotku naseho macicka jsem vam poslala do IP :slight_smile:
18. lis 2009 v 06:42  • Odpověz
a krizi jsem mela na zacatku taky a to byl (a je) Tomasek totalne zlaty miminko, zrovna vcera jsme s manzou rikali, ze mu pristi tyden v patek budou 3 mesice a za ty 3 mesice mel maximalne 3 delsi zachvaty place, kdy jsem nevedela co s nim - a stejne jsem mela krizi - je to proste silena zmena, na kterou nikdo nepripravi, najednou jsem nebyla jen ja, v podstate jsem ja najednou zmizela :slight_smile: a byl tu ten totalne zavislej uzlik, kterej potrebuje non stop peci, ale krizi jsem mela chvilku - hlavne teda po prichodu z porodnice a pak asi jeste jednou tak ve 4t Tomaska, ale ted musim rict (zni to jako totalni klise), ale ja jsem nejstastnejsi na svete, kdyz se na me to moje maly pako :slight_smile: usmeje od ucha k uchu tou svoji bezzubou pusinkou nebo mi "povida" nebo kdyz si ho rozbalim a kopeme nozickama atd. - vzdyt to znate :slight_smile:, to zas fakt nic jinyho nenahradi a taky jsem stastna kdyz vidim ty svoje dva chlapi a jak je muj manza spokojenej a stastnej, ze ma zdravyho syna
18. lis 2009 v 06:56  • Odpověz
autor
Krásně jsi to napsala Zazit
Já jsem totál mimo, když se Miška tlemí nahlas. Včera jsem mu jako papala nožičky a on se tlemil jako blázen. Na miminko má strašně hlubokej hlas a jeho smích zní jako od vychlastanýho putikáře :grinning: .....asi už je po mutování nebo co :grinning:
18. lis 2009 v 09:05  • Odpověz
bobi, ze ty mu misto mlicka davas ledovy pivo :wink:
18. lis 2009 v 09:10  • Odpověz
Ahoj holky...
zaz, krásně jsi to napsala, ja doufam, ze vam holky nepripadam jako krkavci matka, ja honzina strasne miluju, nedala bych ho ani za nic, jak rikate, ten usmev a spokojeny vyraz, to je nepopsatelne a nikdo a nic to nenahradi...
ale zkratka kdyz je co dve hodiny vzhuru, je to zkratka strasne narocny a ta unava je hrozna...ale vstanu, on se usmeje a jedu dal jak po extazi:slight_smile: tak ja jen, ze snad vite... je to strasna zmena, fakt jsem prestala existovat ja, uz je jen on a jeho mama a tata:slight_smile: treba kdyz manzel hlida a ja letim nakoupit, tak lidi se jen ptaj, kde mam kocarek? ja uz proste neexistuju :grinning:

Matějček je super, mám tři knížky, na vejšce jsem asi přečetla vše, co napsal... je tp pan psycholog s velkým p:wink:

ad kojení - já kojím plně, ochutnal krom prsa jen kapky na prdy:slight_smile: ale bojuju taky...kojím totiž naopak strašně dlouho, i půl hodiny! sice u toho odpočívá, ale je to doba...takže si taky říkám, zda mu to stačí? nejsem jenom živý dudlík? pije vůbec? nebudí se po dvou hodinách kvůli málo mlíku, má hlad? :confounded: nespal by lépe s um? :grinning:
zítra jdeme k mudře, tak ona mi snad řekne...zda přibývá, proč nespí:frowning2:
18. lis 2009 v 09:51  • Odpověz
jinak za týden v pátek jdeme na vítání a já jsem ve stresu, že tam bude řvát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
Holky, sousedka má klučíka jako Dáda starýho.
On už od miminka nespal a furt plakal. Nevěděla proč a i noci nespala. A doktrorka jí řekla, že holt některý děti jsou takový a že je prostě Ondra živější.
To "živější" dítě jí teď nechce skoro nikdo hlídat. Je to čertisko nezvladatelný. Takovej trochu hyperaktivista a mě by z něj hráblo. Když má Dáda svý dny a nejraději bych ho bacila, tak si vzpomenu na něj a hned jsem ráda za toho svýho trochu zlobivýho prda :grinning:
18. lis 2009 ve 13:51  • Odpověz
kat neboj, urco si nikdo nemysli, ze jsi krkavci matka. Alespon ja te chapu velice dobre, pac jsem na tom byla podobne. Ted uz je mala lepsi, uz vic spi a tolik nebreci tak je to tisickrat lepsi, ale jak rikas, clovek proste najednou prestane existovat. Ted jsme si prave rikali s manzou, co jsme vlastne porad delali, kdyz jsme nemeli malou, museli jsme mit preci tolik volnyho casu a stejne jsme furt "nestihali" :slight_smile:
jinak s kojenim je to u nas jak kdy, nekdy kojim 10 min a nekdy pul hodiny. Nekdy mala pije pekne, nekdy kazdou pul minutu kozu pousti a pak zase schlamstne, nekdy se krouti, haze rukama, nekdy rve kdyz doji, nekdy ani jist nechce, pritom rve jako kdyby hlady umirala... no je to nevyzpytatelny :slight_smile:
Jo a vitani jsme odmitli prave proto, ze jsem se bala, ze to mala prorve :slight_smile: tak drzim pesti at je to v klidu kat.
zazit malej je fakt rozkosnej! krasny fotky. A neni vubec tlusty, ale bicaky mas slusny :slight_smile:
18. lis 2009 v 15:16  • Odpověz
zazit-Tomášek je nádhernej :dizzy_face:

My jsme na vítání občánků byli minulou neděli a je to divný, ale neplakalo ani jedno mimčo a to jich tam bylo 24. Ale taky jsem z toho měla strach. Když jsme byli totiž v nemocnici na kontrole nožiček, tak plakal jen náš Tomášek :grinning: Tak jsem si říkala, aby to tak nebylo zase.
18. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz
Zazit- teda ten Tomík není vůbec macík, má normálně napapané bříško a normální papulku, je dlouhý co? Nedokázala jsem si představil miminko 6,8kg.

Kat- nemyslím si , že jsi krkavčí matka, neboj, kdo to prožil, tak to chápe.

Bobi- kámoška má taky takového chlapečka, on je sladký, upovídaný, má 2,5r, ale nikdo ho nechce hlídat :grinning:

Holky, včera jsme ráno letěli k mudře, byl to mazec, poslechově byl Kubík dobrý, ale zdál se jí bledý a pro jistotu mu nabrala krev, bere se to z žíly na hlavičce, ten chudáček táák plakal, a mně ho bylo líto, chtěla jsem nabídnout svoji žílu :unamused: . Pak jsem ho oblíkla a dala do sedačky a hned usnul, bylo to pro něj vyčerpávající.
No ale má mírně zvýšené zánětlivé hodnoty a málo železa. Naštěstí to není na antibiotika, ale asi mu ten kašel způsobil ten smog, co je u nás v Ově. Tak teď mám skoro strach jít na procházku. Drží se to tu, jsme jak pod pokličkou.

A Matějčka už mám doma, rychle jsem to včera proletěla, jestli jsme něco nezanedbali, a jak bude čas, tak si k tomu sednu a projedu to pořádně.

Holky, u nás se na vítání hraje, ale zatím jsme nedostali žádnou pozvánku, ale asi nepůjdeme. U nás se to totiž fotí a pak to dávají do místního zpravodaje, takže drbny vás hned properou, co máte na sobě, co má mimi a jak jste tlustí nebo hubení, a to teda nemám zapotřebí.
19. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
Kaa, je dlouhy jak pondeli :slight_smile:, pred 14 dny mel 65 cm, docela husty na 2.5mesice, ne ? :slight_smile:

krev z zily na hlavicce ???? to je drsny, to bych se asi zblaznila, chudacek malej Kubicek!!!! Ja se hrozim az pujdeme na to ockovani, budu muset jit pryc, ale zas ho tam nechci nechat, no taky bych si to nejradeji nechala pichnout sama!
19. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
Zazit- tak to má Tomík už tak 68cm, ne?Kuba se tež vytahuje, a má už 63cm, ty děti fakt nějak moc rostou :slight_smile: .Už mu oblíkám oblečení 68, a co je podle věku, tak 3-6měs, na šířku to má velké, ale na délku ok.
No ale dívala jsem se na vaše fotky a Tomášek má být vysoký po kom. Nechodí manžel shrbený s kočárkem:slight_smile:?

To braní bylo drsné, a bere se to z žíly, co je pod kůží, nejde se pod kost, ale bylo to nutné, doktorka nechtěla hned dávat antibiotika, chtěla vidět výsledky a stejně by mu brala krev kvůli železa. Takže jsem souhlasila. Pro mně je lepší, když mu vezme krev než když jen tak nasadí atb. Držela ho sestřička, doktorka to brala fakt rychle, a já to kontrolovala :unamused: a držela ho za ručičku. To byly slzy jak hrachy. A to jsme ještě dostali dneska pozvánku na hexu na pondělí a k tomu dostane ještě Prevenar, to zase bude slziček:frowning2:.
Kašel už zázračně zmizel, asi měl podrážděný krček a plíce z toho našeho ostravského vzdoušku :unamused:

Zazit- to zvládneš, já jsem si říkala, že to je pro jeho dobro, a byla jsem celkem v poho. Akorát v porodnici mi ukápla slza, jak ho očkovali a brali krev z patičky :frowning2: :frowning2:
19. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz
A musím se pochlubit, dneska jsem byla dvě hodiny bez Kuby, a zvládla sem to. Konečně jsem mluvila v souvislých větách, ba někdy i v souvětích :grinning: a ani jsem prý moc nekoktala :grinning:
Takže už jsem si hned domluvila další kafe :slight_smile:
19. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz
Ty jo, super, ale nás se to bohužel netýká :frowning2:
20. lis 2009 v 08:17  • Odpověz
Ahojky holky.Tak mi se taky nenudíme.Samko má 5kg,lékařka nám řekla že je línej :sweat_smile: ,nechce sám zvedat hlavičku, ale že je to chlap a to tak je. :slight_smile: Ale chudinka Saška má skoro vše :rolling_eyes: ,je chudokrevná-máme už druhé kapky železa ale stále se po nich nevykadí,má zahnisané očko už od porodnice,nezabírá ani masáž ani kapky,pak má pupeční kýlu takže ji trápime kylním pásem a ted se ji objevila reakce na TBC takže musime mazat framykoinem,ani nás kvuli tomu nezaočkovali hexa.A aby nebylo málo tak trpí takzvaní tríměsíční kolikou,pravidelne kolem 16te hodine spustí řev a vydrží až do koupání v 19:30.Nechce byt v postílce,ani na rukou proste nikde :cry: .
Já sem ted v sobotu dostala hrozní křeče,zimnici až mě musela odvest sanita :frowning2: .Našli mi ledvinový kámen :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Plne kojím oba poklady tak mi je dovolili nechat na pokoji u sebe a v křečích sem je stále kojila.Doma dostali od tatínka jednou sunar :confounded: ,když mi je vezl,a problémy s bříškem mají ješte ted :confounded: .Naštestí sem hnusnej kámen v utery vyčurala :angry: a tak nas pustili domu :grinning: .
Naštesti si večer pospim,obě spí od 20:00 tak do 03:00-04:00.Tak doufám že už bude jen zlepšování.
Včera sme bili taky na 3 mesíční kontrole ,naštestí přiberají na váze krásne :grinning: .Samko 5kg,58cm.Saška 4,3kg 57cm.
Doufám že ta reakce na TBC se už na ruce zlepší a příšti měsíc nám dají první hexa.
Samko ten se usmívá od rána do večera a je stále se vším spokojenej,ale Sašenka je desnej morous,nic se ji nelíbí.Ale pri tech potížich co má se ji ani nedivim. :astonished:
20. lis 2009 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky, jen v rychlosti...
byla jsme u dr, malej přibírá ukázkově (2 měsíce a týden má 5.5kg), mlíko mám prý bezvadný, spíš smetanu než mlíko... a prý je to normální, že chce často, budí se, prý to je kluk a ti jsou často takoví. nemám se srovnávat s jinými maminami, prostě se obrnit trpělivostí a myslet na to, že mu kojením dávám do života to nejlepší. Prý můžu zkusit čajík nebo i um, ale že to stejně nepomlůže a um mu může způsobit zažívací problémy, když je zvyklej na prso pořád. Prý jsou kojený děti jakoby rozmazlený na prso, vědí, že když něco, bříško, únava, hlad, řeknou si a dostanou prso i s teplem maminky...
No, takže potěšena jsme i nejsem, ale pokusím s ezvyknout. Dnes spal od 21 do půlnoci a pak po hodinách:frowning2: do pěti, kdy se rozhodl vstávat:frowning2:
20. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
autor
No koukám, že se nenudíte holky.
přeju vašim mimískům hodně zdravíčka a ať je nic nebolí.
šíša je už 2 dny protivka. Bezdůvodně spustí a já nevim co. Najedenej je, přebalenej je, čistej a pomazlenej a nakonec skončíme stejně u trubičky v zadku, která pomůže na chvilku
20. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.