• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Bobi ty máš hlody :grinning: U vás musí být doma veselo :grinning:

Mariv - Tomáškovi se v šátku ze začátku líbílo, ale teď už tam teda tak spokojenej není. A nedej bože, abych si s ním v šátku sedla, to se mu nelíbí vůbec. On prostě musí být pořád v pohybu.
24. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
autor
Tak to já si udělám doma zásobu jogurtu, kdyby zase přišla samoléčba.
Jinak jsem ráda, že jste tu chválili ten Rosalgin. Neznám to, ale právě jsem si to koupila,abych měla po čem sáhnout. Protože to bylo furt nic a nejednou z hodiny na hodinu to začalo a rozjelo se to ve velkym.
Jojo, byla to mykóza. Ale fakt brutus. Dneska už pohodička

Holky, už mám blikačky a mám nejkrásnější okna v paneláku...........jsem asi ještě se 2 chudinkama na sídlišti jediná, která už má výzdobu :grinning:

Na sousedku nemám. Ona je ta druhá maniačka, která to má rozblikaný všude (aj balkon z venku) a dokonce už začala píct cukrový.
Já to mám vymakaný dobře. Můj taťka volal, abych mu někdy za týden donesla 2 krabice. Že až bude píct,tak upeče i pro mě :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: On je takovej borec. Super vaří, zaváří a peče. Dělá domácí víno :wink: .Vlastně mě naučil všechny základy v kuchyni on. Tak já mu na oplátku udělám perníčky. ty mě bavěj, protože se to zdobí a vypadá to pak super.
..........no nemám já to dobře zařízený??? :grinning:
25. lis 2009 v 07:37  • Odpověz
autor
:slight_smile: Kateřinky naše koníkový, přeji vám k dnešnímu svátku hoooodně zdravíčka vám, mimískům a celý rodince. Hodný miminka, kterým nic nechybí a rodinnou pohodičku. :slight_smile:
25. lis 2009 v 07:42  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím vás všechny a samozřejmě i vaše miminka - v případě Zazit musím poopravit - obříky :slight_smile:.
V sobotu mi začala laktační krize a řeknu vám, že nebýt dostupnosti informací na netu, skončíme na Nutrilonu.
Večer jsem prostě z těch megakoz nevyždímala skoro nic a malá řvala hlady, chudinka. Totální bezmoc.
Těšila jsem se na noc, že mi snad prsa zase nalejou a bude to ok. Taky že jo, ale večer opět ždímání a téměř nic. Včera už to konečně začalo být lepší...tak snad. Lucinka spinká v noci od 22 hod do 6 hod ráno,
jen v sobotu a v neděli hlady vstávala už v půl třetí :frowning2: . Přes den spí taky ještě dost, v kočárku je to jistota, dokud se točí kola, pokud ne, po očku zkontroluje, co za lempla ji "vozí" a donutí obsluhu kočárku pohnout zadkem :grinning: .
Dneska jedeme po obědě na oční a měli by nám už slznej kanálek propláchnout, tak mám staženou prd** za Lucinku už teď, ale snad už bude potom klid.
No a co mě trápí nejvíc - žádný pasení koníčků(dobrovolný) se nekoná, malá se stáčí doleva a pravou ručičku na břiše neumí používat - takže nás čeká cvičení - pokud nás doktor nikam nepošle, pošlu nás sama...
v pátek 27.11. jdeme na tříměsíční prohlídku+očkování a předpokládám, že se mu to líbit nebude, stejně jako mně. Nařvala jsem se už dost, Lucinka taky, jak nesnáší polohu na břiše, už jsem se s tím smířila.
Jinak je snad Lucinka OK - směje se nahlas(ale ne jako Bobiskovo prcek, to je borec), výská si, zvedá nožičky, brouká si, na hračky reaguje, občas si sama pro ni sáhne, nejradši má plyšovýho zajíce, toho vždycky pleská po čumáčku, dokud nespadne ,atd. Pokud jí nedám na bříško, je to nejšťastnější dítě na světě, úsměvy rozdává na všechny strany. Zkrátka nemůžeme mít nic jednoduchýho. No a váha byla super, dokud nepřišla sobota a mlíkárna nezačala stávkovat - takže za týden nepřibrala skoro nic, do tý doby cca 200g týdně, což je akorát.
Má +- 5200g, jsem zvědavá, kolik měří, protože ze všech dupaček č.62 vyrostla, jsou jí krátký nožičky, jinak přes bříško je jí všechno, prostě Droběna, no :grinning:
Marůdkům přeju brzký uzdravení a dám vědět, jak jsme dopadli na očním i s "nepasením" koníčků.
papa
25. lis 2009 v 07:55  • Odpověz
Přidávám se k Bobískovi a přeju vše NEJ našim Kačenkám :slight_smile:
25. lis 2009 v 07:55  • Odpověz
Ahoj holky,takže taky přeju všechno nejlepší všem Kateřinám :slight_smile: .........

Ahoj Verusko, ty se teda nenudíš holka, nejdřív trápení s velkýma dětma,teď s malinkou, tak snad to bude dobrý a pasení ji začne brzy bavit. Já bych se toho tak neděsila, co popisuješ ostatní dovednosti malé,tak je strašně moc šikovná a naprosto jako ostatní mimča, to že se jí koníci nelíbí může být způsobeno tím,že jí to prostě nebaví, nelíbí se jí to a to je podle mě taky normální,protože každé miminko je jiné. To jen nějaké předpisy stanovují,že by to miminko mělo umět,ale na to,že to miminko to umět třeba nechce,na to nikdo nekouká. Lucinka je taky už osobnost a má pocity a nějaké touhy a neumí říct,mami, nedávej mě na bříško,mě se to nelíbí :slight_smile: . Já myslím,že to bude dobrý, ale cvičením podle mě nic nezkazíš :wink: .

Bobi, máš šikovného tatínka :slight_smile:
25. lis 2009 v 08:38  • Odpověz
Barčo, díky - mám podobný názor na to, že by člověk neměl děti vést podle tabulek, u starších dětí žádnej internet ještě nebyl a vyrostly v pohodě, ani by mě nenapadlo zkoumat, v kolika týdnech pase nebo nepase apod. - ale je pravda, že dřív ti doktoři nezakazovali polohu na bříšku a tak nějak instinktivně to mámy dělaly - teď v porodnici řeknou: nedávejte na bříško!!! a pak kontrola v šestinedělí a pak až ve třech měsících, tak
uvidíme, co bude. Každopádně cvičením nic nezkazíme a návštěvou neurologa nebo rehabilitace taky ne :slight_smile: .
Jen je to další ježdění a časově náročný, což se díky mé stále nemocné kolegyně a nutnosti chodit do práce se vším všudy stává skoro nemožným...
Tobě i prckům přeju hlavně zdravíčko, kolikrát tady čtu, jak jsou dětičky nemocný, tak ať je to OK :wink:
25. lis 2009 v 09:21  • Odpověz
ahoj holky, pridavam se ke gratulantum a Katkam preju vsechno nej, hlavne zdravi!

verusko, holcicka moji kamaradky taky polohu na brisku naprosto nesnasi a koniky proste nikdy nepasla, dr ji zkontrolovala, ze drzi hlavicku v jinych polohach a bylo, Lucinka se proste rozhodla, ze neni cvicena opicka :slight_smile: a nemusi delat vsechno, co ostatni deticky :slight_smile:, je to proste frajerka individualistka!
25. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
bobi, uz mas vyzdobu, jo ? no, oni jsou tu vanoce za mesic, nedele uz je prvni advnetni, ne ? zavidim tatku pekare :slight_smile:, nam letos neco snad upece tchyne, pece vazne skvele
25. lis 2009 v 10:02  • Odpověz
holky, děkuji vám všem :dizzy_face:
25. lis 2009 v 16:15  • Odpověz
taky preji vse nej k svatku Katy!
bobi ty jsi teda frajer, jak muzes se dvema detma jeste stihnout vyzdobu?!!
verusko barca to napsala moc pekne a ma pravdu!
25. lis 2009 v 18:36  • Odpověz
tak u nas dalsi malej pokrok :slight_smile:, Tomasek pri paseni konicku zacal otvirat rucicky a chnapat po hrackach, je to nadhera, mam asi nejaky rozhozeny hormony - ukapla mi slza, kdyz jsem to videla, uz mi asi hrabe uplne :grinning:
25. lis 2009 v 19:08  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za povzbuzení :slight_smile:.
Tak máme za sebou propláchnutí slznýho kanálku.
Noooo - hnusnej zážitek, ale snad to pomůže. Měla tam srůsty...takže nutný to fakt bylo.
Na kontrolu jdeme za 14 dnů, tak doufám, že už to zpátky nesroste.
Do alba dávám fotku úžasný hrací deky, která dnes přišla(1665 Kč od Nattou)- Lucinka je naprosto
unešená z hraček, má to spoustu vychytávek - mám radost!!!
25. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz
Vsem Katerinka vse jen to nejlepsi v zivote.

Veru reaguji na tvoje psani, protoze muj taky kdyz je na brichu tak rve a kdy ne tak je stejne jenom na leve ruce a celej na ni vyklonenej a ta prava ruka se jenom tak jako vyskytuje proste cela vaha je na leve strane.

Napsises pak co ti rekl dr? jake cviceni nebo co delat? dekuji ja mam poradnu az za dlouho.
Jinak ale mala je sikulka.

Bobi ty zdobilko jedna :slight_smile: ja nemam ani co zdobit sakra, jeste strom je treba koupit. ale mate to asi ok pokud vam teda svititka sviti nam vacsinou po roce stani nesviti skoro zadna, je pravda ze kupovane od tamancu. No ale ted jak je maly asi koupim neco bezpecnejsiho v normalnim obchode.
25. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz
Ahoj Misko, máme to přesně tak, jak popisuješ vašeho prcka - natočená na levou stranu,
veškerá váha na levý ručičce, pravá jako by nebyla, jen tak rozpláclá podél těla - určitě napíšu, co nám
řekl doktor, nebo kam nás poslal a co s tím :frowning2:. Hlavičku Lucinka drží dobře, občas ještě dělá "Hurvajse", jak tomu
říkám,ale je to každej den jistější a jistější.
No a dneska mě překvapila na tý dece, že si sama sahá na hračky, doteď jsem jí je trpělivě dávala do ručičky,
nebo na ně sáhla je občas, spíš jí vždycky jiskřila očka, našpulila pusinku, ale rukama se sama nedotkla - no a dneska - fakt mám radost.
25. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz
Kačenkám taky přeji vše nejlepší........hlavně zdravé děti
veruško Lucinka je statečná, že to zvládla a už jen dobré

s pasením se to u nás mění co chvilku, tak uvidíme, jak to bude za týden, zatím nemáme úplně rozevřené ručičky jako u zazit, to její Tomášek je ze všech nejšikovnější, ale už aspoň máme uvolněný palec..ale taky strach nemám, když to nezvládne, no co budem cvičit, zase se něčemu novému aspoň přiučíme.

Dnes jsem si koupila Matějčka, rychle se to čte, je dobrej. A dokonce jsem koupila i první dárek pro muže.

Zatím se zdobením čekám do víkendu, nejsem sice na světýlka, ale zase ráda něco tvořím, tak už mám nakoupeno na adventní věnec a pravděpodobně budu dělat i pro rodinu.
25. lis 2009 ve 21:07  • Odpověz
holky, ja davam Tomika na brisko opravdu casto, taky jen cumlal vetsinou palec, ale od ty doby, co zjistil, ze se umi vzeprit na tech rukou, tak by jen pasl, ja ho pak sama otacim na zada po nekolika minutach, protoze on by tu sisku snad nepolozil, zacala jsem do dosahu rozkladat hracky a dneska se normalne udrzel na te jedne ruce a tou druhou zacal natahovat po tech hrackach, taky nacvicujeme prekulovani - pomaham mu dekou - dam ho na zadickach na kraj te deky a vezmu tu deku a pomoci te deky ho opatrne prekulim na brisko - jde uz rovnou do pasacky :slight_smile: polohy a zas pase :slight_smile:, desne se mu to ted libi - uplne se rehta kdyz pase, to pomahani tou dekou ma uz pomalu vysledky, uz se prekuli ze zadicek na bok
taky nam dr doporucila uz ho opatrne zvedat za rucicky do polosedu, ale moc se mi to nezda, budu si o tom muset nekde precist, jestli je to vhodny, ale prej si ma pomalu zacit posilovat i ruce
25. lis 2009 ve 21:25  • Odpověz
zazit, já malou otáčím vlastní váhou. Chytnu za ručky a rozkývám a říkám takovou tu jednoduchou básničku o válení chleba :grinning: . U nás se mi během spaní překulí se zad na bok už běžně, ale zatím jen na jednu stranu. Jinak my si pořád dnes strkaly prsty do pusy, masíruje si prstíky sama dásně, asi ji to hodně bolí, zase byla taková uplakaná :frowning2: .
25. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz
jo dnes máme výročí, máme přesně 3 měsíce, tak jsme zkoušeli dělat otisky ruky a nohy :stuck_out_tongue_closed_eyes: , byl to boj, ale budem mít nějakou upomínku a pokud na to nezapomenem, tak budem přidávat.
25. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz
Sasi, u nas taky valime, valime chlebicek, jak to umi Tomasek :slight_smile:))) a vlastni vahou, respektive jen pomoci nozicek, ho prekuluju z briska na zada, protoze to uz umi skoro sam
25. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz
a do pusy si strka celou pest a zacal brutalne slintat :slight_smile:
25. lis 2009 ve 22:03  • Odpověz
autor
ahojky holky, tak jsem se v úterý večer zabrzdila na netu a prohlížela si tetování. Tak jsem pak sedla a kreslila jsem si a jeden výtvor se mi fakt líbil. No a tak jsem včera jela s manželem za kamarádem a mám domluvenou kérku na Mikuláše. Holt jsem žena činu :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 07:28  • Odpověz
ahoj holky muzu se zeptat?fifipovi jsou 2mesice a kdyz ho dam na bricho tak nezveda hlavu,
26. lis 2009 v 07:29  • Odpověz
pisnete me do do posty ja uz musim lete.dekuji
26. lis 2009 v 07:32  • Odpověz
Ahoj holky,
Zazit - to zvedání za ručičky do polosedu dělám už delší dobu, posiluje se tím krček - a taky vidíš pokrok, což je dost motivující. Lucince se to líbí (kupodivu) a hlavičku drží už skoro zároveň s tělíčkem. Navíc si matně vzpomínám, že tohle dělával náš dětskej doktor, když jsme chodili do poradny - asi tím zkoumal, jak mimi prospívá.
Uvidím, co se za těch 13-16 let změnilo - doktor je tu pořád stejnej :grinning:
26. lis 2009 v 07:50  • Odpověz
Ahoj, s pasením u nás nastal obrat jako blázen. Ještě minulý týden to Tomáška hrozně rozčilovalo a plakal a teď už krásně pase. A taky začal povídat a povídá pořád i hračkám. Je to krásný :dizzy_face:

Veruska - ta deka je krásná. My jsem pořídili deku Zvídálek. Chtěli jsme Chytráčka, ale ten se prý nedá prát, protože je tam hrací strojek a to s naším věčně ublikávajícím Tomíkem nejde.
26. lis 2009 v 09:23  • Odpověz
Dneska asi vystrčím Tomáška v kočáru na balkon a budu umývat okna, ale musím se k tomu napřed přemluvit :grinning:
26. lis 2009 v 09:26  • Odpověz
tak já už malou vystrčila na balkon v 8 a od té doby uklízím, dlouho se u nás na nic nešáhlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já teda zatím ji do polosedu nezvedám, ale dr. to dělá při každé návštěvě, takže Verusko nic se nezměnilo

bobis, ty seš teda odvaha, já se bojím, co sis vybrala???a kde to budeš mít, pokud to není tajný :wink: , a jdeš do trvalého nebo jen na 3 roky??

alca nejsem doktor, ale asi by se mi něco na tom nezdálo a asi bych volala svoji dr. na radu, pokud k ní nechodíš tak často jako my. U nás to kontrolovala už zhruba před měsícem a něco, takže v té době, co seš ty a to už ji naše Magdalenka držela dobře, ale jak se tady už psalo, každé dítě je jiné a třeba zrovna Filípkovi se nechce.
26. lis 2009 v 09:42  • Odpověz
zazit malej je fakt sikula! s tim posilovanim rukou teda nevim nevim. Co ja teda vim, tak by se to delat nemelo. Dela to jen mudra, kdyz zkousi jak na to prcek reaguje, ale normalne by se to delat nemelo. Kamoska chodi s malym na rehabilitace a prave to tam s nim ta fyzioterapeutka zkousela a kdyz se kamoska zeptala, jestli to ma s nim delat doma, tak se zhrozila a rekla, ze v zadnym pripade. A slysela jsem o tom z vice zdroju. Ono driv se to delalo, takze jestli mas starsi mudru, tak si mozna jeste neprecetla nove poznatky :frowning2:
bobisku ty me neustale prekvapujes :slight_smile: tak pak vloz foto!
26. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
Holky, sem se teď musela tak nasrat :angry: (pardon za to slovo) Umývám ty okna a na naší ulici nějací idioti topí, ale takovým stylem, že je tady prostě černo a smrad jak někde u spalovny. By mě zajímalo čím topí. Jdu Tomáška odvezt z toho balkonu nebo se udusí. To sou takový blbci :angry:
26. lis 2009 v 10:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.