• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky, tak máme za sebou první očkování, malej trochu brečel,ale jen chvíli, teď spinká, náladu má dobrou,tak snad nebudou žádné reakce.

Bobísku,ty jsi teda akční :grinning: , ale jdi do toho, jestli se ti to líbí,tak není důvod otálet :slight_smile: .

jankaj, to by mě teda naštvalo, kdo ví co spalují, asi všechen možný bordel a to už je zakázané, je to škodlivé,takže bys je klidně mohla udat,ale nestojí to za to, ještě bys s tím mohla mít nepříjemnosti i ty. U mých rodičů jsou taky sousedi a ti se dokonce chlubí,že normálně pálí pet lahve, je z toho hnusnej černej dým a smrdí. To jsou lidi, nechápu proč to dělají,co si z toho vezmou, že takhle zamořují ovzduší,navíc škodí i druhým a to je nespravedlivé.
26. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz
autor
Já jsem si načrtla tak nějak květ a okolo chci ozdobně nějak vmísit jména kluků. Trochu to je na popis složitý, ale až to bude, tak vyfotim a lípnu. Dám si to na pravou lopatku a nechám to táhnout na rameno.

Se těšim. Já jsem takovej trochu jouda. Na lýtku už mám ještěrku.
A když už, tak na furt. Hena prý je víc škodlivá na kůži, než ta tetovací barva.

Skončim jako stará pokérovaná bába v domě s 5 kočkama :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 15:48  • Odpověz
autor
Kaa, kluci zrovna koukaj na video s ferrari od tebe. Jsou vyvalený na gauči a v 7.nebi :slight_smile:
26. lis 2009 v 15:52  • Odpověz
autor
a o tom spalovaní to je hustý. Dneska jsem jenom procházela vilkovou čtvrtí, když jsem šla od doktora na štítnou a málem jsem padla. Jeden maniak to tam hulil jako vzteklej. smrad jako prase a fakt se to nedalo vydejchat. Jsem od tamtud pelášila jako divá. Vás holky lituju, že máte takový lulany za sousedy
26. lis 2009 v 15:55  • Odpověz
Holky, dávali jste někdo probiotické kapky? My jsme je dávali a teď nám došli, 3 dny jsme je nedali a teda katastrofa. Tomík už druhý den hrozně brečí, je možný, že by to tak rychle přestalo fungovat?
26. lis 2009 v 17:03  • Odpověz
jankaj - já mám ty kapky a mám přesnou zkušenost jako ty - došly a po třech dnech hrůza, pak bohužel další tři dny, než začly působit další:frowning2: Fungujou no...jen jsou kiurevsky drahý:slight_smile: Já je ted mám z polska:wink:

Bobisku, fandím ti, taky chci tetovaku, až přestanu kojit, chci si nechat na kotník dát svoje znamení a vedle toho Honzíkovo menší - jako takový ten symbol jestli víte, já jsem lev a to je takový obrácený u jakoby, mo hezký, tak to bude žůžo:slight_smile:
26. lis 2009 v 17:53  • Odpověz
ahoj holky!!! Musim jen pochvalit boooozsky pocasicko na konec listopadu!!!

Bobi, chvalim napad s kerkou :slight_smile:, ja taky jednu vlastnim, docela velkou :slight_smile:, mam ji na pateri - uprostred mezi kalhotkama a podprdou :slight_smile: a ted mam v planu jeste Tomaskovy datum narozeni, asi ze zadu na krk a nebo ze spoda na zapesti, to musim jeste promyslet :slight_smile:, preci jen jsem velevazena :grinning: zamestnankyne banky :grinning:, tak to nesmi byt moc videt
26. lis 2009 v 19:04  • Odpověz
u nás probiotický kapky neměly až takový účinek, tak nevadilo, že jsme je dobrali, nějak už to Mája zvládá sama.

holky vy jste odvážlivky, to já se děsně bojím, tak jen můžu obdivovat. Líbila se mi kerka u Alice Bendový, ona má jméno syna na zátylku a takovým hezkým písmem. Taky máte dobrý nápady.
26. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
katwind - my je máme ze Slovenska. Tady se asi zbláznili s tou cenou :unamused: Dneska nám manželův šéf dovezl další naštěstí. A začátkem prosince jede na Slovensko kamarádka, tak asi ještě nechám dovézt další, pač toto je teda masakr ten pláč. :cry:

Tak na tetování bych asi neměla odvahu. Tomáškovo datum narození a jméno jsem si nechala vyrýt na prstýnek, který jsem dostala za Tomíka od manžela. Zítra si ho jdu vyzvednout, tak jsem zvědavá.
26. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz
romco - jak jsi tady psala, že je malej pořád suchej, tak Tomášek byl taky. Pořád jsem zkoušela různý drahý krémy z lékárny a nakonec pomohla měsíčková indulona a Aviril olejíček. Střídám to a Tomášek už suchej není a ekzém je taky pryč. :slight_smile:
26. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ahojky holky, děkuji všem za přání k svátku.

Jankaj- s tím smradem by mně to taky nasr....u nás je to samé, kolem nás jsou samé rod.domky a každý topí, čím může. Chápu, že je to všechno drahé, ale to se kua lidi nemají trochu rádi???Tady pomalu ani nemůžu otevřít okno a když chci s malým na vzduch, tak musím rychle s kočárem utíkat na kopec, kde je jakž takž dýchatelno. A to pak máte vidět tu smogovou pokličku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bobi- to jsi odvaha, já jsem se chtěla nechat tetovat, ale tak dlouho jsem to odkládala,až mně to přešlo.
A jsem ráda, že se vám dvd líbí, ze začátku je to trošku roztřepané, samé nebe a tráva :grinning: , ale pak se začínají objevovat auta. :grinning: Příští rok zase vyrážím na tunningy, letos s pupkem se nedalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak zas něco pošlu.

Holky, to je dobře, že vám děti dělají taky most, už jsem si říkala, jestli to je normální, a je to fajn u přebalování, pěkně mi zvedne prdelku, já podsunu plínu a je to. Taky tak pomáhá, když ho zvedám z lehátka.

Kočky, miminka vám přes den spí?? Včera mně ten náš malý prďola nešetřil, vstával ve čtyři ráno a šel spát v osm večer. V 11dopol. usnul, tak jsem myslela, že pospí a on za 10 min byl zase čilý a já barvu na vlasech a buchtu v troubě :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Prostě bájo.
A přes den toho nenaspí, většinou 2-3 desetiminutovky.

A ještě k těm zavinovačkám- Kuba nespí v zavince od porodnice, jednou jsem ho na noc zabalila, a to byl řev. Potřebuje mít volné ručky, nožky.
26. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz
ahojky, tak jsem taky dnes umyla okna a včera jsem navázala adv. věnec a docela se povedl.
Daneček v závinovačce nespí, protože ho dávám na bříško. Koníky tady pást taky nechce, protože si asi vždycky myslí, že jde spát tak řve. :grinning:
Cvičíme ale na míči a to drží hlavu pěkně, ale nechce otáčet hlavu do leva. Ve třech měsících půjdeme na neurologii (snad se to tak píše) tak uvidím.
jankaj- já zkouším nějakou mast z konopí, ale u nás už atop. je, tak se tomu malej asi nevyhne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
autor
Zazit, zkus to tvoje tetování, prosím, vyfotit a lípnout semka. Jsem strašně zvědavej člověk. třeba si vezmi Tomíka jako na odříhnutí, aby to admi nesmázli :wink:
26. lis 2009 ve 23:16  • Odpověz
autor
A to jsem si říkala, jestli mě nezdupete, že se budu počárávat a všechny vaše reakce mě mile potěšili. Děkuju zlatíčka moje Netíkový :slight_smile:
26. lis 2009 ve 23:17  • Odpověz
autor
Janko, s tím prstýnkem to je taky super nápad
26. lis 2009 ve 23:18  • Odpověz
autor
Tak jsem si to všechno dovyzdobila až jsem na sebe pyšná, jak to tu je vánoční :dizzy_face:
Na adventa jsem dala svíčky na baterku, aby Dáda a nebo já šikula nepodpálila panelák. Akorát večer si zapaluju tu aroma vánocovou.
Jo a taky jsem si zabalila už dárky na Ježíška.
No mazec se mnou. Klidně zítra může být Štědrej den, já už jsem nachystaná :grinning: :grinning:

Kaa, u nás mě v tuningu vystřídal Dáda. Velkej je natěšenej jak ho letos bude tahat. Akorát nevim, jak to bude dělat pak, protože má 2 kluky a v autě 2 místa. Asi mě pošle s nima vlakem a sám si poveze zadeček v káře

Ale zasejc mě chce vzít na koncert Maidenů, jestli tu letos budou.
Já jsem je tak trochu vyženila. Prý jestli budu hodná holka, tak mi koupí lupen na Nirvánu (tu já ráda). Lofas
26. lis 2009 ve 23:26  • Odpověz
autor
To je drsný, já se nedostanu dřív do pelechu než o půlnoci.
Je to poslední týden takhle vyšašený. No nic, tak já jdu opláchnout tu svojí pipku marodnou a zalejzám taky. Dobou děcka :pensive:
26. lis 2009 ve 23:27  • Odpověz
Ahojky!
Tak přesně před 3 měsíci se narodil brouček můj milovanej!
bobisku super!já ještě ani nezačala a ty už můžeš mít Vánoce dnes :grinning:
27. lis 2009 v 08:31  • Odpověz
vlcacku cau, Tomkovi jsou taky presne tri mesice a Miskovi od Bobiska taky!!! Ctvrt roku! To to leti a jak strasne nam vyrostli, uz to nejsou zadny bezbranny mimi, teda aspon mi to tak pripada :slight_smile:, ono je to asi i tim, ze je Tom takovy obras :slight_smile:

bobi, vyfotim :slight_smile:, ale az tu nekdo bude, zkousela jsem si sama vyfotit zada a jde to dost spatne :slight_smile:, posli mi do IP email, poslu ti to, nebudu to davat do albika
27. lis 2009 v 10:03  • Odpověz
Ahoj holky, tak reakce typu horečka,nevrlost zatím žádná, zato nám nastoupila nespavost :grinning: , malej byl celou noc vzhůru, budil se co hodinu, nebo co půlhodinu a furt si chtěl povídat a smál se, no já byla hotová, ještě teď jsem.
A říkala jsem si,třeba to dospí přes den a prdlačky, je furt vzhůru a vyžaduje pozornost. Ale teplotu nemá,ani není nějak uplakanej,takže zatím dobrý.
27. lis 2009 v 10:30  • Odpověz
taky se ty reakce na ockovani bojim! Snad to bude ok!
U nas je Tomasek trochu nevrlej, 2 dny nekajdil a asi ho to trapi v brisku a nechce to ven, je to tim, ze jsme vysadili ten brectanovej sirup - mel po nem prujem a ted pro zmenu zacpu :frowning2:, je takovej nasranouckej pekne, mozna brzo vytahneme rektalni trubicku a trochu tomu pomuzeme! Uz jsme brisko nahrejvali, nozicky cvicili, ale zatim jen straslive prdime a smrdime :slight_smile:
27. lis 2009 v 11:20  • Odpověz
Ahoj holky,
máme za sebou tříměsíční kontrolu u dětskýho doktora. Očkování se nekonalo, nemá prý vstřebané očkování po TBC - prostě tam má ještě bouličku, takže nic, až 4.ledna(!). Pneumokok se tím pádem odkládá taky, včetně píchání naušniček.
No a to hlavní: Lucinka má 5200g, délku neměřili...
Pasení koníčků nezkoumal vůbec, když jsem se na to ptala, tak to prý není důležité, pokud se jí na bříšku nelíbí, tak se jí tam nelíbí, máme to zkoušet po chvilkách,ale není to "povinné" - ptala jsem se na to pořád dokola a fakt
si doktor nemyslí, že by měla Lucinka jít k neurologovi apod. - prý je souměrná(vleže na zádíčkách), vše v normě, tak není důvod.
Ptala jsem se na to neustálý blinkání - doporučil Nutriton, prý se to dává před kojením a zahušťuje to mlíko v bříšku, tak to snad zabere(ale náš lékárník to musí objednat, nemá skoro nic, co není běžný, na skladě).
Takže jedinej výsledek je ten, že malá přibírá "v normě" - 1kg za 6 týdnů, jinak nevím nic.
Tak možná jsem jí trápila zbytečně...? Fakt nechápu, co doktor, to jinej názor.
Budu se řídit zdravým rozumem, počkám do konce toho 4.měsíce a když se nic nezmění u pasení koníčků,
objednám se k neurologovi sama.
Každopádně už si připadám, že neustále zkoumám, co má nebo nemá mimi dělat tehdy a tehdy a moje kamarádka nad tím kroutí hlavou, že to nemám přehánět a nechat malou víc v klidu.
Možná jsem jen na pochybách, abych něco nezanedbala, když pořád někde lítáme, chodíme s Lucinkou do prádce atd. - výčitky(?).
Vím, že mi asi napíšete, že byste takovýho dr. poslaly někam a šly jinam, ale tady fakt není možnost chodit jinam, ten doktor je tady už 30 let a žádný průšvihy, co se léčby dětí týká, nemá...
Babo raď...
Jo a s tím očkováním mi poradila jedna mladá holčina od nás z práce, že prý 2 hodiny před očkováním se má dát miminku NUROFEN JAHODA, je tam aplikátor, mimi to pak nebolí a hlavně se nerozjedou horečky.
Tak to zkuste, já dala malý preventivně Nurofen dnes ráno a nakonec očkování nebylo - to je tou přehnanou "péčí"
:grinning:
27. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz
Veru, nemyslím si,že máš špatnýho doktora, je mi tím názorem právě sympatickej,že to nehrotí. Myslím si,že by poznal,kdyby něco nebylo v pořádku.

Jinak s tím Nurofenem jak píšeš před očkováním,to je taky věc názoru. Já zas slyšela,že se nesmí dávat,pokud není horečka nad 38°C,protože tím utlumíš oranyschopnost organizmu a můžeš ji narušit. Vlastně šoupneš dítěti ibuprofen,který tlumí bolest a zároveň snižuje teplotu a tělo dostane do sebe očkovací látku a automaticky by se měla rozjet obranná schopnost organismu a ty jí tím nurofenem pomůžeš a to je prý špatně,tělo se nenaučí bránit samo. Navíc u hexavakcíny jsou ty reakce skutečně málokdy a nevrlost děťátka se dá vydržet. Nevím no, nechci chytračit,ale tomuto věřím,že by se tělíčko mělo naučit trošku bránit samo. Samozřejmě když stoupne teplota,tak bych s nurofenem nebo panadolem neváhala.

Nutriton jsem používala u JOhanky,už jsem to tu psala, pomohlo nám to, ona hodně blinkala,měla gastroezofageální reflux. Johanka sice neměla problém s přibýváním,ale stávalo se jí,že vrácené mlíko vdechla a dusila se,tak proto jsme to používali,aby se jí to nestávalo. Jinak je to docela drahý,ale vydrží to dlouho,takže je to v pohodě, my ho koupili za 273,- krabičku.
27. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
A Lucinka ti taky hezky přibírá ne? Tak proč ti navrhl Nutriton, ono se to většinou doporučuje dětem, které často ublinkávají a díky tomu nepřibírají. My právě s tím vdechnutím mlíka byly i v nemocnici,malá se mi dusila tak,že jsem jí musela dát umělé dýchání, bylo to v jejích 7 měsících,tak jsme byly na pozorování. Ten zážitek byl strašnej, ještěže jsem zachovala klid a dýchla do ní, protože už byla bezvládná :frowning2: . Ale tím tě nechci strašit, může se to stát každýmu, i neublinkávajícímu dítěti, může prostě vdechnout slinu, bylo to taková blbá náhoda :frowning2: ,ale naštěstí dobře dopadla :slight_smile:
27. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz
Tak my včera dostali hexu a zatím dobrý.spinká tak jak vždycky :slight_smile: doufám,že to tak vydrží.a můj obřík má už 6650g :grinning:
27. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz
vlcacku, mate uplne stejnou vahu jako my :grinning: ,vcera jsme se vazili a taky jsme dostali hexu :grinning: ,to je nahodicka :slight_smile: , akorát jste skoro o měsíc mladší,takže jste fakt obříci :grinning:
27. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
Veru, něco o tom podávání léku proti horečce,preventivně před očkováním http://www.lidovky.cz/paralen-muze-u-deti-snizit-ucinnost-ockovani-zjistili-cesi-p4a-/ln_domov.asp?c=A091016_092209_ln_domov_pks a ještě jeden http://www.babyonline.cz/ockovani-deti/paralen-panadol-po-ockovani-ano-ci-ne.html
Týká se to sice paracetamolu, který je v panadolu nebo paralenu,ale to je fuk,taky je to snižování horečky či zabránění bolesti.
27. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
Bobi, já kreslila tetování kámošce,která si na zadek nechala vytetovat přezdívku svýho muže, nakonec si neudělala ten můj návrh, protože jsem přezdívku napsala špatně :grinning: ,ale tetování se jí líbilo :slight_smile: , já už pak neměla čas to dodělat,tak si to nechala navrhnout.
27. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz
barco a kolik měříte?já ho teď měřila a má 67cm.teď se nedivím,že mu mikinka 68 krásně sedí a já se tomu strašně divila :sweat_smile:
27. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
No my měřili v 3 měsících a to měl 60 cm a teď už je určitě větší, protože mikiny 68 taky běžně nosí a dupačky 62 josu mu malé, nosí 68. Včera ho neměřila,ale zkusím ho změřit orientačně aspoň :wink:
27. lis 2009 ve 13:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.