• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
A my máme vlastně dneska Vánoce :slight_smile: na oběd rybí polívka,smaženej kapr :grinning: chybí jen br.salát
27. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz
Tak teď jsem ho změřila orientačně krejčovským metrem a vyšlo mi 63 cm, takže jsme prcci oproti vám :grinning: .
27. lis 2009 ve 13:44  • Odpověz
verusko tak jsem si myslela, že nám prošlapeš trochu cestičku s pasením a že budu od tebe čerpat novinky, ale je to dobře, že to nemusíte podstupovat. Hele dřív se to tak nesledovalo a nejsme nijak zakřivení apod. a pokud by to bylo opravdu viditelné snad by tě tam poslal, ne?
S prevntivním lékem před očkováním jsem taky proti a slyšela jsem podobné reakce jak píše Barča od naší dr., ptala jsem se na to, protože se tak bojím reakce, ale říkala, že máme být opravdu v klidu, že se řeší až teplota nad 38 a že mi předepíše něco preventivně do lékárničky. My asi taky nebudem ještě naočkovaní, pochybuju, že se malé do úterý reakce na TBC spraví - má to pořád vystouplé a narudlé.
Z váhou teda přibýváte všechny dobře, pořád tak dlouho kojíte??? my jsme to nějak zkrátili, po 20 min je to teď tak 6-10 minut, ale nebečí mi hlady, tak nevím, jestli čerpá ze zásob nebo jestli prostě nebečí?
No a předevčírem se mi Mája taky dusila, strašně jsem se lekla, bylo to 2 hodiny po kojení!!!!a to si dobře odbrkla a pak jak jsem ji masírovala po koupání, tak se začala dávit, je to fakt strašný!!já teda nedýchala, jen sem ji přehodila hodně přes rameno a poklepávala po zádíčkách, teď ji strašně kontroluju a od té doby my teda víc i ublinkává (a to jsme měli na určitou dobu klid) a právě pije tak krátce.
27. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
No já taky měřila krejčovským :slight_smile: doktorka vůbec neměří.přítel minule naštvanej a napsal si do průkazky ty míry sám :wink:
Takže du vyřazovat vel.62 :unamused: chjo si ty oblečky ani neužil :confounded:
27. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
teda to jste velicí, já teď naměřila krejčovským metrem tak 58 cm, máme do vás daleko
27. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz
barco tak co reakce po ockovani? nic?
jankaj my jsme probioticky kapky taky davali, kamoska slibovala zazrak, ale zadnej se nekonal. Pak nam dosly, no a prislo mi, ze male je bez nich dokonce lip, tak jsme je prestaly davat. Chvili jsem pak jeste davala baby calm, ale ted uz nedavam nic a pokud si nedam knedlu s vajickem a mekace jako nedavno, tak malou prdiky netrapi.
kaa mne ten most praveze moc nepomaha, pac ji nemuzu zvednout nozicky, jak je za ne zaprena :slight_smile:
bobi ty jsi fakt silenec! To jedina moje vyzdoba bude adventni venec, ktery mi delala kamoska a mam ho u ni a jak se znam, tak si ho vyzvednu tri dny pred vanocema, kdyz uz bude seschlej (tak jako loni :slight_smile: ) A muzes mi prosim te rict kdy spis? To ja se snazim byt do 22 v pelechu, abych se aspon trochu vyspala.
V zavinovacce mala porad spi, ale nozky uz ji taky trosku koukaji. Zavinujeme ji i rucicky, ze zacatku to nesnasela a rvala jak tur, tak jsme ji nechavali spat navolno, ale tak dva tydny nazpet nechtela vubec zabrat a rvala, tak ji manza zkusil zavinout a on byl klid! A od te doby ji zavazujem pravidelne a vubec ji to nevadi a musim rict, ze podstatne lip spi a tim padem i ja :slight_smile: Ona je takovej malej trotlik, takze furt haze tema rukama a furt se mydli a skrabe, takze se tim budi a vydava zvuky a budi me. No a ted vetsinou spi v klidu do 3, takze parada.
Vsem dnesnim prckum preji vse nej k narozkam! Ma nejlepsi kamoska ma taky Tomika a taky ma dnes narozky, akorat uz jsou mu 2 roky:slight_smile:
Jinak nase ditko je posledni 3 dny strasne ubreceny. Vcera ani nechtela jist a jedla v 11 a pak az v 19 hod! Rvala jsem ji prso du pusy, ale vzdycky spustila takovy rev, ze jsem to radsi vzdala. Vubec nevydrzi sama, uz ani v lehatku ne a na prebalovaku, kde vzdycky byla v sedmym nebi tak taky rve. Tak doufam, ze ji nic neni. Ma takovy divny kajdeni, ne ty zluty michany vajicka jak mivala, ale takovy hodne zelenohnedy a jeste to nejak divne smrdi. Taky to tak vase kojeny deticky maji? V noci je vzdycky zahlenena, tak ji striknu morskou vodu, ale pres den je v pohode. Tak nevim co s ni je, proc je tak mrzuta. Jeste ze aspon v noci spi.
27. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
jejda, nejak tady toho pribylo nez jsem to stihla docist a dopsat :slight_smile: tak baru moji otazku uz neber na zretel :slight_smile:
27. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz
Sasanko, to dušení je hrozný, mě když se to stalo s Johankou,tak já ji nejdříve udeřila mezi lopatky,jak se to dělá správně dle první pomoci, jenže to nezabralo a začala upadat do bezvědomí,byla bezvládná a prostě se to ani nedá popsat, trvalo to docela dlouho co byla bez dechu, určitě minutu,to je podle mě hodně dlouho na miminko a já ji v rychlosti položila a zacpala nosánek a foukla do pusinky a ona začla kašlat,takže dobrý,ale už nikdy to nechci zažít, možná proto jsem radši když mi malej spí na bříšku, i když se to nedoporučuje,tak tak prostě spí od narození a je to v pohodě. A taky proto mám baby sense,jinak bych to možná neřešila,ale jsem tak klidnější.

sasanko, ještě něco, ty máš přece holčičku, ta musí být menší, je to princezna, ne jak ti naši valibuci :grinning:
27. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
mariv, v pohodě, malej je dobrej, furt se směje a povídá,akorát nespal v noci,ale to už jsi určitě četla :slight_smile: . Já doufám, že nás ani nic už nečeká, teď jsem ho měřila, má 35,9,takže v pohodě a zas má hlad :grinning:
27. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz
tyy jo barco tak s tim umelym dychanim je to husty! to abych se to radsi naucila. I kdyz ja bych tak zpanikarila, ze bych asi jen rvala a neudelala nic. No hruza, to bych teda fakt nechtela zazit!
27. lis 2009 ve 14:06  • Odpověz
to ma nejak malo barco ne? Mala kdyz ji merim, tak ma vetsinou kolem 37 (pred odectenim toho pul stupne). tak hlavne, ze je mu fajn!
27. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz
sasanko nase mala ma taky kolem 58 cm. mudra nas taky nikdy nemeri, takze ani nevim jaky miry ji mam psat do knizky, pac to moje mereni mi vyjde pokazdy jinak :slight_smile: I kdyz od mudry to taky nebude nejpresnejsi, ve trech tydnech ji namerili 52 cm a to byla jeji porodni mira, tak se mi to moc nezda.
27. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
mariv, jojo je to málo,ale on je po mě chladnokrevný :grinning: , stejně jako Johanka. Já mám normální teplotu 35,3 a Johanka od 35,5 do 36,5, to samý malej, měl to už od narození. Jsem se i ptala doktorky v porodnici,jestli to není málo a říkala,že určitě ne. Takže jsem v klidu, asi jsou fakt po mě. Navíc u Johanky poznám,že když jí naměřím třeba 36,8,tak už jí není dobře a působí to na ni jako zvýšená teplota a většinou jí pak i stoupne ještě víc.
27. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz
jinak samozrejme 35,9 po odečtení půl stupně :slight_smile:
27. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz
holky, vy máte teda macíčky - gratuluju :slight_smile:
Sasanko, uvidíme, zatím to nebudu hrotit, možná až malá líp udrží hlavičku, že jí to začne bavit zkoumat hračky
z jinýho pohledu - prostě to nebudu měsíc řešit, užijem si v klidu vánoce (v bordelu, nemám čas ani mýt okna, ani šmejdit s hadrem po bytě a výzdobu si vzala pod "patronát" Terezka).
Barčo, až budu mít chvilku, přečtu si to, díky za odkaz. Tak, jak to píšeš, to dává smysl a příště se na to vyprdnu a počkám, až jak zareaguje Lucinka. Každopádně dnes jsem ji "utlumila" a očkovaná nebyla, tak jsem nic nepokazila, kromě toho, že malá necítila pár hodin bolest :stuck_out_tongue_closed_eyes: - prostě nic se nemá přehánět a všechno se nedá lámat přes koleno.
K tomu blinkání - malá právě poslední týden blinká hodně a protože mám doma váhu, vím, že pije dost, ale trošku se zasekla s přibíráním. Kromě toho mám dost strach z toho, že by vdechla ublinknutý mlíčko a dusila se.
Takže ten Nutriton uvítám. Lékárník blekotal něco o 200 Kč a kolik krabiček chci...tak zatím jednu a pak uvidím,
musíme to vyzkoušet. Všimly jste si, že v lékárně cokoli pro mimi stojí od 200Kč výš? To je fakt smutný - ale asi to potřebujou jen "bohatí", protože cikáňata(3-5 let) běhají u nás v zimě v létě bosí, tahají vajgly ze země, válí se na silnici a jsou zdravý jak řípy
:grinning:
Mariv - s tím zeleným kakáním, hlenovitým - my jsme ukázkový "míchaný vajíčka" měly dnes ráno, pak zase zelenej hnus a tak pořád dokola. Malá totiž kaká při každým krmení, cca po 4-5 minutách - pak v tom "smrádku"
krmíme dál :grinning: a pak přebalujeme. Po tý naší slavný laktační krizi před týdnem malá pije kratší dobu a vypije
stejně, nebo víc, než dřív, tak si myslím, že to malý Agátce stačí, prostě to vycucne dřív. A to s tím řevem, kdy nechce prso a nejí - zkus vypozorovat, jestli nemáš taky měkčí prsa a teče mlíko míň - malá se pár dní fakt vyvztekala s levým prsem a to přišla krize o pár dní později - pak řvala u obou a já ždímala a ždímala.
Teď už naše mlíkárna funguje zas dobře, ale bylo to o nervy. Držím palce, ať se tomu vyhnete.
27. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz
Veru, určitě si zatím vem jednu krabici, nám vydržela jedna na celou dobu a to jsem to malé dávala cca 4 měsíce. Když malá začla sedět a pak už i stát,tak už to nebylo třeba :slight_smile:. JInak jestli ti můžu poradit, tak před kojením si odstříkáš trošku mlíčka do mističky a nasypeš tam trošku toho nutritonu,aby to nebylo moc husté,ale ani řídké,tak napůl a to jí po lžičkách dáš, stačí když ti sní tak 5 lžiček, podle mě stačí i 3, pomůže to. A pak nakojíš, ono to pak v tom bříšku nabyde a zahustí to mlíčko,takže nebude mít tendenci se vracet. Ale samozřejmě musíš dát odříhnout. JInak se toho neboj, není to žádná výživa, je to vláknina ze svatojánského chleba,takže to rozhodně nenahrazuje stravu :slight_smile:. Držím pěsti,ať to pomůže.
27. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz
mariv, to zeleny hovinko mame obcas taky a to neni malej ani zahlenenej,proste to nekdy tak ma,takze je to asi normalni. a taky nevydrzi moc dlouho sam v postlyce ani lehatku,chce komunikovat, nosit se, aby se mu vsichni venovali a chovali ho, no jo no, rozmalenec nas malej :grinning:
27. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz
k tomu dýchání, já řvala (křičela) na malou, pak na MM a oba jsme byli celí vyděšení, jinak už máme takový papír s resuscitací u postýlky, dostali jsme ho v porodce a teď ho mám radši po ruce. Taky máme baby sence půjčený z porodky, ale stejně jsem nervák a kontroluju jestli dýchá (ještě že má cumel a pořád cucá).

My máme teplotu tak kolem 37,2 bez odečtení, ale máme doma veliký teplo a občas po noci máme i horký ručičky (kdyby se děti potily. tak by byla asi spocená), to ji dávám jen overal a zavinku ( z té už čouhají nohy, ale pořád se bojím dát spací pytel, bojím se změny a jak ji přijme).

no a k výšce, jsme malincí, teda jen krátký nohy ale obrovskou hlavu a hrudník :grinning:
27. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz
jak to čtu, tak my máme moooc klidný miminko, žádný mosty při přebalování, jen otáčí hlavičku, aby se podívala na krtečka, když je třeba tak ji dám pod hrazdičku a vydrží i na gauči čučet na takovou rozkládací knížku, zvedá nožičky i máchá rukama, ale ne nijak zběsile, prostě ,,decentní dáma" až na ty prdíky :grinning:
27. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
holky, nestiham docist :slight_smile:, jinak souhlas s Baruskou - nic pred ockovanim nedavat!!!!
Nas asi taky pristi tyden nenaockuji, mame porad zarudle to TBC, takze to asi odlozi, docela mi to stve, protoze ted je Tomik zdravy a kdo vi, co bude v lednu
teda to duseni je siiiileny, asi bych se zblaznila, o prvni pomoci miminkum jsem si cetla jeste pred porodem, ale jedna vec je teorie a druha pak v tom zmatku to pouzit! Doufam, ze to nebudu pottebovat, nastesti nase dite je hrozne nenazrany :slight_smile: a co jednou sni uz nevrati :slight_smile:, takze my jsme neblinkaci
a zavidim klidna ditka :grinning:, Tom kdyz je vzhuru, tak je furt v pohybu - vsechno kolem sebe osahava a rve :slight_smile:, plinky, co mu davam pod hlavicku, tak rve tak dlouho az si ji z pod ty hlavy vyrve, porad kope nohama a kdyz je na hraci dece, tak mydli vsechno hlava nehlava, rve za ty hracky, ze tahne celou hrazdu dolu, obcas je i serve uplne, u toho kope nohama, ze kdyz ma na sobe deku, tak ji okamzite skope a u toho vseho straslive mele pusou :grinning:, pozorovat ho je fakt zabava, a kdyz lezi na me, tak me mydli rukama a kope nohama nebo me popadne za nos nebo bradu a mydli dal :slight_smile:, uz mam od nej modrinu, je desne aktivni, se z nej picnu az zacne lezt a pak chodit :slight_smile:
27. lis 2009 v 15:56  • Odpověz
Sas- Kuba má taky vyšší teplotu, máme doma horko, většinou se válí jen v bodýčku a ponožkách a ručky i nožky má teplé. Akorát když byl nemocný, tak jsem mu dávala bodýčko s dlouhým rukávem a tepláčky.

Verusko-ten Nurofen bych taky nedávala preventivně, spíš pokud máš strach, aby to malou nebolelo, tak bych se domluvila s dr., jestli ji můžeš koupit anestetickou náplast Emla, stojí do 200,- 1ks. Normálně jsme to maminám na očkování prodávali.

Zazit- tak a je to tady. Za to, že Tomášek byl ze začátku vzorné mimi, tak se ti už klube divoch :grinning:

Mariv- tak Agi taky divně smrdí??? Kuba taky, už jsem tu psala, že mně z toho i natáhlo, a chtěla jsem přebalovat v roušce, to byla hrůza. Teď už je to zas lepší, ale Coco Chanel to není :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
Kaa, on je porad hodny a neplace vubec, ale aktivista je to silenej!
27. lis 2009 v 18:16  • Odpověz
jo taky to u nás v plíně moc nevoní :slight_smile:, naštěstí je to jen občas

jo kaa mám dole 3 kg za měsíc, jím pravidelně 7-8 jídel, zdravě, ale to jsem dělala i předtím no a přidala jsem i ob den orbitrek tak 45-60 min., už se teda fakt cítím líp a i kalhoty mi všechny už pasujou, mlíko jsem neztratila, kojim dál, sice už prsa nemám tak veliká, ale na produkci :grinning: to nemá vliv. Ještě bych chtěla dát tak 2 dolů a hlavně to vydržet. Jo a jim i sladké, nejčastěji tak jen do 14: hod. . A četla jsem v časáku Run, že čokoládu klidně můžem, hlavně ať je víc procentní, tak teď kupuju belgickou (mňam) nebo na vaření.Stejně si dávám jen 2 políčka.
27. lis 2009 v 18:24  • Odpověz
Sasanko- tak to je super, mooc gratuluju, tak jsi spokojená? Ty dvě kilča už dáš dolů hravě. Jsi šikula. Já jsem měla orbitrek, ale prodala jsem ho, bohužel se mi z něho stal věšák, i když jsem se bránila, ale jsem lenoch!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A super je, že produkuješ :grinning: , já už se na to těším, doufám, že to poleze dolů.
27. lis 2009 v 19:15  • Odpověz
kaa díky za chválu, jsem zcela spokojená, jen ještě vydržet!!!já bych si taky orbitrek nekoupila ,skončil by obdobně a to si nemůžem kvůli místu dovolit, to má tchýně doma a je sama v 3 pokojovém bytě, tak tam má místa dost.
27. lis 2009 v 19:52  • Odpověz
Sas- to zvládneš, jen přežít kritické vánoce a jsi za vodou. Já začínám po vánocích, teď ještě nejsem psychicky připravená a těším se na brsalát a řízek a kdybych držela dietku, tak bych si to vyčítala. Když totiž jím zdravě, tak nejím nic jiného, to bych hned povolila a z dietky by nebylo nic.
27. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj holky, tak Honzík mi tu včerejší probděnou noc vynahradil, spal od 21 00 do 3 00 a pak od 3 15 do 8 30, no paráda, kdyby to tak bylo furt. Reakce žádná, už ani žádnou nečekám,dr. říkala max do těch 48 hodin a to je teď,takže jsem ráda,že je to za námi.

Co se týče hubnutí,tak jsem se zasekla, takže jsem přestala jíst sladké a jím max do 17 00,ale jinak docela často a snažím se zdravěji,než před tím. Zatím to držím 3 dny,tak snad to zabere. Občas se projedu na rotopedu,ale jsem lenoch, zatím jsem se do toho pořádně neopřela,což mě štve,snad začnu :unamused: .
28. lis 2009 v 09:02  • Odpověz
ahojky, teda vy máte macíčka taky vlčáčku tyjo:slight_smile:
my jdeme až za 14 dní, tak nevím nic, ale kojíme stále, na ruce těžkne, takže ok:slight_smile:

jinak na mě skočil nějaký vacil, v noci mě škrábalo v krku a teď se cítím děsně malátně, horkosti jako návaly, začíná rýma... doprdele! se bojím o malýho a nakonec ho snad nakazím já ne?:frowning2: sakra...

včera jsme byli na vítání občánků, bylo to hezký:slight_smile: vozila jsem ho, aby byl vyspinkanej, pak jsem nakojila v hospodě vedle úřadu a donesla ho v ruce na úřad:slight_smile: a vydržel nebrečet, malinko si kvíknul v kolíbce, ale jen fňuknul, proč ho jako pokládám:grinning: bylo to hezký, máme dárečky - fotoalbum, knížku říkanek a pamětní minci města:slight_smile:
28. lis 2009 v 09:33  • Odpověz
kat, to jste dostali krásný dárečky, my dostali jen povlečení,což zní dobře,ale vypadá hrozně :grinning: , je to takový to tvrdý krepový,jakoby co bývají v těch starých školkách :frowning2: , jsem ho prala a vůbec nezměklo, je tvrdý jak karton. Ale co, aspoň něco, malou na vítání vůbec nepozvali. Buď na nás tenkrát zapomněli, nebo v tom měli zmatek, já se totiž čerstvě nastěhovala do Jeseníku a měla občanku ve vyřizování a zrovna se malá narodila,takže byl zmatek v adrese trvalýho bydliště.

kat myslím,že malýho bys neměla nakazit, říká se,že kojené dítě má protilátky od matky. Naopak by to šlo,ale on od tebe snad ne.
28. lis 2009 v 10:34  • Odpověz
kat musela jsem se ti podívat do profilu odkud jsi, kam je dobré se stěhovat, protože město je štědré :slight_smile:, tak pěkný dárečky, to se máte, my dostali ručník (růžovej-kýč) a navíc škrábe a je tam taková hrozná ovečka, mám ho na přebalováku, kdyby náhodou Majdě něco ukáplo :grinning:
Z nachlazením jsme taky na tom stejně, včera mi začalo škrábat v krku a večer jsem si musela z lékárničky tahat homeopatika paragrippe, ať to zachytím včas, taky se bojím, abych to nedala Máji, mlíkem určitě ne, ale bacilky určo budou ve vzduchu. A to máme v pátek oslavu, máma má 60 a do každého hučím, ať se nikde nenakazí a nakonec to dovleču já :frowning2: .
28. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.